„Makkie" voor Tex. Boys 1 De Koogel 1 klom naar vierde plaats |ln eilandcompetitie volleybal spanning rond periodetitel Jaarvergadering Schaakclub „En Passant" Wielervereniging PROGNOSES Magere visresultaten 1000,— extra Fool-moon in 't Asiel Expositie „Onbespoten" kunstenaars Koersen vreemde valuta Schietoefeningen Zon, maan en hoog water Programma Vierde blad Texelse Courant, vrijdag 26 november 1976 VERANTWOORDING Deze wekelijkse rubriek van prog noses en mededelingen voor het ko mend weekend wordt samengesteld door de redactie van de Texelse Cou rant. Dit gebeurt mede aan de hand van onmisbare suggesties, adviezen en ingekomen opmerkingen van de diver se eilandelijke voetbalclubbesturen. Verreweg de belangrijkste wedstrijd die voor komende zondag op het pro gramma staat in de Hoofdklasse van de afdeling Noordholland van de KNVB is de ontmoeting tussen de num mers 3 en 4 van de ranglijst, resp. Texel en Bergen. Het is een thuiswed strijd voor de Bergense ploeg en Texel kan dus op een warme ontvangst re kenen. Over het algemeen is Bergen op eigen terrein nogal sterk en als we daarbij in ogenschouw nemen dat het, nu al twee maal achter elkaar een ne derlaag heeft moeten slikken (tegen RKEDO en WZ) is het duidelijk dat men op revanche uit is. Het voor de hand liggende devies voor Texel zal daarom moeten zijn: „achter de zaak potdicht". Het is be ter met een blanco eindstand naar het eiland terug te keren dan met een 1-0 nederlaag. Texelse Boys krijgt zondag een „mak kie" tegen hekkesluiter Oudesluis dat het dit seizoen tot nog toe wel heel erg slecht doet. Uit 9 wedstrijden werden nul punten verzameld bij een doelsaldo van 6 voor en 23 tegen. Er moet op een overwinning gerekend kunnen worden in dit geval, hoewel Oudesluis zal er alles aan doen wat punten te vergaren en bij een tegen- tander, die het veld al ingaat met het idee dat het „wel even" geklaard zal worden, zit voor hen die kans er nog in ook. Onderschatten kan er dus niet bij zijn voor Texelse Boys. Van meet af aan zal daarom op winst en op het consoli deren daarvan gespeeld moeten worden. Na een weekend van rust (en bezin- I ling?) gaat Oosterend naar Knollendam. I5VO 1 draait tot nu toe uitstekend en 1 /ertoeft in de hogere regionen van de I lerde klasse C. De Knollendam-elf ;taan echter sinds vorige week op de ATERDAG 27 NOVEMBER 1976: Vfdeling Noordholland: Oosterend (Z)-SRC, 14.30 uur unioren: ZDH Al-HCSC A2, 13.30 uur Texel Bl-HSV BI, 14.45 uur Texel B2-HSV B2, 14.45 uur Tex. Boys Bl-Flevo BI. 13.30 uur Oosterend Bl-JVC BI, 13.30 uur Tex. Boys B2-HCSC B3, 13.30 uur Texel Cl-HSV Cl. 13.30 uur Texel C2-HSV C2, 13.30 uur Texel C3-Oosterend C2, 12.15 uur 'upillen: .fdeling A: Cocksdorp Al-Texel A3, 15.00 uur fdeling B Cocksdorp Bl-Texel B2, 14.00 uur fdeling C: ZDH Cl-Tex. Boys Cl, 12.00 uur De Koog Cl-Tex. Boys C2, 14.00 uur ONDAG 28 NOVEMBER 1976: fdeling Noordholland: Bergen-Texel, 14.30 uur Tex. Boys-Oudesluis, 14.30 uur Cocksdorp-St. George, 14 30 uur GSV-ZDH, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) De Koog-Schellinkhout, 14.30 uur Knollendam-Oosterend, 14 00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Succes 2-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel 3-Schagen 3, 14.30 uur W.Waard 3-Tex. Bo^s 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH 2-Vesdo 2, 12.15 uur Oosterend 2-DWOW 2, 14.30 uur