De laatste loodjes... S Voor het weekend Koninginnedag op Texel van het raadhuis PROGNOSES Veteranentoernooi S.V. De Koog Zwi, maan en hoog water Kaarten voor kooravond Feestelijke gezinsdienst Zuigelingenbureau Artsen: Greene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten Tweede blad Texelse Courant vrijdag 29 april 1977 Zoals gebruikelijk zal ook koningin nedag 1977 op Texel op uitgebreide wijze gevierd worden. Er staan voor alle dorpen festiviteiten op het pro gramma waarbij de kinderop tochten en kinderspelen de boventoon voeren. Den Burg begint het programma om 00 uur met muziek van de toren der Ned. Herv. kerk door leden van het Kon. Texels Fanfarekorps. De traditionele kmderoptocht staat dit jaar in het teken /an „Muziek en dans". Voor uitbeeldin gen die op dit onderwerp betrekking hebben worden extra prijzen beschik baar gesteld. De kinderen stellen zich om 10.00 uur in en om de Jonkerstraat op. De enkelingen in de Jonkerstraat, paren en kleine groepen tot 6 jaar bij het Jan Dirkszoord en grote groepen van 7 jaar en ouder in de Willem van Bei- erenstraat. De afmars van de route is om 10.30 uur en er wordt medewerking verleend door KTF en de drumband Margaretha Sinclair. De te volgen route is: Jonkerstraat, Beatrixlaan, Gasthuis straat, De Zes, Kogerstraat, Stenen plaats, Hogerstraat, Warmoesstraat, Mo lenstraat, Keesomlaan, Elemert, War moesstraat, Weverstraat, Stenenplaats, Binnenburg, Vismarkt, Groeneplaats. Na het opstellen op de Groeneplaats vindt daar ook de prijsuitreiking plaats. Op de Groeneplaats zal bij voldoende jelangstelling van 10.00 tot 13.00 uur een feestmarkt worden georganiseerd. Deelname staat open voor verenigingen en groeperingen die met het aanbieden van hun waar en/of aktiviteiten de ver enigingskas willen versterken. Commer- :iële aktiviteiten zijn niet toegestaan. )eelnemers kunnen zich aanmelden bij Volwinkel Lemstra, Weverstraat 45, )en Burg, telefoon (02220) 3076 schrijfgeld ƒ5, (in- De kinderen die deelnemen aan de mderspelen hebben zich in de week «>or 30 april (tegen betaling van ƒ0,25) unnen opgeven bij hun klasseleer- xachten. Plaats, van handeling is het I.V. Texel-terrein. Aanvang 14.00 uur. Eveneens op het terein van S.V. Texel >rganiseert de atletiekafdeling gelijktij- lig een sportmiddag waaraan kan wor- len deelgenomen door ouderen en kin leren vanaf 12 jaar. De deelnemers vorden verdeeld in 6 groepen, te weten: 2 tot 15 jaar (meisjes en jongens), 16 ot 35 jaar (dames en heren) en 35 jaar ;n ouder (dames en heren). De program- na-onderdelen zijn 100 meter hardlo- >en, doelschieten, verspringen, kogel toten en 400 meter hardlopen. Iedere leelnemer moet aan alle nummers mee- loen. De eerste vijf van elk onderdeel intvangen punten en per groep is er een erste prijs beschikbaar. Uit deze zes [roepen zal hij of zij die bij de vijf on- lerdelen in totaal de meeste punten leeft vergaard, worden uitgeroepen tot portman of sportvrouw van het jaar. 'ot en met 29 april kan men zich voor eze aktiviteiten opgeven bij Co Koo ien, Noordwester 37, Den Burg, tele- x>n (02220) 4125 of Wil Braam, Heems- :erckstraat 5, Oudeschild. Op koninginnedag zelf kan men zich ot 13.30 uur bij de leiding op het SVT- rrein aanmelden. Vanaf 19.00 uur wordt op de Groene- laats een avondspel gehouden. Men >eelt hierbij in team tegen elkaar en e onderdelen worden tot de avond zelf sheim gehouden. Tijdens deze avond- Ictiviteiten zal (om ongeveer 19.15 uur) e aankomst van de traditionele auto- edrace plaatsvinden. Deze wedstrijd aat om 18.30 uur in Oudeschild van art. De Gemeenschap Oudeschild heeft ook weer een programma in elkaar gezet dat „klinkt als een klok". Het ziet er als volgt uit. Om 11.00 uur start de optocht van verklede kinderen vanaf het Ankerpark met medewerking van drumband Voor waarts Mars uit De Koog. Thema is het „Nederlandse lied". Om 13.30 uur is er een primeur voor Texel. Er wordt dan voor 't Skiltje