Marx Brothers in „Go West" 8POKT MIBUWS I Winstkansen voor ZDH thuis tegen programma S. Bremer won Strender derby Eilandcompetitie volleybal Zon. mann en hoo£ water PROGNOSES Burgerlijke stand Eerste plaatsen voor CVT-meisjes Bowling Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 4 februari 1977 Van donderdag tot en met zaterdag brengt het City theater nog eens „De kanonnen van Navarone". Het overbe kende en blijvende bioscoopsucces, han delend over de kleine groep specialisten die door de geallieerden wordt uitge stuurd met de opdracht de Duitse kust- batterij in de Griekse wateren te sabo teren. Zolang die enorme pijpen de zee engte daar bestrijken kan er van een doortocht van de geallieerde vloot geen sprake zijn. Al spoedig blijkt er binnen de groep saboteurs verraad. Wie en waarom blijft lang onbekend en houdt de spanning er in. Maar ook de liefheb bers van sensatie en spektakel worden niet vergeten, want de film kent vele aktiemomenten. De belangrijkste ac teurs zijn Gregory Peck, David Niven, Anthony Quinn en Stanley Baker. Zij worden geregisseerd door J. Lee Thomp son. De voortreffelijke filmmuziek, zon der welke de film niet half zo spannend zou zijn, werd geschreven door Dmitri Tiomkin. Dagelijks aanvang 19 30 uur, toegang 14 jaar. Zondagmiddag 3 uur is er voor de jeugd een tekenfilmprogramma waarin de snelste muis onder de zon „Speedy Gonzalez" de belangrijkste „filmster" is. De Amerikanen vertellen onder elkaar meer Mexicanenmoppen dan wij Bel genmoppen. De spreekwoordelijke lui heid, het grappige accent en de armoede van hun zuiderburen, zijn dan ook het recept waar deze tekenfilms in de Ver enigde Staten zo'n succes door hebben. Zondag- en maandagavond (20.00 uur) maken de gevaarlijk-gekke Marx Bro thers het Wilde Westen onveilig. „Go west" mag door de liefhebbers van dit helse trio niet worden gemist. De gierende zaal vol filmgangers, toen drie maanden geleden „A night at the opera" werd vertoond, bewees dat er ook op Texel voldoende animo is voor Programma dinsdag 8 februari 1977 Veld A: dit soort gein. Dat is prettig, want er zijn nog een paar schitterende films die op vertoning wachten. In „Go west" vliegen de stukken er van af en voor de lang volgehouden fi nale geldt dat zelfs letterlijk. Groucho, Chico en Harpo op een trein in het Wil de Westen. De kolen zijn op, maar de locomotief moet blijven draaien. Met bijlen en ander gereedschap breken ze langzaam maar zeker de rijdende wa gons af. Het begint met een plint je en een armleuninkje daar, maar onbarm hartig verdwijnen deuren, dak en wan den onder hun gretige handen. Op de kale onderstellen vliegen de ontstelde passagiers Westwaarts. Een van de beste filmgrappen ooit bedacht en uitgevoerd met een perfect gevoel voor timing De film werd gemaakt in 1940 en ver schilt in zoverre van bijvoorbeeld ,,A night at the opera" dat de grappen niet eerst in een toernee door het land wer den uitgeprobeerd. Daardoor blijken ze minder mechanisch. Opnieuw komen de „verplichte nummers" (Chico's piano- en Harpo's harpoptreden) er in voor en opnieuw kan men zich verbazen over de enorme veelzijdigheid van talenten. (Geen filmtrucs of playbacktoestanden). In een krankzinnig tempo vliegen de dialogen je om de oren (Twee broers in gesprek met een Indiaan; Groucho: .White man red mans friend! White man want to make friend with red brother!" Chico: „And sister too!"). In de grote steden komt het regelma tig voor dat mensen drie of vier keer achter elkaar de voorstellingen bezoe ken. Want je ziet en hoort steeds meer en lacht steeds harder De zon komt 6 februari op om 8.12 uur en gaat onder om 17 37 uur; 9 februari op om 8 07 uur en onder om 17.43 uur. Maan: 4 febr. V M.; 11 febr. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 4 februari 8.51 en 21.03 Zaterdag 5 februari 9.37 en 21.48 Zondag 6 februari 10.21 en 22.27 Maandag 7 februari 11.00 en 23.03 Dinsdag 8 februari 11.33 en 23.36 Woensdag 9 februari en 12.03 Donderdag 10 februari 0.05 en 12.30 Vrijdag 11 februari 0.37 en 13.02 Zaterdag 12 februari 1,18 en 13.53 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Na een zeer goed 0-0 gelijk spel in de afgelopen zondag gespeelde wed strijd tegen het Helderse Zeemacht speelt het eerste elftal van S.V. Texel ook dit weekend weer aan de over kant. In Breezand moet het team het opnemen tegen het zeer wisselvallig spelende ZAP. Het is dus zaak er van begin af aan flink tegenaan te gaan om geen risico te lopen. Bovendien hebben de Texel elf nog wat goed te maken naar aanleiding van de op ei gen terrein geleden 1-2 nederlaag. Texelse Boys 1 speelt zondag tegen Conzelo (Waarland). Uit is het vorig jaar een 23 overwinning voor de Boys ge worden maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat we nu van een „makkie" kunnen gaan spreken. De Waarlanders zullen er duidelijk alles aan willen doen om revanche te nemen. Conzelo staat op de voorlaatste plaats en er kan van ze verwacht worden dat ze er ales aan doen daar vanaf te komen. Beste reme die voor het Boys-team zal het eigen initiatief zijn, wat snel punten op moet leveren. Dan zit een zege er echt wel in. Het eerste elftal van S.V. De Koog speelt zondag opnieuw thuis. Nu komt GSV (Groot Schermer) naar het Noord zeedorp. De Kogers hebben tegen hen destijds een 33 gelijk spel behaald dus het krachtsverschil is niet zo groot als ten opzichte van het Graftdijkteam dat afgelopen zondag De Koog met 15 voor schut zette De Kogers zullen zich nu volledig in moeten zetten, om de begeerde volle winst te pakken. Tegen dit GSV, dat nota bene 1 punt hoger staat moet toch minstens een gelijk spel behaald worden! Schoorl dat bekend staat als een las tige harde ploeg is zondag de tegenstan der van het eerste elftal van S.V. Oos terend. Als SVO zich in de sub-top wil handhaven moet deze moeilijke ontmoe ting wel gewonnen kunnen worden. De Strenders hebben om Schoorl te kunnen kloppen voldoende techniek in huis. ZDH 1 krijgt zondagmiddag om half drie SDOB uit Broek in Waterland op bezoek. Dit SDOB is een grote vereni ging onder de rook van Amsterdam die (evenals de Hoornders trouwens) nog steeds geen kans heeft gezien voorgoed uit de derde klasse te komen. Het is (mede daarom) voor ZDH altijd een moeilijke tegenstander. De Hoornders wonnen vorig jaar verrassend met 51 van SDOB maar deze Waterlanders ga ven kort geleden De Koog met 30 een lesje. Konklusie uit dit alles kan alleen maar zijn dat ZDH best in staat moet worden geacht om hier beide winstpun ten aan over te houden. Spannend wordt het in ieder geval. gevonden. Er komt hiervoor geen ver vangende wedstrijd Lagere elftallen Het tweede