Coevert blijft uitbreiden Dienstwoning „Waddenparel" moet permanent bewoond blijven 2323 Inventieve Woody Allen in komieke Sleeper Tevoko liet het afweten p GVT-jongens haalden het net niet TOON SMIDT Nieuwe winkelwagen W W Schaakclub „En Passant" Wedstrijd tegen Schaakmat voorlopig uitgesteld De Koliekedotters opgeheven Telefoon in Beatrixlokaal C. P. Harting spreekt voor Overkoepeling Herbestrating Kogerstraat heeft hoge urgentie VAN PAG. 1 Texelse brandweer Klaverjasclub „De Zwaan" ondernemers-aktiviteiten 1 Vooral om commerciële redenen willen de gebroeders Spakman de dienstwoning bij de voormalige bar-dancing „De Wad denparel" aan de Bosrandweg als va kantiewoning of tweede woning gebrui ken. B. en \V. weigeren en tegen deze weigering zijn de gebroeders nu in be roep gegaan bij de gemeenteraad. Het is een veel duidelijker geval dan met het boerderijtje „Duinrust" aan de Rand weg zodat de kans op toegeven door de raad in de vergadering van hedenmid dag vrijwel uitgesloten moet worden geacht. De Waddenparel werd destijds als jeugdhotel gesticht door J van de Kerkhof. Later kwamen er appartemen ten bij en werd het hoofdgebouw tot bar gemaakt. Sinds 1972 zijn de gebroeders Spakman eigenaar; zij stichtten de BV De Waddenparel. De explotatie van de bar werd een mislukking. De gemeente werkte er aan mee dat het barbedrijf tot twee appartementen werd verbouwd. De gemeente constateerde de afgelopen zomer dat de bedrijfswoning als vakan tiewoning werd gebruikt. Dit werd on juist geacht omdat ook een bedrijfswo ning permanent bewoond moet blijven, ongeacht het feit dat de aard van het bedrijf waarbij de woning hoort zijn ka rakter heeft verloren waardoor de dienstwoning als zodanig niet meer no dig is. De B V. kreeg gelegenheid zijn verlangens alsnog op legale wijze te be pleiten wat leidde tot een aanvraag, die door B. enW werd afgewezen. In het beroepschrift stelt de B.V. dat gebleken is dat de exploitatie van de huidige opzet van het appartementen complex geen haalbare kaart is Men vindt de bedrijfswoning gezien aard en ligging ongeschikt om door een derde bewoond te worden, maar aanstelling van een beheerder die in de dienstwo ning zou moeten wonen is alleen renda bel als de bar-dancing weer geëxploi teerd zou kunnen worden Tegenover de commissie die zich bezig houdt met de behandeling van beroep schriften ingevolge de woningwet en de gebruiksverordening kon de B.V. aan tonen dat de huidige opzet van „De Waddenparel" inderdaad niet rendabel is. De commissie en ook B. en W. waren echter unaniem van mening dat dit nooit een argument mag zijn om een woning voor recreatieve doeleinden vrij te ge ven. Het opnieuw stichten van een bar is Een falende paardsprong was er de oorzaak van dat de jongensploeg van de gymnastiekvereniging Texel zondagmid dag op 0,2 punten zijn kandidatuur voor de finale van de Nederlandse kampioen schappen misliep. De jongens (10, 11 en 12 jaar oud) overkwam dit tijdens de districtswedstrijden voor verenigings- groepen die in Nieuw Vennep gehouden werden. Hoewel de teleursteling groot was eindigde de Texelse afvaardiging toch op een eervolle vierde plaats. In het totaalklassement kwam uitein delijk Heemstede met 111,75 punten op de eerste plaats terecht Voor G V. Texel (105,05 punten) eindigden NEA Volhar ding (106,40 punten) en DOS Amsterdam (105,25 punten) als respectievelijk twee de en derde. FDO Amsterdam werd vijfde (97,70 