Jelleboog won bekerfinale „Messengers' veel succes oogstten Amsterdam HfêENDi P. L. Duinker-trofee voor tweede klasser VERVOLG VAN PAG. 1 J. Bruin nam afscheid Muziekfestival gaat niet door Goede belangstelling voor jeugdschaaktoernooi Vaccinatie DTP Geen krant na Pasen Raadsvergadering Kledinginzameling op 19 april in buitendorpen Goed niveau bij RSG basketballtoernooi Max Hagedoorn won eierslagtoernooi Rundveefokvereniging Texel. Het winnende zaalvoetbalteam van Jelleboog tijdens de prijsuitreiking door wethouder J J. Westdorp. Westdorp, G. Grootjen (ged. zichtbaar), D. van Wijngaarden, G Slikker, A Eelman, R. van der Kooi, T. Witte, G. Hoep en coach S. Keijser. Van links naar rechts J. J. P Kossen, T. van Leeuwen, Ten koste van het veruit favoriete Cors Dubbeldik heeft het team van Jel leboog woensdagavond kans gezien de in de sporthal gespeelde bekerfinale zaalvoetbal met een overwinning af te sluiten. Het in de tweede klasse uitko mende Jelleboog versloeg na een doel puntloze wedstrijd het superieur geach te Cors Dubbeldik via strafschoppen. De P. L. Duinker-trofee, uitgereikt door wethouder J. J. Westdorp, kwam hiermee voor het eerst in het bezit van de Jelleboogploeg die woensdag als dui delijk under-dog aan de finale begon nen was. De strijd om de derde en vierde plaats tijdens deze met erg veel belangstelling gevolgde avond werd gewonnen door JKM dat met 41 Casino versloeg. Rondspelen De finale tussen Cors Dubbeldik en Jelleboog was allerminst een mooie wedstrijd. Door het uitblijven van doel punten werd de spanning echter sterk opgevoerd. Cors Dubbeldik speelde de bal voortdurend „lekker rond" maar tot een afronding kwam het niet Jelleboog koos voor de verdediging en had hierbij in Rob van der Kooi een goede organisa tor. Het verdedigende spel kwam mooi schattingen van de nieuwwaarde uiteen van ƒ5.000,— tot ƒ30.000,— Katoen Vermakelijk en leerzaam was ook de affaire rond de door vissers geborgen balen katoen. Om er achter te komen wat de waarde was stuurde Jan Bruin monsters van de katoen naar enkele be kende spinnerijen. Er had zich inmiddels een koper gemeld en de gekste caprio len moesten worden uitgehaald om te voorkómen dat deze contact zou krijgen met volgende geïnteresseerden. Mede dank zij deze gang van zaken wist Bruin ƒ18.000,voor dertig balen te vangen, terwijl een voorganger veel minder wou geven, met als argument dat de katoen had geleden door zand en water. Bruin liet een deskundige vaststellen dat dit laatste onjuist was en kon zich permit teren voet bij stuk te houden, ook al om dat de waarschuwing van de eerste ko per dat de katoen dreigde te verbroeien als deze niet onmiddellijk zou worden verkocht op bluf berustte. Die ƒ18.000, moest echter wel binnen een uur zijn overgemaakt; hetgeen geschiedde. Ook de vissers die de katoen hadden gebor gen werden er niet slechter van: ze kre gen 45% van de bruto opbrengst van 12 balen oftewel ƒ7.200,Van dezelfde partij werd ook katoen in andere havens aangevoerd, maar daar werd slechts 33,3% uitbetaald wat tot scheve gezich ten aanleiding gaf. Boek Het aanspoelen van hout en ander waardevol goed op het strand komt te genwoordig heel wat minder vaak voor dan vroeger. Het laatste geval van be tekenis is al weer een paar jaar gele den (waarbij voor ƒ30.000,werd ver kocht) zodat Jan Bruins opvolger nog niet in aktie is geweest. Speciaal voor hem heeft Bruin een boekje samenge steld waarin hij allerlei nuttige erva ringen en aanwijzingen heeft samenge bracht. Zijn devies aan het slot van dit getuigenis: „Eerst wandelen, daarna handelen. Verlies nooit je goede humeur en blijf de