Bolwerk Eierland wordt versterkt Kosten bedragen f 750.000,- PWN waarschuwt tegen waterverspilling Meeste nachtelijke automobilisten zijn dronken.... Geslaagd Nachtjapon gestolen Diefstal uit auto ZDH organiseert groot volleybaltoernooi „Als er maar geen brug komt „WAT IK ZEGGEN WOU..' Paarden en auto's Auto's vernield bij botsing Vernielzuchtige arrestant Vrouwenvereniging houdt verkoopdag Deze foto geeft een beeld van het aanbrengen van de asfaltbekleding. Het gebruikte asfalt is gemaakt in de fabriek op het haventerrein van Oudeschild. Op de achtergrond het strand, waar alleen in de zon mag worden gebaad omdat nog steeds sprake is van een levensgevaarlijke stroming vlak onder de kust. Er zijn echter aanwijzingen dat het zeer snelle verdwijnen van zand hier tot staan is gebracht. Om dat te berei ken is vorig jaar een groot stuk van de zeebodem voorzien van kunstmatig zeewier In opdracht van Rijkswaterstaat is het aannemersbedrijf P. Daalder B.V. uit Alkmaar momenteel doende met het verlengen van het zg. Bolwerk Eierland. Met deze naam wordt de verharde duin voet bij de Eierlandse vuurtoren aange duid. Zoals bekend werd deze in de vijfti ger jaren aangelegd om een eind te ma ken aan de enorme du'nafslag die zelfs het voortbestaan van de vuurtoren be dreigde. Nadat de situatie jarenlang stabiel is geweest is de laatste tijd weer van zeer aanmerkelijke afslag sprake. Zo erg was het dat het westelijke eind van het asfalt waarmee de duinen hier zijn bekleed werd afgevreten en onder graven. Vorig jaar werd het bolwerk met zestig meter verlengd en nu komt daar nog eens 150 meter aan de west kant en zestig meter aan de oostkant bij. VRIJDAG 9 JULI Van 9.00 - 10 00 uur in het kader van Sportreal tnmmen op de campings Kogerstrand, Loodsmansduin, Slufter vallei en De Krim Deelname 1,per persoon of ƒ2,50 per gezin Op het strand Hoornderslag (paal 9) worden spelletjes voor kinderen ge organiseerd van 10.00 - 12 00 uur. Deelnamekosten per kind ƒ0,50. In het zwembad Molenkoog in Den Burg wordt in het kader van Sport real een zweminstuif gehouden van 14 00 - 16.00 uur. Een tocht langs de kerken van Texel begint om 14.00 uur bij De Schuilhut aan de Pamassiastraat in De Koog. Zo mogelijk zorgen voor eigen vervoer. Om 18.30 uur wordt in Den Hoorn de grote jaarmarkt van de sportvereni ging ZDH geopend met een wedstrijd spuitvoetbal. In City theater in Den Burg draait om 20.00 en 23.30 uur de Rockopera Tom my. ZATERDAG 10 JULI In het centrum van Oosterend rommel- tjesmarkt Aanvang 13.00 uur. Vanaf 10.00 uur 's morgens gebakken vis te koop. In het kader van de Hoornder jaarmarkt festiviteiten om 14.00 uur een voetbal wedstrijd tussen de plaatselijke ver eniging ZDH en bekende Nederlandse artiesten; om 16.00 uur boksdemon- stratie met bekende Nederlandse bok sers; van 14 00 - 17.30 uur rommeltjes- markt; 20.00 uur demonstratie para chutespringen met daarin opgenomen de trekking van de ZDH-verloting Van 19.00 - 22.00 uur jaarmarkt Vanaf 14.00 uur wordt in Oudeschild (in het Ankerpark) kunst- en antiek markt gehouden. Van 9.00 - 10.00 uur in het kader van Sportreal trimmen op de campings Kogerstrand, Loodsmansduin, Slufter vallei en De Krim. Deelname ƒ1,per persoon of ƒ2,50 per gezin. ZONDAG 11 JULI Om 14.00 uur begint op het parcours aan de Genteweg bij Oosterend een auto cross. Op hetzelfde tijdstip start zowel op het parkeerterrein aan de Nikadel in De Koog als op het parkeerterrein bij de sporthal aan de Emmalaan in Den Burg een fietstocht langs de mooiste plekjes van Texel (in het kader van Sportreal). Kosten ƒ1,per persoon of ƒ2,50 per gezin. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een interkerkelijke jongeren- dienst gehouden, waarin, dominee S. de Roest voorgaat, aanvang 19.30 uur. Na afloop koffie drinken en nabespre king in De Schuilhut In de Hervormde kerken van De Cocks- dorp en Oosterend worden om 19.30 Men gaat als volgt te werk. Op het strand aan de duinvoet worden zinkstuk- ken gelegd, verzwaard met stortsteen en asfalt. De eigenlijke asfaltbekleding komt achter een tussenschot en een wig van zandasfalt. De op het duinzand aan gebrachte asfaltlaag is 30 centimeter dik en wordt op de ,,nok" van het duin afge werkt met een rand betonblokken. De aldus gevormde kunstmatige zeewering wordt nu zo lang dat zij langs het par keerterrein loopt en uiteindelijk vloeiend overgaat in de bestaande duinrichel. Het karwei bij de vuurtoren vergt on geveer ƒ750.000,en wordt bekostigd uit een speciaal fonds omdat het werk wordt beschouwd als herstel van storm schade. uur zangdiensten gehouden. MAANDAG 12 JULI Van 9.00 - 10.00 uur in het kader van Sportreal trimmen op de campings Kogerstrand, Loodsmansduin, Slufter vallei en De Krim Deelname ƒ1,per persoon of 2,50 per gezin Vanaf 9 00 uur staat op de markt op de Groeneplaats in Den Burg een kraam waar men alle informatie kan krijgen over de aktiviteiten van Sportreal Texel en het Texelse recreatieteam. Onder leiding van het recreatieteam worden vanaf 15.00 uur kinderspelle tjes gehouden in zwembad De Molen koog aan de Slingerweg in Den Burg. Om 22.00 uur start bij de Kaaps-nol" op de camping Kogerstrand een nacht wandeling. Deelnemen kost ƒ1,per persoon of ƒ2,50 voor gezinnen. In de Hervormde kerk van Den Burg in formatiestand van de Texelse kerken met orgelbespeling van 9.30 - 12.00 uur. Van 14.00 - 16.00 uur worden in de Her vormde kerk van Den Hoorn rondlei dingen gegeven; tevens gelegenheid om de toren te beklimmen In De Schuilhut aan de Pamassiastraat in De Koog wordt een dia-avond over Texel gegeven, aanvang 20.00 uur. DINSDAG 13 JULI De gemeenteraad vergadert aanvang 19.30 uur In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn vertoont vogelwachter Anne Boon zijn dia-serie over het vogel- en plantenleven in De Geul en Mokbaai, aanvang 20.00 uur. Van 9.00 - 10.00 uur in het kader van Sportreal trimmen op de campings Kogerstrand, Loodsmansduin, Slufter vallei en De Krim. Deelname ƒ1,per persoon of ƒ2,50 per gezin. Van 14.00 - 17.00 uur wordt voor begin ners tennisinstructie gegeven op de tennisbaan an de Elemert in Den Burg in het kader van Sportreal. Meedoen kost ƒ1,per persoon; materiaal aan wezig. Op camping De Krim bij De Cocksdorp worden de hele dag spelaktiviteiten gehouden. Op de speelweide aan de Boodtlaan te De Koog worden volleybalwedstrijden gehouden voor gasten en Texelaars. Deelnemers moeten zich tussen 18.00 - 18 45 uur opgeven, per team of indi vidueel. Kosten ƒ1,per persoon. Or ganisatie Sportreal en Recreatieteam. Een kerkentocht (bezoek aan de mooiste kerken van Texel) begint om 14.00 uur bij de Schuilhut aan de Pamassia straat in De Koog. Zo mogelijk zorgen voor eigen vervoer De dia-serie ,,Mooi Texel" wordt om 20.00 uur vertoond in