Cjroen ZwartsJexels in het harL, Koger zakenlui hebben plannen voor kabelbaan naar strand 1 Service, waar u ook gaat y Dameskoorluisterrijk concert bij jubileum PROGRAMMA Sint Nicolaas-intocht KANS OP GOEDKEURING LIJKT NIET ERG GROOT 1 /paarbank Mishandeling met ontucht Onderhoud schip gaat voor bij TES0 *>i PLANT NU B0EMBGLLEN A. van Strien, Havenrestaurant Texel gesloten wegens vakantie SASSENHt/M O DINSDAG 1G NOVEMBER 1976 OPLAGE 5300 TEXELSE 90e JAARGANG No. 9127 8 PAGINA'S COURANT Uitgave: BV v/h Langeveld De Roo(J Postbus 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Redaktie: Harry de Graaf, Pellkaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, en Wessel B. Poet, Oost 34. Oosterend, tel. (02223) 896. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f9,80 p. kw 50 cent Incasso; los 40 cent. Bank: Amro bank, Ned. Midd. Bank, Rabobank Advert. 38 ct. per mm excl. 4% BTW 4 Aan B. en W. is vergunning ge vraagd voor de aanleg van een kabel baan in De Koog. De ongeveer 600 meter lange baan moet lopen vanaf een terrein bij de R.K. kerk aan de Ni- kadel dwars over Dorpsstraat, Ruijs- laan en de duinen naar het strand in de buurt van de Buteriggel. Blijkens het ontwerp van het Duitse ingenieurs bureau P. Morsbach varieert de hoog te van 6 tot 12 meter boven de begane grond. Initiatiefnemers en zakelijk be langhebbenden zouden enkele Koger ondernemers zijn, waaronder Frits Lan geveld. De kabelbaan wordt van hetzelfde type als onder meer in gebruik is in het recreatiepark Beekse Bergen en op de Floriade in Amsterdam De kabel is op gehangen aan T-vormige standaards De gondels zijn open en geschikt voor twee personen. Het Koger plan voorziet ook in de bouw van een vrij omvangrijk (20 x 23 meter) gebouw bij het startpunt. Hierin zou een café, souvenir-strandartikelen- handel etc. ondergebracht kunnen wor den. Verdeeld Het plan zou wel eens een twistappel kunnen worden. Nu al staat vast dat minstens twee leden van het college van B. en W. er tegen zijn. Bouwver gunning voor een dergelijk object zou kunnen worden verstrekt via een artikel 19-procedure, waarbij de provincie het laatste woord heeft. De initiatiefnemers zullen niet alleen afhankelijk zijn van de medewerking van gemeente en provincie, maar ook van Staatsbosbeheer en mogelijk Rijks waterstaat omdat het grootste deel van de kabelbaanroute over de staatsduinen loopt. Desgevraagd verklaarde de heer M. Mantje van Staatsbosbeheer in De Koog het vrijwel uitgesloten te achten dat zijn chefs aan een dergelijk project steun zullen verlenen. Zelfs het voortbe staan van woonhuizen in dit duinterrein moet blijkens het aangekondigde opzeg gen van erfpachtovereenkomsten een eind worden gemaakt, zodat het on waarschijnlijk is dat een in het oog springend project als een kabelbaan wel genade zal vinden. Gematigd voorstander Wethouder van recreatie Jook Nauta vertelde ons zeer gematigd enthousiast te zijn over het plan. Hij kan zich voor stellen dat velen er een kermisachtige attractie in zullen zien, maar het feit is mogelijk dat iets dergelijks een behoefte is. En als zoiets op Texel zou moeten, zijn de Koger duinen, die toch al door recreatieve bedrijvigheid worden be heerst, de enige plaats waar het kan. iSsïfêiS Ter gelegenheid van het 45-jarig be staan heeft het dameskoor Den Burg zaterdagavond in de Hervormde kerk een uitvoering gegeven die van uitste kend niveau was. Andermaal werd duidelijk dat het dameskoor niet