humor tijdens de wandel en handel bij de strandvonderij zien, want die komt in hoge mate voor!". Het muziekfestival voor jongeren dat zaterdagmiddag a.s. in de Wezentuin zou worden gegeven is uitgesteld. De voor dit optreden van diverse amateur- popgroepen benodigde subsidie is niet tijdig losgekomen. Onder voorbehoud is als nieuwe datum 28 mei gepland. zaalvoetbal niet ten goede, maar nie mand verwachtte een andere speelwijze van het in de tweede klasse spelende Jelleboog. Met gevaarlijke counters creëerde deze ploeg toch vele gevaarlij ke kansen. Een slotoffensief van Cors Dubbeldik mocht niet meer baten, nadat men duidelijk met „de zenuwen in de benen" had gespeeld. Tegen het einde waren er nog diverse doelrijpe kansen voor Dubbeldik. Jelleboog liet toen in de verdediging nogal wat gaten vallen. Het eindsignaal redde de ploeg toen waarna strafschoppen de beslissing moesten Met een overwinning voor Peter Bergman in de A-groep, Jaap van Beek en Joop Rommets in de B-groep en Mar cel de Beurs in groep C eindigde maan dag het junioren schaaktoernooi in ho tel De Zwaan. Er werd aan dit open toernooi door 14 jeugdige schakers deel genomen. HOUDGREEP VOOR PETER BERGMAN G. van Es nam tijdens de deze week gespeelde partijen voor de clubcompeti tie van de schaakclub reeds kort na het begin van de avond junior Peter Berg man in de houdgreep. Een ander belang wekkend schaakgebcuren vormde de ontmoeting Karei Kuip-Piet Cornelissen waar een remise uit te voorschijn kwam. Veel vuurwerk was er op de club avond niet te aanschouwen. Rombout- Dros en De Bruin-Terpstra waren geen schakatechnische hoogstandjes. Zowel Rombout als Terpstra lieten het afwe ten Vittali won zonder problemen de afgebroken partij tegen Van Daalen en rondde ook de ontmoeting met G. van Es met een overwinning af. J Witte verras te H. Goslinga en de herstelde J. van Heerwaarden maakte het K. J. den Haan erg moeilijk. Desondanks verloor Van Heerwaarden toch. Remise werd tenslot te de partij Van Daalen-Elzinga na een gelijkopgaande strijd waarvan een pun- tendeling de beste afspiegeling was. Een dezer dagen ontvangen de kinde ren geboren in 1968 en 1973 een oproep voor DTP-vaccinatie. Het schema voor dit jaar is: 14 april 1977: Oosterend: kleuters, 14.00 uur, kleuterschool o.l. school, 14.30 uur, o.l. school school m d. Bijbel, 14.45 uur, school m. d. Bijbel. De Waal, o.l. schoo: kleuters, 15.15 uur o.l. school, 15.15 uur. De Cocksdorp, gemeenschapscentrum: kleuters, 13.45 uur. o.l school, 13 55 uur Midden-Eicrland, o.l. school: kleuters, 14.10 uur. o.l. school, 14.10 uur. De Koog: kleuters, 14.30 uur, kleuterschool, o.l. school, 14.45 uur, o.l. school 19 april 1977: Den Hoorn, o.l. school: kleuters, 13.30 uur. o.l. school, 13.45 uur. Oudeschild: kleuters, 14.15 uur, kleuterschool, o.l. school, 14.35 uur, o.l. school. 21 april 1977: Den Burg, Groene Kruisgebouw: CVO-school, 13.15 uur. kleuters, 13.45 uur. Thijsseschool, 14.15 uur. Sint Jozefschool, 14.45 uur. B.l.o.-school, 15.15 uur. Lezers en in het bijzonder adverteer ders worden verzocht er rekening mee te houden, dat de krant van dinsdag 12 april niet zal verschijnen. Dit in ver band met het als werkdag uitvallen van Tweede Paasdag Directie T.C. brengen. Evenals in de halve finale werd doelman Kossen voor de Jelleboog matchwinnaar. Hij stopte twee straf schoppen, terwijl door Jelleboog en Cors Dubbeldik een keer tegen de paal werd geschoten De wedstrijd stond o.l.v. de goed fluitende scheidsrechter W. C. Wit te. Huurverhoging Bij de prijsuitreiking memoreerde de Texelse wethouder van sportzaken J. J Westdorp dat opnieuw gebleken is dat sporthal Ons Genoegen een goede aan winst is voor de Texelse gemeenschap. Somberder liet hij zich uit over de fi nanciële kant en voorspelde voor het nieuwe seizoen een huurverhoging van de sporthal. Dinsdagavond 12 april, aanvang 19.30 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda luidt als volgt: 1. Beëdiging van de heer G. C. van der Kooi als lid van de gemeenteraad. 