punten) en BATO Haarlem zesde en laatste (83,80 punten). Desillusie De Texelse deelnemers wisten op vrij wel alle onderdelen een tweede of derde plaats te veroveren. Alleen de paard sprong mislukte tot grote desillusie van de GVT-jongens die daarmee juist een plaats in het Nederlands kampioenschap misliepen. De totaallimiet die was ge steld bedroeg namelijk 105,25 punten waar men met 105.05 punten juist onder bleef. Prestatie Al met al is het deelnemen op dis trictsniveau door deze jongensgroep al een prestatie omdat men enige jaren lang zelfs hier niet toe in staat was. Wellicht kan met iets meer routine bij een volgende gelegenheid nog meer re sultaat bereikt worden. In het persoonlijk klassement ontvin gen de GVT-jongens de volgende note ringen: Martin Voebel (3de) 37,45 pun ten; Paul Voebel 33,25 punten, Rob Voebel 32.70 punten; Ferdinand Keij- ser 32,70 punten en Jacco van Trigt 32,65 punten. niDllllllinilllllllllllllllllllllllllllilllllllllilllllllUlllllllllllilllllllllllllllllinillllllllllllllll (02220) Voor al Uw vervoer per taxi. I Speciaal zittend zieken- vervoer. uiiiniiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii planologisch vrijwel onmogelijk. Vol gens het nieuwe bestemmingsplan zijn slechts 10 appartementen met centrale voorzieningen toelaatbaar. B. en W vin den het twijfelachtig of een horecabe drijf tot een gunstiger exploitatie zou leiden, want juist de aanwezigheid van een bar-dancing kon de verhuur van de appartementen nadelig beïnvloeden. Het college vindt de dienstwoning wèl ge schikt om door een willekeurige derde permanent te worden bewoond In de zomermaanden zullen wellicht wat besprekingen zijn maar daarbuiten is dat niet het geval en er is sprake van behoorlijk comfort. Permanent toezicht op de appartementen zou wellicht zelfs aanbeveling verdienen De gebroeders Wim en Jan Witte heb ben een nieuwe SRV-winkelwagen in gebruik genomen, ter vervanging van een van de twee wagens die „W W" in gebruik hebben. De nieuwe wagen is 7 meter lang (een meter langer dan de an dere) en uitgerust met koeling ten be hoeve van de produkten en verwarming ten behoeve van de klanten. Omdat zich aan boord een omvormer bevindt die van 24 V accustroom 220 V wisselstroom maakt, konden normele elektrische ap paraten (zoals de kassa) en lampen wor den gebruikt. De inrichting van de win kelwagen stemt overeen met de richtlij nen die de SRV heeft gegeven en die tot doel hebben dat in alle in Nederland in gebruik zijnde winkelwagens de produk ten op dezelfde vaste plaatsen staan. Ook de huisvrouwen die verschillende wagens bezoeken zijn aldus snel weg wijs. ,99 Donderdagavond (20.00 uur) brengt „filmganger" in het City theater de ko medie van en met Woody Allen: „Slee per". Het verhaal dat de inventieve Ame rikaan ditmaal in elkaar zette speelt zich voor een groot deel af in het jaar 2173. Bij een kleine operatie gaat er iets mis met de narcose en patiënt Woody Allen wordt „zolang" ingevroren. Vermoede lijk door een kleine administratieve fout, wordt hij pas na een slaap van tweehonderd jaar uit het aluminiumfolie gepeld. Na de behandeling plotseling in een zeer veranderde maatschappij te worden gezet is geen lolletje. De tijden zijn veranderd en ook Amerika is er niet gezelliger op geworden. De staat wordt dictatoriaal geregeerd en alles wordt ge regeld door een grote computer. De tech niek heeft ondertussen een enorme ont wikkeling