Promotiekansen voor Texel 1 Henk Witte werd Texels biljartkampioen 4e klas Molenkoog won van koploper Koffiebar PROGNOSES V Schaakclub ,.En Passant" SVO-loterij bracht ƒ1300.op ®f Vrije paaszeehengelwedstrijd Eilandcompetitie volleybal Derde blad Texelse Courant, vrijdag 1 april 1977 Texel 1 ontvangt dit weekend het in degradatieaevaar verkerende Scha- qen dat zich er tot het uiterste toe zal willen verzetten de rode lantaarn van Zeemacht over te nemen. Texel 1 zelf staat nu (na Zwaagdijk, WZ en Ber- jen) op de vierde plaats in de hoofd- dasse. Met een zege op Schagen zou de derde plaats weer iets dichterbij <omen, wat ook promotiekansen geeft. Conclusie naar aanleiding van dit al les is dat er zondag op het Texelveld een spannend partijtje voetbal ge speeld aaat worden waarbij de thuis club de beste kansen heeft. Texelse Boys 1 krijgt bezoek van een Dude bekende tegenstander nl. Wiron uit Den Oever. Tijdens de uitwedstrijd werd vorig jaar een verdienstelijk gelijk spel bereikt, en met Wiron op de derde Texelse Boys op de zesde plaats in liet klassement van de tweede klasse A mag opnieuw op een puntendeling wor den gerekend. Het verschil in punten totaal tussen Tex. Boys en de op één na onderste van de ranglijst (ALC) is echter oog maar erg klein. Om helemaal zeker- ïeid te hebben zouden de Boys voor een werwinning moeten gaan zorgen. In Andijk wordt zondagmiddag de wedstrijd tussen de plaatselijke ploeg en ZDII gespeeld. Het wordt duidelijk een noeilijke opgave voor ZDH omdat de kndijkers thuis altijd goed voor de dag tomen. Kansen bestaan er echter alles- ins omdat Andijk met een zesde plaats jp de ranglijst twee plaatsen onder de Toomder vereniging genoteerd staat. 5DH heeft echter een wedstrijd meer jespeeld. iVC 1 krijgt in De Cocksdorp het sterke Pwisk op bezoek waartegen tijdens de utWcdstrijd een gelijk spel werd be- •eikt. Gezien de huidige verhoudingen :al het deze keer ook wel een puntende- mg gaan worden. Moeilijk wordt het in eder geval wel voor SVC want Twisk ;taat vijfde en de Cocksdorpers hebben loven Berkhout de tweede plaats van nderen in bezit. Zondagmiddag komen de elf van Vaard '75 naar De Koog dat nog steeds >p de laatste plaats van de tweede klas- c A staat. Ze hebben nu 19 wedstrijden 'espeeld. nul winst, drie gelijk en 16 verloren. Het doelsaldo bedraagt 19 voor en 80 tegen. Hoewel er beslist niet veel icht meer is op een wat hogere plaats >p de ranglijst moeten de Rogers toch n staat worden geacht de hatelijke nul sens uit dit lijstje te doen verdwijnen, flfaard '75 staat derde van onder. Oosterend gaat het zondag proberen jij Huiswaard. Hoewel het hier dus een iitwedstrijd betreft behoeft dit voor de JVO-mensen geen beletsel te vormen »m met een klinkende overwinning te ug te keren. Zaterdagelftallen Hoewel er voor beide zaterdagelftal en van Oosterend geen competitiewed- itnjden op het programma staan zullen leze teams dit weekend wel in het veld tomen. Voor de afwisseling spelen ze liimaal eens tegen elkaar. De ontmoe- ng die uiteraard op het hoofdveld van 5VO plaats vindt begint om 14.30 uur. Dames Zowel het eerste als het tweede da- nesteam van Texelse