Samenwerking tussen de bedrijfsverzorgingsdiensten minimi J O Schoolvoetbaltoernooi voortgezet onderwijs LAND BOUW Afvser kwikrestanten aardappeüiedrijven Geslaagde amaleur- biertapwedstrijd „WAT IK ZEGGEN WOU.." Kiiilervrienden Plattelandsvrouwen wonnen prijzen in hand werk wedstrijd Viskaart voortaan op postkantoor afhalen ,roep Mackintosh" Asiel Plattelandsvrouwen op reis Koersen vreemde valuta Voorstelling verschoven G.V.T. goede middenmoter Per 1 maart is de Texelse coöperatieve vereniging tot exploitatie van een Boe- renhulpverlemngsdienst intens' _*f gaan samenwerken met de Vereniging voor Agrarische Arbeidsvoorziening A.A.V. West Nederland. Hierbij blijft wel de Texelse vereniging bestaan, alleen de exploitatie en organisatie gebeurt in ge zamenlijk verband met de aangesloten verenigingen: Zijpe, Koegras, Callants- oog, Wieringen en Wieringermeer. De beide bedrijfshulpen die op Texel werkzaam waren blijven hier zoveel mo gelijk werken. In principe bestaat de mogelijkheid dat deze bedrijfshulpen ook bij leden aan de vaste wal kunnen werken. Ook kunnen bedrijfshulpen van de vaste wal op Texel komen werken. Door deze verandering komen de ver plichte dagen geheel te vervallen. Iedei kan zelf bepalen wanneer er bedrijfs- hulp gewenst is. Er kan nu geen be- drijfshulp meer opgedrongen worden. De AAV staat drie doelstellingen voor ogen a. Bij ziekte: hulpverlening tegen een gereduceerd tarief. Dit doel wordt als volgt bereikt. De Texelse leden betalen ƒ350,con tributie waarvan 100,risicoverze kering. Dit laatste bedrag wordt door het Ministerie van Landbouw gesub sidieerd met ƒ165,per aangesloten lid. Een bedrag van de contributie en de ƒ165,worden in een fonds ge stort waaruit na één week ziekte van de boer een aanzienlijke korting wordt gegeven op het uurtarief. Deze korting wordt groter naarmate de landbouwer langer ziek is. Voorwaar de is echter dat de landbouwer mini maal 3 maanden lid moet zijn ge weest om recht te hebben op deze re geling. b. Gaat de boer met vakantie dan kan hij een beroep doen op deze dienst.. In dit geval wordt er geen subsidie op de uurtarieven gegeven, c Wanneer er binnen de vereniging geen vraag naar hulp is bij ziekte of vakantie kan de bedrijfsverzorger ander werk doen. In geval van ziekte of ongeval van de boer kan de bedrijfsverzorger hem vol ledig vervangen. Dit kan zelfs tot een jaar, dankzij een unieke regeling, tegen betrekkelijk lage kosten (maximaal plm. ƒ8.000,—). Het tevens aangaan van een ongeval len- en/of arbeidsongeschiktheidsverze kering voor het eerste jaar is niet meer noodzakelijk. Bij een gehele of gedeeltelijke arbeids ongeschiktheid langer dan een jaar ver vallen de genoemde financiële voorde len van de vereniging. Vrijdag en zaterdag (20.00 uur) op nieuw een film van Walerian Borowc- zyk, de in Frankrijk werkende Poolse regisseur. „La béte" (het beest) is de tot filmnovelle bewerkte erotische mythe La belle et la béte". In deze zich in heden zowel als ver leden afspelende film, moet een mooi markiezinnejte zich (aanvankelijk te genstribbelend) geven aan „het beest". Na de eerste schrik neemt zij echter de leiding over en ontdekt ook het beest in zichzelf. Een zeer openhartige film, waarin de erotiek als symbool wordt gebruikt. Een symbool dat, door hen die vrezen dat tè grote openhartigheid in omgang met die levenskracht, de beschaving en gods dienst zullen worden geschaad, beter bedekt kan blijven. Dat bedekken ge beurt in de film letterlijk met dorre bla deren. Opnieuw toont Borowczyk zich een poëtisch man en filmer, die in schitte rende beelden raakt aan vele ongezegde dingen. (Toegang 18 jaar). Zondagmiddag (3 uur) de Nederlandse jeugdfilm „Pim Pandoer in het nauw" van de maker van o.a. Sjors en Sjimmie, Dik