„The Omen" in City Zelfs een tweede fuik is niet nodig Rokken ervloot Op vakantie naar Oostenrijk DICK'S RESTO BAR Rabobank O Werkgroep verkeer en vervoer krijg gratis kijk op een goede reis naar Oostenrijk 3 f - - „WAT IK ZEGGEN WOU.." Waarom al die rommel voor onze deur open bridgedrive open kampioenschap van Texel Poolbiljarten Poolbiljarten speciaal voor dames. Groot spaarvoordeel voor spaarders van 15 t/m 20 jaar! if De Zilvervloot heeft een geweldige premie aan boord Namelijk maar liefst 10ekstra over het gespaarde bedrag plus de rente. Als je wilt kun je 9 jaar lang sparen en van de Zilvervloot profiteren. Ook als je pas op je 18e of 19e jaar begint! Je krijgt alle informatie bij de Rabobank, daar ligt trouwens ook de speciale Zilvervloot folder voor je klaar. Halen maar en.meedoen, want met de Zilvervloot vaar je de juiste spaarkoers! ff INFORMATIE AVOND Jeugdcompetitie zaalvoetbal Provinciale wedstrijden Jazzgym Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 11 maart 1977 >77 L. drijft, h klaarbare en sinistere gebeurtenissen waarbij de jongen zich steeds merk waardiger gaat gedragen. De moeder die soms denkt dat het kind haar naar het leven staat zoekt haar heil bij de psy chiater. Een pater die bij Damiens geboorte aanwezig is geweest waarschuwt zijn vader dat de jongen de Antichrist is, die volgens het boek de Openbaringen van Johannes op de aarde zou verschijnen „als de Joden terug zijn in Sion". Peck denkt dat de pater krankzinnig is, tot het moment dat deze op raadselachtige manier verongelukt. Pas dan wordt hij ongerust. „The omen" (het voorteken) zit vol knappe en suggererende effecten, waar door je als toeschouwer (als je er een beetje gevoelig voor bent) ongemerkt wordt bestookt Het onzinnige uitgangs punt is dan spoedig vergeten. Een nieuwe film uit het genre „het bovennatuurlijke" met groot vakman schap gemaakt, maar een beetje naar speculerend op de latente angst voor „de dag des oordeels" en het axioma dat „wie in God gelooft ook het bestaan van Satan moet erkennen". Een zak zout maar weer mee dus. (Toegang 18 jaar). Zondagmiddag 3 uur „Loopy the loop" in een reeks tekenfilms van Hannah en Barbera. Volop getekende dierenavon turen, die worden voorafgegaan door een optreden van de 3 Stooges in zwart wit, het knettergekke drietal. (Alle leef tijden). ewcviw VtNUUPg-BUTEN VERAMTVYOOWOEUftHEO OE REDAXTC Omdat wij ons al sinds vorige zomer ergeren aan het feit dat de (sinds twee jaar!) in aanbouw zijnde woning tegen over onze huizen aan de Binsbergen- straat omgeven wordt door een woestijn van blubber en dergelijke, hopen wij via deze weg gedaan te krijgen dat er einde lijk eens, door wie dan ook (aannemer, eigenaar, opdrachtgever) rond deze rommel en hek geplaatst gaat worden. Enige tijd geleden hebben wij de ge meente reeds op de hoogte gesteld van de toestand en het resultaat was dat ein delijk (die stonden namelijk ook al maanden open) de deuren afgesloten werden. Wij kunnen ons niet indenken dat een dergelijke situatie klaarblijke lijk bijdraagt tot het verhogen van de leefbaarheid ter plaatse. Kinderen ko men met vervuilde kleding thuis, lopen het gevaar dat er brokstukken van het nog niet geheel afgebouwde huis naar beneden komen en hebben er een speel plaats aan die ons bewoners van de Binsbergenstraat en ouders van de be treffende kinderen nou niet zo bijzonder bevalt. Wie doet er iets aan deze toestand? Aktiegroep buurtbewoners p.a. Binsbergenstraat 8, Den Burg Lee Remick beeft een puma gezicht voor een griezelfilm als „The omen". Vrijdag tot en met maandag brengt het City theater „The omen" van de Amerikaan Richard Donner. Een film die in het land van herkomst een onver wacht succes bleek. Hoewel slechts voor een klein budget vervaardigd, lijkt