„WAT IK ZEGGEN WOU.." Voorrangskaarten-oorlog „VADERS TWEEDE VROUW" Goede tijden bij zware winterbosloop Scheidsrechterscursus Oud-ZDH won met 21 Zaalvoetbalprogramma Zaalvoetbal Damclub Texel Klaverjasclub ,,De Zwaan'' Bakelaar leidt op helft dameompetitie Schaakclub „En Passant" Jaap Dros won schaaktoernooi Niet nodig? Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 4 januari 1977 lllEDEDELINGEN ;.d.h. Er ligt weer een nieuw jaar voor ons bij een terugblik op 1976 zien we dat H opnieuw een erg aktieve periode ter de rug heeft. Als hoogtepunt moet :er de serie akties in de zomermaan- genoemd worden die het 45-jarige >taan van „De Zwaluwen" luister bij bben gezet. ZDH telt momenteel (incl. mnastiek) ongeveer 150 leden. Er zijn ee zaalvoetbalteams onder de namen e Spyker" (ZDH 2) en ,,'t Kompas" DH 1) terwijl het veld voetbal over 7 tallen beschikt. Al deze aktieve leden ins ik een sportief nieuwjaar zonder assures toe. De beste nieuwjaarswen- n gaan natuurlijk ook uit naar alle do- teurs en allen die ZDH een warm hart edragen". F. Zwanenburg, voorz. ZDH Om de mogelijkheid te scheppen voor Texelse jeugdelftallen scheidsrech- rs van het eiland zelf te recruteren il er op 13 januari een cursus van start lan, te geven in de ,,Kletskeet" op het irrein van S.V. Texel. Er zijn cursussen oor zowel A en B als vrouwelijke :heidsrechters Ze beslaan allemaal 7 vonden waarop van 19.30 tot 21.00 uur ?s gegeven wordt Deze scheidsrechterscursus betekent ok dè gelegenheid voor de leiders van 'upillenwedstrijden om iets meer spel- egelkennis op te doen. Verdere inlichtingen zijn te verkrijgen >ij P.van der Gracht, Kikkertstraat 59, De Cocksdorp, telefoon (02222) 293. De wedstrijd tussen het huidige ZDH eerste elftal en elf ex- eerste elftallers, voorafgegaan aan een feestelijke nieuw jaarsbijeenkomst in clubhuis „De Spil" is zondagmiddag met 21 een overwin ning voor oud-ZDH geworden. Er werd gespeeld met een bal die ter gelegenheid van de jaarwisseling beschikbaar was gesteld door Fa. Goënga De aftrap werd verricht door Minne Goënga jr. Wegens de laatste weken steeds vaker optredende minder goede weersomstan digheden is door het clubbestuur van ZDH besloten bij afgelasting van wed strijden zondags een gezellige middag in het clubhuis te organiseren. De aanvang daarvan is iedere keer half drie. Alle le den, donateurs met hun dames zijn hier bij welkom Woensdag 5 januari, le bekeronde: 18 30 u.' Topido-SV Amro 19.15 u.: Brandweer-Rab 20.00 u.: Texel-ZDH 2 20.45 u.: Dubbeldik-Oosterend 1 21.30 u.: Badhotel-Tex. Boys 2 Tijdwaarneming: FC Vergiet. Commissiedienst: F. Schellinger. Donderdag 6 januari: Junioren: 18.30 u.: RSG Fiat-'t Swarte Schaep 19.00 u.: JKM-Bureau Eelman Senioren: 19.30 u.: Jelleboog-FC Vergiet 20.15 u Oosterend 2-Nioz 21 00 u. - FC Knudde-Texelse Boys 1 21.45 u.: JKM-'t Galjoen Tijdwaarneming: Brandweer Commissiedienst: W. C. Witte Maandag 10 januari: Junioren: 18.00 u.: JKM-Vitaminebron 18.30 u.: 't S. Schaep-Bur Eelman Commissiedienst: L. Heerschap Alhoewel er zondag een nogal kou de wind over het parcours stond wer den er op nieuwjaarsdag tijdens de 5de Texelse winterbosloop erg goede tijden gemaakt. De wedstrijdloop werd een overwinning voor de Duitser Uwe Knodt. Hij legde de 8 km af in 27.26 minuten. Kort na hem waren het Nico Ridder (Den Helder) en A. de Ridder (De Koog) die over de eindstreep kwa men, in tijden van respectievelijk 27.50 en 27.55 minuten. Diny Koekoek (Apel doorn) won de wedstrijdloop bij de dames. Haar tijd was 38.30 