Trom, Pietje Bell, de Limburger Wim v. d. Linden. Spanning volop en hatuurlijk is ook de lach niet vergeten. Zondag, maandag en dinsdag (aanvang half acht) nog eens „The bridge on the river Kwai". De film die nu 19 jaar oud is, komt al jaren regelmatig (en met succes) voor op de programmalijst van alle bioscopen. Voor de operateurs niet zo'n pretje, want die kunnen hem wel dromen, terwijl de grote lengte (2 uur 45 minuten) onder hen berucht is. Toch ook nu nog een knappe film, met uitstekende rollen van Guinness, Holden en de kortgeleden overleden Jack Haw kins. De Japanse commandant (Sessue Hayakawa) is, met zijn schitterende ac cent, een hoofdstuk apart Toegang 14 jaar). Voor meer informatie kunt u zich al tijd in verbinding stellen met de heer B. Vlaming (Nieuweschild) secretaris- penningmeester van de Texelse vereni ging. Algemene arbeidsongeschiktheidswet Met ingang van 1 oktober 1976 zal de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet in werfking treden. Deze wet geeft o.a. zelfstandigen tot 65 jaar, die één jaar arbeidsongeschikt zijn, recht op een vaste maandelijkse uitkering ter hoogte van de AOW. Dit laatste betekent dus dat de uit kering (en zo is de Algemene Arbeids ongeschiktheidswet ook bedoeld) niet neer is dan een „Bodemvoorziening". Wil de boer na één jaar arbeidsonge schiktheid echter enigszins kunnen re kenen op een redelijk inkomen dan blijft 2en aanvullende particuliere verzeke ring noodzakelijk. U kunt eens inlichtin gen hierover inwinnen bij uw assuran- cleur en praat er eens over met uw boek houder. J. Koolhof In de week van 5 tot en met 9 april is op Texel wederom de mogelijkheid kwikrestanten in te leveren (afkomstig van aardappelontsmetting). Het slib en de filters dienen afzonderlijk in stevige plastic zakken verpakt te worden. Aan de zak moet een label worden bevestigd met de naam van de inleveraar. Als er andere stoffen dan kwikrestanten inge leverd worden en er ontstaat schade dan is de inleveraar aansprakelijk. Wegens de bescherming van het mi lieu moeten beslist alle kwikrestanten worden ingeleverd. Er moet ernstig re kening mee worden gehouden dat er op de bedrijven zal worden gecontroleerd. Het is noodzakelijk dat op het inname- adres een ontvangstbon wordt gevraagd. De afvoer van de restanten is vrij kostbaar. Er moeten daarom als tege moetkoming in de kosten bij aflevering de volgende bedragen worden voldaan. Per inlevering 7,50, plus per normaal gevulde zak slib 20,en per zak fil ters ƒ15, Ook de kwikrestanten afkomstig var de bloembollenontsmetting in het voor jaar kunnen onder dezelfde voorwaar den worden ingeleverd. Op Texel kun nen de restanten worden ingeleverd bij de Coöp Aardappelbewaring, Meijert Boonbosweg te Den Burg. (Bedrijfslei der de heer P. Becker). Dit persbericht is afkomstig van het Landbouwschap te Haarlem en nadere inlichtingen zijn aldaar te verkrijgen. DE KOOG Bij de zaterdagavond in restaurant „Capri" gehouden amateur biertapwedstrijd was de opkomst rede lijk. Er verschenen 17 deelnemers De eerste ronde begon wat angstig maar al gauw was het ijs gebroken. In de twee de ronde ging het stukken beter en in de selectieronde bleven er nog maar 9 deelnemers over. Hierna kwam een barrage tussen: me vrouw J. Bakker, mevrouw D. Witte, mevrouw J. Verlooy, T. Witte en B Bruggenkamp. Het maakte de strijd nog spannender. Hierna pas kon de jury de eerste drie laten tappen voor de drie ere-prijzen. De wisselbeker ging naar T Witte. Hij werd eerste met 195 punten. Mevrouw J. Verlooy werd tweede (193 punten) en mevrouw D Witte werd met 186 punten derde Na afloop werd er een gezellige avond van gemaakt. 