Tex. Boys ontmoet maandag koploper Wieringerwaard Twee eerste plaatsen voor GV Texel-jeugd „VADERS TWEEDE VROUW" FEUILLETON: PROGNOSES Vrijdag geen tafeltennis Volleybalprogramma Schaakpuzzeltocht Clubkampioenschap W ielervereniging Koersen vreemde valuta Gym begint op woensdag Texelaars gaan wandelen in Limmen Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 8 april 1977 Nadat Texel 1 vorige week Schagen de rode lantaarn van de hoofdklasse bezorgde krijgt het team ditmaal thuis te maken met het enigszins sterkere MFC uit Medemblik dat er ook al niet zo florisant voorstaat. Voor CSV, Zee macht en schagen staat MFC op een vierde plaats van onderen en verkeert daardoor ook in degradatiegevaar. Er mag daarom verwacht worden dat MFC zijn huid zo duur mogelijk zal trachten te verkopen. Dat betekent dus dat er een moeilijke wedstrijd ver wacht kan worden. Texels enige in de hoofdklasse spelende team verloor vo rig jaar de uitwedstijd in Medemblik met 2-1. Het elftal zal er dus op ge brand zijn wat goed te maken. Texelse Boys 1 moet het maandag opne men tegen Wieringerwaard dat met vier punten voorsprong op nummer twee van de ranglijst (Woudia) erg florissant aan kop gaat. De Boys staan in de midden moot van de tweede klasse en zouden nog roet in het eten kunnen gooien. Als de Texelaars over een goede conditie be schikken en er van het begin af aan ste vig tegenaan gaan moeten ze in staat ijn in deze uitwedstrijd voor een ver rassing te zorgen. Cocksdorp speelt maandag uit tegen Winkel dat op de tweede plaats m de derde klasse A staat. Voor de SVC-ers uilen daarom alle zeilen bijgezet moe ten worden om tot een redelijk gunstig resultaat te komen. Met een beetje meer inzet als afgelopen zondag kan dit zeker mogelijk zijn. Evenals het eerste elftal van ZDH heeft De Koog dit weekend vrijaf zodat er in de derde klasse B geen Texelse ploegen op het veld komen. Oosterend speelt maandag op eigen terrein tegen Callantsoog dat vier plaat sen na Oosterend op een vierde plaats an onderen staat. Er mag daarom ver wacht worden dat SVO deze ontmoeting met winst af zal sluiten. Zaterdagelftallen Het eerste zaterdagelftal van Ooster end speelt deze week op eigen terrein te gen Dirkshom. Ondanks het feit dat SVO steun van eigen publiek zal heb ben mag niet verwacht worden dat het hier een zacht gekookt eitje betreft. De Strenders mogen met een minieme winst al uiterst tevreden zijn. SVO 2 gaat het in Den Helder opnemen tegen HCSC 6. Deze wedstrijd wordt nogal vroeg ge speeld nl. 11.00 uur. Het tweede zal er daarom uitgeslapen tegenaan moeten. Kansen zijn er volop alhoewel ze niet op een presenteerblaadje aangereikt zullen worden. Lagere elftallen Het tweede van S.V. Texel speelt dit weekend thuis tegen het onberekenbare Geelzwart 2 dat op de derde plaats staat. Het werd in de uitwedstrijd ('t Zand) een gelijk spel na een spannende wedstrijd. Op eigen terrein hebben de Texelse reserves echter goede kans op een kleine overwinning. Texel 3 moet na de afstraffing van afgelopen zondag naar het sterke BKC 2 (Anna Paulowna). Thuis werd het een 01 nederlaag zodat nu het vooruitzicht ook niet al te positief is. Zowel Texelse Boys 2 als 3 moeten maandag naar de overkant. Zij spelen respectievelijk tegen Petten 2 en Wiron 3. Voor beide wedstrijden lijkt de beste uitslag een gelijk spel te zijn. ZDH 3 gaat voor het treffen met DWOW 3 naar Wieringerwerf en moet daar beslist met een kleine overwinning van kunnen terugkeren. Oosterend 2 krijgt het dit weekend erg druk. Zaterdag wordt in Schagen tegen SRC 5 gespeeld en maandag uit tegen Succes 4 in Hippolytushoef. Op z'n minst kan uit beide wedstrijden drie punten