Groen warts Texels tn het hart~> "e",srsrtr.--- Teso: uiterlijk in1980 een dubbeldekker 5 Eerste lammerenmarkt ''Gaat, vanzelf! Systeem-Sparen /paorbonk ;¥'i0 8 PAGINA'S Prins Claus opent NRC Omgedraaid verkeer: NOG GEEN BROKKEN Verzoek aan onze adverteerders. Kiosk op haven Oudeschild ..Messengers" houden evanjrelisatiemeeting „Jan van Toon" voerde best verzorgde vis aan Asiel viert lustrum met 24-uurs feest Auto ramde tuinhek Gaten in bodem van fuikhaven DINSDAG 18 MEI 1976 89e JAARGANG No. 9076 TEXELSEWCOURANT Uitgave: BV v/h Langeveld De Rooij Postbus 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Verschijnt dinsdags en vrijdags. yaifu** TF f g V a Postgiro 652. Abonnementsprijs f9,80 p. kw 34, Oosterend, tel. (02223) 902. I V VI f l Advert. 38 C. per mm «cl. 4% BTW Uiterlijk in 1980 zal TESO een dubbeldeks veerschip in de vaart moeten hebben, wil men althans voorkomen dat de plaatselijke economie en leef baarheid zeer ernstige schade lydt. Aldus stelde president-commissaris C. J. van der Kooi in de vrijdagavond gehouden aandeelhoudersvergadering van TESO. Hij voegde eraan toe dat de directeur opdracht heeft gehad dit voor nemen te verwezenlijken. Woensdagochtend 9 juni zal ZKH Prins Claus hel Natuurrecreatiecen- trum aan de Ruyslaan officieel in ge bruik stellen. Nadere bijzonderheden omtrent de aard van de openings plechtigheid heeft de Rijksvoorlich tingsdienst nog niet meegedeeld. Het afgelopen jaar is het NRC offi cieus in gebruik geweest omdat de ex positie in het gebouw nog niet klaar was. Dank zij hard werken in de afge lopen maanden is dat thans wel het geval. De weggebruikers wennen al aan de met ingang van dit weekend ingrijpend veranderde verkeerssituatie in Den Burg Hoewel heel wat mensen uit macht der gewoonte hun gebruikelijke route bleven volgen en daardoor met onverwachte tegenliggers kregen te ma ken, zijn er geen ongelukken gebeurd. Wel heeft de politie de indruk dat de situatie op enkele punten kan worden geperfectioneerd. Door het uitvallen van Hemel vaartsdag als werkdag, wordt de krant van vrijdag 28 mei eerder gedrukt. De inzendtermijn voor adverten ties in deze krant sluit dinsdag 25 mei om 12.00 uur TESO moet voorzichtig zijn De heer Van der Kooi bestreed de wel eens gehoorde bewering dat TESO met het in de vaart brengen van dubbeldek kers vooral uit prestigeoverwegingen handelt. „Het zou zelfs beter zijn voor 't bedrijf als we met dubbeldekkers nog vijf of tien jaar zouden wachten, maar we hebben nu eenmaal te handelen vol gens artikel 2 van de statuten waarin als doel der onderneming is vermeld: het exploiteren van een bootdienst Texel-Den Helder en alles te doen wat strekt tot verbetering van deze verbin ding". TESO is al lang van mening dat een dubbeldeksschip de beste oplossing is van het vervoersprobleem, ook in eco nomisch opzicht. Het was een conclusie Voor Duinker, Boom en Schagen Vandaag is op het haventerrein van Oudeschild een houten uitneembare kiosk geplaatst, bestemd voor het water sportcentrum Duinker en de plezier- vaartexploitanien Gebroeders Boom en D. Schagen. Het acht meter lange gebouwtje is in drieën verdeeld. Het vier meter lange middenstuk dient als verkoopruimte voor Duinker, die hier allerlei op de zee betrekking hebbende souvenirs aan de man zal brengen. Verwacht wordt dat hiervoor vooral van de zijde van de pas sagiers van de TX 27 en 88 veel belang stelling zal bestaan. Voor mensen die meegenomen zeedieren willen prepare ren is er formaline en in de kiosk zijn ook t-shirts van de Waddenvereniging te koop alsmede tijdschriften. De beide uiteinden van het gebouw (hokjes van twee bij drie meter) zijn resp. bij de ge broeders Boom en Schagen in gebruik. Hier worden van 9.00 - 10.00 en van 12.30 - 14.00 uur kaarten verkocht voor de rondvaarten en er wordt