SL wcllcooi» vergelijk onze verhoogde rente 81% /poorbonk LrwR Interkerkelijke avonden Texels konijn werd kamp lioen in Uitgeest Belangrijke telefoonnummers Lezing over Rebutia's voor „Succulenta" De Koog na voorsprong toch geklopt Mareis wonnen van Zeemacht B. Texelse Boys dames op eigen terrein weggespeeld Klaverjasclub „De Zwaai WOONHUIS HOEKHUIS WOONHUIS „TEXEL VASTGOED" bv/vh Langeveld en de Rooy Geef „plannen" vaste vorm op Atlanta planborden. Voor al ui« KANTOORMEUBELEN v'h Langeveld de Rooij b.v. SPAARDEPOSITO 5 jaar vast Vrij voor aankoop eigen woning SPAARDEPOSITO 4 jaar vast Vrij voor aankoop eigen woning SPAARDEPOSITO 3 jaar vast Vrij voor aankoop eigen woning SPAARDEPOSITO 2 jaar vast Vrij voor aankoop eigen woning SPAARBILJET AAN TOONDER SPAARBILJET AAN TOONDER west nederlond spaarspecialisten sinds 1817 Voor al uw HANDELSDRUKWERK De laatste van de zes avonden, die vanuit de kerken georganiseerd zijn rond het door de pastores van Texel ge schreven boekje „God en de mensen", wordt gehouden in de verschillende dor pen in de eerste helft van maart. Blad zijde 28 - 31 uit dat boekje zijn dan aan de orde rond het thema „Nieuwe hemel en nieuwe aarde". Iedereen is welkom in: Oudeschild, 9 maart, 20.00 uur, gebouw Katholieke kerk. De Cocksdorp, 9 maart, 20.00 uur, ge bouw Hervormde kerk. Den Burg, 14 maart, 20.00 uur, in „De Schakel". De Koog, 15 maart, 20.15 uur, in „De Schuilhut". Den Hoorn, 17 maart, 20,15 uur, in „Ons Huis". Oosterend, 18 maart, 20.15 uur, in Her vormde kerk. Op de laatste kleindiersportwinterten- toonstelling van het seizoen 1976-'77 be haalden vier Texelaars met Franse hangoor konijnen wederom opvallende resultaten. De beste notering bij deze in Uitgeest gehouden provinciale kam pioententoonstelling was voor mevrouw Rcntenaar-Bommezij uit Oosterend met een jonge witte voedster die kampioen 1977 werd. Het gebeuren was georganiseerd door de Uitgeester kleindiersportvereniging Politie (02220) 2644 Brandweer (02220) 2066 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. notering reserve kampioen grote ras sen 1977. Bij de oude witte rammen be haalde mevrouw Rentenaar twee maal ZG en 1 maal F. De heer P. v. d. Molen behaalde hier tweemaal ZG en één maal F. In de afdeling bonte voedsters kre gen inzendingen van P. v. d. Molen twee maal ZG en één maal F toegewe zen. Bij de jonge rammen was het A. Timmer die twee maal G en één maal ZG verwierf. G. Festen kreeg bij de rammen twee maal G en één maal ZG en bij de jonge voedsters waren er voor hem drie G no teringen weggelegd. „Jong Leven". Naast het kampioenschap dat mevrouw Rentenaar behaalde kreeg haar tweede jonge witte voedster de Op vrijdagavond 11 maart houdt de vereniging van liefhebbers van vetplan- ten en andere cactussen „Succulenta" in Den Helder een bijeenkomst waar ge sproken zal worden door de heer Brede- rode uit Amsterdam. De lezing van de heer Bre<lerode gaat over het onder werp „Rebutia's en sulco reb." en zal worden verlucht met een aantal dia's van deze plantensoort. De avond wordt gehouden in het ge bouw van de Gemeentelijke Plantsoe nendienst in Den Helder aan de Soem- bastraat (2de zijstraat Javastraat). De zaal is open om 18.30 uur en de lezing heeft een zodanige lengte dat belang stellenden van Texel met de boot van 21.35 uur naar het eiland terug kunnen keren. Voor de excursie die „Succulenta" op 2 april organiseert naar kwekerij „De Herdt" in Rijckevorssel (België) is nog 1 plaats beschikbaar. De kosten hiervoor zijn ƒ15,en men vertrekt met de boot van 6.05 uur. De bus waarmee men reist staat klaar voor het station van Den Helder. Inlichtingen