Voor het weekend m VERVOLG VAN PAG.l VVD-bijeenkomst BADKLEDING Haan houdt huurt uit de slaap Baby valt uit kantelende kinderwagen VOS-cursussen in Den Burg Zuigelingenbureau 1876-1976 Uitslag tekenwedstrijd Polder 't Noorden Fototentoonstelling 'l Noorden Artsen Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslaehtingen Kerkdiensten kingen over de verstedelijkingsnota en het voorstel tot vermogensaanvvasdeling. Wat betreft het laatste verklaarde hij: ,,De WD is voorstander van de VAD met dien verstande dat de werknemers in een bedrijf dan ook zelf het geld in handen krijgen wat er meer verdiend wordt. Het geld moet dus naar de werk nemers toekomen Zoals deze regering het geheel heeft opgesteld komt het leeuwendeel bij de vakcentrales terecht in de vorm van aandelen". Bezitters de klos De grondpolitiek van de regering Den Uyl moest Pol de Beer ook ernstig be kritiseren. Hij stelde de indruk te heb ben dat de PvdA de grond in staatshan- den wil geven en dat ook nog voor een prikje. „De huidige bezitters zijn dus de klos", concludeerde hij. Als laatste punt van kritiek op het huidige regeringsbeleid noemde de heer De Beer de l°/o operatie. Hij zei dat er een economische vooruitgang plaats vindt als er geen stijging meer in de overheidsuitgaven is. Het regeringsaan deel wordt bij de inkomens steeds hoger en daar begint de economie ernstig on der te lijden. Bezuinigingen zijn geen leuke zaken maar het is dringend nodig omdat we anders steeds dieper in de put raken in economisch opzicht. Deze socialistische regering voert een politiek beleid met als oorzaak een grotere werkloosheid. De socialistische hobbies maken de eco nomie kapot. Misschien vindt Den Uyl het wel fijn steeds meer bedrijven in moeilijkheden te manoeuvreren. Dan krijgt de regering meer greep", aldus Pol de Beer. Hij voegde er als afsluiting van zijn betoog aan toe: .,Het kabinet maakt zijn eigen thema niet waar, want de staat slokt steeds meer op. Er is teveel con centratie van macht naar boven. Er is een groot gedonder over de prijscom pensatie met de vakbonden. De netto in komens boven de ƒ20.000,gaan er wat koopkracht betreft erg op achteruit Het ziet er naar uit dat een eventueel vol gend kabinet van de huidige samenstel ling het niet lang zal maken. Het zal een failliete boedel zijn als wij het over moe ten nemen maar we zijn er toe bereid voor ons aller welzijn". Visserij Na de pauze was er gelegenheid tot vragenstellen waarbij het opvallend was dat er weinig vragen werden gesteld die specifiek betrekking hadden op Texelse aangelegenhelden. De enige vraag in dat opzicht bevatte de problematiek van de visserij naar aanleiding van de manifestatie die de vissers vorige week in Den Haag gehou den hebben. De vraagsteller wilde graag weten hoe de VVD nu denkt over het onder de regeringen De Jong en Bies heuvel gevoerde beleid van investerings aanmoediging. De vissers zijn hier nu de dupe van. Aktieleider Ben Daalder stelde 14 dagen geleden in deze krant dat de visserijbonden destijds zelf om maatregelen gevraagd hadden teneinde de vissers tegen zichzelf te beschermen. De heer De Beer verklaarde in ant woord hierop dat hij van de liberale voorman Mr. Harm van Riel geleerd had dat er twee dingen in de politiek zijn waar je je niet mee moet bemoeien. Die twee dingen zijn a. inflatie en b. de agrarische politiek (waaronder de visse rij valt). Hij verwees hiervoor naar VVD-specialist Tuinman per adres Bin nenhof la, Den Haag Subsidies Op een vraag uit de zaal hoe de VVD staat tegenover wettelijke subsidiëring antwoordde de heer De Beer dat dit van de soort subsidie afhangt Hij sprak zich uit voor een toelage die een stimu lans betekent om een bepaalde ontwik keling te prikkelen Hij toonde zich een duidelijke tegen stander van een subsidie die een inko mensoverdracht betekent. Kortgezcgd verklaarde hij: „We zijn er tegen dat mensen leven op staatskosten. Het pro bleem is niet de aard van de subsidies maar de hoeveelheid ervan", aldus Pol de Beer. Een vraag die verder inging op het thema van de spreekbeurt voerde de heer De Beer'naar de uitspraak