Opreis? y iposi ACEND4 Gevarieerd programma schouwburg Den Helder Politie bemiddelt vergeefs /paarbank M[nnekozen ontaardt\in ruzh VERVOLG VAN PAG. 1 Zangavond De Koog Filmavonden Subsidie voor „Zwalkersburcht" Boerenbruiloft op Croeneplaats ie „WAT IK ZEGGEN WOU. T0 kruispunt Pontweg-Amaliaweg een aan rijding met veel materiële schade voor. Ford-bestuurder KI. D. uit Den Burg reed in noordwaartse richting op de Pontweg en sloeg linksaf om de Ama-J liaweg op te rijden. Op dat moment werd hij juist links ingehaald door een taxi van Kikkert, bestuurd door A. V. V. verklaarde dat de Ford-bestuurder aanvankelijk richting naar rechts had aangegeven, waardoor hij de indruk had gewekt, gepasseerd te kunnen worden. D. zei zich echter van dat gedrag niet bewust te zijn geweest; hij zou uitslui-' tend op juiste wijze richting hebben geJ geven. De Mercedes-taxi werd aan de voorzijde flink beschadigd; de Ford liep- rondom deuken op. 1 Samen uit. Kennelijk onder invloed van drank was ook een zevental Duitse jongens, dat met een oud VW-busje dat tevens als (illegale) slaapplaats diende, naar Texel was gekomen. Zaterdagavond kochten ze in Daalders Supermarkt een krat pils om hun blijmoedige dronken schap een permanent karakter te kun nen geven. Een hunner, de 20-jarige postbeambte K. F. uit Solingen nam echter een grote fles wijn mee zonder te betalen. Dat werd gezien en bracht hen in contact met de Texelse politie, die termen genoeg aanwezig achtte om het hele stel van Texel te sturen. Om ervan verzekerd te zijn dat zij ook werkelijk het Texelse grondgebied zou den verlaten, begeleidde de politie het busje met de zich steeds vrolijker en luidruchtiger gedragende jongens (die de krat pils inmiddels al leeg hadden) naar de haven TESO vreesde echter moeilijkheden en wilde het stel niet zonder politie aan boord hebben. Dus ging de politie mee, zodat het definitie ve afscheid (nog steeds onder luid ge zang) in Den Helder plaatshad. Pas om half elf 's avonds waren de politieman nen weer thuis. Lastige gast In „De Oranjeboom" ontstonden pro blemen toen zich daar een 28-jarige vrouw meldde, die zei een kamer be sproken te hebben. Het personeel wist echter van niets en ze werd dan ook niet toegelaten. De politie werd erbij ge haald en het slot was, dat de dame het gebouw verliet met de verzekering, dat zij een klacht zou indienen. Fietsendieven De laatste weken worden veel fietsen gestolen. De politie heeft ettelijke aan giften gehad. Het betreft zowel niet als wel afgesloten rijwielen op diverse plaatsen op het eiland. Wie wil een katje Vakantiegangers vonden op de Sluf- terweg enkele jonge katjes. Er vanuit gaande dat ze door hun baas of bazin waren achtergelaten, werden ze op het politiebureau gedeponeerd. De katjes zijn ondergebracht in dierenpension Ellen. Het betreft een grijs-wit en een zwart-wit dier. Verder geniet een rood katje sedert een week logies en verblijf op het politiebureau; ook dit dier werd „moederloos" aangetroffen. Liefhebbers kunnen gratis eigenaar worden. Tas met kostbare inhoud gestolen Toerist W. van Z. deed aangifte van diefstal van een sporttas (Adidas), ter wijl hij in het zwembad Molenkoog was. In de tas zat een camera (Asahi Pentax), zwembroek, badhanddoeken e.d. Clandestiene slapers De politie is in de nacht van vrijdag op zaterdag opgetreden tegen meerdere clandestiene kampeerders Het betrof meest vakantiegangers, die de nacht in hun auto doorbrachten. Het blijkt niet algemeen bekend te