Texel 1 behaalde verdiende zege Fors maar fair treffen De Koog - Andijk 3-3 Jan van Beek naar ziekenhuis Doelpuntloos gelijk spel bij Texel 2-HRG 4 teel Zwart 3-T. Boys 2 21 lex. Boys 3-W.vogels 4 10 Zwaar bevochten gelijk spel van SVO tegen WSW 2-2 Eerste overwinning Texelse Boys 4-Wiron 4 22 Coeksdorp 1 TEXELSE BOYS 1 VERKEEK ZICH OP ASV '55 De wedstrijd die Texel 1 in Castricum tegen het plaatselijké CSV speelde is een niet erg tot de verbeelding spre kende ontmoeting geworden. Het zwakke CSV werd door Texel geheel I overklast. Omdat Texel het in de I tweede helft verder wel geloofde, kon den de Castricummers de schade tot [0—2 beperkt houden. Vrijwel de hele eerste helft heeft iTexel goed combinaties op de grasmat [gelegd wat fraaie schietkansen tot ge- Ivolg had. Met goede combinaties en een veel betere techniek speelde het eilan- Idclijke team. met Marius Banda in de |spits, CSV volledig van het veld. Vooral Henk Groen kweet zich uitste- jkend van zijn taak de middenlinie van de |CSV-elf in bedwang te houden. Door jz'n techniek -en spelinzicht wist Groen het spel goed te verdelen waardoor Texel [met erg snel spel CSV in grote moeilijk heden bracht. Zwakke verdediging Al spoedig na het begin van de wed strijd bleek dat vooral de verdediging an CSV erg zwak was. Goede scorings kansen werden van het begin af Texel de schoot geworpen. Dat er aanvan kelijk niet veel schot in de voorhoede [van Texel zat lag in hoge mate aan het noeilijk bespeelbare veld. De schoten Jdie echter op het doel gericht konden [morden, metname van Henk Groen en ouis Uriot, konden maar met de groot- kte moeite door de CSV-doelman ge- fetopt worden. I Na een kwartier spplen viel het eer ste doelpunt. De buitênspelval van CSV klapte niet goed dicht en Jan de Lugt Ion ongehinderd doorgaan tot de ach terlijn. Marius Banda kon vervolgens Be scherpe voorzet attent inschieten en ten voorsprong zeker stellen. De nu ver kregen winst werd niet meer uit handen Reg even. In deze fase van de wedstrijd speelde tet spel zich voornamelijk af op de helft CSV. Texel bleef goed combineren In vooral Gert Pansier kon vaak onge- De verwachting dat de uitwedstrijd legen HRC 4 voor het tweede team van fexel een lastige opgave zou worden is |follcdig uitgekomen. I De gehele wedstrijd heeft zich op het iddenveld afgespeeld en de enkele lansen die beide ploegen elkaar gaven terden direkt door de defensie onder- [chept. De eindstand werd daarom een elpuntloos gelijk spel. I HRC heeft voor de pauze iets meer Jansen weten op te bouwen en kon daar door een enkele maal nogal gevaarlijk torden. Doelpunten waren er echter [iet het resultaat van. Cees Duin ver- ng bij het begin van de tweede helft tdrie van der Slikke om iets meer [tracht in de aanval te kunnen leggen Ifexel deed er vervolgens van alles aan pch een doelpunt te scoren en de brood- Hodige punten mee naar het eiland te ||emen. Het lukte echter niet, en ook RC 4 wist niet tot scoren te komen. |[mdat beide elftallen nogal aan elkaar [ewaagd waren geeft de eindstand toch Irel een goed beeld van de ontmoeting- -0. I Texelse Boys 2 heeft er met het veel loger geplaatste Geelzwart een boeiend Ifjkspel van gemaakt. De gelukkigste is dit duel met de eer gaan strijken. De ist ging in met een 10 voorsprong or Geelzwart, verkregen uit een straf- ||hop. Beide keepers waren in uitsteken- i vorm, met