Oosterend 3-JVC 4, 14.30 uur W.Vogels 4-Tex. Boys 3, 14.30 uur ZDH 3-D WOW 3, 14.30 uur Watervogels 5-Texel 4, 12.00 uur mioren: Texel Al-HRC A3, 12.30 uur Helder A2-Tex. Boys Al, 14 30 uur Cocksdorp Cl-HRC C3, 12.30 uur ames: Tex. Boys-Purmerend, 14.30 uur Tex. Boys 2-DESS 1, 12.30 uur \MEN REIZEN: DNDAG 28 NOVEMBER 1976: ïrtrek boot 12 05 uur van Texel: ZDH 1 en Oosterend 1. irtrek boot 13.05 uur van Texel: Texel 2 en Tex. Boys 2. j afkeuring terrein bus afbestellen, te- foon (02240) 2421. tweede plaats achter Sint Boys. Een voorspelling is dus moeilijk. Uitgaande van het doelsaldo heeft SVO minder kansen (22 voor en 14 tegen) dan de Noordhollanders (31 voor en 10 tegen). Het zaterdagteam van Oosterend kon echter vorige week ook een onverwach te monsteroverwinning boeken (27 uit bij MFC), dus waarom de zondagelf niet? In Groot-Schermer vindt de ontmoe ting tussen het tot nog toe erg zwakke GSV en ZDH plaats. Omdat de Hoom- ders nu ook niet bepaald over een erg produktieve ploeg beschikken zal er over spanning wel niet te klagen zijn. Een moeilijke wedstrijd ligt dus in het verschiet en als ZDH nog contact met de kopgroep willen krijgen mogen er absoluut geen punten verspeeld wor den. Wellicht slaagt de ZDH-voorhoede er eindelijk eens in enkele doelpunten te maken Piet Zijm, Bram Brouwer en Henk Kikkert moeten daar wel toe in staat worden geacht. Op het terrein aan de Boodtlaan in De Koog spelen de paarshemden zondag te gen Schellinkhout dat vierde staat, ach ter Graftdijk, Kwadijk en Andijk. Met de wetenschap dat De Koog veertien dagen geleden kans zag tot vijf minuten voor het eind van de wedstrijd tegen Andijk op 32 voorsprong te blijyen staan moeten er ook mogelijkheden zijn tegen nummer vier op de ranglijst. Aan de coach zal het niet liggen en het is te hopen dat de Kogers niet overtraind zijn geraakt door de (toch wel) forse trainingsmethoden waar ze mee gecon fronteerd zijn geworden. Jan van Beek kan gelukkig als aanvoerder weer op volle kracht aan de wedstrijd deelnemen en wellicht is dat voor de rest van het elftal een extra duwtje in de rug. Cocksdorp is, na enkele weken op een schamele laatste plaats gestaan te heb ben, eindelijk een plaatsje gestegen Het is niet geheel en al duidelijk of dat nu komt door het betere spel van SVC of door het wel verschrikkelijk slechte spel van Berkhout dat nu de rode lantaarn draagt. De elf van St George (Spierdijk) die zondag tegen de Cocksdorpers in het veld komen hebben tot op heden ook niet van veel schotvaardigheid blijk ge geven. Na 7 wedstrijden hebben ze nog maar 4 maal hun tegenstander weten te passeren, terwijl er 9 maal een bal achter hun keeper in het doel terecht kwam. Geen duidelijk sterke ploeg dus, en de gevolgtrekking te maken dat er echt wel winstkansen voor SVC zijn is gerechtvaardigd. Dames Beide dameselftallen hebben dit week end een wedstrijd dicht bij huis. Voor 't tweede komt DESS 1 naar de Haffel- derweg en Purmerend komt naar Texel om het tegen het eerste van Texelse Boys op te nemen. Zowel DESS (Sijbe- karspel) als Purmerend heeft een pittig elftal waar tegen het hard knokken zal worden om punten te behalen. Lagere elftallen Het tweede van S.V. Texel speelt uit tegen het op eigen terrein nog ongesla gen Succes 2. Het zal geen gemakkelijk karwei worden in Hippolytushoef maar op minstens een punt kan men toch wel rekenen. Texel 3 