doorgemaakt en menselijke robots komt men overal tegen. Natuur lijk is er ook in diè tijd verzet tegen de dictatuur en Woody, daar toevallig bij betrokken, wordt direkt gezocht, als verdacht vreemdeling. Als een moderne Chaplin wordt hij door pech achtervolgd en is voortdurend de schlemiel. „Sleeper" is een fijne persiflage op de science-fictionfilm met natuurlijk veel commentaar op de hedendaagse maat schappij. Dolle grappen in woord en beeld zijn er aan de lopende band en Aliens angst voor de ontmenselijking illustreert hij met schitterende vond sten. Sex is bijvoorbeeld in die nieuwe maatschappij helemaal van staatswege geregeld. Onverwachte, emotionele en ongewenste ontsporingen kunnen wat dat betreft niet meer plaats vinden, want de vrouwen zijn door de staat fri gide gemaakt en de mannen impotent. Nieuwe huzarenstukjes van de junio ren lagen niet in de lijn der verwachtin gen. De door hen aangebrachte deuk in het prestige van de senioren lag nog te vers in het geheugen. Toch ontsnapte Eijgenraam maar net aan de greep van K. Kuip. Hoogerheide, De Bruijn en Bakker hadden hun han del vol aan de taaie tegenstand van P Bergman, J. Witte en G. van Es. Boeiend was het treffen tussen Elzinga en Vit- tali. De vorm bij Zoetelief is nog niet helemaal terug. Uitslagen: H. Elzinga-M. Vittali 01 K Kuip- F. Eijgenraam 01 J. Hoogerheide-P. Bergman 10 W de Bruijn-J. Witte 10 H. Goslinga-J. Dros 01 C. Witte-A. Terpstra 01 K J. den Haan-P. Cornelissen 10 F. Eijgenraam-G. Zoetelief 10 C Witte-J. van Beek 10 A. Bakker-G van Es 10 De vijfde in de zeven bondswedstrij den tellende serie die in Noordschar- woude tegen het plaatselijke „Schaak mat" gespeeld moest worden is tot dus ver onbeslist. Na een drie uur durende moeilijke strijd was de stand en werden drie partijen afgebroken: nl. die van A. Terpstra, W. de Bruin en H. El zinga. Door arbitrage zal nu moeten worden uitgemaakt wie gewonnen heeft. Voor lopig mag de verwachting worden ge koesterd dat een gelijk spel er voor „En Passant" heel goed inzit. Schaakmat-En Passant: W. Kaan-J. Dros 10 A. Goudsblom-M. Vittali 01 H. Rentenaar-A. C. Bakker %-% H de Graaf-K. J. Harting 01 J. Ordelman-A. Terpstra afg. J. Bet-F. Eijgenraam 10 U. v. d. Bijl-W. de Bruin afg. P. Bet-H. Elzinga afg. De carnavalsvereniging „De Kollekc- dotters" te Den Burg is ontbonden. In de drie jaar van zijn bestaan is de ver eniging er niet in geslaagd brede lagen van de Texelse bevolking warm te krij gen voor de carnavalsviering, wat bleek uit de zeer geringe belangstelling voor de festiviteiten die in november en fe bruari werden georganiseerd. De heer Gerrit Coevert (prins Gerardo di Coe- verti) meent dat duidelijk gebleken is dat Texel nog niet rijp is voor carnaval. Dit in tegenstelling tot overig Noordhol land waar diverse grote verenigingen aktief en succesvol zijn. De raad van elf van de „De Kolieke dotters" bestond merendeels uit exploi tanten van cafébedrijven die een voor de hand liggend belang hadden bij wat extra feestgedruis. De betrokken bedrij ven zullen nu ieder voor zich carnaval organiseren. De heer Coevert twijfelt er niet aan dat de belangstelling hiervoor od den duur zodanig zal toenemen dat weer een grote centrale viering met in schakeling van een vereniging mogelijk zal worden. De bezittingen van 'De Kolekedotters' zijn in overleg verdeeld. Cor van Etten van Cors Dubbeldik heeft de kostuums en de steken overgenomen. Naar