„Profession: reporter" ftül m Donderdag in filmganger i I', Sjoelen om Texels kampioenschap „WAT IK ZEGGEN WOU.." Voorrang tweede woningbezitters 1 Zaalvoetbal Programma Zaalvoetbal Schaakclub „En Passant" T. Buren won viswedstrijd Klaverjasclub „De Zwaan" Bowlingcompetitie Winterwandeltochten Klimagers ribbroeken Sportshop - Kindershop Tevoko 1 won derby tegen Mitra Kg $1 Tevoko dames op weg naar koppositie Tevoko 5 verslaat koploper HCSC 4 Tevoko 2 langs Hekkesluiter Noordkop 2 Donderdag (20 00 uur) draait voor ..filmganger" en andere belangstellen den Antonioni's „Profession: reporter" (beroep: verslaggever). En daarmee is de Italiaanse regisseur, die in de zestiger jaren roem verwierf met „La notte", „L'avventura", „L'eclipse", „Deserto rosso" en „Blow up" weer magistraal terug. Het verhaal handelt over een man die halverwege zijn leven van persoon en identiteit verwisselt en zich daarmee het noodlot op de hals haalt. Als gerouti neerd interviewer en beroepsgek, is hij gewend vragen te stellen en de antwoor den daarop te ontwijken. Twijfel daar over (gevoegd bij een wezenloos huwe- Jijk) brengen hem op dood spoor. De toevallige dood van een landgenoot (die uiterlijk op hem lijkt) vindt plaats als beide mannen zich in een afgelegen streek in Afrika bevinden. De verslag gever verwisselt zijn paspoortfoto, met die van de dode, hopende op deze ma nier een nieuw leven te beginnen. De simpele vertelling werd door Anto- niorn in deze filmbewerking een zeer natuurlijk, spannend en tevens complex gebeuren. Jack Nicholson speelt de re porter die zich houdt aan alle afspra ken in de agenda van de dode. Maria Schneider is het meisje, die hem als een soort doodsengel vergezelt. Het resultaat van Antonioni's merk waardige spel regie (als je dat zo nog kan noemen) is verbluffend. Maria Schneider weet na de opname van gen bepaalde scène niet dat de camera ge woon doorloopt; Het zijn juist die opna men welke Antonioni veelvuldig ge bruikt. Nicholson werd door de regiseur tot aan de rand van een zenuwcrisis ge bracht. Hij kreeg tijdens de opnamen te Een geheel volgens de landelijke re gels verlopend sjoelkampioenschap zal zaterdagmiddag vanaf twee uur in Ta veerne „De Twaalf Balcken" worden gehouden. Er wordt met zes sjoelbakken gestreden om de Texelse eretitel die ver gezeld gaat van de hoofdprijs: een sjoel bak met toebehoren. Om het geheel aantrekkelijk te maken worden de deelnemers in drie leeftijds groepen ingedeeld. Er is een groep van 1 tot en met 12 jaar, een groep van 12 tot en met 16 jaar en een van 17 jaar en ouder Voor alle drie afdelingen be staan afzonderlijk drie ereprijzen. Deze negen geklasseerden voor de hoogste plaatsen strijden daarna in de finale om het algemeen kampioenschap. Er zijn ook uurprijzen beschikbaar ge steld. Ze worden uitgereikt aan hij of zij die in één van de vier uren waarin de wedstrijden worden gespeeld de hoogste score heeft. De overige bijzon dere prijzen zullen zaterdag bekend wor den gemaakt. Officiële regels Deze sjoelkampioenschappen (de eer ste op Texel) worden gesponsord door de Sportshop. De spelregels zijn zoals ge bruikelijk bij landelijke wedstrijden. Deelnemers dienen er daarom reke ning mee te houden dat wel eens afge weken kan worden van de veelal ge bruikte huis-, tuin- en keukenregeltjes. Belangrijkste is bijv. dat 1 beurt bestaat uit dne maal schuiven. Men heeft drie beurten ter beschikking waarvan de beste twee geteld zullen worden. Spel regels liggen ter inzage horen dat Antonioni niet meer wist hoe hij met hem moest werken. De spannmg die daardoor ontstond, was de spanning die Antonioni wilde en op dat moment werd Jack Nicholson zichzelf. Met name in de scène met de Landrover in de woestijn is dat te merken. Zijn huilen