Ben W willen „TEXEL-toerist" met f8000,- subsidië Vrouwengilde naar Aalsmeer en Amsterdam Wanneer worden de bordjes verhangen? Wedstrijd uitgesteld Koninginnedag Oudeschild Burgemeester en wethouders hebben de raad voorgesteld de exploitatie van de toeristenkrant „Texeltoerist" met ƒ8.000,- te steunen. Het college acht het blad van grote betekenis voor informatie aan de recreanten en be schouwt het ook als een mogelijkheid tot gedragsbeïnvloeding ten gunste van het milieu. „Texeltoerist" wordt al sinds 1969 zonder subsidie uitgegeven Dit was mo gelijk omdat volgens een voordelig pro cédé werd gewerkt: geen kleur, veel artikelen die telkens opnieuw werden gebruikt, weinig Duitse tekst en over name van artikelen die al eerder in de Texelse Courant hadden gestaan ter wijl de extra inspanningen en tijd die door de redactie van de Texelse Courant aan het blad werden besteed niet of nau welijks werden gehonoreerd. Voortgaan op deze basis werd niet langer verant woord geacht. Een kleiner („magazine") formaat met omslag in kleur was ook nodig om het blad voor toeristen aan trekkelijk te houden Hoewel de laatste tijd een tendens van verminderde be langstelling viel te bespeuren werd het VRIJDAG 7 MEI In de Helderse schouwburg treedt Fons Jansen op Na afloop vaart een extra boot terug. In Centrum 147 aan de Bernhardlaan wordt een schrijfavond voor politieke gevangenen gehouden, georganiseerd door Amnesty International; 20.00 uur De Aquariumvereniging In Aqua Vita houdt in de LTS-kantine een leden vergadering; 20.00 uur ZATERDAG 8 MEI Om 10.00 uur begint in dorpshuis De Bijenkorf een „Play in". Om 19 00 uur gaan in het dorpshuis van Oudeschild kampioenschappen van de gymnastiekvereniging Oudeschild van start; familie welkom. ZONDAG 9 MEI De wielervereniging Texel houdt op het parcours Wezenland een trainingsrit voor senioren. De jeugd neemt in Zaandam deel aan een tournooi. MAANDAG 10 MEI In hotel „De Lindeboom-Texel" wordt een inspraakbijeenkomst gehouden over verkeer en vervoer, zowel buiten Texel als op het eiland zelf; 20.00 uur De kinderen uit Het Noorden die aan de tekenwedstrijd meedoen, moeten hun tekeningen vandaag hebben inge leverd bij mevrouw Huitema, Schor ren weg 51. In hotel „De Zwaan" wordt een verga dering gehouden van deelnemers aan de deze zomer te houden kunst- en antiekmarkten in Oudeschild. ZOMERAVONDVOETBAL 1976 De wedstrijd De Waal-De Zwaan van vrijdag 7 mei wordt gespeeld op woens dag 12 mei om 19.00 uur. Dit in afwij king van het bestaande programma De wedstrijd De Muy-Gempo van dinsdag 11 mei wordt uitgesteld blad steeds gretig door de toeristen ge kocht. De meeste edities werden totaal uitverkocht. De oplaag in het hoogsei zoen lag rond de 8 000 exemplaren waarvan er nooit meer dan enkele hon derden overbleven Om die reden was het blad ook voor adverteerders (die weinig andere mogelijkheden hebben om hun goederen of diensten bij de toe risten aan te prijzen) aantrekkelijk Advertenties De advertenties vormden een toerei kende inkomstenbron om de exploitatie mogelijk te maken. De verkoopprijs van het blad was van ondergeschikt belang en vooral in het begin voornamelijk be doeld om te bereiken dat door de vakan tiegangers niet meer bladen werden af genomen dan ook werkelijk werden ge lezen. De vele advertenties hadden ech ter een