minuten. Er hebben op nieuwjaarsdag ongeveer 200 deelnemers meegedaan aan deze Winterbosloop die voor de vijfde maal georganiseerd was door de Texelse Sportraad. Ongeveer de helft vian de gestartte 'atleten was van het eiland zelf, wat een beetje teleurstellend was omdat er vorig jaar aanmerkelijk meer mee hebben gedaan. Daarentegen waren er nu weer meer overkantse deelnemers zo dat het gemiddelde van 200 goed ge handhaafd blijft. Voor de wedstrijdtocht die over een afstand van 8 kilometer door de Dennen voerde hadden zich 60 deelnemers in geschreven. Onder hen bevonden zich meestal niet-Texelaars. Van de plaatse lijke atleten was het tenslotte A. de Ridder uit De Koog die een zeer goede Uitslagen: Junioren: RSG Fiat-Vitaminebron 21 't Swarte Schaep-JKM 12 Bureau Eelman-RSG Fiat 00 Swarte Schaep-Vitaminebron 60 Senioren le klasse: Dubbeldik-De Zwaan 30 Oosterend 1-Casino 13 't Galjoen-Reizenboetiek 13 Senioren 2e klasse: Rab-Nioz 34 FC Knudde-Texelse Boys 1 31 Jelleboog-Topido 05 Senioren 3e klasse: Oosterend 2-Texelse Boys 2 42 ZDH 2-FC Vergiet 1—1 Damclub Texel zal de laatste wed strijd voor de bondscompetitie op 8 ja nuari spelen tegen Het Probleem uit Hoorn. De Texelse dammers zullen zich bij winst alsnog bij de middenmoters van de ranglijst gaan scharen. Op dc laatste clubavond van 1976 ver zamelde het paar F. van der Gracht en G. Caspers de meeste punten. Zij konden bogen op 'n totaal van 7.025. Zij werden gevolgd door M. Bakelaar en A. Bakker die op 6.852 bleven staan. De dames Ofrein en Huisman noteerden 6.834 pun ten. In de stand veranderde door deze scores niet erg veel. Van Hoorn en Lek verdwenen uit de kop van het tweede periode klassement. Stand tweede periode: Echtpaar H. Zijm M. Witte-T. Bakker T. en J. Witate T. van Hoorn-H. Lek Echtpaar Ofrein Totaalstand: P. Hartog-H. Snoek P Veeken-D. Witte T. en J. Witte Echtp. P. van Heerwaarden Echtpaar H. Zijm prestatie leverde door derde te worden, op het (toch wel) zware parcours in de omgeving van „Dcnncnrust". De winnaar van vorig jaar Nico Rid der wist op enkele tientallen meters voor de eindstreep zich van zijn Texelse medestrever los te maken en met 5 se conden voorsprong tweede te worden. Evenals bij de wedstrijdloop waren er ook bij de recreatieve tocht (over 4 kilometer) geen uitvallers. Ook hier kan gesproken worden van een geslaagd eve nement. Hoewel het er hier niet in de eerste plaats om ging wie er eerste werd ontwikkelde men toch een behoorlijk tempo. Tenslotte ging Martin Zijm als eerste over de streep, gevolgd door Maarten Stoepker en Dirk Eelman. Bij de damclub Texel lijkt het er hal verwege de clubcompetitie veel op dat het ditmaal P. Bakelaar is die recht op het kampioenschap afstevent. Hij heeft een ongekend hoge score laten noteren van 95%, nl. 19 punten uit 10 partijen. P. Kooiman en J. Hooijberg mogen uit maken wie er 2 en 3 gaan worden. Zij zullen in de resterende partijen ook nog tegen elkaar uit komen en deze ontmoe tingen worden met veel spanning tege moet gezien. In de plaatsing van de nummers 4 tot en met 15 kan nog van alles gebeuren en zijn flinke verschui vingen te verwachten. Uit de hier volgende ranglijst blijkt /naar al te duidelijk dat er een aantal spelers regelmatiger aanwezig zal moe ten zijn. Voor de eindrangschikking zul len 18 partijen gespeeld moeten worden. part. pnt. 1. P. Bakelaar 10 19 95 2. P. Kooiman 13 20 77 3. J. Hooijberg 11 16 73 4. J. Vinke 11 12 55 5. J. van Heerwaarden 14 15 54 6. G. Dros 14 15 54 7. C. Vinke 12 12 50 8 W. Bakker 11 11 50 