een Teakwon-Do demonstratie gegeven. Dit wordt gedaan door 5 man waaronder Walter van Emmerich (Europees kam pioen 1976 en Nederlands kampioen 1977) Hoogtepunt is het op twee meter hoogte doortrappen van een 8 cm dikke plank. Bij slecht weer is de de monstratie in het dorpshuis. Te 14.30 uur beginnen de kinderspelen op het Ankerpark m.m.v. draaiorgel De Tiet van J. Zwan en om 15.00 uur start vanaf het Ankerpark voor kinderen vanaf de vierde klas een puzzeltocht. De prijsuitreiking is om 17.30 uur in 't Skiltje. Bij slecht weer wordt om 15.00 uur in het dorphuis een film gedraaid. Voor 's avonds staat er voor 19.00 uur een wedstrijd slootje springen om de wisselbeker op het programma. In Oosterend zal 's morgens koningin nedag 1977 geopend worden met een al legorische optocht waarvoor de kinde ren zich van 10.00 uur bij het Gebouw voor Christelijke Belangen kunnen op stellen. De optocht gaat rond 10.15 uur van start, 's Middags worden er voor de jeugd van de beide lagere scholen op de speelweide bij de muzieknis kin derspelen gehouden. Deze beginnen om 14.00 uur. Wanneer door slecht weer de kinderspelen met kunnen doorgaan wordt er in dorpshuis De Bijenkorf een filmvoorstelling gegeven. 's Avonds wordt aan de Nesweg de traditionele meierblis ontstoken. In De Waal wordt alleen aan de feest vreugde uiting gegeven door het ont steken van een meierblis aan de Zaan- dammerdijk. De Cocksdorp en Eierland vieren dit jaar het koninginnedagfeest gezamen lijk. Draaiorgel De Tiet van Jan Zwan en Willem Stiggelbout speelt van 10.00 tot 12.00 uur en glijktijdig heeft hier een f ietspuzzel rit plaats waaraan alle schoolkinderen kunnen meedoen. Tussen 14.00 en 16.00 uur worden op het trainingsveld en het SVC sportveld voor de kleuters en de leerlingen van de la gere school diverse kinderspelen gehou den. 's Avonds begint in het Eierlandsche Huis om 22.00 uur de toneelvoorstelling „Mag ik me even voorstellen. Ik ben uw dochter". Aanvankelijk was dit stuk eer der op de avond gepland, maar in ver band met de meierblissen werd het be- gintijdstin ervan verschoven. De Koog begint koninginnedag 1977 met een optocht van versierde fietsen. De start is om 10.00 uur bij de Luberti- school. Op het midagprogramma twee onderdelen die tegelijkertijd plaats vin den. Om 14.00 uur begint voor de kinde ren een excursie naar de Muy. Vertrok ken wordt vanaf de schapenboet bij de Nederlanden. Bij de Lubertischool wordt om 14.00 uur begonnen aan een fietspuz- zeirit in de omgeving van het dorp. dorp. Voor de jeugd van Den Hoorn is op koninginnedag op Loodsmanduin een puzzeltocht uitgezet. Hierbij moeten ver schillende probleempjes opgelost en op drachten uitgevoerd worden. Om 10.00 uur wordt per fiets vertrokken. Verza melpunt is de lagere school. Pen of pot lood dienen te worden meegebracht, den meegebracht. Het middagprogramma wordt besteed aan de inmiddels tot een traditie gewor den tocht met trekkers naar het strand om hout te halen. Er wordt om half twee bij de school verzameld. De deelnemers dienen voor oude en als het koud is, voor warme kleren te zorgen. Zaterdag, zondag en maandag draait „Sink the Bismarck". Oorspronkelijk zou de TROS deze film maandag 18 april op de TV uitzenden, maar de vertonings rechten waren nog niet vrijgegeven. U moet er dus wel de kamer voor uit, maar ziet dit oorlogsgeweld dan wel op de manier die de makers voor ogen stond. In een donkere bioscoopzaal en met een geheel gevuld blikveld. En zo hoort het ook! Hitiers sterkste troef ter zee; de ma htige „Bismarck" is op weg naar de Atlantische wateren om een groot deel van de Geallieerde vloot van de zee te blazen. Een Britse groep, onder com mando van de nieuwbenoemde Captain Shepherd ontwerpt op het hoofdkwar tier een plan. Churchill laat de histori- sohe woorden „Sink the Bismarck" sei nen (Breng de Bismarck tot zinken). In een zware zeeslag doen ze dat ook. (14 jaar). Zondagmiddag (3 uur) „Pippi