Nieuwbouw Rabo ingrijpende operatie Half jaar behelpen! in noodgebouw Goedkoop hout 5,40 8,30 2,40 1,39 1,09 1,90 Slagerij Fam. P. Kossen Schouder karbonade Bieflappen Malse biefstuk klaverjasdrive in „Capri" Paarde- rookvlees Tongeworst Gekookte ham Gebraden runderrollade, 150 gram, voor 1,70 En let op onze kwaliteit! Het gemak dient de mens Polybouw Keijser 2 zomer» bungalows persoonlijke leningen en financieringen Assurantiekantoor „Texel" AANKOOP-CENTRALE „TEXEL" „A CLOCKWORK ORANGE" „DE HINDENBURG" OUVREUSE Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 22 oktober 1976 De Rabobank aan de Groeneplaats krijgt een fraaier uiterlijk en zal aanmerkelijk worden uitgebreid. Tijdens deze werkzaamheden, die ongeveer zeven maandaen in beslag zullen nemen, kan het publiek terecht in een inmiddels aan de Zwaanstraat geplaatst noodonder- komen. Ruimtegebrek is de belangrijkste reden dat men tot deze ingrijpende maatregelen overgaat. Een ander punt is de beveiliging, omdat het gebouw mo menteel met één ingang niet aan de wettelijke eisen voldoet. Daarom zal de bank ook aan de Warmoesstraat 'n uitgang krijgen. De derde belangrijke reden waarom men per 1 november tot de verbouwing overgaat is een verbetering van de voorgevel. Direkteur R. Veenstra toont zich hierover in het bij zonder erg verheugd. Hij zegt: „We hopen hiermee het gebouw naar menselijke verhoudingen terug te bren gen. De nieuwe voorgevel wordt namelijk geënt op de voormalige „Lindeboom"! de oorspronkelijke structuur ervan zal zo veel mogelijk worden hersteld". Architectenbureau Alkema uit De Koog heeft ge tracht naast het uiterlijk van de nieuwe Rabobank ook het interieur weer echt „op z'n Texels" te maken. Zo zullen alle marmeren onderdelen, die het huidige interieur nog beheersen, verdwijnen. „We trachten het weer lekker gezellig menselijk te maken, en wel zodanig, dat de klant er zich thuis voelt en geen drempelvrees heeft", zegt de heer Veen stra. „De wachtruimte wordt wel tweemaal zo groot. Bovendien zal een hoek van onze nieuwe „bankzaal" als speelhoek voor de kinderen worden ingericht. Er komt eveneens een z.g. „groengebied" met bankjes waar men even plaats kan nemen als de afhandeling iets langer mocht duren". - V- Vooraanzicht van het toekomstige bankgebouw. Betere toegang Het was volgens de heer Veenstra reeds lang duidelijk, dat de toeganke lijkheid beter moest worden. Men heeft, om hier een afdoende oplossing voor te vinden, contact gezocht met de Ned. Vereniging voor Revalidatie, om ook aan de eisen die voor gehandicapten worden gesteld te voldoen. De ramen op de benedenverdieping aan de Groeneplaats zullen, zoals uit de tekening blijkt, ongeveer gehalveerd worden. De ingang zal naar het midden worden verplaatst en op straatniveau komen. In de ingangshal komt naast de daar geprojecteerde trap een hef plateau, waardoor ook mensen die moeilijk ter been zijn de eigenlijke „verkoophal" eenvoudig kunnen berei ken. Laatsgenoemde hal zal door vier pilaren onderbroken worden. Binnen kort zal er een balie zijn aan de rech terzijde en één daarop aansluitend aan de achterzijde. Het zal allemaal in zg. vrije opstelling geplaatst worden. Voor de op Texel verblijvende va kantiegangers wordt een speciaal ge deelte gereserveerd. Cliënten die de bank frequent bezoeken, komen hier door volgens de heer Veenstra minder in de verdrukking en worden niet op gehouden. „We moeten gewoon reëel zijn. Een vakantieganger heeft de tijd en kan best wachten, terwijl de plaatselijke bewoners vaak tussen hun werk door even binnenkomen en dientengevolge weinig tijd hebben. De frustrerende toe standen, die tot dusver konden ont staan, hopen wc hiermee volledig op gelost te hebben". In het nieuwe interieur zal alleen de cliëntenkluis op de begane grond blij ven bestaan. Er boven (op de eerste ver dieping) komt een tweede kluis waarbij de kassier zit. Hij heeft een afgeschei den gedeelte tot zijn beschikking in wat de administratieve afdeling van de bank wordt. Buizenpost Via een buizenpostsysteem staat dit „zenuwcentrum" in verbinding met de balie op de begane grond. Dit is blij kens elders opgedane ervaringen de meest effectieve manier om geldhan delingen snel te verrichten. Bovendien bevordert het de beveiliging in hoge De Warmoesstraat, links de zaal van ,,De Oranjeboom", daarnaast de als oud- Texelse woning uitgevoerde garage Rechts de bestaande woning van J. Bonne. Daartussen, op de plaats van de te slopen woning, de afgesloten binnenplaats voor de achteringang van de bank. mate. Wat betreft het verdere interieur van de