Ambtenaren voelen zich gebruikt als schietschijf Commissie vergadert over nieuwe kampeerregeis Thijsseschool kampioen schoolvoetbal 1977 Tientonner verpletterde auto EisZuidewind moet binnen _MU een week met bewijzen komen over energiebeleid FNV-afdelmgen praten ƒ3400,— voor Betty Smit Afrastering boven beschoeiing boezemsloot Koninginnedag 30 april zijn wij de gehele dag GESLOTEN Weer explosieven gevonden Zware schade bij botsing Vrijdagavond 29 april zijn wij GEOPEND VRIJDAG 29 APRIL 1977 I1 90e JAARGANG No. 9173 OPLAGE 5300 I I 8 PAGINA'S TEXELSE™COURANT Uitgave: BV v/h Langeveld De Roo(J Postbus tl - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Redaktle: Harry de Graaf, Pellkaanvreg 75, De jf g V Postgiro 652. Abonnementsprijs f 10,30 p. kw. Koog. tel. (62228) 266, en Wessel B. Post, Oest _^»/1 /7 M //tl t/t -ft" 1/J IS 0 B P "f tl IS! 0ï" 1/1011*1" 70 cent Incasso: los 45 cent. 34, Oosterend, tel. (#2223) 896. lWI 1 U/LH E t/V L F O f/f vJLvl Bank' Amro Bank' Ned' Mldd- Bank' Rabobank y J Advert 40 ct. per mm excl. 4% BTW De ambtenaren hebben fel en ver ontwaardigd gereageerd op de be schuldigingen die wethouder Jan Zui dewind aan hen adres uitte in de VVD- vergadering van maandagavond. Zo als bekend beklaagde de wethouder zich daar over gebrek aan medewer king en eigengereid optreden door zich met bestuurszaken te bemoeien. Met name zou deze houding blijken bij ambtenaren die de wethouder poli tiek niet welgezind zijn. Acht hoofdambtenaren hebben giste ren een brief aan het college van B. en W. gestuurd waarin zij stellen ten zeer ste gegriefd te zijn door deze „persoon lijke en direkte aanval op het ambtelijk apparaat in zijn geheel en op een aantal topambtenaren van de afdelingen ruim telijke ordening en gemeentewerken in het bijzonder". Persoonlijke ongenoegens? De ondertekenaars zeggen zich als schietschijf gebruikt te voelen „kenne lijk ter afreagering van persoonlijke on genoegens van de wethouder" en vragen het college van Zuidewind te verlangen dat hij binnen een week met de bewij zen van zijn beschuldigingen komt en deze schriftelijk indient en dus niet pas in de raadsvergadering van 24 mei zoals de wethouder had aangekondigd. De ondertekenaars vragen voorts di- rekt over te gaan tot het instellen van een raadscommissie van onderzoek die de beschuldigingen objectief kan onder zoeken op basis van hoor en wederhoor van alle betrokkenen. Nadat deze raads commissie rapport heeft uitgebracht moet een openbare behandeling van de ze kwestie in de gemeenteraad plaats vinden. De gemeenteraad zal binnenkort moe ten beslissen over een wijziging van de kampeerverordening. Door aanpassing van de verordening wil het college van B. en W. vooruit lopen op de voor de erven in het buitengebied geldende re gels: maximaal één tent of bij vrij stelling één caravan van ten hoogste zes meter. Zolang het plan buitengebied geen rechtskracht heeft, zal deze aange legenheid via de kampeerverordening geregeld moeten worden. Maandagavond a.s. komt de commissie voor recreatie en natuurbehoud in het raadhuis in openbare vergadering bijeen om zich over de hoofdlijnen van de gewijzigde regeling te beraden. De bijeenkomst begint om half negen, aanvang 19.00 uur precies, krijgt de com missie voorlichting over maneges en rui tersport. Uit Den Haag komt daarvoor mej. Tak namens de Nederlandse Hip pische Sportbond en de FNR. Vanuit de commissie is destijds de wens geuit in formatie over maneges en ruitersport te geven, o.a. naar aanleiding van be staande plannen om op Texel een over dekte manege te stichten. Zowel de ver gadering als de voorlichtingsbijeen komst zijn voor publiek vrij toeganke lijk. Kunstvoorwerpen In de vergadering zal de commissie ook advies uitbrengen over de aanvul ling van het fonds dat bestemd is voor de aankoop van door de gemeente Texel belangrijke kunsthistorische en andere artikelen. Hiervoor was ƒ25.000,be schikbaar. Deze „pot" is vrijwel uitge put door aankoop van gravures, kaar ten, schilderijen en voorwerpen (sex tant, kijker en kompas) met antiekwaar- de. Verschillende van deze stukken zijn bestemd voor het Scheepvaartmuseum in Den Hoorn. De commissie wordt ge vraagd het fonds uit de toeristische re serve weer aan te vullen tot ƒ25.000, Lammeren Verder wordt een wijziging voorge steld van de subsidieregeling die is be