Texei 1 bezorgde Schagen met 2-1 rode lantaarn KNVB District West 1 vierde jubileum op Texel t«. b»)S ww 3 2-0 Tevoko 1 won van Mitra Gelijkspel voor Tex. Boys SVC-Twisk 04 Schagen 2-Texel 2 12 TOON SMIDT De Koog-Waard '75 2-3 TEXEL PUPILLEN WERDEN ONGESLAGEN KAMPIOEN Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 5 april 1977 bewees dat hij in de toekomst zeker een aanwinst voor Texel 1 kan worden. Door zijn goede techniek was hij duidelijk een gevaar voor de Schager verdediging. Na vijf minuten in de tweede helft was het opnieuw Texel dat scoorde. Jan van Bennekom brak door de verdediging van Schagen en met nog één man voor zich speelde hij de bal naar de geheel vrij staande Guus Zegel, die vanaf de rand van het strafschopgebied hard en laag inschoot. Na deze 20 maakte Texel de fout Schagen te onderschatten, wat Schagen nogal wat kansen opleverde Doelman Aad Vaars wist door goed in grijpen veel moeilijke situaties te kla ren. Penalty De tegengoal van Schagen viel 5 mi nuten voor tijd. Louis Unot haalde vol gens de scheidsrechter een van de Scha gen aanvallers in het strafschopgebied onderuit. Het leverde de Noordhollan ders een strafschop op die prompt werd benut Zonder veel moeite kwam Scha gen hiermee op 21. In het Texelse team vielen zondag vooral Henk Jan Klok en de junioren Hans de Beurs, Peter Kikkert en Henk van Wilsum op. Henk Jan Klok blijkt iedere week met meer zelfvertrouwen het veld te betreden en getuige het ge toonde spelpeil van de drie nieuwelingen zijn er voor Texel 1 wel degelijk goede jeugdspelers voorhanden. Zij moeten beslist meer kansen hebben. De eerste helft was duidelijk in het voordeel van Wiron dat er fel tegenaan ging. De Boys gingen zoals gewoonlijk weer traag van start. Het enige wat de Boys in deze fase presteerden was een afgekeurd doelpunt wegens duwen van Pieter Duin. Overigens had de Wiron doelman het erg rustig. Aan de andere kant kon de ploeg uit Den Oever wat meer kansen creëren maar door fors op treden van de Boys verdediging konden deze niet in doelpunten worden omge zet. Bakkeleien Vlak voor de rust kwam Wiron op 01. De Wiron rechtsbuiten werd door zijn bewaker, die elders op het veld met een andere tegenstander liep te bakke leien, vrijgelaten en had geen moeite om te scoren. Na de rust legden de Boys aanmerke lijk meer inzet in hun spel waardoor het mogelijk werd Wiron onder druk te zet ten. Voorzet Nadat wat kleine kansjes onbenut werden gelaten was het na een kwartier spélen Frits Schrama die de beide par tijen weer op gelijke voet bracht. Hij Tn oen wmlstriid heeft Texels* De vier afdelingsbesturen die samen het district West I van de KNVB vor men hebben aan hun jaarlijkse samen komst een feestelijk en ontspannend tintje gegeven door een dagje naar Texel te gaan. Dit ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van de KNVB. Het uit tachtig mensen bestaande gezelschap maakte een rondrit met autobussen over het eiland, had een maaltijd in hotel „De Lindeboom-Tcxel" en werd in het raadhuis officieel ontvangen door het gemeentebestuur. Contact met de gemeentebesturen in het district wordt door de voetbalbe- stuurderen zeer op prijs gesteld. Ge meentelijke medewerking bij het tot stand brengen van sportakkommodaties is namelijk onontbeerlijk. Dat op Texel al heel wat van de grond is gebracht SVC heeft zondag de punten niet thuis kunnen houden. Tegen een vooral, in de tweede helft sterk Twisk werd het uiteindelijk 0i Het was, vooral