verluidt zouden in andere dorpen wel carnavals verenigingen aktief blijven. Het gymlokaal aan de Beatrixlaan krijgt binnenkort telefoon. Het toestel mag uitsluitend worden gebruikt voor het melden van ongevallen en andere zeer urgente boodschappen. Het hoofd van de dienstkring Texel van Rijkswaterstaat, de heer C. P. Har ting, houdt donderdagavond 10 februari een lezing over de kustverdediging. Hij' doet dat voor het Overkoepelend Or-' gaan van Vrouwenorganisaties Texel „De Lindeboom-Texel", aanvang 20.0dj uur. Ieder is welkom. ïri^ Algemeen wordt geklaagd over de slechte staat waarin zich de bestrating' van de Kogerstraat in Den Burg be vindt. Voetgangers (vooral bejaarden), en fietsers vinden het bijzonder onaan genaam om over het hobbelige plaveisel te rijden. Ze worden niet alleen zelf door elkaar geschud, maar ook boodschappen die in fietstassen worden meegevoerd hebben het zwaar te verduren soms zelfs,^ met schade (gebroken melkflessen e.d)SÉ£ als gevolg. B. en W. hebben de gemeen-| teraad laten weten dat zij de hoge ur gentie van herbestrating onderkennen,! maar wanneer het zal gebeuren is nog(50, niet te zeggen. Gemeentewerken heeft] een voorlopig herbestratingsschema voor meerdere straten van Den Burg. Tijdstip van uitvoering hangt onderl meer samen met riolerings- en andere graafwerkzaamheden. Deze moeten eerst! worden uitgevoerd. Volgens B. en W. is het beschikbare onderhoudscrediet toe-| reikend om het werk te bekostigen. Woody Allen in zn uitgaanslunue anno 2173 Beschaafd en gedwee gaat men voor de sex zo nu en dan naar het „orgasma- tron". Ook het plotseling moeten omgaan met allerlei ondertussen ontwikkelde gebruiksvoorwerpen leidt tot onhandig gekluns en krankzinnige tonelen door Woody Allen. Behalve regie, scenario, hoofdrol en zelfs de decors, bedacht Allen, ook nog een speciale voordeel-aktie voor de bioscoopbezoeker. Alle personen die zich aan de kassa vervoegen in het ge zelschap van een diepgevroren metgezel, mogen voor half geld naar binnen. (14 jaar). „Als je jong bent, moet je het doen!", zegt de nu 60-jarige Gerrit Coevert. Het is zijn verklaring van het feit dat hij de naast zijn aan de Emmalaan gelegen woningen van de familie J. Veldstra heeft gekocht. Het gebouw wordt bij het bestaande bedrijf gevoegd, maar zal voorlopig worden benut als dienstwo ning. De familie Veldstra verhuist naar een verzorgingsflat in Bergen. De aankoop van de woning volgt di rekt op het gereedkomen van de ver bouwing van hotel Den Burg, waardoor de oapaciteit met 10 bedden werd ver groot zodat de totale capaciteit nu 35 bedden bedraagt De verbouwing heeft drie maanden geduurd en werd, naar ontwerp van ar chitectenbureau Alkema uitgevoerd door de fa H. Daalder Zonen, loodgieter Jan Geus, schilder Ben Beumkes, Elec- trohuis, Moerbeek (stoffering) en Wes- terlaken (straatwerk). Niet groot Aan de „kleinschalige sfeer" van hotel Den Burg heeft de uitbreiding niets afgedaan zodat de overwegend uit zeer trouwe bezoekers bestaande klanten kring niet ongerust hoeft te zijn Hotel Den Burg is typisch géén seizoenbedrijf. Ook in de stilste wintermaanden her bergt het bedrijf wel 15 gasten, veelal handelsreizigers en mensen die voor hun werk kortere of langere tijd op het ei land moeten verblijven. Hotel Den Burg is ook vaak het toneel van bruiloften en partijen omdat de akkommodatie het midden houdt tussen een gewoon huis en een groot horecabedrijf. Het