zijn dat slapen in de auto strijdig is met de gemeentelijke kampeerverordening, die deze vorm van nachtverblijf alleen toestaat op erkende campings. Scooter uit verkeer Een 15-jarige Texelse jongen ver- Service-in-reiszaken: buitenlands geld. reiseheques. reisverzekeringen en een kluisloket voor uw kostbaarheden. -uu«/t naderiand" spaarspecialisten sinds 1817 maakte zich donderdag met een oude scooter op de Waalderweg. De politie zag het, nam de scooter uit het verkeer en maakte proces verbaal op. Inbraak in zomerhuisje In de nacht van zaterdag op zondag verschaften onbekenden zich via een raam toegang tot het zomerhuisje „De Spreeuw" op Loodsmansduin. Wegge haald werden een cassetterecorder ter waarde van ongeveer ƒ100,en ook verdween een naast het huisje staande fiets. Gedupeerde is een vrouw uit Castricum. Auto's niet veilig Op het parkeerterrein van camping „Kogerstrand" staan auto's bepaald niet veilig. Een Duitser kwam bij de politie vertellen, dat een antenne ter waarde van 80,van zijn daar geparkeerde auto was gehaald; het rechtervoorspat- bord was beschadigd. Duitser J. P. had het raam van zijn portier op een kiertje laten staan. Daardoor was het voor een handige dief eenvoudig om met behulp van een ijzerdraadje het slot open te trekken en 20 geluidsbandjes, 2 badpak ken en twee leesbrillen mee te nemen. Het gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag. Vrijdagmiddag om half vijf ontdekte de 24-jarige A. M. uit Amersfoort, dat zijn Austin was opengebroken en dat 6 geluidsbandjes, twee drinkbekers en een pechlamp (ter waarde van ƒ200,ver dwenen waren. Een dag eerder merkte Duitser U. B (18) dat van zijn op hetzelfde parkeer terrein achtergelaten Hercules motor de snelheidsmeter en toerenteller waren afgehaald. Het moet gebeurd zijn in de nacht van woensdag op donderdag. Winkeldiefstalletje Een 70-jarige vrouw nam zaterdag uit Supermarkt Van der Meer voor onge veer ƒ30,aan boodschappen mee zon der te betalen. Ze werd gesnapt en in kontakt gebracht met de politie. Te hard opgetreden Bij het bewaren van de orde in hun bedrijven treden sommige horeca-ex- ploitanten te hard op De politie heeft daarom enkele exploitanten gewaar schuwd. In De Koog werd vorige week een lastige cafébezoeker zo hardhandig gecorrigeerd dat hij bewusteloos naar het ziekenhuis moest worden vervoerd; zijn toestand is nog ernstig. Oud-Texelaar B. H. deed aangifte van mishandeling. Hij zou met de vuisten hebben kennisgemaakt van de eigenaar en de deurwachter van een café in Den Burg, nadat een vriend van hem een glas kapot had laten vallen. Scooter zonder motor teruggevonden Van vakantieganger P. D uit Aken werd een scooter gestolen. Het vervoer middel werd donderdag teruggevonden langs de Zanddijk ter hoogte van De Nederlanden. De motor was eruit ge sloopt. Geestelijk gestoord Een 57-jarige vrouw uit Berlijn, blind en kennelijk geestelijk gestoord, veroor zaakte in een hotel in De Koog zoveel problemen, dat de gasten tegen haar aanwezigheid bezwaar gingen maken. Dokter en polite werden erbij gehaald. De vrouw werd uiteindelijk door bemid deling van de gemeentelijke sociale dienst per taxi naar de grens gebracht, waar zij door de Duitse autoriteiten werd overgenomen. Rijverbod Omdat vakantieganger P .v.d. L. zich zelf klaarblijkelijk niet veel kans gaf een alcoholcontrole goed te zullen door staan, ging hij er in de nacht van maan dag op dinsdag bij nadering van een po litieauto als een haas vandoor. Een wil