30 korting Magnetisch geluid in City-theater De Rabobank Texel Op wasautomaten Electrohuis O Jeans Shirts T-shirts Pullovers HLAHWS AANGIFTE LEERLINGEN Fa. GEBR. SCHOENMAKER ASSURANTIE-ADVISEUR Vakantiecentrum Dennenoord WIJ ZIJN WEER OPEN. Wij hebben iets tegen onbeschermd hout. Wij hebben iets tegen onbeschermd houL Te koop aangeboden: diverse gebruikte en nieuwe materialen b.v. Aannemingsbedrijf v'h Jan Koorn Mzn. Na drie jaar te hebben uitge rust, gaan we ons weer in het strandleven storten. Strandpaviljoen De Zeeaster (HEREN- EN JONGENSKIEDING TENC0T0P dekkend - TENG0REX transparant Groep „Desolation" in 't Asiel Jazzgymnastiek vervroegd SVO won van Huiswaard Leen van Elk won met half wiel voorsprong SVC 2-Succes 5 26 Schaakclub „En Passant" urgemeester en wethouders van Texel maken he md, dat per 22 augustus a.s. nieuwe leerlingen jnnen worden toegelaten tot de openbare lagere holen in deze gemeente. m te kunnen worden toegelaten tot een lagere hooi moeten de kinderen per 1 oktober a.s. de eftijd van zes jaren hebben bereikt, e aangifte behoort te geschieden bij het betrokken hoolhoofd in het tijdvak 18 t/m 22 april 1977. Den Burg, 6 april 1977. Burgemeester en wethouders van Texel, De burgemeester, W. H. Sprenger De secretaris, P. Beemsterboer. ga voor schadereparatie-taxatie, regeling met verzekering en schade-expert naar Wezenland, Den Burg, telefoon (02220) 3111, b.g.g. 2178. vraagt voor spoedige indiensttreding een ervaren Hij zal worden belast met het beheer en de verdere uitbreiding van de portefeuille. Wij bieden een goed gesalarieerde functie en prettige werkkring aan degene die beschikt over: Ruime ervaring in de buitendienst van het assurantievak. Een vooropleiding op middelbaar niveau aange vuld met het Assurantiediploma B en zo mogelijk A of Varia. Schriftelijk sollicitaties met uitvoerige inlichtingen en een recente pasfoto te richten aan de directie van de bank, Postbus 19, Den Burg - Texel. Winkel - kantine - speeltuin - wasserette - zomerhuisjes en camping. Fam. J. van den Berg, (02220) 2423. U ook? voor U konserveren het hout zijn er in vele kleuren en verwerken prettig. Dus voor houtbescherming naar ►MM» en nog wel meer Diepvrieskisten 25% Blaupunkt KTV, grootbeeld, van 2511,voor 1898, Kleine KTV met afstands- bediening slechts 1299, Draagbare zwart-wit TV slechts 319,j tegen spotprijzen. aanrechtbladen tegels binnen- en buitendeuren kasten open haarden trappen Zaterdag geopend vanaf 8.30 tot 12.30 uur. Uitsluitend tegen contante betaling. Drijverstraat 1, Den Burg. Alle buren, vrienden, bekenden en zakenrelaties worden uitgenodigd ons te helpen openen op zondag 10 april. Er is voor elk wat wils. aan paal 17. Harry en Ina Nowak. mits het weer meewerkt. Wij wensen iedereen een vrolijk Pasen. Tikt U zondag en maandag ook een eitje mee Tot ziens, JARING Iedere avond vanaf 20.00 uur geopend Dinsdag en donderdag gesloten. voorjaarskollektie van Lee en Ranger doorgeweven ruiten, kaki en chambray een zomerse kollektie in een groot aantal modellen. warme Shetland met ronde en V-hals Kerkstraat 5, Oosterend, (02223) 229 Voor het eerst wordt in het City theater gebruik gemaakt van het zoge naamde „magnetisch" geluidssysteem. Een enkele keer worden er van films, waarbij het geluid en vooral de muziek belangrijk zijn, kopieën m omloop ge bracht met een speciaal geluidsspoor. In plaats van het gebruikelijke „optische" meegefotografeerde) geluid, bevin den zich op de filmbaan een aantal smalle magnetische stroken. De projec toren dienen daartoe uitgerust te zijn met weergavekoppen, ongeveer zoals die zich op een bandrecorder bevinden. Het verschil is, zeker voor verwende HiFi-oortjes goed te merken. Kunnen bij het oude systeem de hoge tonen tot een maximale frequentie van 8.000 Hertz trillingen per seconde) wor den weergegeven, bij het „magnetische" Op tweede paasdag (2 april) treedt in 't Asiel de Groningse groep „Desolation" op. Naast een hoeveelheid eigen num mers die tot het rock en blues genre ge rekend kunnen worden brengt deze