zó maar een koor is, maar een ensemble waar het plezier in het zingen vooral wordt bereikt in het streven naar per fectie. Dirigent Jan Visser ziet daarbij uitgesproken moeilijk werk als een uit- jdaging en weet telkens weer waar te laken dat toch niet te hoog is gegre- )en. Om de jubileumuitvoering ook voor ?en breed publiek aantrekkelijk te ma- y ken was gezorgd voor wat variatie. In- j ter mezzo's van goed gehalte werden 'ebracht door het ensemble onder lei— ling van burgemeester Sprenger, de l'l eugdfluitgroep en het klein orkest van r^le muziekschool Verder werd meege werkt door de dames H Cadée (fluit), Kliphuis (piano) en A. Starkenburg ■fluit). Dyo Wassink bespeelde het orgel en de solozang kwam voor rekening van de inmiddels eilandelijk befaamde Bep van der Meer-Langeveld. Namens het jubilerende koor kon me vrouw Broere een behoorlijk aantal be langstellenden verwelkomen: de kerk was voor driekwart gevuld. Aanwezig waren onder meer twee vertegenwoordi gers van de Bond van Zangkoren in Noordholland. Mevrouw Broere memo reerde dat er ondanks radio en tv geluk kig nog steeds mensen zijn die bereid zijn zelf te zingen en daarvoor trouw elke woensdag de repetities bezoeken. Waarderend sprak zij ook over de dames A Weijdt-Kalis en A. van Wessem die lid zijn van het koor sinds het eerste uur. Dirigent Jan Visser is sedert 35 jaar met zijn dameskoor „getrouwd". Het was om die reden dat het ensemble Sprenger onder meer een Franse brui- loftsdans op het programma had geno men. De foto toont het jubilerende dames koor tijdens de uitvoering temidden van bloemen en andere huldeblijken, gezien vanaf de kansel. Alvorens een definitief standpunt in te nemen zal het college de mening vra gen van de commissaris voor ruimtelijke ordening en recreatie/natuurbehoud. In eerstgenoemde commissie komt het ge val donderdagavond (aanvang 20 00 uur in het raadhuis) aan de orde. De politie heeft de 21-jarige P.V. uit Den Burg ingesloten wegens mishande ling van een 19-jarige gehandicapte jon gen, die hij vervolgens onder ernstige bedreiging had gedwongen ontucht met zich te laten plegen. V. wordt morgen voor de officier van justitie in Alkmaar geleid. Hij is al vaker voor dergelijke vergrijpen in aanraking met de justitie geweest. In de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks 3 uur haalde V. de 19-jange bij hem in de buurt wonende jongen in. Beiden waren op weg naar huis. Op de Elemert ter hoogte van de kerk viel V. de jongen aan, sleurde hem over de haag de pastonetuin in en bracht hem verwondingen toe. De gehandicapte jon gen kon zich nauwelijks verweren en moest onder bedreiging de ontuchtige handelingen toelaten. Onlangs is besloten het onderhoud van de TESO-veerboten een hogere prioriteit te geven. Dat betekent dat een schip ge durende de onderhoudsperiode van on geveer 6 weken onafgebroken uit de vaart blijft. Doet zich in die periode bij zonder veel vervoersaanbod voor, dan zal een schip gaan pendelen maar de tweede boot zal als regel niet worden bijgezet. Er kunnen dan wachttijden ontstaan. Momenteel is een der schepen in onderhoud. Vorige week kwam het voor dat wachttijden ontstonden, maar om bovenstaande reden werd het tweede schip toen niet in de vaart gebracht. Desgevraagd verklaarde TESO-directeur Hoogerheide dat de onderhoudsbeurten uiteraard wel in de stilste perioden van het jaar worden gepland. Tijdens de wintervakantiedrukte rond Sinterklaas, kerstmis en