is natuurlijk en echt. Geluiden, dialoog èn stilte zijn geraf fineerd toegepast in deze bijzondere en indrukwekkende film, naar een ver haal van de Britse schrijver Mark Pep- loe. BBCVEN LEZERS- BUTEN VSAAMTWOOftOQJJKHEJD «N DE RE OAK TE Vreemd, dat de redactie meent te moeten reageren op een ingezonden brief van de heer Landsberg (Texelse Courant 7 december) in plaats van de TESO zelf. Toch zag ik het volgende gaarne geplaatst: 1. Als TESO stelt: „het vervoer van Texelse auto's wordt buiten schot gela ten. op zondag" (zie Texelse Courant van 3 december 2e allinea) is dat ook geen probleem. Texelaars gaan in 't al gemeen niet op zondagavond naar de overkant. 2. 2e woningbezitters wel! (wat een woord overigens: alsof een ieder die op Texel een huisje heeft per definitie een rijkaard is). Zij worden zeer gedupeerd, alhoewel ze: a. zeer veel belasting beta len, zeker vergeleken met overige toe risten en dagjesmensen; b. voor Texels economi van zeer veel belang waren en zijn: koop huisjes en 2e woningen!, reparaties daaraan laten verrichten, in richting, koop verbruiksgoederen, idem tuingereedschap, idem levensmiddelen. 3. Zo groot zal het verschil tussen 2e woningbezitters en Texelaars dus wel niet zijn, dat TESO daar gerechtvaar digd meent de 2e woningbezitters te kunnen duperen. 4. Alternatieven: Die zijn er best. Ik dacht dat een paar vertegenwoordigers van de gedupeerde groep met TESO daarover zou kunnen overleggen. De werkwijze van TESO nu in deze pro blematiek is zonder meer bot! 5. TESO heet altijd de economische belangen van de Texelaars te beharti- gen-verdedigen. Het zou jammer zijn als door bespro ken maatregel 2e woningbezitters een soort economische boycot zouden gaan voeren. Dan is wel niet TESO de gedu peerde, maar TESO kan zoiets wel voor komen. 6. Een ieder die een 2e woning-zomer huisje op Texel bezit en dit leest, nodig ik uit contact met mij op te nemen om tot nader overleg te komen. 7. TESO nodig ik middels deze inge- znnden brief uit om te reageren. M. Wiltenburg, Amstelveen UITSLAGEN: ZATERDAG 11 DECEMBER 1976: Junioren: Tex. Boys BI-Helder BI 01 Tex. Boys B2-HRC B4 2—3 De Koog Cl-Tex. Boys Cl 40 MEDEDELINGEN S.V. Cocksdorp. Met ingang van afgelopen vrijdag, zullen alle trainingen voor de jeugd (pu pillen en junioren) tot nader bericht geen doorgang vinden. J.W.B Uitslagen: J unioren liot Dog-Lelytrappers 03 Reizenboetiek-Texel BI 22 RSG Fiat-'t Swarte Schaep 26 JKM Koogel-Bureau Eelman 41 Senioren, le klasse: 't Galjoen-Reizenboetiek 60 De Zwaan-Casino 43 2e klasse: Knudde-Rab J elleboog-Topido Texese Bovs 1-Badhotel Nioz-ZDH *1 3e klasse: Brandweer-ZDH 2 Amro-Texel Oosterend 2-Texelse Boys 2 ï—i 1—0 ï—i 3—2 6—3 3—2 4—6 ►Voensdag 15 december: enioren: 18.30 u.: Brandweer-Texelse Boys 2 19.15 u.: Texel-ZDH 2 20.00 u. Oosterend 2-Reizenboetiek 20.45 u Badhotel-Topido 21.30 u.: JKM-Casino Tijdwaarneming: FC Knudde Commissiedienst: H. L. Ploeger londerdag 16 december: unioren: 18.30 u.: Lelytrappers-Reizenboetiek 19 00 u.: Texel Bl-FC Hot Dog enioren: 19.30 u.: Amro-Vergiet 20.15 u.' Dubbeldik-'t Galjoen 21.00 u.: Jelleboog-Knudde 21.45 u.: Nioz-ZDH 1 Tijdwaarneming: Rab Commissiedienst: C Kok laandag 20 december: unioren: 18.00 u.: Reizenboetiek-FC Hot Dog 18.30 u.: Lelytrappers-Texel BI Commissiedienst: L. Heerschap ZEGE OP „ARIS DE HEER" De schaakclub behaalde dit weekend en overwining op de vereniging „Aris e Heer" uit de Beemster. Gelukkig liep et allemaal af in het voordeel van de 'exelaars, en ontsnapte men hiermee an de laatste plaats van de ranglijst. Wedstrijdleider Elzinga kon wat be reft „En Passant" een vechtlustig team amenstellen. Iedereen was er van na- lelijk overtuigd dat koste wat kost een Er was ondanks het gure weer toch nogal wat