groep ook enkele aloude rock en blues nummers ten gehore. Het optreden be gint om 20.30 uur en er wordt een toe gangsprijs van ƒ3,per persoon gehe- geluid ligt dat tussen de 12.000 en 13.000 Hertz. Een extra kanaal, speciaal voor effecten (wind, onweer, echo, etc.) is in voorbereiding. Daartoe dienen er in het zaalplafond een aantal extra luidspre kers te worden opgenomen, hetgeen in de stap-voor-stap uitbreiding van de City-installatie de volgende fase zal zijn. In plaats van uit twee, komt het geluid (ook bij de zg. „optische" films) nu uit vier speakers van achter het doek. Vanaf vrijdag tot en met maandag brengt het City theater de succesfilm Jezus Christ superstar" terug in vertoning. Men zou het (zeker in deze week) d,e alternatieve passiemuziek kunnen noemen. De grote inzet en het enthousiasme van de spelers is zonder twijfel een der oorzaken van het succes dat de film heeft bij (niet uitsluitend) jongeren. Carl Anderson speelt een schitterende Judas, Yvonne Elliman ont roert als Maria Magdalena en Joshua Mostel is erg komisch als Herodes: .„so you're the great Jesus Christ? Proof to me, you're no fool, ...walk across my swimming-pool"). Het meest indrukwekkend is toch echter de rol van Barry Dennen, als de ijdele Pilatus. Zijn haat, maar ook de aansluipende twijfel, zijn duidelijk zichtbaar. In verband met de komende demon stratie worden de meisjes van de jazz- gymnastiekgroep voor 12 tot en met 16 jarigen verzocht op donderdag 14 april om 18.00 uur (half uur vroeger dan an ders) aanwezig te zijn. Hoewel de wedstrijd die het eerste zondagelftal van Oosterend zondag in Alkmaar tegen Huiswaard speelde er een was van gemiste kansen hebben de Strenders toch een 13 overwinning weten te boeken. Dit resultaat krijgt nog meer glans als men er bij aantekent dat SVO met een zieke doelman speelde cn er bovendien nog een doelpunt werd afgekeurd. Alle toegekende doelpunten vielen in de tweede helft van de ontmoeting. De goal die G. Plaatsman voor de rust scoorde werd wegens buitenspel afge keurd. Het werd 01 door Keizer, 11 door Jansen (Huiswaard), 12 door J. de Vries en 13 door F. Bakker. Missers Resumerend was het treffen een wed strijd van de gemiste kansen, wat vooral in de eerste helft tot uiting kwam. Na de pauze ging SVO aanmerkelijk beter in de slag.,Het Huiswaard doel stond onder grote druk en met veel kunst en vlieg werk wist de Alkmaarse keeper de aan vallen te pareren. Hij moest na tien minuten uitemdelijk toch zijn meerdere erkennen in Keizer die de eerste goal scoorde na een op links genomen hoek schop van F. Witte. Daarna kwamen de tien minuten van J. de Waard. Hij kwam drie maal alleen voor de Huiswaard- keeper maar wist zelf niet te scoren. Een van zijn akties leverde wel een doelpunt op toen hij de Huiswaard doelman trachtte te omspelen en deze alleen nog tegen de benen van De Waard kon dui ken om hem af te stoppen. De hierop volgende penalty werd door J. de Vries feilloos benut. Onverwacht Beide paasdagen draait 's middags (3 uur) Walt Disneys schitterende teken film 'Sneeuwwitje en de'zevcn dwergen', waarin vooral de „bijrollen" van de klei ne dieren door de meester erg fraai zijn uitgewerkt. Het is niet allemaal lief en schattig, want de boze koningin die zich omtovert in de heks is een akelig wijf met een schorre lach. De film wordt Ne derlands gesproken en dat is voor de hele kleintjes mooi meegenomen. Vooral de door nieuweling Cees Rie- mers ondernomen uitlooppoging gaf zon dagochtend een bijzonder cachet aan de tweede wedstrijd voor de voorjaarscom petitie van wielervereniging Texel. De race werd uiteindelijk een overwinning voor Leen van Elk die in de sprint Dirk Zuidewind met een half wiel voor sprong klopte. Cees Riemers ontpopte zich gedurende de eerste wedstrijd van zijn wielercar- rière direkt als een aanvallende rijder. Hij liet zich voortdurend voorin zien en probeerde zelfs met Jos Huisman en Dirk Zuidewind weg te komen. Deze uitlooppoging werd later door Leen van Elk en Arie Huisman ongedaan ge maakt waarbij bleek dat het