van S.V. Texel heeft zon dag vrij. Het derde moet uit naar het derde van WGW (Den Helder). Een ge lijk spel lijkt al een zeer goede prestatie voor deze derde elftallers. Texel 4 kan thuis de punten op SRC 7 (Schagen) ver overen. Texelse Boys 2 speelt evenals Texelse Boys 3 een uitwedstrijd. Het tweede neemt het op tegen BKC 2 (Anna Pau- lowna) en het derde tegen DWOW 3 (Wieringerwerf). Met een beetje hulp van de weergoden gaan deze wedstrij den een overwinninkje worden voor de Texelaars. Texelse Boys 4 tegen Wierin- gerwaard 4 is al eerder gespeeld en gaat dus niet door. Het tweede van ZDH speelt om kwart over twaalf een wedstrijd tegen Schagen 5. In dit geval mag een overwinning bin nen het bereik van de Hoornders wor den geacht. ZDH 3 speelt uit tegen de veteranenploeg van Helder 6. Thuis be haalde het derde haar enige overwin ning tegen dit team. Een gelijk spel is uit een mooi resultaat. Junioren en pupillen S.V. Texel junioren Al krijgt het uit tegen Kaagvogels Al zeer moeilijk. Maar met voldoende inzet mag toch op de punten gerekend worden. Junioren BI, B2, Cl en C2 ontvangen Jong Holland BI, B2, Cl en C2. Uit werden het voor allemaal zware nederlagen er is dus nog wat goed te maken. Pupillen Al zal proberen van A2 te winnen. Pupillen A4 krijgt het uit tegen De Koog Al wel te moeilijk. Pupillen BI heeft de meeste kans tegen B2. Pupil len B3 gaat ook al naar De Koog en ook hier tegen De Koog BI is er weinig winstkansen. Pupillen Cl zal proberen van C2 te winnen. Pupillen C3 zal het uit tegen Oosterend Cl wel niet kun nen bolwerken. Texelse Boys. Junioren Al speelt zon dag thuis tegen Wieringerwaard Al en het is te hopen dat ze een goede wed strijd spelen en winnen. Junioren BI gaat zondag uit naar Watervogels BI. Een mooie kans om revanche te nemen voor de thuis geleden nederlaag. Junio ren B2 speelt thuis tegen Wieringermeer B2, wat hopelijk twee punten oplevert Junioren Cl gaat uit naar Helder C3. Dit is voor Cl de zoveelste uitwedstrijd maar verwacht mag worden dat ze daar nu wel aan gewend zijn en de punten Heren le klasse: 6.30 u.: Smash 1-Slagerij Kossen L. Uriot 7 10 u Leraath-JKM D Eelman Heren 3e klasse: 7.50 u.: Electrohuis-Texelstroom nv Koos Bremer 8.30 u.: Tevoko jun.-S. Bremer W. van Diesen 9.10 u.: Vinkes schoonm.-Strendsend Hans Witte 9 50 u.: De Rog-Grooten Slock 2 J. Siebinga Veld B: Heren le klasse: 9 50 u Vopoda Schoorl-Leraath J. Joosten Heren 2e klasse: 8.30 u.: Grooten Slock 1-Teso Marsdiep C. Kossen 9.10 u.: Tevoko Opduin-Timmers bakk. P. Keijser Dames le klasse: 6.30 u.WGD Expert-Koffiebar 1 M. Nichols 7.10 u.: Lois-De Rog 1 Jacq. Dros 7.50 u.: Tevoko jun. Vopoda Schoorl F. Androg Veld C: Dames le klasse: 9.10 u.: Fam. Witte-Gyvo 1 L. Geus 9.50 u.: De Koogel-Grooten Slock G Rüngs Dames 2e klasse: 6 30 u.: Gyvo 2-Timmers Bakkerij W. Wendrich 7.10 u.: Modehuis Beekman-Casino M. Bakker 7.50 u.: Sportshop-Dros' Bakkerij N. de Hartog 8 30 u.: FC Beerebar-De Rog 2 G. Witte De wedstrijd tussen de Oostercnder ploegen S. Bremer en Strendsend tijdens de dinsdagavond gehouden eilandcom petitie volleybal is een ontmoeting vol verrassingen geworden. S. Bremer won de derby tenslotte na een beslissende zege van 15-6 in de derde set. In de tweede klasse heren wist Jozef school het sterkere Aankoopcentrale toch een punt af te snoepen