6WEVEN VAN LEZERS-BUTEN VERANTWOOROELLKHElO «VN OE REOAXTlE Het heeft lang geduurd voor ik tot het besluit kwam een stukje in de Texelse Courant te schrijven over de ruiterpaden op Texel. Praktisch iedere dag maak ik er gebruik van en geniet met volle teu gen want wat zijn wij Texelse ruiters bevoorrecht met deze prachtige ruiter paden. We komen door bos en duin en kunnen op gezette tijden langs het strand. Je kunt urén dwalen zonder dat je iemand ziet. Ik vind het absoluut met nodig om buiten deze ruiterpaden te gaan. Het vaït mé'èp dat er veel ruiters zijn die er niet zo over denken, of ze zijn misschien de weg kwijt. Maar de ruiters die buiten de ruiterpaden gaan, staan er vast niet bij stil hoeveel schade ze kunnen aanrichten in de natuur en voor de ruiters die wel op de ruiterpaden blijven. Want wat moet het als deze rui terpaden afgesloten worden door het toedoen van deze categorie ruiters. Wij kunnen de ruiters die een buiten- rit willen maken niet meer van dienst zijn en degene die een eigen paard heeft kan niet meer zo geweldig genieten van de paardensport als hij gewend is. Ruiters wij hebben het in eigen hand. Nogmaals: wij zijn hier op Texel al zo bevoorrecht met deze prachtige ruiter paden. Wij willen het graag zo houden. Blijf op de ruiterpaden. Ze staan duide lijk aangegeven. Het komt de natuur en onszelf ten goede. Wij doen ons best, doen jullie het ook? Vriendelijke ruitergroeten, Jan Paulus en Jenny Kikkert Manege Elzenhof. De Koog De dames A. Tiessen-Spaans en I. van der Werf-Meyere hebben met mooi re sultaat deelgenomen aan de provinciale handwerkwedstrijd in Alkmaar, geor ganiseerd door de Bond van Plattelands vrouwen. Mevrouw Tiessen kreeg een eerste prijs voor een ,,Hedebö"-kleedje (een Zweedse techniek) en kreeg een eer volle vermelding voor een gehaakte rammelaar. Mevrouw Van der Werf be haalde een tweede prijs met een band- versierd kleuterjasje en een derde prijs /oor een volgens dezelfde techniek ver vaardigd lopertje. Voorts een derde prijs voor een gesponnen en geweven dames manteltje en een eervolle vermelding voor een stipversierd kleuterjurkje. Er waren totaal 885 inzendingen, afkomstig uit de hele provincie. De inzendingen die eerste en tweede prijzen kregen, din gen automatisch mee in de landelijke wedstrijd die in Zwolle wordt gehouden. Van officiële zijde werd meegedeeld dat sportvissers voortaan hun viskaart (vroeger visakte geheten) op het post kantoor dienen af te halen. Deze vis- kaarten zijn verplicht gesteld voor iede re hengelaar van 15 jaar en ouder en geldt voor zoet water. Op het postkantoor liggen blanco kaarten gereed. U behoeft deze slechts in te vullen, er een zegel op te plakken en hem te laten afstempelen Er zijn ze gels in de kleuren rood, blauw en geel die met de verschillende aktes corres ponderen. Ze zijn vanaf 12 april ver- krlgbaar Rood (ƒ5,betekent dat u met één hengel mag vissen. Met de blauwe zegel (ƒ11,75) op zak bent u gerechtigd te vis sen met twee gewone hengels, een spe ciale hengel of een peur. Een geel zegel (ƒ33,geeft u het recht te vissen met alle vistuig die de wet toestaat. Voor nadere inlichtingen (een folder tje bijV.) kunt u zich wenden tot post kantoor of gemeentehuis. Aan het schoolvoetbaltournooi voor het voortgezet onderwijs zullen dit jaar 38 elftallen mee gaan doen. Op de velden van S.V. Texel en Texelse Boys zullen op 10 april in totaal 17 meisjesteams en 21 jongensteams aantreden (ongeveer 400 jongelui). Dit grote aantal elftallen zorgt ervoor dat de vier voetbalvelden van 's mor gens 9 uur tot 's middags 4 uur bezet zijn. In totaal worden er 56 wedstrijden gespeeld en voor iedere wedstrijd is on geveer een half uur uitgetrokken. Om dat men in totaal over 4 velden kan be schikken betekent dit dus dat op elk veld 14 wedstrijden zijn. Het program ma is zo ingedeeld dat om half vier 's