2. Notulen. a vergaderingen 25, 26 en 27 ja nuari 1977; b. vergadering 8 februari 1977, en c. vergadering 8 maart 1977. 3. Ingekomen stukken en mededelin gen. 4. Voorbereidingsbesluit voor een ge deelte van Den Burg-zuid. 5. Mededeling van het jaarverslag over 1975 van de Stichting Prof. Dr. W. H. Keesomstudiefonds te Texel. 6. Aangaan van een aanvullende geld lening in verband met de stichting van een sporthal. 7. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1976. 8. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1977. 9. Wijziging van de begroting van het sociaal werkverband De Bolder voor 1977. 10 Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1977. Op 19 april wordt in de Texelse bui tendorpen gelegenheid gegeven om kle ding, schoeisel en lompen in te leveren ten bate van de Stichting Mensen in Nood. Men kan terecht op de volgende adressen: De Cocksdorp: Hervormde kerk van 10.00 - 12.00 uur, van 14.00 - 16.00 uur en van 17.00 - 17.30 uur. Eier- land: „Bethel" van 10.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur. De Waal: „De Wielewaal" van 13.30 - 14.30 uur Oude schild: Garage van meester Visser van 10.00 - 12.00 uur en van 14 00 - 16.00 uur. Den Hoorn: mevrouw Zwanenburg- Troost, Naalrand 9, gedurende de hele dag. Oosterend: Gebouw v. Chr. Belan gen van 10.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur. De Koog: „De Schuilhut" van 14.00 - 16.00 uur. De inzameling in Den Burg wordt ge houden op 20 en 21 april op een nog na der aan te kondigen adres. De Texelse gospelgroep The Messen gers ziet terug op een zeer sucesvol op treden in Amsterdam. Ze werkten muzi kaal mee aan diensten in de Emmakerk in Watergraafsmeer en in de bekende Spuikerk in het centrum. Vooral laatst genoemde dienst was een belevenis. Nooit eerder had de gospelgroep een zo groot en zo meelevend gehoor: 1700 per sonen. De groep ging naar Amsterdam op uitnodiging van een organisatie waarin verschillende protestantse kerken sa menwerken. De regelmatig georgani seerde diensten worden vooral door jon geren bezocht, ook buitenkerkelijken. Het contact met The Messengers ont stond op de succesvolle meeting die de groep op Hemelvaartsdag 1976 in Den Burg had. Twee kotters De optredens in Amsterdam waren resp zo vroeg en laat gepland dat het nodig was om al om half zeven 's mor gens van Texel te vertrekken. Op zon dag vaart TESO dan nog niet, zodat een beroep, werd gedaan op de kotters TX 91 van P. van der Slikke en TX 40 van de gebroeders De Vries. Omdat het niet mogelijk was de laatste boot te halen werd ook voor de terugreis van deze De meisjes van 5 Havo 1 en de jon gens van 5 Atheneum toonden zich vrij dag de beste ploegen bij de RSG school- kampioenschappen basketball die in sporthal „Ons Genoegen" werden ge houden. Bij de vierde klassen wonnen 4 Mavo a (jongens) en A Ath. (meisjes) de titel. Kampioenen werden verder 3 Mavo a (jongens), 3 Mavo b (meisjes), 2 Mavo a (jongens), 2 Mavo 3 (meisjes) en tenslotte behaalden bij de brugklassen de jongens van BI en de meisjes van B5 de eerste prijs. Om het mogelijk te maken alle 55 be nodigde wedstrijden die het toernooi telde op een dag te laten spelen werden vrijdag alle drie de zaaldelen van de sporthal gebruikt. Dit