Boys gaat zondag naar de overkant. Het eerste krijgt het vel het moeilijkst. Zij moeten het tegen ijstaanvoerder AFC '34 opnemen en oor hen zijn er daarom bijzonder wei- ng winstkansen aanwezig. Het ligt iets inders met de dames van het tweede ■lftal maar ook hier is het uitkijken [eblazen omdat ook Winkel 1 hoog geno- ;eerd staat. Lagere elftallen Het tweede elftal van S.V. Texel ipeelt evenals Texel 1 tegen Schagen. )e reserves van Schagen zijn in dit ge- ral echter de ontvangende ploeg en om- lat zij evenals Schagen 1 nou ook niet o bijster goed geklasseerd staan moet 'oor Texel 2 een overwinning binnen >ereik ?ijn. Texel 3 ontvangt koploper JVC 2 (Ju- ianadorp) en zal het hier waarschijnlijk »iet kunnen klaren. Het vierde van S.V. Texel speelt uit :n ontmoet in Schagen SRC 7 dat (ook MEDEDELINGEN S.V. Cocksdorp Donderdagavond is er na de training «n 21.00 uur in het Eierlandsche Huis en bijeenkomst voor de senioren van 'VC. Het gesprek zal onder andere gaan ver de training in het nieuwe seizoen n over het aantrekken van een nieuwe ramer. De heer Van Baar gaat SVC na- lelijk verlaten. J.W.B. Z.D.H. Na de training van vrijdagavond a s. egint er om 20.00 uur in de kantine een espreking voor de seniorenleden van 'DH. In verband hiermee blijft trainer laagsma over. Het gehele eerste en weede elftal wordt bij deze bijeenkomst erwacht. De opstellingen voor zondag 'orden tegelijkertijd bekend gemaakt. Als men geen kans ziet te komen trai- l®n kom dan s.v.p. toch op de bijeen- 'Omst. Anders afbericht geven. Naar de pening van de zaak van bestuurslid ïenk Bruin kan men ook later gaatn. F.Z. al) op de eerste plaats van het klasse ment staat. Veel winst zit er daarom voor de vierde-elftallers met in. Op het Texelse Boys-veld wordt zon dag de ontmoeting Texelse Boys 2- WGW 3 gespeeld waarbij het voor de Boys-reserves zaak is niet alleen op bal bezit te spelen maar ook de vleugels te laten meewerken. Alleen voetballen op het middenveld zet ook tegen deze Hel- derse ploeg geen zoden aan de dijk. Het derde en vierde team van Texelse Boys komen zondag om 12.00 uur in een oefenwedstrijd tegen elkaar in de wei. Cocksdorp 2 speelt evenals het eerste SVC elftal een thuiswedstrijd. Succes 5 uit Hippolytushoef komt op bezoek en SVC, dat evenals het eerste noodge dwongen veertien dagen aan de kant bleef, heeft, als alles een beetje lukt de beste kans op de overwinning ZDH 2 speelt op eigen veld zondag te gen koploper Oosterend 2 dat met een grote voorsprong aan de leiding gaat. Er is voor ZDH een klein kansje op de overwinning, alhoewel de eerste plaats van SVO 2 natuurlijk niet onderschat moet worden. ZDH 3 is zondag opnieuw vrij. Junioren en pupillen S.V. Texel junioren BI, B2, Cl en C2 gaan naar Oudorp om daar Kolping Boys BI, B2, Cl en C2 te bekampen. Op eigen veld werden het vier nederla gen, maar misschien kunnen een paar puntjes mee terug op het eiiand komen. Junioren C3 moet thuis van Watervo gels C3 kunnen winnen. Pupillen Al zal het op eigen terrein zwaar krijgen tegen Texelse Boys Al. Pupillen A2 wint van A3. Pupillen BI zal met volledige inzet moeten spelen om thuis van Texelse Boys BI