zet de boel op stelten!". Pippi, Tommie, Anika, Meneer Nielsson en het paard Witje, ma ken weer allerlei gekke en zeer vrolijke avonturen mee. De film is Nederlands gesproken. ONDERDAG 28 APRIL 1977: inioren: Tex. Boys Cl-De Koog Cl, 18.30 uur ONDAG 1 MEI 1977: fdeling Noordholland: Bergen-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) DWOW-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend-WSW, 14.30 uur Petten 2-Texel 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) WGW 4-ZDH 2, 14.30 uur Oudesluis 2-Oosterend 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Cocksdorp 2-Helder 5, 14.30 uur ZAP 5-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH 3-WGW 6, 14.30 uur DWOW 5-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) HRC 8-Tex. Boys 4, 14.30 uur mioren: HRC A3-Texel Al, 14.30 uur Geelzwart A2-ZDH Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ames: Tex. Boys 2-DVC 2, 14.30 uur fcMEN REIZEN: }NDAG 1 MEI 1977: tftrek boot 13.05 uur van Texel: Texel 1 en Texel 3. O'end 2, O'end 3 en ZDH Al. Tex. Boys 1 en Texel 4. w afkeuring terrein bus afbestellen, te- foon (02240) 2421. Texel 1 speelt komend weekend de laatste uitwedstrijd van het seizoen 1976-'77. Tegenstander is het eerste van Bergen waarvan afgelopen zondag ver diend met 31 werd gewonnen. Bergen is op eigen terrein evenwel altijd een moeilijk te bespelen tegenstander. Om met een overwinning naar het eiland terug te keren zal wel met inzet ge speeld moeten worden. Een dubbele ze ge op Bergen zou een mooie afsluiting van dit (toch wel) succesvolle seizoen betekenen. Ook Texelse Boys 1 speelt zondag de laatste competitiewedstrijd. De ploeg moet voor het treffen met DWOW naar Wieringerwerf en de Boys kennende moe ten ze hier een overwinning vandaan kunnen halen. Van de andere eilandelijke clubs zijn De Koog, ZDH en SVC uitgespeeld. Al- leen Oosterend komt zondag in het veld. Men wacht namelijk nog de thuiswed strijd tegen WSW uit Wijdenes. Vermoe delijk wordt dit een gelijk spel met een gering aantal goals. Dames Dames 2 van Texelse Boys speelt zon dag tegen DVC 2 dat uit Castricum naar Texel komt. Omdat het tweede van de Boys vooral dit afgelopen weekend heeft getoond niet van plan te zijn in de laat ste fase van deze competitie de kaas van het brood te laten eten wordt op een kleine overwinning gerekend. Hopelijk gaat Dames 2 er hard tegenaan. Lagere elftallen Texel 3 gaat zondag uit naar Petten 2. Uit alles blijkt dat een overwinning er best in kan zitten. Voor het vierde van S.V. Texel geldt eigenlijk hetzelfde. Met een volledig elftal kan de ontmoeting met DWOW 5 best positief tegemoet ge zien worden. Texelse Boys 3 is vrij maar Texelse Boys 4 gaat naar de overkant voor de wedstrijd tegen HRC 8. Het is altijd een geduchte tegenstander maar een gelijk spelletje zit er op zijn minst wel in. ZDH 2 gaat naar WGW 4 en heeft re delijk goede kansen. Begonnen wordt om 12.00 uur zodat de ploeg om 11.05 uur naar Den Helder gaat. De laatste competitiewedstrijd van het derde ZDH- elftal wordt op eigen terrein gespeeld. Om half drie wordt tegen het soms erg taaie WGW 6 begonnen, wellicht blijft het bij een gelijk spel. Junioren en pupillen Junioren Al van S.V. Texel gaat uit naar HRC A3 en moet daar opnieuw van kunnen winnen. De Texelse Boys pupillen Al, A2, BI en B2 gaan zondag 1 mei naar het Zee macht-toernooi in Den Helder. Er wordt 's morgens om half acht vertrokken van het Boysveld. De elftallen worden (met een aantal overwinningen) met de boot van 17.35 uur uit Den Helder terug ver wacht. ZDH junioren A speelt zondag de laat ste wedstrijd uit tegen Geelzwart A2. De ontmoeting die in 't Zand gespeeld wordt begint om 14.30 uur. MEDEDELINGEN Texelse Boys De secretaris was abuis met de con tactavond. Dit moet zijn vrijdagavond 6 mei. Ook dan kan copy voor de Boys krant ingeleverd worden. A.W. Op koninginnedag zal er naast de spe ciaal voor de Koger