behaald worden. SVC 2 krijgt koploper WGW 5 op be zoek. Junioren en pupillen S.V. Texel junioren Al ontvant Hol- landia T. Al. Met een volledige inzet ha len zij de punten wel binnen. Junioren BI, B2, Cl en C2 moeten thuis tegen Alcmaria Victrix BI, B2, Cl en C2. De resultaten van deze jongens gaan wel vooruit, maar hier zit geen winst in. Ju nioren C3 zal het uit tegen Schagen C3 ook erg moeilijk krijgen. Als ze allemaal komen is er misschien winst te ver wachten. Pupillen Al gaat na de onverwachte nederlaag tegen Texelse Boys Al, naar het sterke De Koog Al. Het wordt de wedstrijd van de waarheid. De winnaar is kampioen en het zal er dus om gaan spannen. Pupillen A2 en A4 ontvangen resp. Cocksdorp Al en Oosterend Al. Veel winst zit er voor de thuisclub niet in. Pupillen BI (de kampioen) speelt thuis tegen ZDH BI en kunnen ook nu de punten binnen halen. Pupillen B2 krijgt het thuis tegen Cocksdorp BI te zwaar. Pupillen Cl speelt thuis tegen Oosterend Cl, en dat is geen gemakke lijke opgave. Pupillen C2 dat Texelse Boys Cl ontvangt krijgt het te moeilijk. Texelse Boys junioren Al speelt maan dag thuis tegen Wiron A2 en dit moet een overwinning worden Junioren BI speelt zaterdag op eigen terrein tegen SRC BI en ook hier wordt een positief resultaat verwacht. Junioren B2 is vrij terwijl junioren Cl uit speelt tegen Fle- vo C2. Een overwinning is ook nu voor hen weggelegd. Pupillen Al en A2 spelen tegen elkaar. Het wordt beslist een leuke wedstrijd waarin Al de sterkste zal zijn. Pupillen BI en B2 spelen ook tegen elkaar. BI heeft hier de meeste kansen. Pupillen Cl gaat uit naar Texel C2 waarvan ze moeten kunnen winnen. Pupillen Cl en C2 spelen tweede paasdag om 10.00 uur tegen elkaar. Dit is voor vele ouders een mooie gelegenheid hun zoontjes eens aan het werk te zien. Wie het gaat win nen valt beslist nog niet te zeggen. De pupillen van S.V. De Koog spelen zaterdag alemaal hun laatste wedstrijd De C pupillen spelen om 12.30 uur thuis tegen ZDH Cl. De B pupillen spelen om 15.00 uur in Oosterend. (Vertrek om 14.30 uur vanaf Capri) en de A pupillen spelen om 15.00 uur in De Koog de be slissingswedstrijd voor het kampioen schap. De Koog staat 1 punt voor op Texel en heeft dus aan een gelijkspel al voldoende. Dit belooft een zeer span nende wedstrijd te worden. De eerste ontmoeting werd door Texel met 10 gewonnen. Er worden veel supporters rond het veld verwacht. Nog meer kans op de kampioenstitel hebben de C junioren, die om 13.30 uur thuis tegen Zeemacht C4 spelen. De Koog heeft nog precies 2 punten nodig en het moet wel erg vreemd gaan, als ze dit nu niet redden. Misschien speelt het dameselftal van De Koog op tweede paasdag een oefen wedstrijd. Junioren C van Cocksdorp ontvangt zaterdag Helder S2 en zullen de punten wel in De Cocksdorp kunnen houden. In verband met Goede Vrijdag zal er op 8 april in sporthal Ons Genoegen geen tafeltennis worden gehouden. Het volleybalprogramma dat zater dagmiddag in sporthal Ons Genoegen verspeeld zal worden ziet er als volgt uit: 14.30 u Tevoko 1-Nieuwediep (h) 14.30 u.: Tevoko 2-Set Up (d) 15.30 u.: Tevoko 5-Smash '68 (d) Voor de jeugd van de basisscholen organiseert schaakclub ,,En Passant" op zaterdag 9 april een schaakpuzzeltocht waarvoor om 10.00 uur 's morgens ge start wordt bij het oude Ulo-schoolge bouw aan het Schilderend. Op zondag 10 april houdt de Texelse wielervereniging wedstrijden voor het clubkampioenschap zowel bij junioren als bij senioren. Er wordt hiervoor om 10.00 gestart op het parcours Zuid-Haf fel en de wedstrijd gaat over 20 ronden. De jeugdrenners starten zondag om 9.15 uur voor de strijd om de clubtitel. Zij rijden op het