I tapijten de Leeuw A6ENEÜ UIT ETEN MET DE KERST BIJ hotel-restaurant A Dubbele Von Sion Lichtmasten mogen nog niet geplaatst worden Dorpshuis aan Beatrixlaan Adventsmiddag voor Koger bejaarden Bibliotheek sluit eerder Gilde-vrouwen hadden fijne kerstavond Schcllinger teleurgesteld over animo sportkadercursussen Texel op Teevee Toekomst Asiel niet rooskleurig Martin Tromp Duinkanters spelen levensstuk op jubileumavond koning der tapijten M Geen geld voor dug-outs Nieuwe verlichting Koninghal Gontroverse Jeroengroep en kerkbestuur Papiercontainer is geen vuilnisbak Gezellige jurkjes voor de feestdagen Sportshop kindershop Doopsgez. kerk Oosterend krijgt nieuwe functie Toto-Lotto S.V. Texel VERVOLG VAN PAG.l Kritische geluiden Kerstavond plattelandsvrouwen De Cocksdorp, telefoon (02222) 221. De avond waarop dit jaar wellicht opnieuw de culturele aanmoedigings prijs Dubbele Von Sion uitgereikt gaat wordt, wordt ditmaal op 15 januari ge houden. Het gebeuren vindt plaats in het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp. Op dit moment zijn de volgende pro grammapunten bekend. De toneelver eniging SVC brengt een éénakter, een vrije oefening op muziek door de dames van de gy mastiek vereniging SVC, volks dansen te verzorgen door de o 1 s De Cocksdorp, een optreden van het Da meskoor Den Burg, optreden door de jeugdfanfare KTF-DEK, The Messen gers, Chr muziekvereniging Excelsior, drumband Excelsior en een optreden van een drietal leerlingen van de mu ziekschool (orgel en duo accordeon) Bo vendien wordt er een film vertoond over de intocht van Monseigneur Aenge- nent op Texel in 1931. De sportvereniging Oosterend heeft van G.S. een afwijzende beslissing ont vangen n.a.v. het verzoek om subsidie voor de aanleg van terreinverlichting. Reden is dat de aanvraag niet voor 1 april j.l. is ingediend. De vereniging kan nu voor 1977 opnieuw een aanvraag in dienen maar gesteld is dat voordien niet met de aanlegwerkzaamheden mag zijn begonnen. Tijdens de vergadering van het cen traal bestuur van de Stichting Cultureel Wrek Texel volgden de leden unaniem het voorstel van het dagelijks bestuur hiertegen een protest aan te tekenen Enkele verlichtingsmasten waren reeds gearriveerd en liggen nu nodeloos in de berm langs het trainingsveld waar ze geplaatst zouden worden. Een voorstel van de subsidiecommissie om S.V. Oosterend een principe-toezeg ging van 3.025,(zijnde 25°/o van de kostenraming nl. ƒ12.100,te doen werd woensdagavond door het centraal bestuur van de stichting bekrachtigd. Naast de subsidie die aan het door G.S beheerde Provinciaal Fonds voor Sportakkommodaties was gevraagd ver zocht men ook financiële steun aan de Nederlandse Sportfederatie. Bij de dorpscommissie van Den Burg bestaan gevorderde plannen te komen tot een nieuw dorpshuis. Dit centrum zou aan de Beatrixlaan gebouwd moe ten worden in combinatie met het daar reeds aanwezige gymzaal. Mevrouw J. van Beek-Koster deelde mee dat men reeds suggesties bij de ge meente heeft ingediend. In het nieuwe dorpshuis zouden o.a. de muziekschool, een kleuterspeelplaats en bejaarden voorzieningen ondergebracht kunnen worden. Er bestaat tegen dit idee overigens weerstand omdat velen liever de be staande oude lokaliteiten in het centrum van Den Burg hiertoe verbouwd zouden willen zien Genoemd worden de oude Ulo-school aan het Schilderend en hotel „De Lin- deboom-Texel". Bovendien is men het er ook nog niet over eens wat de be stemming van het oude bejaardenhuis Sint Jan zal worden. DE KOOG In Timmers Tearoom wordt donderdag 23 december een ad ventsmiddag voor de bejaarden van De Koog gehouden. Begonnen wordt om 15 00 