dat er een minimumgarantie moet zijn voor mensen die in deze maatschappij niet mee kunnen, om wat voor reden dan ook. Hij toonde zich geen voorstander van nivellering omwille van de nivelle ring. Aardgas Een van de aanwezigen wilde weten of er niet veel te veel aardgas uitgevoerd wordt en of dat niet beperkt dient te wor den in het belang van het binnenlandse gebruik. In zijn antwoord zei het VVD- Tweede Kamerlid dat het bij het af sluiten van deze transacties in de bedoe ling heeft gelegen en nog ligt dat ons land aan het eind van de 80-er jaren over kan gaan op kernenergie. „Als er minder gas komt, wordt eerst de export teruggedraaid. We kunnen die verkoop nu als positieve economische factor beschouwen omdat we er flink aan verdienen. En hij besloot: „De zittende regering laat echter na tijdig om te schakelen op kernenergie". iiiiiiiiiHiiiiiiiiHiiiiin SPORT®») «HOP weverstraat den bur9 Een kraaiende haan tn de ochtend is te verdragen en soms zelfs nuttig. Minder prettig is hel voor de omwo nenden als zo'n dier de hele dag en nacht met het gekraai doorgaat. Een dergelijke klacht bereikte de politie vanuit de Gasthuisstraat. Veel bewo ners zouden door het dier uit de slaap worden gehouden. De politie zal ko men luisteren of het waar is. Een naar ongelukje deed zich woens dagmiddag voor in dc Gasthuisstraat te Den Burg. Mevrouw Huisman wandelde hier met de kinderwagen waarin haar baby van twaalf weken lag. Toen zij moest uitwijken voor een haastige auto mobilist die achterop kwam, kon dat niet naar rechts omdat hier (legaal!) auto's stonden geparkeerd. Toen ze in paniek naar links wilde, botste ze tegen de brokstukken van een kapotgereden stoeprand waarbij de wagen kantelde en het kind op straat viel. Het liep blauwe plekken op; de kap van de wagen werd vernield. Volgens omwonenden zou dit geval niet op zichzelf staan. Door de parke rende auto's wordt de doorgang m de Gasthuisstraat veel te nauw waardoor het voor voetgangers en fietsers levens gevaarlijk is. Naar verluidt zou inmid dels besloten zijn hier een stopverbod te maken. Op 2 september a.s. zullen in Den Burg twee zg. VOS (Vrouwen Oriënte ren zich in dc Samenleving) cursussen van start gaan. Het is een beginners cursus (van half tien tot half twaalf) en een gevorderdencursus, van half twee tot half vier. Het cursusgeld zal onge veer 25,bedragen. Opgave is nu reeds gewenst bij mevrouw A. van der Eijk- Bierens, Julianastraat 3, Den Burg, te lefoon (02220) 2535 en mevrouw L. Vis ser-Spaans, Loodssingel 42, Oudeschild, telefoon (02220) 2768. Elke cursus omvat twaalf lessen. Het programma wordt in overleg met de cursisten samengesteld. Om misverstand te voorkomen- het gaat niet om taal, te kenen en schrijven maar om maatschap pij-informatie. Het doel is vrouwen be wust te maken van de situatie waarin zij leven, daarin inzicht te geven, zelf vertrouwen te stimuleren. Aan de orde komen: invloed op de gang van zaken in de maatschappij, op voeding van kinderen, hedendaagse ge zinsproblemen, politiek, aktuele proble men. In de lessen (gegeven door de da mes G. Coolegem en G. Molleman) wordt ingegaan op de rol van de vrouw als partner, opvoedster en burgeres. De cursus wordt op Texel georgani seerd door het Overkoepelend Orgaan van Vrouwenorganisaties. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Seegers dinsdag 25 mei om 14.00 uur Dokter Van Loon heeft vakantie. Zondagmiddag 3 uur draait onder de wat ongelukkige titel „Het beste van Walt Disneys levensechte avonturen" een schitterend samenstelsel van na tuuropnamen. Uit Disneys bekroonde documentaires (The living desert, Water Birds. The vanishing prairie, White wil derness en nog enkele anderen) zijn de interessantste dieropnames aan elkaar geplakt. Ze worden van Nederlands commentaar voorzien door Tom van Beek. Zo springen we van de luierende leeuwen zonder moeite over naar de strijd tussen (zie foto) een pepsisw'esp en een tarantula. Van de lynx (of loss leer den we op school) die een jonge antilope opjaagt, naar de roodstaartbuizerd die een ratelslang verorbert. De beelden zijn voortreffelijk en met