IHIIWHWNU 'Ybor mij waren al die y spaarrentepercentages één pot nat. 'Totdat ze me bij de NMB wegwijs maakten' 02240- 3444 De Leeuw tapijt Schagen De NMB denkt met u mee. Probeer 't. van het raadhuis te 10 iCHE R Zon, maan en hoog water komt onze vertegenwoordiger dinsdag, 2 november a.s. naar Texel Naaicursus in avonduren - - Eilandcompetitie volleybal Op 'n dag, toen ik wat geld van m'n privérekening opnam, begon de man van de NMB over spaarrente. Hij had gezien dat er vaak aardig wat geld op mijn rekening bleef staan. Volgens hem kon ik over dat geld meer rente krijgen wanneer ik elke maand een bedrag van mijn privérekening naar een spaarrekening liet over schrijven. Met een NMB Spaarautomaat gaat zoiets zelfs automatisch. En hoe langer je je geld laat staan, hoe hoger de rente wordt die je kunt krijgen. Omdat ik op dat moment nog niet wist hoe lang ik mijn geld kon missen, maakte die NMB-man me ook nog attent op andere spaarvormen, zoals de Bonusspaarrekening.Dat heeft-ie me allemaal goed duidelijk verteld. Mijn dochter van vijftien bijvoorbeeld gaat nu Zilvervloot sparen bij de NMB. Dan krijgt ze later van de overheid een extra premie van 10% over het gespaarde bedrag plus de rente. Sinds die man van de NMB me wegwijs heeft gemaakt, zal niemand mij meer horen zeggen dat alle spaarrentepercentages NEDERLANDSCHE één pot nat zijn. MIDDENSTANDSBANK Derde blad Texelse Courant, vrijdag 29 oktober 1976 MEDEDELINGEN VAN B. EN W. raat 33 I ihulp 1 ge- brooc Aansluitkosten aardgas Tot dusver wordt bij de aansluiting op het aardgasnet 5 meter van de dienst leiding niet in rekening gebracht, ter wijl verder ƒ15,per meter moet wor den betaald Deze 5 meter gratis vervalt per 1 ja nuari a.s. De dienstleiding moet dan ge heel worden betaald. Verder vervalt dan het bedrag van ƒ15,maar zal worden uitgegaan van de werkelijke kostprijs. Als echter de prijsopgaaf van het gas bedrijf, voorzien van de handtekening van de aanvrager als bewijs dat deze hiermee akkoord gaat, vóór 1 januari bij het gasbedrijf terug wordt ontvangen, worden in die gevallen nog de oude ta rieven in rekening gebracht. Indien u een prijsopgaaf wenst kunt u schriftelijk reageren bij het Gasbedrijf, Postbus 120, Texel. Mondeling of telefo nisch kan dit bij het gemeentehuis, ka mer 209, telefoon (02220) 3041 toestel 145, de heer Arensman. Honden De hondenbezitters wordt er nog eens op gewezen, dat zij deze trouwe huisge noten alleen onder behoorlijk toezicht los mogen laten lopen. Langs de openba re weg houdt u de hond natuurlijk aan de lijn, in ieder geval wanneer het don ker is, of, zoals de algemene politiever ordening dat zo mooi zegt: „tussen een uur na zonsondergang en een uur vóór zonsopgang". Vuurwerk De winkeliers die het bij de jaarwisse ling gebruikelijke vuurwerk willen ver kopen, moeten vóór 15 november a.s. schriftelijk een vergunning hiervoor aanvragen bij burgemeester en wethou ders. Wilt u er voor zorgen, dat de aan vragen m elk geval tijdig worden inge diend? Verhuizingen Bij verhuizing moet altijd een hele boel geregeld worden. Allerlei bedrijven (gas. elektriciteit, waterleiding, telefoon) moeten gewaarschuwd worden en fami lieleden en kennissen worden op de hoogte gebracht. Maar heel dikwijls wordt daarbij vergeten, dat ook het be volkingsregister in kennis moet worden gesteld. Als het bevolkingsregister niet over eenstemt met de werkelijkheid, geeft dat problemen. Daarom een vriendelijk ver zoek: beschouw de ambtenaren van het bevolkingsregister ook als uw kennissen en geef bij verhuizing even uw nieuwe adres op. U bent verplicht binnen 5 da gen het nieuwe adres op te geven. Stuur dus even een kaartje of geef de verhui zing mondeling of telefonisch op. Schone wegen Het is, zo staat er in het Rijkswegen- reglement en in de algemene politiever ordening, verboden op de openbare weg te rijden met een voertuig, waarvan de wielen niet zijn ontdaan