PASEN: een doordenkertje.- -aan Voor het weekend Theodora hoeve" geopend LAND BOUW MARIA MAGDALENA Artsen Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten Simavi kollekte Paasfeestviering met kinderen in De Cocksdorp Afvoer van kwikresten Zuigelingenbureau Jaarvergadering dorpshuis Oudeschild Derde blad Texelse Courant, vrijdag 8 april 1977 Hoe ver durven wii mensen door te denken? Daar kun je gauw achter komen. Moet je op de toekomstplannen die iemand je vertelt maar eens nuchter reageren: „en dan?" Bijvoorbeeld: Met Pasen gaan we heerlijk uit! En dan Nou, dan komt de vakantie al mooi in zicht! En dan Ja, dan is het even een hele ruk tot de kerst. En dan? Gaan we gelukkig weer eens de mooie tijd tegemoet! En zo voort, tot aan je pensi oen En dan? Dan hopen we het er nog eens lek ker van te nemen! En dan? Je schrikt er van. Je denkt liever niet met ze méé. „Zeg, is er vanavnd niet wat leukers op de buis?" „Ik kan me er niet druk om maken. We zien wel als het zo ver is. Geef me nog een pilsje!" Zo kan het. Ergens is het natuurlijk struisvogelpo litiek. Je durft niet dóór te denken. Maar hoe kan een mens anders nog een beetje leven? Wat voor antwoord geeft God in de Bijbel aan zulke mensen? Dus aan ons? maar is door gegóón tot op de harde kern van onze nood. Tot aan het kruis. Tot in de dood. En toen? Toen was het met Hem niet uit, zegt de Bijbel. Hij is er door héén gegaan. Hij is er uit opgestaan. Jezus leeft! En dat niet voor zichzelf alleen. Jezus heeft geleefd, is gestorven en is opge staan uit de dood om ons voor te gaan. Hij opent de weg, en wijst de weg naar Gods toekomst toe. Gods toekomst voor ons en voor heel de wereld. Pasen betekent: Mens durf door te denken, mens durf te leven! „Wat zoekt gij de levende bij de do den", zegt het Evangelie ook aan ons. Denk door tot op Gods Leven, en wie dat doet mag in geloof zonder vrees le ven, blij leven. Dat is Pasen! (voor een deel overgenomen uit het blad „Echo" voor Pasen 1977) Zeg, nou moet je niet vervelend worden Nee, op een bepaald ogenblik is door denken niet leuk meer. Dan kom je met je gedachten aan een donker gat. Daar ga je liever niet vér der. Soms kun je dat gat nog een eind weg schuiven. Soms lukt dat niet zo goed. Bijvoorbeeld: UIT HET EVANGELIE VOLGENS LUKAS, HOOFDSTUK 24 VERS 1 TOT EN MET 9: Op de eerste dag van de week gingen de vrouwen zeer vroeg in de morgen naar het graf, met de welriekende kruiden die zij klaar gemaakt hadden. Zij vonden de steen weggerold van het graf, gin gen binnen, maar vonden er het lichaam van de Heer Jezus niet. Terwijl zij niet wisten wat daar van te denken, stonden er plotse ling twee mannen voor hen in een stralend wit kleed. Toen zij van schrik bevangen het hoofd naar de grond bogen, vroegen de mannen: „Wat zoekt ge de levende bij de doden? Hij is verrezen. Herinnert u, hoe Hij nog in Galilea tot u ge zegd heeft: De mensenzoon moet overgeleverd worden in zondige mensenhanden en aan het kruis geslagen, maar op de derde dag verrijzen". Zij herinnerden zich zijn woorden, keerden van het graf terug en brachten dit alles over aan de elf en aan al de ande- Over een maand moet ik opgeno men worden En dan? Het zit er dik in, dat ik geopereerd word. En dan? (stilte) En dat is dan in het klein. In je eigen leven. Soms lees je berichten waarin de des kundigen even dóórdenken. Over de voedseltoestand in de wereld. Over de kansen op een oorlog. Over.van alles maar meestal komen zij ook bij een don ker gat uit. Alleen: zij zeggen het ook. Hardop. Keihard. -6od Zegt God: „maak je niet druk, het valt wel wat mee?" Nee. Want de Bijbel is een eerlijk boek. Je kunt het donkere gat niet wegredeneren weglachen wegdrinkenals het er is, is het er. En de Bijbel laat het ons