bedrijf werd in het begin van de jaren dertig gesticht door de dames Schrama en Bakker als pensionadres voor de zeevaarders die aan de nabu rige school studeerden. Later werd Dirk Eelman eigenaar, vervolgens Lakeman en sedert 1967 Coevert. Laatstgenoemde had vijf jaar eerder zijn strandbedrijf paal 9 aan J Kikkert verkocht (die het kort daar op overdeed aan Piet Vla ming) en maakte zich in de periode daarna onder meer verdienstelijk in ho tel De Graaf. Aan de roep van een eigen zaak kon hij tenslotte geen weerstand meer bieden. En nu investeert hij breidt hij uit alsof hij over 5 jaar geen AO W-er is, in de wetenschap dat hij inj feite een onverkoopbaar bedrijf laat ont-I staan. Coevert- „Wat geeft dat? Ik \vil D niet stilstaan want dat is hetzelfde alsï"~ achteruitgaan!" T 20 and nd_ Br irdl 2 o Ar lerk Van de zaterdagmiddag in aktie ge komen Tevoko volleybal zestallen zijn alleen beide eerste teams er in geslaagd het maximale aantal wedstrijdpunten te behalen. Tevoko dames 1 won in drie sets van HCSC. Het eerste herenteam versloeg in een minder boeiende wed strijd de zes van Harpoen. Evenals bij de dames met 30. Tevoko 3 en 6 moesten met 3-2 de eer aan de tegenpartij laten De dames van Tevoko 2 leden tegen Harpoen een vrij grote nederlaag (0-3). Hekkesluiter Het eerste damesteam won vrij ge makkelijk van hekkesluiter HCSC. Na een vlotte eerste set (15-2) boden de Hel- derse dames in de tweede set iets meer tegenstand (15-11). De derde set maakte met 15-2 snel een einde aan de oninte ressante wedstrijd. Sporadisch Het eerste herenteam kon tegen Har poen zijn draai niet erg vinden. Goed uitgespeelde aanvalscombinaties kwa men te sporadisch voor. Oorzaak hier van was een zwakke verdediging waarin niet agressief genoeg werd opgetreden. Harpoen verdedigde daarentegen alert maar bezat niet voldoende aanvals- kracht. Tevoko moest tè veel van de time-out gebruik maken en slaagde er niet in het normale niveau te bereiken. (Setstanden 15-10, 15-10 en 15-11). Spannend De dames van Tevoko 3 hebben het duel tegen Smash 1 weliswaar verloren, maar er samen wel een spannende en aantrekkelijke wedstrijd van gemaakt Bij Tevoko speelde Marjan Schneider (na herstel van haar tweede enkelblessure) weer mee, terwijl Ans Broekman voor Agnes de Haan inviel. Beide teams hiel den elkaar goed in evenwicht wat blijkt uit de setstanden: 10-15, 15-9, 14-16, 15-12 en 15-10. Vooral de derde set was erg spannend toen Tevoko na een ach terstand van 14-8 toch nog met 14-16 wist te winnen. In de vijfde set moest Tevoko in de „uitwedstrijd" toch de overwinning met 32 aan Smash laten. Onnodig verlies Tevoko 6 verloor onverwacht en on nodig van HCSC 4. Opvallend was het grote aantal gemiste opslagen aan Tevo- ko-zijde. Ook in deze wedstrijd moest een vijfde set de beslissing brengen Te voko nam direkt het initiatief en liep via 8-1 uit naar 12-2, zodat de wedstrijd beslist leek. HCSC kwam echter erg sterk terug en maakte uiteindelijk met 13-15 korte metten met de Tevoko-da- Schamel Tevoko 2 kreeg tegen Harpoen geen voet aan de grond. Na een schamele 4-15 nederlaag in de eerste set ging het in de volgende sets weliswaar iets beter (18-16 en 9-15) maar bleek toch dat de dames niet erg in hun spel konden ko men. Waarschijnlijk is de wat wisselval lige teamsamenstelling hier ook wel enigszins debet aan Duidelijke winst voor Harpoen: 0-3. Hoewel het paar Hartog-Snoek de laatste drive van