de achtervolging door het centrum en de omgeving van Den Burg volgde en na ongeveer een half uur kon v.d. L. (af komstig uit Bilthoven) klem worden gereden Van alcoholmisbruik bleek de optredende agenten echter niets. Wel werd de man, die een overspannen in druk maakte een rijverbod opgelegd. Bromfiets vernield De bromfiets van S. de J. uit Den Hoorn werd in de nacht van maandag op dinsdag door onbekenden schade toe gebracht. Er werd een benzinekabel, een bougiekabel en de kap van het motor blok vernield. Vermoedelijk werd ge tracht de brommer te slopen, waarbij de daders gestoord werden. Er wordt door de politie een nader onderzoek inge steld. Op donderdagavond 12 augustus wordt er in de hervormde kerk van De Koog een zangavond gehouden. Aan deze avond wordt muzikale medewer king verleend door het gemengde zang koor „Advendo" onder leiding van H. Kievits en de organiste Paula Bruining- Groenhof. Deze avond begint om 20.30 uur. Ook in hel komende winterseizoen ('76/77) worden inwoners van Texel weer In de gelegenheid gesteld de Schouw burg in Den Helder te bezoeken. Er zijn in samenwerking met de N.V. TESO en de Helderse Schouwburg een tiental be- zoekmogelijkheden gepland, waarbij men ongeveer 20 min. na afloop van de voorstelling weer naar Texel kan terug keren. Omdat de gegevens voor het pro gramma later dan gewoonlijk bekend werden, zullen de bestelformulieren pas deze week huis aan huis bezorgd wor den. In verband met het verwachte animo worden belangstellenden door de Stichting Cultureel Werk verzocht de In juli organiseerde de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken een drietal filmavonden, waarvoor de be langstelling zó groot was, dat de Raad besloot deze avonden nogmaals te hou den. Vertoond zullen worden: „Zo maar Noordholland", „En de zee was niet meer" v. Bert Haanstra en de schitteren de vogelfilm „Waddenzee-vogelland" van Jan van de Kam. De plaatsen en data zijn de volgende 11 augustus in de hervormde kerk van De Cocksdorp; 12 augustus in het Dorpshuis te Den Hoorn, en 13 augustus in het gebouw voor Chr. Belangen te Oosterend. Alle avonden beginnen om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt ƒ1, S.V. Texel Woensdagavond half 7 speelt het eer ste tegen HCSC 1, dat aanmerkelijk versterkt is door enige Helder- en HRC- spelers. Ze komen met de boot van half zes en we moeten voor vervoer zorgen van en weer naar de boot. Hopelijk een nuttige oefenwedstrijd en als het kan geen afschrijvingen. In verband met de wedstrijd Texel 1- HCSC is er woensdag a.s. voor de junio renelftallen B en C geen training. tC. S.V. Cocksdorp. A.s. vrijdag wordt weer een begin ge maakt met de training voor de jeugd. De pupillen trainen van 18.30 tot 19.30 uur. De jun. C beginnen om 19.30 tot 20.30 uur Ook kunnen zich weer nieuwe jeugdleden opgeven. Iedereen is van harte welkom. COCKSDORP OEFENDE TEGEN ZEEMACHT Het eerste elftal van Cocksdorp ont moette, voor zijn eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen het eerste elftal van Zeemacht, dat evenals S.V. Cocksdorp pas een week in training was. Het was voor beide partijen (maar vooral voor de Cocksdorp) een goede oefening. De gehele wedstrijd was de Cocksdorp de gelijke van Zeemacht. De Texelaars namen de leding door J. List, maar nog voor rust werd het 21 door twee afstandschoten van de Zee macht-voorhoede. Iedereen verwachtte dat Zeemacht in de tweede helft wel verder uit zou lopen, maar dat gebeurde echter niet. Het was