en bij de dames bleek Tevoko junioren duidelijk sterker dan Lois. Nadat Strendsend aanvankelijk een 10-3 voorsprong had genomen kwam Bremer geleidelijk terug. Vooral door een scherpe opslag wist het bij 13-13 ge lijk te komen. Strendsend, hierdoor ont moedigd, moest zelfs de set met 15-13 uit handen geven. In tegenstelling tot de eerste, was het in de tweede set Bre mer, die een 10-3 voorsprong nam. Maar nu bleek dat ook Strendsend sterk terug kon komen. Het won de set op het nip pertje met 16-14. In de beslissende derde set nam Bremer gelijk een voorsprong. Dit team gaf dit voordeel niet meer uit handen en won verdiend met 15-6. Goede partij Vooral in de eerste set speelde Jozef school tegen het beduidend sterkere Aankoopcentrale een goede partij vol leybal. Het kwam tot uiting in een 16-14 setwinst in de eerste spelperiode. In de tweede set kreeg Aankoopcentrale wat meer vat op het spel. Hoewel in het be- Cocksdorp gaat met de boot van 13.05 uur naar Hauwert waar om kwart voor drie tegen de vereniging met dezelfde naam wordt gespeeld. Beide teams ver tonen op papier niet zoveel krachtsver schil zodat een gelijk spel het meest waarschijnlijk is. Zaterdag Oosterend (Z) 1 speelt dit weekend op eigen terrein tegen Andijk dat met drie punten meer op de derde plaats van de ranglijst staat. Door terreinvoordeel kan een kleine overwinning in het vooruit zicht worden gesteld. Het tweede komt om kwart voor drie (ook al thuis) in het veld tegen Vrone 4 (Sint Pancras). Gezien de ranglijst moet ook dit een zege kunnen worden. Dames Beide dameselftallen van Texelse Boys zijn dit weekend vrij. Het eerste zou aanvankelijk een wedstrijd tegen DWB uit De Weere moeten spelen maar deze ontmoeting heeft al eerder plaats gin de strijd nog gelijk opging, won Aankoopcentrale toch met 15-10. Tegen het spel van Aankoopcentrale had Jozef- zefschool in de derde set geen verweer meer. Het moest zich met 15-4 gewon nen geven. Goed op dreef De Lois dames moesten zich in de eer ste set nogal tot verdedigen beperken omdat de aanval van Tevoko goed op dreef was. Het werd 15-15 maar in de tweede set ging het Lois beter af. Tevo ko begon nonchalanter te spelen, zodat ook Lois tot aanvallen en punten sco ren kon komen. De stand ging gelijk op. Twee time-outs waren er nodig om Te voko weer in het ntme te helpen. Het sterke spel van de eerste set kwam te rug en Tevoko won de set met 15-10. van 26 jan. tot en met 1 febr. 1977 Geboren: Xenia Désirée, dv. Petrus J. Commandeur en Theresia A. Witte; Chantal Jacqueline, dv. Bamhardus W. Molanus en Berber Dijkstra; Iwen, zv. Albert Bruijn en Hendrica M. Bakker; Marieke, dv. Albert Hut en Hilligje Ben- ning; Marie Louise, dv. Johannes G. van Hoften en Wilhelmina J. van der Linde. Ondertrouwd: Gerrit Rovers en Petro- nella A. W. Willems; Jan G. van Eek en Johanna Kuik; Gerard us T. C. Zijerveld en Emma C. Boekei. Overleden: Antje Dijker, ev. Barhorst, oud 84 jaar, wonende te Den Burg. ZATERDAG 5 FEBRUARI 1977: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Andijk, 14.30 uur Oosterend (Z) 2-Vrone 4, 14.45 uur Junioren: Texel Bl-Jong Holland BI, 14.45 u. Texel B2-Jong Holland B2, 14.45 u. Vesdo Bl-Oosterend BI, 14.30 uur Tex. Boys B2-W.Meer B2, 13.30 uur Texel Cl-Jong Holland Cl, 13.30 u. Texel C2-Jong Holland C2, 13.30 u ZDH Cl-St. Boys