Opreis? y Salto tijdens keverrace Cor van Etten gediskwalificeerd Schuur door brand verwoest SPORTSHOP i Su /paarbank van het raadhuis b VERVOLG VAN PAG.l Reddingboot kwam jacht J te hulp Flinke kortingen op alle bikini's. Falmers jeans fijne jeans Sportshop nu ook kindershop Dronken automobilist reed schapen dood Frontale botsing Pony en auto in botsing Kampeerders organiseren kaartleesrit Kinderblouses 23,95 Sportshop nu ook kindershop Vechtpartij Dronken militair uit de bocht Camera en gouden horloge gestolen Programma ZDH Kindertuinbroeken Sportshop nu ook kindershop De keverrace, die de pauze in het pro gramma vulde, was nu nog spectaculair der dan de vorige maal. Was er toen een rookbom die ontstoken werd, nu was een springschans in het circuit opgeno men. Het was niet verplicht gesteld hier overheen te gaan, maar het leverde door de ligging ervan In de blnnenbocht aan merkelijke terreinwinst op. Toch maakten niet alle 20 kevercou reurs er gebruik van Of ze lagen dus danig goed in de race, dat ze het niet nodig vonden, of ze wilden hun voertuig sparen. Salto Cor van Etten, (die later in de halve finale van de „grote" race zich niet voor de finale zou gaan plaatsen) reed met zijn kever enige tijd sterk op kop. Hij had zijn zinnen op deze race gezet cn wilde zich er niet van laten afhouden. Het zat hem echter niet mee. In de bocht na de springschans verloor hij de macht over het stuur en maakte de wagen anderhalve salto op de baan. Hi.i kon er echter veilig uitkomen. Eenmaal staand op het circuit werd het hem dui delijk, dat hij best verder kon rijden. Toen hij daarop zijn auto weer in de normale positie had geduwd, sprong hij er weer in en trachtte zijn verloren ge- gane terreinwinst weer in te halen. Cor van Etten werd echter door de baancommissarissen gediskwalificeerd. Hij was vergeten opnieuw zijn veilig heidsgordel om te doen en negeerde tot driemhaal toe een opdracht daarvoor Kenmerkend Het liep allemaal goed af, maar het is kenmerkend voor de MAB-club Texel, dat ze de veiligheid niet uit het oog verliest en niet schroomt impopulaire maatregelen als diskwalificatie te ne men bij het overtreden van de regels. De keverrace werd tenslotte gewon nen door Nel de Leeuw, met als tweede Han Timmer en als derde Dorothé Slot. i ff WvJ Frafi Service-in-reiszaken: buitenlands geld, reischeques, reisverzekeringen en een kluisloket \oor uw kostbaarheden. .'c-, f- ;.v v v Nel de Leeuw, winnares van de keverrace t De strandreddingboot Ida Mary is J zondagmiddag uitgevaren om hulp te bieden aan het jacht „Lady of Amster dam" dat op de Steenplaat tussen Texel en Vlieland was vastgelopen. Aan boord bevond zich het echtpaar De Weerdt uit Amsterdam dat een over steek van Engeland naar Den Helder had willen maken. Op het laatste mo ment vergisten ze zich, mede onder in vloed van het feit, dat de tocht bijzon der zwaar was geweest. De heer en me vrouw De Weerdt waren al 24 uur niet op bed geweest. Ze zagen de noordpunt van Texel voor Den Helder aan en raak ten omstreeks half drie naar binnen. Toen ze op de Steenplaat vastliepen, was het water vallend, zodat de om streeks vijf uur gelanceerde redding boot niets kon uitrichten. Voor de red ders was het echter mogelijk te voet naar de Lady of Amsterdam te wande len en met de opvarenden kennis te maken. Toen het water weer hoog was, om acht uur 's avonds, werd het tien meter lange zeiljacht op sleeptouw ge nomen en tot vlak onder de Texelse kust bij het reddingboothuis gebracht Afgesproken werd dat men het jacht de volgende dag naar buiten zou loodsen. Aldus geschiedde: gisterochtend om half elf kwam de Ida Mary opnieuw in aktie en werd de onfortuinlijke pleziervaar- der een eind de Noordzee opgebracht, een tochtje dat al met al twee uur in beslag nam Korte tijd later had de Lady of Amsterdam op eigen kracht Den Helder bereikt. uu<Lrt nsdarlond SDaarsoeciahsten sinds 1917 In de nacht van zaterdag op zondag reed een 27-jarige Texelaar vanaf de strandweg paal 17 het weiland in. Hij reed daar twee schapen dood, vernielde