uur. Alle bejaarden uit De Koog en omgeving zijn welkom. Wie komen wil moet zich tevoren wel even opgeven Dat kan via een der volgende telefoon nummers. (02228) 257, 287, 369 en 368 Het programma vermeldt onder meer vertoning van dia's (o.a. van scheeps- strandingen) door de heer Klaas Uit geest. De Openbare Bibliotheek aan de Drij verstraat zal in verband met de feest dagen de komende vrijdag eerder slui ten dan gewoonlijk. Men kan op 24 en 31 december tot 16.00 uur boeken etc. ko men lenen. Op deze dagen zullen ook de avonduitleningen vervallen In „De Witte Burcht" hadden de le den van het Katholiek Vrouwengilde een geslaagde kerstavond Meegewerkt werd door de dames De Vroes en Kampenga uit de Noordoostpolder, die een afwis selend muziekprogramma brachten zowel in het klassieke als het meer eigentijdse genre. Dit programma werd afgewikkeld nadat pastor Kolkman de avond met een gedicht had geopend. Bij de muziek werd toelichting gegeven. Uiteraard was een ruime plaats inge ruimd voor samenzang en ook de inwen dige mens werd niet vergeten. De dames hadden zelf voor slaatjes, wijn en cake gezorgd. De avond werd meegemaakt door 110 dames die er sfeervolle herin neringen aan bewaren. Gebleken is dat de onlangs aange kondigde kadercursussen van de Texelse sportraad niet bijster aanslaan. Op dit moment zijn er volgens de heer G. Os kam slechts vier aanmeldingen, allemaal uit de recreatieve sector. F. Schcllinger van de Texelse sportraad vroeg zich op de vergadering van de Stichting Cultu- feel Werk woensdagavond in De Koog vertwijfeld af of de Texelse sportmen sen wel het belang van deze cursussen beseffen. „De achtergrond van deze cursussen is namelijk", aldus Schellin- ger, „dat het in de toekomst onbetaal baar wordt beroepstrainers aan te trek ken. Met het oog daarop moeten club leden zich alvast prepareren zodat zij de trainingen van hun (veelal) medeleden over kunnen nemen". Schellinger vond bovendien dat het eigenlijk te gek was de mensen te moe ten dwingen aan de onlangs aangekon digde opleidingen (Algemene basis op leiding en opleiding Recreatieleider A) te volgen. „Het is zonde dat ze het niet zelf inzien". Inlichtingen over de desbetreffende opleidingen kan men nog steeds verkrij gen bij de administrateur van de Texelse sportraad (G Praamstra) op het raad shuis, telefoon (02220) 3041. perztsche Wegens enorm succes van onze 10-jarige jubileumaktie, nu voor minder dan de halve winkelprijs en toch met certificaat van echtheid g Hamadans, 210x310 cm, van ƒ5200,"U ƒ1750, H Bidjar, super kwaliteit, 119x170 cm, roecn M van ƒ7850,— nil JOOU,— g Shiraz, 200x300 cm, van ƒ4100,ƒ1250, H Kirman, 142x210 cm, van ƒ3800,"U ƒ1375, M Bordjeluw, 100x150 cm, van ƒ1280,"U 375, g Anatols, enkele stuks, van 425, M +150 kleedjes, uitzoeken, per stuk 30, Kijken is keuren is kopen. Maar dan bij De Leeuw. Bespaart U honderden gul dens en dat in deze tijd S In de komende weken zal op de teevee in ieder geval tweemaal aandacht aan Texel worden geschonken. In het pro gramma „Toeristische tips voor uw toe ristische trips" van donderdagavond 23 december komt een onderdeel voor waarin toeristen opmerkzaam worden gemaakt op de tentoonstelling die Harry Tielemans van 23 december tot en met 8 januari in het raadhuis houdt. Hetzelfde programma, een week later (30 december) vestigt de aandacht op de Texelse winterbosloop die op 1 januari is Beide programma's duren ongeveer 5 minuten en beginnen om 18.45 uur Omdat van Provinciale Staten bericht is ontvangen dat men voor een verdere financiële steun aan 't Asiel niet zoveel voelt is het niet erg waarschijnlijk dat dit jongerencentrum aan de Burgwei