te win nen. Pupillen C2 kan thuis van Texelse Boys C2 winnen. Pupillen C3 dat uit moet naar het sterke ZDS Cl, heeft een te zware opgave. Bij Texelse Boys spelen de junioren Al zaterdag uit tegen SVAP Al. Met volledige inzet wordt hier misschien een gelijk spel behaald. De ploeg gaat om 13.05 uur naar de overkant. Junioren BI is vrij. Junioren B2 moet zondag vroeg op, omdat ze al met de boot van 9.05 uur naar HRC B4 gaan. Ondanks het vroege uur wordt een goede wed- ZATERDAG 2 APRIL 1977: Junioren: SVAP Al-Tex. Boys Al, 14.45 uur (vertrek boot 13 05 uur) Kolp. Boys BI-Texel BI, 15.45 uur (vertrek boot 13.05 uur) Kolp. Boys B2-Texel B2, 15.45 uur (vertrek boot 13.05 uur) Kolp. Boys Cl-Texel Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13 05 uur) Kolp. Boys C2-Texel C2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) SVAP Cl-Oosterend Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH Cl-Kaagvogels Cl, 13.30 uur HRC C3-Cocksdorp Cl, 14.30 uur HCSC C4-Tex. Boys Cl, 11.00 uur (vertrek boot 10.05 uur) De Koog Cl-Helder C3, 13.30 uur Oosterend C2-HRC C8, 13.30 uur Texel 03-Watervogels C3, 13.30 uur Pupillen: Afdeling A: Oosterend Al-Cocksdorp Al, 14.30 u. Texel A3-Texel A2, 15.00 uur Texel Al-Tex. Boys Al, 15.00 uur Afdeling B: De Koog Bl-Cocksdorp BI, 15.00 u. Texel Bl-Tex. Boys BI, 15.00 uur Tex. Boys B2-Oosterend BI, 14.00 u Afdeling C. Oosterend Cl-De Koog Cl, 13.30 u. ZDH Cl-Texel C3, 15.00 uur Texel C2-Tex. Boys C2, 13.30 uur ZONDAG 3 APRIL 1977: Afdeling Noordholland: Texel-Schagen, 14,30 uur Tex. Boys-Wiron, 14.30 uur Cocksdorp-Twisk, 14.30 uur De Koog-Waard '75, 14.30 uur Andijk-ZDH, 14.30 uur (vertrek boot 12 05 uur) Huiswaard-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Schagen 2-Texel 2, 14 30 uur (vertrek boot 13 05 uur) Texel 3-JVC 2, 14.30 uur Tex. Boys 2-WGW 3, 12.00 uur ZDH 2-Oosterend 2, 14.30 uur Cocksdorp 2-Succes 5, 12.00 uur Oosterend 3-Oudesluis 3, 14.30 uur SRC 7-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Junioren: ZDH Al-Schagen A3, 12.15 uur HRC B4-Tex. Boys B2, 10.00 uur (vertrek boot 9.05 uur) Dames: AFC '34-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Winkel 1-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) SAMEN REIZEN: ZATERDAG 2 APRIL 1977. Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Oosterend Cl en Tex. Boys Al. Texel BI, B2, Cl en C2. ZONDAG 3 APRIL 1977- Vertrek boot 12.05 uur van Texel: ZDH 1 aparte bus. Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Dames Tex. Boys 1 en Oosterend 1. Texel 2, Texel 4 en dames T. Boys 2 Bij afkeuring terrein bus afbestellen, te lefoon (02240) 2421. strijd verwacht met uiteraard twee wintspunten. Junioren Cl gaat zaterdag uit naar HCSC C4 en dit levert een over winning op. De ploeg neemt de boot van 10.05 uur en speelt in Den Helder om 11 00 uur. Pupillen Al gaat uit naar Texel Al. De eerste wedstrijd was een gelijk spel, maar misschien wordt het nu een over winning. Pupillen A2 heeft een vrij weekend en pupillen BI gaan naar Texel BI. Het wordt een lastige wedstrijd met een heel kleine kans op een gelijk spel. Pupillen B2 speelt thuis tegen Ooster end BI. wat wel