Zaken 2e woningbeleid kwamen weer ivoor rechter Voor het weekend hypotheken 1 naar keuze: voor 5 jaar vast voor 3 jaar vast IL aflossing QmL aangepast aan uw budget fiUy/pQOfban ■spaarspecialisten sinds 18171 vanaf Startplaats gezelligheidsrit - - Kunstmarkt Oudeschild „HA CE" „De Zeven Provinciën" J. C. Stolk wil structuurplan voor bestemmingsplan ..Messengers" in Den Burg Verkeerswerkzaamheden Stenenplaats Zomeravondvoetbal 1976 Fietsenverluiur op veerhaven loopt goed Belangrijke telefoonnummers Zuigelingenbureau Artsen Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten In beide zaken omtrent de verorde ning op het gebruik van tweede wo ningen op Texel die dienden op dins dag j.l. voor de Meervoudige Kamer in de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar werden weinig nieuwe as pecten naar voren gebracht. In de zaak van B. Gieze die tegen de vorige uitspraak (ƒ25,- boete) in beroep was gegaan zei de officier van justitie het vonnis te willen vernietigen. Hij handhaafde evenwel zijn eis ƒ1.000,- boete. De zg. kwestie Groenendaal waarin (in tegenstelling tot de zaak Gieze) de officier van justitie in beroep was ge gaan tegen het eerder gevelde vonnis werd ditmaal ƒ100,- boete geëist. Mr. P. van Brummen (O. v. J.) gaf voorts de wens te kennen het oorspronkelijk vonnis te vernietigen. De Texelse aannemer B. Gieze die terzijde werd gestaan door Mr. A. van Driel als raadsman heeft bij de behan deling van zijn zaak naar veler idee de beste papieren. In zijn verdediging kwam Mr. Van Driel (in een goed plei dooi) tot een opsomming van de volgen de punten. Gieze Allereerst wees Mr. Van Driel naar de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens en naar het Verdrag van Rome. Hij wees erop dat hierin precies is vastgelegd wat naar zijn mening het recht van Gieze in deze zaak onder steunt Hij meende vervolgens dat de ge meente Texel in deze niet bevoegd is te handelen zoals zij gehandeld heeft. De kwestie van de woonruimten wordt reeds uitputtend geregeld door de rege ring, aldus Mr Van Driel. De vordering heeft een zodanige beperking van 't ei gendomsrecht dat er eigenlijk van ei gendom niets overblijft. Het is daarom m strijd met het Burgerlijk Wetboek. Het vierde punt wat Mr Van Driel aan De jaarlijkse gezelligheidsrit van de Vereniging voor Vrienden van het Paard gaat zondagochtend a s. om 10.00 uur van start op het parkeerterrein bij ga rage Kaezor aan de Keesomlaan in Den Burg. Correctie van het bericht over de WPN-keuringen ten onrechte vermeld den wij dat het ging om de keuringen te Opmeer Uiteraard werden de plaat selijke keuringen bedoeld. Met ingang van 3 juli zal gedurende de maanden juli en augustus op het Ankerpark te Oudeschild een kunst markt worden gehouden. Er zullen op het Ankerpark (gelegen voor de R.K. kerk) naast kunstvoorwer pen ook antieke en nijverheidsartike len verkocht worden. Zoals het er nu naar uitziet zal er door een 25-tal per sonen aan deel worden genomen. De organisatie deelde ons evenwel mee dat geïnteresseerden zich nog nog steeds kunnen opgeven bij Jan Veenendaal, Vloedlijn 5, Den Burg. Van degenen die zich reeds opgaven de orde stelde was dat in de verordening* een beroepsrecht is opgenomen. Volgens hem is dit onzin. Hij stelde vervolgens: „Hoe kan een gemeenteraad een goed oordeel geven als de verorde ning niet de criteria aangeeft op basis waarvan een woning zou kunnen wor den vrijgegeven". Concluderend sprak de raadsman van de heer Gieze van een geval van onbe hoorlijk bestuur dat hier door de ge meente Texel is gepleegd. Groenendaal De zogenaamde kwestie Groenendaal werd door de raadsman van het echt paar Den Houting voor het overgrote deel parallel aan de zaak Gieze behan deld. De raadsman Mr. Bottenheim nam in zijn pleidooi een groot aantal punten van het pleidooi van Mr. Van Driel over en zei het volledig eens te zijn met wat de kantonrechter had gevonnist. Hij stelde dat de zaak erg ingewikkeld is gemaakt door de officier van justitie. In zijn uitleg is nergens te vinden dat de overheid zonder invloed