overheersend effekt waardoor de kwaliteit van het geheel er niet beter op werd Verder was het financieel on verantwoord ook een „Texeltoerist" uit te geven voor buiten het zomerseizoen, hoewel dat in verband met de bevor dering van het wintertoerisme toch wel zeer gewenst was. Subsidie Om de „Texeltoerist" nieuwe stijl als mede enkele uitgaven in het wintersei zoen te kunnen bekostigen had uitgever Langeveld De Rooij een subsidie ge vraagd van ƒ25.296,De gemeentelij ke commissie voor recreatie en natuur behoud wilde zover niet gaan en ad viseerde totaal ƒ8.000,te verstrekken, daarbij de wens uitsprekend dat ook de VVV en het Natuurrecreatiecentrum voor een bijdrage zouden zorgen (ƒ3.000,Met deze belangrijk kleinere subsidie kan Langeveld De Rooij ge noegen nemen door de nieuwe uitgave wat minder ambitieus aan te pakken. Het uiteindelijke resultaat zal ech ter voldoen aan de door B. en W. naar voren gebrachte wensen Dat betekent onder meer dat het blad zal worden aangewend voor het geven van voor lichting en informatie op het terrein van milieu en natuurbehoud en inzake de diversiteit van recreatiemogelijkheden. De nadruk zal daarbij liggen op bevor dering en verantwoord recreatiegedrag overeenkomstig het beleid van de ge meenteraad. De krant blijft daarbij on afhankelijk Over alles wat de redactie verder nog in het blad zet (en wat an- De afdeling Texel van het Katholiek Vrouwengilde maakt dinsdag 11 mei een reisje naar Aalsmeer. Amsterdam en Zaandam. In Amsterdam wordt onder meer een diamantslijperij bezocht en in Zaandam staat bezichtiging van de Zaan- se Schans op het programma. De groep vertrekt met de boot van 8.05 uur. Men dient op eigen gelegenheid naar de veer haven te gaan Er wordt gereisd met één bus, leden die zich als reserve had den opgegeven kunnen dus niet mee. Op de terugweg wordt gedineerd in Nib- bixwoud om 17.15 uur. Het is de bedoe ling met de boot van 20 35 uur naar Texel terug te keren deren erin zetten) is zij geen verant woording schuldig. B. en W. zeggen de voorgenomen verbetering van „Texeltoerist" zeer toe te juichen. De uitgave heeft tal van afzonderlijke voorlichtingsfolders en af fiches overbodig gemaakt, waardoor de toerist een geïntegreerd informatiepak ket kan worden aangeboden. De hoop wordt uitgesproken dat de Raad voor het zomerwerk der Kerken voor haar specifieke voorlichting in de toekomst ook en uitsluitend van de „Texeltoe rist" gebruik zal maken. Thans geven de kerken nog een eigen folder uit maar zorgen er tevens voor dat de belangrijk ste informatie (kerkdiensten, Schuilhut- aktiviteiten e.d.) ook in de „Texeltoerist" worden aangekondigd. De gemeenteraad wordt voorgesteld de ƒ8.000,te onttrekken aan de toe ristische reserve. Met ingang van vrijdag (23.30 uur) begint in het City theater weer de serie wekelijkse nachtvoorstellingen. Als eer ste staat Ferreri's „La grande bouffe" op het programma De zwarte komedie, over vier mannen die zich middels een gastronomisch weekend in een speciaal daarvoor gehuurde villa, letterlijk dood vreten, was in de „filmganger"-verto- ning (oktober 1974) een groot succes. Vier topacteurs (Michel Piccoli, Philippe Noiret, Ugo Tognazi en Marcello Ma- stroianni) zijn onder regie van hun vriend, de sarcastische Ferreri, op hun allerbest Met deze bijna surrealistische vreet- en sexorgie