middags op elk veld een finale wordt gespeeld. Hierna zullen de prijzen wor den uitgereikt en bovendien herinne ringsvaantjes. Twee penalty-bokalen Evenals bij de wedstrijden voor het lager onderwijs speelt men ook hier voor het eerst van het jaar om de pe naltybokaal De teams die gespeeld heb ben nemen na hun wedstrijd ieder 11 strafschoppen op een van de bij velden. Het is de bedoeling dat deze strafschop- m Nadat vorige week de groep „Mira Mirror" met groot succes optrad in 't Asiel aan de Burgwal, komt nu de Apeldoornse formatie „Mackintosh" naar Den Burg. Zij treden zaterdag avond 3 april op in de grote zaal van het jongerencentrum. „Mackintosh" bestaat al sinds 1972. Uit de enthousiaste reakties van het pu bliek valt af te leiden dat men na ver schillende omzwervingen door muziek land nu de goede koers gevonden schijnt te hebben. Men is overgegaan van luis- termuziek naar de meer sprekende mu ziekstijl. De groep is vooral een eenheid geworden omdat ze nu al drie jaar in dezelfde bezetting speelt en hun karak- terestieke geluid is het gemakkelijkst te omschrijven als: swingende muziek af gewisseld met gevoelige werkjes. 't Asiel, 3 april, aanvang 20.30 uur en de entree bedraagt ƒ2,p.p. De Plattelandsvrouwenafdeling Texel gaat 7 mei op reis. In de morgenuren wordt een bezoek aan de NCRV-studio in Hilversum gebracht en hierna wordt een rondrit door 't Gooi gemaakt. Na een diner in restaurant „De Witte Ber gen" volgt een rondleiding door de ves- tingsstad Naarden. Een bezoek aan het Muiderslot besluit deze interessante dag. Er zijn nog enkele plaatsen in de bus vrij. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij mevrouw Huisman, telefoon (02228) 294, mevrouw Nolting, telefoon (02220) 3420 of mevrouw Lap, telefoon (02220) 2941. Westduitse marken 100 ƒ104, Franse francs 100 56,50 Belgische francs 100 6,43 Zweedse kronen 100 59,25 Zwitserse francs 100 ƒ104,50 Amerikaanse dollar 1 2,65 Engelse pond 1 5,04 Oosteenrijkse schilling 100 14,60 Italiaanse lires 10.000 29,25 De voorstelling „Alles uit liefde" in de Helderse schouwburg is verschoven van 5 naar 9 april Bij het bureau cultu rele zaken in het raadhuis zijn nog kaar ten verkrijgbaar Na afloop vaart een extra boot terug naar Texel. Met 40 deelnemers nam de Gymver eniging Texel afgelopen zondag deel aan nationale springwedstrijden in Apel doorn. Tot de deelnemers behoorden de beste ploegen van Nederland op dit ter rein. GVT eindigde in de middenmoot van het klassement hetgeen toch als een groot succes mag worden beschouwd. De uitslagen waren: dames - mini- trampoline paardspringen 5de plaats; jongens - minitrampoline paardsprin- gen 7de plaats; meisjes-dames - lange mat springen 5de plaats; heren - tafel- springen 4de plaats. Voor gehoorapparatenservice ELECTROHUIS pen genomen worden door de 11 spelers of speelsters die van het veld afkomen. Dit betekent dus dat als er een speler uit het veld gestuurd is, de betreffende ploeg slechts 10 strafschoppen neemt. De ploeg die na de eerste twee wed strijden de meeste strafschoppen scoort is kampioen. Er zijn uiteraard twee bokalen be steld; voor de meisjes één en voor de jongens één. Sportieve dag De strafschoppen zijn niet alleen van belang voor de bokaal. Een gelijk spel in de voorronde wordt door de 11 straf schoppen beslist in het voordeel van de ploeg die de meeste doelpunten heeft gemaakt. Dit is vooral voor de brugklas sen van belang Na de voorronde gaan de beste drie naar de finaleronde! Bij de andere poules is het eveneens van be lang. De nummers één en twee uit de twee poules gaan naar de halve finale! In de halve finale en de finale wordt een gelijk spel beslist door het nemen van 5 strafschoppen Deze worden ook op één van de bijvèlden genomen. Iedereen