van de eige naar de bestemming van een pand zou kunnen vaststellen. Dat is immers on geoorloofd. Mr. Bottenheim vond het niet reëel wat er nu gebeurd is omdat het echtpaar Den Houting de woning kocht toen de gewraakte Texelse verordening nog niet bestond. Men was destijds nog wel in staat de bestemming van de woning zelf uit te maken. De uitspraken zijn op 6 juli. Zaterdag a.s. speelt de Texelse formatie aan deze markt mee te werken noemen we volgende namen. Greep De heer Van Lindt, die schildert in Hindelooper stijl, Niek Welboren, met tekeningen en schilderijen, Jan Veenen daal, met pentekeningen; Jan Veldhui zen, met tekeningen en schilderijen; An ton Goes, mettekeningen, Lenie van 't Noordende, met portrettekeningen; Ine ke Goossens/met sieraden; Reina Dijks hoorn-Lap, met sieraden en de dames De Graaf en Swarthof die aanpotten- bakken zullen doen (met draaischijf. Het is een greep uit het geheel, maar we kunnen nu al stellen dat uitgaande van deze medewerkenden men van suc ces overtuigd kan zijn. uuö/t nadarlond J. C. Stolk, lid van de commissie ruim telijke ordening heeft B. en W. schrifte lijk verzocht de tervisielegging van het bestemmingsplan voor het buitengebied uit te stellen. Hij wil dat eerst een struc tuurplan voor Texel wordt vastgesteld, zoals dat in de wet op de ruimtelijke or dening is voorgeschreven. Andere argumenten van Stolk zijn dat het bestemmingsplan voor het buiten gebied gedeeltelijk is gebaseerd op het recreatiebasisplan van 1972. Dit plan is volgens hem in veel opzichten achter haald en steunt onder meer op een en quête van staatsbosbeheer die niet voor de samenstelling van het recreatieplan was bedoeld Stolk wil verder dat het bestemmingsplan een voorzichtige groei tot 60.000 slaapplaatsen in 1985 moge lijk maakt. Optimale bedrijfsvoering Volgens Stolk moet het bestemmings plan optimale bedrijfsvoering zonder belemmeringen mogelijk maken Voor zover dat niet mogelijk is moet worden aangegeven met wie de belanghebben den te maken krijgen. Eventuele scha deregelingen moeten plaatselijk getrof fen kunnen worden; een beroepsproce dure bij de Kroon is verwerpelijk. Het commissielid wil dat voor het kamperen bij de boer minimaal" de in voorberei ding zijnde landelijke regeling wordt aangepast. Hij wil niet dat voor bosaan- plant bij De Cocksdorp agrarische gron den worden gebruikt, wil dat de begren zing van het beschermde Hogebergge- bied wordt ingeperkt en wijst „onodige" beperkingen voor de boeren in het Ho- geberggebied van de hand Zondagavond 27 juni wordt om 19.30 uur in de Gereformeerde kerk in Den Burg een zangdienst gehouden, waaraan hoopt mee te werken het jongerenkoor ,,The Mesengers". Behalve koorzang zal er veel samen zang zijn Het wordt begeleid door orga nist K. Brouwer. Ds DouWes zal de dienst leiden, die het thema „De man van Nazareth" heeft. Liederenbladcn zijn aanwezig en ook ditmaal zal deze dienst door „De Licht boei" uitgezonden worden. Teneinde de Stenenplaats enigszins op te knappen en te beveiligen dient men vanaf 24 juni rekening te houden met werkzaamheden van de dienst Ge meentewerken aldaar. De midden op het pleintje staande kastanjeboom zal eveneens een opknap beurt krijgen. Men zal. om de wortels van iets meer lucht te voorzien hiertoe enkele luchtkokers in de grond maken. Bovendien zal het perkje dat de boom omgeeft iets vergroot gaan worden. Spoorbielzen Het ligt in de bedoeling hiertoe het perkje aan de kant van Dros Magazijn uit te breiden. De aanplant zal daar worden omgeven door spoorbielzen die een ietwat beschuttende werking zullen geven. De eigenlijke bedoeling van de werk zaamheden is de veiligheid op de Ste nenplaats te verhogen. Konsekwentie hiervan is dat het huidige straatgedeelte voor de winkels van Agter, Dros Maga zijn en Van Sambeek-Schrama sterk be perkt wordt. Men zal dus in de toekomst niet meer in staat zijn hier de auto te parkeren of rondjes te gaan rijden. Van gemeentelijke zijde deelde men ons mede dat hiermee een groot aantal Texelaars tevreden gesteld zullen zijn die over de tot