ontvangt Schagen 3 en even als het vierde dat tegen Watervogels 5 (uit) speelt zullen de vonken van dit duel af springen. De wedstrijd tussen Wieringerwaard 3 en Texelse Boys 2 zal wel niet zo'n for se vertoning worden want met het oog op de ranglijst zijn de Boys beslist ster ker. Als er beter met de kansen wordt omgesprongen is het dan ook logisch als ze de volle winst mee terug nemen. Van het in Den Helder te spelen Wa tervogels 4-Texelse Boys 3 is het ook al bijna onmogelijk een voorspelling te ge ven. Watervogels staat echter goed ge klasseerd dus uitkijken is de boodschap. Zowel Oosterend 2 als 3 spelen dit weekend een thuiswedstrijd, resp, tegen DWOW 2 en JVC 4. In beide gevallen is een gelijk spel te verwachten. ZDH 2 speelt zondag om kwart over twaalf thuis tegen Vesdo 2 en de Hoom- ders hebben in deze wedstrijd de beste kansen op de overwinning. Ook al thuis speelt ZDH 3 dat het op moet nemen tegen DWOW 3, een ploeg die ook niet best draait waardoor een overwinning voor de thuisclub erg waar schijnlijk is. Junioren en pupillen Zaterdagmiddag half twee ontbrandt de belangrijke strijd van ZDH junioren A tegen HCSC A2. Beide ploegen staan gelijk boven aan. Als ZDH hetzelfde spel speelt als in de uitwedstrijden (waar zij niet te kloppen zijn) blijft de volle winst dit keer in Den Hoorn. De Texel junioren Al moeten thuis kunnen winnen van het onderaan staan de HRC A3. Junioren BI, B2, Cl en C2 ontvangen HSV BI, B2, Cl en C2 en veel winstkansen zitten ook hier niet in Junioren C3 kan zich herstellen tegen Oosterend C2. Pupillen A3 en B2 moeten naar Cocks dorp Al en BI. Het is daar bij de vuur toren altijd moeilijk winnen. Kansen zijn er echter altijd. De A junioren van Texelse Boys ont moeten een Helderse club. Na een paar De jaarvergadering van de Wielerver eniging Texel op vrijdagavond 26 no vember krijgt en feestelijk tintje omdat dan de dit jaar behaalde prijzen uitge reikt zullen worden. In hotel „De Zwaan" worden de win naars van de voorjaars-, de najaarscom petitie en het clubkampioenschap be kend gemaakt en gehuldigd. Bovendien zal een film worden vertoond over het jeugdtoumooi dat afgelopen zomer voor het eerst door de vereniging op Texel ge organiseerd werd. Voorts maakt organisator Simon Ap pel de plannen bekend voor het jubi leumjaar 1977, wanneer de vereniging haar eerste lustrum viert. Alle geïnteresseerden (zowel jongens, meisjes, als ouderen) zijn welkom op de ze bijeenkomst. Ook kan men zich hier eventueel als lid opgeven. Voor inlich tingen over het wel en wee van de wie lervereniging Texel, kosten en trainin gen kan men zich op deze avond wen den tot het bestuur. De derde wedstrijd die de Sportvis sersclub Texel organiseerde om het win- terserie-kampioenschap werd bezocht door 13 deelnemers. Helaas moet gezegd worden dat (bij zeer mooi weer) slechts weinig gevangen werd. Er werden maar twee vissen aan de haak geslagen en de gezamenlijke lengte was 41 cm. Bij de jeugd wist A. Huisman 21 cm te vangen en de rest (20 cm) haalde seniorenlid M. v. d. Zwaag uit het water. De overige deelnemers ging enmet lege handen naar huis Wellicht gaat het zondag 28 november beter bij de Sinterklaaswedstrijd aan de Afsluitdijk. Belangstellende leden wor den verzocht zich om half acht 's mor gens te verzamelen bij het Fanfarege bouwtje aan de Witte Kruislaan. Op de clubavond van de schaakclub had