na dit seizoen kan blijven draaien. Vermoe delijke reden van de subsidieafwijzing is het binnenkort te realiseren nieuwe complex van de Rijksscholengemeen schap waarin een nieuwe kantine zal zijn ondergebracht. Volgens Peter Bakker die 't Asiel ver tegenwoordigde op de vergadering van de Stichting Cultureel Werk laat ook de gemeente het onderhoud en de brand preventie van het gebouw een beetje sloffen. Bovendien is het dak in een der mate slechte toestand geraakt dat her stel op korte termijn gewenst is. De zol derverdieping zou dan ook uitgebreid kunnen worden waardoor weer extra ruimte wordt geschapen voor andere ak- tiviteiten. Bakker noemde het teleurstel lend dat op dit moment de emge inkom sten bestaan uit het verkopen van bier en frisdranken aan de schooljeugd die tussen de middag in groten getale 't Asiel bezoekt. Hij vond het ook nogal vreemd dat men zo aan geld moet zien te komen nu enkele raadsleden kenbaar hebben gemaakt het alcoholgebruik te willen bestrijden. De scholierenopvang voldoet erg goed en mede daarom is er nu een semi-be- roepskracht aangesteld die door de ge meente wordt betaald. Peter Bakker deelde voorts nog mee dat men is begonnen met het uitgeven van een krantje (DMP) ten behoeve van het jeugdwerk. Groeibriljantring spiegelchaton vanaf 150,- DE KOOG Donderdag a.s. is het precies dertig jaar geleden dat in De Koog de toneelvereniging „De Duinkan ters" werden opgericht. Zaterdag j.l. is dat feit op feestelijke wijze herdacht tij dens een receptie en diner voor leden, gevolgd door „open huis" waarvan met name door oud-leden en (oud) donateurs gebruik werd gemaakt om het bestuur geluk te wensen. Stuk Als jubileumstuk heeft „De Duinkan ters" een oud succes (het werd ongeveer 15 jaar geleden gebracht) opnieuw in studie genomen. „Schip op het strand". Het is een typisch levensstuk, waarmee destijds veel succes werd geoogst. Om dat A. Blok v. d Velden in Italië is, wordt de regie gevoerd door Henk Veld man. De opvoering is gepland op zater dag 22 januari in De Buteriggel. Zoals bekend beschikt de Koger toneelvereni ging niet over een echte toneelzaal, wat nog steeds als een ernstige belemmering wordt ervaren. Zaal Molenweg 16, Schagen Telefoon (02240) 3444 2§ Men is dankbaar voor de gastvrijheid |H die De Buteriggel biedt, maar een zaal- ga tje met echt toneel, liefst centraal in =j het dorp (wat dat betreft is De Kaaps- nol dus niet zo geschikt) zou ideaal zijn. ==j Het bestuur (voorzitter H. van Splunter, aas secretaresse Trix Eelman, penningmees- =2 ter Paul van der Vis, A. Scha en Sara H| Kamp) heeft hoop dat eigenaars van de =E bestaande openbare gelegenheden in de Dorpsstraat bereid zullen zijn voorzie- =E nmgen te treffen, waardoor De Duin- kanters niet alleen hun uitvoeringen met behoorlijke akkommodatie kunnen 5 spelen maar ook in de gelegenheid zijn op een echt toneel te repeteren. Het centraal bestuur van de Stichting =S Cultureel Werk Texel heeft afwijzend gereageerd op een subsidieaanvraag van Texelse Boys die een bijdrage had ge- vraagd in de aanschaffingskosten van een tweetal „dug-outs". De kosten van )dezc overdekte zitplaatsen voor reserve- spelers tijdens wedstrijden beliepen (incl. eigen arbeid) ongeveer tweeduizend gul- j den. De mening van voorzitter J. J. Westdorp dat deze vereniging nog on langs reeds een goede subsidie heeft ontvangen (voor het nieuwe clubhuis) werd door de aanwezige leden gedeeld. DINSDAG 21 DECEMBER Kerstzangdienst in de Ned. Herv. kerk Den Burg; aanvang 20 00 uur. Adventsavond in de Ned Herv. kerk te De Waal; aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 22 DECEMBER Jaarlijkse kerstavond Vrouwenvereni ging Den Hoorn en P.H.