vermelding dat Boys-kee- |er A. Stiggelbout er op uitstekende fijze een tweede strafschop uithield. In de tweede helft wist Geelzwart de [oorsprong tot 20 te vergroten. Hierna ||as het al Boys wat de klok sloeg. Hans e Beer verkleinde 10 minuten voor het ||nd de achterstand tot 21. Bert Duin, fcarvoor niet gelukkig met schoten op paal, passeerde de Geelzwart keeper |lak voor tijd voor de 2de maal doch dit )elpunt werd na protest van de Geel- kart grensrechter niet toegekend. ||Het zag er voor de Boys in het begin de wedstrijd niet erg rooskleurig [ft Watervogels had aanvankelijk met >ed technisch voetbal volledig het heft I handen. Tot scoren wist men echter liet te komen. Al vroeg in de wedstrijd «oest bij de Boys Paul van Heerwaar- Jn door een blessure vervangen wor- |ln. Ondanks dat wisten de Boys wel ge ldelijk aan aan de Watervogels-greep I ontworstelen en tot goede tegenakties I komen. Ruststand 00. In de tweede lift een gelijkopgaande strijd met over weer kansen. Nadat Theo van Heer- tarden een bijna niet te missen kans niet benutte, kwamen de Boys op uinlijke wijze toch aan een doelpunt. In terugspeelbal ontglipte de keeper i het Watervogelsteam waarna de bal frgend langzaam over de doellijn rolde Boys gingen nu wat gemakkelijker Jelen W. Haring brak een paar keer ||vaarlijk door doch werd op zeer hard- [indige wijze tot staan gebracht. Dit Iferde zijn tegenstander wel een offi- l'e waarschuwing op. Watervogels 1 er alles aan om alsnog gelijk te ko- In. Doelman S. Zijm wist van geen 'Ijken. hinderd opkomen, omdat de linkerkant van CSV erg zwak was. Uit een corner voor Texel was het Louis Uriot die met een halve omhaal de paal raakte. Na een half uur was het opnieuw raak. Texel zette een goede aanval op en het was Henk Groen die Jan de Lugt prachtig aanspeelde. Jan de Lugt aarzelde niet met schieten en hard en laag verdween de bal achter de keeper 02. Nachtkaars De tweede helft was het aankijken niet meer waard en ging dan ook uit als de bekende nachtkaars. Texel speelde erg nonchalant en CSV was niet in staat dit af te straffen. Arie Zijm werd gewisseld voor Henk Jan Klok en Wil lem Peter van der Vis (in het veld ge komen voor Marius Banda) kwam nog een keer alleen voor de keeper maar schoot naast Vermoedelijk waren deze onnodige, missers er de oorzaak van dat er in het Texel-elftal enige irritatie ontstond die uitmondde in nogal veel gepraat. Het werd tenslotte een verdiende 02 overwinning die er voor zorgde dat Texel 1 opnieuw een plaats op de rang lijst kon klimmen Met de thuiswedstrijd tegen het op de laatste plaats staande elftal van RKEDO in het verschiet kan er voor komende zondag opnieuw op een interessante wedstrijd gerekend worden. Oosterend heeft het bijzonder moei lijk gehad in de uitwedstrijd tegen WSW uit Wijdenes. Vooral in de eerste helft had WSW een licht veldoverwicht, wat in de 30sle minuut leidde tot een fraai openingsdoelpunt van WSW-spits W. van Daan. Gerrie Plaatsman trok met een fraai schot de stand voor de rust nog wel gelijk, maar 10 minuten in de tweede helft keek Oosterend alweer te gen een achterstand aan. Via een penal ty van Jan de Vries kwam SVO toch nog op gelijke hoogte met WSW en werd de eindstand 22. Al direkt na het begin van de wed strijd had Oosterend het tegen een ent housiast spelen WSW erg moeilijk. Mede door het zeer modderige WSW-veld kon de