Riemers logischer wijze nog aan een goed tak- tisoh inzicht ontbreekt. Simon Appel, Jan Huydink en André Smit moesten spoedig lossen en enige tijd later groeide dit groepje achterblijvers aan tot vijf man toen ook Jos Huisman en John Huy dink zich erbij aansloten. In de laatste ronde van de wedstrijd probeerde Dirk Zuidewind nog een uitlooppoging te doen maar hij moest op de eindstreep in Leen van Elk zijn meerdere erkennen. Uitslag: 1. Leen van Elk; 2 Dirk Zui dewind; 3. Arie Huisman; 4. Cees Rie mers; 5. Jos Huisman; 6. John Huydink; 7. Simon Appel; 8. Jan Huydink; 9. An dré Smit. Jeugd Onder slechte weersomstandigheden Het enige Huiswaard doelpunt kwam .-.hebben de jeugdleden van de wielerver- volkomen onverwacht bij een uitval die de Oosterend achterhoede met stomheid geslagen deed staan. Via een knap opgezette aanval over links kwam tenslotte het derde SVO- doelpunt tot stand. W. van Heeringen speelde zach goed vnj en via J. de Waard en F. Bakker gleed de bal keurig over de lijn. In de resterende tijd kreeg Oosterend nog diverse kansen maar doelpunten werden niet meer gescoord. In een aantrekkelijke wedstrijd werd de strijd tussen Cocksdorp 2 en Succes 5 zondagmiddag al voor de pauze beslist. Het was toen 04 terwijl na de hervat ting een stand van 26 werd bereikt wat ook de einduitslag betekende. Hoewel niet ontkend kan worden dat Succes 5 een verdiende overwinning be haalde moet worden gezegd dat de wed strijd niet altijd even sportief verliep. Gedeeltelijk was hier ook de arbiter schuldig aan omdat hij nogal wat over tredingen onbestraft liet. Cocksdorp nam vrijwel direkt na de aftrap het initiatief maar zij werden spoedig overspeeld. Succes plaatste drie goede uitvallen en kon evenzovele ma len doelpunten laten noteren. Tenslotte benutte de ploeg uit Hippolytushoef ook nog een strafschop waarmee het pleit definitief beslecht was. Cocksdorp trachtte na de rust nog wel terug te ko men en speelde in deze fase beslist niet onverdienstelijk. Het spelbeeld werd er trouwens ook wat sportiever op. SVC scoorde tenslotte tweemaal. De eerste goals kwam pas twintig minuten voor het eindsignaal en de tweede vijf minu ten later uit een vrije trap. Gezien het spel na de rust was de einduitslag wel licht iets geflatteerd maar zeker was wel dat SVC 2 met 26 tegen Succes 5 het onderspit had moeten delven. eniging zondag deelgenomen aan een wedstrijd die werd georganiseerd door de Amsterdamse vereniging Olympia. Edo Kooiman werd in de eerste serie elfde van de 15 rennertjes die deze rit uitreden (17 gestart). De in de tweede serie gestarte Ronald van Boven en Al- bert Winter klasseerden zich hier als respectievelijk vierde en tiende. „EN PASSANT" SPEELDE TEGEN DOS - ALKMAAR De Texelse schaakclub „En Passant" heeft de bondscompetitiewedstrijd tegen het Alkmaarse DOS na een aantal vinni ge partijen met een voorlopige 43 over winning afgesloten. „En Passant" staat hiermee op de vierde plaats van de rang lijst met een voorsprong van vijf punten op nummer 5. Hoewel er noch voor „En Passant" noch voor DOS promotie of degradatie in het geding was kreeg de strijd toch een verbeten karakter. En Passant had klaarblijkelijk de zware nederlaag van 2 jaar geleden nog in gedachten. Men kwam nu op revanche belust achter de borden. Aanvankelijk was er echter geen vooruitzicht op een vereffening. Na een uur spelen stond En Passant met 20 achter en kwam Harting in ernstige moeilijkheden. Tenslotte ontwikkelde zich, nadat Vittali voor 21 had ge zorgd, een gepeperd gevecht aan de an dere vijf borden. Harting kwam schit terend terug en bereikte de tijdcontrole met een toreneindspel. Er volgde een remise-afwijzing van zijn tegenstander (die een pion minder had). De tegenstan der van De Bruin moest met een plus pion toch in remise berusten. Terpstra scoorde ook maar een halfje. Dros aan het eerste bord won overtuigend en Bakker profiteerde van een paniekzet in (bijna) tijdnood van de DOS-man H. El- zinga en C. Witte verloren.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 7