parcours Wezenland. ZATERDAG 9 APIL 1977: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Dirkshorn, 14.45 uur HCSC 6-Oosterend (Z) 2, 11.00 uur SRC 5-Oosterend 2, 14 30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Junioren: Texel Bl-Alcm. Victrix BI, 14.45 u. Texel B2-Alcm. Victrix B2, 14.45 u. Tex. Boys BI-SRC BI, 13.30 uur O'end Bl-Kaagvogels BI, 13 30 uur Texel Cl-Alcm. Victrix Cl, 13.30 u. Texel C2-Alcm. Victrix C2, 13.30 u. Cocksdorp Cl-Helder C2, 13.30 uur Flevo C2-Tex. Boys Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog Cl-Zeemacht C4, 13.30 uur Schagen C3-Texel C3, 14.30 uur (vertrek boot 13 05 uur) Pupillen: Afdeling A: De Koog Al-Texel Al, 15.00 uur Texel A2-Cocksdorp Al, 16.00 uur Tex. Boys A2-Tex. Boys Al, 14.30 u. Texel A4-Oosterend Al, 11.30 uur Afdeling B: Oosterend BI-De Koog BI, 15.00 uur Texel Bl-ZDH BI, 12.30 uur Texel B2-Cocksdorp BI, 16 00 uur Tex. Boys Bl-Tex. Boys B2, 13.30 u. Afdeling C: De Koog Cl-ZDH Cl, 12.30 uur Texel Cl-Oosterend Cl, 11.30 uur Texel C2-Tex. Boys Cl, 12.30 uur MAANDAG 11 APRIL 1977 Afdeling Noordholland: Texel-MFC, 14.30 uur W.Waard-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Winkel-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend-Callantsoog, 14.30 uur Texel 2-Geelzwart 2, 12.30 uur BKC 2-Texel 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Petten 2-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Succes 4-Oosterend 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Cocksdorp 2-WGW 5, 14.00 uur Wiron 3-Tex. Boys 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH 3-DWOW 3, 12.15 uur Junioren: Texel Al-Hollandia T. Al, 14.30 uur Tex. Boys Al-Wiron A2, 14.30 uur W.Waard Al-ZDH Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) SAMEN REIZEN: ZATERDAG 9 APIL 1977: Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Tex. Boys Cl, Texel C3 en Ooster end 2. MAANDAG 11 APRIL 1977 Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Tex. Boys 1, ZDH Al en C'dorp 1. Texel 3 en Tex. Boys 2. Oosterend 2 en Tex. Boys 3. Bij afkeuring terrein bus afgcstellen, te lefoon (02240) 2421. De gymnastieklessen in het Beatrix- zaaltje na de paasdagen beginnen in te genstelling tot eerdere berichten niet op dinsdag maar op woensdag 13 april. Westduitse marken Franse francs Belgische francs Zwitserse francs Zweedse kronen Oostenrijkse sohilling Amerikaanse dollars Engelse ponden Italiaanse lires 100 ƒ102,75 100 49,— 100 6,65 100 96,75 100 55,25 100 14,59 1 2,44 1 4,17 10.000 27,25 Op zondag 24 april wordt het 40-jarig jubileum van de Noordhollandse Wan delsportclub officieel gevierd met een jubileum bloembollen wandeltocht in de omgeving van Limmen. Ook de Texelse wondelsportvereniging Het Gouden Boltje wil hier niet ontbreken en is van» plan om bij voldoende belangstelling met een groep wandelaars per bus naar Limmen te gaan. Leden die interesse hebben kunnen zich opgeven bij H. L. Ploeger, Beatrixlaan 66, Den Burg, te lefoon 3971 of C. A de Grave, Grensweg 3, Den Burg, telefoon 3552. Vertrek per bus vanaf Den Burg om 9.35 uur, terugkeer met de boot van 15.35 of 16.35 uur uit Den Helder. Kin deren vanaf 6 jaar, mits onder geleide, kunnen mee, want er is ook een par cours van 5 km. De verdere afstanden zijn 10 en 15 km. De kosten bedragen voor personen vanaf 16 jaar ƒ2,voor jongeren ƒ1,75 en bovendien als kleine bijdrage in de reiskosten ƒ2,50 per persoon. Leden van de wandelsportvereniging hebben voor rang, mocht er plaats over zijn, dan kunnen ook niet-leden zich opgeven. Twee eerste plaatsen, een tweede en een vierde plaats was het uitstekende resultaat dat de jeugdturners van de Gmnastiekvereniging Texel dit