9. C. van der Werf 11 11 50 10. F. Mosk 8 8 50 11. B. van der Meer 6 6 50 12. C. Groenhof 14 13 46 13. J. P. Stam 11 10 45 14. J. Sohoo 9 8 44 15. A. Vinke 12 10 42 16. C. Dalmeijer 8 6 37 17. J. van Kranenburg 8 4 25 18. P. de Graaf 2 1 25 19. J. Jonker 11 5 23 20. W. Smidt 8 2 13 Zowel Vittali als Dros moesten er op de clubavond echt voor gaan zitten. De Bruin en Eijgenraam tekenden beiden voor verdienstelijk tegenspel. Karei Kuip en Jan Witte zouden tot nog veel beter spel kunnen komen indien ze de beschikbare tijd eens volledig gingen benutten. Nu verloren ze van resp. Zoe telief en Eijgenraam. Bakker mocht van geluk spreken dat Witte hem een licht stuk in de schoot wierp toen zijn koningsstelling met in storten werd bedreigd. P. Comelissen won verrassend van de hoog geklasseer de Bergman. Terpstra overwon Elzinga en begint hiermee wellicht aan een goede comeback. Uitslagen: A. Terpstra-H. Elzinga 10 G. Zoetelief-K. Kuip 10 M. Vittali-W. de Bruin 10 C. Witte-G. van Es 01 J. Witte-A. Bakker 01 F. Eijgenraam-J. Dros 01 P. Bergman-P. Cornelissen 01 K. J. den Haan-G. Zoetelief 01 Het woensdag gehouden open schaak toernooi van schaakclub En Passant is een overwinning geworden voor Jaap Dros uit Den Burg. Er werd aan deel genomen door 29 schaakliefhebbers, voornamelijk leden van de organiseren de vereniging, maar ook vier leden van de dam- en schaakclub Oosterend en drie Roermondse schakers. Drie spelers namen geen deel aan de finale en ontbreken in het klassement. Bij de junioren won G. van Es een luxe schaakspel, P Lanser een kleine radio en J. Dros een presse-papier. Er werd ook een aantal troostprijzen uitgereikt. Uitslag senioren: 1. J. Dros, Den Burg; Met stijgende verbazing volg ik de polemiek over „TESO en de voorrangs- kaarten-oorlog". Heb ik er wat mee te maken?, vraagt u? Ik kom sinds 1949 elk jaar op Texel, een reeks van (de laat ste) jaren zo'n week of tien per jaar. Ik begon dus in de tijd dat je op de Ruys- laan aan de boskant je fiets tegen een boom kon zetten, zonder slot, om een wandeling door de duinen naar zee te maken en terug, om dan weer op de fiets te stappen en je tocht te vervolgen. Dat was ook de tijd, dat veel Texelaars gin gen uitkienen wat ze konden doen om een toeristenstroom op gang te brengen. Er stond er één in z'n tuin z'n grote kippenhok aan te gapen, en dacht: „als ik m'n kippen opvreet en ik zet in dat hok een deur en een paar ramen, dan heb ik een pracht van een vakantiehuis. Doe ik!" Toen breidde Texel z'n gastvrije armen heel wijd uit en riep: „Nederlan ders kom toch naar je mooiste Wadden eiland, je weet niet hoe héérlijk 't is!" (Even in ernst: dat is 't, anders zat ik er geen 27 jaar!) En 't bouwen begon! Hou ten huisjes zonder gerief (ik kan er van méé praten), toen met méér gerief, en van steen; toen meer luxe huisjes en tenslotte super-de-luxe vakantiehuizen met win terverwarming, en onderwijl of ferden duizenden en duizenden toeristen hun geld op het altaar van de beroem de gastvrijheid, aldus de weg banend naar steeds méér luxe in de vakantie verblijven. Het eerste bedrijf is dan ten einde. Het tweede begint. Op de parkeerplaats Haven Den Hel der staan honderden auto's met vakan tiegangers. Apart staan de T-klanten, dat zijn de bewoners van Texel. Hoewel ze weten: al die rijen auto's bergen onze gasten, zeggen ze (helemaal in strijd met de regels van goede gastvrijheid)- „eerst wij; als ze vanmorgen niet overkomen, dan vanavond". Tot TESO daar een stokje voor stak (letterlijk en figuurlijk) door te