de Hervormde kerk van De Cocksdorp. In de Hervormde kerk van Den Hoorn geeft Jan Bruin een orgelconcert, aan vang 20.15 uur. Een sportviswedstrijd voor toeristen wordt gehouden aan het strand bij paal 9 (Hoornderslag) van 19.00 tot 21.00 uur. In het Gebouw van Christelijke Belan gen in Oosterend wordt een verkoop avond gehouden; aanvang 19.30 uur. VASTE DATA Tot half augustus houdt de Zusterkring van De Cocksdorp verkoop van zelf gemaakte artikelen. Dinsdagavonden Dit is de tweede onverwachte kosten post waarmee de Texelse dienstkring van RWS te maken krijgt Het herstel van de bodem van de havenfuik van 't Horntje was het andere „nood'^karwei; dit heeft omstreeks een half miljoen gul den gekost Levensgevaarlijke situatie Het is momenteel levensgevaar lijk om zich 's nachts op de weg te begeven want de meeste automo bilisten zijn onder invloed. Deze schokkende conclusie moest de po litie trekken na enkele routinecon troles in het begin van deze weck. In de nacht van dinsdag op woens dag werden twintig auto's aange houden op verschillende punten op Texel. In zeven gevallen was van duidelijke dronkenschap spra ke en werd een bloedproef geno men en in acht gevallen moest een rijverbod worden opgelegd. Al eer der werd een soortgelijke ervaring opgedaan. In de hoop dit levens gevaarlijke verschijnsel terug te dringen zullen de alcoholcontroles nog verder worden uitgebreid. De alcoholzondaars zijn niet al tijd toeristen. Dinsdagavond hield de politie in Den Burg de Texe laar K. aan die zo dronken was dat hij niet kon worden verhoord. Hij werd ter ontnuchtering inge sloten. 19.30 - 20.30 uur en woensdagochten den 10.00 - 11.00 uur. Plaats: gebouw tje naast de Hervormde kerk. De Stichting voor Gezinsverzorging en Bejaardenhulp Texel houdt spreekuur op maandag tot en met vrijdag van 9 00 - 10.00 uur en van 14 00 - 15.00 uur. Adres Julianastraat 3, Den Burg, telefoon (02220) 4152. Iedere maandagavond klaverjassen in hotel ,,De Zwaan", aanvang 20 00 uur. De bibliotheek in 't verenigingsgebouw bij de Hervormde kerk van De Cocks dorp is open op maandag-, woensdag en vrijdagochtend van 10.00 - 11.00 uur en dinsdag-, donderdag- en vrij dagavond van 19.00 - 20.00 uur. Iedere donderdagavond om 20.00 uur bijbelstudie ten huize van Jan en Paula Brouwer, Warmoesstraat 42 in Den Burg. Elke zaterdagochtend kan oud papier worden bezorgd bij de voormalige smederij van Kiljan aan de Gasthuis straat (ten bate van de Werkwinkel). Jehovahs Getuigen houden elke dins dagavond, acht uur, bijbelgesprekker op de adressen Bemhardlaan 112 ti Den Burg en Ploosterstraat 4 te D* Cocksdorp. NVSH-informatiecentrum, -middelen depot en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg zijn iedere maandag van 20.00 - 21 00 uur geopend en telefo nisch bereikbaar onder nr. 3241. Con tactpersoon: Méri Blanken, Tjakker straat 35, Den Burg, telefoon 3012 Iedere maandagavond bridgen in hotel „De Lindeboom-Texel" om 20 00 uur In Den Haag slaagde Jaap Eelman uit Den Burg voor het examen Stuurman Verre Visserij. Hij rondde hiermee een opleiding van ongeveer een half jaar succesvol af. Aan de MTS vakschool voor goud en zilversmeden te Schoonhoven behaalde Peter Tromp uit De Cocksdorp het di ploma goudsmid Het echtpaar Van Heeckeren-Morren uit Utrecht: 'n kwart eeuw eenvoudig genieten oo<ii ets ttno kor ozei ;le f rage ?rol v. v K 1. 