doeld om de lammerenmarkten in stand te houden. Zoals bekend worden na af loop van de grote lammerenmarkten op de maandagse markt praktisch geen lam meren meer voor verkoop aangevoerd. Om deze toeristische bezienswaardigheid toch enigszins in stand te houden or ganiseert de winkeliersvereniging dat toch telkens een aantal lammeren op de markt worden gezet, die na afloop weer worden teruggebracht. De gemeente gaf een bijdrage van maximaal ƒ2.000,in het nadelig exploitatiesaldo van dit pro- jekt. Thans wordt voorgesteld een ge meentelijke subsidie van 35% van de totale kosten te geven met een maxi mum dat wordt geïndexeerd, waarbij dit maximum voor 1976 op ƒ2.400,is gesteld. De winkeliersvereniging mag een reserve vormen van 10% van de to tale kosten. Wat méér overblijft komt ten bate van de exploitatie. Voor 1976 wordt een subsidie verleend gelijk aan het tekort: ƒ2.404, De bekende evangeliste uit het Ama zonegebied Betty Smit die zaterdag avond in de Hervormde kerk van Den Burg sprak, is niet met lege handen van Texel weggegaan. De bijna 800 Texe laars die waren gekomen om haar te zien en te horen zorgden ervoor dat de kollekte bij de uitgang maar liefst ƒ3.400,opbracht. Er was één bankbil jet van ƒ1.000,bij. De bezoekers be waren aan deze avond uitstekende her inneringen, mede dank zij de muzikale medewerking van de gospelgroep „The Messengere". BEJAARDENTOCHT DEN BURG Dinsdag 24 mei wordt het reisje voor de bejaarden van Den Burg gehouden. De tocht gaat deze keer naar Wijk aan Zee (waar koffie wordt gedronken) en het recreatiepark Oud Valkeveen bij Naarden, alwaar ook wordt gedineerd. De terugtocht voert via Flevoland en Middenmeer. Vertrek met de boot van 8.05 uur. Opgave (na 5 mei) bij mevrouw J Wassenaar-Wilmink, Willem van Bei- erenstraat 34, telefoon 2181, Den Burg. In aanvulling op ons bericht over het herhaaldelijk te water raken van dieren in de boezemsloot die uitkomt bij het gemaal Dijkmanshuizen wordt gemeld dat boven de hoge beschoeiing die er de oorzaak van is dat de dieren eenmaal te water niet meer aan land kunnen ko men over een groot gedeelte reeds een afrastering aangebracht is. Deze ver sperring zou nog verder uitgebreid wor den. Hieraan mag de conclusie verbon den worden dat spoedig een eind zal ko men aan de gesignaleerde verdrinkings- gevallen. De Federatie van Nederlandse Vak verenigingen heeft zijn afdelingen inge schakeld om tot meningsvorming te ko men over de toekomstige energievoor ziening, eventueel met gebruik van kernenergie. De Texelse FNV-afdeling zal over dit onderwerp een discussie bijeenkomst beleggen op donderdag 5 mei a.s. in een nog nader aan te kondi gen zaal. Leden die voor deze avond be langstelling hebben zijn welkom en kunnen zich opgeven bij C. Groen, Schilderend 3, Den Burg, telefoon (02220) 3493 vóór maandag 2 mei a.s. Op het strand bij paal 9 werd maan dag een groot projectiel gevonden. Het was een nog in tact zijnde markeerpa- troon die afkomstig is van de Ameri kaanse marine. Bij oefeningen zijn ze verloren of wegens onbetrouwbaar heid door ouderdom in zee gedumpt. Het komt herhaaldelijk voor dat derge lijke projectielen aan de Nederlandse stranden worden gevonden. Dezelfde dag vond de heer Snoeij na bij „Mennohoeve" aan de Waalderweg een uit de tweede wereldoorlog afkom stige granaat. Ook deze werd door de politie in bewaring genomen. Een vrachtauto van G. Schot Zoon uit Oudorp heeft woensdagmiddag de personenauto van de heer N. Ooijevaar uit De Cocksdorp verpletterd. De perso nenauto stond korrekt geparkeerd in de Emmalaan. De uit de richting Elemert naderende vrachtauto (leeg, maar met een eigen gewicht van bijna 10 ton) be gon als gevolg van te hard rijden te slippen op het door de regen glad ge worden wegdek. De personenauto, een vijf jaar oude Ford Escort, werd dwars door een hek het voortuintje van de fa milie Neijens ingedrukt en veranderde daarbij in een onherstelbaar wrak, dat later door Garage Kaczor (foto) werd opgeruimd. Het is duidelijk dat van een gruwelijke ramp sprake zou zijn ge weest als in de Ford mensen zouden hebben gezeten. De vrachtauto die op Texel wordt gebruikt voor het transport van steen naar de strandhoofden, werd betrekkelijk licht beschadigd. Chauffeur B.v.d.W. uit Schagen bleef ongedeerd. Op het kruispunt Kogerstraat-Aken- buurt deed zich maandagmiddag