-polder in 'Ons Huis', Den Hoorn, aanvang 20.00 uur. In de raadszaal van het gemeentehuis heeft de officiële opening plaats van 't Arbeidsbureau Den Burg; aanvang 13.45 uur. Schaakclub „En Passant" houdt een feestelijke diplomamiddag in hotel „De Zwaan"; aanvang 14.15 uur. DONDERDAG 23 DECEMBER Adventsviering door de Koger bejaarden in Timmers Tearoom; aanvang 15 00 uur. VASTE DATA: In de expositieruimte van 't raadhuis is de tentoonstelling over diverse grafi sche technieken te zien. Bij de Zwalkersburcht aan de Beatrix laan kunnen dagelijks oude kranten in de daar opgestelde container gede poneerd worden. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt dagelijks spreekuur van 8.30 tot 10.00 uur behalve op dinsdag en de eerste woensdag van de maand. Elke maandagavond om 20.00 uur kla verjassen in „De Zwaan". Elke zondag wordt er vanaf 20.00 uur voor jongeren spelletjesavond gehou den in het Asiel aan de Burgwal te Den Burg Iedere dinsdagochtend huisvrouwen- gymnastiek in de sporthal van 9 30 - 10.30 en 10 30 - 11.30 uur. Kosten ƒ2,— per keer Slankelijnclub komt op maandagavond bijeen in „De Witte Burcht", aanvang half acht. Iedere maandagavond bridgen in hotel „De Lindeboom-Texel" om 20.00 uur. In De Cocksdorp kunnen in het gebouw van de Hervormde gemeente uitslui tend op donderdag boeken worden ge leend. De uitleenuren zijn van 15.30 - 16.30 uur en donderdagavonds van 19.00 - 19.45 uur. De Sichting voor Gezinsverzorging en Bejaardenhulp Texel houdt spreekuur op maandag tot en met vrijdag van 9 00 - 10.00 uur en van 14.00 - 15.00 uur. Adres Julianastraat 3, Den Burg, telefoon (02220) 4152. Binnenkort zal begonnen worden met verandering van de verlichting in de Burgemeester De Koninghal. Dit deelde de heer G Oskam mee tijdens de on langs gehouden vergadering van de Stichting Cultureel Werk Texel. Er wordt een bedrag van ƒ1 000, uitgetrokken om overdwars te kunnen volleyballen. Gebleken is namelijk dat in de huidige situatie de spelers veelal last ondervinden van de verlichting. Men hoopt dit met een nieuwe indeling te kunnen ondervangen. Er blijken onenigheden te bestaan tussen het bestuur van de R.K. kerk van Den Burg en de padvindersgroep Sint Jeroen. Het kerkbestuur heeft namelijk andermaal geweigerd een bedrag van ƒ9.500,te betalen dat volgens de ge meente voor de Jeroengroep bestemd was. De gemeente kocht onlangs het aan de Beatrixlaan gelegen stuk grond waarop het padvindsclubhuis „De Zwalkers burcht" staat. Deze aankoop was nood zakelijk om hier de bouw van het nieu we bejaardenhuis Sant Jan te realiseren. De gemeente deelde toen mee dat ƒ9.500,van de verkoopprijs voor de- Jeroengroep was, als bijdrage in de kos ten voor een nieuw clubgebouw. Er zou hierover echter niets op papier staan N. P. Slijderink van de Stichting Scou tinggroep Texel is voornemens naar aan leiding van de weigering van het kerk bestuur opnieuw in de pen te klimmen. Er staan volgens hem onwaarheden in de ontvangen brief waarin de weigering kenbaar is gemaakt. Bij „De Zwalkersburcht" staat een container waar ieder oud papier in kan werpen. De leiding van Scouting Texel heeft evenwel moeten constateren dat er ook andere rommel wordt inge gooid. Een hele lading oud papier was vorige week onverkoopbaar, omdat er zich een twaalftal oude tl-buizen tus sen bevind. Op het publiek wordt een beroep gedaan zich niet aan dit misbruik van de papiercontainer schuldig te ma ken want de gevolgen zijn bijzonder vervelend. Mogelijk zal de op dit moment buiten gebruik zijnde Doopsgezinde kerk van Oosterend voor nieuwe doeleinden ge schikt gemaakt kunnen