afrastering, velde een „paddestoel"- richtingaanwijzer en kwam uiteindelijk in de greppel langs de weg tot stilstand. De wagen een Audi, werd zwaar be schadigd. De bestuurder verkeerde on der invloed en onderwierp zich aan blaas- en bloedproef De man kwam van het strand en ver zuimde de bocht bij de Ruijslaan te ne men. Hij reed rechtdoor het land van de heer Koorn van „Uit en Thuis" in, waar hij dwars door de schapen reed. Een dier werd direct gedood; een andere moest later worden afgemaakt en een derde schaap werd gewond. DE KOOG Zware schade was het gevolg van een frontale botsing, die zich donderdag voordeed op de Nikadel te De Koog, bij de kruising met de Dorps straat. De aanrijding werd veroorzaakt door een onder invloed verkerende mi litair D. R. uit Den Helder, die de bin- nenbocht nam met zijn Citroén, De uit tegengestelde richting naderende Duitse Fordbestuurder H. B. kon hem niet meer ontwijken. De politie zorgde er voor dat R. zich aan blaas- en bloed proef onderwierp en droeg de zaak daarna over aan de marechaussee. Een pony van J P Kikketr liep op de Bosrandweg tegen een passerende auto. Het dier brak daarbij een poot en moest worden afgemaakt. Het dier werd bere den door een kind. De pony maakte een onverwachte beweging nadat het zijn jonge ruiter had afgeworpen. EIERLAND Kampeerders van camping „De Driehoek" in Eierland hebben een kaartleesrit georganiseerd, die donderdagmiddag a.s. zal woren ge houden. Iedereen kan deelnemen tegen een inschrijfgeld van ƒ5,per persoon. Zowel automobilisten, bromfietsers als fietsers zijn welkom. Om 14.15 uur gaan de deelnemers op de camping van start, telkens met een tussenpoos van een mi nuut. De deelnemers moeten zich houden aan een kaart, die ze meekrijgen. Het parcours is bijna 30 kilometer lang en moet in een uur worden verreden. Elke minuut langer betekent een strafpunt. Strafpunten loopt men ook op door een der controleposten te missen. Het start punt is camping De Driehoek, Postweg 10. De politie is met de rit akkoord ge gaan, zodat wordt verwacht dat ook de gemeente de vergunning niet zal weige ren. De organisatoren (Th. en M. van Dijk) hebben voor de eerste drie prijswin naars bekers uitgeloofd Verder zijn er troostprijzen, deels beschikbaar gesteld door De Driehoek. Wie mee wil doen, kan zich tot uiter lijk donderdagmiddag 14.00 uur laten inschrijven op camping De Driehoek of in café De Twaalf Balcken in Den Burg. Een felle brand heeft zondagmiddag de achter de zuivelfabriek De Eendracht staande schuur in de as gelegd. Van de inboedel kon vrijwel niets worden ge red. De schade bedraagt minstens een halve ton. De schuur was eigendom van de Een dracht en werd gebruikt voor opslag van buiten gebruik zijnde materialen en wat hooi. Ook stond de Volkswagen van mevrouw Dijkstra (echtgenote van de bedrijfsdirecteur) in de schuur. De wa gen verbrandde totaal. De brand werd ontdekt door een der chauffeurs van De Eendracht. Hij waar schuwde het andere personeel van dc fabriek. Deze alarmeerden onmiddellijk de brandweer, maar op dat moment was de brand al uitslaand en was er geen redden meer aan. Met daverende knal len barstte het dak van asbest golf platen. 'n inktzwarte rook, veroorzaakt door brandende banden, trok vele be langstellenden. De brandweer bracht twee hogedruk- en vijf lagedrukstralen in de strijd. Het lukte om de aangren zende kantine van De Eendracht te red den, maar dit gedeelte van het gebouw leed wel zeer zware waterschade. De foto, gemaakt door Frans Nieuwenburg, geeft een beeld van het blussingswerk. madrasruit, vanaf maat 116 DE KOOG Zondagmiddag om 14.30 uur werd de politie geroepen naar het terras van hotel De Toekomst, waar zich een vechtpartij zou hebben voorgedaan. Ter plaatse werd H. W. uit Amsterdam aangetroffen, die een hoofdwond had en uit neus en oren bloedde. Per ambu- lanse werd hij naar Parkzicht vervoerd. Later werd vernomen dat hij een kaak- fractuur had opgelopen, de overige ver wondingen waren niet ernstig. DEN HOORN Donderdagavond om half twaalf raakte de 20-jarige militair H J. L. uit