J. C. DROS EIST EXCUUS B EN W o o Voor het weekend ,ln de krant voor leugenaar gezet" Kampeerders ingesloten Zaterdag Concours Hippique KIJK OOK IN KLEUR 1395,- Electrohuis Burgerlijke stand VERVOLG VAN PAG 1 Rubberboot gestolen Electrohuis Brandweer naar verkeerde adres Buitenboordmotor gestolen VIDEO 2495,- maan en hoog water Zuigelingenbureau VERVOLG VAN PAG.l Artsen Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten 'P i Ir -» r, rtn ei Int 1 T l"ü f l, t nik Het raadslid J. C. Dros vindt dat het college hem ten onrechte in de krant voor leugenaar heeft gezet. Hij eist rec tificatie en excuus op dezelfde openbare wijze. De kwestie is ontstaan tijdens de ver gadering van de commissie ruimtelijke ordening van 18 juni. Dros klaagde er toen over dat een bepaald stuk hem pas een uur voor de vergadering was be zorgd. waardoor hij geen tijd meer had gehad er zich in te verdiepen. Omdat het wel meer voorkomt dat stukken erg laat aan raads- en commis sieleden worden gestuurd, had het raadslid Cees Koorn daarover schrifte lijke vragen gesteld. Hij vroeg het col lege er wat aan te doen. Het college had Koorn schriftelijk geantwoord dat het verschijnsel niet helemaal is te vermij den. Het komt nu eenmaal voor dat iets op het laatste moment ter kennis moet worden gebracht. Men kan zich in ver band met de veelheid van met elkaar samenhangende plannen en de afgespro ken termijnen geen vertraging veroor loven. Het college voegde er echter aan toe dat J. C. Dros ten onrechte had ge klaagd. Want het stuk waarover hij sprak was hem niet 's avonds voor de vergadering maar 's morgens om half twaalf bezorgd op de veerhaven, waar Dros met zijn fietsenverhuur bezig was. De man die de brief bezorgde, had ge zien dat Dros de enveloppe opende. In de raadsvergadering van dinsdag avond maakte Koorn zich erg boos op Dros. ,,Het is kwalijk dat een raadslid en commissielid dergelijke leugens ver kondigt. Het is bovendien beledigend voor de ambtenaren, die er nota bene voor hebben gezorgd dat de stukken hem op de haven werden gebracht". Tot dusver was ervan uitgegaan dat het betreffende stuk de standpuntbepa ling van b. en w. was over de toekomst van de veerverbinding. Dros ontkende De speelweide tussen Keesomlaan en Emmalaan zal zaterdag (17 juli) wederom het domein zijn van de Ver eniging voor Vrienden van het Paard. Voor de 16de keer in het bestaan van deze vereniging wordt dan namelijk het Texelse concours hippique gehou den. Deze jaarlijkse hoogtijdag zal worden opgeluisterd door het Konink lijk Texels Fanfarekorps-DEK en een drumband. Het programmaboekje vermeldt dit jaar naast de keuringen die in de och tenduren plaatsvinden een uitgebreid aantal andere evenementen. We noemen hiervan het springcon cours voor paarden en pony's en voorts enkele demonstraties. In het bijzonder wordt het optreden van de ponyclub ,,De Kleppertjes" en ,,De Waddenruiters" in de aandacht aanbevolen Concours d'elegance Een van de hoogtepunten zal weer het Concours d'elegance zijn waarbij het er om zal gaan paard, auto en de respec tievelijke berijders op een zo harmonieus mogelijke wijze te presenteren. Wie de meest geslaagde combinatie van kleur, vorm, kleding en (bloemen) versiering aan de jury laat zien wordt winnaar Overigens wordt het grootste gedeelte van het programma gevormd door in tuig gaande paarden. Dus voor wagens van diverse soorten, zowel enkel- als dubbelspans WPN-keuring Er zal reeds om 9.00 uur 's morgens met het programma worden begonnen De keuringen zullen worden verricht door het Warmbloed Paardenstamboek in Noordholland (WPN). Het is een on derdeel dat voor de meer ingevoerde liefhebbers beter te volgen is maar ook voor de leken kan het een aardig kijk spel vormen. Vooral de vele veulens zul len dit jaar de aandacht trekken De speelweide in Den Burg is omzoomd door een dichte bomenhaag en biedt daardoor zowel bij