Cl, 13.30 uur Cocksdorp Cl-ZAP C2, 13.30 uur Helder C3-Tex. Boys Cl, 14 30 uur Oosterend C2-WGW C6, 13.30 uur Pupillen: dfAeling A: Cocksdorp Al-T. Boys Al, 15.00 u De Koog Al-Texel A4, 14.30 uur Texel A2-Texel Al, 11.45 uur Tex. Boys-Oosterend Al, 15.00 uur Afdeling B: Oosterend Bl-Cocksdorp BI, 12.00 u. De Koog BI-Texel B3, 13 30 uur ZDH BI-Tex. Boys B2, 15.00 uur Texel B2-Texel BI, 11.45 uur Afdeling C: Tex. Boys C2-De Koog Cl, 13.30 uur Tex. Boys Cl-ZDH Cl, 14 30 uur Oosterend Cl-Texel C3, 12,00 uur Texel Cl-Texel C2, 11.00 uur ZONDAG 6 FEBRUARI 1977: Afdeling Noordholland: ZAP-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys-Conzelo, 14.30 uur Hauwert-Cocksdorp, 14.45 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog-GSV, 14.30 uur ZDH-9DOB, 14 30 uur Schoorl-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) WGW 3-Texel 3, 14.30 uur BKC 2-Texel. Boys 2, 14.00 uur (vertrek boot 13 05 uur) Oosterend 2-Geelzwart 5, 14 30 uur ZDH 2-Schagen 5, 12.15 uur Succes 5-Cocksdorp 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) DWOW 3-Tex. Boys 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Helder 6-ZDH 3, 12.00 uur Texel 4-SRC 7, 14.30 uur Tex. Boys 4-W.Waard 4, 12.30 uur Junioren: Kaagvogels Al-Texel Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Geelzwart A2-ZDH Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys Al-W.Waard Al, 14.30 u W. Vogels BI-Tex. Boys BI, 12.00 u. SAMEN REIZEN: ZONDAG 6 FEBRUARI 1977: Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Texel 1, Texel Al en Tex. Boys 2 Cocksdorp 1, Cocksdorp 2 en Tex. Boys 3. ZDH Al en Oosterend 1. Bij afkeuring terrein bus afbestellen te lefoon (02240) 2421. mee naar huis nemen. Pupillen Al gaat uit naar Cocksdorp Al. De heer Zegers en z'n elftal moeten dit kunnen winnen. Pupillen A2 speelt thuis tegen Ooster end Al en dat zal wel te zwaar zijn. Pu pillen B2 gaat uit naar ZDH BI en gaat daar een moeilijke middag tegemoet. Pu pillen Cl speelt thuis tegen ZDH Cl. Met een gelijk spel zullen ze dik tevreden zijn. Pupillen C2 speelt eveneens thuis en wel tegen De Koog Cl wat wel te zwaar zal zijn. De BI junioren van S.V. Oosterend gaan bij Vesdo BI op bezoek en m dit duel zijn duidelijk winstkansen. Aan vang 14.30 uur. De spelers gaan naar de boot van 13.05 uur met B. Vlaming Pzn., P. Vlaming en K. Koning (Oost). De C2 junioren spelen om 13.30 uur thuis tegen WGW C6. Gezien de stand wordt dit een gelijk spel. Van de pupillen spelen al leen de A-tjes uit. Zij vertrekken om 14.30 uur vanaf Oosterend met J. Brou wer Mzn., B. Visser en W. Abma. Voor de overige pupillen staat het program ma elders in dit blad. S.V. De Koog. De A- en B-pupillen spelen beiden thuis en de C-pupillen gaan uit naar Texelse Boys. Bij deze drie wedstrijden kunnen we wel op een overwinning voor De Koog rekenen. De C junioren zijn alweer vrij, maar spelen .waarschijnlijk een vriendschappelijke wedstrijd. Junioren Al van ZDII gaat zondag op bezoek bij Geelzwart. Een lastige uit wedstrijd, maar willen zij een kans op de bovenste plaats behouden, dan moe ten zij zorgen dat de punten mee terug komen. Toch wel erg gehandicapt aan de start gekomen zijn de meisjes (tot en met 15 jaar) van de G.V.T. A-selectie tijdens de zondag in Heerhugowaard gehouden turnwedstrijden goed voor de dag geko men. Deze