SVO-defensie maar moeilijk orde op zaken stellen. WSW hield Oosterend on der druk en het was mede aan doelman Koning te danken dat pas na 30 mi nuten spelen de thuisclub een verdiende 10 voorsprong nam. Aanvaller Van Laar kreeg na een goede combinatie de bal vrij op de rand van het strafschop gebied en kogelde hard langs de uit zijn doel gekomen Koning in de bovenhoek. Flink offensief Ooëterend reageerde onmiddellijk met een flink offensief en enkele minuten later had Gerrie Plaatsman al succes, toen hij een knappe voorzet van Wim van Heringen doeltreffend afrondde. Zo wel WSW als Oosterend schoten daarna nog een keer op de paal, maar doelpun ten kwamen er niet. Zeer boeiend Na de rust was de wedstrijd zeer boei end. Zowel WSW als Oosterend speelde Na een muur van Andijkspelers omzeild te hebben strandt Kees van Beek tenslotte op doelman Harry Meester Volledig tegen de verwachting in is De Koog er zondagmiddag in ge slaagd het op de tweede plaats van de ranglijst staande Andijk een 3-3 gelijk spel af te dwingen. Het heeft er boven dien tot vijf minuten voor het verstrij ken van de reglementaire speeltijd naar uitgezien dat de Kogers met 3-2 een trotse overwinning gingen beha len. Tenslotte werd het een puntende- ling omdat Andijk middenvelder Mein- dert Ruiter een strafschop keihard langs keeper Jan Dekker in de touwen joeg. Het werd een wedstrijd met vele hoog tepunten waarbij beide teams goed te gen elkaar opgewassen bleken. Jammer was het dat de Dè Koog-aanvoerder Jan van Beek tegen het eind van de eerste helft geblesseerd het veld moest verlaten. Na eerst zijn enkel bezeerd te hebben (waarvoor hij enkele minuten buiten de lijn bleef) kwam hij bij een latere aktie nogal fors in botsing met Andijk rechtsbuiten Henk Appelman. Toen zijn klachten over pijn in de rech terzij voortduurden tot in de rust werd hij met een ziekenwagen naar het zie kenhuis in Den Helder vervoerd. Stimulans Vanaf het begin van de ontmoeting was het. duidelijk dat het eerste elftal van De Koog de schamele laatste plaats op de ranglijst zo spoedig mogelijk wil verlaten. De aanwijzingen en forse trai ningsmethoden van trainer Hermens uit Den Helder leverden al in de tweede mi nuut van de wedstrijd een doelpunt op Direkt na de aftrap kreeg Kees van Beek door een foute terugspeelbal de bal op zijn knie en gaf Andijkdoelman Harry Meester het nakijken. Het betekende voor het gehele Koger team een duide lijke stimulans hetgeen resulteerde in een serie goed opgezette aanvallen. Tot een tweede doelpunt kwam het echter voorlopig nog niet. Andijk zag een minuut of vijf later kans de bal gevaarlijk dicht voor het doel van keeper Jan Dekker te brengen. Bij de paniek in de achterhoede van De Koog raakte Jo Flens de bal met de hand aan wat hem op een penalty kwam te zeer aanvallend en vooral SVO leek ie der moment een voorsprong te kunnen nemen Totaal onverwacht nam WSW echter opnieuw de leiding. Uit een on overzichtelijke situatie scoorde Wijde nes. Het pleit voor de izet van SVO dat er daarna nog een schepje werd opge daan. WSW moest terug en kon 10 mi nuten voor tijd Johan de Waard alleen tegenhouden door een zware overtreding in het strafschopgebied. Jan de Vries benutte prompt de toegekende penalty. Deze 22 stand bleef gehandhaafd on danks pogingen van beide ploegen om alsnog de winst te grijpen. Tot slot kan gesteld worden dat