(jrom ^warL-Jexels in het harL, Gemeente bekritiseert evt. aankoopplannen CRM Muziekschoolavond in volle Koninghal pijdeMelkn^ HAVENFUIK Wellicht permanente overlegsituatie SPHADF AAN ^arry de ®raa*me* va'(an^e Erg veel solistische kwaliteit eef Kerstgroen afhalen aan Randweg /paarbank EN Bij aankoop van 1/2 liter slagroom 1/2 liter chocolade vla voor slechts ct. RQCKX B EN W WIJZIGDEN BESTEMMINGSPLAN PTT sluit eerder KERSTDINER 1976 Havenrestaurant Texel Aan onze adverteerders. Schade door glad wegdek 't Amateurtje brengt blijspel Alleen voor naturisten DINSDAG 21 DECEMBER 1976 OPLAGE 5300 90e JAARGANG No. 9137 6 PAGINA'S Uitgave: BV v/h Langeveld De Roo(J Postbus 11 Den Burg, Texel Telefoon 2741 Redaktle: Harry de Graaf, Pellkaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, en Wessel B. Post, Oost 34, Oosterend, tel. (02223) 896. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f9.80 p. kw 50 cent Incasso; los 40 cent Bank: Amro bank, Ned. Midd. Bank. Rabobank Advert. 38 ct per mm excl. 4% BTW Van de zijde van het ministerie van CRM is nadrukkelijk verklaard dat geen enkel voornemen bestaat op Texel nog meer landbouwgronden aan te ko pen. De betreffende consulent heeft dat meegedeeld aan wethouder J. Nauta, die door CRM om opheldering was gevr. naar aanleiding van de geopperde mogelijk heid dat gebruik als ganzenvoerplaats van „Zeeburg" wel eens strafbaar zou kunnen zijn. „De geruchten over nog meer aankopen kunnen naar het rijk der fabelen worden verwezen", aldus Nauta in de raadsvergadering van dins dag. In het telefoongesprek dat de wethou der met de consulent had, legde Nauta uit dat de gemeente zeer kritisch staat tegenover eventuele koopplannen van CRM Volgens de consulent was de rot- ganzenvoerplaats op „Zeeburg" slechts een bijkomende functie. Het wordt in de eerste plaats een schapenbedrijf: het grootste en modernste van Texel. Er worden nu stappen ondernomen om te bereiken dat CRM en gemeente Texel in een permanente overlegsituatie komen. De gemeente heeft herhaaldelijk met dit ministerie te maken en het is wenselijk dat men steeds tijdig van eikaars voor nemens op de hoogte is. Schieten Bert Weijdt had het opmerkelijk ge vonden dat ook de jacht betrokken zal zijn bij het op handen zijnde overleg over het rotganzenprobleem op noorde lijk Texel. Er wordt blijkbaar aan neer schieten gedacht. Cor Ellen wilde echter de kant v,an het ganzenroer niet op en zag meer in wegjagen. Mogelijk zijn on der de seizoenwerklozen liefhebbers voor dit werk. Weijdt betwijfelde dat: Zij verkiezen de warmte van het café boven de kilte van de dijk". Of er op Texel te veel of te weinig taxies zijn, was strijdvraag naar aanlei ding van het GS-besluit om het beroep dat Toon Smidt had ingesteld tegen overdracht van taxivergunningen on- 25 Gelehg t/m zaterdag 25 december ALLEEN VOOR MELK UNIE OF HORNA PRODUKTEN gegrond te verklaren. Blanken en Ellen meenden dat er teveel zijn; wethouder J. Nauta stelde het tegendeel erop wij zend dat ook gedeputeerde staten er zo over denken. „Spontane adhesie" van de zijde van Blanken kreeg het college voor het be sluit om bij raadsvergaderingen, com missievergaderingen, recepties e.d. geen rookwaren meer te verstrekken. Verkeer Gepraat werd ook nog even over het gedeeltelijk in werking getreden ver keerscirculatieplan Namens de Pakt- fractie zei Henk Beumkes nog lang niet tevreden te zijn. Door de maatregelen zijn particulieren geactiveerd. De aanleg van een doorbraak kan achterwege