A6ENDA Werden rioolzuiveringen „zomaar" aangelegd? Dogs consolideerden koppositie Rondvraag raadsvergadering Studiedag voor schapenhouders Tentoonstelling en Rommeltjesmarkt Bonte avond voor Cocksdorper bejaarden VERVOLG VAN PAG. 1 Gemeenteraad Schietoefeningen Winterwandeltocht uitgesteld Wijziging openstelling postkantoor De Koog Ruiters houden puzzelrit XE Zon, maan en hoog GVT b won meisjesturncompetitie Texels Bowlingkampioenschap N.Ph.O. in Den Helder De ter hoogte van Everstekoog aan de Pontweg gelegen rioolzuiveringsin stallatie is daar aangelegd zonder bouwvergunning en zonder een artikel 19 procedure. Burgemeester Sprenger deelde dit mee in de dinsdagavond gehouden raadsvergadering maar hij liet blijken nog niet met 100% zeker heid te hebben vastgesteld of hele maal geen procedure is gevoerd. Ook voor andere Texelse rioolzuiveringen geldt dat zij waarschijnlijk „zomaar" zijn aangelegd, dus zonder aanpas sing van net bestemmingsplan. Raadslid Jan van Asselt van Texels Belang had zoiets in de vorige vergade ring ook naar voren gebracht om aan te tonen dat de aan de Pontweg wonende agrariër Dirk Bakker nooit in de gele genheid is geweest bezwaar te maken tegen de zuivering, waar hij thans last van heeft en waardoor hij ook is gekant tegen de voorgenomen uitbreiding van die zuivering. Voor Bakker is dat be langrijk in verband met de bezwaren die hij maakt tegen verlening van een hinderwetvergunning voor de zuivering. De burgemeester liet blijken dat hij twijfelde aan de oprechtheid van de plotselinge verontwaardiging over de in stallatie. De rioolzuivenngsinstallatie is er gekomen en uit niets is gebleken dat iemand daar bezwaar tegen had. Inte gendeel: deze voorziening werd be schouwd als de afdoende oplossing van het rioolwaterprobleem van De Koog als de opheffing van een belangrijke bron van hinder. Ook Bakker heeft nooit iets laten merken. Voor de uitbreiding van de installatie was geen bezwaren procedure noodzakelijk omdat de uit breiding al was opgenomen in het ont werp bestemmingsplan voor het buiten gebied, waardoor de gelegenheid be stond tegen dit onderdeel van het plan bezwaar te maken. Bij het afgeven van de artikel 19 vergunning voor de uit breiding zullen GS wel rekening houden met de bezwaren. De burgemeester er kende dat de ambtelijke informatie aan Bakker onjuist is geweest maar twij felde niet aan de goede trouw van de betrokkenen, die waarschijnlijk zonder meer verondersteld zullen hebben dat destijds een artikel 19 procedure is ge voerd omdat dit het meest voor de hand lag. De zuivering mag er dan zonder vergunning gekomen zijn, maar dat heeft niet tot gevolg gehad dat iemand niet aan zijn trekken is gekomen. De burge meester wilde dan ook dat Van Asselt zijn aantijgingen aan het adres van de ambtenaren zou terugnemen. Van Asselt gaf daaraan echter geen gevolg. Hij bleef van mening dat destijds niet de voorgeschreven procedure is gevoerd, waardoor zonder plan wijziging met in spraak een stuk agrarische grond tot rioolzuivering is gemaakt. Ook bleef hij van mening dat Bakker aan het lijntje is In hotel „De Lindeboom-Texel" zal woensdag 16 februari een studiedag voor schapenhouders worden gehouden. Deze dag is georganiseerd door Mengvoeder UT-Delfia B.V. uit Maarssen en duurt van 10.00 uur 's morgens tot ongeveer 15.30 uur 's middags. Op het programma staat een drietal lezingen. Afsluitend zal een forumdiscussie worden gehouden. Over het onderwerp: „Voedingsaspec ten van schapen en lammeren" zal het woord gevoerd worden door Ir. H. J. Weide, wetenschappelijk medewerker bij het instituut voor Vee voedingsonder zoek te Lelystad. Ing. C. Geerse spreekt vervolgens over ..Resultaten van proef met energieke lammerenkorrel". De heer Geerse is voorlichtingsdeskundige van UT-Delfia te Maarssen Na de kof fietafel