in de eerste helft een leuke wedstrijd met veel spannende mo menten voor beide doelen. SVC kreeg een licht veldoverwicht, dat slechts re sulteerde in een aantal corners die ove rigens geen resultaat opleverden. Ook de soms knap opgezette aanvallen brachten weinig succes. Alhoewel een Twisk- speler een inzet van Stevens van de lijn moest halen. Twisk zou aan de andere kant echter wel het net vinden. Een on gelukkige terugspeelbal op de keeper was de inleiding tot het eerste Twisk doelpunt. Met deze 01 stand brak ook de rust aan. Na de hervatting heeft SVC slechts 10 mmuten nog de illusie mogen koesteren dat er alsnog een punt uit de ze wedstrijd viel te halen. SVC zakte iets terug en Twisk maakte hiervan gre tig gebruik om de balans in hun voor deel te laten doorslaan. Na 20 nam SVC alle risico's om in ieder geval de eer nog te redden. Maar van de vrijheid die door deze alles of niets poging ont stond, maakten de Twisk-spelers uitste kend gebruik. Ze scoorden nog twee maal. Het had echter nog meer kunnen zijn als keeper Veldman niet twee uit stekende reddingen had verricht. werd de heren duidelijk bij het beluis teren van het welkomstwoord van de burgemeester. Texel beschikt over 16 sportvelden en acht gymnastieklokalen. Daarbij is gestreefd naar evenwicht tus sen centrale en plaatselijke voorzienin gen. Zo'n centrale voorziening is de sporthal, waardoor ook op Texel de zaalvoetbalsport grootscheeps van de grond is gekomen. Meer over het Texel se sportbeleid konden de KNVB-mensen vernemen uit een stencil waarin een overzicht werd gegeven van de voetbal verenigingen, de eigendomssituatie van de akkommodaties, het subsidiebeleid, de taak van de sportraad en de speci fieke eilandproblematiek zoals de hoge kosten die gepaard gaan met het deelne men aan competitiewedstrijden op het vasteland. Vaantje De heer N. L. Visser uit Berkhout, voorzitter van de KNVB afdeling Noord holland benadrukte het belang van goede verstandhouding tussen plaatse lijke overheid en de voetbalverenigin gen. Dat is niet alleen voor de aanleg maar ook voor het onderhoud van de velden van betekenis. Tegenwoordig moeten de jaarlijkse onderhoudskosten van een sportveld op ongeveer ƒ10.000, worden gesteld Als aandenken aan deze ontmoeting van de KNVB Noordholland en de ge meente Texel overhandigde voorzitter Visser een vaantje. Foto: Burgemeester Sprenger ontvangt het KNVB-vaantje van voorzitter Visser. MEDEDELINGEN Texelse Boys Op woensdagmiddag 6 en 13 april zal er voor de BI en B2 pupillen geen trai ning zijn. In plaats daarvan worden om 18 30 uur op het Boysveld onderlinge wedstrijden gespeeld. A.W. S.V. De Koog Deze week is er geen seniorentraining. Hiervoor in de plaats is er op woens dagavond in „Capri" een contactavond met alle spelers en vrouwen. Verwacht worden alle senior-leden en verder zij die schriftelijk of mondeling zijn uitge nodigd. Tijdens deze avond worden ook de ideeën voor het nieuwe seizoen be sproken. Aanvang 19.00 uur. J.v.B. In een goede wedstrijd heeft Texelse Boys 2 revanche kunnen nemen op WGW 3 waartegen de uitwedstrijd ver loren werd. In de eerste helft scoorde F. Witte uit een toegekende strafschop ter wijl Frank de Grave tien minuten voor tijd de zege veilig stelde door nummer 2 achter de WGW doelman te werken. Ook Boys keeper A. Stiggelbout ver diende hulde voor dit resultaat doordat hij verschillende goede saves WGW van scoren af hield. Concluderend kan gesteld worden dat de 11 uitslag de