animo voor de laatste viswed strijd voor de winterstop. De wedstrijd van zondagochtend werd gehouden aan de IJsdijk. In totaal gaven negen se nioren en twee jeugdleden acte de pre sence. Ze slaagden er gezamenlijk in meer dan honderd cm vis uit het water te halen. T. Buren had het beste resul taat. De vis van 37 cm die hij ving le verde hem de eerste prijs van deze vier de viswedstrijd op. S. J. Feenstra werd met 26 cm tweede en M. v. d. Zwaag derde. De stand na vier wedstrijden is resp. cm dan punten: 1. C. J. Huisman 139, 28%, 2. M. J. v. d. Zwaag 132, 21, 3 T. Buren 113, 33%, 4. P. Verhagen 95, 22%, 5. A Randa 45, 21%, 6. H. Martens 41, 14%, 7. S. J. Feenstra 26, 21, 8 G. van Kranenburg 21, 19, de overige zes be haalden wel punten maar geen cm. De stand van de jeugd: 1. S. J. Rijk 35, 6, 2. A. Huisman 26, 5, 3. E. Bos 0, 4. De winterstop van de visclub duurt tot 9 januari. De eerste wedstrijd in 1977 wordt dan gehouden aan het strand van Westerslag. (8 30 - 10.00 uur). De Gcbr. Witte zijn de tweede periode van de klaverjascompetitie goed begon nen. Zij kregen met 7.080 punten de eer ste plaats in handen. Op geringe achter stand (6.921 punten) volgden Barhorst en Huisman hetgeen al aanduidt dat 't weer een spannende serie wordt. De klaverjasclub houdt donderdag avond een open drive waarbij ook niet- clubleden worden verwacht. Ook voor de volgende weken staan drives op het programma. Op 20 december is de kerstdrive en op 27 december de oude- j aarsdrive Uitslagen: Gebr. Witte Barhorst-Huisman Echtpaar Ofrein M. Witte-Th. Bakker Echtpaar Zijm Totaalstand: P. Hartog-H. Snoek P. Veeken-D. Witte Gebr. Th en J. Witte Echtp. P van Heerwaarden Echtpaar Spaans „rode lantaarnpositie" vermeden diende te worden. De einduitslag 5%2% in het voor deel van „En Passant" kwam na een verbeten gevecht tot stand. Na twee uur spelen had men nog een 12 achter stand (borden 6, 7, 8) Toen 5 „En Pas- sant"-spelers er in slaagden uit hun par tijen in totaal 4% punten aan te laten tekenen was het pleit beslecht. Het betekende de eerste zege in de bondscompetitie. Uitslagen „En Passant"-Ans de Heer (Beemster) .J. Dros-J. Worp 10 M. Vitali-E. Sarpler 10 K J. Hartmg-P. Kuger 10 A. C. Bakkcr-D. Roet 10 G. Zoetelief-B. Kuyer %-% A. Rombout-B. P. Brouwer 01 A. Terpstra-F. de Jongh 01 W. de Bruin-P. Worp 10 65.936 22 64.523 22 64.493 25 64.455 30 63.915 23 Woensdag 15 december: 8.15 u.: Toyota-De Koogel 8.15 u.: Pioniers-Sommeltjes 8 15 u Cross-Ran Motoren 10.00 u.: Dogs-Bistro 10 00 u.: Wielewaal-Juliana 10.00 u.- Pins-Team 85 Donderdag 16 december: 8 15 u.: Old Timers-Gar. Grisnigt 8.15 u Strandplevier-Hartog V. 8.15 u.: Rentenaar Opel-Brandhout 10.00 u. Kocky's kapsalon- TZN 10.00 u.: Bouw. Timmer-Vitro B. 10.00 u.: S. Bremer-JKM De eerste van een viertal winterwan deltochten die in de komende maanden gehouden zullen worden gaat op zondag 19 december van start bij de camping Dennenoord. De lengte van de route die voor deze gelegenheid is uitgezet be draagt 10 kilometer en voert de deel nemers door bos en hei. Wandelaars die aan drie tochten van deze serie deelnemen krijgen een her inneringsmedaille. De startplaats van alle wandelroutes zal de kantine van camping Dennenoord aan de Grensweg zijn. Gestart kan worden tussen 13.00 en 14.00 uur. Voor inschrijven voor de serie kan tot en met zaterdag 18 december bij H, L. Ploeger, Beatrixlaan 66. Het inschrijf geld bedraagt bij voorinschrijving voor junioren tot 16 jaar ƒ2,50. Senioren van af 16 jaar betalen ƒ3,50. Inschrijven bij de start is ook moge lijk. Men betaalt dan ƒ0,75 meer. Leden van de wandelsportvereniging betalen ƒ0,25 resp. ƒ0,50 minder. voor de jochies met de kleinste „kontjes" Tevoko heeft zaterdag in de eerste derby tegen Mitra laten