J. van Heerwaarden ditmaal niet over geluk te klagen. Zijn remiseaanbad tegen P. Cornelissen werd geaccepteerd, hoewel er voor de laatste nog volop kansen voor een forse overwinning wa ren. Wellicht was er van enige schaak- oververmoeidheid sprake. Ook in de partij tussen K. Kuip en H. Goslinga deed zich een dergelijke situatie voor. In dit geval mocht Goslinga de handen dichtknijpen. Bakker, Terpstra en Hoo- gerheide werden door hun tegenstanders overtuigend beentje gelicht. Bij de junioren sloeg J. van Beek op nieuw zijn slag en moest K. J. den Haan het tegen hem afleggen. Op de clubavond van de komende week worden er van 7-8 uur 's avonds geen schaakpartijen gespeeld. Op dat uur kunnen de kandidaten een proef- examen voor het pionnen- of torendiplo ma afleggen. Het is hierbij wel zaak tij dig aanwezig te zijn. Uitslagen: Junioren: M. de Beurs-J. Witte 01 J. van Beek-K. J. den Haan 10 Senioren: A. Terpstra-J. Dros 01 W. de Bruin-J. Hoogerheide 10 J. v. Heerwaarden-P. Cornelissen %-% J. Witte-G. van Es 01 K. Kuip-H Goslinga %-% G Zoetelief-M. Vitali 01 K J. den Haan-C. Witte 10 F. Eijgenraam-P. Bergman 10 A. Bakker-A. Rombout 01 P Cornelissen-K. J. den Haan 10 F. Eijgenraam-C. Witte 10 P. Bergman-J. v. Heerwaarden 01 Wegens het grote succes van de Sint Nicolaasaktie in Den Burg is door het organiserend comité besloten nogmaals een prijs van ƒ1.000,beschikbaar te stellen. De laatste trekking van deze aktie waarvoor 200.000 loten zijn ver spreid heeft op maandag 29 november om 9.00 uur 's morgens plaats in hotel „De Lindeboom-Texel". De groep „Fool-Moon" is zaterdag a.s. te gast in 't Asiel waar een programma zal worden gebracht van rock- en folk muziek Doordat 't Asiel binnenkort te- samen met andere jeugdcentra in een „Club-Circuit" opgenomen wordt is het mogelijk een bijzonder lage toegangs prijs te heffen. Dit „Club-Circuit" con tracteert bepaalde groepen voor een aantal jongerencentra gezamenlijk zo dat deze serieconcerten kunnen geven. Zaterdag in 't Asiel resulteert dit in een entreeprijs van ƒ2,per persoon. Vooral gericht op hen die bijna geen kans krijgen ergens een expositie van hun kunstwerken te houden zal van 27 tot en met 31 december (tussen Kerst en nieuwjaar) in 't Asiel plaats ingeruimd worden. Ieder die iets wil exposeren kan hier dan terecht. De ruimte is gratis be schikbaar. De naam van de tentoonstel ling: „Expositie onbespoten kunste naars". Voor inlichtingen en opgave kunnen belangstellenden bellen naar 't Asiel, te lefoon (02220) 3554. Franse francs Westduitse marken Belgische francs Zwitserse francs Zweedse kronen Amerikaanse dollar Engelse pond 100 48,75 100 ƒ102,50 100 6,67 100 ƒ101,50 100 58,— 1 2,45 1 4,- Oostenrijkse schilling 100 14,55 Italiaanse lires 10.000 26,50 Tijdens de tweede competitiedag van de Nationale Bowling League in Heiloo heeft het eerste team van Bow lingcentrum De Koogel kans gezien op te klimmen naar de vierde plaats van de ranglijst. Dit gebeurde door in drie knappe wedstrijden een totaal van 4.471 pins te vergaren. Peter Ipen- burg gooide de hoogste serie met 901 en Gré Koorn de hoogste game (226) waarmee ze tevens het damesrecord van Bowling Heiloo op haar naam bracht. Ook De Koogel 2 deed het niet slecht. Het sleepte een puntentotaal van 3.554 in de wacht, hetgeen nog meer glas krijgt als men bedenkt dat twee team leden (Nini Beumkes en Rita Wilner) door