VVV belegt buitengewone ledenvergadering puniws Bouwvergunningen Keisvereniging Oosterend Laat U niet bezwendelen Duitsers van Texel An jerkol lekte Bejaarden maakten prettig uitstapje Wielervereniging reed in Volendam Sportvissersnieuws Zomeravondvoetbal gestuurd Wapens ingeleverd Clubkampioenschap W.V.T. Inbrekers vonden niets Onder invloed Paling gestolen Clubkampioenschap GVT KRUISWOORDPUZZEL De VVV Texel houdt donderdagavond in hotel „De Lindeboom-Texel" een bui tengewone ledenvergadering in verband met de behandeling van enkele begro- tingswijzi gingen. De hotel-arrangementen vertonen t.o.v. het vorige boekjaar (toen werd ruim ƒ55 000,aan provisie ontvangen) we derom een stijging. Het bestuur acht een verhoging van deze begrotingspost van ƒ45.000,tot ƒ60.000,verantwoord. Ook de reserveringsdienst ontwikkkelt zich gunstig en rechtvaardigt de ver wachting, dat de provisie verhoogd kan worden van ƒ10 000,tot ƒ12 500, Als gevolg van o.m. het beperken of afstoten van de reisbureau-aktiviteiten, teneinde hierdoor meer de handen vrij te krijgen voor de aktiviteiten ter be vordering van het off-season, zal de post „diverse provisies" met ƒ2.000,wor den verminderd. Voorts verwacht het be stuur aan porto- en administratievergoe dingen en koerswinsten 5 000,méér te ontvangen Tegenover deze gewijzigde inkomsten raming staan enkele kostenstijgingen De verhoging van de hotel-arrangemen tenprovisie en de provinciale reserve ringsdienst houdt automatisch een ver- Burgemeester en wethouders van Texel verleenden in de afgelopen maand aan de navolgende personen en/of be drijven bouwvergunningen A. Y Kalf te Oudeschild om een gara ge te bouwen, Trompstraat 3, Oude schild; B.V. v.h. J. Koom Mzn. te Den Burg om vier premiewoningen te bou wen te De Koog, Duinroosstraat; B. Cou perus te Oosterend om een garage-ber ging te bouwen te Oosterend, Peper straat 36; P. C. Gross te Lüdenscheid, Duitsland om een zomerhuis uit te brei den te Eierland, Zanddijk 66; C. Keijser en H. Witte p a Den Burg om een dub bel woonhuis plus garage te bouwen te Den Burg, Zeebries, kavels 84 en 85; Hoofd Centrale Afdeling Gebouwen der PTT te Den Haag, om een telefooncen trale uit te breiden; J. Raven te Oude schild, om een garage te bouwen te Ou deschild, De Ruijterstraat 37; M. Huber, M. E. Huber en dr. B. Steven te Essen, Duitsland om een zomerhuis uit te brei den te Texel, Gerritslanderdijkje 150; J. Sietsma te Den Burg, om een gevel te veranderen te Den Burg, Bernhardlaan 114; F. C Hopman te Den Burg, om een opslagruimte te bouwen te Den Hoorn, Klif 23; R. Boerhorst te Den Burg, om een woonhuis uit te breiden te Den Burg, Schilderend 48; Aankoop Centrale Texel C.A. te Den Burg, om 3 silo's te bouwen te Den Burg, Bernhardlaan; Bouwbedrijf B. Gieze te Eierland, om een dubbel woonhuis te bouwen te Eier land, Postweg; H. J. Kanis te De Cocks- dorp, om het voormalige postkantoor te veranderen en uit te breiden tot be drijfsruimte te De Cocksdorp, Kikkert- straat 42; J. C Witte te Den Burg, om een poort (schutting) te bouwen te Den Burg, Vloedlijn 8; H. H. Baars te Haar lem, om een pension te veranderen in Eierland, Hoofdweg 80; P. Rol vink te Den Burg, om een berging uit te breiden te Den Burg, Mr. Kraaistraat 10; W. A. van Zeijlen te Den Burg, om een wind scherm te bouwen te Den Burg, Noord wester 15; S. Hemelrijk te Oudeschild, om een woonhuis te veranderen, een schuur te veranderen en een garage- berging te bouwen te Oudeschild, Ba- rendszstraat 2a; J. Kikkert te Texel, om een woonhuis te veranderen te Texel, Bolwerk 15; I. en J. Pleiss te Gelzen- kirchen-Schalke, Duitsland, om een boerderij te veranderen te De Koog, Rui- gendijk 