BEEKMAN kamerhulp keukenhulp van het raadhuis boodschap! VERVOLG VAN PAG. 1 Vervolg streekplan Verloting Beatrixsehool WOONHUIZEN Z0MERBUNGAL0W WOONHUIS „TEXEL VASTGOED" bungalow of caravan VERHUISD Bloembollencultuur afd. Texel een excursie te maken naar de proeftuin „Breezand" Aan elkaar op elkaar naast elkaar bouwen maar Gevraagd Hotel „De Pelikaan" telefoon (02228) 202 OOK' linden wij dat er ook in de toekomst eboerd moet kunnen worden. Wij ver den u dat er een museumstuk van dt gemaakt". Hin stelde resumerend dat het agra- isch areaal niet mag worden inge- rompen, dat de boeren niet aan meer moeten voldoen dan aan ormale welstandscisen, dat het erbod om bij boeren te kam- eren discriminatie is en dat plannenmakers zich ook werkelijk behoren aan te trekken van wat tijdens de inspraak vernemen. Gunstige wijziging begroting Vonk, namens de visserij, zei erg ileurgesteld te zijn dat met de gegevens de visserij tijdens de inspraakproce- ïre heeft verstrekt, in het eindrapport iast niets is gedaan. In een paar zin- wordt in het streekplan discrimine- nd en afbrekend over de visserij ge- iroken. Maar de visserij vertegenwoor- gt een belangrijke groep echte Texe- ars In tegenstelling tot de provincie, nden de vissers dat hun belangrijke iuishaven wel moet worden verbeterd, ïlfs als het aantal vissersvaartuigen teruglopen is meer ruimte nodig ant er is kade tekort. De haveningang verouderd en moet worden vergroot >k andere havengebruikers hebben cht op ruimte. En een schepenlift is reele eis waar aan een thuishaven zoveel gebruikers moet voldoen. van Lare bepleitte de belangen van watersport. De watersportvereniging ig in 1967 met 20 leden en 6 schepen start; nu zijn er 250 leden met 120 tuigen. „Een watersportvereniging die grootte heeft recht op een thuis- en". Van Lare benadrukte het be- ïg door te wijzen op het sterk toene- nde aantal bezoekende jachten: van in 1972 tot 2250 in 1975. De huidige lossing is provisorisch. Er is te weinig imte en akkommodatie om de gast- staak behoorlijk te kunnen vervul- Van Lare maakte zich kwaad over uitlating in het streekplan dat de re- ratievaart i.v.m. de waarde van de iddenzee „nauwlettend dient te wor- gevolgd". Spreker veronderstelde t de plannenmakers bang zouden zijn de door jachten veroorzaakte ver ding en noemde dit bij voorbaat een lachelijke opvatting. Hij wees erop de Waddenzee is vervuild, maar niet de watersporters. „Vijfduizend :hten op de Waddenzee kunnen met allen in het hele vaarseizoen niet >el vuil produceren als lozingskana- dat presteren in een enkel etmaal. Lare wilde niet dat de watersport Barbertje gehangen zou worden, bij ek aan auto's in de Waddenzee om [enaan te schoppen. Ook in het ver- van zijn redevoering liet Van Lare jken dat de watersporters geen scha- doen. „Men moet de Waddenzee be en hebben om te beseffen hoe groot zee is en hoe ontstellend klein onze leepjes. Dat besef krijgt men niet ach- en bureau in Haarlem". Grisnigt sprak namens de Texelse agebedrijven en constateerde dat Ivaart en autobezit onverbrekelijk t elkaar zijn verbonden. En dat leidt grotere mobiliteit. „Mobiliteit is wel- Texel heeft een toenemend aantal sonenauto's te verwerken waarbij lager wordende bezettingsgraad per een belangrijke rol speelt Grisnigt de vast dat ondanks het geringe ef- t van de overheidspropaganda voor gebruik van openbaar vervoer, het nstisch autogebruik op Texel niet ontrustend is. Spreker verwees naar door de bond van garagehouders in- eld onderzoek naar de benzinever- >en op Texel die deze stelling zou be- tigen. De door auto's veroorzaakte k op de infrastructuur is dan ook :r het gevolg van verkeerd ruimte- ordeningsbeleid in het verleden- blijfs- en recreatiegebieden liggen er uiteen. Daar moet dus wat aan rden gedaan Ook het gemeentelijke ipadenplan kan verlichtend werken. e AOT-busdiensten zijn onmisbaar ir kunnen slechts in beperkte mate de