tenslotte L. Saai, die Cocksdorp verdiend op gelijkspel zette. GYMSEIZOEN SVC VAN START Maandag 16 augustus begint weer het seizoen voor de afdeling gymnastiek van de Sportvereniging De Cocksdorp. Het rooster ziet er als volgt uit Maandag Dames zonder toestellen 13.45-14.45 uur Jongens 6-8 jaar 15.45-16.45 uur; Meisjes 8-9 jaar: 16.45-17.45 uur; Jongens 9-11 jaar: 18.00-19.00 uur; Jongens 12 - 15 jaar: 19.00-20.00 uur; Dames met toestelen: 20.00-21.00 uur; Heren 21.00-22.00 uur. Woensdag Meisjes 10-11 jaar: 18.45-19.45 uur; Meisjes 12 - 15 jaar- 19.45-20.45 uur. Vrijdag Kleuters 4-5 jaar: 15.30-16.30 uur; Meisjes 6-7 jaar: 16.30-17.30 uur. W.V. TEXEL OPNIEUW VAN START Na enkele weken rust is een aantal leden van de wielervereniging Texel op zondag 8 augustus opnieuw gestart bij de districtwedstrijd van Haarlem. Zoals ge bruikelijk bij dergelijke districtwedstrij den voor de jeugd was het deelnemers aantal erg groot. Zo'n 400 deelnemers verschenen aan de start. In tegenstelling tot andere toernooien werd hier niet om tien uur met wed strijden begonnen maar om 12 uur, waardoor ook het einde van deze wie- lerontmoeting nogal verlaat werd. Supporter Bij de tienjarigen vocht Albert Win ter zich na een goed gereden wedstrijd in de sprint naar de vijfde plaats. Hij werd tijdens de finale echter nog ge hinderd door een supporter van een der deelnemers die de weg op sprong. Het had gelukkig geen ongelukken tot ge volg, maar het scheelde voor Albert wel minstens één plaats in de eindrang schikking. Ook bij de elf-jarigen ging het van meet af aan erg hard. Edo Kooiman en Ronald van Boven startten in deze groep. Deze twee Texelaars belandden echter in eerste instantie in een tweede groep, maar drie ronden voor het eind slaagden ze er toch in een gat van onge veer 80 meter licht te fietsen. Het ge volg was dat er zo'n 24 renners tegelij kertijd op de streep af kwamen. Ronald van Boven werd tenslotte elfde en Edo Kooiman dertiende. Al met al voor de Texelse jeugd een goed resultaat. Tijdrit Aan de vorige week woensdag gehou den tijdrit op de Hoge Berg voor senio ren en nieuwelingen werd slechts door een gering aantal coureurs deelgeno men. Ook de parcoursindeling liet te wensen over omdat enkele deelnemers verkeerd reden. De einduitslag was als volgt: 1. Leen van Elk, 2. Simon Appel; 3. Dirk Bakker Voor de komende woensdag staat er weer een tijdrit op het programma. De aanvang is 7.00 uur n.m. Gastrijders zijn ook welkom. Zondag a.s. (15 aug.) rijden de jeugdleden van de wielervereniging in Volendam. Hier wordt gestart om 11 formulieren zo snel mogelijk (d.w.z. uiterlijk 20 aug.) in te leveren op het Raadhuis. Aldaar kunnen vanaf vrijdag 13 augustus ook formulieren verkregen worden. Er staan totaal 11 evenemen ten op 't programma, waarvan datgene wat de minste belangstelling heeft zal afvallen. Variatie De Texelseserie heeft veel variatie. Naast toneelvoorstellingen, ballet en solo-zang staan ook cabaretavonden op het programma. We noemen hiervan een optreden van Fons Jansen en het cabaret Don Quishocking. Bovendien komt er een opera, een concert en een musical. Desgewenst kan ingetekend worden voor de gehele serie, maar ook voor een avond of voor enkele avonden. Alle avonden beginnen om 10.15 uur, terwijl men van Texel vertrekt met de boot van 19.05 uur. De datums zijn de volgende 7 okt., 21 okt., 16 nov., 10 dec., 6 j^n., 20 jan., 15 febr., 11 maart, 16 april en 26 april. Koffieconcerten Op de volgende zondagen