en voorafgaand aan het forum behandelt drs. A. H. Visscher (weten schappelijk medewerker bij het instituut voor Veeteeltkundig Onderzoek te Zeist) het onderwerp: „Hoe krijgen wij meer lammeren per ooi per jaar". In het fa- rum hebben naast de genoemde sprekers de volgende heren zitting: dr. J. Wester huis (wetenschappelijk onderzoeker UT- Delfia) en O A. van der Schoot (land bouwdeskundige van UT-Delfia) die als voorzitter op zal treden. Opgaves voor deze studiedag kunnen voor dinsdag 15 februari gedaan worden bij Fr. A. Bak ker Azn telefoon (02220) 2601, 3385 of 2532. OOSTEREND Door de Oosterender „SOOS" wordt op 5, 6 en 7 april gelijk tijdig met een rommeltjesmarkt t.b.v. de openbare lagere school in het school gebouw een tentoonstelling van eigenge maakte werkstukjes gehouden waarop jong en oud kan laten zien tot welke creatieve dingen men in zijn of haar virije tijd is gekomen. Belangstellenden voor deze tentoon stelling worden verzocht hun (duidelijk) van naam voorziene werkstukjes tussen 28 maart en 1 april bij de school af te leveren. Ook spullen voor de te houden „rom meltjesmarkt" worden dan graag in ont vangst genomen. Verdere inlichtingen zijn te verkrijgen bij het hoofd van de school Ch. van Velthuysen, Kotterstraat 11, Oosterend, telefoon (02223) 665. gehouden, toen hij bij herhaling vroeg om stukken die op de totstandkoming van de installatie betrekking hadden. Van Asselt vond het aanvallen van amb tenaren in dit geval niet verwerpelijk omdat de gewraakte mededelingen zijn gedaan in aanwezigheid van wethouder Zuidewind, die verdedigend had kunnen optreden. De burgemeester sloot de dis cussie af maar beloofde in een volgende vergadering op de zaak te zullen terug komen, nadat hij met zekerheid de wor dingsgeschiedenis van de zuivering zou hebben uitgezocht. Verklaring geen bezwaar Nog geen antwoord kon Van Asselt krijgen op zijn vraag of spoedig uitbrei ding zal worden gegeven aan de zg. al gemene verklaring van geen bezwaar, waardoor op het vastgestelde bestem mingsplan (zolang dat nog niet rechts geldig is) kan worden vooruit gelopen zonder tussenkomst van de provincie. Wel kunnen allen die tegen het be stemmingsplan een bezwaarschrift heb ben ingediend binnenkort officieel (in dividueel) bericht verwachten van het besluit dat de gemeenteraad heeft geno men. Puin Cor Ellen van het Pakt vond het on juist dat grote hoeveelheden puin af komstig van sloopwerk op Texel op de vuilstortplaats worden gegooid. Verwij zend naar de onlangs door een onderne mer geïntroduceerde puincontainers stel de hij maatregelen voor om het puin te bewaren voor een nuttiger doelvoor de dijk of voor de wegen. Mantel der onmacht Kees Koom van de Samenwerkende Christelijke Fracties herinnerde aan de geruchtmakende houthak-barbecue van de afgelopen zomer en sprak er zijn verwondering over uit dat de daders nooit zijn gepakt. En dat terwijl het pu bliek daarvan wel precies op de hoogte schijnt te zijn; het bleek onder meer bij Ouwe Sunderklaas Bij laatstgenoemd evenement zei Koom de namen gelezen te hebben van „dezelfde figuren die eni ge tijd geleden het provinciale struc tuurplan voor Texel vernietigden". Zijn veronderstelling dat de politie de zaak met de mantel der liefde had bedekt, werd door de burgemeester ontkend. „Het was de mantel der onmacht. Heel Texel mag dan weten wie de daders zijn, maar als het puntje bij het paaltje komt houdt heel Texel zijn mond". DE COCKSDORP De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de Algemene Bond van Bejaarden houdt donderdag 17 februari een bonte avond in het Eierlandsche Huis. Aan deze avond, die toegankelijk is voor alle 65-plussers uit De Cocksdorp en de polder (dus ook voor niet-ieden) wordt meegewerkt door het bejaardenkoor uit Den Burg, de Ge mengde zangvereniging uit De Cocks dorp en