verplaatsingsbehoefte voorzien, snigt pleitte, in tegenstelling tot de •rderheid van B. en W.f voor meer liteiten op het vliegveld ten behoeve de exploratieaktiviteiten op het con- ntale plat. Verder achtte spreker het Ie vaart brengen van een dubbeldek- noodzakelijk om in de groeiende oersbehoefte te kunnen voorzien. Geld let verbeteren van het milieu en behouden van de natuur kost geld, alleen op tafel kan komen als de lomie goed functioneert", aldus C. ie Wit die sprak over de toekomst het midden- en kleinbedrijf op el. Het ondernemersbestand heeft flexabiliteit om zowel in de winter dienste van 13.000 Texelaars als in :omer, als er veertigduizend toeris- bijkomen, te kunnen functioneren, detailhandel telt 180 vestigingen, werk biedend aan 800 personen. In de dienstverlenende bedrijven inclusief ho reca vinden ruim 640 personen werk. Genoemde groepen voorzien dus voor 37% in de werkgelegenheid. Uit het rap port „Winkels op Texel" komt de sterke afhankelijkheid van het toerisme tot ui ting. „Het is ons een raadsel waarom dit rapport bij de samenstelling van het streekplan niet is gebruikt. Het is frus trerend dat het bewust of onbewust in de bureaula is gebleven". Het verdwijnen van de campings Loodsmansduin en Kogerstrand zou voor detailhandel en horeca in De Koog en Den Hoorn desastreuze gevolgen hebben. 1 De Wit zei dat de consolideringsgedachte die uit het streekplan spreekt, op korte termijn schade zal veroorzaken in de bouw, een bedrijfstak met 9% van de arbeidsplaatsen. Hij wees de gedachte dat alleen Den Burg zou mogen groeien van de hand. Om leefbaar te blijven moeten ook de andere woonkernen kun nen uitbreiden. In het algemeen, zo con stateerde De Wit met bitterheid, mist het streekplan alle visie ten aanzien van werkgelegenheid in het algemeen. „Het is ten aanzien van Texel een slap stuk. Als dit de stap op weg moet zijn naar de j toekomst voor ons en nog meer voor onze kinderen, dan ziet het er somber uit". Zoveelste ramp j De sprekersry werd afgesloten door Jan Stolk die uit de geschiedenis van Texel een aantal natuur- en andere ram- j pen opsomde waardoor de cilandbewo- i ners een deemoedig en bescheiden volk- I je geworden zijnAan het rijtje voegde hij de op handen zijnde ramp toe in de vorm van het streekplan. Dat plan is niet acceptabel, aldus Stolk, want de werkgelegenheid wordt gedupeerd, 1 de bevolking wordt gedecimeerd, het woon- en leefklimaat wordt geruïneerd, het aantal ambtenaren wordt gemaxima- j liseerd, de gemeente wordt neergeklas- iificeerd, de natuur wordt geoptimali seerd, de aantal genieters wordt gemi nimaliseerd, de oeververbinding wordt gedesorganiseerd, half Texel moet wor- j den gesubsidieerd en het bedrijfsleven wordt over 10 jaar alleen nog gememo- reerd Nieuwe aardappelen Piet Vermeulen, Waal- derstraat 23, Den Burg Wij monteren ook Shell Treïïeborg autobuiten banden. Kievit, Koger- straat Weggelopen 2 kleine poesjes, een zwarte en een cyperse. Tegen bel. terug te bezorgen bij v.d Eijk, Juhanastraat 3 Kocky's kapsalon, Dorps straat, De Koog, is de ge hele week geopend. Zon- der afspraak Bouwinformatiecenjtrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Voor de Muziekliefheb bers alle soorten mu ziekinstrumenten, blad muziek en grammofoon platen; klassiek en pop Fa. Van Wijngaarden en Kok, Weverstraat 68, tel 2695 Verloren armband met bol, goud. Tegen beloning terug te bezorgen. Mevr. Peeters, Ruijslaan 1, De Koog, tel. (02228) 301 - Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moet Schoon maakbedrijf Harm Spigt Parnassiastrrat 17, De Koog, tel. f02228) 311 Met glas, verf en be hang van Am. Looyer wordt uw huis veel mooier. Kom eens kijken Spinbaan 1, Den Burg, tel 02220-3179 Stolk eiste dat voor Texel een afzon- lerlijk beleidsplan wordt opgesteld want met de rest van Noordholland is alleen maar bestuurlijke binding. Het vooront werp werd daarop in de papiervernieti