hevige zomerwarm te als bij minder fraai weer een aange naam verblijf. Toegangskaarten voor dit concours hippique kosten ƒ5,en voor kinderen van de schoolgaande leeftijd 2,50. Het programma neemt de gehele dag in be slag. Het wordt geopend om kwart voor negen 's morgens en duurt tot omstreeks half zes in de namiddag. naar de Olympische Spelen. Rank Arena en 44 cm. Blaupunkt nu echter dat hij op dat stuk had ge doeld bij zijn klacht. Hij had gewezen op een ander stuk (de notulen), dat hij een uur voor de commissievergadering had gekregen. Hij erkende het veer dienst-standpunt inderdaad 's morgens op de haven te hebben gekregen. De burgemeester zei wel degelijk de indruk te hebben gehad dat Dros niet over de notulen, maar over de stand puntbepaling had geklaagd. Ook wet houder Westdorp dacht er zo over, maar niemand wist het zeker, omdat op dat moment niet bepaald kon worden wat Dros tijdens de commissievergadering precies had gezegd. De burgemeester be loofde het te zullen uitzoeken, maar het is onwaarschijnlijk of alle twijfel kan worden weggenomen. Er is geen band opname en Dros drukt zich niet altijd even duidelijk uit. De beschuldiging deed hij bovendien nogal terloops, sa men met het uiten van een reeks andere klachten. Excuus Zoals bekend had het college in de raadhuisrubriek van de Texelse Courant de beschuldiging van de heer Dros on juist genoemd. In de rondvraag van de raadsverga dering eiste Dros, dat b en w. in het openbaar hun excuus zullen maken. ,.Ik ben ten onrechte voor leugenaar gezet" van 7 tot en met 13 juli 1976 Geboren: Boris Jan, zv. Benno Eilers en Pieternella J. Hillen; Anna Maria, dv. Dirk W Panneman en Maria H. C Jannes; Gijsbertus Cornells, zv. Dirk C. Kikkert en Elisabeth van Riel; Jeroen Martijn, zv. Eduard J. Wijdogen en Au gusta M de Vries. Ondertrouwd: Roel de Zwart en Mar- garetha J. B. van der Laar. Overleden: Geertruida Kok, ev. Lap, oud 92 jaar, wonende te Den Burg; Al- bert Schagen, oud 87 jaar, wonende te Den Burg. „MESSENGERS" WERKEN MEE AAN JEUGDDIENST Zondagavond a s. wordt in de R.K kerk van De Koog een jeugddienst ge houden, aanvang 19.30 uur. Voorganger is Pastor Loos en het thema van de dienst luidt: „Gedane zaken nemen een keer". Muzikale medewerking verleent de Texelse gospelgroep The Messengers onder leiding van Jan Beijert. De uit Den Burg afkomstige leden van The Messengers worden verzocht om 18.50 uur op de Groeneplaats te zijn om daar gebruik te maken van gezamenlijk ver voer naar De Koog BOTSING OP ZANDWEGGETJE DE KOOG Twee auto's werden dinsdagmiddag flink beschadigd toen zij op het onverharde deel van de Bosrand- weg in botsing kwamen. De betrokken automobilisten (vakantiegangers uit resp. Amsterdam en het Friese Kollum) waren onvoldoende voor elkaar uitgewe ken. FILMAVOND IN OOSTEREND De Raad voor het Zomerwerk van de kerken organiseert op vrijdag 16 juli een filmavond in het Gebouw voor Christelijke Belangen te Oosterend. Ver toond worden o.a. de films „Waddenzee - Vogelland" en „De zee was niet meer. Het programma begint om n.m. 8,30 uur. De toegangsprijs is /I, RAAD EENSGEZIND ACHTER B. EN W. IN VERZET TEGEN STREEKPLAN kwenties van begroting van de veer dienstcapaciteit Naast de kosten zal er sprake zijn van grotere verkeersbelas ting, met name op de Pontweg waar het nu al zo gevaarlijk is dal een voetgan gers-en wielrijderstunnel bij het kruis punt Keesomlaan gewenst is. Ook deze gevolgen moeten in de studie die aan een beslissing vooraf gaat, worden betrok ken. Voorzichtig Burgemeester Sprenger vond dat de formulering van de reaktie hard en dui delijk genoeg was Het gaat tenslotte nog steeds om 'n discussiestuk dat voor verandering vatbaar is. ,.Een zakelijke, voorzichtige reaktie is op zijn plaats". De burgemeester vond het niet ver standig alle kruit direkt te verschieten. Over veel onderwerpen, zoals het kam peren bij de boer zijn