bepalen: zóveel T-auto's per boot en de rest is voor de toeristen! Goed ge regeld! Maar nu begint 't pas goed fout te lopen. Want er is een nieuwe groep bijgekomen: de rijke gozers met hun „tweede woning" (ik aanvaard het feit dat daar een enkeling onder schuilt die van pure armoe zich een tweede huis heeft aangeschaft, maar dit is wel een uitzondering!) Die pilaren van de Texel se welvaart willen voorrang. Je zal daar een paar uur staan wachten eer je in je zomerpaleis kan arriveren. Nee, laten die duizenden sloebers-voor-een-paar- weken maar staan schroeien of vernik kelen (ter beslissing van het KNMI in De Bilt (mijn gemeente)Zó is nu de situatie. Als de TESO ook ten opzichte van deze gefortuneerde lieden (hé, nu 2. A. Terpstra, Den Burg; 3. H. Elzinga, De Waalu; 4. J. Grootjen, Roermond; 5. W. de Bruin, Oudeschild; 6. J. Hooijberg, Den Burg; 7. H. Tuinema, Oosterend; 8. H. Groote, Roermond; 9. P. Tuinema, Oosterend; 10. F. Meddens, Roermond. Junioren A: 1. G. van Es, Den Burg; 2. S Waayer, Oosterend; 3. J. Witte, Den Burg; 3. P. Bergman, Oudeschild; 5. Erik Dros, Oosterend; 5. K. J. den Haan, Den Burg; 7 K. Kuip, Den Burg; 8. P. Cornelissen, Den Burg. Junioren B- 1. P. Lanser, Den Helder; 2. H. Visser, Den Burg; 3. J. Rommets, 't Homtje; 3. J. van Beek, Den Burg; 5. J. Rienstra, Den Burg; 6. C. Kuip, Waal enburg; 7. S. Kuip, Den Burg; 7. P. Kru- gers. Den Burg. „En Passant" gaat op 8 januari naar Bergen om voor de bondscompetitie een wedstrijd tegen Bergen 2 te spelen. niet gaan afdingen!) beperkende maatre gelen gaat nemen, zitten alle katten in de tweede-woning-gordijnen. En wat nu? Deze lieden zeggen: we gaan ons organiseren! (Pas nu maar goed op, burgemeester Sprenger en Raad van Texel). Waarop de T-bezitters zeggen: dan doen wij dat ook. Mag ik nu voor het forum van de tienduizenden doodgewone Texel-vakan- tiegangers het voorstel doen een machti ge toeristenorganisatie te vormen, die de T'- en de 2de woningbezitters gewoon van de kaart véégt en met kracht en klem aan TESO vraagt: breng ons eerst over en dan en daarné al die „protes tanten", (als u begrijpt wat ik daarmee bedoel?) en zo niet, dan komen we de boten gewoon „kraken". Dat is in een goede democratische samenleving het recht van de massa. Ik hoop dat deze malle bijdrage mag „bijdragen" aan een redelijke oplossing, waarvoor het gastvrije Texel zich niet behoeft te schamen. Oh ja, van die toe ristenorganisatie word ik vanwege mijn leeftijd geen bestuurslid (76 jaar). Hoog uit zou ik op vererend verzoek het ere lidmaatschap aanvaarden. Maar dat zie ik nog niet zitten! Texel fonkelt, Texel konkelt, TESO's eer wordt weer geveld. Texel heeft de centen binnen, Ieder raakt er buiten zinnen, Gnuivend heb ik 't u gemeld. (Sorry, Texelaars, jullie zijn evengoed fijne luiden). In 1977 hoop ik weer heel erg te ge nieten van en in de heerlijke natuur van mijn geliefde Texel. En als ik bijgeval de allereerste voorkeur van TESO krijg (verdiend! denk ik maar zó: twee hon den vechten om een been, de derde loopt er snel mee heen. Bilthoven, 27-12-'76 H. L. van Bruggen 't Homtje, 2 januari 1977 12.30 uur. TESO een derde boot/dubbeldekker? Helemaal niet nodig! De tweede gebrui ken ze niet eens! A. Bakker, Rotterdam K. Duinker, Den Burg W. Huizinga, Venhuizen pnt. m. 26.654 10 26.158 9 25.709 5 25.637 9 25.476 4 p nt. m. 84.670 24 83.341 26 83.122 28 82.619 36 81.228 26 BRIEVEN VAN LEZERS - BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKT1E FEUILLETON: DOOR GERRIT FRANSSEN 8. Ze zag zijn blik op