jeugd georganiseer de festiviteiten eveneens een veteranen- voetbaltoernooi worden gehouden. Uit vrijwel alle eilandelijke dorpen zal hier aan worden deelgenomen. De wedstrijden duren 2 maal 15 mi nuten met rust. Bij gelijk puntentotaal brengt het doelsaldo de beslissing. De spelers van De Koog dienen zelf voor broekjes en schoenen te zorgen (event, contact opnemen met J. van Beek). Voor af aan dit toernooi wordt ook de kantine in gebruik genomen. Programma: 13.00 uur: Texel-Texelse Boys 13.40 uur: De Koog-Oosterend 14.20 uur: Texel-Oosterend 15.00 uur: Texelse Boys-De Koog 15.40 uur: De Koog-Texel 16.20 uur: Oosterend-Texelse Boys De zon komt 1 mei op om 6 11 uur en gaat onder om 21.05 uur: 4 april op om 6 05 uur en onder om 21.09 uur Maan: 3 mei V.M.; 10 mei L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 29 april 4.53 en 17.24 Zaterdag 30 april 6.23 en 18.51 Zondag 1 mei 7.44 en 20.08 Maandag 2 mei 8.46 en 21.07 Dinsdag 3 mei 9.35 en 21.57 Woensdag 4 mei 10.17 en 22.39 Donderdag 5 mei 10.54 en 23.16 Vrijdag 6 mei 11.30 en 23.52 Zaterdag 7 mei 0.24 en 12.09 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. MEDEDELINGEN VAN B. EN W. VERKIEZINGEN Op woensdag 25 mei a.s. vindt de ver kiezing plaats van de leden van de twee de kamer. De stembureaus zullen dan van 's morgens 8 uur tot 's avonds 7 uur geopend zijn. Hieronder volgen enkele mededelin gen over deze verkiezingen. v Stembureaus Tot dusver was Texel verdeeld in 10 stemdistricten. De groei van Den Burg maakte echter uitbreiding nodig. De 11 stembureaus zijn in de volgende gebou wen gevestigd: 1Raadhuis, Groeneplaats, Den Burg. 2. Nutskleuterschool, Keesomlaan, Den Burg. 3. Gebouw Ned. Rode Kruis, Jonker straat, Den Burg. 4. Eierlandsche Huis, De Cocksdorp. 5. Vliegveldhotel, Eierland. 6. Dorpshuis De Waldhoorn, Den Hoorn. 7 Kleuterschool De Koog. 8. Gebouw voor Chr. Belangen, Ooster end. 9. Dorpshuis 't Skiltje, Oudeschild. 10. Dorpshuis De Wielewaal, De Waal. 11. Recreatiezaal Starkenburgh, Thijsse- laan, Den Burg. Stemmen bij volmacht Een verzoek om bij volmacht te stem men moet worden gedaan met gebruik making van een formulier, dat gratis verkrijgbaar is op het raadhuis, afdeling algemene zaken, kamer 209. Het ver zoek moet uiterlijk op 11 mei a.s. wor den ingediend. De gemachtigde hoeft niet op Texel te wonen en oók niet een familielid of een huisgenoot te zijn. De enige eis is, dat de gemachtigde zelf kiesgerechtigd is en dat hij niet meer dan 2 machtigingen aanneemt. Het ver zoek mag niet worden toegestaan, indien de verzoeker bevoegd is elders te stem men. Wordt het verzoek wel ingewilligd dan ontvangt de gemachtigde een vol- machtlegitimatiekaart. Bij deze methode behoeven volmachtgever en gemachtig de dus niet in hetzelfde stemdistrict te wonen en zelfs niet in dezelfde gemeen te. Er is echter nog een andere manier om bij volmacht te stemmen, maar dan moeten zij wel binnen hetzelfde stem district wonen. Zij tekenen dan het for mulier, dat op de achterzijde van de oproepingskaart van de voimachtgever voorkomt. Deze kaart wordt daardoor omgezet in een volmachtlegitimatie- kaart. In dat geval mag de gemachtigde de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Deze re geling is niet aan een bepaalde termijn gebonden. Stemmen elders Zij die op 25 mei buiten hun eigen stemdistrict verblijven, kunnen een kie- zerslegitimatiekaart aanvragen op een formulier, dat gratis verkrijgbaar is op het raadhuis. Dit schriftelijk verzoek moet uiterlijk op 11 mei a.s. worden in gediend. Ook hier is nog een andere regeling mogelijk. Tot uiterlijk 20 mei a.s. kan een kiezer met zijn oproepingskaart op het raadhuis komen om deze te laten omzetten in een kiezerslegitimatiekaart. Dit gebeurt door de aangewezen ambte naar door het op de achterzijde van de oproepingskaart voorkomende tweede formulier in te vullen en te onderteke- Samenvatting A. Stemmen bij volmacht. Uiterlijk op 11 