blij ven als het centrum werkelijk volkomen verkeersvrij wordt Verbetering van de verkeersmentaliteit leek hem een utopie. Welboren wees op de nu zeer onveilige routes langs de scholen en de bejaar denhuizen ondervinden meer hinder. Welboren kondigde een onderzoek aan van de werkgroep Verkeer en Vervoer, waaruit gegevens zullen komen die de overbodigheid van de doorbraak aanto- Fietsers volkomen vrij Buiten twijfel staat dat het experi ment op éénnchtingswegen in Den Burg de fietsers toe te staan zowel in beide richtingen te rijden, is geslaagd. In een paar éénrichtingsstraten waar deze vrij heid nu nog niet geldt, zal men straks ook in beide richtingen kunnen fietsen, zo deelde Nauta mee. De wethouder kende slechts een enkel geval van een particulier die zich door het verkeers plan gedupeerd voelt. Beumkes beloofde de anderen te zullen activeren om zich te melden. Enkele kruispunten (zoals Waalder- straat-Bernhardlaan) blijken gevaarlijk te zijn. Ter wille van de duidelijkheid vroeg Dros de buitenringen van Den Burg allemaal tot voorrangswegen te maken Nauta zei dat daaraan is ge dacht, maar er is van afgezien omdat de buitenringen dan racebanen zouden worden met levensgevaarlijke konse- kwenties. Een situatie waarbij telkens weer moet worden bekeken wie er voorrang heeft is veiliger Het genoemde kruispunt is mogelijk door reconstructie veiliger te maken. Blanken vertelde dat de plaatselijke Veilig Verkeer-afdeling plannen heeft voor praktisch verkeers- onderricht. Op de LTS is het beroep ge daan de hulpmiddelen te maken. Bouwplan De heer L. v. d. Veen die zijn „Bo- gaerswoning" aan de Johan Hodshon- straat wil uitbreiden, kreeg daarvoor geen bouwvergunning omdat het be stemmingsplan dat niet toestaat. Het be roep daartegen werd door de raad on gegrond verklaard, maar de wenselijk heid werd uitgesproken het bestem- (zie vervolg pagina 2) Staatsbosbeheer heeft ook dit jaar voor een mogelijkheid gezorgd om ion kerstgroen te komen. Aan de landweg is men bezig met uitdunnen, van sparren en de resterende takken cunnen door belangstellenden gratis vorden weggehaald. Let wel: het is al- een op dit punt toegestaan zich kerst- jroen te verschaffen zodat men op an- Jere plaatsen wèl een fikse boete ris- <eert. Het terreintje is op twee verschillende nanieren te bereiken Vanaf de Ploege- nderweg moet men linksaf de Rand- eg volgen. Bij de ingang van het bos can men dan de auto kwijt, er recht te genover ligt de genoemde uitdunplaats. De andere route is vanaf afslag 13 op de ontweg. Men volgt vandaar de Califor- ïiëweg tot aan de duinen. Hier slaat nen linksaf en vindt vervolgens de ge noemde plaats bij de eerste parkear- plaats aan de rechterkant De ritniegroep van Don we Meden/4 oogste veel succes Foto M. A Binshergen Het is niet mogelijk een speciaal hoogtepunt te noemen van de optre dens die vrijdagavond in de Burge meester De Koninghal plaatsvonden tijdens de openbare avond van de Texelse muziekschool. Er was name lijk, vooral na de pauze nogal wat lo kale muzikale kwaliteit te beluisteren. Het massaal opgekomen publiek wist dit (getuige het steeds terugkerende applaus) bijzonder te waarderen. Het programma bestond uit 26 onderdelen waaraan in totaal een paar honderd leerlingen meewerkten. Aan het eind van de avond dankte de heer G. Oskam mevrouw Bep van der Meer-Langeveld bij haar afscheid als lid van de commissie van toezicht van de Muziekschool. Zij is afgetreden om dat het niet meer mogelijk was deze functie