14; T. Noteboom te Velp om een berging uit te breiden te De Cocksdorp, Kikkertstraat 57; Coöp. Ver. voor K I. Texel te Texel om een bedrijfsgebouw uit te breiden te Texel, Zuid-Haffel 36; J. Hillen te Den Burg, om een woonhuis te veranderen te Den Burg, Kogerstraat 54; J. F Halsema te De Koog, om een zomerwoning uit te breiden te De Koog, Ruijslaan 30; Fa. Buys en Visman te De Cocksdorp, om een woonhuis te verande ren te De Cocksdorp, Kikkertstraat 9; Fa v.h gebr. Timmer te Oosterend, om 6 woningen te bouwen te Den Burg, Zee bries, kavelno's 92 tot en met 97; Bouw bedrijf gebr. Bruin te Den Burg, om een dubbel woonhuis te bouwen te Den Burg in plan Noord-west; A. Bakker te De Koog, om een woonhuis uit te breiden te De Koog, Plevierstraat 22, A. v. d. Vis te Oosterend, om een woonhuis uit te breiden te Oosterend, Vliestraat 2; C. J. de Wit te Oosterend, om een schuur te bouwen te Oosterend, Stuifweg 20; H. J E Stolk te Rotterdam, om een zomerwo ning plus woonhuis plus berging uit te breiden te De Cocksdorp, Vuurtoren- weg 42; F. L. Schulp te Amsterdam, om een CV-ruimte te bouwen te Eierland, Zanddijk 140. hoging van de advertentiekosten in (ƒ5.000,meer). Voor reserve en aan maak propagandamateriaal (o.m. ten be hoeve van de „Texeltoerist") wordt eveneens ƒ5.000,meer geraamd. Mede in verband met de aktiviteiten van het NBT ter bevordering van het naseizoen op de Waddeneilanden wordt verwacht, dat de post „porto" met ƒ5.000,zal stijgen. Nieuw in de begroting is de post „ri sicofonds reserveringsdienst en hotel- arrangementen" (ƒ2.500,Deze post is bedoeld om de financiële konsekwenties, voortvloeiende uit vergissingen bij de boekingen van hotelarrangementen of bungalows, te kunnen opvangen. Als gevolg van deze begrotingswijzi ging wordt de subsidie van de gemeente Texel 3 000,lager geraamd. d r Op 16 en 17 juni hield de reisvereni- ging Oosterend haar jaarlijkse reisje. Men vertrok met de boot van 6 uur des morgens. Om 10.15 uur arriveerde men reeds in Bergen op Zoom. Na de koffie ging men per boot (m.s. „Frisia") naar Zierikzee. Aan boord genoot men van een zeer goed verzorgde koffietafel. In Zierikzee, waar men de haven en de binnenstad bewon derde. Om kwart voor vier vertrok men weer per boot. Tijdens het diner in Ber gen op Zoom bood men de heer Spikker (public relations) een schilderij met Texels landschap aan Hij had in deze plaats voor contactadressen gezorgd waar men overnachtte. Op 17 juni werd eerst de markt be zocht. Vandaar ging men op Safari in Hilvarenbeek. De chauffeur (C. Vinke) zorgde er voor dat alles zeer goed kon worden bewonderd En na een koffieta fel en winkelen in Tilburg, een koffie- stop in Motel Katwoude, keerde de reis- vereniging met de boot van half negen 's avonds terug. Vooral nu het zomerseizoen voor de deur staat, en eigenlijk al begonnen is, lijkt het ons nuttig Texelaars en toeris ten te waarschuwen voor allerlei lou che handelaren die zich onder de mas sa mengen. Er wordt reeds veelal gewaarschuwd voor zakenrollers en winkeldieven, zo dat we daar niet verder op in behoeven te gaan. Het gaat ons hier om het steeds meer gesignaleerde verhandelen van in ferieure goederen zoals namaak-vijfjes, namaak juwelencassettes, namaak arm banden enz. Deze voorbeelden lijken dan wel erg goedkoop in vergelijking met de echte (die wel van een keurmerk voorzien zijn) maar men is altijd te duur uit. Kopieën Inferieure horloges bijvoorbeeld wor den in Hong Kong voor ongeveer ƒ10, per stuk verhandeld. Het zijn uiterlijk kopieën van wel waardevolle merken uit Japan en Zwitserland. Het gaat bij een horloge bijvoorbeeld om het interne gedeelte. Het uurwerk zelf dus, dat dermate wrakkig