zich gevestigd. Gelijk realiseerde ze zich: ik zie er pot sierlijk uit in deze veel te lange en wijde broek Zo meteen lacht hij me uit. Maar de man kwam langzaam nader, haalde zijn zakmes te voorschijn en gooide dat op tafel „Neem dit", zei hij enkel. Geen groet, geen woord van waardering. Zwijgend legde ze het grote mes terzijde en maakte het zakmes open, waarmee ze verder ging schillen Intussen liep de man door naar de slaapkamer. Hij is een bok, dacht ze, gepikeerd, omdat er geen woord van lof over zijn lippen was gekomen. Straks gaat-ie me nog vertellen, dat ik het niet zonder zijn toestemming had mogen doen. Hij kent gewoon geen manieren; hij is een lompe rik, die niet weet hoe hij zich tegen over een vrouw moet gedragen. Oké, morgen ga ik weg, dacht ze. Je zult elke dag met zo'n man moeten leven! Ze keek op, toen hij terugkwam. Zijn bovenlichaam bloot en een handdoek in de hand, ging hij naar buiten. De hond volgde hem. Nu heeft hij ook de schone slaapkamer gezien met het netjes opge maakte bed. Waarom zegt-ie er nu niets van? Je zou haast denken, dat-ie op zijn manier verlegen is. Of mensen schuw soms? Kun je dat worden, als je enige tijd aan het kluizenaren bent? On getwijfeld woonde de man hier al een hele poos. Hij zag er immers uit als een halve wilde met zijn lange haren en baard van een week? En z'n smerige werkbroek, waarvan je het vuil met een mes kunt afkrabben? Zou zo'n man zich wel eens helemaal wassen? Mij dunkt, door dat zware werk zal hij toch zeker veel transpireren. En dan nooit schoon ondergoed aanBa. In dezelfde volgorde als de vorige avond metamorfoseerde hij zich. Terug in de kamer in een schone boezeroen pakte hij een emmer en liep weer naar buiten. In de gauwigheid had ze gemerkt dat hij een kam door zijn haren had ge haald. Toen de vrouw klaar was met de aardappelen, waste ze die en zocht naar een pan. Op een plank stonden er drie. Ze nam er een en deed er de aardappe len in, waarna ze het warme water er opgoot. In de kast wist ze nu een kom met zout. Ze strooide er wat over en sloot toen het deksel. In de kelder had ze de juspan gezien, die haalde ze en zette die eveneens op het fornuis. Naar de aan de zoldering hangende hammen kijkend, zei ze tot zichzelf: Daar moet hij maar wat van afsnijden. Het fornuis wat harder opstokend, keek ze met vol doening naar haar werk, maakte het zakmes schoon en legde dat weer op de tafel. Met de bak schillen liep ze naar buiten, waar het daglicht nu bijna afge storven was. Op de hoek botste ze bijna tegen de man op, die de koe gemolken had en met de emmer terugliep naar huis. Hun blikken ontmoetten elkaar. Al was het maar even, ze zag pretlicht jes in zijn ogen. Vanwege de bij na-bot sing natuurlijk. Zonder meer liep ze ver der en deponeerde de schillen op de mestvaalt. Terug in huis zag ze, dat de man de leiding van haar had overgenomen voor wat de verzorging van het avondeten betreft. Hij vulde een ketel met water en zette die op. Meteen wist ze het: ik heb de koffie vergeten! Stom. Nu ja, wat weet ik hier eigenlijk nog na één dag? Ik ben van vanmorgen af aan het werk geweest, dat heeft hij nu kunnen consta teren. De man keek naar haar, toen ze be sluiteloos stond te kijken. Hij had in middels de hanglamp aangestoken, zo dat er weer enigszins behoorlijk licht was in het vertrek. Hij zei: „Er waren wortelen in de kelder". Ze had ze zien liggen: dikke, grote winterwortelen op een der planken, dicht bij het kleine kelderraampje. Maar hoe kon ze weten, dat die als groente moesten dienst