te combineren met haar lidmaat schap van het dameszangkoor en blijft dus wel haar steentje bijdragen aan het Texelse muzikale wereldje. De heer Oskam memoreerde voorts het feit dat de heer en mevrouw Scho tanus ditmaal voor de tiende maal van hun aanwezigheid blijk gaven op deze avond die (traditioneel) op de laatste vrijdag voor de kerst wordt gehouden. Zoals gezegd is het een onmogelijk- RAtlartour Horrv rio Gi-oaf Lnoff int Vrijdagavond is bij laag water en een harde noordoostelijke wind de TESO-veerboot „Texelstroom" od de kop van de lange fuik bij 't Horntje gelopen. Alleen de fuik liep hierbij schade op. Er werden 3 palen zodanig geraakt dat ze afknapten. De schade bedraagt ongeveer ƒ10.000,-. De aanvaring vond plaats toen de veerboot om ongeveer 7 uur bij 't Horn tje trachtte af te meren. Door een sa- loop van omstandigheden: laag water, een harde noordoostelijke wind en een behoorlijke ebstroom kon het vaartuig niet goed bestuurd worden. Toen bleek dat zonder oorrectie een aanvaring niet te vermijden was werd ,vol achteruit" gegeven. Men slaagde er echter met in de veerboot op tijd stil te krijgen waar op de kop van de lange fuik geramd werd. Buiten enkele deuken in de boeg van de „Texelstroom" was er geen scha de aan de veerboot. Enkele passagiers liepen schaafwon den op, maar ernstige ongelukken deden ^:ioh niiet voor. Ook was van enige blik schade aan de vervoerde auto's geen sprake. Naar aanleiding van de bezwaar schriften maar ook op eigen initiatief hebben B. en W. het ontwerp bestem mingsplan voor het buitengebied op meerdere punten gewijzigd. Het is mo gelijk dat nog meerdere veranderin gen worden aangebracht naar aan leiding van opmerkingen die in de commissie ruimtelijke ordening zijn gemaakt, maar het is niet te verwach ten dat deze van ingrijpende aard zijn. Het thans ter tafel liggende ontwerp zal dus in januari aan de gemeente raad ter vaststelling worden aangebo den. Het is niet de bedoeling voor die tijd van gemeentewege bijzondere mogelijk heden te scheppen om van de wijzigin gen kennis te nemen Wie wil weten in hoeverre met zijn ingediende bezwaren rekening is gehouden kan zich het beste wenden tot een der leden van de ge meenteraad of van de commissie ruim telijke ordening Deze beschikken thans over alle reakties van B. en W op de bezwaarschriften. Een landkaart van Texel waarop de wijzigingen in kleur staan aangegeven kan wel worden be keken. Deze hangt in de commissiezaal van het raadhuis. Men is hier tijdens de werkuren welkom. Redacteur Harry de Graaf heeft tot 3 januari vakantie. Zijn taak wordt waargenomen door de tweede redacteur Wessel Post, Oost 34. Telefoon redac tie (02220) 2741, telefoon privé (02223) 896. In verband met de komende feestda gen zullen de gebruikelijke avondopen stellingen van alle Texelse postkantoren oj 24 en 31 december vervallen. Het postagentschap van De Cocksdorp is op beide dagen eveneens om 15.00 uur voor het publiek gesloten. heid een bepaald onderdeel tot hoogte punt te verklaren Er waren er diversen; zoals bijvoorbeeld het optreden van de slagwerkgroep onder leiding van Douwe Medema, het creatieve „De blauwbil- gorgel" van Cees Buddingh' en Judith Hoogendijk die aan de piano enkele dan sen van Franz Schubert vertolkte. Zenuwen Vooral voor de pauze, bij de meer jeugdige leerlingen speelden de zenu wen nogal eens een te belangrijke rol. Het publiek had evenwel steeds een warm applaus over beseffende dat het geen kleinigheid als bijvoorbeeld tien