heel duide lijk zien. Laat ons bovendien zien, dat wij men sen zelf dat gat in het leven hebben ge slagen. Doordat we dachten en deden alsof we God niet nodig hebben. Zegt God dan misschien: „Je moet nodig eens wat ernstiger worden?" Wij zullen inderdaad onze kop uit het zand moeten trekken en de werkelijk heid onder ogen moeten zien. Maar ernstig worden alleen helpt ook nog geen zier. Alleen Jezus Christus helpt. Want Hij is de Man in wie je God Zelf tegenkomt. En over Hem vertelt de Bijbel: dat Hij door dacht en door werkte, tot het einde. En toen? dat Hij toen niet is terug gedeinsd, De mensen zullen hun gang gaan verder altijd weer verder naar meer dood en nog meer tranen. Er zullen oorlogen komen eeuwen van geweld zullen over mij heenwentelen over mij en over mijn kinderen. Mijn jongen studeert en mijn dochter wil kleuteronderwijzeres worden. Soms denk ik: waarvoor? Waarvoor moet je namen van bloemen leren? en waarvoor moet je leren boetseren met klei? We gaan in de wildernis en weldra verliest alle ding zijn naam. Maar ik zeg tegen mijn jongen: studeer en tegen mijn dochter: boetseer maar /e doet het niet voor niets je doet het voor een koninkrijk dat komt voor een woestijn die bloeien zal als een roos en voor een wereld die nieuw wordt onder zijn handen. (G. Boogaard) Ik heb gezien. Met eigen ogen zog ik Hem. Gehoord, met eigen oren, heb ik weer Zijn stem. Vergeeft mij, broeders, dat ik sprakeloos blijf staan en niet kan melden, hoe ik tot Hem ben gegaan, de spa bood, en Hem vroeg: „Waar hebt gij Hem gelegd?" hoe Hij „Maria" en ik „rabboeni" heb gezegd; hoe ik oen neergeknield, hoe Hij mij op deed staan, hoe Hij, toen ik zijn hand greep, sprak: „raak Mij niet aan, aleer Ik tot de Vader opgevaren ben, die ook uw Vader is"; hoe ik, naar ik beken dit niet begreep, daar ik, in mijn onstuimig hart, het licht nog immer met zijn schaduw had verward; hoe Hij de spa nam, ging, en met een laatste groet mij opdroeg, dat ik u dit alles melden moet; vergeeft mij, nogmaals, dat ik het niet zeggen kan. Helpt mij! Ontsteekt in uwe harten zelf de vlam, en zingt ter ere Gods, omdat het Pasen is, samen het „Halleluja" der Verrijzenis. (Martinus Nijhoff) Uitsluitend voor spoedgevallen. Van vrijdagavonds 20.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur Dokter R. COUTINHO, Den Burg, tel. (02220) 2023. Dokter BARNARD, Oosterend, telefoon (02223) 234. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Dokter R. R. Siebenga is met va kantie tot 12 april. Goede Vrijdag Zr. BOON, Stuifweg 68, 't Noor den, tel. (02223) 354. Van vrijdagavond 20.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, tel. (02220) 3241. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Goede Vrijdag, 8 april 1977 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. De Roest Uitzending via „De Lichtboei" 19.30 uur ds. De Roest Viering Heilig Avondmaal De Cocksdorp IQ.30 uur Gedach tenis van het sterven van de Heer, viering van het H. Avond maal. Den Hoorn 20.00 uur ds. Hoekstra viering avondmaal De Koog 19 uur ds. Hoekstra viering avondmaal De Waal 10 uur ds. Hoekstra viering avondmaal Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, Avondmaal Oudeschild 19.30 uur ds. Van Zijll Langhout, Avondmaal GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 19.30 uur ds. Douwes Openbare Geloofsbelijdenis, volwassendoop en viering H. Avondmaal Oosterend 20.00 uur ds. Dros, uit Rijswijk GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 19.