de strijd een bijzonder sportief verloop had, mede te-danken aan de goede leiding van invaller scheidsrechter Bongers. Twee kapitale fouten in de beginfase van de Boys-doelman deed Boys 4 bijna de das om. Het elftal keek dan ook snel tegen een 20 achterstand aan. Vlak voor het rustsignaal wist Harry Witte de achterstand tot 21 terug te bren gen. Laat in de tweede helft zorgde Theo Witte met een uitgekookt balletje voor de gelijkmaker. In de vierde thuiswedstrijd heeft SVC eindelijk de zo fel begeerde overwinning behaald door Apollo '68 met 21 terug te wijzen. De Hensbroeker ploeg startte sterk maar naarmate de tijd verstreek wist SVC zich onder de druk van Apollo uit te werken hetgeen resulteerde in en kele goede aanvallen van SVC. Omdat Apollo veelvuldig de buiten- spelval hanteerde werd het speelveld nogal klein gehouden. Hierdoor werd er nogal eens een foute pass afgeleverd. Na 25 minuten spelen was het emdelijk raak. L. Saai ontving de bal op de rand van het strafschopgebied en tegen zijn schuiver had de Apollo keeper geen ver weer. Coeksdorp behield nadien het bes te van het spel. Het was U Eelman die handig de buitenspelval ontweek en al leen voor de keeper geen fout maakte. Het een 20 voorsprong ging SVC de rust in. Het zou zelfs vlak voor de rust nog 30 geworden zijn als de Apollo- doelman de uitstekende inzet van H. Stevens niet buiten de palen had gehou den. In de tweede helft begon Apollo gelijk meteen offensief. De SVC achterhoede kwam onder grote druk te staan maar gaf geen krimp. In deze fase was SVC opnieuw dicht bij een doelpunt maar het schot ging net over. Net toen het Apollo offensief wat ge luwd was werd het uit een corner toch nog 21. De Hensbroekers zetten toen alles op de aanval waardoor de snelle SVC voorhoede uitstekende kansen kreeg om de voorsprong te vergroten. Een beetje geluk ontbrak er aan. Ook stond de doelpaal meer succes in de weg. De Apollo aanval wist de SVC defensie niet meer te verrassen. Een hard wer kend SVC behaalde hiermee de eerste en dik verdiende zege. UITSLAGEN ZATERDAG 13 NOVEMBER 1976: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z) 2-Volendam 8 17 Junioren: Wiron A2-ZDH Al 1—3 Texel Bl-Zeemacht BI 16 Texel B2-Zeemacht B2 012 JVC Bl-Oosterend BI 1—6 HCSC B3-Tex. Boys B2 2—1 Texel Cl-Zeemacht Cl 12 Texel C2-Zeemacht C2 13 VZV Cl-ZDH Cl 0—3 WGW C4-Tex. Boys Cl 1—0 Oosterend C2-Texel C3 10 Dames: Tex. Boys 2-DEK 1 4—0 Pupillen: Afdeling A: Oosterend Al-Texel A3 31 Texel Al-Texel A2 10—0 Texel A4-De Koog Al 011 Afdeling B Texel Bl-Texel B3 12—0 Afdeling C: Tex. Boys C2-Texel C3 2—0 Texel C2-De Koog Cl 0—2 ZDH Cl-Texel Cl 0—2 ZONDAG 14 NOVEMBER 1976: Afdeling Noordholland: CSV-Texel 0—2 Tex. Boys-ASV '55 2—4 Cocksdorp-Apollo '68 21 De Koog-Andijk 33 WS W-O osterend 2—2 HRC 4-Texel 2 0—0 Texel 3-Petten 2 12 Geelzwart 3-Tex. Boys 2 21 Oosterend 2-SRC 5 50 ZDH 2-WGW 4 1—4 WGW 5-Cocksdorp 2 4—1 JVC 4-Oosterend 3 2—0 Tex. Boys 3-W.Vogels 4 10 DWOW 3-ZDH 3 5—0 Texel 4-Watervogels 5 41 Junioren: Tex. Boys 4-Wiron 4 22 Geelzwart Al-Texel Al 23 Flevo Bl-Tex. Boys BI 22 staan. Meindert Ruiter, de strafschop specialist van Andijk liet zich deze kans niet ontglippen en bracht met een kei hard schot de stand in evenwicht. Goed werk Aanvoerder Jan van Beek van De Koog deed veel goed werk op het mid denveld waar de meeste Andijk aan vallen strandden. Bij een