dusver optredende si tuatie hun ontstemming geuit hebben. In poule A wordt de eindstrijd bijzon der spannend. Donderdag en vrijdag (heden) zullen (misschien) de beslissin gen vallen De Zwaan en Jonge Agra riërs moeten beiden winnen om hun kansen te behouden Verspeelt één van beiden een punt t.o.v. de ander, dan is het gebeurd De wedstrijden De Zwaan- Jelleboog en Jonge Agrariërs-Casino beloven zeer spannend te worden Ca sino is uitgeschakeld, maar zal zeer ze ker zijn sportieve plicht t.o.v. De Zwaan doen. Het is nu zo dat als Jelleboog wint en Jonge Agrariërs verliest Jeleboog kampioen is. Wint Jelleboog en speelt Jonge Agrariërs gelijk, dan volgt een beslisingswedstrijd tussen beiden Win nen zowel De Zwaan als Jonge Agra riërs, dan volgt ook een beslissingswed strijd tussen deze twee ploegen Alles is dus mogelijk in deze poule. Zorgt u dus, dat u aanwezig bent, op het veld nabij De Waal om deze spannende wedstrijden te volgen. Mocht om het kampioenschap van Texel een beslissingswedstrijd nodig zijn zal deze op woensdag 30 juni nabij De Waal worden gespeeld, aanvang 19.00 uur Dankzij de poule-indeling is de kam pioen van poule A ook de kampioen van Texel. In poule B viel de beslissing voortijdig doordat Casino 2 verloor van Nioz. Daardoor werd CVI kampioen Anders had de wedstrijd Casino 2-CVI 2 (heden) nog zeer spannend kunnen worden. Ca sino 2 had 2 verliespunten en CVI nog geen. Casino 2 had dus een beslisings wedstrijd kunnen forceren door van CVI te winnen. Zij verspeelden nu deze kans en kunnen als 2e eindigen. Na afloop der zomeravondvoetbalcom petitie zullen de laatste uitslagen en eindstanden worden gepubliceerd. De fietsenverhuur die de heer J. C. Dros sedert Pinksteren exploiteert op de veerhaven loopt bevredigend. De mensen die zeiden dat de verhuur het hier nooit zou doen omdat toch „ieder een" met de auto op het eiland komt hebben dus blijkbaar ongelijk gekre gen. Dros vertelde ons dat toch nog vrij veel mensen zonder auto de oversteek maken, sommigen in de veronderstelling dat Texel zo klein is dat men er met de auto weinig kan uitrichten. Er zijn er ook die van plan waren.de bus te nemen maar bij het zien van de verhuurinrichting besluiten om toch maar de gezonde fiets te pakken, vooral als het weer gunstig is. Volgens Dros zitten onder „zijn" publiek veel dagjes mensen. Ze huren de fiets 's morgens en brengen hem 's avonds weer terug als ze naar huis gaan. Enkele malen heeft hij op de haven van Den Helder folder tjes verspreid; het effekt daarvan was goed merkbaar De zestig huurfietsen zijn gestald in een houten gebouwtje dat met toestemming van Rijkswater staat op het haventerrein is gezet. Het is de voormalige noodwinkel die Bakke rij Timmer enige tijd aan de Wever straat had staan. Van gemeentewege is bepaald dat het gebouwtje er alleen in het zomerseizoen mag staan. Politie (02220) 2644 Brandweer (02220) 2066 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Siebinga, dinsdag 29 juni, om 14.00 uur. Dokter Barnard, woensdag 30 juni, om 13.30 uur, „De Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavonds 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. CÖUTINHO, Den Burg, tel. (02220) 2023. Dokter BARNARD, Oosterend, telefoon (02223) 234. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 3241* Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. HERVORMDE GEMEENTEN Zondag 27 juni 1976 Den Burg 10 uur ds. De Roest kinderoppas en kinderneven- dienst. Uitzending „De Lichtboei" De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer E. Loerakker. Kinderoppas in het gebouw. Na de dienst koffiedrinken met gasten. Den Hoorn 9.30 uur ds. Hoekstra doopdienst, met kinderneven- dienstst, coll. algem. kerkewerk De Koog 9.00 uur ds Boerma uit Tilburg, 9.00 uur kinderkerk Schuilhut". coll. algemeen kerkewerk 19.30 uur ds. Hoekstra, jongerendienst De Waal 10.30 uur ds. Boerma uit Tilburg, collecte algemeen kerkewerk Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Kindernevendienst Collecte alg. kerkelijk werk Kinderoppas in „De Bijenkorf" 19.30 uur Zangdienst Oudeschild 11.00 uur Ds. De Gier Collecte Alg. kerkelijk werk GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 9.00 uur ds. Douwes 10.30 uur ds. Douwes (Tijdens beide morgendiensten kindercrèche achter de kerk). 