te zwaar zal zijn. Pu pillen Cl is vrij en pupillen C2 gaat uit naar Texel C2. Ook dit wordt een aar dige wedstrijd met waarschijnlijk een puntendeling. Junioren C van SVC speelt inplaats van zaterdag op zondag om 12.00 uur in Den Helder tegen HRC C3 Geen mak kelijke wedstrijd maar toch kan op bei de punten wel gerekend worden. De C pupillen van de S.V. De Koog spelen om 13.30 uur in Oosterend tegen het sterke Oosterend Cl. Vertrek 13 00 uur. De B pupillen krijgen het thuis te gen Cocksdorp BI ook erg moeilijk. Aanvang 15.00 uur. De A pupillen zijn vrij. De C junioren spelen om 13.30 uur thuis tegen Helder C3. ZDH junioren A krijgt zondag om 12.15 uur Schagen A2 op bezoek. Ze heb ben nog steeds een kans op de bovenste plaats en met de belangrijke wedstrijd volgende week tegen koploper Wierin- gerwaard in het vooruitzicht moeten de punten in Den Hoorn blijven. ZDH ju nioren C heeft ook nog steeds een kans op de top. Het krijgt om half twee het lastige Kaagvogels C op bezoek. Willen ook zij hun kans behouden, dan mag er geen punt verspeeld worden. ELZINGA GAF WINST UIT HANDEN Door voldoende ressources in de af weer te vlechten kon A. Rombout op de clubavond van „En Passant" zich in zijn partij tegen II. Elzinga dermate goed handhaven dat hem dit uiteindelijk de volle winst opleverde. Ook de partij die H. van Daalen tegen J. Witte speelde (waarin de laatste fraai tegenstand bood) en het treffen tussen W. de Bruin en G. van Es vertoonden mteressante ontwikkelingen. Rond 23 00 uur was de stand aan deze borden en ook in de partij tussen Rombout en El zinga nog vrijwel in evenwicht. Winst was er verder voor P Comelis- sen (tegen J. van Beek), A. Bakker (te gen J. Hoogerheide), H. Goslinga (tegen K. J. den Haan) en M. de Beurs (tegen C Witte) P. Bergman ging met het re- misevoorstel van K. Kuip niet akkoord, drukte door en won de partij toch nog. In zijn treffen met J. Dros verweerde A. Terpstra zich weliswaar goed maar trok tenslotte toch aan het kortste eind. Een fancy fair die op 19 maart ten bate van S.V. Oosterend werd gehouden heeft een netto bedrag van ƒ1.300,op geleverd. Er is één prijs nog niet afge haald. Het is lotnummer 672 met stem pel, te bevragen bij Frans Visman, Oos- terenderweg, Oosterend. Henk Witte (rechts) met Dirk Biesboer die 14 dagen geleden de vijfde klas titel veroverde Henk Witte uit polder 't Noorden (St. Marcus) werd zaterdagavond in hotel De Zwaan Texels biljartkampioen vier de klasse libre. Hij haalde hierbij een gemiddelde van 1,75 en scoorde 11 matchpunten uit 7 partijen. J. de Vries eindigde als tweede met 5 gewonnen partijen en 2 vcrliespunten. Aan deze kampioenschappen werd deelgenomen door 8 biljarters. De wed strijden werden gekenmerkt door een prettige en sportieve sfeer. De leiding van dit toernooi was in handen van de biljartvereniging De Zwaan. S. Dros, voorzitter van biljartvereni ging De Zwaan reikte na afloop van de finalepartijen de prijzen uit. Iedere deel nemer ontving als aandenken aan dit toernooi een passende sleutelhanger. De kampioen werd een nieuwe wisselbeker overhandigd, aangeboden door Fa. J. de Wit, en een beker die in zijn bezit