kan zijn^ dat bij het voor de eerste maal opwinden' van de veer dit al de geest geeft De handelaar is dan vaak niet meer te ach terhalen, of ontkent gewoon. De koper is dan wel zijn of haar geld kwijt. Duivels moeilijk Iemand uit de officiële handel in Ne derland die wij hierover opbelden zei ons: „Het is duivels moeilijk voor het pu bliek te ontdekken dat een vals horloge te koop wordt aangeboden. Daarom wil ik als advies geven: koop niet ergens op een parkeerplaats een horloge, hoe aan- trekelijk de aanbieding op het eerste gezicht ook lijkt". Een vakman ziet direkt dat hij met een falsificatie te doen heeft maar voor het publiek is het moeilijk om dat vast te stellen. De voorwerpen zien er ver raderlijk echt uit Alarmsein Er is echter een alarmsein! En dat is de prijs. Als bijvoorbeeld een horloge in de winkel enige honderden guldens kost, en het wordt voor een bedrag tus sen 75 en 100 gulden aangeboden dan moet er ergens een alarmerend lichtje gaan branden. Want dit kan natuurlijk niet. Het is daarom van belang zich niet te laten overbluffen, en te denken dat men een koopje heeft. Ook in dit geval geldt dus: Goedkoop is duurkoop, waarvan akte a.u.b. in uw eigen belang! H Vol lof over de prachtige dag keerden dinsdagavond een 50-tal bejaarden te rug van een uitstapje. Het bracht hen achtereenvolgens in Uitgeest, Haarzui- lens en Edam. In Haarzuilens bezocht men kasteel de Haar. Men zag er prachtige kunst schatten van allerlei aard Zo veel, al dus een van de reakties dat het nauwe lijks te beschrijven is. Vooral de tuinen van het kasteel wekten bewondering op. Mevrouw D. Kooij-Kuijper verzocht ons langs deze weg met name mevrouw Wassenaar-Wilmink te danken die het leeuwendeel van de organisatie voor haar rekening nam. Voor de wielervereniging Texel namen Dirk Zuidewind en Johan Huydink in Volendam deel aan een wedstrijd voor nieuwelingen. In totaal moesten 28 ronden afgelegd worden. Het was voor de Texelaars een te zware opgave want na 20 ronden moesten zij de strijd staken. Alhoewel dit een tegenvaller was voor de Texelse supporters konden zij zich troosten met de wetenschap dat ook de kampioen van Noordholland op dat moment uitviel. Wat meer training en het oefenen in stuurmanskunst is nog wel een erge noodzaak voor deze Texelse renners. Het leidt wellicht spoedig tot een betere klassering. De viswedstrijd aan het Krimstrand van dit weekend bracht twaalf vissers op de been. Ze vingen gezamenlijk 188 cm vis. 1 W Verhagen (58 cm); 2. S. Feenstra (47 cm), 3. P. Verhagen (39 cm). Bij de jeugd wist er maar één vis te vangen. Hier was de gelukkige S. J. Rijk (15 cm). Van de Texelse sportvissers die in 1975 mee deden aan de eindwedstrijd Nederlands kampioenschap is één op gesteld in de selectie van Nederland voor de interland zeehengelwedstrijd te gen België De deelnemer van Texel is H. Witte. De stand van de eerste 10 in de kop van het klassement is (eerst cm dan punten)- 1 P Verhagen 510 - 77; 2 S. J. Feenstra 457 - 78; 3. A. Banda 447 - 78, 4 M v. d Zwaag 398 - 62; 5. C J Huisman 349 - 69; 6. J. Visser 326 - 53; 7. W. Verhagen 298 - 62%; 8. F. Bos 256 - 67; 9. H. Martens 254 - 43%; 10. G. van Kranenburg 218-50%. Stand bij de jeugd: 1 E. Bos 329 - 61; 2 A. Huisman 124 - 27; 3 S. J. Rijk 59 - 21%; 4. S. v. d Bijl 30 - 23. Voor vissen op zaterdag in clubver band kan men contact opnemen met het bestuur p.a. P. Verhagen, Wagemaker- straa.t 3, Den Burg. Deze week wordt op Texel de jaarlijk se kollekte voor het Anjerfonds gehou den. De opbrengst van de kollekte is be stemd voor diverse culturele doeleinden. Een royale gift is ook in het eigenbelang want het Texelse verenigingsleven pro fiteert van