19.30 uur ds. Douwes. Zang dienst m.m.v. jongerenkoor „The Messengers". Aansluiting „De Lichtboei". Oosterend 9.45 uur Kand. De Geus uit Amsterdam 19.30 uur Kand. De Geus GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 11.15 en 16.30 uur in de Ned. Herv. kerk Woensdag 30 juni Oosterend 19.00 uur ds. M. J. van Gelder, uit Gouda, in de Ned Herv. kerk. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk. Den Burg 11.00 u. ds. D. Berghuis van Delfzijl. 16.00 uur ds. D. Berghuis DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Kuitse JEHOVAH'S GETUIGEN 18.15 uur Lezing 19.30 uur Wachttoren-studie ROOMS-KATHOLIEKE KERK Weekend 26 en 27 juni Den Burg zaterdag 19.30 uur Uitzending „De Lichtboei", zondag 10.45 uur De Koog zondag 9.30 uur Oudeschild zondag 10.45 uur Den Hoorn zondag 9.15 uur Oosterend zondag 19.00 uur De Cocksdorp zaterdag 19.30 uur TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4°/o BTW De Wieringer fotogra fen maken bruidsreporta ges ki kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, telef. (02279) 1482 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Heren agrariërs en doe- het-zelvers. Regelmatig in voorraad Balk-, rib- en plankhout (waaronder vloerdelen 3 cm. dik); Wandsdhrootjes (is goed koper dan behangen); deuren, hardboard, spaanplaat, watervast multiplex, asbest golfpla ten en voor de tuin biel zen, diverse betonsier- tegels. Konkurrerende prijzen. Ook zaterdags morgens geopend. Fa. Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel. (02220) 2684 - 3055 Sigarenbandjes weg gooien? Joop Kramer, Wilsterstraat 16, telefoon 2464, Den Burg, komt ze graag afhalen Voor lekkere nasi, die eaht niet duur is, naar De Spyker, Den Hoorn Alle soorten van (TOP)- LENINGEN met en zon der onderpand. Agent schap Rijkspostspaarbank Hypotheken 8'/t0/o rente. Jan Dekker, Assurantiën, Bemhardlaan 89, (02220) 2833 Accu's voor auto's, motoren, landbouw en Scheepvaart. Kievit, Ko- gerstraat De Bolder, Wezenland no. 1, Den Burg, telefoon (02220) 3141. Wij kunnen voor u tegen aantrekke lijke prijzen de hieronder genoemde werkzaamhe den verzorgen het bekleden van meu belen (antiek, klassiek en modern) alsmede het op maat maken van buiten zonwering, (Markiezen). de reparatie van uw tuinmeubelen, tenten, windschermen, zodat u in het komende voorjaar hierover direkt kunt be schikken. het opnieuw bekleden van autokussens of repa ratie hiervan, machinale houtbewer king, zagen slijpen, inbinden van boeken en tijdschriften, inlijsten van platen, schilderstuk ken, borduurwerk, diplo ma's enz. Wij zijn u gaarne van dienst en doen u vrijblij vend, indien gewenst, schriftelijk prijsopgave. Tegelboetiek Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open: van maan dag t/m donderdag van 13.30 tot 18.00 uur; vrij dags van 13.30 tot 21.00 uur en 's zaterdags van 9.30 tot 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 Elke vrijdag om 8 uur verkeersles in hotel „De Zwaan", Den Burg. Te vens verlengen wij ook rijbewijzen. Vamor rij school Wester, tel. (02230) 13906 Voor kwasten, behang en verf van Piet Hein, moet U bij Roeper's Schildersbedrijf zijn Voor al uw verzekerin gen, financieringen en hy potheken. C. v. Lenten, Postweg 62, tel. 02225-295 Wij bereiden onze pan nekoeken met verse boe- reneieren en melk. „De Spyker", Den Hoorn Wasserette Nowak. Be langrijk voor al onze ga«- ten: onze wasserette is iedere dag geopend. Bun galowpark Vredelust, Oa- lifomiëweg 97a (zijweg 13). H. Nowak, tel. (02228) 381 Broodroosters, Carmen krulsets, elektr. wekkers, koffiemolens enz. met 20°/o korting. Wandkon- taktdozen in- en opbouw en vele andere dingen op elektragebied. Alles met zeer grote kortingen. Fa. Jan v. Wijngaarden en Henny Kok, Weverstraat 68, tel. 2695

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2