heelt Ferreri vernie tigend uit naar een welgedane consump tiemaatschappij, waaraan wij wel eens allemaal kapot zouden kunnen gaan. Een fijn extraatje geeft Ugo Tognazi, die tussen neus en lippen door eventjes een prachtige Marlon (Godfather) Bran- do-immitatie te zien geeft. (18 jaar). Vrijdag en zaterdag (20.00 uur) „De dwaze lotgevallen van Sherlock Jones". Het was met „Help, de dokter verzuipt" dat Nikolai van der Heijde nogal ver rassend zijn eerste echte bioscoopsucces behaalde. Deze poëtische dorpsvertelling met milde humor, wekte nieuwsgierig heid. Een echte filmklucht met Piet Bambergen, Alexander Pola en Ward de Ravet, leek (af vooraf) niet meer te kunnen mislukken. Toch gmg „Sherlock Jones" in de grote steden regelrecht de mist in. En als u nieuwsgierig bent hoe dat mogelijk was kunt u het in een van de twee voorstellingen op Texel gemak kelijk aan de weet komen. Humor is er in vele soorten. Waar de een zich om „bescheurt", valt de ander bij in slaap Of men zich bij de film vermaakt zal afhangen van uw eigen gevoel voor hu mor Er is een diamant gestolen en Piet Bambergen is de detective die voor op sporing van de steen in de arm wordt genomen. Het scenario geeft echter nog ruimte aan oen aantal andere grappen makers die om het hardst proberen ..leuk" te doen. Hoe meer hoe beter heb ben de makers kennelijk gedacht en al Op Texel wordt zeer grote waarde ge hecht aan kwaliteitsverbetering en land schapsbehoud Bouwplannen worden met argusogen bekeken om te voorkomen dat deze de eilandelijke dreven zullen ontsie ren, er wordt hard opgetreden tegen vuil- concentraties en het nieuwe bestemmings plan voor het buitengebied staat vol met verboden, ook met de bedoeling de boel er schoon en karakteristiek te laten uitzien Het is daarom merkwaardig dat nog steeds niet is opgetreden tegen een vorm van landschapsbederf die de laatste tijd be denkelijke vormen gaat aannemen Waar bij we doelen op de wildgroei" van aller lei reklame- en andere borden langs de Texelse wegen Hoewel dat o.a. krachtens een provinciale verordening is verboden blijkt iedereen zonder meer borden te kunnen plaatsen Soms zijn het sobere aanwijsborden die zonder twijfel van al gemeen nut zijn omdat onnodig zoeken van niet ter plaatse bekenden erdoor wordt voorkomen, maar vaak ook is het doodgewone reklame en wordt met kleu ren, letters en formaten gewerkt die van weinig smaak getuigen maar wèl opval len UNIFORM Jaren geleden (het was ,,de tijd van Fort- gens heeft de VVV Texel het initiatief genomen voor uniforme bebordmg. Wette lijk gedekt door een collectieve provin ciale goedkeuring verschenen bij diverse kruispunten constructies van gegalvani seerd U-profiel waarin exploitanten van hotels, bungalowbedrijven, restaurants e.d hun verwijsbordie konden aanbrengen, volgens afspraak uitgevoerd in donker groen met witte letters van afgesproken formaat Keurig, veilig en functioneel Wie erop let (Texelaars merken het niet spontaan op omdat het verschijnsel lang zaam toeneemt) moet vaststellen dat de boel de laatste tijd aardig uit de hand loopt. Er zijn heel wat bordjes bijgekomen die bepaald niet voldoen aan dat land schappelijk verantwoorde eenheidsrecept en dan ook in het algemeen zonder toe stemming zijn neergezet BONT Zelfs de VVV-rekken worden thans mis bruikt want om wat