21 Van de waslijn bij een woning aan de Tjakkerstraat werd een nachtjapon ge stolen. De politie vermoedt dat dezelfde man aan het werk is geweest die on langs op andere adressen een bikini en andere vrouwelijke kledingstukken ont vreemdde. Uit een bij camping Het Woutershok geparkeerde auto van een toerist werd een verrekijker en een kaartleeslamp gestolen. Door de aanhoudende droogte en de toeristendrukte dreigen er moei lijkheden bij de drinkwaterleverantie. Hoewel de drinkwaterfabriek bij Ou deschild op topcapaciteit werkt wordt toch voor moeilijkheden gevreesd, met name in de piekuren tussen vier uur 's middags en zeven uur 's avonds. Er v/ordt dan zoveel water afgenomen dat aan de vraag moeilijk kan worden voldaan. Het PWN doet een beroep óp het pu bliek verstandig met water om te gaan, door de drmkwaterafname zoveel moge lijk over de dag te spreiden. Verzocht wordt af te zien van het wassen van auto's. Het is nog niet de bedoeling het besproeien van tuinen te verbieden, maar op de tuineigenaars wordt wel het dringende beroep gedaan het sproeien tot éénmaal per week te beperken en niet le sproeien vóór acht uur 's avonds In overig Noordholland zijn nog geen moeilijkheden bij de waterleverantie. Dat Texel een uitzondering vormt hangt samen met het feit dat het eiland al van nature niet rijkelijk met zoetwater is bedeeld; de onttrekking van grondwater is aan strenge normen gebonden. Op maandag 12 en dinsdag 13 juli houdt de sportvereniging ZDH een groot volleybaltoernooi op het sportterrein aan de Witteweg. Door iedereen, zowel Texelaars als toeristen, kan worden deelgenomen. De wedstrijden beginnen beide avonden om 19.00 uur. Wie wil meedoen kan zich opgeven bij Peter Hin, Witteweg 77b, Den Hoorn, telefoon (02226) 281 Ook is opgave mogelijk tij dens de festiviteiten van vrijdag (heden). „Jubilerende" kampcerfamilie „Het kan ons weinig schelen of ze naar Texel met dubbeldeksschepen gaan varen of niet. Als het maar een boot blijft. Een brug zou iets vreselijks zijn, een ramp voor Texel. Zolang de boten varen, blijven wij komen". Dat zegt de 51-jarige heer H. van Heecke- ren uit Utrecht, die dit seizoen voor de 25e keer zijn vakantie op Texel door brengt. Hij, zijn vrouw en 16-jarige zoon VVim hebben hun royale bunga lowtent opgezet op camping ,,De Brem- akker" waar ze nu voor de zesde ach tereenvolgende keer zitten. De Van Heeckerens horen niet tot het elitaire soort vakantiegangers. Het zijn eenvoudige mensen met eenvoudige verlangens. Een mooie tent, zonnig weer, een kopje koffie, een pilsje en de radio zijn hun belangrijkste vakantie ingrediënten. En niet te vergeten al die andere gelijkgestemde mensen, die met z'n allen voor een gezellig sfeertje zor gen. ..Ik geloof wel dat velen om de rust en de stilte naar Texel komen, maar wij houden wel van wat vertier". Aubade De familie vormt bepaald geen be dreiging voor de „onvervangbare waar den" van het waddeneiland Texel. Ze zitten op hun camping of op het gezel lig drukke strand van De Koog en ma ken een zeer bescheiden gebruik van de royale bewegingsvrijheid die het eiland hen biedt. Bremakker-beheerder Joop Koning zorgde voor een jubileumhulde BTCEVCN VAN LEZERS-BUTEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN OE REOAXTIE Geachte automobilisten, Het is bij veel automobilisten, vooral toeristen, gewoonte om te claxoneren bij het passeren van ruiters. Waarschijn