informatie gegeven De kiosk is gezamenlijk eigen dom van de drie ondernemers. Boom en Schagen hadden tot dusver afgedankte autobusjes in gebruik als kaartloket Rijkswaterstaat wou graag af van deze ontsierende dingen. Het watersportcen trum Duinker had al lang geleden een aanvraag ingediend voor een verkoop punt op de haven omdat het dichten van de coupure bij de molen een ongunstig effekt had op de verkoop. Duinker en de pleziervaartexploitanten vonden el kaar en kregen van Rijkswaterstaat en de gemeente vergunning. Bepaald is dat V de kiosk er alleen in het seizoen (van 1 april tot 1 oktober) mag staan. v r De Texelse gospelgroep „The Mes ier scnSers" houdt op de avond van Hcmel- oon vaartst*ag (donderdag 27 mei) een evan- ze gclisatiemeeting in de N.H. kerk van Den Burg. Er wordt begonnen om 19.00 uur. Ieder is welkom. die al in 1970 werd getrokken op grond van de prognoses van de vervoersont- wikkeling. „Het is gebleken dat deze prognoses geen wensdromen waren want ze zijn tot dusver steeds bewaarheid. Dat wordt thans erkend maar toch blijven de noodzakelijke overheidsbeslissingen uit". Jongste cijfers De heer Van der Kooi zei dat ook de jongste cijfers wijzen op voortgezette groei. In 1975 steeg het autovervoer met 7% en het passagiersvervoer met 3,6%. In de eerste vier maanden van dit jaar is het autovervoer met 10% gestegen, het aantal vrachtauto's steeg met 3% en het aantal opleggers met 30% Steeds vaker komen wachttijden voor. Voor 1977 zal de voorrangsregeling opnieuw worden herzien, wat ongetwijfeld on gunstige gevolgen voor de Texelse ge meenschap zal hebben. De aandeelhoudersvergadering had een buitengewoon kort verloop. De bij eenkomst duurde niet langer dan drie kwartier. Bij de bestuursverkiezing wer den 127 van de 136 stemmen uitgebracht op de heer Bob Bakker; vijf stemmen gingen naar de tweede op de aanbeve ling: B. v d. Beek. In zijn dankwoord bracht Bakker naar voren verheugd te zijn over de capaciteitsuitbreiding die TESO nu op stapel gaat zetten. „Het is een belangrijke stap om de economische ontwikkeling op Texel te waarborgen". Van de rondvraag werd alleen gebruik gemaakt door Alfons Boom uit Oude schild. Hij vond dat TESO bij de kandi daatstelling wat meer had moeten be kendmaken over de tweede kandidaat v. d. Beek. Nu was geen vergelijking en daardoor ook geen werkelijke keuze mogelijk. De heer Van der Kooi herin nerde eraan dat bij de jaarstukken die bij de banken konden worden afgehaald oök de bestuursvoordracht was waarop het een en ander over de heer v. d. Beek De kotter TX 63 „Jan van Toon" heeft vorig jaar bij de Helderse visafslag de best verzorgde zeevis aangevoerd, zo is vastgesteld door een controleur van het produktschap voor vis en visprodukten. Zaterdag zijn de opvarenden naar het congrescentrum in Den Haag geweest waar aan het feit en aan door andere vissers geboekte kwaliteitsprestaties feestelijke aandacht werd besteed. Schip per Bert Keijser nam uit handen van voorzitter B. A. de Jonge vap het Pro duktschap een wisselbeker in ontvangst alsmede een wimpel voor de kotter. Voor de overige opvarenden (Jan van der Vis, Henk van Boven, Freek van der Star, Piet Zandee en Cor Blok) waren er bekertjes waarbij benadrukt werd dat de prestatie dank zij aller inzet mo gelijk was Eigenaar J van der Vis uit Ooslerend kreeg een Delftsblauw* wand bord. Ter gelegenheid van het vijfjarig be staan van de Stichting Open Jeugdwerk wordt zaterdag en zondag a.s. een 24- uursfeest gehouden waarbij alle Asiel- bezoekers maar ook oud-gedienden wel kom zijn. De reeks evenementen begint om half elf zaterdagochtend met een voetbal wedstrijd Asiel-De Loods Om 14.00 uur wordt verzameld in 't Asiel waarna ge zamenlijk naar een terrein achter de Wilsterstraat wordt gewandeld voor een wedstrijd „gemengd