week end behaalden tijdens wedstrijden die in het kader van de jeugdcompetitie van Hollands Noorderkwartier werden gehouden. De meisjes A ploeg (tot en met 15 jaar) werd zaterdag bij een thuiswedstrijd met grote overmacht eerste. In Schagen turnde de jongens B-groep (tot en met 12 jaar) en zij werden daar met miniem verschil tweede. Bijde twee uitwed strijden die zondag werden geturnd, werd de meisjes B-groep (tot en met 15 jaar) in Wieringerwerf vierde en laatste van de deelnemende teams. In Burger- brug werd de jongens A-groep (tot en met 12 jaar) met grote overmacht eerste waarbij vooral Martin Voebel met kop en schouders boven de overige deelne mers uitstak. Stijgende lijn De meisjes A-ploeg (tot en met 15 jaar) turnde zaterdag op Texel tegen de ver enigingen St. Pancras, Dindua en Be Quick. Hierbij bleek opnieuw dat de stij gende lijn zich ook wat betreft deze A- meisjes heeft voortgezet. Ze werden met grote overmacht eerste met een totaal van 153 punten. Alleen het eer ste toestel, de balkoefening, viel tradi tiegetrouw wat tegen. Toch werden de meisjes daar op eerste. Judith Hoogen- dijk turnde een goede wedstrijd en werd kampioene met 32 punten (gemiddeld 8). Tweede in het totaalklassement werd Diana Terpstra met 31,6 punten. De der de plaats van de Texelse A-groep was voor Carla Vlaming die steeds beter werk aflevert. Zij kreeg 30 punten. Een vierde plaats was voor Marja Vlaming (29,5 punten), een vijfde voor Meino van Slooten (29,3) en een zesde voor Anke Hooijberg (28,7). In mei doet deze meis jes A-ploeg mee aan de A-finale van het Hollands Noorderkwartier. Concurrentie De B-groep jongens (tot en met 12 jaar) turnde in Schagen. De concurren tie was daar erg groot. Er kwamen 5 ploegen op de mat. Dat waren Dokeo, Texel, Tavenu, SSS en Be Quick. De GVT-jongens turnden een redelijk goe de wedstrijd en hebben zelfs nog kans op de titel gehad. Het ontbrak hen ech ter aan voldoende routine. Dokeo werd uiteindelijk eerste (112,65), GVT met 108,80 tweede, Tavenu met 100,95 der de, SSS met 100,65 vierde en Be Quick met 98,25 eindigde als vijfde. Individueel voor Texel werd Paul Voebel eerste (36,35), Ruud Zoetelief tweede (36,25), Jacco van Tngt derde en Gerco Praamstra vierde. Weinig eer Zondag nam GVT aan twee uitwed strijden deel. Voor de meisjes B-groep (tot en met 15 jaar) was in Wieringer werf niet veel eer te behalen. Gehandicapt door plotseling uitvallen van Wilma van der Vis moest de ploeg met slechts vijf meisjes op pad. Punten zijn niet bekend maar zeker is dat van de 4 deelnemende ploegen GVT laatste werd. Deelnemende meisjes waren Yvon ne Bruining, Carin Schermer, Marjan Heerschap, Conny van de Wetering en Edith Boogaard. Overmacht De jongens A-groep (tot en met 12 jaar) deed het in Burgerbrug aanmerke lijk beter. Hier werden de jongens met grote overmacht eerste. Met maar liefst 10,5 punten verschil op nummer twee behaalde dit team de titel. Martin Voe bel was absoluut de sterkste en werd dan ook eerste met 41,8 punten (gemid deld ruim 8) Hij is een jongen waarvan nog veel te verwachten is. In het totaal klassement werd René Eelman met 37,7 punten tweede. Ook hij is een belofte voor de toekomst. Derde in het algemeen klassement werd Robert Voebel (broer van Martin) met 36,3 pun ten. Ferdinand Keijser werd met 35,3 punten achtste waarmee GVT van de 6 deelnemers individueel een le, 2e, 3e en 8e plaats behaalde. IJet totaal ploegenklassement was als volgt: 1. GVT (116,8); 2. De Halter (106,3); 3. Burgerbrug-Petten (105,9) en 4. Lycurgus (93,2). DOOR GERRIT FRANSSEN 21. Ze knikte enkele malen. ,,Het kan me allemaal niks meer schelen. Als je me hier wegzendt, ga ik wel