nog discussies gaande. Hoop Reagerend op enkele opmerkingen zei wethouder Zuidewind nog steeds hoop te hebben dat de spectaculaire werkge legenheid in Oudeschild er werkelijk zal komen. De recreatie alleen is als bron van werkgelegenheid niet alleen zaligmakend. Zuidewind zei tegen 60.000 slaapplaatsen te zijn, zoals is be pleit in het ondernemersrapport. Bij recreatie zal het moeten gaan om uit breiding in voor- en naseizoen en om verhoging van de kwaliteit. Wethouder Nauta- De nadruk is van kwantiteit naar kwaliteit verschoven. Dezelfde wethouder zei dat men druk doende is met tellingen om het huidige aantal slaapplaatsen precies vast te stel len. Ook in andere opzichten wordt on derzoek gedaan om „ongefundeerde kre ten" van tafel te kunnen vegen Twee kampeerders uit Utrecht, de 18- jarige G. A. N. en de even oude R. van R. hebben een nachtje in de politiecel doorgebracht, nadat ze op 'Kogerstrand' waren betrapt bij het stelen van een radiocassetterecorder en een lamsvel. Ze deden zich voor als controleurs van de camping. Ze bezochten diverse tenten, riepen „controle" en als er geen reactie kwam en de tent dus onbezet was, gingen ze naar binnen. Dit werd gezien door een echte controleur en deze waarschuwde de politie. De twee hoorden tot een groepje van vijf, dat zich ook aan andere wandaden had schuldig gemaakt. Enkelen verniel den een zevental kranen op de camping. Aan het zeer dringende advies van de politie om het eiland te verlaten, heeft de groep inmiddels gevolg gegeven. Strandexploitant H Koopman van Westerslag constateerde dat zijn rubber boot was verdwenen De boot (zonder motor) was wit van kleur en droeg het merk „Campari". Het ding moet zijn ontvreemd in de nacht van maandag op dinsdag. „Atlas" verward met „Astrid" Tegen drie uur dinsdagmiddag ont stond in de bijkeuken van de familie Bakker („Astrid") aan de Gasthuisstraat een begin van brand. Oorzaak was een defekt aan de vrieskist. Er was op dat moment niemand in huis, maar iemand die op het erf werkte zag rook uit het raam komen De melding werd op de Texelstroom-centrale blijkbaar verkeerd verstaan, want er werd begrepen dat er brand was bij de familie Bakker van „Atlas" aan de Hoornderweg. Brand weer en politie spoedden zich dan ook naar dit adres, maar keerden onmiddel lijk naar Den Burg terug toen de ver gissing duidelijk werd. Het brandje in het motorgedeelte van de vrieskist was inmiddels met eigen kracht geblust en de defekte vrieskist was buiten gezet DE COCKSDORP In de nacht van dinsdag op woensdag werd van een sportvissersboot bij het reddingboothuis de buitenboordmotor gestolen, eigendom van verhuurder Th. Eilander. Het be treft een Mercurymotor van 7V> pk. De daders zijn er blijkbaar in eerste instan- te met de hele boot vandoor gegaan en hebben de motor er later afgehaald. De boot zelf werd drijvend aangetroffen in de buurt van Vlieland VRIJDAG 16 JULI Sportreal organiseert van 14.00 - 16.00 uur in zwembad Molenkoog in Den Burg een zweminstuif. Van 10.30 - 12.30 uur spelletjes op het strand Westerslag (paal 15) onder lei ding van het Recreatieteam; deelname kost ƒ0,50 per kind. Van 14.30 - 16.30 uur spelletjes op het strand van Jan Ayeslag (paal 12). Deelname per kind kost ƒ0,50 Een kerkentocht (bezoek aan de mooiste kerken van Texel) begint om 14 00 uur bij De Schuilhut aan de Parnassia- straat in De Koog. Zo mogelijk zorgen voor eigen vervoer. In het Gebouw voor Christelijke Belan gen aan de Oranjestraat in Oosterend wordt een filmavond gegeven, o.a. met de Waddenfilm van Jan van de Kam Aanvang 20.30 uur. Om 20.00 uur begint op het plein van de o.l. school te De Waal strijd om de man en dc vrouw. Onder auspiciën van fabrikant Parein de Beukei aer worden op het strand van De Koog kinderspelen (o.a bal lonnenwedstrijd) gehouden van 14.00 - 17.00 uur. In Sarasam speelt de groep Friday met Hans Frijling ZATERDAG 17 JULI