was mogelijk door de medewerking van de heren J. Heet- huis (Thijsseschool) en H. Veldhuis (CVO-school) die het door hun scholen besproken zaalgedeelte voor deze dag aan de RSG wilden afstaan. Ook de heren D. van Heerwaarden en W. Kalk (resp. beheerder van de sport hal en beheerder kantine) waren bereid de gehele dag aan dit gebeuren te be steden. Het toernooi dat werd georganiseerd door S. Dros, leraar lichamelijke oefe ning van de Rijksscholengemeenschap begon om half negen 's morgens. De fi nalepartijen waren rond 16 00 uur vol tooid waarna met de prijsuitreiking kon worden begonnen. Resumerend kan ronduit gesteld wor den dat slechts zelden een dergelijk ent housiasme voor sportwedstrijden op Texel is opgebracht als juist gedurende deze basketballdag. kotters gebruik gemaakt. Keurig op tijd kwam de ongeveer 100 man sterke groep (84 leden met „aan hang") in Amsterdam aan. Een dag eer der was een technische voorhoede al vertrokken met een door schoonmaak bedrijf Vinke beschikbaar gesteld busje. Zo kon tijdig de technische outillage in de kerk worden opgesteld. Na de dienst in de Emmakerk werd in het bejaarden centrum De Op.en Hof een broodmaal tijd gebruikt. Wandelend ging het naar de Berlagebrug, waar een rondvaart door de grachten begon. Na koffiedrin ken in een verenigingsgeboud bij de Spuikerk, begon het optreden in de Spuikerkdienst voor een massaal ge hoor. Voorzitter Jaap Kreeft vertelde ons dat de hele manifestatie bijzonder in drukwekkend was geweest en inspire rend De reakties van de kerkgangers waren zeer gunstig. „Jullie hebben de Boodschap uitstekend gebracht", zo kre gen de Messengers te horen. Ledenstop De succesvolle gospelgroep heeft niet te klagen over gebrek aan leden. Om de zaken enigszins binnen de perken te houden is men zelfs overgegaan tot een ledenstop en het aanleggen van een wachtlijst. Voor het bestuur is het een bewijs dat het initiatief om iets derge lijks op Texel te beginnen een schot in de roos is geweest. The Messengers ge dragen zich bepaald niet als een vrij blijvende muziekgroep, maar staan zelf vol overtuiging achter de teksten die zij zingen. De bij sommigen levende vrees dat deze duidelijk signatuur zou af schrikken, is niet bewaarheid geworden. Het op 2 april in de sporthal Ons noegen gehouden clubtoernooi van di feltennisvereniging is in de A-kl een overwinning geworden voor Hagedoorn. Hij finishte met een j tieve score van 99 punten over naaste belager Theo Hillebrand die plus 53 tweede werd. Met dit Eierslagtoernooi organiset de afdeling tafeltennis van Meerspon vereniging Texel voor de eerste maa haar korte bestaan een onderlinge cl wedstrijd. Omdat het grootste gede van de ongeveer 30 leden acte de sence gaf kan gesproken worden van bevredigend gebeuren. Het toernooi begon zaterdag om uur waarna in drie klassen part werden gespeeld die elk een kwan duurden. Alhoewel het niet eenvou was iedereen in de juiste klasse in delen bleek toch al spoedig dat de di nemers aan elkaar gewaagd waren De eindstanden in de diverse klas waren als volgt: Klasse A. Max Hagedoorn Theo Hillebrand Frans Kuip A. Kok Martin Janssen 281 - 183 254 - 201 199 - 215 208 - 236 185 - 293 Klasse B Guido Bakker 275 - 142 Rob Bakker 238 - 224 Ina Moens 181 - 184 Gert Bakker 222 - 233 Fred Mosk 150 - 243 Klasse C: Mona Coutinho 163 - 133 R. T. Koom 156 - 144 André Commandeur 148 - 150 Jacob Reij 129 - 171 Omdat blijkens de reakties dit evei ment bij iedereen zo goed in de sma is gevallen zal op dinsdagavond 19 ap dit Eierslagtoernooi nog eens dunnetj over gedaan worden. Voor deze vanchewedstrijden kan men zich tot terlijk