ger tot snippertjes gemalen en als po sitief vervolg werd het alternatieve plan aangeboden „Texel tot 1985" dat in op dracht van het Texels Verbond van On dernemers is samengesteld door de af deling ruimtelijke ordening van het Ko ninklijk Verbond van Ondernemers, een initiatief dat werd gesteund door het hele Texelse bedrijfsleven. Hierop ontspon zich een geanimeerde discussie, waaraan door meerdere sta tenleden (die overigens geen oordeel ga ven) werd deelgenomen Daarbij kre gen de provinciebestuurders nog menig verwijt te horen. Bij monde van de voor zitter werd echter verzekerd dat men de portie overdrijving die de ondernemers in hun commentaren hadden verwerkt gaarne wilden beschouwen als normaal koopmanschap en dat alle informatie serieus zou worden verwerkt. MEDEDELINGEN VAN B. EN W. Fietspad Ruijslaan De Koog Het raadslid de heer J F. van Asselt heeft schriftelijk aan burgemeester en wethouders vragen gesteld over het rij wielpad langs de Ruijslaan in De Koog. Opgemerkt wordt, dat het pad op gelijke hoogte ligt met de rest van de straat, daarvan gescheiden door een hogere betonnen rand, terwijl in het verleden is gesproken over een verhoogd fietspad- De heer Van Asselt acht het huidige fietspad gevaarlijker. Burgemeester en wethouders hebben hierop geantwoord, dat de verschillen de mogelijkheden grondig zijn afgewo gen. Uiteindelijk is tot deze oplossing besloten, omdat een verhoogd pad het risico oplevert, dat men het als trottoir zal beschouwen, met alle onduidelijkhe den en gevaren van dien. De Beatrixsehool te Den Burg heeft onlangs de jaarlijkse verloting gehou den. Op de volgende nummers zijn prijs jes gevallen: 9, 12, 20, 68, 74, 85, 86, 93, 113, 125, 129, 179. 214, 253, 258, 262, 277 283, 313, 322, 328, 369, 372, 374. 375, 396, 432, 433, 450, 453, 466, 487, 516, 522, 529, 533, 537, 548, 570, 612, 613, 618, 623, 643, 672, 713, 757, 808, 856, 859, 875, 876, 884, 916, 918, 927, 933, 939, 948, 982, 996, 1004, 1051, 1105, 1205, 1251, 1256, 1258, 1277, 1284, 1335, 1339, 1340, 1346 De prijsjes kunnen worden afgehaald op school (tijdens de schooluren) TEXELAARTJES imaal (3 regels) ƒ3, regel meer ƒ1, elaartjes dienen bij "uitbetaling te wor- voldaan. Onder adres «vragen (niet eerder 11 uur in de boek- del) en onder nummer 0 meer. Alles inclu- 4°/o BTW. Broodroosters, Carmen krul sets, elektr. wekkers, koffiemolens enz. met 20% korting. Wandkon- taktdozen in- en opbouw en vele andere dingen op elöktragebied. Alles met zeer grote kortingen. Fa. Jan v. Wijngaarden en Henny Kok, Weverstraat 68, tel. 2695 H.H. Open haarden- bezitters: Husqvarna mo- torzagen reeds vanaf ƒ435,Fa. Tatenhove, Oosterend Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstr. 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Nu volop aardbeien. M. Huisman. De Veen, tel. 2203 De aller nieuwste LP's Status Quo, Nazareth. Sandra, Nana Mouskouri, Genesis, Lenny Kuhr. Fats Domino, Klaus Wun- derlich, Marianne Rosen berg, Vicki Leandros enz ook op Musicassettes Verder veel keus in klas sieke LP's en kinderre pertoire Peppi en Kokki; De film van Ome Willem enz. En ook nog voor redelijke prijzen. Fa. Jan v. Wijn gaarden en Henny Kok. Weverstr. 68. tel. 2695 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297Bernhardlaan Heren campinghouders of strandexploitanten, wij hebben voor u te koop een toiletwagen bevatten de 2 w.c.'s urinoirs. Aris van Boven, Oude- schild, (02220) 2721 Geld beleggen en geld lenen. Bij de RABO BANK zijn ze van alle markten thuis Te koop Solex brom fiets z.g.a.n. 250,2 2-pits gasstel resp. ƒ15,— en 35,—. Tel. (02226) 237 Wie heeft er voor ons een konijnenren. Andrea en Ilja Keijser, tel. 2943 Te koop aangeb. 