blijft. J. de Vries ontving een fraaie standaard en P. Eelman een draagplaquette. Hij dankte de deelnemers voor hun sportieve gedrag en zei ervan overtuigd te zijn, dat een ieder kon terugzien op een geslaagd toernooi. Spannend Gezien de eindstand waarin Henk Wit te zijn tegenstrever J. de Vries met slechts 1 punt wist te overtroeven, kan vastgesteld worden dat het er spannend aan toe is gegaan. Na vier rondes stond Henk Witte al aan kop met een score van 9 punten. Hij werd op voet gevolgd door R. Daalder en J de Vries. Toen J. de Vries zijn laatste partij tegen P. Decnop won moest Absolute topper van de wedstrijden die dinsdagavond in de eilandcompetitie volleybal werden gespeeld was die tus sen Koffiebar en Molenkoog, de num mers 1 en 2 van de eerste klasse heren. Nadat de dames van Koffiebar zich vorige week de kans op het kampioen schap lieten ontnemen stelde het Kof fiebar-herenteam nu ook erg teleur. Vooral nadat Koffiebar in de eerste set een eenvoudige overwinning behaalde werd Molenkoog schromelijk onder schat. De gevolgen bleven dan ook niet uit. Molcnkoog won tenslotte met 12. In de eerste set bracht Koffiebar een 'gave partij volleybal op de vloer. Er werd met veel inzet gespeeld en zowel aanval als verdediging marcheerde uit stekend. Molenkoog speelde keurig in drieën, maar de hieruit voortvloeiende prikballen sorteerden geen effect in de sluitende verdediging van Koffiebar. Koffiebar won de eerste set met 15-4 vrij gemakkelijk. Niet aangeslagen Molenkoog bleek hierdoor niet aan geslagen. Een paar goede blok-akties in de aanvang van de tweede set deed het geloof in eigen kunnen weer terugke ren. Koffiebar liep weliswaar uit tot 7-2 maar Molenkoog hield het hoofd koel. Er werd een serie lastige opslagen geproduceerd, die Koffiebar niet goed wist te verwerken.. De zekerheid leek uit het spel van Koffiebar te verdwijnen en de aanvalsmachine stokte omdat veel set-ups niet uit de verf kwamen Bij 9-9 kwam Molenkoog dan ook langszij. Koffiebar werd duidelijk zenuwachti ger. Diverse opslagen belandden in het net en er ontstonden onnodige gaten in het achterveld. Het eind van het liedje was dat Molenkoog met 12-15 de set winst pakte. Grote inzet De derde set kenmerkte zich door een grote inzet van Molenkoog en veel fou ten van Koffiebar. De gevreesde aanval van Koffiebar was volledig zoek en Mo lenkoog scoorde punt na punt. Pas bij 6-14 voor Molenkoog begoi\ Koffiebar aan een tegenoffensief, dat juist te laat zou blijken. De keiharde aanval van Koffiebar, die opeens weer lukte, drong Molenkoog in de verdediging. Koffiebar kwam terug tot 12-14. Een tweede time out van Molenkoog leek geen succes te hebben, want Koffiebar scoorde 13-14. Het was daarna toch Molenkoog dat aan het langste eind trok en met 13-15 de set won. Met deze winst tegen koploper Kof fiebar is Molenkoog gevaarlijk dicht bij de ogenschijnlijk onaantastbare eerste plaats van Koffiebar gekomen. Koffie bar leidt nog steeds. Het heeft nu 18 punten uit 7 wedstrijden en Molenkoog volgt met 17 uit 8. Aan de dijk voor Oudeschild organi seert de sportvissersclub Texel op twee de paasdag (11 april) haar jaarlijkse in