bijdragen uit het fond. Zo kreeg vorig jaar de drumband Voor waarts Mars een subsidie en werd de muziekschool in de gelegenheid gesteld een belangrijk instrument aan te schaf fen. In het City theater deze week voor het eerst alle avonden voorstelling. Van don derdag tot en met dinsdag (dagelijks 20.00 uur) „De eend en de Caddillac" met in de hoofdrollen het voortreffelijke Franse duo Bourvil en Louis de Funès Nimmer (ook in „Samen uit, samen thuis") werd er voor die twee een sce nario uitgewerkt waarin ze zoveel kwijt konden. Het verhaal gaat over de Cad dillac van De Funès die door de onnoze le Bourvil naar Bordeaux wordt gere den. Een auto volgestopt met heroïne, goud en juwelen. Een reis vol zenuwslo pende momenten en krankzinnigheden. Erg gezellig vermaak voor alle leeftij den. Tot dusver hebben twee Texelaars gereageerd op de oproep van rijkswege om illegaal in bezit zijnde wapens en munitie bij de politic in te leveren. Af gegeven werden een gaspistool en een gewoon pistool, beiden met bijbehoren de munitie. Zoals bekend volgen op vrij willige inlevering geen gerechtelijke straffen en ook vraagt de politie niet| naar de herkomst van het wapentuig. De wielervereniging Texel hield voor de jeugd en de senioren haar clubkam pioenschap op het Wezenland. Door ziekte van Edo Kooiman gingen alleen Albert Winter en Ronald van Bo ven voor 16 ronden van start. Het werd een tamme strijd waarin Ronald van Bo ven veel aan kop ging Bij de laatste ronde kwam het op de sprint aan, die door Ronald van Boven werd gewonnen. Hij had een half wiel voorsprong. 1 en clubkampioen 1976: Ronald van Boven; 2. Albert Winter. Bij de senioren werd het clubkam pioenschap gehouden op de Hogeberg en Zuid-Haffel over 20 ronden. Er versche nen 9 renners aan de start. Spoedig zou ook hier blijken dat wielrennen niet zon der training gaat. Arie Huisman en Leen van Elk namen na enige ronden al af stand op de overige rennners. Daar was het vooral Simon Appel en Douwe Dros die het zware werk opknapten. Na enige ronden was deze groep ook uiteengeval len. Leen van Elk demarreerde enkele keren maar Arie Huisman pakte hem Twee Duitsers van 21 en 24 jaar wer den door de politie genoodzaakt het ei land te verlaten omdat zij zonder werk en middelen van bestaan waren. De twee hadden door hun gedrag de aandacht getrokken. LAMMERENMARKT Op de gisteren gehouden lammeren- markt werden in totaal 220 lammeren aangevoerd. De prijzen varieerden van ƒ135,tot ƒ155,per stuk. De handel was stug De markt van maandag (21 juni) was de laatste van de Ves zoge naamde grote markten. Met ingang van volgende week is er een vrije aanvoer. DE KOOG Zondag werd ontdekt dat was ingebroken in een tweede wo ning in De Koog. Via een bovenlicht had men zich toegang verschaft, een antie ken kast werd opengebroken en de hele boel overhoop gehaald. Blijkbaar von den de inbrekers niet wat zij zochten (er was geen geld in huis); er werd al thans niets vermist. In de nacht van zaterdag op zondag werd de 24-jarige P.v.d Z. uit Utrecht op de Pontweg aangehouden wegens ondeugdelijke verlichting. Omdat de po litie drankgebruik vermoedde werd de blaasproef genomen. Met positief resul taat, zodat op het politiebureau de bloedproef volgde. DE COCKSDORP De heer C. Vis man in De Cocksdorp ontdekte dat bij zijn boot een fuik met 15 pond paling was weggehaald De politie tracht de dader te achterhalen. DINSDAG 22 JUNI De sportvissersclub organiseert een wedstrijd in het binnenwater aan de Oorsprongweg in Eierland van 19.00 - 21 00 uur. Aas: brood. DONDERDAG 24 JUNI In Den Burg wordt op de Groeneplaats de Taptoe Texel 1976 gehouden, aan vang 20.00 uur. Vogelwachter Anne Boon vertoont