1 elek trische ventilator met pk motor. Ideaal voor aardappelbewaring o.i.d. Aris van Boven, Oude- schild (02220) 2721 - Scholier (H.B.O.) zoekt vakantiewerk. (02220) 3469 Nieuwe aardappelen. Th. Timmerman, P.H. Polder Te koop aangeb. een vouwkampeerwagen voor weinig geld Aris v. Boven Oudeschild, (02220) 2721 Onze trouwdag op mei j.l. is, mede door de vele kado's, bloemen en andere gelukwensen, een voor ons onvergetelijke dag geworden. Wij willen u hiervoor heel hartelijk bedanken. Kees en Mieke Witte Den Burg, Texel, juni 1976, Jonkerstraat 2. Met deze willen wij allen, die de 23e mei tot zo'n mooie dag gemaakt hebben, heel hartelijk be danken voor de vele blij ken van belangstelling. H. Boogaard N. Boogaard-Witte TE KOOP AANGEBODEN te DEN BURG PREMIEBOUW - PLAN NOORD WEST Binnenkort zal door aannemer Duin een aanvang worden gemaakt met de bouw van een serie van het type vier onder één kap, welke voorzien zullen worden van een gasgestookte c.v.-installatie. Deze woningen zijn dit jaar nog op te leveren naar keuze met 3 of 4 slaapkamers. Gunstige zonsituering. De bijkomende kosten bedragen ca. 3% van de koopsom. De rijkspremiebijdrage is afhanke lijk van prijs en type ƒ25.000, Gunstige financiering mogelijk. Koopsommen vanaf ƒ93.000,(incl. 16% B.T.W. en grond). In het bungalowpark „De Parel" gelegen, vrijstaande met ca. 325 m2 grond (eigendom). Indeling: woon-eetkeuken, drie slaapkamers, douche en toilet. De bungalow is geheel gemeubi leerd. Zonnige en beschutte ligging. Koopsom 85.000,incl. de gehele inboedel. OOSTEREND Aan de rand van de dorpskern gele gen, uitstekend onderhouden, zeer groot, vrijstaand met ca. 700 m2 vrije, zonnige tuin, grote aangebouwde garage annex berging en voorzien van een olie- stook c.v.-installatie. Goede zonsituering. Indeling: ruime hal met vestibule, twee ruime kamers en suite, derde kamer, moderne, betegelde keuken, bijkeuken, kelderkast, toilet. Bovenverdieping: vijf slaapkamers, alle voorzien van een vaste was tafel, geheel betegelde, modern ge- installeerde badkamer met ligbad en toilet. Zolderverdieping: (geheel bevloerd) met mogelijkheid voor twee tot drie slaapkamers. Veel ingebouwde kastruimte door het gehele pand. In overleg te aanvaarden. Overname stoffering mogelijk. Onze woninglijst wordt U op aanvraag toegezonden. Inlichtingen en verkoop bij Schilderweg 165 - Postbus 87, Den Burg - Texel, Tel. (02220) 3025 en 3429 b.g.g. 2031. Op 21 juni 1976 is, na een kortstondige ziekte, op 87-jarige leeftijd overleden, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Grietje Buisman-Vermeulen, weduwe van Jacob Buisman. Den Helder J. Karstens-Buisman J Buisman B. Buisman-Wiggers Schalkhaar: P Hammer-Buisman C. G. Hammer klein- en achterkleinkinderen Den Helder, „Goede Ree", Julianaplein 4. Correspondentie-adres: Zuidstraat 29. Gelegenheid tot condoleren, woensdagmiddag 23 juni van 5.00 tot 6.00 uur in de tuinzaal van „Goede Ree", Julianaplein 4. De crematie zal plaatsvinden op donderdag, 24 juni om 11.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Vertrek „Goede Ree" om 10.15 uur. Te huur gevraagd voor 5 pers., van 3 tot 17 of van 10 tot 24 juli. Tel. (03480) 3863. van Oudeschild, De Ruyterstraat 130. Mevr. J. Smit-Bakker, naar Huize „St. Jan", kamer 9, Molenstraat, Den Burg, Texel. Ik sterf maar blijf eeuwig leven. Heden is van ons heengegaan mijn lieve, dappere moeder, mevrouw Theodora Hendrika Maas, weduwe van Simon Bakker, in de hoge leeftijd van 90 jaar. Zuster Alma M. E. Bakker Den Burg, Texel, 18 juni 1976, Huize „Sint Jan", Molenstraat 4. De begrafenis heeft maandag plaatsgehad. is voornemens vrijdag 25 juni a.s., 's middtgs boot 1.35 uur De aldaar genomen proeven betreffen vooral lelies, narcissen en crocussen. Opgave voor deelname bij de secretaris, tel. (02220) 2451. Het bestuur. met de bekende KUBUSSEN van binnenhuis- woonelementen Gravenstraat 2-4-7, 3 ochtenden per week Wf*- W> pi* f* Katoenen jurkje, diverse kleuren en fraaie dessins Leuke gekruiste bandjes op de rug. MODECENTRUM GRAVENSTRAAT 13 en 16 DEN BURG

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 3