C. Bakker- Besteman, Schilderend 143, Den Burg, telefoon (02220) 2313. De Koog heeft de weelde van de snel verkregen voorsprong van 02 niet kunnen dragen .In de eerste helft nog wist Oudendijk deze 02 achter stand om te zetten in een 42 voor sprong, wat ook de eindstand werd. De Koog kwam verrassend snel op 02. Na 10 minuten spelen liet Kees van Beek met een effectvol schot de Ou- dydijk keerep kansloos. Vijf minuten later kreeg Arjan Verseput een mooie kans, maar hij schoot tegen de handen van een verdediger. Jan van Beek liet toen de toegewezen strafschop niet onbe nut en het was 02. Arjan Verseput kreeg hierna nog een uitstekende kans maar alleen voor de keeper schoot hij rakelings over. Verzuim De Koog verzuimde door te drukken en gaf Oudendijk veel te veel ruimte. De thuisclub kwam daarom al snel te rug op 12 via de linksbuiten die twee verdedigers omspeelde en toen kon sco ren. De gelijkmaker liet ook niet lang op zich wachten. Door te laat reageren van de Koger verdediging verscheen de rechtsbuiten alleen voor keeper Jan Dekker en schoot feilloos raak. Na een half uur spelen was het weer dezelfde rechtsbuiten die de bal ontving en ge makkelijk 32 scoorde. Bedenkelijk Het vierde doelpunt van Oudendijk (vlak voor de rust) was zeer bedenkelijk. Keeper Jan Dekker had de bal klemvast maar deze werd uit zijn handen getrapt, waardoor het simoel scoren was. In de tweede helft liet de scheidsrech ter nog meer van zijn onmacht zien, en nam de vreemdste beslissingen, wat de stemming in het veld niet ten goede kwam. De Koog, dat toen beduidend meer inzet toonde, slaagde er niet meer in de achterstand te verkleinen. Bij De Koog werd Leo Schelfhout genoteerd wegens aanmerkingen op de leiding. Mede omdat Zeemacht B, waartegen De Mareis zaterdag speelden, nu aan merkelijk zwakkere speelsters in hun gelederen hadden, wonnen de Texelse basketball-meisjes op overtuigende wij ze met 27-17. De in de Heldcrse sporthal gespeelde wedstrijd was desondanks van goede kwaliteit en had een erg sportief ver loop. Hoewel Zeemacht de score wel open de (0-2) was het kort daarop het De Mareis team dat de leiding nam en deze niet meer afstond. De rust werd met Het eerste damesteam van Texelse Boys heeft zondag totaal niets in te brengen gehad tegen een veel sterker Flevo dat uiteindelijk met een 06 overwinning weer naar de Wieringer- meer vertrok. Door een al vlot gescoorde openings treffer kon Flevo vanaf het begin domineren. Het Boys-elftal moest het zondag bovendien zonder Jetty Roede- ma en Gery Commandeur stellen. Er was een duidelijk waarneembaar klasse- verschil tussen de lijstaanvoerder in de Hoofdklasse dames en dit gehandicapte Boys elftal. Flevo slaagde er in de Boys dames uiteindelijk met 60 te verslaan. Ruststand was 30 en even zoveel doel punten kwamen er in de tweede helft bij. Een,daarvan was een strafschop die werd toegekend na het onderuit halen van Flevo-ster-speelster M. de Bakker. De penalty werd in eerste instantie knap door Els Boogaard gestopt, maar de terugspringende bal werd door Flevo opnieuw in de touwen gewerkt. Al met al een zeer verdiende zege voor een sportief spelend Flevo. 