de tweede periode met 7.221 punten won behield het duo Witte- Bakker de eerste plaats. Zij werden daardoor de tweede periodekampioen. Het echtpaar Spaans scoorde 7.006 pun ten en verdrong daardoor de Gebr Witte van de tweede plaats in het totaalklas sement. Van der Gracht-Caspers werd derde met 6.851 punten en de dames Koomen-Keijser vierde met 6.816 pun ten. Eindstand 2de periode pnt. m. M. Witte-Th. Bakker 59 375 17 M. Bakelaar-A. Bakker 58.394 14 T. en J. Witte 57.825 17 P Hartog-H. Snoek 57.697 15 Echtpaar Spaans 57.655 15 Totaalstand: pnt. m. P. Hartog-H. Snoek 117.320 34 Echtpaar Spaans 115.338 40 T en J .Witte 115.238 40 M Witte-T. Bakker 114.097 32 Echtp. P. van Heerwaarden 113.913 45 P Veeken-D. Witte 113.625 33 is dit wellicht te verklaren door het feit ftg dat bij grotere aantallen mensen eent^f brand ook veel sneller wordt ontdekt en U direkt kan worden gedoofd Kranen f222 De afgelopen zomer met vele uitge- Vr droogde sloten leerde dat het goed isls een zeer groot aantal brandkranen tepd hebben. Er zijn er nu 432 (een jaar tevo-( ren 426), in de dorpen en op plaatsen F in het buitengebied waar moeilijk of I geen water is te vinden als in die omge-1 ving brand uitbreekt. Op het gebied van verbindingen valt! nog iets te perfectioneren. Het op zich-l zelf goed werkende mobilofoonsysteem I zou moeten worden uitgebreid met en-I kele portofoons op dezelfde frequentie, [s Zodat bij grotere terreinbranden en bij KSj branden waar het vuur zowel aan de Lf voor als aan de achterzijde wordt aan- Nl gevallen onderling contact kan worden t gehouden en de zaak kan worden ge- Vo coördineerd. bic Den Burg krijgt een nieuwe brand- IL- weerwagen, voorzien van de modernste gLc hulpmiddelen. Kosten ƒ152.000,Om- fr dat het Texelse korps een zwaardere dynamo ingebouwd wilde hebben werd p de leveringsdatum verschoven van 1 ja- nuari naar 1 april 1977. Als de nieuwe m" wagen komt gaat wagen nummer één JJJ; van Den Burg naar De Cocksdorp. fet Me Bli Greep Een greep uit de vele meldingen van Brl 1976. hulp bij stormschade, een „op hol geslagen" kachel getemd, opslagplaats van Moerbeek in lichterlaaie, autobrand 1 op de Marsweg, roet- en rookschade &e door defekt koffiezetapparaat, binnen- brandje bij W v. d Werf, binnenbrandje bij de familie Boogaard in Zevenhuizen en bij Joppe Rijk in Den Burg, duin- en terreinbrandjes, brandje aan boord van zeiljachtje, caravanbrand Loodsmans duin, woonhuis familie Janssen Oude- schild uitgebrand, schuur van D. Beum kes in Den Hoorn verwoest, vijf ha duin bij Korverskooi verbrand, garage-berg plaatsen bij zuivelfabriek verbrand, 70 ton hooi en 50 ton stro verbrand op „De Wzc Bunders" in Eierland, slachtoffers ge- L— red uit verongelukte auto, brand bij fa- j«e] milie Van der Molen in Oosterend, ter- kL. reinbrand door uit de hand gelopen ijL' spekroken bij „Rozenhout". De reeks branden en brandjes van het afgelopen a jaar werd op 23 december afgesloten [j^( door een brandje bij de familie A. Banda in de Lieuwstraat, ontstaan door kort sluiting in een koffiezetapparaat. Ï*C De kosten die de brandbestrijding met ier zich meebrengt zijn aanzienlijk. Voor ttci 1977 is een bedrag van ƒ147.100,ge- elk raamd. De grootste posten zijn onder- i houd auto's, spuiten en slangen ƒ42.500,rente en afschrijving mate riaal en gebouwen ƒ31.500,en perso- neelskosten ƒ32.000, >ch ja nd, ink

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2