mei een formulier indienen. De gemachtigde hoeft niet in hetzelfde stemdistrict of in de gemeente Texel te wonen. Ook kunnen volmachtgevers en gemachtigde het formulier tekenen, dat op de achterzijde van de oproepings kaart voorkomt. Volmachtgever en ge machtigde moeten dan echter wel in hetzelfde district wonen. B. Stemmen elders. Uiterlijk op 11 mei een formulier indienen. De kiezer krijgt dan een kiezerslegitimatiekaart, waarmee hij overal in Nederland kan stemmen. Verder kan tot uiterlijk 20 mei de oproe pingskaart op het raadhuis worden om gezet in een kiezerslegitimatiekaart. Het lijkt allemaal een beetje ingewik keld misschien, maar de afdeling alge mene zaken is graag bereid, u nadere in lichtingen te geven. Tot slot nog een raad: wacht niet tot het laatst. Als u weet, om welke reden dan ook op 25 mei niet zelf op Texel te kunnen stemmen, kom dan op korte ter mijn naar het raadhuis om te zorgen, dat uw stem toch kan worden uitge bracht. Kaarten (a ƒ4,voor de gezamenlij ke uitvoering van Noordhollandse man nenkoren in de R.K. kerk op zaterdag avond 7 mei aanvang 20,15 uur zijn van af heden op vier adressen verkrijgbaar. Oosterend: Meubelhuis Texel en D. van Tatenhove. Den Burg: Meubelhuis Texel en opticiën Bakker. In de Doopsgezinde kerk zal a.s. zon dag een feestelijke gezinsdienst worden gehouden, ter gelegenheid van het af scheid van een aantal leerlingen van de zondagsschool. In deze dienst zullen kin deren een zangspel ten gehore brengen en zullen samen door jong en oud nieuwe liederen worden ingestudeerd. Het thema van de dienst is „Brood om te leven". De dienst begint om 10.00 uur. Iedereen is welkom. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Siebinga dinsdag 3 mei om 14.00 uur. Dokter Barnard woensdag 4 mei om 13.30 uur. Uitsluitend voor spoedgevallen. Van vrijdagavonds 20.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter BARNARD, Oosterend, telefoon (02223) 234. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 20.00 uur tot -naandagmorgen 8.00 uur Zr. BOON, Stuifweg 68, 't Noor den, tel. (02223) 354. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 1 mei HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg, 10 uur, ds. De Roest. Gemeenschappelijke dienst (Herv.-Geref.). Uitzending via „De Lichtboei". 19.30 uur gemeenschappelijke zangdienst o.l.v. ds. De Roest. Uitz. Ds Lichtboei. De Cocksdorp 10 uur eerw. heer E. Loerakker Den Hoorn, 9.30 uur ds. Hoekstra De Koog 11 uur ds. Hoekstra. De Waal 19.30 uur ds. Loerakker. Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout. M.m.v. het koor „Soli Deo Gloria". Oudeschild 11 uur ds. Van Zijll Langhout GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg Wegens restauratie van de kerk worden beide dien sten gehouden in de Hervormde Kerk. 10.00 uur: Gemeenschappelijke dienst in Herv. kerk ds De Roest Kindercrèche in De Poort achter de Geref. kerk. Uitzending via De Lichtboei. 19.30 uur: Gemeenschappelijke zangdienst in Herv. kerk. Ds. De Roest. Uitzending via De Licht boei. Oosterend 9.45 uur ds. Weggemans uit Harderwijk. Voorbereiding viering H. Avondmaal. 19.30 uur ds. Weggemans uit Harderwijk. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 uur ds. A. Moerker ken uit Nieuw Beijerland. Heilig Avondmaal 16.00 uur ds. A. Moerkerken. Dinsdag 3 mei: 19.00 uur ds. D. Hakkenberg uit Lisse. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Kuitse Gezinsdienst. Na afloop koffiedrinken. Kinderoppas in het zaaltje bij de kerk. JEHOVAH'S GETUIGEN Lezing 10.15 uur Wachttorenstudie 11.15 uur: „Omgord voor het voor ons lig gende werk". ROOMS-KATHOLIEKE KERK Weekend 30 april - 1 mei 1977: Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei" Zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild zondag 10.45 uur Den Hoorn zondag 9.15 uur De Cocksdorp zaterdag 19.30 uur Oosterend zondag 19.00 uur

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5