de uit leerlingen van de o.l. school De Cocksdorp bestaande volks dansgroep. Texelse hoofdwegen) zodanige afspraken zijn gemaakt, dat de mensen in de prak tijk bij de gemeente alles kunnen rege len. Na advies van de gemeente zal de provincie alleen nog formeel (en snel) optreden. Vergoeding De verordening waarin is geregeld dat de raadsleden voortaan een min of meer vaste vergoeding krijgen in plaats van presentiegeld werd door het col lege teruggenomen. Aanleiding was kri tiek van Fridt Blanken op de ingewik kelde wijze van berekenen van het raadssalaris. Hij stelde iets eenvoudigere voor dat financieel ongeveer op hetzelf de neerkwam. Het college zal er over denken en de volgende vergadering met een gewijzigd voorstel komen. Levendig In het belang van de levendigheid van De Cocksdorp verlangde Fridt Blan ken dat bij de verbouwing van de o.l. school van De Cocksdorp tot apparte menten en seizoen winkeltjes, de perma nent te bewonen appartementen aan de straatkant zullen komen. De burgemees ter zei dat hiermee rekening kan worden gehouden bij de definitieve uitwerking van het bouwplan. Het ging nu slechts om het nemen van een voorbereidmgs- besluit, waarbij alleen de grenzen van het bouwplan van belang zijn. Ate Rien- slra vond het wel opmerkelijk dat de gemeente („om van zijn gebouwen af te komen") nu toestaat dat de voormalige school tot recreatieappartementen wordt gemaakt, wat uitbreiding van het aan tal toeristische bedden op Texel bete kent. Cor Ellen had een bedenking tegen de geplande perkeerhofjes langs het Bol werk van Oudeschild. Als ook de win kelwagens van deze parkeerplaatsen ge bruik moeten maken, is dat voor de be jaarden geen verbetering want die moeten dan een eind lopen. De burge meester sloot echter niet uit dat de De Ruyteretraat door 't verzorgend verkeer gebruikt mag blijven worden. De raad nam ook een voorbereidings- bcsluit voor een stuk grond in Den Burg noord-west zodat het mogelijk is dat de woningbouwvereniging hier 18 premie huurwoningen (aan de Golfslag) bouwt. De geplande situering waardoor slechts 16 huizen mogelijk waren, gaf proble men omdat het bouwproject dan geen haalbare kaart wordt. Bert Weijdt had wel bezwaar tegen de tamelijk smalle woningen, maar stemde van harte in toen hij te horen kreeg dat deze huizen speciaal voor alleenstaanden en zeer kleine gezinnen zijn bestemd. Ze moeten o.a. huisvesting bieden aan personeel van het verpleeghuis Samen Eén. Zuinig Naar aanleiding van de overname van straatverlichting door de gemeente, pleit te Daan Welboren voor een ander licht- beleid. Op veel plaatsen staan onnodig veel lichtmasten, waarbij hij onder meer dacht aan Het Horntje. Op maandag 14 februari gaat H.M. Ja guar schieten in sector 045 - 075 graden rechtwijzend met een straal van 9 mijl vanuit het hoge geleidelicht Nieuwe Ha ven. Veiligheidsschip aanwezig. Na 13 wedstrijden gespeeld te hebben staat het trio van The Dogs in de bow- lingcompctitie vrijwel onaantastbaar bo venaan. Ze verzamelden 43 winstpunten en 9 verliespunten. The Pins, tweede met 38V2 winstpunten (bij 17% verl.) staan er ogenschijnlijk beter voor dan in werkelijkheid het geval is omdat ze een wedstrijd meer aan de bal zijn ge weest. Iets dergelijks doet zich ook voor met Ran Motoren. Zij staan derde met uit 15 wedstrijden 39% winstpunten en 2OV2 verliespunten. De Koogel en Siem Bremer staan voerde en vijfde, ieder met 14 wedstrij den en resp met 37 en 35 winstpunten tegen 19 en 21 verliespunten. Volledig programma Met uitzondering van Team 85 dat door ziekte en blessures voorlopig uit geschakeld is waren tijdens de op 2 en 3 februari gespeelde wedstrijden alle trios aanwezig zodat een volledig pro gramma kon worden afgewerkt. Verrassingen deden zich woensdag niet voor. Er werden door lijstaanvoer der The Dogs geen fouten