In het Ankerpark te Oudeschild is van af 14.00 uur kunst- en antiekmarkt. Om 19.00 uur start bij paal 9 de ZDH- strandloop. In Sarasani spelen de Bintangs ZONDAG 18 JULI Om 19.00 uur begint op het strand van Den Hoorn (paal 9) een strandloop. In de Hervormde kerken van Den Burg, De Cocksdorp en Oosterend worden aanvang 19.30 uur zangdiensten ge houden In Sarasani speelt de groep Friday. MAANDAG 19 JULI Vanaf 15.00 uur kinderspelletjes in het zwembad Molenkoog aan de Slinger weg te Den Burg. DINSDAG 20 JULI In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn vertoont vogelwachter Anne Boon zijn diaserie over het vogel- en plantenleven in De Geul en Mokbaai, aanvang 20.00 uur. In de Dennen wordt een fietsoriëntatic- tocht gehouden, start om 14 30 uur bij hotel „Bos en Duin". Deelname kost 1,75. Na afloop krijgen de deelnemers een gratis consumptie in het hotel. Van 14.00 - 17 00 uur wordt op de ten nisbaan aan de Elemert in Den Burg tcnnisinstructie voor beginners gege ven. ƒ1,per persoon. Materiaal aan wezig. Op de speelweide aan de Boodtlaan in De Koog volleybalwedstrijden voor gasten en Texelaars. Inschrijving (per tema of individueel) tussen 18.00 en 18 45 uur; aanvang 19.00 uur. Deelna me per persoon ƒ1, In het binnenwater in Eierland bij de Oorsprongweg wordt een sport viswed strijd gehouden, aanvang 19.00 uur Aas: worm. De voetbalvereniging ZDH in Den Hoorn organiseert een puzzelwandeltocht die om 19.00 uur start op het voetbalter rein aan de Witteweg. Circus Boltini staat op een terrein bij de Nikadel in De Koog. Voorstellingen om 16.30 en 21.00 uur. Een kerkentocht (bezoek aan de mooiste kerken van Texel) begint om 14.00 uur bij De Schuilhut Zo mogelijk voor ei gen vervoer zorgen. Dc dia-serie „Mooi Texel" wordt aan vang 20.00 uur vertoond in de Her vormde kerk van De Cocksdorp. In de Hervormde kerk van Oosterend wordt een concert gegeven, verzorgd door Ans Starkenburg (fluit) en Dyo Wassink (orgel); aanvang 20.15 uur. voor de nachtelijke wedstrijden tijdelijk van ƒ2795, Zon, De zon komt 18 juli op om 4.41 uur en gaat onder om 20.50 uur; 21 juli op om 4.45 uur en onder om 20.46 uur. Maan: 19 juli L.K.; 27 juli N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 16 juli Zaterdag 17 juli Zondag 18 juli Maandag 19 juli Dinsdag 20 juli Woensdag 21 juli Donderdag 22 juli Vrijdag 23 juli Zaterdag 24 juli 11.39 en 23.30 12.02 en 23.55 12.25 en 0.24 en 12.55 1.02 en 13.41 2.00 en 14.44 3.12 en 15.58 4.34 en 17.19 5.51 en 18.32 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 20 juli om 14 00 uur. Dokter Van Loon, woensdag 21 juli om 13.30 uur. GEESTELIJKE MISHANDELING VAN AGRARIËR IN HOGEBERGGEBIED dat de kermis problemen geeft, maar volgens hem is het niet erger dan in vo rige jaren. Het parkeerstrookje bij zijn bedrijf was er gemaakt omdat auto's er voordien steeds foutief werden neerge zet. 30 km Cor Ellen van het Pakt had slechte er varingen opgedaan met foutief parke rende automobilisten. Ellen had tijdens een persoonlijke aktie diverse automobi listen in de Peperstraat benaderd en hen verzocht hun wagen op het naburige parkeerterrein te zetten. Van de tien hadden slechts twee daaraan gevolg ge geven. Ellen vond dat het tijd werd dat de dorpsagent van weleer terugkeert om op dit soort verschijnselen te letten. De burgemeester zei dat ook de Rijkspo litie streeft naar het aanstellen van dorpsagenten. Hij beloofde zijn best te zullen doen. Daan Welboren klaagde over te hard rijdende automobilisten in Den Hoorn en vroeg om drempels in de straat. Henk Beumkes kreeg geen antwoord op zijn vraag wat er waar is van het ge rucht dat de dijkwerken als gevolg van problemen bij Rijkswaterstaat vertraagd dreigen te worden, de burgemeester zei van niets te weten Lawaai Cees Koorn vond dat de geluidsinstal laties die op de kermis worden gebruikt moet plaatsmaken voor het ouderwetse draaiorgel. Uit