weer er gens anders heen. Maar naar huis te rug. met hangende pootjes en het triomferende, boosaardige gezicht van Dien.... En ik hoor vader al zeggen: het minste, wat je kunt doen is Dien je excuus maken. Aan me nooit niet. De maat is nu vol. Als ik terugkeer, zal ze haar verstevigde positie uitbuiten tot en met. Ik ben bang, dat er dan onge lukken gebeuren en ik daardoor in de gevangenis kom. Dat gun ik haar toch echt niet". „Is die ehdie stiefmoeder veel jonger dan je vader?" „Vader is.eens kijken.zes en vijftig, ja. En Dien is vijf- of zes en der tig Ze schelen elkaar in elk geval ruim twintig jaar". „Het hoeft geen beletsel te zijn, een dergelijk leeftijdsverschil". „O nee? Moet je eens luisteren, Dirk: vader is vast niet meer moeders mooi ste: hij is kalend, veel te dik, omdat hij te weinig beweging neemt en bij het minste geringste de wagen pakt. Maar vader heeft een positie; hij is bij afwe zigheid van de directeur op het werk de hoogste gezagsdrager. Hij is altijd zeer ambitieus geweest en bezit voor zijn taak de nodige capaciteiten. In scheep vaartkringen staat hij hoog ge noteerd om zijn kennis en zijn juiste visie. Af en toe wordt hij in Den Haag geroepen; dan wil men zijn advies over bepaalde aangelegenheden op zijn ter rein. Ik kan tenslotte vaststellen, dat hij tot op zeker opzicht gefortuneerd is. Moeder had ook geld; ze was een re dersdochter uit Hillegersberg. Na haar dood is dat onder de kmderen en vader verdeeld. Ik bedoel maar: vader is voor menige vrouw dus een begeerde partij geweest na de dood van moeder". „Hoe lang was je moeder dood, voor je vader hertrouwde?" „Twee jaar. Dat was eigenlijk het eerste breekpunt, want de jongens von den het veel te vroeg. Daarmee was ik het niet eens, maar wèl met zijn keuze. Mijn broer Peter werkt op een notaris kantoor. Hij heeft geprobeerd bijzonder heden over Dieuwertje Zilver te weten te komen, want we wisten immers niets van haar, toen vader haar een keer mee bracht naar huis en aan ons voorstelde als zijn toekomstige tweede vrouw. Maar Peter slaagde er niet in. Dieuwertje had vaag laten doorschemeren, dat ze van oorsprong uit Amsterdam kwam, maar dat was al gauw voor ons geen geheim; dat konden we horen aan haar spraak. Een uitgesproken Amsterdams accent. De jongens hebben geprobeerd haar door te zagen omtrent haar afkomst, maar ze liet er geen woord over los. Pe ter is er zelfs voor naar het stadhuis in Amsterdam geweest, maar daar vertel den ze hem, dat er nooit een Dieuwertje Zilver gewoond had. Dus dat had ze in elk geval gelogen. Peter veronderstelde daarna dat ze uit een der randgemeen ten vandaan kon komen, maar ga al die gemeentehuizen eens af? Dus het hele onderzoek had niet 't minste resultaat. Zoals gezegd: de jongens mochten haar helemaal niet en hebben vader behoor lijk de mantel uitgeveegd met zijn keus. Waarschijnlijk zouden ze ermee ver zoend zijn geweest, als vader thuisge komen was met een of andere gedistin geerde vrouw van ongeveer dezelfde leeftijd. Ook een weduwe bijvoorbeeld. Die zou in elk geval meer acceptabel zijn geweest dan Dien. Een paar dagen voor vaders huwelijk gingen de jongens 't huis uit, omdat ze toch binnen korte tijd zouden trouwen. Maar ik was niet van plan het veld te ruimen voor deze mevrouw Zilver. Dat had ze al heel gauw door en toen begonnen de peste rijtjes. Met als climax die maandag morgen dat handgemeen en scheldwoor den, die ik hier niet durf herhalen". Ze maakte haar sigaret uit, maar stak met een weer een ander aan. Hij zei: „Wel, we hebben op z'n tijd allemaal wel eens wat in ons leven. Mo menteel, nu de historie weer opgerakeld is door die oproep in de krant, zie je