Jaap ter Haar sprak voor Plattelandsvrouwen IIUlNli:il\YS m m Inbraakpreventie door registratie waardevolle voorwerpen Kerkdienst Oosterend en Oudeschild Messengers in kerkdienst Visclub sloeg 393 cm vis aan de haak Schietoefeningen - - I Begrafenis wordt duurder 0 Aktiviteiten 't Skiltje Volgende week kollekte geestelijk gehandicapten BELGISCHE VERKIEZINGSPROPAGANDA OP TEXEL Koersen vreemde valuta Feestmarkt ten bate van „De Schakel" Belangrijke telefoonnummers imma „Sneeuwwitje en de zeven dwergen' Van donderdag tot en met maandag brengt het City theater „André van Duins pretfilm". Eigenlijk geen film, maar een serie voor de TV op ampex opgenomen banden. Deze brokken van theater- en TV-shows zijn op film over gebracht volgens een Engels procédé, waaraan (gezien de beelkwaliteit) nog de diverse scetches met elkaar te ver binden werden kleine scenetjes opgeno men, waarin Van Duin als „verslagge ver" een aantal door hemzelf gespeelde typetjes interviewt. Vooral deze tussen stukjes zijn bedroevend slecht, zeer slor- I dig en nogal abrupt aangebracht. Wat I overblijft zijn de zes scetches, een aantal I hoogtepunten uit Van Duins optredens. I De liefhebbers zullen daar wel tevreden Imee zijn, want zij zien hem achtereen- I volgens als assistent goochelaar, soldaat I op wacht, schooljongen, ober, patiënt bij I de dokter en adspirant-ambtenaar van de burgerlijke stand. Geen script, geen verhaal, geen logi- Ische volgorde, géén film dus. Wat dan wel? Anderhalf uur kijken naar de man I die zozoetjesaan 'onze nationale komiek' I genoemd kan worden, in zijn dwaze op- Itreden bijgestaan door o.a. aangever [Frans van Dusschoten en (soms erg goed) ICorry van Gorp. Dagelijks 20.00 urn-, toe- Igang alle leeftijden. daarmee duidelijk beter overweg dan met de menselijke figuren, die altijd iets houterigs behielden. Fraai is ook de muziek met vele bekende liedjes. De Nederlandse stemmen (dames en heren van de Nederlandse hoorspelkern anno 1946) zijn moeilijk te verstaan, maar dat ligt aan de bar-slechte opnamekwaliteit van vlak na de oorlog. J ammer, maar de beelden vergoeden veel en tenslotte, wie kent niet het verhaal? (Alle leeftij- ren). Door het registreren van kostbare voorwerpen hebben opsporingsaktivitei- ten bij eventuele diefstal en bij verlies een veel grotere kans van slagen. Er gaat bovendien preventief effekt vanuit. In het kader van een landelijke aktie wijst de Texelse politie op de mogelijk heid om kostbare goederen op een spe ciaal formulier te omschrijven. Het gaat om gegevens van radio, televisie, band recorder, platenspeler, tuner, camera's, fiets, bromfiets, paspoort, rijbewijs etc. Op een gratis bij de politie verkrijgbare registratiekaart (deze wordt op verzoek gaarne toegezonden), kunnen merk, se rienummer en type worden ingevuld. Voor kunst en antiek is er een speciaal formulier waarop de aard van het voor werp, afmetingen, voorstelling, toege paste techniek, ouderdom, eventuele bij zondere kenmerken kunnen worden aan gegeven. In dat formulier is ook plaats voor een foto van het voorwerp. Het is de bedoeling dat de betrokkenen de in gevulde formulieren zelf bewaren, uiter aard niet op dezelfde plaats als de voor werpen. In afwijking van wat vermeld staat in het kerkblad zullen de Hervormde ge meenten van Oosterend en Oudeschild zondag a.s. een gemeenschappelijke dienst houden. De dienst begint 's mor gens om half tien in de Hervormde kerk te Oosterend. Voorganger is kandidaat D. van Zijll Langhout uit Groningen. In de dienst van de Doopsgezinde ge meente (zondagavond, 19 30 uur) wordt