omhaal op de rand van het strafschopgebied raakte Van Beek in deze fase van de strijd licht geblesseerd aan zijn voet. Na enkele mi nuten buiten de lijn behandeld te zijn keerde hij echter weer terug op de gras mat. Niet lang hierna wist midvoor Kees van Beek De Koog opnieuw aan een voorsprong te helpen. Vanuit een moei lijke rechterhoek wist hij voor de twee de maal doel te treffen. Andijk vocht terug en bij een van hun uitvallen raakte Jan van Beek der mate geblesseerd dat hij door Peter Feenstra vervangen moest worden. Kort voor de rust was het tenslotte toch raak voor Andijk. Op een voorzet van aan voerder Sjaak Verhooyen kon linksbui ten Jan Laan zonder dat hem enige be lemmering in de weg werd gelegd re soluut scoren. „Barry Hughes" Na de rust werd duidelijk dat de la Barry Hughes optredende trainer Her mens van zijn mannen nog meer inzet eiste. Dat ze zich dit ter harte namen was duidelijk aantoonbaar door de vele aanvallen die zich na de hervatting voordeden. Het had resultaat want Kees van Beek (die ook al voor de andere twee goals tekende) doelpuntte voor de derde maal. Het Koger publiek dat in tamelijk groten getale was opgekomen kon na dit derde doelpunt een furieus vechtend De Koog zien spelen dat vast besloten was de voorsprong te handhaven. Vermel denswaard zijn de initiatieven van Wil lem Sangers en invaller Peter Feenstra Hun aanvallen op het Andijkdoel had den echter geen van allen resultaat. Na een half uur spelen bleek dat de condi tie van De Koog toch duidelijk minder was dan die van de Noordhollanders. Het eerste van Texelse Boys heeft het er dit weekend tegen ASV '55 aardig bij laten zitten, door de ploeg uit Ven huizen op eigen terrein een 2-4 over winning toe te staan. Deze laagge plaatste tegenstanders zagen kans met een enorme inzet een zeer goed re sultaat te bereiken tegen een team dat op de ranglijst een tweede plaats in handen heeft. Gesteld kan worden dat de Boys weer met beide benen op de grond terecht zijn gekomen. Als er volgende week in de wedstrijd een zelfde matig spel wordt gespeeld te gen Woudia is een fikse daling op de ranglijst zonder enige twijfel het ge volg hiervan. Deze wedstrijd zal niet alleen in dit opzicht moeilijk worden. Voorhoedespeler Rob van der Stap liep bii een botsing letsel op en zal waar schijnlijk wegens een lichte hersen schudding komend weekend niet mee kunnen spelen. De Boys waren de wedstrijd naar ach teraf zou blijken in een veel te lage ver snelling begonnen. Het resultaat ervan was dat ze na 20 minuten spelen al tegen een hopeloze 03 achterstand aankeken. Ook het uitvallen van Jan van Beek werd merkbaar. De aanvallen op het Koger doel wer den' steeds feller. Keeper Jan Dekker zag twee ballen rakelings over de lat vliegen en een tegen de paal belandden. In vijf minuten tijd moesten er vier hoekschoppen genomen worden maar voorlopig bleef de stand in het voordeel van De Koog. Een inzet van Andijk-spits Henk Appelman ontglipte Jan Dekker die daarop in de heupzwaai genomen werd en op de bal in het doel terecht kwam. Het was een doelpunt dat door de goed leidende scheidsrechter zonder pardon afgekeurd werd. Toch zou De Koog geen kans zien de 32 score te handhaven. De aanval van Andijk was te sterk. Bij een scrimage voor het Koger doel (waar zich de laat ste 20 minuten afspeelden) was een handsbal van Kees van Beek er de oor zaak