gemaakt en Strandplevier ging met 31 de boot in. Vermeldenswaard is dat Han Brusse laars (deel uitmakend van The Dogs) zich ontpopt als één van de meest vaste gooiers van de Bowling Bond Texel. Ook deze week gooide hij weer een serie van 498, wat neerkomt op een gemid delde van 166. Ook Ran Motoren hield het contact met de top van de ranglijst. Garage Grisnigt moest met 40 het onderspit delven. Wielewaal was ook goed op dreef. Met 31 werd Kockys kapsalon verslagen. Henk Tjepkema was m het Wielewaal-team de uitblinker Hij gooi de een serie van 419, dat was 9 pins meer dan J. Mantje, die met een serie van 410 ook een grote bijdrage aan deze overwinning leverde. Door deze over winning klom Wielewaal op naar de tiende plaats op de ranglijst. Toyota moest in de tweede game een half puntje afstaan aan Hartog vleeswaren. Grond legger voor deze Toyota overwinning was Rob Beumkes met een serie van 514 en een hoogste game van 223; tevens de hoogste game over deze twee dagen. Bij Hartog vleeswaren gooide Nanda Mets een zeer goede serie, nl. 422 met 174 als hoogste game. Klapper De Old Timers behaalden op donder dag een betrekkelijk gemakkelijke over winning. Het slachtoffer was ditmaal TZN en 31 was de uitslag. De dames van TZN hadden duidelijk niet hun avmd. Huib Dros had een groot aandeel in Je overwinning van zijn team; 514 was zijn serie met als hoogste game 180. Cross, waarin J. Vlaming een game van 174 gooide, had weinig moeite met Vitro Bantiks. De klapper van deze avond was zon der twijfel het treffen tussen The Pins (tweede op de ranglijst) en JKM. JKM vorige week roemloos ten onder gegaan tegen Strandplevier wilde bewijzen, dat dat een vergissing was. De eerste game werd door The Pins met ruim verschil gewonnen. In de tweede game kwamen de JKM-ere echter opzetten. Het waren Co Koomen met 154 en Wim Koorn met 193 die deze tweede game op naam van JKM lieten noteren. JKM wist van geen wijken meer, hetgeen een 31 over winning opleverde. Bistro had weinig moeite met een toch wel iets tegenval lend Rentenaar Opel (31). Siem Bre mer zit duidelijk in de lift. Met 31 werd bouwbedrijf Timmer verslagen. Door deze fraaie overwinning nestelde het team van Siem Bremer zich op de vijfde plaats van de ranglijst. Uitslagen: Sommei tjes- Juliana 04 Garage Grisnigt-Ran Motoren 04 3—1 3—1 3%-% 3—1 4—0 0-^ 1—3 1—3 Bouwbedr. Timmer- S. Bremer 13 De vierde winterwandeltocht die voor 13 februan op het programma stond zal in verband met de zondag te verrijden wereldkampioenschappen hardrijden op de schaats in Heerenveen een week wor den uitgesteld Er wordt nu op zondag 20 februari gewandeld. Ingaand 14 februari zal de openstel- lmgstijd van het postkantoor De Koog in de middaguren worden verschoven van 14.00 - 15.00 uur naar 16 30 - 17.30 uur (aansluitend op de huidige avond openstelling van 17.30 - 18.00 uur). De openstelling gedurende de zomer maanden juni tot en met augustus blijft ongewijzigd. Deze wijziging betekent een verbete ring van het dienstbetoon. In de oude situatie kon het publiek expresse- en aangetekende stukken alsmede gewone correspondentie voor de aansluiting op het nachtposttreinnet slechts tot 15.00 uur aanbieden; nu zullen vanaf genoem de datum alle stukken die vóór 17 15 uur worden aangeboden, worden afgevoerd en in dit nachtpostnet verwerkt. DE KOOG Ruitercentrum 'Bornrif' organiseert zondag a.s. een puzzelrit te paard waaraan kan worden deelgeno men door zowel beginnende als gevor derde ruiters Vanaf 14.00 uur kan in het ruitercentrum (Mienterglop 25) worden gestart: in groepjes van twee, die tel kens om de tien minuten vertrekken. Bornrif is ook de finish Onderweg moe ten de ruiters verschillende vragen be antwoorden en opdrachen uitvoeren. Prijsuitreiking heeft plaats na afloop. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ10,p.p wie een eigen paard of pony gebruikt betaalt ƒ5,Vroegtijdig opgeven bij het ruitercentrum (telefoon (02228) 289) is gewenst. UD! len tui Ti ien •té AVÉ pla pic re; ila£ uit vo jes ƒ2, r:d ag« De zon komt 13 februari op om 8.00 uur en gaat onder om 17.50 uur; 16 fe bruari op om 7.54 uur en onder om 17 56 uur Maan: 11 febr. L.K 18 febr. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Dogs-Strandplevier Wielewaal-Kockys kapsalon Toyota-Hartog vleeswaren Old Timere-TZN Pioniers-Brandhout Cross-Vitro Bantiks Pins-JKM Renten aa r-B istro Vrijdag 11 februari 0.37 en 13.02 Zaterdag 12 februari 1,18 en 13.53 Zondag 13 februari 2.25 en 15.12 Maandag 14 februari 3.55 en 16.46 Dinsdag 15 februari 5.30 en 18.21 Woensdag 16 februari 6.47 en 19.30 Donderdag 17 februari 7.47 en 20.28 Vrijdag 18 februari 8.40 en 21.14 Zaterdag 19 februari 9.21 en 21.15 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. De eiland turncompetitie voor jonge meisjes is zaterdag een overwinning ge worden voor het team van GVT B dat met 147,1 punten ruimschoot de meer dere bleek dan G.V. Oosterend (144,4 pnuten) en GVT A (137,9 punten). In het persoonlijk klassement werd Gerty Praamstra eerste met 32,6 punten. Zij werd gevolgd door Petra van der Brink (29,4 punten) en Cocky Koning (29,2 punten), beiden van G.V. Oosterend. Gedurende deze eilandcompetitie was duidelijk te constateren dat de meeste meisjes pas ongeveer twee maanden aan de extra training deelnemen. Vooral op de evenwichtsbalk lieten veel meisjes nogal eens een steekje vallen. Deson danks kunnen alle deelneemsters terug zien op een goede wedstrijd, die voor enigen een goede aanloop is geweest voor de komende open Texelse kam pioenschappen die waarschijnlijk op 16 april in de sporthal gehouden zullen worden. De uitslag was als volgt: 1. GVT B 147,1 punten; 2. G.V, Oosterend 144,4 punten; 3. GVT A 137,9 punten, 4. ZDH 124,9 punten; 5. SVC 119 punten, Voor het tweede achtereenvolgende jaar zullen op zaterdag 12 en zondag 13 februari a.s. de Texelse bowlingkam pioenschappen worden gehouden. De deelname hieraan is uitsluitend voorbe houden aan leden van de Ned. Bowling en Kegelfederatie en het toernooi vindt plaats in het Koger Bowlinghuis „De Koogel". Zowel dames als heren kunnen aan dit kampioenschap meedoen en wat betreft de speelwijze is besloten geen „handi cap-basis" te hanteren. Alle deelnemers en deelneemsters zullen 6 games single en 4 games double gaan gooien, waarna in de finale de zes hoogstgeplaatste he ren en de zes hoogstgeplaatste dames ieder 6 games voor hun rekening nemen. De pinfall die men individueel in de doubles scoort telt ook mee voor het totale eindresultaat. Bij dit toernooi zijn alle leden ver plicht in bowlingshirt te spelen. Naar wordt verwacht zal het gebeuren, dat op "zaterdag om 11.00 uur en op zondag om 10 00 uur begint, zondagavond tegen 23.00 uur besloten worden met de huldi ging van de „All-events"-kampioen. Naast deze algemeen kampioen (met de hoogste totale pinfall) zijn er vier ti tels te verdelen. Dit zijn de single kam pioen^) bij de dames en de heren en de dames en heren doublekampioenen. Het inschrijfgeld voor het gebeuren bedraagt ƒ25,per persoon (all in). DONDERDAG 10 FEBRUARI De commissie voor recreatie en natutj behoud vergadert aanvang 20.00 openbaar in het raadhuis. De commissie welzijnszaken vergade^ïe aanvang 20 00 uur openbaar raadhuis. De Verzamelaarsclub houdt vanaf 20.! uur ruilbeurs in de Raadskelder. Het Overkoepelend Orgaan van Vros wenverenigingen heeft in hotel „R Lindeboom-Texel" een open avorl met de heer C, P. Harting als spreke] 20.00 uur. In het Polderhuis wordt de openba?) vergadering van hoofdingelanden houden; 20.00 uur. VRIJDAG 11 FEBRUARI De Plattelandsvrouwen van de afdelinj Texel komen bijeen in de LTS-kantii voor de