krachtsverhouding binnen de lijnen goed weergeeft. Het tweede elftal van S.V. Texel heeft evenals Texel 1 dit weckend voor een overwinning gezorgd. De einduitslag van de uitwedstrijd tegen Schagen 2 was 12. Doelpuntenmakers voor Texel 2 waren zondag Rinus Visser en Adri van der Slikke. Texel ging goed van start met als in vallers Frits Roodlieb en Marco van der Vis die beiden een geanimeerde partij voetbal speelden. Vooral de een-twee tjes tussen Marco van der Vis en zijn broer Willem Peter waren het aanzien meer dan waard. Gezegd moet worden dat Schagen zich redelijk weerde. Doel man Charles Ipenburg heeft dan ook menig balletje moeten redden. Halver wege de eerste helft was het Rinus Vis ser die een voorzet opving en het eerste doelpunt scoorde toen de Schager doel man volkomen mistastte. Het tweede Texel doelpunt was wederom het re sultaat van een keepersfout. Na een uittrap vijf minuten voor de rust werd de bal door Adri van der Slikke onder schept en vervolgens op goed geluk te rug in het doel geknald waarmee het 02 stond. De tegengoal kwam een kwartier n de tweede helft doordat Texel 2 er i0*" te gemakkelijk over ging denken. Hier door schrok de ploeg wel enigszins wak ker en kwamen er wat meer aanvallen maar zowel Rinus Visser (alleen voor d° keeper) als Hans Geus (rakelings n°PSM en Marco van der Vis (ver naast) scoor den niet meer. De Texel achterhoed0 hield de zaak goed dicht zodat het bij een 12 zege bleef. De met veel belangsteling tegemoet gezienne volleybalwedstrijd tussen de zestallen van Tevoko 1 en Mitra is za terdagmiddag een betrekkelijk eenvou dige 3-1 overwinning voor Tevoko ge worden. Doorslag gaf uiteindelijk de aanvallende kwaliteit van Tevoko. Te genstander Mitra heeft na dit resultaat nog slechts een theoretische kans zich in de regioklasse te handhaven. Een ander kenmerk dat deze ontmoe ting zal houden waren twee blessures die zich respectievelijk in de eerste en vierde set voordeden. Kort na het be gin moest Andrew Albers het Tevoko- team verlaten toen hij een gekneusde voet opliep. Later was er ook aan de kant van Mitra een blessure te melden. Bij een ongelukkige val kneusde Arie van der Wal zijn kuitbeen en scheurde tegelijkertijd een spier. Hij liep boven dien een fikse bloeduitstorting op en moet volgens de dokter voorlopig een week rust houden. Valreep Direkt bij het begin van deze eilan delij ke derby bleek dat zowel Mitra als Tevoko bereid waren het onderste uit de kan te halen. Mitra wilde op de val reep van de competitie toch nog enkele punten verzamelen om niet op de laatste plaats terecht te komen en Tevoko wilde het uitzicht op een kampioenschap be houden. In de eerste set leek Tevoko een vrij vlotte winst te gaan behalen. Mitra keek na een paar minuten al tegen een 5-0 achterstand aan. Een time-out bleek vol doende om hierin verandering te bren gen. Mitra benutte een paar slordighe den goed uit en kwam weldra langszij. Tevoko moest zelfs een onafwendbare nederlaag in de eerste set toestaan toen spelverdeler Andrew Albers het veld verliet. Voordat vervanger (trainer) Piet Schneider op dreef was had het Mitra zestal de eerste set al met een niet meer te vermijden 10-15 winst afgesloten. Evenwicht Beide teams hielden elkaar in de eer ste minuten van de tweede set goed in evenwicht. Tevoko viel weliswaar meer en gevaarlijker aan maar de defensie v,an Mitra (met Arie van der Wal, Wim Mets en Pim Decnop) draaide uitste kend. Tevoko had bovendien de