in het dorpshuis van Den Hoorn zijn dia's over Geul en Mokbaai. De commissie ruimtelijke ordening ver gadert om 20.00 uur in het raadhuis o.a. standpuntbepaling over 't streek plan. VASTE DATA De Stichting voor Gezinsverzorging en Bejaardenhulp Texel houdt spreekuur op maandag tot en met vrijdag van 9.00 - 10.00 uur en van 14.00 - 15.00 uur. Adres Julianastraat 3, Den Burg, telefoon (02220) 4152. Iedere maandagavond klaverjassen in hotel „De Zwaan", aanvang 20.00 uur. Uitslagen Afdeling A: Jelleboog—Koffiebar 11 J. Agrariërs-Memo 30 JKM-De Zwaan 1—2 De Waal-JKM 0—1 Casino-De Zwaan 11 JKM-J. Agrariërs 02 Jelleboog-JKM 3—2 J. Agrariërs-Koffiebar 10 Casino-De Waal 10 Memo-De Zwaan 03 Afdeling B: Westerlaken-Casino 2 13 RWS-Gempo 14 De Muij-Gempo 00 Nioz-De Muij 01 CVI-Reizenboetiek 41 Westerlaken-RWS 21 Casino 2-De Muij 31 CVI-Nioz 3—0 Programma: Dinsdag 22 juni 18 45 uur: De Muij-RWS 19.50 uur- Kofiebar-De Waal Donderdag 24 juni: 18.45 uur: Reizenboetiek-Nioz 19.50 uur: De Zwaan-Jelleboog Vrijdag 25 juni: 18 45 uur: Casino 2-CVI 19.50 uur: Jonge Agrariërs-Casino De Gymnastiekvereniging Texel houdt op 24, 25 en 26 juni a s. in de gymnas tiekzaal aan de Beatrixlaan onderlinge wedstrijden. Het programma ziet er als volgt uit: Donderdag 24 juni: 17.00 - 18 00 uur: jongens 8 en 9 jaar 18.00 - 19.00 uur: jongens 10 jaar 19.00 - 20.00 uur: jongens 11 en 12 jaar 20.00 - 21.00 uur: jongens 13 - 15 jaar Vrijdag 25 juni: 16 00 - 17.00 uur: meisjes 9 jaar 17.00 - 18 00 uur: meisjes 8 en 10 jaar 18.00 - 19.00 uur- meisjes 11 jaar 19.00 - 20.00 uur. meisjes 12 en 13 - 15 j. 20.00 - 21.00 uur: dames en heren jun. Zaterdag 26 juni: 10.00 - 11 00 uur- extra training meisjes 8 t.e.m. 12 jaar jongens 8 t.e.m. 12 jaar 11 00 - 12.00 uur: meisjes 13 j. en ouder jongens 13 j en ouder steeds terug Ongeveer 6 ronden voor het eind ging Leen van Elk alleen op pad Het leverde hem het kampioen schap op. 1. en clubkampioen Leen van Elk; 2. Arie Huisman; 3. Simon Appel; 4. An- dré Smit; 5. Gerard Koorn; 6. Douwe Dros; 7. Jos Huisman; 8 John van Hal deren; 9. Jan Huydink. Horizontaal: 1. fijne korreltjes steen 6. afgod 10. danskoor 11. wonder 14. elasticiteit 16. slot 17 zangnoot 18. deel van de dag (afk.) 19. stand 20. raam 23. titel (afk.) 25. N.V. (Frans) 26. visnet 27. vogel 29. voorzetsel 30. geslepen 32. heden 33. herkauwer 34. lekkernij 36. paradijs 38. pulverig 40. rivier in Duitsland 41. vervoerbedrijf (afk.) 42. dierenliefkozing 43. herkauwer 44. lengtemaat (afk.) 45. kabel 47. tovenares 49. uitheems zoogdier 51. plaats in Zwitserland 52. ongeveer (afk.) 53. klaar 54. bestemming 56. slede 57. jongensnaam 59. grof 61. onder andere (afk.) 62. zangnoot 64. iemand die fantaseert 68. guitig 70. persoonlijk voornaamwoord 71. tandarm zoogdier 72. gerekt 74. deel van de hals 75. herkauwer 78. plaats op Ameland 79. aanvang 80. ijzeroxyde Verticaal: 1lopend touw 2. vingersieraad 3. Duits voorzetsel 4. titel 5 bevestiging 6. insect 7. inhoudsmaat (afk 8. regel 9. watering 10. voorschrift 12. plaats in Gelderland 13. hijswerktuig 15. houten schoeisel 20 familielid 21. dus (Engels) 22. godsdienst (afk.) 24. titel 25. berghol 28. bijvoegsel 29. vonnis 31. jongensnaam 35. zangnoot 37. muurholte 39. soort onderwijs (afk.) 40. deel van het hoofd 46. onder het nodige voorbehoud (Lat. afk.) 47. boter maken 48. herrie 50. onder-officier (afk.) 51. titel 55. voorzetsel 58. voegwoord 60. grondtoon 61. deel van de bijbel (afk.) 63 welgestelde 65. het zij zo 66. opschik 67. gelegenheid 69. koeienmaag 73. keurig 75. het Romeinse rijk (afk.) 76. de dato (afk.) 77. ambtshalve (Lat. afk.)

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2