worjflt een fijne sportieve dag toegewenst. DONDERDAG 1 APRIL In het raadhuis vergadert aanvang 20.00 uur de raadscommissie voor finan ciën. Publiek is welkom VRIJDAG 2 APRIL De drumband Voorwaarts Mars heeft feest in De Kaaps-nol ter gelegenheid van het tweede lustrum. Publiek wel kom. Om 19.30 uur begint in Centrum 147 aan de Bernhardlaan een schrijfavond voor politieke gevangenen, georgani seerd door de afdeling Texel van Am nesty International. ZATERDAG 3 APRIL Om 9.00 uur begint op de velden van S.V Texel het voetbaltoumooi voor het basisonderwijs; de finalewedstrijd vangt aan om 14 15 uur. In de Burgemeester De Koninghal geeft de gymnastiekvereniging Texel de grote uitvoering; aanvang 20.00 uur. In het Eierlandsche Huis houden de Roomskatholieke en Hervormde kerk van De Cocksdorp een kerkeveiling Kijken is mogelijk vanaf 19.30 uur en de eigenlijke veiling begint om 20 00 uur. ZONDAG 4 APRIL De wielervereniging Texel houdt op het parcours Wezenland een trainingsrit, aanvang 9 30 uur. Van 8.00 - 10 00 uur wordt bij het Prins Hendrik-hotel een wedstrijd gehouden door de sportvissersclub Texel. MAANDAG 5 APRIL De commissie voor recreatie en toeris me houdt in 't raadhuis een openbare vergadering, aanvang 20.00 uur On der andere wordt advies uitgebracht aan B en W. inzake de veerverbin- ding naar aanleiding van het desbe treffende rapport. DINSDAG 6 APRIL In Centrum 147 aan de Bernhardlaan een discussiebijeenkomst met dokter J. B. Seegers over het onderwerp „Overspannenheid, een teken van deze tijd?". Belangstellenden zijn welkom; aanvang 20 00 uur VASTE DATA Iedere donderdagmiddag aanvang 15.30 uur bejaardengymnastiek in 't Skiltje te Oudeschild. Elke zaterdagochtend kan oud papier worden bezorgd bij de vooxyialige smederij van Kil jan aan de Gasthuis straat (ten bate van de Werkwinkel). Elke dinsdagmiddag, 14.00 uur, trim men voor dames. Verzamelen op de parkeerplaats van het Turfveld. Hollewal in Den Burg. Elke woensdagavond van 7 tot 8 uur wordt in „De Zwalkersburcht" aan de Beatrixlaan spelletjesavond gehouden voor kinderen tot en met 13 jaar. Elke woensdag van 14.00 - 15.00 uur is er in de muziekschool legpuzzeltheek. Iedere dinsdagochtend van 9.30 - 10 30 uur en van 10.30 - 11.30 uur huisvrou- wengymnastiek in de sporthal „Ons Genoegen". Bejaardenzang, iedere woensdagmiddag om half vier in de Landbouwschool. Iedere derde donderdag van de maand spreekuur NW van 19.30 tot 21.30 uur in het zaaltje van de Doopsgezin de gemeente. Jehovahs Getuigen houden elke dins dagavond, acht uur, bijbelgesprekker op de adressen Bernhardlaan 112 tt Den Burg en Ploosterstraat 4 te D< Cocksdorp. Iedere donderdagochtend, aanvang 9.30 uur bejaardengymnastiek in het Ro de Kruis-gepouw aan de Jonkerstraat. Iedere maandagavond om 20.00 uui tekenclub onder leiding van Lenie van 't Noordende in het voormalige Boogerd-gebouw aan de Bernhard laan. Deelname mogelijk voor 17 - 27- jarigen. NVSH-informatiecentrum, -middelen depot en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefo nisch bereikbaar onder nr. 3241. Con tactpersoon: Méri Blanken, Tjakker- straat 35, Den Burg, telefoon 3012. Iedere maandagavond bridgen in hotel „De Lindeboom-Texel" om 20.00 uur. Elke zondagavond wordt in 't Asiel aan de Burgwal spelletjesavond gehouden vanaf 20.00 uur; organisatie: stichting Open Jeugdwerk. Elke donderdagavond wordt vanaf 20.00 uur spelletjesavond gehouden in Cen trum 147 aan de Bernhardlaan onder auspiciën van het Vormingscentrum voor Jonge Volwassenen. Oud papier ten bate van gymnastiek vereniging Oosterend kan altijd wor den bezorgd onder het afdakje van de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune te Oosterend.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 11