grootste moeite met de goed blokkerende Piet Zijm aan het net. Niek de Graaf en Frits Kooi konden daardoor de aanvallen niet altijd optimaal klaren. Toch kon Tevoko uitlopen omdat Piet Schneider zich snel aanpaste. Ook aanvaller Edwin Oskam speelde een goede wedstrijd in het Te voko team dat tenslotte met 15-8 de set besliste en de stand weer gelijk trok. In de derde set liep Tevoko uit naar 8-0. Mitra kwam nog even terug op 13-4 maar moest tenslotte met een verlies van 15-5 genoegen nemen. De laatste set was voor de goedgevulde tribune een stuk aantrekkelijker dan de derde. Het was toen ook duidelijk dat bij Tevoko het accent op de aanval lag en daardoor de verdediging wel eens werd verwaar loosd. Mitra speelde daarentegen ver dedigend erg goed. Beslissing Bij een 7-6 stand leed Mitra ech ter een geducht verlies door het uitval len van Arie van der Wal. Invaller Adrie Mantje haalde aanvankelijk wel het zelfde niveau als Van der Wal, het werd nog 10-10, maar toen was het met Mitra gebeurd. Via 14-10 besliste Tevoko de finitief de wedstrijd met 15-10 in de vierde set. In een niet erg boeiende wedstrijd heeft Texel 1 zondagmiddag met 2-1 het eerste elftal van Schagen nog die- )er in de degradatiezorgen gewerkt. 4et Schagen team is hiermee op de laatste plaats van de hoofdklasse te recht gekomen. Texel 1 heeft zich met deze overwinning steeds duidelijker kandidaat gesteld voor de derde plaats die mogelijk recht geeft op pro motie naar de vierde klasse KNVB. De ontmoeting was wat Schagen be treft erg teleurstellend. Dit elftal dat vier jaar geleden nog in de eerste klasse KNVB uitkwam had zondag geen schijn van kans. De enige goal die ditmaal voor hen genoteerd kon worden moest uit een omstreden penalty komen. Texel 1 begon de wedstrijd zonder Aad Blom en Klaas Dirk Koom die resp. wegens werkzaamheden en vakan tie niet aanwezig konden zijn. Louis Uriot speelde nu als laatste man en Arie Zijm fungeerde als voorstopper. In de Texel aanval debutoerde junior Hans de Beurs. Als wisselspelers zaten nog twee junioren op de bank, namelijk Pe ter Kikkert en Henk van Wilsum. Kansen Texel-Schagen was een matige wed strijd met aan beide zijden gemiste kan sen Doordat Louis Uriot laatste man speelde miste Texel duidelijk aanvals- kracht. De eerste kans kwam voor Texel. Hans de Beurs, die een verdienstelijk debuut maakte, plaatste de bal voor het doel waarna Marius Banda vallend naast kopte. De beste kansen voor de rust waren voor Schagen. Een schot van de Schager linksbuiten werd door Louis Uriot geblokkeerd en belandde via de lat voor de voeten van een twee de aanvaller die op een onbegrijpelijke manier de bal naast het verlaten doel schoot. Raak Vlak voor de rust was het raak voor Texel. Jan Meedendorp mocht op links een vrije trap nemen. Hij plaatste hoog voor het Schagen doel waarop Marius Banda de bal net voldoende aanraakte om de keeper te passeren. Met deze 10 stand werd gerust en na de hervatting mocht de andere junior Peter Kikkert zich waarmaken. Hij kwam op de plaats van Hans de Beurs. Ook Peter Kikkert UITSLAGEN: ZATERDAG 2 APRIL 1977: Junioren: SVAP Al-Tex. Boys Al Kolp. Boys BI-Texel BI Kolp. Boys B2-Texel B2 Kolp. Boys Cl-Texel Cl Kolp. Boys C2-Texel C2 HRC C3-Cocksdorp Cl HCSC C4-Tex. Boys Cl De Koog Cl-Helder C3 Texel C3-Watervogels C3 Pupillen: Afdeling A: Texel A3-Texel A2 Texel Al-Tex. Boys Al Afdeling B: De Koog Bl-Cocksdorp BI Texel Bl-Tex. Boys BI Afdeling C: Oosterend Cl-De Koog Cl