het er op dat de opbrengsten die van de (veel duurdere) „Exorcist" op zijn minst geëvenaard gaan worden. Misschien komt dat wel omdat „The omen" minder pretenties heeft en meer aan de fanta sie van de toeschouwer overlaat. Gregory Peck en Lee Remick spelen het ouderpaar van een kind van de dui- wordt met goedvinden van Pa Peck ver vel. Het bij de geboorte overleden kind, wisseld voor een ander pasgeboren kind, wiens moeder tijdens de bevalling is overleden. Pa denkt zijn vrouw op die manier het ellendige nieuws te kunnen besparen. Hij en zijn vrouw beschou wen het jochie dan ook volkomen als hun eigen kind. Damien (zo heet het kreng) lijkt in het diplomatengezin op te groeien tot een voorbeeldig en intelli gent kereltje en het geluk van de ouders is groot. Totdat op een verjaardagsfeest je het kindermeisje in het bijzijn van alle gasten zich ophangt aan de gevel spits, terwijl zij daarbij naar Damien roept: „Dit doe ik voor jou!" Het is het begin van een serie onver- De Werkgroep Verkeer en Vervoer (bestaande uit Jan Bakker, Gijs Ber ger, Jan Pelgrim, Hans de Winter en Rien Mast) zijn ook na het verschijnen van de jongste nota over de veerver- binding van mening dat capaciteits vergroting ongewenst is. In een brief aan B. en W., de gemeenteraad, Rijks waterstaat en TESO verzet de groep zich niet alleen daartegen maar zelfs tegen de aanleg van een tweede fuik. Inplaats daarvan zou kunnen worden volstaan met een ponton. De groep reageerde al eerder negatief op de vorig jaar verschenen „Oriënte ringsnota veerverbinding Texel-Den Weverstraat 23, telefoon 3514. Iedere vrijdag 8 uur Voor een partner kunnen wij zorgen. Zaterdag 8 uur 2e voorronde Iedere woensdag 8 uur Speciaal aanbevolen voor vergaderingen, recepties, bruiloften en partijen. Uitstekende keuken. Wij hebben een bijzonder mooie collectie maat 36 t/m 52 geld en goede raad Helder". Het daarop door B. en W. ge geven antwoord heeft de argumenten van de groep niet ontzenuwd. De groep vindt dat capaciteitsvergro ting ongewenstis omdat deze toch geen oplossing geeft voor het probleem van de wachttijden op piekdagen. Want met de uitbreiding kunnen pieken niet wor den voorkomen, mede omdat capaci teitsuitbreiding tot vergroting van het aanbod zal leiden. Reserveringssysteem Beheersing van het vervoersaanbod in de tijd is alleen mogelijk met een re serveringssysteem, in combinatie met gespreide wisseldagen. Deze reservering zou moeten gelden voor de drukste pe rioden van het jaar. Tegelijk met een - slaapplaats zou de recreant de overtocht moeten regelen. Aan de hand van de vervoersstatistieken van de afgelopen jaren zou berekend moeten worden welk deel van de capaciteit moet over blijven voor economisch vervoer en ver voer voor Texelaars (wat neerkomt op ongeveer 40°/o). Dit houdt in dat voor economisch vervoer en vervoer van Texelaars niet gereserveerd hoeft te worden. Het risico dat men niet mee kan wordt dan kleiner dan het nu is. Volgens de groep is de V-kaart ook een vorm van reserveren en het aanbod van het aantal V-kaart auto's wordt steeds vaker te groot. De V-kaart voor niet Texelaars zou eventueel kunnen worden afgeschaft omdat deze categorie dan ook de mogelijkheid van reserveren heeft. Zelfs zonder pendelen Dat (zoals B. en W. in hun commentaar op dit al eerder geuite pleidooi zeggen) met deze maatregelen niet zou kunnen worden volstaan mag waar zijn, maar de groep vindt dat in dezelfde nota wordt aangetoond dat men ook niet aan een dergelijk systeem voorbij kan gaan. Het moet mogelijk zijn het aan bod te vervoeren, zelfs zonder pendelen al zal wel eens langer moeten worden doorgevaren. De groep meent dat het reserveringssysteem veel goedkoper is dan TESO voorstelt en in ieder geval goedkoper dan de