groot vakman schap gemaakt. Het nogal brave com mentaar, met sentimentele vergelijkin gen, is gezien de zeggingskracht van het vertoonde onnodig „kinderachtig" ge houden. Ondanks dat; aanbevolen voor jong en oud. Vrijdag en zaterdag (20.00 uur) toont Lee van Cleef weer eens zijn strakste gezicht, wanneer hij als premiejager in „Klopjacht" alles doet voor geld. Jim Brown staat dit maal aan de goede kant. Hij moet een grote som geld van een veehouder naar een ranch in Mexico brengen, maar wordt achtervolgd door de premiejager en een sheriff De laat ste probeert van zijn ambt misbruik te maken, terwijl Catherine Spaak het vrouwelijk element in het verhaal De tekenwedstrijd van de molen waar aan ongeveer 30 kinderen uit polder 't Noorden hebben meegedaan heeft de volgende uitslag gekregen. De werkstuk ken werden beoordeeld door Harry Tie- lemans, Wim Keyzer en Lenie van 't Noordende. Ie groep, 4-7 jaar 1 Geri Wuis, 6 jaar, Schor ren weg 1; 2. Martine Eelman, 4 jaar, Schorrenweg 12; 3 Mathias Smit, 5 jaar, Schorrenweg 49 2e groep, 7-11 jaar: 1. Angela van Diesen, 10 jaar, Achtertune 9, Oosterend; 2. René Huitema, 8 jaar, Schorrenweg 52; 3. Pieter Jan Kampstra, 7 jaar, Schorrenweg 35 Eervolle vermelding: Netia Vlaming (Utopia) tegel, Gert Jan de Wit. 3e groep, 11-14 jaar: 1 Linda Eel man, 13 jaar, Schorrenweg 12; 2. Arco Eelman, 12 jaar, Schorrenweg 12; 3. Jannie Rozendaal, 14 jaar, Stuifweg 22 Eervolle vermelding: Anneriet Witte, Stuifweg 12. Van het totaal: 1 Linda Eelman (het best weergegeven molen 't Noorden); 2. Angela van Diesen (grappigste); 3. Geri Wuis (origineelste). UIIIIUIIIIIIkUÜWHWIWWHHIIHHIlIHHIl De foto's en andere oude prenten die betrekking hebben op de geschiedenis van polder 't Noorden zullen in Ooster end en in Den Burg te bezichtigen zijn. Zaterdag is de expositie voor Ooster end en omgeving in De Bijenkorf te be zichtigen (10.30 - 12.00 uur en van 13.30 - 15.30 uur). Maandag tot en met vrijdag 24 tot en met( 28 mei) staat het geheel opengesteld brengt Een matige western waarin de muziek van Jerry Goldsmith veel goed maakt (zij het niet alles). 14 jaar. Vrijdagnachtvoorstelling (23.30 uur). „Born losers" van routinier T. C Frank Een medogenloze motorbende terrori seert het stadje Big Rock en het gezag staat in feite machteloos. Aanranding en mishandeling zijn dagelijks voorko mende misdrijven. Wie zich er meent mee te moeten bemoeien, wordt in el kaar geslagen. Billy Jack, een ex-soldaat en half Indiaan wordt het allemaal te gortig. In zijn eentje bokst hij tegen de bende èn de plaatselijke politie op De tekening van de karakters is erg schil derachtig. Bendeleden als „Spraakloos". „Rattekop" en „Kind" zijn dreigend en knap neergezet. Een vreemde gewaar wording is het de „oude" Jane Russell weer eens terug te zien in de rol van Mrs. Shorn Hardhandig vermaak voor boven 18 jaar. Zondag, maandag en dinsdag (20.00 uur) is Bud Spencer te zien in een vro lijke politiefilm. „Platvoet in Hong Kong" (Flatfoot goes East) brengt onze kolos zoals de titel al zegt naar Oosterse streken Als inspecteur van politie in Napels, krijgt hij aanwijzingen dat er in het korps een spion moet zitten. Deze houdt de drugsmokkelaar op de hoogte van alle politie-akties. Zo belandt Bud Spencer in het verre Oosten, om de or ganisatie van smokkelaars ter plaatse te ontmantelen. Ook de verrader komt voor de dag, maar daaraan gaan enorme knokpartijen vooraf. De Oosterse vecht sporten en de numerieke meerderheid van de Chinese vechtersbaasjes, zijn niet opgewassen tegen de ontzaggelijke sla gen van de Italiaanse bulldozer. Toch heeft hij een hart van goud, want aan het einde adopteert Bud een klein joch, dat anders naar een kindertehuis was gegaan. Vrolijk, spannend en vaardig gemaakt. (14 jaar). VRIJDAG 21 MEI De Vereniging voor Vrienden van het Paard houdt in hotel „De Lindeboom- Texel" (dus niet in De Bijenkorf) een bijeenkomst met als spreker de heer W. van Leeuwen; 20.00 uur. Den Hoorn Opening Scheepvaartmu seum; 15.30 uur Van 14.30 - 17 30 uur wordt in De Bij enkorf te Oosterend een reünie gehou den van oud-inwoners van polder 't Noorden ter gelegenheid van het eeuwfeest. Om 19.30 uur begint dc feestavond voor de inwoners, ook in De Bijenkorf, waar tevens de kollektie oude foto's van Het Noorden wordt getoond. ZATERDAG 22 MEI Oosterend Fototentoonstelling polder 't Noorden in dorpshuis De Bijenkorf. Openingstijden 10 30 - 12.00 uur en 13.30 - 15.30 uur. 