ziekte waren utgevallen en inval ler Ben Keuninger pas halvcwege de tweede wedstrijd in Heiloo aankwam. Hij gooide de eerste de beste game al 213 hetgeen flink aantikte. Huisleagues Opmerkelijk was tijdens de op 10 en 11 november gegooide huisleagues de winst van Siem Bremer op Team 85. Deze 31 overwinning kwam hoofdza kelijk tot stand door sterk gooien van Ingrid Koorn (een serie van 442 met als hoogste game 184). Verrassend was het verlies van nummer twee op de rang lijst Toyota tegen The Pins, uitslag 31. Garage Grisnigt boekte een verdiende overwinning op Kockys kapsalon. Deze week behaalde Gré Koorn zowel de hoogste game als de hoogste serie (resp. 187 om 503). Bij de heren gooide Han Brusselaars de hoogste game (191) en Louis de Lussanet de hoogste serie (504). Sommeitjes met Jannie Hin en Maar- tje Tjepkema waren op 17 en 18 novem ber nogal op dref. Ze wonnen toen met 31 vian Kockys kapsalon. Toyota, een beetje van slag, moest weer een neder laag incasseren. Deze keer moesten zij hun meerdere erkennen in Cross, waarin Maarten Koorn verrassend goed gooide. (Uitslag 31). Brandhout behaalde een 31 overwinning op Wielewaal. De mannen uit De Waal hadden hun avond niet. Coen Brandsen gooide een hele knappe serie (384). Weer was het Gré Koorn die het hoogst uit de bus kwam. (Game van 195 en een serie van 259). Peter Ipenburg gooide met 481 de hoog ste serie en Louis de Lussanet liet de hoogste game aantekenen (182). In de stand heeft een kleine verandering plaats gevonden. The Dogs blijven kop lopers met 22 gewonnen en 2 verloren games. JKM klom op naar de tweede plaats: 20% gewonnen en 3% verloren weken stilstand is het misschien moeilijk om weer in het ritme te komen. Tegen Helder A2 zal wel geknokt moeten wor den. (Vertrek boot 13.05 uur). BI en B2 spelen beiden om half twee op eigen terrein tegen resp Flevo BI en HCSC B3. Vooral BI moet weer eens goed pro beren een paar punten binnen te halen. De BI junioren van Oosterend spelen thuis om 13.30 uur. De C2 junioren gaan naar Texel C3 op bezoek en treden hier om 12.15 uur aan. Vertrek om 11.45 uur vanaf het veld. C2 wordt weggebracht door P. Drijver, K. van Leeuwen en Bakker Timmer. games. The Pins bezetten nu de derde plaats (17 om 7). Selectiewedstrijden Afgelopen vrijdag vonden selectie wedstrijden plaats teneinde een dames- en herenteam te formeren voor de na tionale stedenontmoeting in Eindhoven. Er moesten 3 games gegooid worden en er was een redelijk goede opkomst (14 dames en 21 heren). Over het algemeen werd niet zo geweldig goed gegooid. Het damesteam werd tenslotte: R. Wilner, M. Flens, G Koorn, M. Eelman en I. van Zeijlen. Bij de heren plaatsten zich: W. Rienks, L. de Lussanet, H. Brusselaars, K. Keijzer, H. van Splunter. W. Rienks gooide die avond een absoluut record over 3 games. De serie werd 571 hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 190. Omdat het nog niet geheel zeker is of W. Rienks wel mee kan naar Eindhoven zal M. Koorn voorlopig als zevende man toegevoegd worden. De verrassing bij de dames is Mar ja Eelman en bij de heren waren H. van Splunter en M. Koorn erg goed op dreef Op 2 december uitwijkdatum 3 decem ber a.s. van 9.00 - 16.00 uur gaat H.M. Holland schieten in sector 045 - 075 gra den rechtwijzend met een straal van 9 mijl vanuit het hoge geeidelicht Nieuwe Haven. Veiligheidsschip aanwezig. De zon komt 28 november op om 8.22 uur en gaat onder om 16.34 uur; 1 de cember op om 8.26 uur en onder om 16.33 uur. Maan: 28 nov. E.K.; 6 dec. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 26 november 11.26 en Zaterdag 27 november 0.06 en 12.00 Zondag 28 november 0.41 en 12.32 Maandag 29 november 1.17 en 13.14 Dinsdag 30 november 2.10 en 14.19 Woensdag 1 december 3.19 en 15.34 Donderdag 2 december 4.31 en 16.48 Vrijdag 3 december 5.36 en 17.53 Zaterdag 4 december 6.32 en 18.48 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. De verrassing in de derde klasse he ren was dinsdag de overwinning van hekkesluiter Tcxclstroom tegen het hooggeplaatste Electrohuis. Hierdoor werd de rode lantaarn overgenomen door Vinkes Schoonmaakbedrijf. Bij de dames ging de eerste set tussen Lois en Modehuis Beekman tot 11-11 gelijk op. In tegenstelling tot vorige week wist Beekman nu wel door te drukken, zodat ze de set met 15-11 win nend afsloten. Lois had het echter in de tweede set veel gemakkelijker en bracht de stand op 11. In de derde set kon Beekman bijkomen tot 13-13 na een flinke achterstand. Uiteindelijk won de beste. Lois-Beekman 21. Uit de onderste regionen van de le klasse heren werd de wedstrijd Smash '68 en Gempo een korte aangelegenheid. In de tweede set liep Gempo direkt al tegen een achterstand van 12-3 op. Ze wisten nog wel terug te komen tot 13-9 maar toen maakte Smash korte metten: 15-9. In de tweede set wist Gempo een kleine voorsprong op te bouwen maar die werd snel teniet gedaan door rom melig spel. Smash won weer met 15-9. De wedstrijd tussen Koffiebar en Sla gerij Kossen in de eerste klasse heren werd een sensationele aangelegenheid. Doordat Koffiebar een protest indiende tegen een ongerechtigde speler, ver scheen Slagerij Kossen met een inval ler geladen aan de start. In de eerste set ging de strijd tot 14-14 gelijk op. Slage rij Kossen bleek in deze aantrekkelijke partij volleybal de gelukkige. Dankzij furieus aanvalsspel en een goed blok liep Sagerij Kossen in de tweede set uit 'tot 11-1. De tweede time-out van Kof fiebar bracht enige verlichting. Ze kwa men terug tot 12-6. Maar het zat er niet meer in: 15-6. De 2—0 overwinning van, Slagerij Kossen bracht de spanning aan. de top van de eerste klasse terug. Kof fiebar zal nu met 20 van Molenkoog moeten winnen om periodekampioen te worden. Deze wedstrijd op 7 december om 9.50 uur zal de beslissing brengen. EILANDCOMPETITIE VOLLEYBAL Veld A: Heren le klasse: 9.10 u.: Slagerij Kossen-Vopoda Schoorl A. v. d. Vliet 9.150 u.: Leraath-Koffiebar P. Hin Heren 2e klasse: 7.50 u.: B.IJzerhandel-Teso Texelstroom W. v. Diesen 8.30 u.: Tevoko Opduin-Grooten Slock 1 J. Raven Heren 3e klasse: 6.30 u.: De Rog-Grooten Slock 2 Visch 7.10 u.: Texelstroom nv-Strendsend P. Knol Veld B: Heren le klasse: 6.30 u.: Jelleboog-Gempo A. v. d. Vliet Dames A klasse: 7.50 u.: Vopoda Schoorl-Sportshop G. Praamstra 8.30 u.: Modehuis Beekman-WGD G. Witte 9.10 u.: De Rog 1-Koffiebar 1 C. Kossen 9.50 u.: Strendsend-Timmers bakkerij D. Wit Veld C: Heren 2e klasse: 9.50 u.: Casino-Jozefschool W. Oskam Dames B. klasse: 6.30 u.: Gyvo 1-Grooten Slock v. d. Heerik 7.10 u.: Dros' bakkerij-Molenkoog Annie Trap 7.50 u.: Tevoko A-Casino Jacq. Dros 8.30 u.: De Rog 2-Tevoko junioren mevr. Seegers 9.10 u.: FC Beerebar-Smash 2 N. de Hartog

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 13