De nieuwe verkeersmaatregelen Belangrijke verkeersborden Vierde blad Texelse Courant, vrijdag 7 mei 1976 Op bovenstaande van zeer grote hoogte genomen luchtfoto van Den Burg zijn de verkeersmaatregelen aangegeven, die op 15 mei van kracht worden. De in de straten getekende pijlen geven het zg. beperkte eenrichtingsverkeer aan en tot hoever. De voetgangers gebieden zijn aangeduid met dwarsstreepjes. Onder „beperkt eenrichtingsverkeer" wordt verstaan: eenrichtingsverkeer behalve voor fietsers. In de straten waarin dit beperkte eenrichtingsverkeer geldt mag niet links worden geparkeerd en ook niet uiterst links worden voorgesorteerd. Deze straten zijn: Schilderend vanaf Wilhelminalaan, Weverstraat tot Parkstraat, Parkstraat, Groeneplaats, Vismarkt, Binnenburg, Stenenplaats, Waalderstraat tot aan Wil helminalaan, Burgerhoutstraat, gedeelte Haffelderweg tussen Emmalaan en Keesomlaan, gedeelte Elemert tussen Keesomlaan en Warmoesstraat. Fietsers zijn ook toegestaan in de volgende voetgangersgebieden: Weverstraat (alleen in de richting van de Stenenplaats), Burgwal, Hogerstraat en Zwaan- straat. Op het Achterom zijn fietsers maar ook bromfietsers in beide richtingen toe gestaan. Het gedeelte van de Gasthuisstraat tussen Hollewal en Hogerstraat krijgt tweerichtingsverkeer; de pijl geeft slechts de hoofdverkeersstroom aan. Eénrichtingverkeer. Let op tegemoet komende fietsers! Van deze kant af verboden in te rijden, behalve voor fietsers (géén brommers en snorders!). Van alle kanten verboden in te rijden, behalve voor fietsers in de aangege ven richting.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 11