aanschaf van dubbel dekkers een aanpassing van de fuikha ven. Zelfs als voor het langer varen meer personeel nodig is. Voordeel van een reserveringssysteem is ook dat het openbaar vervoer beter kan reageren op het vervoersaanbod: de AOT is dan in staat ook in de drukste tijden haar busdiensten aan te passen. Doordat niet gependeld hoeft te worden is ook aan sluiting op het openbaar vervoer (trein en bus) in Den Helder optimaal. De mening van TESO dat er een structurele overcapaciteit moet zijn die over een heel jaar voor gemiddeld hoog stens 50°/o mag zijn bezet, wordt door de werkgroep uiteraard niet gedeeld. „Met het door ons voorgestelde is deze dure overcapaciteit niet nodig". Ponton Voor het veiligstellen van de veer dienst wordt een tweede fuik niet nodig geacht. „Een drijvend ponton zoals bij vele veerdiensten in gebruik is, is een goedkope oplossing die spoedig is te re aliseren zonder de overlast en de stag natie die de aanleg van een tweede fuik zal opleveren". De groep oppert dat te zijner tijd een nieuwe derde boot van het huidige type in de vaart zou kunnen worden ge bracht waarna een van de nu in gebruik zijnde schepen als reserveschip gaat die- Dagjesmensen Ondanks de huidige „ondercapaciteit" is het dagtoerisme aanzienlijk. Uit de TESO-enquête blijkt dat in de drukste Wondermooi, 'gemütlich' Oostenrijk... wordt het uw vakantieland-van-het-jaar? Dan reikt de ANWB u alle ingrediënten aan om er een geslaagde vakantie van te maken 'n Geva rieerd reisaanbod, om te beginnen. En verder alles wat bij veilig, verantwoord op vakantie gaan hoort. Wie zou daar niet 't fijne van willen weten? donderdag 17-3 om 20.00 uur Hotel Lindeboom Grote Plaats 14 Den Burg (Texel) 02220-2041 Boeiende films, onder houdende diapresentaties en andere vormen van informatie brengen u in de stemming voor een Oostenrijk-vakantie en maken u in alle opzichten reiswiis. Entreebewijzen kunnen gratis zolang de voorraad strekt worden afgehaald aan de zaal. periode van de zomer 17% van de mee varende automobilisten tot de dagjes mensen behoorde. Het wegwerken van deze ondercapaciteit zal dus vrijwel ze ker tot onmiddellijke groei van het aan tal dagjesmensen aanleiding geven en dus niet (zoals B. en W. in hun nota zeg gen) pas op langere termijn. De werk groep vraagt zich af welke concrete maatregelen het college denkt te nemen om deze doorkruising van haar recrea tief beleid te voorkomen. „Niets doen in deze is hetzelfde als bevordering van het dagtoerisme en ondermijnt dan ook de geloofwaardigheid van dit beleids- streven". Met nog veertien dagen te gaan valt er over de eindstand van de jeugdcom petitie zaalvoetbal nog niets definitiefs te zeggen. In de A-groep gaat de strijd tussen Reizenboetiek en Texel BI die een onderling verschil van slechts 1 punt hebben. In de B-groep staan JKM en 't Swarte Schaep veruit aan kop. Deze teams moeten nog tweemaal tegen el kaar spelen zodat er nog van alles mo gelijk is. Stand groep A: Reizenboetiek 10 6 2 1 14 29- 6 Texel BI 10 5 3 2 13 24-19 Lelytrappers 10 4 2 4 10 27-21 FC Hot Dog 10 1 1 8 3 18-41 Groep B JKM Koogel 12 12 0 0 24 56- 9 't S. Schaep 12 10 0 2 20 55-17 Vitaminebron 11 4 0 7 8 15-33 Bur Eelman 13 2 1 10 5 12-31 RSG Fiat 12 1 1 10 3 15-53 Voor het eerst zullen op Texel provin ciale kampioenschappen ritmische- en jazzgymnastiek worden gehouden. Het gebeuren vindt op zaterdag 12 maart plaats in de sporthal „Ons Genoegen" en begint om 13.15 uur. Tijdens dit middagfestijn zullen de toeschouwers getuige kunnen zijn van 18 ritmische oefeningen door de 8 deel nemende Noordhollandse verenigingen. Bovendien zullen er 6 jazz-oefeningen uitgevoerd worden waaraan ook de groep van G.V. Texel deelneemt.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5