beter op te vallen hebben sommige exploitanten met het voorgeschreven groene bord maar een helderrood bordje aangebracht Zodat ook anderen zich niet meer aan deze bepaling gebonden achten. Helemaal bont maakte een ondernemer het die ongevraagd op een vijftal verwijsborden van de VW langs de Pontweg een gewone reklame voor zijn bedrijf in De Koog heeft bevestigd Dit bedrijf is dus helemaal niet gelegen aan een van de betrokken zijwegen waardoor ook verkeersonveilige verwarring kan ont staan VVV directeur Dekker voelt er wei nig voor om zijn leden met krachtige hand tot de orde te roepen en hoopt dan ook dat van gemeentewege orde op zaken zal worden gesteld. Hij is voorstander van uniforme bebording, desnoods wat groter of op andere wijze aangepast aan de ver anderde eisen kan een goed opgezette chaos fraai uit pakken; hier heeft men de plank dan behoorlijk mis geslagen. Onnozele hu mor, wellicht omdat de film voor alle leeftijden is, maar daarbij is dan voor namelijk aan kleuters gedacht. Op een enkel moment lijkt „Jones" iets van de echte filmkomedie te hebben, maar ver der is het jammer voor al het geld dat er aan werd besteed. Zondag, maandag en dinsdag (aanvang 19.30 uur) draait 'The Godfather part II'. Regisseur Francis Ford Coppola, pakt het verhaal op, waar het eerste deel ein digde. Don Corleone is dood en zoon Michael is erfgenaam van het gangster imperium. De lotgevallen van de nieuwe Don krijgen in deze episode, wat meer achtergrond. En wel door de Siciliaanse gedeelten, waarin we te zien krijgen, waar de wortels van de georganiseerde misdaad hun oorsprong vinden. Don Michael is nog wat harder en kouder dan zijn vader. Het verraad en de genadeloosheid zijn onvoorstelbaar. Coppola deinst er niet voor terug om ook de corruptie in al haar vertakkingen te tonen. Filmindustrie, drughandel en zelfs binnen- en buitenlandse politiek zijn de terreinen waarop zich de maffia beweegt. „The Godfather II" is een min stens even schitterende film als het eer ste deel, dat een groot deel van het suc ces te danken had aan de rol van Marlon Brando. De zes Oscars waarmee dit ver volg werd onderscheiden zijn begrijpelijk als men ziet met welk een formidabel acteerwerk men ditmaal wordt gecon fronteerd. Wie na dit monumentale, drie uur de adembenemende meester werk nog een „gangsterfilm" durft te maken, is erg moedig of erg onwijs. (14 jaar). In tegenstelling tot de aankondiging in het sportprogramma elders in deze krant gaat de wedstrijd HOSV-De Koog tot nader order NIET door. Ook de bevolking van Oudeschild vierde op gepaste wijze koninginnedag. Aan de vooravond ervan hield men een opdrachtenspel waarbij twee teams (Oost en West) tegen elkaar in het strijd perk traden. Op de ochtend van koninginnedag zelf werd kinderspelen gehouden en had men een puzzeltocht georganiseerd. Er waren 180 deelnemende kinderen, 's Middags was er een versierde optocht en 's avonds aan het Skillepaadje slootje- springen. Eerste werd Jaap Krijnen, tweede Siem Sootsma en derde Jan de Vries. Na dit spektakel werd de meier- blis aangestoken. Al met al waren het twee zeer geslaagde dagen. Door de enthousiaste medewerking van vele inwoners werd dit festijn weer een groot succes. De organisatie van ko ninginnedag was in handen van de ge meenschap Oudeschild. Hier volgen de namen van de