Bouwdorp gaat door Voor het weekend „Van het dorp naar de stad" *1 Mercuiy, debctmiwbare Vakantieprojekt voor Texelse kinderen" Programma met toneelstukjes, modeshow, planetenspel enz. FEUILLETON Zon, maan en hoog water Zuigelingenbureau Artsen Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten Burgerlijke stand Belangrijke telefoonnummers Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 9 juli 1976 „Om de Texelse jongens en meisjes van 8 tot 14 jaar in de vakantieperio de bezig te houden wordt er ook dit jaar een speciaal kindervakantie Bouwdorp georganiseerd". Met dit bericht ontzenuwt de Stich ting Cultureel Werk Texel eerdere ne gatieve berichten hierover. Het Bouw dorp gaat dus door, en het wordt gehou den op het sportveld aan de Beatrix- laan. Onbewoonde planeet Alles staat dit jaar in het teken van een onbewoonde planeet in het jaar 2000. De jeugd en de leiding zal er ge zamenlijk gaan wonen en ze zullen het tesamen bewoonbaar gaan maken. Een bont gekleurd programma omlijst het geheel waarbij men hoopt dat alles in de openlucht gehouden zal kunnen worden. Mochten de weersomstandighe den niet meewerken dan zal men kun nen uitwijken naar de nabij gelegen gymnastiekzaal. Het enige materiaal dat de kinderen mee moeten nemen zijn een hamer, een nijptang en een doos spijkers. Voor de rest wordt gezorgd. Geringe kosten Ouders die hun kinderen aan het eve nement mee willen laten doen kunnen hun kinderen hiervoor opgeven bij het raadhuis van Den Burg Telefoon (02220) 3041. Ook is hier bij de Stichting Cultu reel Werk Texel nadere informatie te verkrijgen. De kosten voor deelname zijn Variabel. Per kind komt dit per week neer op een bedrag tussen ƒ10, en ƒ15,—. WV'*/'- I r y. srr* jfVSi Inschrijvingsformulier. Roepnaam Achternaam leeftijdbijdrage eerste week tweede week beide weken adres en telefoon De zon komt 11 juli op om 4.33 uur en gaat onder om 20.57 uur; 14 juli op om 4.36 uur en onder om 20.54 uur. Maan: 11 juli V.M.; 19 juli L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 9 juli Zaterdag 10 juli Zondag 11 juli Maandag 12 juli Dinsdag 13 juli Woensdag 14 juli Donderdag 15 juli Vrijdag 16 juli Zaterdag 17 juli 6.17 7.26 8.24 9.15 9.59 10.40 11.13 11.39 12.02 en 18.52 en 19.53 en 20.45 en 21.29 en 22.07 en 22.39 en 23.06 en 23.30 en 23.55 Eerste week 2 - 6 augustus: Maandag 2 augustus: bouwen en ken nismaking. Dinsdag 3 augustus: spelletjes en mode show. Woensdag 4 augustus: groot robotspel en planeetspel. Donderdag 5 augustus: handenarbeid en spelencircuit. Vrijdag 6 augustus: toneelstukjes en eten. Tweede week 9 -13 augustus: Maandag 9 augustus: bouwen en kennis making. Dinsdag 10 augustus: volksdansen en spelletjes. Woensdag 11 augustus: puzzeltocht en handenarbeid. Donderdag 12 augustus: estafettespelen en fancy fair. Vrijdag 13 augustus: toneelstukjes en eten. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Coutinho, dinsdag 13 juli om 13.30 uur. Dokter Barnard, woensdag 14 juli, om 13.30 uur. Uitsluitend vooi spoedgevallen Van vrij dag avonds 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter J. B. SEEGERS, Den Burg, tel. (02220) 2039. Dokter BARNARD, Oosterend, telefoon (02223) 234. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Zr. BOON, Stuifweg 68, 't Noor den, ted. (02223) 354. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 11 juli 1976 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg 10 uur ds. De Roest kinderoppas en kinderneven- dienst. Uitzending ,,De Lichtboei" De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer E. Loerakker. Kinderoppas in het gebouw. Na de dienst koffiedrinken mat gasten. 19.30 uur Zangdienst, samen zang met korte dagsluiting. Mu zikale medewerking van gasten. Den Hoorn 9.00 uur ds. Douwes 10.30 uur ds. Douwes met kindernevendienst De Koog 9.00 uur ds. Hoekstra met kinderkerk 10.30 uur ds. Hoekstra met kinderkerk. Na afloop koffiedrinken in ,,De Schuilhut". 19.30 uur ds. De Roest, jongerendienst. De Waal 10 00 uur Dienst Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Kindernevendienst Coll. Raad voor het Zomerwerk Kinderoppas in „De Bijenkorf" 19.30 uur Zangdienst Oudeschild 11.00 uur Ds. De Gier Collecte Onderhoud kerk EVANGELISCHE KIRCHE De Koog 11.45 uur Pf. B. Zühlke, uit Hamburg. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 9.00 uur ds. Vogel, van Geleen. 10.30 uur ds. Vogel (Tijdens beide morgendiensten kindercrèche achter de kerk). 19.30 uur ds. Vogel Uitzending „De Lichtboei" Oosterend 9.45 uur Kand. De Geus uit Amsterdam Kindernevendienst 19.30 uur Kand. De Geus GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 11.15 en 16.30 uur in de Ned. Herv. kerk Woensdag 14 juli Oosterend 19.30 uur ds. A. Bac, uit Boskoop, in de Ned. Herv. kerk. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk. Den Burg 11.00 u. ds. D. Berghuis van Delfzijl. 16.00 uur ds. D Berghuis DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Kuitse Kinderoppas in het zaaltje bij de kerk. Na afloop koffiedrinken. JEHOVAH'S GETUIGEN 18.15 uur Lezing 19.30 uur Wachttoren-studie ROOMS-KATHOLIEKE KERK Weekend 10 en 11 juli 1976 Den Burg zaterdag 19.30 uur Uitzending ,,De Lichtboei", zondag 10.45 en 18.00 uur Kinderoppas in „Witte Burcht", Molenstraat 19, tijdens de dienst van 10.45 uur. De Koog: zaterdag 19.30 uur zondag 9.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 9.00 uur. Oosterend: zondag 10.15 uur Oudeschild zondag 9.15 uur Den Hoorn zondag 10.15 uur. Deutsche Messen Den Burg zaterdag 18.00 uur, donderdag 19.30 uur. De Koog: zondag 10.30 uur; woensdag 19.30 uur. De Cocksdorp: zondag 19.30 uur Den Hoorn zondag 9.00 uur. van 30 juni tot en met 6 juli 1976 Geboren: Neeltje Renetta, dv. Arie S. Langeveld en Geeske K. Buijs; Joyce Hélène, dv. Maricus A. van de Wete ring en Antonia C T. M. van Koppen. Ondertrouwd: Willem van Heeringe en Anna E. Schoo. Overleden: H. W. van de Breevaart Bravenboer, oud 26 jaar, wonende te Nu- mansdorp; Jacobus I. Boon, oud 67 jaar, wonende te De Cocksdorp; Lamberta J. van den Brink, ev Molenaar, oud 32 jaar, wonende te Den Burg; Klasina Lap ev. Kikkert, oud 65 jaar, wonende te De Koog; Jeannette Keijser, oud 72 jaar, wonende te Den Burg; Gerberdina Kok, wv. Lap, oud 92 jaar, wonende te Den Burg. 15. Moeder Bremer verborg een glim lach. Ach, zo was het immers altijd. Het meisje was nooit als andere meisjes, de jongen nooit als andere jongens. Maar zo móést het immers ook zijn, hoe kon je er anders één uitpikken, waarmee je het een heel leven durfde wagen? „Ik zou zo zeggen, Jen, je hebt het goed van hem te