Zomeren met zijn auto van de weg op het kruispunt Kleiweg-Wes- terweg. Hij was kennelijk dronken, maar weigerde mee te werken aan blaas- of bloedproef en was ook op an dere wijze weerspannig. In zijn auto vond de politie een verboden hand wapen, zg. wurgstokjes. De jongen werd ingesloten en naderhand aan de mare chaussee uitgeleverd. B. C. K uit Hoogeveen, deed vrijdag aangifte van diefstal van zijn Asahi Pentax spotmatic camera. Hij had de camera bij zich op het strand van paal 17, in een onbewaakt moment werd het ding weggenomen. A. van der S. uit Goirle had dezelfde dag een gouden horloge en een zonne bril afgelegd in een der wasgebouwtjes van „Loodsmansduin", Een ogenblik la ter waren beide artikelen verdwenen ZAALVOETBAL Indeling nieuwe seizoen 1976/1977 lc klasse Cor's Dubbeldik, De Zwaan; Oosterend 1; ZDH 1; Koffiebar 1; J.K.M.; 't Gal joen; Reizenboetiek, Casino. 2c klasse Texelse Boys 1; Jelleboog; F.C. Knudde; Rab; Nioz, Topido; Badhotel; Oosterend 2; ZDH 2. 3e klasse Brandweer; Texelse Boys 2; Koffiebar 2; Texel, Oosterend 3; ZDH 3; S.V. Amro; F.C. Vergiet. De wedstrijddagen zijn woensdag en donderdag en de eerste wedstrijddag is woensdag 25 augustus. ZDH-nieuws Dinsdagavond en vrijdagavond is er om 7.00 uur trainen op zaalschoenen voor alle leden van 16 jaar en ouder. Zondag beginnen we met het oefen programma. Gespeeld wordt aan de Wilsterstraat in Den Burg: om half 5 Tex. Boys 2-ZDH 2 en om half 7 Tex. Boys 1-ZDH 1. S.V. Texel Training start dinsdag 3 augustus 1976 Het programma ziet er als volgt uit Dinsdag 16 00-16.45 uur pupillen C 1 (A. Vaars) 16.45-17.45 uur pupillen BI en B2 (A. Vaars); 17 45-18.45 uur pupillen Al en A2 (A Vaars). 18.45-20.30 uur Sen. en junioren Al (B. Jullens). Woensdag 18.00-19.00 uur junioren B3 en C3 (G. Pansier); 19.00-20.00 uur junioren Cl en C2 (G. Pansier); 20 00-21.00 uur junioren BI en B2 (G. Pansier). Donderdag 17.45-18.45 uur pupillen A4 en B3 (G, Pansier); 18 45-20.30 uur senioren en junioren Al (B. Jullens). Alle trainingen zijn tot nader order op het veld aan de Wilsterstraat. Zie voor groepsindeling de kastjes. Het succesvolle programma van ZDH zal donderdag worden herhaald. Er is om 7 uur n.m. damesvoetbal tussen Den Hoorn en een Duit team. Omstreeks half acht landen er parachutisten en om 8 uur n.m. is er een gecostumeerde spuit- voetbalwedstrijd tussen Supermarkt De Kroon en bar Het Kompas. MEDEDELINGEN VAN B. EN W. BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED Gebleken is dat tijdens de ter visie legging van het ontwerp-bestemmings- plan voor het Buitengebied enige ver warring is ontstaan over het al dan niet bestemmen van woningen in het Bui tengebied. Wel bestemde woningen, op de kaart omgeven door een bouwblok en aange duid door de letter E, dienen in ieder geval permanent bewoond te worden. Deze woningen kunnen in bepaalde mate, variërend van 25 - 5% worden uitgebreid. Dit is afhankelijk van de grootte van de woning: hoe kleiner de woning, hoe meer uitbreiding. Hoe deze regeling precies in elkaar zit, kan men beter nagaan aan de hand van de voor schriften. Verder mogen bij postief bestemde woningen bijgebouwen tot 30 m2 wor den gebouwd" In het algemeen is hier mee een huishoudelijke berging of ga ragebox bedoeld. Deze bijgebouwen mo gen niet worden gebruikt voor bewo ning, bedrijfsvoering of rekreatie. De meeste verontrusting is ontstaan over de niet-bestemde woningen. Voor alle duidelijkheid wordt uitdrukkelijk gesteld, dat in het buitengebied een ei genaar nimmer gedwongen kan worden zijn woning te verkopen of af te breken „omdat deze woning niet bestemd is". Niet bestemde woningen vallen onder het overgangsrecht. Op grond van het overgangsrecht mag een gebouw in stand worden gehouden. Men mag het gebouw zelfs geheel of gedeeltelijk ver nieuwen en met maximaal 10°/o uitbrei den, In bepaalde gevallen kunnen via vrijstelling wat ruimere bouwmogelijk heden worden toegestaan. Sommigen hebben de vraag gesteld of de verkoopwaarde van de niet-bestemde woningen zal dalen. Het antwoord is: dit