van klei en modder of andere stoffen als bijv. mest. Afgezien van het slordige gezicht is het ook duidelijk in het belang van de ver keersveiligheid, dat de wegen schoon blijven. Uitbreiding beroepsmogelijkheden Op 1 juli j.l. is in werking getreden de wet administratieve rechtspraak over heidsbeschikkingen, kortweg de „Wet Arob" genaamd. Als men een beschikking krijgt van het rijk, de provincie of de gemeente waardoor men naar zijn mening recht streeks in zijn belangen wordt getroffen, kan in beroep worden gegaan bij de af deling rechtspraak van de Raad van State. Dit recht staat echter niet open voor degenen, die nog andere beroeps mogelijkheden hebben. Wordt bijv. een verzoek om een bouwvergunning afge wezen of toegestaan met te zware voor waarden, dan staat eerst nog beroep open op de gemeenteraad. Is de aanvra ger met de uitspraak op dit beroep ook niet tevreden, dan kan tenslotte de Wet Arob nog worden toegepast. Een beroepschrift volgens deze wet moet worden ingediend binnen 30 dagen na de verzending van de aangevallen be schikking. Er zijn nog een aantal andere regels, waarmee rekening moet worden gehou den, maar het zou te ver gaan, deze al lemaal op te sommen. Op het gemeente huis, afdeling algemene zaken (kamer 209) ligt een vouwblad ter inzage en ver der zijn de ambtenaren hier natuurlijk graag bereid, nadere inlichtingen te ge ven. De zon komt 31 oktober op om 7.33 uur en gaat onder om 17.13 uur; 3 no vember op om 7.38 uur en onder om 17.08 uur. Maan: 29 okt. E.K.; 7 nov. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 29 oktober 0.19 en 12.16 Zaterdag 30 oktober 0.59 en 12.55 Zondag 31 oktober 1 48 en 13.56 Maandag 1 november 3.04 en 15.17 Dinsdag 2 november 4 24 en 16.36 Woensdag 3 november 5.37 en 17.44 Donderdag 4 november 6.36 en 18.42 Vrijdag 5 november 7.22 en 19.29 Zaterdag 6 november 8.03 en 20.11 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur ua hoog water. Donderdag en vrijdag draait in het City theater „Black Emanuellc". Hoewel de titel klinkt alsof het gaat om een soort vervolg op de roemruchte Franse produktie met Sylvia Kristel, heeft het er weinig mee te maken. De artistieke rige ambities ontbreken, geen moeilijk gedoe en evenmin oogverblindend ca merawerk Dat leidt maar af. Gewoon een simpel verhaaltje en rechtuit een serie beelden van orgies, vrijen, drinken en alles wat verder leuk en aardig is voor de liefhebbers van dit genre. Het begint op een bloedhete dag in Nairobi, waar Emanuelle kennis maakt met een begerig echtpaar. Het eindigt met een hockey-te am dat het zojuist be haalde kampioenschap op haar lichaam viert. En dan alles wat er daartussen nog gebeurt (18 jaar). Zaterdag, zondag en maandag „The wild bunch", Peckinpahs uiterst boeien de en belangrijke western. Sam Peckinpah (21-2-1926) groeide op aan de rand van de San Joaquin Valley. Zijn ouders en grootouders behoorden tot de pioniers die dit ,,western"-gebied ontsloten Veedrijvers, avonturiers en rechters in die streek droegen de naam Peckinpah. Het is dan ook geen wonder dat een western van deze man een bij zondere belevenis is. De western; door velen gezien als „kooibooi"- of schietfilm, is de oervader van de speelfilm. Immers, de eerste Amerikaanse film waarin met dramati sche middelen een verhaal werd verteld was een western (The great train rob bery van Porter in 1903). Hollywoodrc- gisseurs maakten vaak naam door hun westerns. Anthony Mann, John Ford, Howard Hawks, Hathaway, Boetticher en Penn, hun namen worden met zeer grote letters geschreven en zelfs een vloedgolf van Italiaanse successen kan dat niet uitwissen. In het gunstigste ge val (Leone's „Once upon a time in the West") geeft een Italiaanse western niet meer dan de titel beloofd: een sprookje dat geen enkele basis heeft in een be paalde tijd. Peckinpah maakt geen grapjes. Enig spoor van valse dramatiek ontbreekt. Er is geen romantiek, geen humor,geen