bank: helemaal boven in het gebouw komt een kantine voor het per soneel, ook iets waar de heer Veenstra zich erg verheugd over toont. Hij vindt de personeelsakkommodatie voor de (nu 33) werknemers op dit moment een overleefde zaak die aangepast dient te worden aan de hedendaagse begrippen. Prettig voor het personeel is ook het semi-airconditioningsysteem, waardoor men tijdens grote warmte koele lucht kan laten circuleren. De Rabobank zal na de verbouwing (mei 1977) ook de beschikking hebben over een achteringang. Men tracht hierbij het straatbeeld van de War moesstraat zoveel mogelijk in tact te laten. Om te kunnen aansluiten op de bestaande situatie van de bank, was er geen andere mogelijkheid dan tot sloop van het pand Warmoesstraat 5 over te gaan. Men kan dan beschikken over een brede achteringang (i.v.m. geldtransporten). Op het terreintje aan de Warmoesstraat dat nu als parkeer plaats wordt gebruikt, komt een dub bele garage in oud-Texelse bouwstijl. De garagedeuren zijn onopvallend in de zijgevel aangebracht. Het nieuw aan te leggen parkeer terrein zal tevens royale ruimte bieden voor de fietsen van het personeel, omdat de bestaande akkommodatie veel te klein is geworden. „Alles is nog steeds ingericht op een personeelsbestand van ongeveer 20 mensen", zegt de heer Veenstra. „Dat was zo'n 16 jaar geleden toen deze bank werd gebouwd, ruim voldoende. We werken nu echter met 33 mensen en zomers als we van half mei tot half augustus vakantiehulpen erbij in dienst hebben, zijn het er wel 40". Texelse bedrijven Door de herindeling van het inte rieur van de nieuwe Rabobank is ver dere personeelsgroei mogelijk tot 45 man. Verdere uitbreiding acht de heer Veenstra voorlopig niet waarschijnlijk. „In ieder geval niet voor het jaar 2000. De verbouw zal zoveel mogelijk door Texelse bedrijven worden uitgevoerd. Hoofdaannemer is de Firma Drijver. Het tijdelijk onderkomen in de Zwaanstraat is totaal 260 m2 groot en heeft een lengte van 35 meter. Voor het publiek is er een ruimte van 6 bij 7 me ter en er is (met de winter voor de deur) gezorgd voor centrale verwar ming. De heer Veenstra: „We hopen dat het publiek begrip zal hebben voor de situatie, want we moeten improviseren. Het is met name een beetje moeilijk archiefstukken na te zoeken, omdat deze naar bijkantoren zijn overgebracht. De in de oude.bank aanwezige safeloketten zullen er ook tijdens de verbouwing blijven, zodat men er wat dat betreft wel geholpen kan worden. Voor alle overige bankdiensten kan men dus te recht in het noodonderkomen in de Zwaanstraat. Per 1 mei 1977 hopen wij het publiek in onze nieuwbouw te kun nen ontvangen". WEEKENDRECLAME T/M DONDERDAG 28 OKTOBER 1976 500 gram mager, 500 gram 100 gram voor voor voor Vrijdagavond, 22 oktober a.s. Aanvang 20.00 uur. VLEESWAREN: 100 gram voor 150 gram voor 150 gram voor WARMOESSTRAAT 15 - DEN BURG - TELEFOON 2083 Rijdende winkels Den Burg voor polyester-repa ratie, nieuwbouw en deskundig advies. Spinbaan 4, Den Burg, telefoon 2318. Te huur aangeboden in De Cocksdorp vanaf 1-11-76 tot 1-4-77 of 1 - 6 - 77, verwarmd. Telefoon (02220) 252 Ook voor binnen 24 uur bericht, naar Brouwerstraat 2 te Den Burg - Texel, tel. 02220-3628 b.g.g. 02228-525. MULTIPLEX PLATEN (afm. 1.22 x 2.44 meter) dikte 10 mm, 1 gladde kant, zonder veer en groet dikte 16 mm, 1 gladde kant, met veer en groef dikte 19 mm, 1 gladde kant, zonder veei en groef. EIKEN BIELZEN, lengte 2.60 meter. SCHEEPSLUIKEN, lang 3.30 meter, dikte 3.00 cm. SCHEEPSMERKELS, 10x10 en 8x8 cm. lengten 4.00 en 2.60 meter. RIBHOUT, 2x4 duim, lengte 6.30 meter, is heel mooi hout. BALKEN, 4.40 meter lang, af 10 x 25 cm. Tegen concurrerende prijzen bij de Waalderstraat 53, Den Burg, Texel, telefoon (02220) 2554 en 2708. R I O fi O O P City telefoon 2üz/ ALLEEN DONDERDAGAVOND Filmganger presenteert Stanley Kubrick's Met Malcolm M.Dowell en Patrick Magee. Entree 5,leden 3,(inschrijving vooraf nog mogelijk). Aanvang 20.00 uur. Toegang 18 jaar. Vrijdag t/m maandag, aanvang 20.00 uur George C. Scott en Ann Bancroft aan boord van het 250 meter lange luchtschip op weg naar een verschrikkelijk einde. Een film van Robert Wise, 14 jaar. De hoofdfilm begint vroeg. Zondagmiddag 3 uur, alle leeftijden „DE ZOON VAN DE PIRATENKONING" Een avonturenfilm, die jong en oud in span ning houdt. In kleuren. Wij vragen een Voor een vlotte, nette dame of meisje leuke en afwisselende bijverdienste. Vijf avonden per week (om de week vrij). Kom eens praten (na tel. afspraak) CITY THEATER, tel. 2027.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 5