al les enkel zwart-wit. Dat slijt op den duur wel. Dat je een terugkeer ziet als een capitulatie, kan ik me voorstellen. Dat nekt je ego en ondermijnt je zelfver trouwen. Dus niet doen. Je zit mij hier niet in de weg, dat weet je. Je kent me nu onderhand wat en eet, dat ik 's nachts beneden blijf en jij boven. Met andere woorden: je hebt van mij niets te vrezen. Het zal enkel de vraag zijn: hoe lang houd jij deze eenzaamheid vol? Het is buiten nu mooi. Deze tijd van 't jaar is het hier een paradijsje. En je hebt je bezigheden". Hij wees naar de gerei nigde wanden. „Maar over enkele maanden, als de najaarsstormen woe den en de slagregens tegen de ruiten slaan, de westenwinden door de takken gieren, kon het wel eens gebeuren, dat je melancholiek wordt. Dan kun je het hier triest en verlaten noemen. Met het vooruitzicht op een lange, koude of nat te winter. En vergeet niet, dat de win ter op het platteland langer lijkt te du ren dan in de bewoonde wereld, in casu een stad". „Capelle is geen stad". „Een satellietstad van Rotterdam", verduid el ij kté hij. Ze keek hem aan. „Jij bent er toch ook een of twee winters doorgekomen?" Langzaam begon hij te lachen. „Mis schien had ik wel eenzelfde motief om hier te blijven, Els". Hij kwam overeind. „Goed, we gaan over tot de orde van de dag. Je hebt hier niets te vrezen, want hier komt normaal nooit iemand langs. Houd voorlopig steeds je zonnebril bij de hand voor het geval een verdwaalde toerist of een jager of boswachter langs komt. Beer waarschuwt tijdig genoeg, als er een vreemde in aantocht is. Op de een of andere wijze voelt hij dat. Mis schien aan het trillen van de bosgrond; wie zal het zeggen?" Zondags schaakten ze weer en 's mid dags maakten ze gedrieën een wande ling door het bos. Ze verwonderde er zich over, dat hij zo goed de weg wist in deze wirwar van bomen en lage struiken. Hij antwoordde: „Ik heb geen kompas nodig; misschien is het een soort instinct, dat me altijd weer de weg doet vinden". 's Avonds sloeg het weer opnieuw om. Ze werd in haar bed wakker van de slagregen en moest er uit om het dak raam te sluiten. In de verte onweerde het. Af en toe zag ze de lichtflitsen van de bliksem. Beneden hoorde ze de man rondscharrelen in de kamer. Els ging weer in bed liggen, maar kon de slaap niet pakken. Er drong nu een mat schijnsel naar boven. Ze wist, dat hij de olielamp had aangestoken. Het onweer kwam dichterbij en de bliksemschichten volgden elkaar in een sneller tempo op. Hoewel ze niet bepaald bang was voor onweer, voelde ze zich nu enigszins on behaaglijk. Hier, alleen op de donkere zolderkamer. Dirk was vanzelfsprekend ook wakker geworden. Waarom was hij naar de kamer gegaan? Een zware slag volgde vrijwel dade lijk op een felle bliksemschicht. Ze schrok ervan en kwam met een ruk overeind. De regen viel nu in stromen neer. Een zekere angst beving haar nu. Trillend stapte ze uit bed. Op de stoel lag haar overall. Daar hees ze zich in en liep toen naar de trap. Even later stond ze in de kamer. Ze zag de man bij het raam staan met enkel een pyjama broek aan. Toen ze de trap afdaalde, draaide hij zich even naar haar toe. Pas toen ze dicht bij hem stond, vroeg hij: „Bang?" Het klonk spottend. In zijn ogen zag ze pretlichtjes. „En waarom ben jij er dan uit?" pa reerde ze zijn vraag, zonder de zijne te beantwoorden. Maar ze voelde, dat ze stond te beven. „Oude traditie", antwoordde hij op kalme toon. „Misschien om op elke eventualiteit voorbereid te zijn, snap je? Tenslotte zit ik hier op een afgelegen plek. We hebben al eens eerder bos brand gehad als gevolg van bliksemin slag". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5