prijs winnaars: Kleuterschool eerste prijs: Sabina. Daalder, Willem Anton Schagen, Dirk Albert Blom en Colinda de Vr.esi Tweede prijs: John Koopman, Irene Boekei, Martine van Poelje en Martijn Dros. Derde prijs: Diana Ris, Colinda Eel- man, Torvald Visser en Lind Hutjes. Klas 1: 1. Peter Wijers, Jan Zijm; 2. Jeroen Visser, Frank van Poelje; 3. Wal ter Koopman, Annette de Ridder. Klas 2: 1. Petra Boom, Leo Kees Eel- man, 2. Miriam Rave, Albert Schagen; 3. Marco van Tuntelder, Linda Westdorp. Klas 3: 1. Janine Blom, Bemie Boom; 2 Ineke Hin, Rob Bekker; 3. Bennie Visser, Jacqueline Eelman. Puzzeltocht: 1 Jan Kalf, Ted Slik; 2. 2. Nico Heerschap, Karin v. d. Geest; 3. Johnnie Betsema, Carien Janssen. Optocht: Enkelingen: 1. Roodkapje; 2 Oranjezonnetje; 3. Clown; 4. Versierde skelter; 5. Autoped en clown. Paren: 1. Pnkkebeen; 2. Boer met lam; 3 Oranje boven. Groepen: 1 Michiel de Ruyter 300 jaar; 2. Hans en Grietje. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4°/o BTW. De Wieringer fotogra fen maken bruidsreporta ges jn kleur goedkoper dan in zwart-vvit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, telef. (02279) 1482 Verhuizingen en trans porten door geheel Ne derland. F. A. Kievit Zn., Den Burg Tegelboetiek Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open: van maan dag t/m donderdag van 13.30 tot 18.00 uur; vrij dags van 13.30 tot 21.00 uur en 's zaterdags van 9.30 tot 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl.. tel (02230) 13252 Heren agrariërs en doe- het-zelvers. Regelmatig in voorraad Balk-, rib- en plankhout (waaronder vloerdelen 3 cm. dik); Wandsohrootjes (is goed koper dan behangen); deuren, hardboard, spaanplaat, watervast multiplex, asbest golfpla ten en voor de tuin biel zen, diverse betonsier- tegels. Konkurrerende prijzen. Ook zaterdags morgens geopend. Fa. Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel. (02220) 2684 - 3055 Alle soorten van (TOP)- LENINGEN met en zon der onderpand. Agent schap Rijkspostspaarbank Hypotheken 8°/» rente. Jan Dekker, Assurantiën, Bernhardlaan 89, (02220) 2833 Accu's voor auto's, motoren, landbouw en Scheepvaart. Kievit, Ko- gerstraat Trouwreportage? Veel voordeliger bij Foto De Waal, Den Burg De Cocksdorp. Wegge lopen 3 weken geleden zwart gek. katertje, 1 jr. Wie heeft hem geziien. (02222) 220 Te koop donkerbruine kinderwagen 75,Tel. (02220) 3180 Te geef: jonge kort- 'harige hondjes. Degenen waarvoor a.s. maandag nog geen onderdak is ge vonden, zullen tot mijn spijt bij de geboorte ver nietigd worden. Tel. (02220) 3772. Texelse Reede Te koop gevr. tennis racket. Tel. (02220) 5751 Te koop rode meisjes- fiets, 9 t/m 12 jaar Tel. (02220) 2588, Warmoesstr. 14 Te koop: div. tafeltjes v.a. 7,50; radio/piek-up- kastje 45,-; enkele eetk. stoelen; rotan meub. Bank 80,-, 2 faut. a ƒ45,- met dekjes, kompl. ƒ160,-; grote elektr. str.- kachel z.g.a.n. ƒ45,-; 2 arm.faut. teak a ƒ25,-; 2 stofzuigers kompl. 15,- en 20,-. Tel. (02220) 3556 na 19 uur Zo'n mooie Puch Sky lark bromfiets kost bij Garage Dros in Eierland geen ƒ1898,- maar slechts ƒ1750,-. Ga eens kijken of bel (02225) 233 De Bolder, Wezenland no. 1, Den Burg, telefoon (02220) 3141. Wij kunnen voor u tegen aantrekke- j lijke prijzen de hieronder genoemde werkzaamhe den verzorgen: 0 het bekleden van meu belen (antiek, klassiek en modern) alsmede het op maat maken van buiten zonwering, (Markiezen) 0 de reparatie van uw tuinmeubelen, tenten, windschermen, zodat u in het komende voorjaar hierover direkt kunt be schikken. 