ternationale vrije paaswedstrijd. De in schrijvingstermijn sluit op 6 april om 20.00 uur. Belangstellenden kunnen zich hiervoor aanmelden bij de secretaris van de visclub, P .Verhagen, Wagema- kerstraat 3, Den Burg, telefoon (02220) 3986. De wedstrijd wordt gehouden tussen half tien en half een terwijl de deelne mers zich om ongeveer 9.15 uur langs de Oudeschilder dijk zullen verzamelen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ12,50 inclu sief vervoer op Texel tot terug in Den Burg waar de prijzen in hotel De Zwaan uitgereikt zullen worden. Als men over eigen vervoer beschikt wordt een in schrijfgeld van ƒ10,berekend. Cluble den betalen 7,50. In verband met deze wedstrijd verzoekt het clubbestuur de leden op le paasdag mee te helpen met pieren spitten. Henk Witte minimaal remise spelen wilde hij de eerste plaats behouden. In dien Witte deze partij (tegen R. Daalder) echter zou verliezen, zou De Vries als eerste uit de bus gekomen zijn. Daalder werd dan tweede en Witte zou niet ver der dan een derde plaats gekomen zijn. De eerste plaats van de vooral de laat ste avond sterk spelende Henk Witte werd echter niet in gevaar gebracht. Hij won zijn partij tegen R. Daalder met zichtbare overmacht. De eindstand werd hierdoor als volgt, resp. gespeeld, gewonnen, gelijk, verlo ren, punten, beurten, gemiddelde, hoog ste serie en matchpunten: H. Witte 7 5 1 1 274 157 1,75 12 11 J. de Vries 7 5 0 2 272 182 1,50 10 10 P. Eelman 7 4 1 2 240 196 1,22 8 9 P. Duin 7 4 0 3 260 170 1,53 24 8 R. Daalder 7 4 0 3 249 212 1,17 8 8 J. Bakker 7 3 0 4 233 192 1,21 14 6 N. Huisman 7 2 0 5 218 200 1,09 6 4 P. Decnop 7 0 0 7 208 179 1,16 9 0 Programma dinsdag 5 april 1977: Veld A: Heren le klasse: 6.30 u.: Vopoda Schoorl-Leraath S. Sietsma 8.30 u.: Fam. Witte-Jelleboog W. van Diesen 9.10 u.: Gempo-Molenkoog Hank Witte Heren 2e klasse: 7.10 u.: Aankoopcentrale-Casino J. Siebenga Heren 3e klasse: 7 50 u.: Vinkes Schoonm.-Strendsend R. van der Kooi Veld B: Heren le klasse: 8.30 u.: Koffiebar 1-Vopoda Schoorl B. Staal Heren 2e klasse: 7.50 u.: Tevoko Opdum-Grooten Slock 1 K. Bremer 9.10 u.: Jozefschool-Timmers Bakkerij P. Duin Heren 3e klasse: 7.10 u.: Tevoko junioren-S. Bremer J. Joosten Dames 2e klasse: 6.30 u.: Gyvo 2-Dros' Bakkerij W. Oskam Veld C: Dames le klasse: 6.30 u.: Tevoko junioren-WGD Expert P. Zijm 7.10 u.: De Rog 1-Vopoda Schoorl D. Wit 7.50 u.: Koffiebar 1-Lois Jacq. Dros 8.30 u.: Tevoko junioren-De Koogel G. Witte 9.10 u.: Molenkoog-Fam. Witte J. Koorn Op dinsdag 12 april worden nog en kele inhaalwedstrijden gespeeld en te vens zullen de beslissingswedstrijden worden gespeeld om de le, 2e en 3e plaats m de diverse klassen. Dit geldt alleen voor de herencompetitie, aange zien de damescompetitie na de eerste periode gesplitst is in een eerste en tweede klasse. Als afsluiting van de eilandcompetitie wordt op maandag 25, dinsdag 26 en woensdag 27 apnl opnieuw een afval- toemooi gespeeld. Men kan zich hier voor tot en met dinsdag 12 april bij de wedstrijdleiding opgeven. Men dient dan tevens het inschrijfgeld ad ƒ10,per team contant te voldoen.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 9