pakken". Jennie zweeg, vlocht haar vingers in elkaar. „Ja moeder", zei ze toen, „ik vrees van wel". Ze richtte haar hoofd op en haar ogen zagen de oudere vrouw vast en fel aan. „Hijgéén ander". „Enhij?" „Denkt er precies zo over" Dus jullie bent het.góéd eens". ,Ja.wij zijn het, zoals u zegt, goed ééns". „Kind. Stans Bremer kénde haar dochter. Dit wés het, wist ze Jennie had gekozen. En ergens triomfeerde haar levenswijs heid: Zie je wel? Een goed kind regeert zichzelf. Laar ze maar gaan, ze komen wel op hun pootjes terecht! Die Charrie dat was niks voor Jen maar dat wist Jen zelf óók drommels goed, en toch liet ze hem achter zich aan draven. Maar Politie (02220) 2644 Brandweer (02220) 2066 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. nu, nu was er die jongen gekomen, die jongen van Hofman, en nu was Jennie zeker van haar zaak. „Ik vind het eigenlijk niets voor jou", begon ze voorzichtig, peilend, „om zo kop over bol op een jongen verliefd te raken en dan maar meteen „Metéén? Dat had u gedacht. Ja, ik wés kop over bol verliefd op 'em, dat wil 'k best wetenmetéén, zó dat ik 'm zag. maar ik wou niet. Ik dacht: hij is tóch niks voor mij. Ik heb 'em z'n vet gegeven. Ik heb 'em gezegd dat ie maar naar een ander meissie moest uit kijken, dat het toch niks werd, hij en ik. Maar hij kwam terug, hij hield vol, hij zei: Jij en geen ander, hij zei: wij samen redden het altijd en overal.wij sa men", herhaalde ze de woorden die haar zo diep hadden aangegrepen, en Stans Bremer zag opeens haar dochter in een nieuwe gedaante: als liefhebbende vrouw. „Moeder, wat denk je d'r van?" vroeg Jennie opeens kleintjes. Stans Bremer, in haar hart diepge- lukkig over dit vertrouwen tussen hen tweeën, over de dochter die in deze gro te beslissing de raad van haar moeder vroeg, dacht na ,,'t Is niet zo gemakkelijk als het lijkt", kwam ze toen bedachtzaam, ,,'t zijn én- dere mensen als wij „Hij is toch óók maar een drukker". ,,'t Is geen kwestie van stand zozeer, kind. Ze zijn anders. Ze komen uit een heel andere kring Zij zijn van 't land en wij zijn geboren en getogen in de stad. Ze hebben heel andere begrippen dan wij. Neem nou deze vrouw, zijn moeder. „Ik trouw niet met zijn moeder". „Maar ze zou je schoonmoeder wor den. je zou moeder tegen haar moe ten zeggen". „Péins ik niet over". Jennie vermoed de, meer dan ze wist, de antipathie van Maartje Hofman tegen haar, de „opge prikte madam", ze had de afkeurende blik van haar ogen gezien, haar stuur se, afwijzende groet gehoord. „Het is zijn moeder, en je bent toch niet van plan met je handen in je zij voor hem te gaan staan en te zeggen: je hebt maar te kiezen, je moeder of mij?" Jennie schoot opeens in de lach, ze zag zichzelf, als een furie, midden in het Vondelpark voor die arme Daan, die natuurlijk (met twee fietsen!) geen vin verroeren kon! „Ach, u maakt het allemaal zo drama tisch". „Kind, je breekt je nek nooit over een rotsblok op de weg, maar wel over een strootje op het ijs", waarschuwde moe der Bremer wijs. „Het zijn de kleinig heden, of wat wij kleinigheden achten, die alles kunnen bederven". „Zij móét mij niet en ik moet héér niet, en dat weten we van elkaar, al hebben we nooit een wooril tegen elkaar gezegd". „Dat zal dan anders moeten worden". „Ik ben niet van plan me te