0 het opnieuw bekleden van autokussens of repa ratie hiervan, 0 machinale houtbewer king, 0 zagen slijpen, 0 inbinden van boeken en tijdschriften, inlijsten van platen, schilderstuk ken, borduurwerk, diplo ma's enz. Wij zijn u gaarne van dienst en doen u vrijblij vend, indien gewenst, schriftelijk prijsopgave. Wie het niet geloven kan, moet zelf komen kij ken Modieuze spijker broeken, van prima kwa liteit NU in de Twee Paard j es. Dit is iets aparts Na het seizoen met va kantie? Bespreek dan nu Uw vakantiereis bij de RABOBANK Te leen gevraagd voor één week: oude foto's van De Cocksdorp. Fa. Buys en Visman. telefoon (02222) 232 Te koop nieuw scheer- apparaat Philips 40, gasfornuis ƒ15,Tel. 4010 Laarzen. Sportshop - Te koop „Zwerftochten door ons land", volledig album uit 1933, met o.m. illustraties van Den Burg, Den Hoorn, De Koog en Oudeschild. Alex Ver- burg, tel. 2741 of 3652 Te koop brommer, merk Vespa Boxer, en trouw japon, mt. 38. Tel (02223) 481 Te koop granieten aan recht -f AEG wasm. en wringer. Incl. verwar ming. Schoonoordsingel 14a, tel. 3853 Heeft U nog echte ou derwetse jurken. Ik wil ze graag van U kopen. Majelia Reijnders, Tel (02226) 548 Te koop gevr. meisjes- fiets tot 16 jaar. M Bakker, Elemert 14, tel. (02220) 3221 Te koop sla bonen, voor de zaai Beatrixlaan 38 Donzen slaapzakken. Sportshop Voor radio, TV enz Hotex elektronica (02220) 3398 (Piet Hoogerheide) Rest. De Raadskelder is gesloten van 10 mei it/m 17 mei Bij de HEERE, onze God, is barmhartigheid en vergeving Te koop 2 aardgas- kachels, 1 grote gevel kachel, moderne kinder wagen, box en kleed Tel. 3850 Te koop gevraagd: da mesfiets. Willem van Beierenstraat 3 Mijn Solex is nog steeds voor ƒ20,te koop Alex Verburg, tel. 2741 of 3652 Houten Bolderwagen op luchtbanden, wielen en trekstang afneembaar ƒ195.Sportshop Te koop een mooi teakhouten bergmeuhetl hoog 132, breed 180 cm Rlemert 1, Den Burg, tel. 2198 Te koop 1 pr. voetbal schoenen mt, 38Vl> en 1 pr mt. 39. Tel. (02220) 2504 Caravancentrum Texel biedit aan „Rinel" en I „A M.S." stacaravans en div. occasions. Wij leve ren voortenten van „Do mus", „C.M.C." en „Van der Horn". Teil. (02220) 3163 Mal geprijsde wol in de Mallemolen, Molenstr. 21. Geopend ma. 9-12.30, wo 2-5, za. 2-5 uur Kantmestoelen 7,50. stapelbedden ƒ40, Dumpstore „De Neder landen". Voorburggraóht 285, Nrd.-Schanwoude, tel. (02260) 2171 Verhuisd van „De Toes" Koningsweg 78 naar (tij delijk) Bijenkorf weg 17, tel. (02223) 600. Fam. J. van Strien, Oosterend Inruilauto's Renault 4 export 62.000 km; Renault 6 TL, 850, 53.000 km; Citroen 2CV 4, 24.000 km; Fiat 850 coupé, 88 000 km. Garage Dros, Eierland, tel. (02225) 233 Theo Bakker Manjo Bakker-Kok zullen nog lange tijd na- bomen over de vele blij ken van belangstelling die er mede voor zorgden dat 9 april j.l voor hen een onvergetelijke dag werd. Nogmaals onze hartelijke dank! De wegkruising Vuurtorenweg-Postweg-Molenlaan bij De Cocksdorp zou een landschappelijk aardig punt zijn als het met werd be dorven door massa's (I) borden en bordjes van allerlei aard

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2