worden koffieconcerten gegeven: 19 sept., 10 okt., 14 nov., 12 dec., 9 jan., 6 febr. en 13 maart. Deze optredens beginnen om 12.00 uur en hiervoor zijn vanaf 11.15 uur kaarten .verkrijgbaar aan de kassa. Bij alle voorstellingen kan men gebruik maken van het Cultureel Jongeren Pas poort en de 65-j- kaart. Inlichtingen kan men hieromtrent krijgen op het Raad huis te Den Burg, afd. Culturele Zaken DINSDAG 10 AUGUSTUS Vogelwachter Anne Boon vertoont zijn dia-serie over De Geul en De Mokbaai in het dorpshuis aan de Herenstraat in Den Hoorn; aanvang 20.00 uur. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt op het strand van De Koog een viswedstrijd gehouden. De diavertoning „Mooi Texel" in de Hervormde kerk van De Cocksdorp begint om 20.00 uur. In de Hervormde kerk van Den Hoorn geeft Aaldert Schenk een orgelconcert aanvang 20.15 uur. WOENSDAG 11 AUGUSTUS In het centrum van Den Burg vanaf 14.00 uur folkloristische aktiviteiten. Demonstraties schapen scheren, man den maken, kantklossen en andere oude ambachten. Hoofdschotel is deze keer een boeren bruiloft. Om 16.00 uur optreden van de kinderdansgroep en kinderboeren- kapel, tevens verloting van een scha pevacht. Om 19.30 uur treedt de Mar- garetha Sinclair drumband op. Verder optreden van de groep Oude Dansen. Vanaf 21.30 uur vrij dansen in oud- Texelse sfeer in hotel De Lindeboom- Texel. In de Hervormde kerk van Den Burg staat van 14.30 tot 16.30 uur een in formatiestand van de kerken; tevens orgelbespeling. In de Hervormde kerk van De Cocks dorp wordt een filmavond gegeven; o.a. „Waddenland-vogelland" van Jan van de Kam. Aanvang 20.30 uur. Entree ƒ1, DONDERDAG 12 AUGUSTUS In de Hervormde kerk van Den Hoorn worden rondleidingen gegeven; te vens gelegenheid om de toren te be klimmen. In de Hervormde kerk van De Koog is om 20.30 uur een zangavond met medewerking van 't koor „Advendo". In het Dorpshuis De Waldhoorn te Den Hoorn wordt om 20.30 uur een film avond gegeven. O.a. „Waddenland- vogelland" van Jan van de Kam. En tree ƒ1, Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben een subsidie van uiterlijk ƒ6600,toegekend in de kosten van uitbreiding van het padvindershonk de „Zwalkersburcht" te Den Burg. Het geld dat bedoeld is voor de scoutinggroep St. Jeroen, komt uit een fonds dat speciaal is bestemd voor Jeugdakkommodatie. DE KOOG De politie werd zo dagavond te hulp geroepen bij moe lijkheden van nogal persoonlijke aar De 22-jarige Duitser A. L. kreeg pr blemen met zijn 17-jarige vriendin M. F. Hij werd zo boos op haar, dat haar een klap gaf en de tent (op „Ki gerstrand") uitgooide Het jonge en e. aardig ogende meis/e liep huilend do De Koog en kwam via een taxi-onde nemer, die er ook geen raad mee wh bij de politie terecht. Ze klaagde haar nood en de stoe wachtmeesters waren zo goed niet ze zochten de bruut optredende vriei op en wisselden een hartig woord met hem. De lucht leek te zijn opg klaard, het meisje keerde terug na haar vriend. Maar tegen middernac was het weer mis. Het arme kind wc opnieuw de tent uitgezet en meldi zich andermaal bij de Hermandad In Koog. Deze dacht haar een goei dienst te bewijzen door haar de nac in een veilige cel te laten doorbrenge maar toen het meisje op de vloer e kele pissebedden zag lopen, maakte hevig bezwaar en kreeg gedaan, dat elders in het bureau een geriefeli slaapvertrek mocht gebruiken. Ze wik niet meer naar haar vriend terug, zek niet toen ze de volgende dag bij boot een aardige en charmante