sportieve ontmoeting, gel dend voor de jeugdcompetitie van hel Hollands Noorderkwartier (HNK) kon namelijk niet bijgewoond worden door Carla Vlaming en Liselot Schermer die resp. door ziekte en een blessure op Texel waren gebleven. Jacqueline Kooi had de ondankbare taak plotseling in te vallen maar zij wist dit erg goed te doen en eindigde met een puntentotaal van 25,9 (gem. 6,3) als twaalfde in het algemeen klasse ment. De eerste plaats was weggelegd voor Diana Terpstra die 31,6 punten behaalde wat neerkomt op bijna 8 gemiddeld. Ruim verschil Het GVT-meisjesteam won de wed strijd met ruim verschil van Turnlust en Tavenu. Zij verzamelden een punten totaal van 146,6 tegen 136 punten voor zowel Turnlust als Tevenu. Ook in de persoonlijke rangschikking kwamen de Texelse meisjes er het best van af. Diana Terpstra werd eerste (31,6 punten 8 gem.), en Judith Hoogendijk plaatste zich als tweede met 30,8 punten wat helemaal een bijzondere prestatie genoemd mag worden omdat Judith we gens een blessure een half jaar uit de roulatie is geweest. Carla de Grave werd derde met 29,2 punten. Anke en Meino Hooijberg eindigden ex aequo als acht ste met 27,2 punten. Volgende week zondag nemen de GVT-jongens aan districtswedstrijden deel. Op zaterdag zijn de eerste wed strijden om de Texelse competitie waar aan GVT met haar beginnende groepjes mee doet. De KOOG Door een fraaie 31 overwinning op Ran Motoren slaagde het team van De Koogel er woensdag avond in op te rukken naar een derde plaats in de algemene rangschikking bij de „Houselcague" van het Bowling- centrum. Deze overwinning was vooral het gevolg van de goed op dreef zijnde Irma van Zeijlen die 485 punten bij droeg. Bovendien maakte (invaller) Rob Beumkes met een game van 190 punten ook een goede score. In het klassement is verder na de wedstrijden van woensdag en donder dag weinig veranderd De Dogs bleven op de eerste plaats staan en tussen hen en De Koogel staan de Pins tweede. Opkomst De opkomst van de teams was op bei de dagen een beetje teleurstellend. Op woensdag 26 januari konden slechts vier van de geplande 6 wedstrijden worden gespeeld en op donderdag gingen er maar drie door. Sommeltjes won woensdag met 40 van Garage Grisnigt. Toch wel enigs zins een verrassing. Ondanks de goede score van Bram de Ridder (449) waren het toch de Sommeltjesdames Tjepkema, Plaatsman en Hin die met resp. 344, 365 en 338 de winst pakten. De Koogel ver sloeg Ran Motoren met 31 en het tweede team van De Waal (Wielewaal) behaalde ook een 31 overwinning. Bij hen was Rentenaar Opel het slachtoffer Jan Mantje was uitblinker in het Wie lewaal-team met. een serie van 411. TZN snoepte Pioniers twee punten af De eindstand werd hier 22 wat mede tot stand kwam door de goede vorm van Anita van der Vis. Kluts kwijt Op donderdag 27 januari behaalden de Pins een gemakkelijke overwinning op Vitro Bantiks. Zij hoefden er weinig voor te doen, omdat deze zege niet zo zeer tot stand kwam door hun goede gooien alswel door het slechte gooien van hun tegenstanders. JKM is de laat ste tijd totaal de kluts kwijt. Nu gingen ze tegen Strandplevier met 40 ten on der. Bistro deed het beter en overwon Bouwbedrijf Timmer met 31. Henri den Teuling was de beste van het Bistro team met 411 punten.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5