meegewerkt door het interkerkelijke jongerenkoor „The Messengers". Het thema van de dienst zal zijn: „Heeft God voor ons afgedaan?". Iedereen is van harte welkom Zes Texelse sportvissers kwamen zon dag bijeen bij de Hornt voor de dertien de wedstrijd van dit seizoen. In tegen stelling tot wat het nummer van deze zit zou doen vermoeden werd betrekke lijk veel vis gevangen door de 16 deel nemers. Ze waren er na twee uur vissen in geslaagd 20 stuks op de kant te halen De gezamenlijke lengte bedroeg 393 cm. De grootste was 70 cm en de kleinste 8 cm. H. Witte sloeg een vis van 70 cm aan de haak en legde hiermee beslag op de eerste plaats. Tweede werd P. Verhagen met 51 cm en derde W Pronk met 42 cm. De laatste wedstrijd uit deze serie wordt op zondag 24 oktober gehouden. Men heeft hiervoor de dijk bij Nieuwe- schild uitgekozen, zoals gewoonlijk van 8 tot 10 uur 's morgens. Op zondag 31 oktober begint er weer een nieuwe serie viswedstrijden. Deze winterserie bestaat uit zeven ontmoe tingen. Vijf leden van de sportvissersclub Texel gaan op zaterdag 13 oktober naar Zeeland voor de finale van het Neder lands kampioenschap kusthengelen. In lichtingen omtrent deelname en/of qpge- ven als lid zijn te verkrijgen bij de sec retaris van de vereniging P. Verhagen, Wagemakerstraat 3, Den Burg, telefoon (02220) 3986 of bij de andere bestuurs leden. Op 18 oktober 1976 van 9.00 tot 12.00 uur, uitwijkdatum 22 oktober 1976 van 9 00 tot 16.00 uur gaat H.M Amsterdam schieten in sector 045 tot 075 graden, rechtwijzend met een straal van 9 mijl vanuit het hoge geleidelicht Nieuwe Ha ven. Veiligheidsschip aanwezig. Zondagmiddag 3 uur is er „Snecuw- I wit je en de zeven dwergen". Zonder [twijfel Walt Disneys mooiste tekenfilm, [door de meester nadien ook niet meer [overtroffen. Behalve Sneeuwwitje, haar [prins, de boze stiefmoeder en zeven kos telijke kleine mannetjes, is er veel moois lie beleven aan de kleine dieren in de [zeer verzorgde bijrollen. Disney kon Alles wordt duurder, ook overlijden. In het kader van de verhoging van vrij- •el alle gemeentelijke belastingen en irieven wordt de gemeenteraad voor- (esteld het begraafrecht per 1 januari -s. te brengen op ƒ176,50. Kinderen (1 - 2 jaar) half geld Voor een doodgeboren :ind of een kind jonger dan 1 jaar geldt in begraafrecht van ƒ44,Het ver- itrekken van een baar, roef, rouwkleed n ander op de begraafplaats benodigd iteriaal kost ƒ27,Voor het plaatsen an een urn in de daarvoor bestemde ur- lenbegraafplaats wordt ƒ27,50 berekend, ixclusief de kosten van de urn en het taamplaatje Het luiden van de gemeen- elijke kerkklok bij de begrafenis gaat 22,50 kosten. Voor ƒ44,per jaar wordt ingraf onderhouden en schoongemaakt, 'oor hetzelfde bedrag wordt een raf opgeruimd als dit in één moeite kan PSSH let ^et êraven van een graf voor een |g§ ieuwe begrafenis. Als een graf voor g*: uiming afzonderlijk moet worden ge- jfe pend en gedicht wordt ƒ176,50 bere- •V"' :nd. Hetzelfde bedrag ontvangt de ge- «s. ïeente voor het opgraven van een lijk, ?f; Is dat tenminste niet op bevel van het penbaar gezag gebeurt. Voor het even- leel daarna opnieuw begraven is weer et gewone recht van ƒ176,50 verschul- igd. Het afnemen en weer plaatsen van et grafmonumentje en de eventuele eplanting kost ƒ44, Ook in Oudeschild begint het winter- izoen op gang te komen. De Gcmeen- hap Oudeschild heeft vorlopig voor 16 23 oktober aktiviteiten op het pro- staan. 