jaarwisseling zullen beide schepen beschikbaar zijn. De eerstvol gende onderhoudsperiode valt in janu- ari-februari. EERSTE VRIENDENKRING-AVOND UITVERKOCHT DEN HOORN De Hoornder toneel vereniging „De Vriendenkring" brengt op 19 en 26 november het toneelstuk „Hendrik Jacobus Jut" voor het voet licht. Voor de eerste avond die deze ver eniging ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan geeft is de zaal (200 zitplaatsen) reeds volledig uitverkocht. Voor de tweede avond een week later zijn nog kaarten te bestellen bij W. J. Bakker, ,St. Anna", telefoon (02226) 221 Zaterdagmiddag 20 november zal Sint Nicolaas op Texel weer feestelijk worden ingehaald. Het door de Win keliersvereniging Den Burg samenge stelde programma wijkt echter iets af van dat van vorig jaar. De rondgang door Den Burg is korter waardoor de bejaardenhuizen niet meer in de route zitten en de kinderen zullen niet in klasseverband het programma in de Burgemeester De Koninghal meema ken. Dat laatste gebeurt op nadrukke lijk verzoek van de kleuterleidsters die van mening zijn dat het programma wat overladen was en daarom teveel van de toch al zeer gespannen kinde ren vergde. In de Burgemeester De Koninghal wordt wel een programma aangeboden maar daarvoor krijgen alleen de kinde ren van de eerste en tweede klassen van de lagere school kaarten. Andere kinde ren (niet hun ouders) zijn ook welkom maar moeten op eigen gelegenheid ko men en gaan. Om 14.00 uur komt Sint Nicolaas met zijn zwarte medewerkers per kotter in de haven van Oudeschild. De kleuter scholen zijn hier present om de hoge gast een welkom toe te zingen en tradi tiegetrouw zorgt het Koninklijk Texels Fanfars-DEK voor muziek. Op het ha venterrein wordt de Sint begroet door het bestuur van de Winkeliersvereni ging Om 14.40 uur vertrekt de stoet naar Den Burg, waar Sint op de schimmel overstapt. De schoolkinderen worden rechtstreeks met bussen naar de par keerplaats aan de Emmalaan gebracht waar ze door de ouders kunnen worden afgehaald. Kinderen die hun ouders daar niet treffen kunnen in de bus blij ven zitten en worden dan naar hun ei gen school doorvervoerd De route van de tocht door Den Burg is: Schilderend, Parkstraat, Groene- plaats. Binnenburg, Stenenplaats, Ko- gerstraat, Gravenstraat, Zwaanstraat, Groeneplaats, Binnenburg, Stenenplaats, Weverstraat, Keesomlaan, Elemert, De Koninghal. Om 14.45 uur begint in de Burgemees- llllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllill Wij hebben nog een mooie sortering in tulpen, narcissen, hyacinthen en bijgoed Schilderend 45b, telefoon 2904. iuii;iiiiii;ii[iiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiuuii!iuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiJiiiiiiiiiiiiuiiiiiuiiiiiiiiiiiiu ter De Koninghal een kinderprogram ma waarvan de organisatie op dit mo ment nog niet rond is. Wel staat vast dat er poppenkast zal worden gespeeld. Omstreeks 15.15 uur wordt Sint Nicolaas hier verwacht voor het officiële welkom door de burgemeester en de toespraak van Sint Nicolaas. Daarna wordt het kinderprogramma voortgezet tot onge veer 16.00 uur. van 3 t/m 26 november Voor u zijn er tussen Vlieland en Sassenheim 65 kantoren. Op al die kantoren kunt u \oor alle geldzaken terecht. -uu«/t nadcfland spaarspecialisten sinds 1817 Als de kabelbaan er komt zou deze er Floriade te Amsterdam ongeveer zo uitzien. De foto werd gemaakt in de

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 1