dinsdag 12 april aanmelden Max Hagedoorn, Wilsterstraat 56, Burg, telefoon (02220) 3556 of bij Mai Janssen, Noordwester 19, Den Burg, lefoon (02220) 3361. i t x Y Y. s r i I 1 DONDERDAG 7 APRIL De Watersportvereniging houdt voorjaarsvergadering in het cli schip. Na het huishoudelijke gedeel spreekt KNMI-meteoroloog J. F. Tonkelaar; 20.00 uur. VRIJDAG 8 APRIL „Deuce" houdt op haar banen in Dfl Burg een tennistoernooi voor mengd dubbel. ZATERDAG 9 APRIL Het voor deze middag geplande muziel festival in de Wezentuin is naar efl latere datum verschoven. MAANDAG 11 APRIL De sportvissersclub houdt te Oudesch; I de paaswedstnjd van 9.30 - 12.30 ikP In 't Asiel treedt vanaf 20.30 uur groep „Desolation" op (oude blues rock). DINSDAG 12 APRIL Scouting Texel haalt oud papier op de Lieuwstraat en Tj akkerstraat va af 19.00 uur. Men wordt verzocht papier gebundeld klaar te zetten. In de N.H. kerk van Den Hoorn woi een klassieke muziekavond gegevt met medewerking van het Saxofoon kwartet, organist Peter Zwart en e I blazerstrio. Toegang gratis, aanva 20.15 uur. Na afloop wordt gekolle teerd voor het restauratiefonds. De gemeenteraad vergadert aanva® 19.30 uur in het raadhuis. DONDERDAG 14 APRIL In het gebouw Bemhardlaan 147 wor gelegenheid gegeven voor het lat herijken van maten en gewichten. V 9.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 14, uur. De verzamelaarsclub Texel houdt ru| beurs in de Raadskelder, aanva® 20.00 uur. VASTE DATA Bejaardenzang iedere woensdagmidd I 15.00 uur in de Hollebol aan de Bui® wal. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3,15, elke regel meer ƒ1,05. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Voor Texe laartjes op rekening wor den ƒ2,50 adm.kosten be rekend. Wij rijden dinsdag a.s. gas met de merken Shell, Calpam en Esso. Verh.bedrijf Bruining, Brink 6, De Koog, tel (02228) 333 Voor het slijpen van za gen, ook Widia zagen, kunt u naar Houthandel A. v.d. Vis B.V. De Wieringer fotogra fen maken bruidsreporta ges in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, telefoon (02279) 1482 Alle soorten van (TOP)- LENINGEN met en zon der onderpand. Agent schap Rijkspostspaarbank hypotheken. Jan Dekker, Assurantiën Bemhard laan 89, (02220) 2833 Zij, die van woensdag 6 april 16.30 uur tot donde dag 7 april 9.30 uur een gesprek hebben gezet het bandopnameapparaat, worden vriendelijk vt| zocht nogmaals kontakt op te nemen met de Run veefokvereniging, daar het apparaat in deze p: riodc defect is geweest. Opgelet. Zaterdag 16 april Discobal voor de jeugd in de „Witte Burcht" Kom ook eens gezellig met Uw kinderen naar de Kinderboerderij. Gezelli ge kantine, terras, vele dieren, veel speelwerk- tuigen, 's middags pony- rijden, onder geleide, ex positie van foto's van oude Texelse kaarten. Billijke consumpties. Ook bijzondere dieren zoals Lama's, herten, zwarte zwanen en Beo, de praat vogel. Entree ƒ2,50, kin deren t/m 3 jaar vrij. Ge opend vanaf 9 april da gelijks van half 10 tot 6 uur. „De Mient", Rom melpot 11, Den Hoorn, tel. (02226) 296 Opleiding voor al rijbewijzen en ook verlenging van rij ba zen. Rijschool Groot, K. H. Boon, Vamor i dipl-, tel. (02230) 13252- Wij kopen op al ij gebruikte dames- en ll renromans, zoals IdylJ Jerry Cotton enz. Witj Kruislaan 21, Den Bur Tel. (02220) 3241, na 7 u; 's avonds Wasserette Nowak. B< langrijk voor al onze g* ten: onze wasserette iedere dag geopend. V hebben ook een mangi Bungalowpark Vredelu. Cailiforniëweg 97a (zijwt 13). H. Nowak, t< (02228) 381 Te koop 2 fietsen ƒ65, en 1 schommel 25,- Tel. (02220) 3262

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2