lan genoot-met-Mercedes ontmoette, haar een lift naar huis aanboo Vriend L had inmiddels erge spijt g kregen van zijn optreden en meld( zich bij het bureau om de kwestie bij leggen Helaas te laat De traditionele boerenbruiloft, voor woensdagmiddag a.s. op het p gramma staat, heeft ditmaal als hoe personen het echtpaar W. Brugm; dat het 25-jarig huwelijk op folklo tische wijze zal vieren. Het geheel h( plaats op de Groeneplaats. H. 54 Tc M< sti Tr BRIEVEN VAN LEZERS- BUTEN VERANTWOORDELIJKHEID «VN DE REtt WEET U WAT „OVERGANGSRECI BETEKENT Wist U, dat iedereen (ook U) be? ren kan maken, vóór 15 augustus, te het ter visie liggende plan buitengel Texel bij Uw gemeenteraad? U hebt ook het recht om, als de meenteraad het plan niet bestemt zi U dit wenst, bezwaar te maken bij deputeerde Staten. Mochten ook die wijzend beslissen, dan kunt U Uw zwaren nog voorleggen aan de Raad State. Weet U wat overgangsrecht betek* In tegenspraak met wat eerder in rubriek „Van het raadhuis" onder daktie van B. en W. heeft gestaan staat in een brochure getiteld „besi mingsplan en landbouw" dat het o gangsrecht de periode overbrugt doorgaans leidt tot onteigening (en braak) of tot aankoop op normale niet) van niet bestemde gebouwen, Weet U verder nog dat a. Het gewenst is om in Uw bezw schriften Uw bezittingen zo volk mogelijk te omschrijven met k nummers, kadastrale nummers, enz.? b. Als U al een bezwaarschrift hebl diend, maar nu ook nog andere zwaren tegen het plan hebt, U alsnog nieuwe bezwaarschriften indienen Tenslotte: voor nadere informatie U zich wenden tot Uw organisatie of dere deskundigen. J. van Asselt J. C. Dros D. J. Drijver TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4% BTW. i Lompen- en metalen- Te koop gevraagd I handel Cobus Spigt, Eier- 1 „Wolff" weckflessen land, telefoon (02225) 297 en 1 liters. L. Vermei I Nu volop rode bessen. Waterweg 3, tel. (Of M. Huisman, De Veen, tel. -10^ i 2203 Overgangsrecht op Tapijtreinigen, schoor- panden kan steen vegen en alles wat schoon moet I Schoon maakbedrijf Harm Spigt, Pamassiastraat 17, De Koog, tel. £02228) 311 De allernieuwste LP's: Status Quo, Nazareth, Sandra, Nana Mouskouri, Genesis, Lenny Kuhr, Fats Domino, Klaus Wun- derlich, Marianne Rosen berg, Vicki Leandros enz. ook op Musicassettes. Verder veel keus in klas sieke LP's en kinderre pertoire Peppi en Kokki; De film van Ome Willem enz. En ook nog voor redelijke prijzen. Fa. Jan v. Wijn gaarden en Henny Kok, Weverstr. 68, tel. 2695 Volop handappels. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 U is in het buitengebied niet bestemd, maak dit voor 14 augustus schrifte lijk bekend aan de ge meenteraad Te koop gevraagd: 2 éénpersoons ledikanten. Te koop aangeboden: TV voor doe-het-zelvers en krielkippen. Tel. (02223) 459 Te koop gevr. commode Tel. (02226) 250 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstr. 4, Den Burg, telef. (02220) I 3320 in de komst leveringsplicht tekenen van uw bezi gen om de bestemmit verwezenlijken, voor 14 augustus zwaar Er zijn heel wat me die hun verzekerü door de RABOBANK ten verzorgen en valt ze prima Predikaat landscha lijke waarde op uw ff is in de toekomst schapspark in hun nv: Voor de Muzieklief bers alle soorten ziekinstrumenten, muziek en grammof platen; klassiek en Fa. Van Wijngaard** Kok, Weverstraat 2695 -uj ft Hui sam wij die hi Ove cn nog Mc\ derf tel. AAI oms Ver] staa D. GEV 3 win!

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2