Cjroen 7wartsJ~exeh in het harL Duitser bij botsing zwaar gewond Booreiland in Texelstroom Wereldtrektocht mei oud vliegtuig x Veel ongelukken door alcohol 4580 auto's op 1 dag vervoerd 8 Systeem-Sparen /paarbank -r c --J Pi f Van uw spaargiro leggen \\-\j elke maand automatisch iets voor u opzij DINSDAG 10 AUGUSTUS 1976 TEXELSE 89e JAARGANG No. 9099 4 PAGINA'S Uitgave: BV v/h Langeveld De RoolJ Postbus 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Redaktie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, en Wessel B. Post, Oost 34, Oosterend, tel. (02223) 896. COURANT Verschijnt dinsdags en vr(Jdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs ƒ930 p. kw 50 cent incasso; los 40 cent Bank: Amro bank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert. 38 ct. per mm excl. 4% BTW In de nacht van zaterdag op zondag even na één uur botste de 21-jarige va kantieganger W. S. uit Hagen tegen een boom langs de Fonteinsweg. S. werd zwaargewond en met een extra boot naar het ziekenhuis in Den Helder ge bracht. Zijn toestand is zeer ernstig; gis teravond was hij nog niet bij kennis. Ge bleken is dat de jongeman onder invloed van alcohol verkeerde. Zijn auto, een Opel, werd bij de botsing totaal vernield. Er doen zich de laatste dagen opval lend veel verkeersongelukken voor als gevolg van overmatig drankgebruik. Valse naam Uit angst, dat hij zijn rijbewijs zou kwijtraken, gaf toerist Th. F. L. uit het Duitse Hagen een valse naam op, toen hij door de politie wegens het veroor zaken van een aanrijding onder invloed werd geverbaliseerd. Hij gaf de naam op van zijn vriend en toonde ook diens rijbewijs. Hij viel echter spoedig door de mand en zal zich nu moeten verant woorden voor rijden onder invloed, het opgeven van een valse naam en doorrij den na een aanrijding. De jongeman in kwestie had met zijn Audi een Ford van een andere Duitser op een parkeerter rein geraakt en schade veroorzaakt. De politie wist hem op te sporen. Zaterdagavond tegen 12 uur hield de verkeerspatrouille van de rijkspolitie op de Pontweg de Texelaar P. R aan; hij trok de aandacht door slingerend rijden. Na de blaasproef moest hij zich aan de bloedproef onderwerpen. Donderdagavond reed de Duitser Th. W. met zijn jeep door het schrikhek op de Zaandammerdijk De auto stortte nog juist niet naar beneden; de naast de be stuurder zittende vrouw werd naar bui ten geslingerd en liep schaafwonden op. W. bleek duidelijk dronken te zijn, maar TESO heeft zaterdag 2459 auto's naar Texel vervoerd; in tegengestelde richting gingen er 2121. Het totaal van 4580 ver voerde auto's is een rekord, dat mogelijk was omdat alle (pendelende) schepen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat geheel vol waren. De laatste boot ver trok om 2252 uur van Den Helder. De wachttijden liepen In Den Helder op tot bijna zes uur; op Texel tot ongeveer vier uur. Het zijn vooral Duitse vakantiegan gers, die afgelopen weekend naar Texel zijn gekomen. Velen van hen hadden niet verwacht bij nachtelijke duisternis op hun vakantie-eiland te zullen arri veren. Het aantal vreemde auto's op Texel bedroeg zaterdagavond 8638. Vorig jaar op dezelfde tijd was de stand 8668. voor alle zekerheid werd hij in de gele genheid gesteld zich aan blaasproef en bloedproef te onderwerpen. Dronken jongelui uit Hoorn en Zeist, veroorzaakten moeilijkheden in een ho recabedrijf in De Koog. De politie sloot hen een tijdje op en zond hen na een hartig woordje weer heen. Naar Engeland Zaterdagmiddag werd de politie door de strandbewaking naar paal 17 geroe pen in verband met een Duitser, die bij het zwemmen veel te ver de zee inging en zich niet stoorde aan het bevel om terug te komen. De politie wees de man erop dat het streven om naar Engeland te varen niet meer in deze tijd past, als reactie op de boze uitlatingen van de man, die erg boos tegen de wetsdiena- ren uitviel en vond dat Holland een .politiestaat" is. Hij zei nooit meer naar Texel te zullen komen. De politie was zeer voldaan over dit goede voornemen. Motor van boot gestolen F. Duinker deed aangifte van diefstal van een buitenboordmotor, die van een bij de dijk van Het Noorden gelegen bootje was afgehaald. Het moet zater dagochtend zijn gebeurd. Blijkens ver klaringen van mensen uit de omgeving hebben de daders eerst een tijd met de boot gevaren; daarna haalden ze de motor eraf en gingen er vandoor. De motor is van het type Volvo Penta 140 LNG en heeft een waarde van ongeveer ƒ2500,—. Nog een „nautische" diefstal: vrijdag zag pleziervaarder Ten W. dat van zijn in de haven van Oudeschild liggende boot een anker met ruim 30 meter sisal- touw was ontvreemd. Blikschade