hoop. „The wild bunch" speelt in 1913. Voor hen die het westen wild maakten is wei nig ruimte meer De opdringende be schaving drijft ze in de richting van de Mexicaanse grens. In een stadje aan de grens overvallen Pike Bishop en vier an deren (als cavaleristen verklede) mannen een kantoortje van een spoorwegmaat schappij. De daken van de gebouwen rond het plein waar de overval plaats vindt, zijn vol schutters die hen opwach ten wanneer ze naar buiten komen De ze groep desperado's wordt aangevoerd door Deze Thornton, een vroeger bende lid van Pike Bishop. De overvallers we ten met grote moeite te ontkomen en vluchten, nagezeten door de op premie beluste Thornton en zijn mannen. Bis hop ondertussen zit krap bij kas en pro beert zaken te doen met een Mèxicaan die zich „generaal Mapache" noemt. Ver raad maakt de overeenkomst met de wrede Mexicaan tot een dodelijke zaak. Als een van Bishops mannen door Ma pache de keel wordt afgesneden volgt een verschrikkelijk bloedbad. Een slach ting die pas eindigt als allen met het wa- Wegens enorme drukte tijdens de expositie van vloer bedekking op zaterdag j.l. in Hotel „Olympic" te Den Burg met STALEN VLOERBEDEKKING, o.a. Arezzo nylontapijt, 400 cm breed, van 139,voor 59, Louis de Poortere hoogpolige wol, 400 cm br., van 339,voor ƒ198,per meter Keyzer Bonaparte zuiver wol, van ƒ219,voor 109,per str. meter Voor bezoek van onze vertegenwoordiger gelieve u te bellen William Ho!Jen en Ernest Borgmne als Pike en Dutch in ,,The wild bunch" Volgende week gaat de door Anneke Kikkert uit De Cocksdorp te geven naai cursus van start. Gebleken is dat ook veel animo bestaat voor een dergelijke cursus in de avondufen. Zo'n cursus zal daarom ook worden gegeven. De eerste bijeenkomst is op dinsdag 9 november, 20.00 uur in 't Skiltje. Belangstellenden moeten zich vóór 5 november hebben opgegeven bij mevrouw E Mast, Vloed lijn 18, telefoon 3109 Den Burg. pen in de vuist zijn gestorven. Even lijkt het er op dat Thornton de premie kan gaan opstrijken als hij de lichamen van „the bunch" heeft verzameld. Het realisme van de slachtpartijen (evenals in „Strawdogs" in slow-motion) is gruwelijk en indringend. Alle „vrij blijvendheid en plezier" die in andere films aan vormen van geweld worden beleefd, worden er door Pechinpah aan ontnomen. De figuren die hij ons steeds weer laat zien zijn „the losers". De mannen die al bestemd zijn te worden verslagen Hun vriendschap en het ruwe soort trouw aan bepaalde principes, zijn de positieve ondertoon in de film. „The wild bunch" is Pechinpah op zijn best èn een hele serie acteurs op hun best. Een western die door filmliefhebbers (en westernliefhebbers in het bijzonder) althans een keer gezien moet zijn, (18 jaar.) Zondagmiddag in de jeugdmatinee (3 uur) „Sjors en Sjimmie en de rebellen". De bekende Nederlandse kinderfilm vol gens de beproefde succesformule. Boe ven die dom en onhandig zijn, kinderen die vlug, slim en lenig zijn Veel achter volgingen en grappige ongelukken. Suc ces verzekerd. Veld A: Heren le klasse: 6.30 u.: Jelleboog-Slagerij Kossen L. Uriot 7.10 u.. JKM-Molenkoog P. v. Beek 9.10 u.: Fam. Witte- Leraath P Duin 9.50 u.: Vopodo Schoorl-Koffiebar 1 S. Dros Heren 2e klasse: 7.50 u.: Jozefschool-Grooten Slock 1 P. Knol 8.30 u.- Bakkers IJzerh.-Teso Marsdiep A. v. d. Vliet Veld B: Heren 8e klasse: 6.30 u.: Tevoko jun. De Rog Visch 7.10 u.: S. Bremer-Texelstroom Hans Witte 7.50 u.- Grooten Slock 2-Strends End K. Bremer Dames le klasse A: 9.10 u.: Koffiebar-Gyvo 2 Mevr. Seegers Dames le klasse B: Gyvo 1-FC Beerebar D. Wit Veld C: Dames le klasse A: 7.10 u.: Timmers bakkerij-Beekman J. Koorn 8.30 u,: WGD-Sportshop A Ipenburg 9.50 u De Rog 1-Strends End Mevr. v. d Heerik Dames le klasse B. 6.30 u Tevoko jun. De Koogel C. Kossen 7 50 u.: Smash 2-Tevoko A W. Wendrich 9.10 u.: Casino-Molenkoog G. Praamstra f.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 9