filmvertoning door Jo Dijk; 20.00 uur. ZATERDAG 12 FEBRUARI .Excelsior" geeft zijn winteruitvoerii in De Bijenkorf; toegang gratis; aar» vang 20.00 uur. ZONDAG 13 FEBRUARI Vanaf 14.00 uur kan bij Manege Bornri| worden gestart voor een puzzelrit paard. MAANDAG 14 FEBRUARI Aanvang 14.30 uur wordt in De Scha! een bejaardenmiddag gehouden. Om 20 15 uur begint in De Spyker Den Hoorn een NVSH-gespreksavont over „Kritische perioden in een mei senleven". Scouting Texel haalt vanaf 19.00 oud papier op in de WilhelminalaarJ Julianastraat. Men wordt verzocht hi papier gebundeld op de stoep klaar zetten. DINSDAG 15 FEBRUARI Op de koffieochtend in hotel „De Lin-^0I- deboom-Texel" spreekt A Maasdang voor de Plattelandsvrouwen; aanvang 10 00 uur. B De Folklorestichting houdt in „Het Waff00 pen van Texel" (Olympic) de jaarver* water gadering gevolgd door vertoning vart een Texelse speelfilm. Het CDA - Texel houdt een propagan-B^ dabijeenkomst in hotel „De Linde* c boom-Texel"; 20.00 uur. ff VASTE DATA gen De Stichting voor Gezinsverzorging er u v Bejaardenhulp Texel houdt spreekuur» d< op maandag tot en met vrijdag vanBe 9.00 - 10.00 uur van van 14.00 - 15.00j uur. Adres Julianastraat 3, Den Burg, telefoon (02220) 4152. Maatschappelijk werker Frank van LareJ houdt iedere werkdag spreekuur ir het Groene Kruisgebouwtje. Maan-«tu dags en vrijdags van 8 30 - 10.30 uur,S|ia woensdags van 14.30 - 15.30 uur en*E( donderdags van 18 30 - 19.30 uur. Elke zondag wordt er vanaf 20.00 uur voor jongeren spelletjesavond gehou den in het Asiel aan de Burgwal te Den Burg. Iedere donderdagavond om 20 00 uur, bijbelstudie ten huize van Jan en' Paula Brouwer, Warmoesstraat 42 ini Den Burg. Elke zaterdagochtend kan oud papier worden bezorgd bij de voormalige smederij van Kiljan aan de Gasthuis straat (ten bate van de Werkwinkel). Jehovahs Getuigen houden elke dins dagavond, acht uur, bijbelgesprekken op de adressen Bernhardlaan 112 te Den Burg en Ploosterstraat 4 te De Cocksdorp. NVSH-informatiecentrum, -middelen depot en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefo nisch bereikbaar onder nr 3241. Con tactpersoon: Méri Blanken, Tjakker- straat 35, Den Burg, telefoon 301 Oud papier ten bate van gymnastiek vereniging Oosterend kan altijd wor den bezorgd onder het afdakje van de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune te Oosterend. Iedere donderdagmiddag aanvang 15 30fr- uur bejaardengymnastick in 't Skiltje g' te Oudeschild. Iedere donderdagochtend, aanvang 9.30 uur bejaardengymnastiek in het Ro- de Kruis-gebouw aan de Jonkerstraat Elke woensdagavond van 7 tot 8 uur wordt in „De Zwalkersburcht" aan de Beatrdxlaan spelletjesavond gehouden voor kinderen tot en met 13 jaar. Bejaardenzang, iedere woensdagmiddag om half vier in de Landbouwschool. t Bij de Zwalkersburcht aan de Beatrix-1 laan kunnen dagelijks oude kranten in de daar opgestelde container gede- J poneerd worden. Elke maandagavond om 20.00 uur kla- j verjassen in „De Zwaan". Iedere dinsdagochtend huisvrouwen- gymnastiek in de sporthal van 9.30 - 10.30 en 10.30 - 11.30 uur. Kosten ƒ2, per keer. Slankelijnclub komt op maandagavond bijeen in „De Witte Burcht", aanvang half acht. Iedere maandavond bridgen in hotel „De Lindeboom-Texel" om 20.00 uur. In De Cocksdorp kunnen in het gebouw i van de Hervormde gemeente uitslui tend op donderdag boeken worden ge leend. De uitleenuren zijn van 15.30 - i 16.30 uur en donderdagavonds van 19.00 - 19.45 uur. Dinsdagavond a.s. geeft het Noordhol lands Philharmonisch Orkest een uit voering in de schouwburg van Den Hel der, aanvang 20.15 uur. Na afloop vaart een extra boot terug naar Texel. Kaar ten zijn nog verkrijgbaar (voor ƒ12,50, ƒ10,en ƒ7,50) bij de afdeling culturele zaken van het raadhuis. !kc

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2