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur ds. Kuitse Avondmaal. ROOMS-KATIIOLIEKE KERK Den Burg 15.00 uur Kruisweg 20.00 uur Plechtigheden Oudeschild 15.00 uur Kruisweg De Cocksdorp 20.00 uur Plechtig heden Oosterend 15.00 uur Kruisweg Paaswake, zaterdag 9 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg 20.00 uur De Koog: 22.00 uur Den Hoorn 20.00 uur Oosterend: 22.00 uur. Eerste paasdag, zondag 10 april: HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.00 uur Paasdienst voor jong en oud met de kin deren van de zondagsschool. 10.00 uur ds. De Roest Uitzending via „De Lichtboei" Paascollecte. Kinderoppas in „De Schakel". De Cocksdorp 10 uur eerw. heer E. Loerakker, feestelijke Paas dienst, medewerking van mu ziekgroep uit Oosterend. Paas collecte. Den Hoorn 8.30 uur paasontbijt 9.30 uur dhr. Veldhuis paascollecte 9.30 uur Paasfeest voor kinde ren in „Ons Huis" De Koog 9.30 uur ds. Hoekstra paascollecte kinderoppas in De Schuilhut 11.00 uur dhr. Veldhuis paascollecte De Waal 11.00 uur ds. Hoekstra paascollecte Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, Doopdienst Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Douwes Nevendienst voor de jongere kinderen. Tijdens de dienst is er kindercrèche. 19.30 uur ds. Douwes. Paas- zangdienst met bediening H. Doop. Uitzending via „De Lichtboei" Oosterend 9.45 uur ds. Drost, uit Rijswijk 17.00 uur ds. Drost GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Kuitse Kerkbusje Den Hoorn. Na afloop koffiedrinken. Kinderoppas in het zaaltje bij de kerk. JEHOVAH'S GETUIGEN Lezing 10.15 uur „Hoe goed kent U God?" Wachttorenstudie, 11.15 uur „De belofte vervult jegens de genen die Gods wil doen". ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg 10.45 uur De Koog 9.30 uur Oudeschild 10.00 uur De Cocksdorp 10.00 uur. Tweede paasdag maandag 11 april HERVORMDE GEMEENTEN De Cocksdorp 10.30 uur Gezins paasviering met de kinderen van de Zondagsschool. Paasspel van de kinderen. Oosterend 10.30 uur Paasfeest van de kinderen van de kinderne- vendienst en de zondagsschool GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg 10.45 uur De Koog 9.30 uur Oudeschild 9.30 uur Den Hoorn 10.45 uur De Cocksdorp 10.45 uur. Oosterend 9.30 uur. 55 ondernemars-akttvltetenj Op donderdag 6 april vond de opening plaats van het restaurant „Theodora Hoeve", Kogerstraat 24, waarmee Den Burg er een ongeveer 100 m2 groot etablissement bij gekregen heeft. „Theodora Hoeve" (dat uitziet op de Doopsgezinde kerk) biedt plaats aan 60 gasten, die er blijkens het uitgebreide menu, een heel scala van maaltijden kunnen bestellen. Het nieuwe eethuis is eigendom van de heer Ben Hoogenbosch, die ook het café-eethuis „Catharina Hoeve" aan de Rozendijk in bezit heeft. Het plan met „Theodora Hoeve" is er een volle dig eigen sfeer aan te geven die iets völledig nieuws brengt op dit gebied. De nu totaal verbouwde stolpschuur werd tezamen met het er voor gelegen pand overgenomen van de heer C. N. de Wit, die er zijn groothandel in dranken had voordat deze naar het Wezenland verhuisde. Voordat deze drankenhandel hier werd gevestigd woonde Jaap Roe per (die later naar boerderij „De Fenne" aan de Rozendijk ging) op de plaats van het donderdag geopende restau rant. De nu voltooide verbouwing heeft vier maanden in beslag genomen, waar bij het timmerwerk door de familie Hoogenbosch in eigen beheer werd ge daan. Het metselwerk werd verricht door de heer C. Keijzer van de fa. G. Witte. Voor de elektrische installatie zorgde fa. J. Agter, voor het loodgieters- werk fa. Oele en voor de centrale ver warming fa. Schoo Bakker. De keuken- instaillatie werd geleverd en geplaatst door de uit Amsterdam afkomstige fa. Baarda en voor het rietdekkerswerk te kende Nic. Luiken. Volgende week (11 tot en met 16 april) houdt de vereniging voor direkte medi sche hulp in de tropen SIMAVI haar jaarlijkse landelijke kollekte. Simavi zal de ingezamelde gelden gaan besteden aan objecten die er in voorzien