verande ren. voor héér". „Ook niet voor hem? Voor Daan?" „Hij zal me moeten nemen zoals ik ben. En als ie me zo niet goed genoeg vindt, neemt ie maar 'n énder". „Luister jij nou es effe naar je ouwe moeder". Stans Bremer ging er voor zit ten. „Wanneer een man en een vrouw van plan zijn te blijven die ze zijn, en zeggen: je moet me zó maar nemen, dan komt er niks van terecht. Je moet ontzaglijk veel afleren en aanleren, als je samen wilt gaan. Je moet het eenr. zijn over de weg en over je bestemming en over de pas waarin je loopt en over de plekjes waar je wilt rusten, anders loop je vóór je het weet alleen. Dacht je dat je vader en ik gebleven waren wie we waren? Dacht je dat we dan nog sémen waren? We hebben heel wat afgeruzied in onze verloving, en dan was het ook: als je me zo niet moet, dan neem je maar 'n ander. Maar de volgen de dag kwamen we elkaar heel toevallig wel weer tegen en dan lachten we maar es en we wisten één ding: we wilden geen van beiden een ander, we konden niet buiten elkaar. En wat is er erger dan een huwelijk waarin man en vrouw elkaar niet verstaan?" Jennie zweeg, getroffen. Als een flits zo helder zag ze opeens dat dit het was, wat hun gezinnetje bij elkaar gehou den had: dat vader en moeder het ééns waren, blij waren met elkaar, en in dat zonnetje waren zij, kinderen, opge groeid. Wat er ook aan de „oudjes" mocht mankeren, maar hun huis was een gelukkig huis. En zo wou zij het óók hebben, later.met Daan. Ze boog haar hoofd. „Ik zie er soms zó tegenop", zei ze zacht. „Da's maar goed ook, beter dan dat je als een wilde stier er op afrent. Hard lopers zijn doodlopers. Leer jullie me kaar eerst maar es wat beter kennen, tot je zeker weet dat je samen alle moeilijkheden aankunt". „Ja maar", haperde Jennie, „altijd maar dat gezwerf op straat. dat is goed als je zo es voor een aardigheidje met een jongen op stap bent, maar je wilt toch ook wel es rustig.thuis. „Jawel Jen, maar dat moet van 'wee kanten komen. Als die jongen hier komt veronderstel dat-ie dat wil, en jij niet daar, krijg je schele ogen. Dan heet het, dat jij hem van huis aftrekt Dat zou heel verkeerd zijn. Laat hij het eerst thuis zélf maar opknappen, als ie dan zoveel om je geeft laat-ie het er niet bij zitten". „Och", barstte Jennie ineens uit, „wéérom moet het allemaal zo inge wikkeld gemaakt worden. Als je toch van elkaar houdt, is dat genoeg?" „Als je genoeg van elkaar houdt", zei Stans Bremer wijs, „dan kom je ook alle moeilijkheden te boven, en dan wéét je ook dat je van elkaar houdt. En als je nou niet als de deksel naar de automaat gaat, zijn alle slagroompunten er uit". „Vindt ai niet, dat ik eigenlijk trak teren moet?" vroeg Jennie, haar blijd schap plots weer hervonden. „Laten we sam-sam doen", stelde de praktische Stans voor. Maartje, in de schemering voor het raam, zag Jennie komen, de lekkernij in de hand. „Midden in de week slagroomtaart", peinsde ze. „Zó leeft dat volk. 't Moet allemaal op aan lekkernij. En zó'n meid voor m'n zoon! Daar is niet tegenop te werken!". (wordt vervolgd) Het hollandse weer is grillig. Een Mercury buitenboordmotor is veilig en betrouwbaar. Echte zeilers varen dus Mercury! Kies Uw hulp motor bij de erkende Mercury Dealer. Die zit dichtbij.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 5