zien dat 't meer verdient dan de huidige vijfde plaats op de ranglijst van de regioklasse. In een eenzijdig duel bleef Tevoko met een 30 overwinning Mitra vrij gemakkelijk de baas. In de eerste set kon Mitra de punten- score openen maar was niet in staat een voorsprong verder uit te bouwen. Te voko hield met een redelijk goed blok de niet zo bijster gevaarlijke aanvallen goed onder controle In het achterveld werd goed verdedigd en de pass werd goed afgespeeld zodat Tevoko sterk aan vallend kon gaan spelen De mogelijkhe den werden goed uitgebuit en de eerste set werd royaal met 15-8 gewonnen. De goed gevulde tribune zag in de tweede set een machteloos Mitra. Op de gevarieerde harde aanval van Tevoko had men geen antwoord. De „staffel"- combmatie werd een aantal malen goed uitgespeeld, terwijl Peter Hin zijn waar de mocht bewijzen in een aantal korte combinaties. Mitra wisselde Pieter Duin in bij een 11-4 stand, maar kon niet ver hinderen dat Tevoko in één keer door ging naar 15-4. In de derde set trad Kees Duinker aan op de plaats van Fetze de Haan. Tevoko bouwde een 9-4 voorsprong op, maar liet Mitra toen toch nog langszij komen (9-9). Tevoko maakte echter geen fouten meer en besliste, geholpen door een paar technische missers van Mitra, de laatste set met 15-9. \~TK JMWÊ tas KOOG '.I.- p1 vv Tevoko trad zaterdag aan tegen het eveneens op de tweede plaats staande TOG uit Hoorn. De inzet van deze wed strijd was de direkte aansluiting naar de top van de promotieklasse. Tevoko bleek met 3-1 de sterkste ploeg. Toch wel gehandicapt door de afwe zigheid van Reina Buren begon Te voko aan de wedstrijd. Tot ieders ver rassing werd de eerste set met 15-4 erg gemakkelijk gewonnen Tè gemakkelijk, bleek in de tweede set toen TOG met 9-15 terugsloeg. De wedstrijd was weliswaar een beet je rommelig maar werd in de volgende sets toch behoorlijk spannend. Beide oloegen verdedigden goed en dat had lange rallies tot gevolg. Tevoko was in de slotfase van de derde set duidelijk sterker 15-10. In de vierde set nam Tevoko al snel een flinke voorsprong maar bij de stand 10-6 stokte de aanval even. TOG kwam terug naar 10-10. In de eindfase bleef Tevoko het best overeind en won via 14-11 en veel servewisselingen met 15-12 Dinsdagavond spelen de dames tegen koploper Volendam. Tevoko 5 won verrassend van de kop loper in de tweede klasse dames HCSC 4. Tevoko dat druk doende is voldoende punten te vergaren om in de tweede klasse te kunnen blijven spelen deed dankzij deze verdiende overwinning een belangrijke stap in de goede richting. De eerste set was met 10-15 voor HCSC. Tevoko kwam met 15-8 en 15-3 erg sterk terug. Een spannende vierde set bracht met 17-15 de volle winst voor de thuis club. Tevoko 2 wist met 3-0 van Noordkop 2 te winnen. Voor Tevoko was deze wed strijd in feite een laatste kans nog enig uitzicht te houden op het behoud van een plaats in de eerste klasse. Aan Te- voko-zijde speelden Janneke Klinkers en Lya Goënga als nieuwkomers een goede wedstrijd. Setstanden: 15-7, 15-11 en 15-13. TEVOKO 3 WEINIG MOEITE MET SMASH '68 Tevoko 3 heeft alleen in de derde set hard voor de punten moeten vechten. In de eerste set gaf Smash goed tegen spel en verloor met klein verschil 15-13. De volgende twee sets waren snel be slist: 15-2 en 15-4 (3-0) DERDE PLAATS VOOR TEVOKO JUNIOREN De Tevoko junioren (jongens) deden zondag mee aan een toernooi te Boven- k ars pel. Organiserende vereniging was Simokos. Tevoko was ingedeeld met DWV uit Amsterdam, Din to uit Warmerhuizen en twee Simokos-teams. De junioren wonnen van Simokos 2 en DWV, speelden gelijk tegen Simokos 1 en verloren van Dinto. Tevoko behaalde hiermee een derde plaats op dit toernooi.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 7