lijk goed bedoeld (men wil waarschu wen) maar een paard is helemaal niet gecharmeerd van een auto en zeker niet als er nog geclaxoneerd wordt ook Laat dat toeteren achterwege want het paard schrikt ervan. In het verleden zijn hier door meermalen ongelukken ontstaan. De automobilisten denken waarschijn lijk dat de ruiter en paard de auto niet horen of zien aankomen maar over het algemeen is dat wel het geval. Het ge vaar dat het paard op hol slaat is zeer groot wat ook niet zonder risico is voor de betrokken auto met inzittenden. Rui ters zullen zo weinig mogelijk van auto wegen gebruik maken maar soms is dat onvermijdelijk. C. Oosterhof, Oosterend EIERLAND De 25-jarige H N.W. uit Eierland wilde woensdagmiddag te gen half zes met zijn VW-busje vanaf de Hoofdweg het erf van zijn woning opdraaien. Hij lette niet op een uit te gengestelde richting naderende Peugeot, bestuurd door een 30-jarige vrouw uit Den Helder. Het busje werd met vrij hoge snelheid geramd; beide wagens werden onherstelbaar beschadigd. De vrouw werd met een hoofdwond naar ziekenhuis „Parkzicht" vervoerd W liep slechts een lichte blessure op in het gezicht DE COCKSDORP De 21-jarige Texelaar B. sneed in de nacht van dins dag op woensdag twee banden van de politiewagen door Het gebeurde toen de politiemannen een etablissement in De Cocksdorp waren binnengegaan om de exploitant aan het sluitingsuur te herinneren. B. ontkende. Hij werd mee genomen naar het politiebureau in De Koog en ingesloten Hij werd zo woe dend dat hij diverse vernielingen aan richtte. De bril van de wc moest het ont gelden, evenals een ruit, een TL-verlich- ting en dekens. Herstel van de schade zal ongeveer ƒ500,kosten. De volgende dag was hij wat rustiger geworden in De Cocksdorp Hij zal worden vervolgd wegens vernieling en de schade moeten betalen. OOSTEREND Dinsdag houdt de vrouwenvereniging van de Gereformeer de Gemeente de jaarlijkse verkoopavond in het Gebouw voor Christelijke Belan gen te Oosterend. Begonnen wordt om 19.30 uur. Er worden allerlei art'kelen verkocht waaronder boeken en speel goedbeesten Ook bestaat gelegenheid koffie of limonade te drinken. In de loop van de avond wordt een demonstratie glasblazen gegeven; de produkten daar van zijn eveneens te koop. toen de familie vrijdag 2 juli de camp ing opstapte. De drumband „Voorwaarts Mars" uit De Koog stond aangetreden en bracht een aubade Er kwamen ook bloemen aan te pas en zelfs een fles jonge jenever. De Van Heeckerens wa ren diep onder de indruk. „Geweldig!" Er staat nog meer feestgedruis te wach ten, want op 24 juli is het echtpaar 25 jaar getrouwd Altijd op vrijdag In die 25 jaar is er op Texel heel wat veranderd Het is drukker geworden, er is prikkeldraad gekomen en je moet soms wachten bij de boot. Dat laatste is voor de Van Heeckerens geen probleem Ze komen niet op zaterdag, maar altijd op vrijdag. Ook deze keer hebben ze niet langer dan anderhalf uur moeten wachten. De heer Van Heeckeren. elek trisch lasser van beroep, leest wel eens over de problemen, waarmee Texel heeft te maken. Hij is het er roerend mee eens dat er maatregelen genomen zijn om de boel niet uit de hand te laten lopen. Maar de beste garantie vindt hij de veerboot „Zolang een boot nodig is om naar Texel te komen, zal het hier fijn blijven, al is het nóg zo'n grote

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2