16 oktober treedt in 't Skiltje van uur de rockgroep „Sinister Pur- („Onheilspellende bedoelingen") Vermoedelijk zal het niet zo'n vaart als de naam suggereert maar kun de toehoorders genieten van goede uzieK. De band bestaat uit de volgen leden: Rinaldo Bras (gitaar zang), ek Snaas (gitaar zang), Jerome Bre- sr (drum zang) en Diederik v. d. *st (bas). Zij zullen worden bijgestaan or de uit 5 man bestaande „Long Kvn Alley Band" die de echte oude reetblues" zal vertolken, compleet ■t washboard en fiddle. De toegangs voor dit evenement bedraagt ƒ2, Op 23 oktober wordt van 19.00 tot 00 uur voor de jeugd tot 12 jaar een igo-avond gehouden. Er zullen leuke jzen te winnen zijn. De toegangsprijs draagt ƒ0,25. foor nadere inlichtingen kan men zich pden tot Ruud Boom, De Ruyterstraat Oudeschild, telefoon (02220) 2853. Derde blad Texelse Courant, vrijdag 15 oktober 1976 DE COCKSDORP - De bekende schrijver Jaap ter Haar (van o.a. kin derboeken als Saskia en Jeroen) sprak op de laatstgehouden bijeenkomst van de Plattelandsvrouwen van De Cocks- dorp-Eierland over zijn werk. Deze in het Eierlandsche Huis gehouden avond was geslaagd door fijne humor en de boeiende trant waarmee de schrijver vertelde over het moeizaam tot stand komen van zijn boeken. mevrouw M. Dros-Daalder en een har telijk applaus van de zaal besloot de avond. De cursus Hindelooper schilderkunst start zeer waarschijnlijk op maandag 25 oktober om 2 uur in het Eierlandsche Huis. De volgende bijeenkomst is op 17 november. Er wordt dan geknipseld on der leiding van mevrouw Huitema. Geelzwart 3-Texel 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZAP 3-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend 2-Oudesluis 2, 14.30 uur ZDH 2-Geelzwart 5, 12.15 uur Cocksdorp 2-ZAP 5, 14.00 uur Succes 5-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) HRC 6-Tex Boys 3, 14.30 uur Watervogels 4-ZDH 3, 14 30 uur Texel 4-WGW 7, 14.30 uur Tex. Boys 4-DWOW 6, 14 30 uur Junioren: WGW A2-Texel Al, 14.30 uur Tex. Boys Al-ZDH Al, 12.00 uur Oosterend Bl-Succes BI, 14.30 uur Dames: Tex. Boys-Hollandia, 12.30 uur AFC '34 2-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Jaap ter Haar is het bekendst gewor den door zijn kinderboeken over Saskia en Jeroen die eerst als hoorspel via de radio werden uitgezonden. 70 boeken Dit schrijven (uit noodzaak begonnen) resulteerde inmiddels in een oogst van ruim 70 boeken. Veel ervan is voor de jeugd geschreven maar ook verschenen inmiddels enkele boeken voor ouderen. Bekend is zijn serie „De geschiedenis van de lage landen" en verder over de geschiedenis van Rusland en Amerika. Alle informatie voor zijn werk verza melde Ter Haar in Nederland. Pas als een boek af was, bezocht hij het betref fende land. Zo werd Jaap ter Haar bij voorbeeld uitgenodigd door de Russische schrijversbond en maakte hij een rond reis door dit land. Doorzettingsvermogen De boeken van Jaap ter Haar komen meestal moeizaam tot stand. Een enorm doorzettingsvermogen en het niet bang zijn zich een buil te vallen bleken daarbij erg belangrijk. Door de vele vragen die hem gesteld werden was er een groot aantal onderwerpen dat aan de orde kwam. Een woord van dank van voorzitster In de week van 18 tot en met 23 ok tober wordt weer de nationale kollekte geestelijk gehandicapten gehouden. De opbrengst wordt o.a. gebruikt voor sport, vakanties, vormingswerk, vrije tijdsbesteding, avondverzorging etc. voor geestelijk gehandicapten van alle gezindten. Tien procent van de op brengst blijft op Texel en wordt beschik baar gesteld voor de Beatrixschool te Den Burg. ZATERDAG 16 OKTOBER 1976 Afdeling Noordholland: Bergen-Oosterend (Z), 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) O'end (Z) 2-Opperdoes 5, 14.30 uur Junioren: Texel Bl-HCSC BI, 14.45 uur Texel B2-HCSC B2, 14.45 uur HCSC B4-Tex. Boys B2, 13 00 uur Texel Cl-HCSC Cl, 13 30 uur Texel C2-HCSC C2, 13 30 uur Tex. Boys Cl-DWOW Cl, 13.30 uur N.Niedorp Cl-ZDH Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Winkel Cl-Oosterend Cl, 14 30 uur (vertrek boot 13.05 uur) C'dorp Cl-Succes C2, 13.30 uur HRC C5-De Koog Cl, 12.00 uur WGW C6-Texel C3, 14.30 uur Pupillen: Afdeling A: Texel Al-Texel A4, 11.00 uur T. Boys A2-Cocksdorp Al, 15.00 uur Afdelmg B: Texel Bl-Oosterend BI, 12.00 uur Texel B2-Tex. Boys B2, 12.00 uur De Koog Bl-ZDH BI, 13 45 uur Afdeling C: Tex. Boys Cl-Oosterend Cl, 14.00 u. Texel C2-Texel Cl, 11.00 uur ZONDAG 17 OKTOBER 1976: Afdeling Noordholland: Watervogels-Texel, 14.30 uur Tex. Boys-DWOW, 14.30 uur Dirkshorn-Cocksdorp, 14.00 uur (vertrek boot 13.05 uur) Sporting S.-De Koog, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) ZDH-Schellinkhout, 14.30 uur Vesdo-Oosterend, 14.00 uur Hollandia T. 2-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) OUDESCHILD Bij de onlangs gehouden Belgische gemeenteraadsver kiezingen werd onder meer propagan da gemaakt door pamfletten aan gas- ballontien op te laten. Mensen van „Texelstroom" vonden zo'n pamflet in de buurt van de centrale. De politieke boodschap had dus een reis van meer dan 300 kilometer gemaakt. Het biljet was bijna een meter lang en vertoonde het portret van de libe rale kandidaat Delfeld alsmede enkele (Franstalige) leuzen. Het pamflet was opgehangen aan drie vrij grote gas- ballonnen, die inmiddels waren ge knapt. Navraag bij de Belgische am bassade leerde dat de propaganda af komstig was van de Partie Liberal die met een lijst is uitgekomen in enkele randgemeenten van Brussel. Of mon sieur Delfeld inderdaad in de gemeen teraad is gekozen kon men ons niet vertellen. Op vrijdag 5 november a.s. zal een feestmarkt worden gehouden ten bate van „De Schakel" in Den Burg. Er zal prachtig textielwerk te koop zijn. Bo vendien zijn er leuke spelen en andere attrakties. Op 5 november zal de trek king plaatsvinden van de grote loterij, die aanvankelijk was vastgesteld op 15 oktober a.s. Als eerste prijs is een fiets beschikbaar. Op zaterdag 16, 23 en 30 oktober is er gelegenheid tussen 11.00 en 12.00 uur in de Nederlands Hervormde kerk te Den Burg artikelen voor de feestmarkt in te leveren. Alles op het gebied van handwerken is welkom. Verder bijvoor beeld boodschappen en spullen voor de rommeltjesmarkt, zoals boeken en ande re nog bruikbare zaken. Franse francs Westduitse marken Belgische francs Zwitserse francs Zweedse kronen Amerikaanse dollar Engelse pond 100 50,25 100 ƒ102,75 100 6,43 100 ƒ102,50 100 58,25 1 2,50 1 4,12 Oostenrijkse schilling 100 14,57 Italiaanse lires 10 000 26,75 Politie (02220) 2644 Brandweer (02220) 2066 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Dames Tex. Boys 2 en De Koog 1 Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Cocksdorp 1 en Texel 2. Tex. Boys 2, Texel 3 en O'end 3. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, te lefoon (02240) 2421. PROGNOSES Het voetbalprogramma voor komend weekend geeft voor de Texelse vereni gingen weer enkele interessante en moeilijke wedstrijden te zien. In de hoofdklasse speelt Texel zondag in Den Helder tegen Watervogels. Omdat dit een team is dat dit seizoen ook al moei lijk tot scoren kan komen is een gelijk spel het meest waarschijnlijk. Texelse Boys 1 ontvangt thuis DWOW (Den Helder) dat ook nog maar sinds kort in de 2de klasse A figureert. DWOW is echter tot op dit moment nog ongesla gen zodat het een zware opgave voor de Boys gaat worden, waarbij een volledige inzet onmisbaar is. Het Boys-team zal het ditmaal waarschijnlijk zonder C. Kuip moeten doen. Hij kreeg een waar schuwing tijdens de wedstrijd tegen Con- zelo en de gevolgen daarvan zijn nog niet bekend geworden. Ook het meespe len van B. Vonk is nog een vraagteken. Hij kampt met een rugblessure. Koos Witte vormt echter een lichtpunt in het Boys-team dat zondag in het veld komt. Zijn hardnekkige enkelblessure is gene zen zodat hij weer mee kan doen. De Texelse teams in de derde klasse (Cocksdorp, ZDH, De Koog en Ooster end) komen respectievelijk tegen Dirks hom, Schellinkhout, Sporting S. en Ves- do te staan. Voor al deze teams moet er een gelijk spel inzitten maar vast staat, (uitgaande van de resultaten tot op he den) dat ze het allemaal moeilijk krijgen en het opvoeren van de conditie een eer ste vereiste is om tot betere resultaten te komen. ZDH 1 krijgt het wel het moeilijkst van deze teams. Schellinkhout is name lijk de nog ongeslagen leider van de 3de klasse B Als het Hoornder team wil blij ven meetellen in de competitie dan is dit de kans om zich waar te maken Lagere elftallen Voor de wedstrijden die de lagere elf tallen dit weekend spelen geven we de volgende prognoses. Texel 2-Hollandia 2 wordt niet gemak kelijk maar een gehjk spel zit er in. Ook voor Texel 3 (dat uit speelt tegen Geel zwart 3) krijgt het moeilijk omdat de thuisploeg op het eigen veld altijd erg sterk is. Met veel animo moet het ook hier een gelijk spel worden. Texel 4 heeft het zondag het zwaarst omdat WGW 7 een van de beste elftallen in deze afdeling in het veld brengt. In Den Hoorn komt het tweede team van ZDH zondag om kwart over twaalf in hetveld. Tegenstander is Geelzwart 5. Dit moet een overwinning kunnen wor den omdat.ZDH 2 de laatste wedstrijden heeft getoond over goed materiaal te be schikken. Door veranderingen die de KNVB zal aanbrengen in de indelingen voor het volgend jaar promoveren in de afdeling van ZDH 2 en Oosterend 2 (reserve 4e kl. A) de nummers 1 tot en met 5 Een reden te meer om te zorgen erbij te zijn. Junioren De junioren Al van Texel moeten zondag tegen WGW A2 kunnen winnen. Van de juniorenelftallen van S.V. Texel die zaterdag spelen heeft eigenlijk al leen het junioren C3 team van Joop Kramer kans op de overwinning. Het speelt tegen WGW C6 uit Den Helder. De S.V. Cocksdorp deelde mee dat af- berichten voor a.s. zondag gemeld kun nen worden bij J. W. Boon, John Hods- honstraat 1. De terreindienst bij SVC is zaterdagmorgen in handen van B. Rei- chard en R. Veldman. De terreindien sten voor de komende weken staan in het opstellingenkastje aangegeven. Van S.V. Oosterend werd bericht ont vangen dat de C-junioren naar de boot van 12.05 uur worden gebracht door Ch. van Veldhuyzen, T. Verijzer en H. Wijs man. De B-pupillen spelen uit tegen Texel BI om 13.30 uur. Zij worden om 13.00 uur weggebracht door C. Witte (De Nes), J. v. d. Brink en J. Koning. De Cl pupillen gaan naar Texelse Boys Cl en spelen daar om 14.00 uur en worden om 13.30 uur weggebracht door J Vla ming en J. Brouwer Van S.V. De Koog speelt alleen het B-elftal om 13.45 uur tegen ZDH op het veld naast de kerk. De C-junioren gaan uit naar HRC C5 te Den Helder. Vertrek bij Capri om 10.30 uur Het eerste elftal gaat zondag met de boot van 12.05 uur uit naar Sporting S. te Schermerhorn. De dames-training is vastgesteld op maandagavond 19 00 uur aan de Boodt- laan.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 9