ZDH Cl-Texel C3 Texel C2-Tex. Boys C2 ZONDAG 3 APRIL 1977: Afdeling Ncordholland: Texel-Schagen Tex. Boys-Wiron Cocksdorp-Twisk De Koog-Waard '75 Huiswaard-Oosterend Schagen 2-Texel 2 Texel 3-JVC 2 Tex. Boys 2-WGW 3 Cocksdorp 2-Succes 5 Junioren: HRC B4-Tex. Boys B2 Dames: AFC '34-Tex. Boys Winkel 1-Tex. Boys 2 nifiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiii Voor al Uw vervoer per taxi. Speciaal zittend zieken- vervoer. WüBlimimtflllHinHUUJHIHHttllHtlUllBltlilllHIIHIIIilllHIIIIIIHilllllJIlUllIiuilTl De Koog 1 is zondag tegen Waard '75 niet in staat gebleken de in de eerste helft opgelopen 02 achterstand in een overwinning om te zetten. De eilanders maakten weliswaar twee mooie goals maar voldoende voor de overwinning was het niet. Waard '75 nam met 23 de zege mee naar Heerhugowaard. De Koog toonde in de eerste helft wei nig inzet, en het duurde vrij lang voor dat Waard '75 een gevaarlijke uitval plaatste. Toen dit tenslotte toch gebeur de was het wel meteen raak ook. De middenvoor van de Heerhugowaardse ploeg passeerde keeper Jan Dekker bin nen enkele minuten twee maal. De Koog kreeg in de eerste helft ook wel enkele kansen, maar wist deze niet te benutten. Na de rust ging het iets beter met De Koog. De elf van „Barry" Hermes ston den al snel op 1—2. Het gebeurde alle maal op een heel bijzondere manier. I Willem Sangers viel de Waard-keeper hard aan waardoor deze de bal losliet en iedereen een vrije trap voor Waard ver wachtte. Een Waard-verdediger pakte de bal daarom op om hem klaar te leg gen voor de vrije trap. Wegens „hands" werd vervolgens voor een penalty geflo ten. Jan van Beek ging hiervoor achter de bal en bracht de stand terug op 12. De Koog zag weer mogelijkheden en ging meer jagen, waardoor er ook meer kan sen ontstonden. Waard bleef ook gevaar lijk, vooral door hun sterke middenveld. Het was ook een van deze spelers die na goed doorzetten de Waard-voorsprong tot 1—3 vergrootte Met nog 20 minu ten te spelen brak Peter Nowak door en omspeelde de keeper, waarna hij de bal in het lege doel wilde plaatsen. Een ver dediger was echter tijdig ter plaatse, maar kon het schot alleen nog maar met de handen stoppen zodat een tweede pe nalty werd toegekend. Jan van Beek kwam voor de tweede keer naar voren en plaatste de bal nu in de andere hoek 2—3 In het laatste kwartier kreeg Waard het knap moeilijk, maar hun uit stekende keeper stond geen treffers meer toe. 1—2 1—5 2—0 2—6 3—5 2—0 3—2 Texelse Boys is er niet in geslaagd de laatste thuiswedstrijd in winst om te zetten. Tegen Wiron werd zondag na een vrij tamme eerste en een aantrekkelijke tweede helft een 11 gelijk spel be haald. kogelde de bal, die na een voorzet van Jan Pool door de Wiron doelman on voldoende werd weggewerkt in de tou wen. Na dit doelpunt ontstonden aan beide zijden nog wel enkele kleine kan sen maar gescoord werd er niet meer. (02220) 2323 0—i 3—0 2—1 6—0 1—0 0—4 0-4 13—0 34 0—2 1—2 0—1 5—0 0—0 3—0 0—4 2—1 1—1 0—4 2—3 1—3 Zit, Zonder één wedstrijd te hebben verloren zijn de pupillen Bl van S.V. Texel zater dag kampioen geworden. Het dappere elftal won met 50 van de pupillen Bl van Texelse Boys. Op de foto van links naar rechts (staand): Stefan de Haan. begelei der Manuels, Willem Zadeits, Dennis Vonk, Wim van Veen. Martin Koom, Koen Zijm en begeleider Ch. Ipenburg. Zittend: Bart VJendnch, Bernard Ipenburg, Marijn Manuels, Nico Fvers en Leendert Eelman.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5