't Noorden Kinderspelen en eventueel volksspelen nabij hotel „Prins Hen drik", aanvang 11 00 uur (bij regen in de schuur van boerderij „Klein Zeeland") 's Middags oplaten ballon netjes en uitslag tekenwedstrijd, 't Noorden 's Middags mogelijkheid tot bezichtiging draaiende rnolen met Kees Dijker, oud-molenaar De Stichting Open Jeugdwerk viert het 5-jarig bestaan. Om 10.30 uur voetbal Asiel-De Loods; 14.00 uur rugbywed strijd achter de Wilsterstraat; 17 00 uur soep en brood in 't Asiel; 18.00 uur spelletjes; 21 00 uur optreden jazz- rockformatie „Eclips"; 01.00 uur disco theek en zondagochtend half twaalf fietstocht naar de Slufter vanuit 't Asiel. MAANDAG 24 MEI Vanaf 13.30 uur is op de Mokweg bij De Geul een vogelwachter aanwezig om tekst en uitleg te geven aan men sen die vogels willen bekijken. in de expositieruimte van het raadhuis te Den Burg Toegang is er tijdens de openingsuren van het raadhuis (werkda gen van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur) Er zullen naast de hier vertoonde af beelding van het oude sluisje in de Wad denzeedijk, foto's te zien zijn van o.a. de oude steiger en verdwenen boerderijen. Men heeft voorts beslag kunnen leggen op enkele oude foto's waarop men land arbeiders aan het werk ziet Het geheel bestaat uit 60 exemplaren en is samen gesteld door de heer G. J de Haan van het Natuurrecreatiecentrum. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavonds 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. R. SEEBINGA, De Cocksdorp, tel. (02222) 234 Bij geen gehoor (02220) 2323 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Zr. BOON, Stuifweg 68, 't Noor den, tel. (02223) 354. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18 00 uur precies te recht m het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslaehtingen bellen de heer A van Heerwaarden, tel (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g 3541. Zondag 23 mei 1976 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. De Roest De Cocksdorp 9 30 u. ds. J. A. Don Maandcollecte Den Hoorn 11.00 uur ds. Hoekstra doopdienst De Koog 9 30 uur ds. Hoekstra De Waal 11.00 uur ds. J. A. Don Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Kindernevendienat Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier Collecte Kinderbescherming GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur ds. Douwes. Bediening H. Doop. Nevendienst voor de jongere kinderen Tij dens de dienst kindercrèche. 19.00 uur KandBruning, uit Amsterdam. Oosterend 9.45 uur Kand. Bruning uit Amsterdam 19.30 uur ds. Douwes GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 u. dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Kuitse Collecte voor (het Bijbelgenoot schap. JEHOVAH'S GETUIGEN 18.30 uur: Lezing. .Moedig doch omzichtig tijdens vervolging". 19.30 uur Wachttoren-studie „De bijl en degene die er mee hakt". ROOMS-KATHOLIEKE KERK weekend 22 en 23 mei 1976 Den Burg zaterdag 19.30 uur zondag 10.45 uur De Koog zondag 9.30 uur Oudeschild zondag 19 00 uur Den Hoorn zondag 10.45 uur Oosterend zaterdag 19.30 uur De Cocksdorp zondag 9.15 uur. TEXELAARTJES Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4% BTW. Voor radio, TV enz. Hotex elektronica (02220) 3398 (Piet Hoogerheide) De Wieringer fotogra fen maken bruidsreporta ges ki kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, telef. (02279) 1482 Tegelboetiek Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open: van maan dag Urn donderdag van agen 13.30 tot 18.00 uur; vrij- 5 dags van 13.30 tot 21.001 uur en 's zaterdags van J 9.30 tot 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 roodi sets, iemo kor tdozei vele c strage *t gi va; i er. E ibaan

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2