De Duitse Opel-bestuurder J. R. ma noeuvreerde zondag op de Ruijslaan in De Koog achteruit en botste tegen een Fiat van een vrouw uit Amsterdam. Beide wagens liepen aanmerkelijke plaatschade op. VSS&g Grafschennis Niet alleen op de Algemene begraaf plaats, maar ook op de r.k. begraaf plaats in Den Burg zijn vernielingen ge pleegd. Op laatstgenoemd kerkhof werd onder andere de steen van een kinder graf gebroken. Uit de aard van de ver nielingen valt af te leiden, dat het kin derwerk is geweest. Schade Zaterdagmiddag deed zich op het (zie vervolg pagina 2) Sinds vrijdag ligt op de rede van Texel, ter hoogte van de Prins Hendrinkpolder een booreiland. Het is de „Gulf tide" van de onderneming Odeko in Den Haag. Het gevaarte is zo groot, dat het zelfs vanuit Eierland is te zien. Het eiland heeft juist een boring uitgevoerd in opdracht van Chemical in blok F 15-1 van het continentale plat. Het is niet de bedoeling in de Wadden zee te boren; het eiland is hier op de poten gezet voor een onderhouds- en reparatiebeurt. Een woordvoeder van Odeko zei ons, dat het eiland binnen enkele weken zal worden weggesleept naar een nieuwe positie. Een niet alledaagse verschijning op het vliegveld Texel vormde het afgelopen weekend een Amerikaanse Beechcraft uit 1942. Hel met dubbele vleugels uitge ruste toestel (voorzien van een houten geraamte) is eigendom van Philip K. Livingston, eigenaar van een financieel adviesbureau in Washington. HIJ maakt samen met zijn vriend Doug Cashen en vriendin Marica Karr een reis om de we reld. Half juli werd gestart in Seattle; het is de bedoeling medio oktober terug te De reis naar Europa werd gemaakt via Labrador, Groenland en IJsland. Toen het gele opvallende toestel op het Texelse vliegveld neerstreek, kwam het uit Engeland. Livingston vertelde ons dat hij het vliegtuig, dat naar de naam Humming Bird luistert, van een sloper heeft overgenomen en gerestaureerd. De Beechcraft, van het type D 173, is nogal Marc^Ka7eX«p^X,9erS reC"'S; D°"9 CaShe" (met 9ebroken s'-^/been), Izeldzaam. Over de heel wereld zijn er ■minder dan 100, in Europa is er slechts Réén. Herstel tot een betrouwbaar vlieg- ffituig was goed mogelijk, omdat alle mo- wtoronderdelen nog in de handel zijn. De jjmotor (450 pk) is van hetzelfde type, dat sin een veelgefabriceerd vliegtuig als de EBeaver wordt toegepast. Hobby 3jl Het opknappen en in de lucht houden van oude vliegtuigen is momenteel grote hobby onder Amerikanen, die het beta- len kunnen. Er een reis van zo'n 50.000 kilometer mee maken, hoort echter nog niet tot de alledaagse ondernemingen. Het drietal had aan boord onder meer een uitgebreide kampeeruitrusting, want tijdens de tussenlandingen, die telkens een paar dagen tot een week in beslag nemen, wordt in de buurt van het betreffende vliegveld een camping opgezocht, waarna men zich snel be geeft in het plaatselijke uitgaansleven. Ongelukje De reis was tot dusver zonder pech verlopen. Het eerste ongelukje beleef den ze op Texel, maar dat overkwam niet het vliegtuig maar inzittende Doug Cashen. Hij kwam met een auto in de sloot terecht en brak een sleutelbeen. Zodat hij zondagmiddag met de arm in een doek het toestel in moest om de oversteek naar Kopenhagen te maken, een traject van 21/* uur. Voor captain Livingston was het een bevestiging van zijn stelling, dat het vliegen met zo'n oude kist heel wat veiliger is dan auto rijden TELEFOONNUMMERS REDAKTIE GEWIJZIGD Door een misverstand zette de PTT in de nieuwe telefoongids een verkeerd telefoonnummer achter naam van rc- dakteur Harry de Graaf in De Koog. Om het daaruit voortvloeiende ongerief te bezweren was de PTT echter bereid dit nummer ook werkelijk toe te kennen. Het oude nummer (02228) 734 is derhal ve vervallen en vervangen door (02228) 266. Het in de gids genoemde nummer van Wessel Post in Oost is veranderd in (02223) 896. Het oude nummer 902 is ge wijzigd omdat het vaak gedraaid werd door mensen die de tijdmelding (002) wilden horen. De juiste nummers worden telkens vermeld in de kop van de krant. CONCERT TE DEN HOORN Het laatste concert in de serie „Zo meravondconcerten in Texelse kerken" wordt gehouden op dinsdagavond 10 augustus in de hervormde kerk van Den Hoorn. Het Scheuer-orgel zal worden bespeeld door Aaldert Schenk. Op het programma staan werken van J. S. Bach, J. Pachelbel en F. J. Haydn. Het concert begint om 20.15 uur en de toe gang is gratis. Wel wordt aan de uitgang een kollekte gehouden, waarvan de op brengst bestemd is voor het werk van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. •uja/t nederlond spaarspeciahsten sinds 1817

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 1