doen? Hij had immers niets gezegd? „Sorry", zei ze enkel. Om zich een houding te geven, ging ze naar de pomp en probeerde zich provisorisch te was sen. Gelijk realiseerde ze zich met schrik: ik heb mijn jurk niet aan! Ze bekeek zichzelf in haar onderjurk onder de lange broek, die met repen stof over haar schouders omhoog werd gehouden. Instinctmatig trok ze de broek zo moge lijk nog iets omhoog, omdat de welving van haar buste duidelijk te zien was. Vandaar die pretlichtjes in zijn ogen, toen ze op de hoek bijna tegen hem aan gebotst was. Nadat ze zich had gewassen, liep ze naar de slaapkamer, waar haar jurk over een stoel hing, alsmede haar panty. De broek uittrekkend keek ze naar haar vuile voeten. Een afgrijselijk gezicht moet dat zijn in het volle licht. In elk geval, voor ik naar bed ga, moeten ze schoon. Dan maar zonder panty. Zich in haar jurk hijsend zocht ze in haar tasje naar een kam en probeerde haar weerbarstige haren enigszins in fatsoen te brengen. Ze voelde er met haar hand aan en bekeek die. Ba, ook al vuil. Ik zal morgen m'n haren moeten wassen, yant ik zie er uit! Terug in het vertrek, nu met haar jurk aan, maar nog altijd op blote voeten, voelde ze zich in zijn tegenwoordigheid rustiger. De blote voeten waren nu geen bezwaar, want de vloer was in ieder ge val schoon. „We doen het vanavond zonder groen te", besliste de man, „anders wordt het te laat. „U krijgt wel een flink stuk vlees. Morgen ga ik naar het dorp en daar haal ik dan wel wat er nodig is". Ze had intussen borden en vorken en de messen uit de kast gehaald. En twee grote koppen, want de man had de koffie klaar. Hij kwam met de pan nen naar de tafel. Van de juspan het deksel afnemend, haalde hij er een stuk vlees uit, dat hij op het bord van de vrouw deponeerde. „Het is van een wild zwijn", verduidelijkte hij. „Smakelijker dan gewoon varkensvlees". Tijdens het eten, dat ook weer zwij gend was begonnen, vroeg hij enkel: „Waar hebt u mijn kleren uit de slaap kamer gelaten?" Ze wees naar de deur „Buiten in een teil. Ik had ze willen wassen, maar kwam er vandaag niet meer aan toe. Ik doe het morgen wel vóór ik ga". Hij antwoordde niet, maar schonk zich na het eten koffie in. De kan naar haar toeschuivend, beduidde hij, dat ze het voor zichzelf moest doen. Gek, dacht ze, koffie bij warm eten. Maar toch is het lekker. Het vlees kon ze met moeite op, al vond ze de smaak inderdaad exquis. Misschien wat scherper dan gewoon varkensvlees; het was malser. Dat er geen groente was deze avond, deerde haar nauwelijks. Opnieuw dacht ze: wat kunnen we eigenlijk veel missen, als de omstandigheden daartoe aanleiding ge ven. Na het eten haalde de man een an dere pan van het vuur, die pap bleek te bevatten. Ditmaal schepte hij haar bord vol, de suikerpot naar haar toeschui vend. Hoewel ze eigenlijk al verzadigd was, deed de geur van de pap haar ver langen groeien, dus strooide ze er suiker over en begon te eten. Maar toen haar bord leeg was, voelde ze zich opgebla zen. Als ik hier blijf, ben ik binnen een paar maanden zo dik als een boerin, dacht ze. En ik ben altijd zo trots ge weest op m'n lijn! Stilzwijgend hielp ze mee afruimen en afwassen. In tegenstelling tot de vo rige avond, toen de man had gezegd: dat doe ik morgen wel. Nu was alles schoon opgeborgen in de oude kast, die ze die morgen helemaal afgenomen had met een doek en heet zeepsop. Zoals ze alles in deze kamer had gereinigd. Maar de man had er met geen woord over ge sproken. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5