van dat een penalty de meest juis te beslissing moest zijn. Wederom was het Meindert Ruiter die de kans benutte en de stand voor de derde maal in evenwicht bracht. Harde training De wedstrijd De Koog tegen Andijk in de derde klasse B eindigde hiermee in een 33 stand, waarmee bewezen werd dat de harde training waaraan de Ko ger spelers vorige week werden onder worpen resultaten heeft geboekt. Het was een spannende ontmoeting waarbij het publiek zich niet onbetuigd heeft gelaten getuige de vele rollen papier die zich na afloop in de bomen en op het veld aan de Boodtlaan bevonden. Door sleoht plaatsen deed zich veel bal verlies voor in de gelederen van de Boys. ASV ondervond in de eerste helft vrijwel geen tegenstand van betekenis. Nadat de Venhuizer ploeg eerst op de lat had geschoten werd de Boys verdediging met simpel voetbal (lange ballen) voor schier onoplosbare problemen gesteld. Toch was de ontmoeting het aanzien wel waard. Vooral in een later stadium speelde ASV een fris, snel en open spel. Zij konden dit toen ook doen omdat ze toen een flinke voorsprong hadden. Ver moedelijk had een snel tegendoelpunt van de Boys de spanning er weer in kunnen halen. Het zou tot diep in de tweede helft duren eer het zover was. Overrompeling Na een kwartier opende C. van Dui men de score voor ASV. Een rij Boys verdedigers miste een harde voorzet en tegen een hard laag schot was keeper Jos Wessels volledig kansloos. Een iden tieke situatie deed zich een paar minu ten later voor. Nu was het Z. Homan die de bal over de doellijn kon schuiven. Het Texelse team was deze tegenvaller maar net te boven toen nummer drie al in het net achter keeper Wessels lag. Het doel punt werd aanvankelijk afgekeurd maar een nogal knullig genomen vrije trap belandde kort hierop voor de voeten van de ASV-er L. Swier die geen moei te had te scoren. ASV hield het toen wel voor gezien en liet de Boys komen zonder zelf nog in de aanval te gaan. Omdat het Boys team duidelijk van slag was hadden tegenaan vallen geen enkel resultaat en konden de Venhuizers moeiteloos de rust af wachten. Meer lijn in de aanval Na de pauze zat er meer lijn in de aanvallen van de Boys, maar toen bleek ook het geluk hen in de steek te laten. Op het moment dat een Boysdoelpunt het meest waarschijnlijk leek plaatste ASV eeri uitval die door A. Toomest in de touwen werd gewerkt. Het pleitte voor de eilanders dat ze het hierna niet hebben opgegeven en toch nog twee doel rijpe kansen positief wisten af te ronden. De eerste tegengoal was min of meer een cadeau omdat een in het nauw ge dreven ASV-speler zijn eigen doelman passeerde. Het tweede doelpunt van Texelse Boys was een juweeltje, ge scoord door Nico Zoetelief uit een afge meten voorzet van Koos Witte. Kansen om de achterstand nog iets meer weg te werken deden zich hierna nog wel voor maar onnauwkeurig af werken en misverstanden stonden ver dere doelpunten in de weg. Voor de Boys was de uitslag van de wedstrijd tegen ASV '55 er een om snel te vergeten. De naweeën van de ontmoe ting zullen zich echter nog ever enige tijd uitstrekken omdat twee Texelaars geblesseerd raakten. Richard Bakker moest meteen knieblessure uitvallen en Rob van der Stap, die in de allerlaatste minuut van de wedstrijd, na een botsing bij een kopbal van het veld moest wor den gedragen.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 7