dat vooral de mensen die op het tropische platteland wonen leren zichzelf op medisch gebied te helpen. Om dit te bereiken helpt deze organi satie met vooral eenvoudige en effectie ve middelen. Een eerste vereiste is daar bij de eigen inbreng van de plaatselijke bevolking en het winnen van vertrou wen. De vereniging Simavi poogt daarbij te steunen met haar deskundigheid, met medicijnen en instrumenten, met de fi nanciering van eenvoudige poliklinie ken en met het opleiden van inlandse medische krachten. Mocht er geen kol- lektant langs komen dan bestaat de mo gelijkheid geld over te maken op post rekening 300.100 t.n.v. Simavi Haarlem. DE COCKSDORP Op tweede paas dagmorgen, om half elf begint in de Hervormde kerk een paasviering met de kinderen en voor de kinderen. Kinderen van de zondagsscholen spelen een een voudig paasspel, de vertelling geschiedt met een flanel-bord en er wordt veel gezongen. Ook kinderen van gasten zijn daarbij welkom, en delen mee in de trac- tatie. Klaverjasclub „De Zwaan" Op de voorlaatste avond van de kla verjasclub behaalden de koppels Wier- sma-Eelman en Veeger-Bakker beide 7340 punten. Van der Gracht-Caspers scoorden precies 7000 punten, terwijl Hartog-Snoek opnieuw hun koppositie verstevigden met een totaal van 6843 punten. Zij moeten op de laatste avond hun eerste plaats verdedigen in de derde periode waar de stand nu als volgt is: P. Kartog-H. Snoek P. Veeken-D. Witte J. Wiersma-L. Eelman M. Witte-T Bakker H. Bakker-C. Vinke J. Veeger-C. Bakker Totaalstand P. Hartog-H. Snoek P. Veeken-D. Witte M. Witte-T. Bakker Echtpaar Spaans T. en J. Witte Echtp. P. van Heerwaarden pnt. m. 52.911 22 52.241 19 52.079 17 51.223 17 50.657 1B 5(fe390 18 pnt. m. 170.331 56 165.866 52 165.320 49 164.447 57 164.230 52 164.123 58 In Noordholland is in de week na pa sen (12 tot en met 15 april) opnieuw ge legenheid de kwikresten, afkomstig van aardappelontsmetting, in te leveren. Men moet daarbij het slib en de filters beslist afzonderlijk in stevige plastic zakken verpakken. Aan de zak dient een label bevestigd te worden waarop de naam van de inleveraar staat. Men is aanspra kelijk voor de schade die zich voordoet als men andere stoffen dan kwikresten inlevert. De afvoer van de restanten is vrij kostbaar. Daarom moeten als tegemoet koming in de kosten bij aflevering de volgende bedragen worden voldaan. Per inlevering ƒ7,50 plus per normaal ge vulde zak slib 25,en per zak filters 20,—. Wegens de bescherming van het mi lieu moeten beslist alle kwikrestanten worden ingeleverd. Er moet ernstig re kening mee worden gehouden dat op de bedrijven zal worden gecontroleerd. Het is daarom noodzakelijk dat op het in- nameadres om een ontvangstbon wordt gevraagd. Op Texel kunnen de restanten worden ingeleverd bij de Coop. Aardappelbewa- ring, Meijertebos 7 te Den Burg. (Be drijfsleider de heer P. Bekker). J. Koolhof De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 12 april om 14.00 uur. Dokter Van Loon, woensdag 13 april om 13.30 uur. Zon. maan en hoo® water De zon komt 10 april op om 6.55 uur en gaat onder om 20.29 uur: 13 april op om 6.48 uur en onder om 20 34 uur. Maan: 10 april L.K.; 18 april N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 8 april 0.38 en 12.19 Zaterdag 9 april 1.00 en 12.52 Zondag 10 april 1.06 en 13.29 Maandag 11 april 1.44 en 14.22 Dinsdag 12 april 2.43 en 15.41 Woensdag 13 april 4.13 en 17.16 Donderdag 14 april 5.45 en 18 40 Vrijdag 15 april 7.02 en 19.47 Zaterdag 16 april 8.01 en 20.34 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. Op vrijdag 22 april zal in 't Skiltje de jaarvergadering van het Oudeschilder dorpshuisbestuur worden gehouden. De aanvang is om 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 9