het feit dat zelfs op de vijf kilometer verder gelegen camping Dennenoord is geklaagd over het lawaai, trok hij de konklusie dat het te bar was. J C. Dros vroeg wat de bedoeling is van de op de Stenenplaats aangerachte spoorbielzen. Nauta antwoordde dat ze als zitbanken moeten dienen. De grond rond de kastanjeboom kan niet worden geplaveid omdat dat slecht is voor de wortels van de boom. Dros vond het verder nogal onveilig om uitgerekend in deze tijd van het jaar met 10.000 vreemde auto's op Texel, stre pen op de wegen worden geverfd. Zuide wind zei dat het een logisch gevolg is van het asfalteren. Juist in verband met de veiligheid moeten de nieuw geasfal teerde stukken zo snel mogelijk van strepen worden voorzien. Tenslote constateerde Dros dat het vuil rond het industrieterrein in Den Burg er nog steeds ligt De opdracht tot opruimen is blijkbaar niet uitgevoerd Uitsluitend vooi spoedgevallen Van vrijdagavonds 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. R. SDEBINGA, De Cocksdorp, tel. (02222) 234 Dokter A. VAN LOON, Den Burg, tel. (02220) 2016. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 3241* Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in heit Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 18 juli 1976 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. De Roest kinderoppas en kinderneven- dienst. 19.30 uur Zangdienst Uitzending „De Lichtboei" De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer E. Loerakker. Kinderoppas in het gebouw. Na de dienst koffiedrinken mot gasten. 19.30 uur Zangdienst, samen zang met korte dagsluiting. Mu zikale medewerking van gasten Den Hoorn 9.00 uur ds. Hoekstra 10.30 uur ds. Hoekstra De Koog 9.00 uur ds. Hoekstra sr. met kinderkerk 10.30 uur ds. Hoekstra sr. met kinderkerk. Na afloop koffiedrinken in „De Schuilhut". 19.30 uur Pastor Loos, jongeren- dienst in de R.K. kerk, m.m.v. „The Messengers". De Waal 10.00 uur dhr. Pantekoek uit Rotterdam Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Openbare Belijdenis Kindernevendienst Kinderoppas in „De Bijenkorf" 19.30 uur Zangdienst Oudeschild 11.00 uur Ds. De Gier Bediening H. Doop Maandcollecte Kerkvoogdij EVANGELISCHE KIRCHE De Koog 11.45 uur Pf. B. Zühlke, uit Hamburg. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 9.00 uur ds. Van Loo van Almelo 10.30 uur ds. Van Loo (Tijdens beide morgendiensten kindercrèche achter de kerk). 19.30 uur Kand. De Geus, uit Amsterdam. Oosterend 9.45 uur Kand. De Geus uit Amsterdam 19 30 uur ds. Van Loo, uit Almelo. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 11.15 en 16.30 uur in de Ned. Herv. kerk GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk. Den Burg 11.00 u. ds. D. Berghuis van Delfzijl. 16.00 uur ds. D. Berghuis DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. G. v.d. Kooi Kerkbusje Den Hoorn. Uitzen ding via „De Lichtboei". Extra collecte t.b.v. Uppsala-fonds. Kinderoppas in het zaaltje bij de kerk. Na afloop koffiedrinken JEHOVAH'S GETUIGEN 18.15 uur Lezing 19.30 uur Wachttoren-studie ROOMS-KATHOLIEKE KERK Weekend 17 en 18 juli 1976 Den Burg zaterdag 19.30 uur Uitzending „De Lichtboei", zondag 10.45 en 18.00 uur Kinderoppas in „Witte Burcht", Molenstraat 19, tijdens de dienst van 10.45 uur. De Koog: zaterdag 19.30 uur zondag 9.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 9.00 uur. Oosterend: zondag 10.15 uur Oudeschild zondag 9.15 uur Den Hoorn zondag 10.15 uur. Deutsche Messen Den Burg zaterdag 18.00 uur, donderdag 19.30 uur. De Koog: zondag 10.30 uur; woensdag 19.30 uur. De Cocksdorp: zondag 19.30 uur Den Hoorn zondag 9.00 uur. ildei l'assc irijk om re d >wpa mie\ I koi en tjes. ijden omm nd, vans ve af 10 oor fina lekei tweg evra Schi Hoe of 3 all us dra, •sis, Dorr ich, Vic op 1 der v e LP oi re ilm *>k n< ten. "den 'erstr.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2