jarige alleen of in een klein groepje voor een vole zaal je kunnen ten beste te moeten geven. In het bijzonder Marion van Arnhem (piano) wist zich goed over haar zenu wen heen te zetten en speelde er vir tuoos. Eveneens het saxofoonduet van Rita Bakker en Kitty Kikkert kwam erg Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texelaartjes" worden ver zocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen ƒ2,50 administra tiekosten in rekening gebracht. Administratie T.C. goed uit de verf, terwijl in dit opzicht ook het laatste deel van het optreden van een blaasensemble o.l.v. Ans Star- kenburg genoemd moet worden. Het was tijdens het eerste nummer na de pauze (De blauwbilgorgel) een beetje jammer dat het erg origineel (met ge kleurde slingers) gebrachte stuk moei lijk te verstaan was. Door het grote aan tal meewerkende kinderen ging name lijk te veel van de tekst verloren. De show die erbij gebracht werd maakte echter veel goed. „Open doekje" Leuk was ook het vijftal door amv- klassen (amv algemene muzikale vor ming) en ensemble volksliedjes met in strumentale begeleiding. De leiding hier van was in handen van Dyo Wassink, die dit met veel verve deed. De solisten na de pauze deden het goed en een ervan (Judith Hoogendijk) kreeg zelfs een „open doekje". Ogen schijnlijk wakkerde dit haar zenuwen niet in het minst aan want ze speelde vrijwel foutloos. De andere solisten waren Hans van Tunen (piano) en Petra Eelman (orgel). Het programma werd besloten met een optreden van een koperensemble geleid door muziekschool-directeur Hans Mul der. Men bracht het vlot klinkende „Piz za Party" en een selectie uit de Triomf mars „Aida" van Guiseppe Verdi waar na de overvolle zaal voldaan huiswaarts trok. Tafelreservering gewenst. (02226) 310. De gladheid waarvan gedurende het weekend en vooral zondagavond nogal wat sprake was, heeft weinig schade tot gevolg gehad. Op het bureau van de Rijkspolitie werd slechts één geval ge meld. Zaterdagavond kwam de Texelaar D.H. keurig vertellen dat hij wegens het gladde wegdek een verkeersbord op de hoek van de Bcatrixlaan-Elemert had geramd. Niettegenstaande de politie het gehele weekend „op scherp" stond be hoefde men daar verder niet in aktie te komen. Langs de Oosterenderweg kwam maandagochtend een stationcar van F.M. uit Oosterend in de slip en belandde zij delings in de slootkant. Hoewel bij de auto een in elkaar gedrukte deur en een verwrongen spatbord viel te constateren liep de bestuurder zelf geen schramme tje op. Alle andere glijpartijen zoals maan dagochtend op de Koningsweg met een Jeep en op zondagmiddag langs de Pont- weg met een personenauto liepen goed af en konden onderling geregeld wor den. DE WAAL Toneelvereniging 't Amateurtje heeft het blijspel „Zo heeft Meu Gerre het gewild" in studie geno men. Het drie bedrijven tellende stuk is geschreven door J. J Eggengoor Het zal op 26 februan in De Wielewaal wor den opgevoerd. Gelezen over Texel in het standaard werk „Kijk op Noordholland" dat uit gebreide informatie in beeld en woord geeft over onze provincie en waarvan onlangs het eerste exemplaar officieel aan Pmns Claus werd aangeboden: „Het eiland kent uitgestrekte vogelreservaten die slechts toegankelijk zijn voor leden van naturistenverenigingen" Wat dacht u \an Spaarbiljetten aan toonder? Ze zijn niet op naam, dus makkelijk overdraagbaar. Keuze uit 2 of 5 jaar vast. -uua/t nadarkind spaarspeciahsten sinds 1817

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 1