worden. Er is daarom bij de gemeente op aangedron gen gelden voor restauratie beschikbaar te maken. Het Oosterender mannenkoor en het christelijk muziekkorps „Excelsior" lie ten kortgeleden weten dat zij hun repe tities in de verbouwde kerk zouden wil len houden Omdat het geheel met deze twee niet volledig rendabel te maken is hoopt men dat er in de toekomst ook een dependance van de muziekschool geves tigd kan worden. Wellicht bestaat ook de mogelijkheid er een peuterspeelzaal in onder te brengen In verband met de komende feestda gen worden de toto- en lottoformulieren inplaats van donderdag deze en volgen de week op woensdag opgehaald mingsplan te wijzigen aangezien de ge wenste uitbreiding redelijk en wenselijk is. B. en W, beloofden dat te zullen pro beren, zodat Van der Veen te zijner tijd mogelijk toch zijn zin zal krijgen. Inzage Naar aanleiding van de benoeming van mevrouw C. M. S. van Velthuysen- Kombrink als onderwijzers aan de o.l school De Koog (een beslissing die niet de gemeenteraad maar B en W. heeft genomen omdat dergelijke benoemingen enige jaren geleden zijn gedelegeerd) vroeg J. C. Dros of de gemeenteraad toch inzage kan krijgen van de lijst van overige solicitanten en kan vernemen waarom de keus op die ene is gevallen. De burgemeester vond het strijdig met de delegatiegedachte om op die manier een soort verantwoording af te leggen, maar was toch bereid de gevraagde in formatie te geven. Met een programma, gepresenteerd door mevrouw M. v. d. Wilk-Molenaar, heeft de afdeling Texel van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen donderdagavond in de LTS haar kerst avond gevierd. Er bestond veel belang stelling voor dit sfeervolle gebeuren. Mevrouw v. d. Wilk vertelde o.a. over Zweedse kerstgebruiken waarbij gezon gen werd door een uit enkele leden ge vormd koortje. Nadat mevrouw Duinker alle dames welkom had geheten sprak ze een inlei dend woord over de vrede die met het kerstgebeuren werd gebracht. Mevrouw Duinker voegde er aan toe dat men, om die vrede uit te dragen bij zichzelf moet beginnen. Santé Lucia Mevrouw v. d. Wilk vertelde hierna iets over Zweedse kerstgebruiken. Ze besprak diverse facetten van het feest in dit land zoals de zorg die men er be steedt aan 't kerstverhaal. Ook vertelde ze over Santa Lucia, de koningin van het licht. Een koortje zong hierna een Zweeds liedje, waarna Santa Lucia bin nenkwam met haar gevolg. Ze droeg een kroon met kaarsen op het hoofd en werd vergezeld door een aantal meisjes dat een lied zong. Het geheel was in gestudeerd door mevrouw v. d Eyk- Bierens. Kerstverhaal Het verdere programma bestond uit de vertoning van een aantal dia's en het vertellen van een kerstverhaal uit „Kin derstemmen" van J. Visser-Rozendaal. De avond werd besloten met het geza menlijk zingen van Stille Nacht, waarna iedereen huiswaarts trok. TEXELAARTJES Bromfietsbanden 2.75 x 17 va. ƒ29,90. Dat kan al- leen bij Ran tweewielers Volop handappels en handperen. M. Huisman, De Veen. tel. 2203 Lompen en metalen; afhalen autowrakken. J. Schagen, Wagemakerstr 28, Den Burg, tel. 2470 Met de TAXI-BUS op ziekenbezoek, ma., wo. en vrij. Vertrek vanaf Den Burg Inl. (02220) 2000 Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Inwoners van De Koog, Den Burg en omgeving kunnen nu hun oliebollen al bestellen. (02228) 497 bg.g 637 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor alle soorten gas. P le Noble, Thijsselaan 104 telefoon 3276 Bruining en Agter voor aardleidingen. Tel. 02228 482 of 283 Torenrestaurant Cocks dorp. Diner bij Candle light. (02222) 283 n e ma OP 165'

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2