is niet waarschijnlijk Het over gangsrecht geeft immers waarborgen voor de instandhouding van de woning. Bovendien zit er voor de meeste niet- bestemde permanente woningen een wijzigingsmogelijkheid in het plan om een woning bij verbouwnig indien door deze verbouwing naar het oordeel van b. en w. de woning meer in het landschap gaat passen een positieve bestemming te geven. Nogmaals wordt er de aandacht op gevestigd, dat op het raadhuis voor een ieder ter ingezage ligt het ontwerp-be- stemmingsplan voor het buitengebied. Het ontwerp kan worden ingezien van maandag tot en met vrijdag tijdens de normale kantooruren en bovendien nog op vrijdagavond tussen 7 en 8 uur Er is ook dan een ambtenaar aanwezig om desgewenst toelichting te geven. Bezwaarschriften tegen het ontwerp moeten worden gericht aan de gemeen teraad van Texel en worden ingediend vóór 15 augustus Later ontvangen be zwaren mogen volgens de wet niet in behandeling worden genomen. De afdeling ruimtelijke ordening op het gemeentehuis is steeds bereid nade- xe inlichtingen te verstrekken. WOENSDAG 4 AUGUSTUS Vanaf 14 00 uur worden op de Groene- plaats en omliggende straten in Den Burg folkloristische festiviteiten ge houden; demonstraties oude ambach ten (waaronder hoeden maken, scha pen scheren, wanten stroppen, kant klossen, etc.). Om 16.00 uur optreden kinderdansgroep en kinderboerenka- pel en verloting van een schapevacht. Om 19 00 uur een muzikale show door het Kon. Texels Fanfarekorps- D.E.K Om 20 00 uur optreden van een Franse dansgroep. Vanaf 21.00 uur vrij dansen in oud-Texelse sfeer in hotel De Lindeboom-Texel. Voor het testen van de eigen conditie start om 10.00 uur op het kruispunt bij hotel Bos en Duin een prestatie loop. Afstanden 3,5 en 7 km. Deelna me kost ƒ1,per persoon of ƒ2,50 per gezin. Van 10.30 tot 12.30 uur worden op de speelweide aan de Boodtlaan in De Koog kinderspelletjes gehouden onder leiding van het recreatieteam. Deel name kost ƒ0,50 per kind. In Den Burg kinderspelletjes onder lei ding van het recreatieteam. Verzame len om 14 00 uur op de Groeneplaats. Om 19.00 uur start op het parcours Zuidhaffel een tijdrit van de Wieler vereniging Texel. In het Dennenbos een avondoriënta^tie- tocht, start om 22.00 uur op het kruis punt bij hotel Bos en Duin Meedoen kost ƒ1,per persoon of ƒ2,50 per ge zin. In de Hervormde kerk van Den Burg informatiestand van de kerken en orgelbespeling van 14,30 tot 16.30 uur. I In, de Hervormde kerk van De Cocks- dorp wordt een filmavond van de red dingmaatschappij gehouden. Het pro gramma vermeldt onder meer „De| redding bij de Latrabjarg"; aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 5 AUGUSTUS Van 14 00 tot 16.00 uur worden in de Hervormde kerk van Den Hoorn rondleidingen gegeven. Tevens gele genheid om de toren te beklimmen. In de R.K. kerk van De Koog wordt een filmavond gehouden van de redding maatschappij. O.a. „De redding bij Latrabjarg", aanvang 20.30 uur. De hele dag spelaktiviteiten op camping De Sluftervallei bij De Cocksdorp. Een tennistoernooi voor gasten en Texe laars wordt gehouden op de tennis baan aan de Elemert in Den Burg van 10.30 tot 15.00 uur. Er is een prijs uit geloofd. Inschrijven kost ƒ2,50 per persoon. Bij het Eicrlandsche Huis in Dc Cocks dorp is om 19.00 uur een volleybal toernooi. Inschrijving kan telefonisch geschieden via nummer (02222) 380. Kosten ƒ1,per persoon. Om 21.30 uur een barbecue in de Den nen; vooraf een spannend bosspel. In schrijving en betaling ƒ8,per per soon inclusief vlees en drie consump ties) bij een der VVV-bureaus op Texel vóór 15.00 uur. De uvoen: uur di Droei en pi ziek i nent fnakei 'oer-i Dez opger iaam: lu pa; >laats, n de i ;taat i :angei Zoal ,Sant- •ing v ëan). De t exel 1 rogra ijk bi; Ond ebrui orne Heen iekge: e Cor uit 1 jn o< hi d< el ci urope urner mligg aar i ie, Br TE .inim; ke re ;xela >orui1 :n vo bev in 11 indel „50 if 4°/ Cros: Jas i j loc 'n he klol Ouwi een :es Pi illem Wat an bi •ld is augi denim. v a. 1 jaar 29,95

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2