een aanrijding voor waarbij twee Simca-per- sonenauto's zwaar werden beschadigd, maar daarbij zich geen persoonlijk letsel voordeed. Een van de Akenbuurt ko mende Simca 1000 bestuurd door B.H. uit Rotterdam gaf geen voorrang aan een Simca 1100, bestuurd door A. G. Huisman (24) uit Ongeren. De 1000 werd in de flank geramd. Het elftal van de Thijsseschool is dins dag onder oorverdovende toejuichingen kampioen geworden van het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi dat op de velden van S.V. Texel werd gehouden. Het team won de uiterst spannende finale van de CVO-school met 21 na bij de rust tegen een 01 achterstand aange keken te hebben. Als derde eindigde de ploeg van de Jozefschool dat de beslis singswedstrijd tegen de Drijvcrschool uit Den Hoorn met 30 wist te winnen. Door deze eerste plaats mag de Thijs seschool nu deelnemen aan het volgen de week zaterdag in Den Helder te spe len kampioenschap van Noordholland. De strijd om de penaltybokaal waar om in de voorrondes gestreden was werd ook door de Thijsseschool gewonnen. Het elftal van De Koog eindigde als tweede met een gelijk aantal treffers maar moest de eer aan de Thijsseschool laten omdat doelman Albert Winter minder tegengoals had. Animo Deze school wedstrijden waaraan 12 elftallen uit alle Texelse dorpen heb ben deelgenomen zijn met veel animo door veelal jeugdig publiek en onder wijzend personeel gevolgd. Er werd ge speeld in drie poules van vier scholen. Samen met de beste tweede van deze poules (Drij verschool Den Hoorn) gingen de Thijsseschool, de Jozefschool en de CVO-school over naar de halve finales. Door loting werd uitgemaakt dat Den Hoorn tegen de CVO-school speelde en de Thijsseschool tegen de Jozefschool. Op het hoofdveld wisten de CVO- voetballers het Drijverechool elftal met 3—2 te kloppen en op het B-veld moest de Jozefschool met 21 zijn meerdere in de Thijsseschool erkennen. Botsing Vooral in de tweede halve finale wed strijd ging het er hard aan toe. Beide teams bleken vrijwel even sterk maar de Jozefschool had aanmerkelijk minder geluk dan de Thijsseschool. Doelrijpe kansen die door de Thijsseschool benut werden raakten bij de Jozefschool paal en lat. Rob de Vries van het Thijsse school elftal kwam tijdens een botsing zo ongelukkig terecht dat hij het veld moest verlaten, en later voor onderzoek naar de dokter moest. Spannend Zelden zal een finalewedstrijd van het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi zo spannend geweest zijn als dinsdagmid dag het geval was. CVO begon de par tij met windvoordeel waardoor het elf tal in de eerste helft aanvallend veel sterker voor de dag kwam dan de Thijs seschool. Het duurde echter tot het eind van de eerste periode voordat Henk Paul Stapersma na een prachtige solo, langs drie tegenstanders de CVO school op 10 kon zetten. Na de doel wisseling werd het op revanche beluste Thijsse school elftal door de achterstand duide lijk geprikkeld. Het team ging steeds sterker spelen en kreeg steeds meer goe de kansen. Hoewel de CVO-school er nog van alles aan deed bleek het steeds minder bij machte de opdringende Thijs seschool elf in te pakken. Na een mi nuut of vijf in de tweede helft kwam dan ook de verdiende gelijkmaker tot stand. Gert Coevert stond aan de basis van deze goal. Een voorzet van zijn voet kwam bij de toelopende René Kossen die de bal pardoes langs keeper Ben Eel- man in het doel schoot. Niet veel later werd het pleit beslecht door Gert Coevert. Met een omhaal en een snelle rush verraste hij de CVO ach terhoede volkomen en scoorde het twee de en winnende doelpunt. Tot besluit van een spannende middag overhandigde organisator P. Zcegers in de S.V. Texel kantine de gewonnen prij zen aan de Thijsseschool (1), de CVO- school (2) en aan de Jozefschool (3). Op de foto het kampioenselftal met re serves en onderwijzers. Staand van links naar rechts: coach M. Hagedoorn, Jan Edward Witte, Ferdinand Keijser, Mar tin Bootsma, Joost van Aalderen, Eric Jan Geus, Cor Barends en schoolhoofd J. Heethuis. Zittend: Ronald van Boven, Hans van der Slikke, René Kossen, Al- bert Winter, Erik Kramer, Gert Coevert en André Roeper. Op de foto ontbreekt de in de halve finale geblesseerde Rob de Vriess. van 19.00 tot 21.00 uur WINKELIERSVERENIGING „DEN BURG"

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 1