rugby". Om 17.00 uur soep en brood in 't Asiel, om 18.00 uur gevolgd door allerlei spelletjes on der leiding van Henk Jonker en Kees van der Gaag Om 21.00 uur begint het optreden van jazz-rock formatie 'Eclips'. Wie dit onderdeel van het programma wil bezoeken moet ƒ1,50 entree betalen. Om één uur 's nachts discotheek met vloeistofprojectie, verzorgd door Jaap Dirksen en Peter Kooger. Zondagoch tend half twaalf wordt vanuit 't Asiel een fietstocht gemaakt naar de Slufter onder leiding van Kees Lemstra. Het elftal van Cors Dubbeldik is winnaar geworden van de competitie zaalvoetbal. Op de foto het kan/pioensteam. Staand van links naai rechts: Ben Jas, Kees Boeyen, Klaas Dirk Koorn, Dirk Bousma, Aad Blom en Hans Geus. Zittend: Marias Bakker, Ed de Bruijn, Ko Timmer, fan van Bennekom en fan Smit. Zie voor verslag pagina 2. Een vertrouwde verschijning ontbrak op de gisteren gehouden eerste lamme renmarkt. Schapenmerker Jaap Gomes heeft zijn taak na 56 jaar overgedragen aan een jonge opvolger: de 19-jarige Ja cob Bakker uit De Koog. Met vaardige hand hanteerde hij de verfkwast om de beesten van het nood zakelijke kenteken te voorzien. Op de foto ziet men Jacob bezig goedkeurend gadegeslagen door de heer Gomes. Het is niet te verwachten dat Bakker het zo druk zal krijgen als Gomes in zijn jonge jaren Toen waren lammerenmarkten met een aanvoer van meer dan tiendui zend dieren heel normaal en was het hele dorpscentrum nodig voor de hok ken. De aanvoer bestond gisteren uit 234 lammeren die ƒ160,tot ƒ190,per stuk opbrachten, bij een gemiddelde van ongeveer ƒ177,Dat stemde tot alge mene tevredenheid als was het voor de insiders niet verrassend. De kwaliteit van de aanvoer was bijzonder goed. Het zeer droge voorjaar heeft op de conditie blijkbaar geen invloed gehad. OOSTEREND Het tuinhek van de familie Van der Vis in de Kerkstraat werd vernield door automobilist Van D. die er in de nacht van vrijdag op zater dag tegen botste. Van D. reed door, maar enkele buren hadden het gezien en waarschuwden de politie. Gebleken is dat de automobilist met zijn Simca 1100 komende van de Nesweg en de Achtertune uiterst links reed waardoor hij langs het hek in de Kerkstraat schampte. De betonnen vloer van de fuikhaven van 't Horntje is vrij ernstig beschadigd. Duikers (de gebroeders Duinker) heb ben vastgesteld dat de vloer meerdere gaten vertoont. Rijkswaterstaat heeft TESO aangeraden bij het gebruik van de fuik voorzichtigheid te betrachten door de motorkracht gelijk over beide schroeven van de veerboot te verdelen. Hierdoor is de door de schroefbeweging veroorzaakte waterstroom minder hevig. Het defekt is overigens door datzelfde schroefwater ontstaan. In de loop der jaren is zand weggespoeld onder het zinkstuk waarop destijds de (ongewa pende) betonnen vloer is gestort. Door de verzakking zijn de betonplaten ge broken Het euvel is moeilijk te verhel pen omdat de fuik dan geruime tijd bui ten gebruik zou moeten worden gesteld. „We wachten daarom op de reserverfuik en hopen dat het mankement intussen niet erger wordt", zei men ons bij Rijks waterstaat. Het programma zal merendeel door de Messengers zelf worden verzorgd. Voor ganger is dominee Boeyinga, evangeli satiepredikant van Bloemendaal. Orga nist is Peter Zwart. De dienst zal recht streeks door „De Lichtboei" worden uit gezonden Op donderdag 24 juni a.s. zal een bui tengewone -algemene ledenvergadering worden gehouden, waarin o.m. enkele begrotingswijzigingen aan de orde zul len komen. Hierover zullen binnenkort nadere mededelingen volgen. De kaart van Texel zal worden her drukt. Er zijn nog enkele plaatsen op de achterzijde beschikbaar voor adver tenties. Van uw spaargiro leggen w ij elke maand automatisch iets voor u opzij! IIIA/I -

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 1