10-5 bereikt door goed werk van Sas) de Vey, Saskia Veldwisch, Joke Zijm Marjo van Staveren. Na de hervatti kon Zeemacht B iets inlopen tot 1{ maar via de tussenstanden 20-15 24-15 werd tenslote de 27-17 einduitsj bereikt Hier droegen ook Nienke F kema en Petra van der Vis hun steen' toe bij. Door deze overwinning zijn; Mareis twee punten op Zeemacht A j gelopen en bezetten nu een eervo vierde plaats. De volgende competitiewedstrijd sj len de basketballmeisjes op zaterdag maart om 19.00 uur in Den Helder teg Auditiek Stars B. De Mareis trainen vrijdagavond in Burgemeester De Koninghal van 19 tot 21.00 uur. Het echtpaar Spaans behaalde op afgelopen clubdrive de meeste punfc nl. 7.463 met maar liefst 6 marsen. Dc ma en Bakker kwamen tot 6.952 punt en werden daardoor eerste in de der periode. Hartog en Snoek scoord 6.780 punten en vergrootten daardo opnieuw hun voorsprong in het tota< klassement. Wiersma en Eelman werdi vierde met 6.768 punten en 't echtp; Van Heerwaarden behaalde 6.751 pu ten. Stand derde periode: pnt. G. Douma-W Bakker 26.755 P. Veeken-D Witte 26.676 H. Bakker-C. Vinke 26.470 P. Hartog-H. Snoek 26.400 Echtpaar Ofrein 26.238 Totaalstand: pnt. P. Hartog-H. Snoek 143.720 T. en J. Witte 140.733 P. Veeken-D. Witte 140.301 M. Witte-T. Bakker 140.044 I Echtpaar J. Spaans 140.023 I Echtp. P. van Heerwaarden 139.173 TE KOOP AANGEBODEN te OUDESCHILD aan de rand van het dorp gelegen met de achtertuin op het zuiden, helft van dubbel met vastgebouwd gastenverblijf. Indeling: hall/entree, woonkamer, ruime keuken, bijkeuken, douche, toilet, grote aangebouwde woon ruimte met openslaande deuren naar tuin. Bovenverdieping: overloop, drie slaapkamers, waarvan twee voor zien zijn van een vaste wastafel, vliering en bergruimte. Het gehele pand is gerenoveerd en verkeert in een prima staat van onderhoud. Voorzien van een oliestook c.v.- installatie. In overleg te aanvaarden. Koopsom ƒ90.000, DEN BURG Aan de rand van het dorp gelegen met ca. 250 m2 tuin, en een vrij staande garage. Indeling: hall/entree, toilet met fonteintje, woonkamer, keuken en berging. Bovenverdieping: 4 slaapkamers en douche. Vaste trap naar zolderverdieping. In onderling overleg te aanvaarden. 'T HORNTJE Nabij de duinen gelegen op een rustig punt, goed onderhouden, vrijstaand met ca. 1600 m2 grond en een grote garage. Gunstige zonsituering. Indeling: entree, hal, ruime woon- eetkamer met thermopane begla zing en openslaande deuren naar het terras, woon-eetkeuken, grote bijkeuken met kastruimte en kel der, toilet met fonteintje. Bovenverdieping: grote slaapkamer met vaste wastafel annex douche kamer, twee kleinere slaapkamers, waarvan één met vaste wastafel, kastruimte. De vaste vloerbedekking, fornuis, gaskachels (kamer en keuken) zijn bij de koopsom inbegrepen. Koopsom 170.000, Hoge hypotheken beschikbaar. Onze woninglijst wordt U op aanvraag toegezonden. Inlichtingen en verkoop by Schilderwcj: 165, Postbus 87, Den Burg - Texel. Tel. (02220.1 3025 en 3429 b.g.g. 2031 „Lynx" planborden altijd naar wens - altijd naar maat. Zelfklevende planborden met magnetische elementen. Sleuvenplanbord geschikt voor bijna elke planning. Atlanta ultradex: reserveringsplanning voor b.v. hotels, pensions, campings en bungalows. Een goede planning geeft efficiency. Daarom vh Langeveld endeRooybv den Burg Texel In meer dan 150 plaatsen in Nederland vindt U een winkel met een assortiment op het gebied van land- en tuinbouw- gereedscshappen alles voor uw tuin hobby- en doe-het-zelf artikelen kleindiervoeders Het brede assortiment, de prettige en deskun dige bediening en de uitgebreide service en opstelling hebben bewezen even zo vele klanten binders te zijn. De vaak ruime parkeergelegen heid is een prettige bijkomstigheid. Komt U ook eens kennis maken 5 jaar vast (rente op rente) Per biljet stort u f 673,-, na afloop van de termijn ontvangt u f 1000,- 2 jaar vast (rente op rente) Per biljet stort u f 873.-, na afloop van de termijn ontvangt u f 1000.- bv/vh Langer»! den Bum-1 Ddtbus i tel. 02229-27*

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 6