i i mu i w i m Honden deden het goed op tentoonstellingen „De man met de wassen beelden" Verleende bouwvergunningen van het raadhuis Een dozijn regels in het belang van het milieu Zoo, maan en hoog water „WAT IK ZEGGEN WOU.." Pas op Schietoefeningen GVT-jeugd naar zomerkamp Bejaardenreis De Cocksdorp-Eierland Elke maandag open bridgedrive in „De Lindeboom-Texel" Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 6 mei 1977 MEDEDELINGEN VAN B. EN W. 1. Laat geen plastic wegwaaien, het is geen fraai gezicht, niet best voor wat groeit en heel slecht in de sloot. 2. Afval moet in de vuilniszak. Grof afval kan men naast de vuilniszak kwijt, mits gebundeld, niet te zwaar, niet te groot, ongevaarlijk en handel baar. Grote partijen zelf naar de ge meentelijke stortplaats brengen nabij het Licht van Troost. Open: op werkda gen van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 15.30 uur. 3. Glas waarop geen statiegeld zit, wordt natuurlijk in de bekende „Hier Glas"-containers gegooid die in de dorpskernen staan. De gemeente voert het af naar de glasfabrieken, die het weer gebruiken. 4. Erg gevaarlijk is het stuk gooien van flessen op het strand. Gebroken glas verwondt mens en dier. Laat de flessen dus heel of neem ze mee en gooi ze in de (glas)containers. 5. Kranten, schone verpakingen, re- klameblaadjes kunnen bewaard worden voor verenigingen, die het oud papier graag komen ophalen. 6. Medicijnen en andere chemische spullen bewaren buiten bereik van kin derhanden en niet langer dan nodig is. Chemisch afval en dus ook op te rui men medicijnen kunnen ingeleverd worden bij de gemeentewerkplaats aan de Reier Keijserstraat in Den Burg. Het chemisch afval kan worden aangeboden in de oorspronkelijke afgesloten verpak kingen en deze eventueel weer in stevi ge plastic zak, voorzover deze stoffen elkaar niet kunnen „bijten". De gemeen tewerkplaats is hiervoor geopend van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur op werkdagen. 7. Oude vetten (jus, bakolie) en oude verf eerst in een afgesloten blik of plas tic zak en dan in de vuilniszak. B. Breng uw hond beschaving bij, laat hem zijn behoefte niet doen op straat, in de tuin van de buurman of in een zandbak. 9. De dorpskernen worden vaak ver stopt door de auto's. Gebruik uw auto alleen als het nodig is. Voor autowrak ken is er maar één toegestane en juiste plaats: het sloopterrein aan de Pontweg ter hoogte van Den Burg. Hier worden autowrakken graag in ontvangst geno men. De exploitant is de heer J. Kaan, telefoon (02220) 3563. 10. Er zijn technische mensen, die zelf de olie van hun auto verversen. In dat geval natuurlijk wel de oude olie in een goed af te sluiten blik doen of in een stevige plastic zak, en daarna in de vuil niszak. Olie in geen geval zo maar la ten weglopen. 11. Ook al staat hij op eigen terrein, zet toch de op te knappen auto of de crossauto even uit het gezicht. 12. Fosfaat heeft een slechte werking op het oppervlaktewater. Fosfaatvrije wasmiddelen zijn dan ook het proberen waard. Hinderwetvergunningen De volgende vergunningen ingevolge de Hinderwet zijn aangevraagd: a. Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland te Bloemendaal voor: 1. een proef-persput ten behoeve van het verrichten van diep-infiltratie- proeven aan de Leemkuil te Texel, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie O nr. 88; 2 een pompstation aan de Wester- weg te Texel, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie R nr. 106; b de heer Van der Bosch te Blaricum voor een propaangasinstallatie voor huishoudelijke doeleinden aan de Zanddijk te Texel, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie A nr. 3582. Op het raadhuis, afdeling algemene zaken, kamer 209, liggen deze verzoeken ter inzage. Gedurende 4 weken na he den kunnen schriftelijke bezwaren te gen het verlenen van de vergunningen worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Deze schriftelijke bezwaren worden ook ter inzage gelegd. Verder kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht op een openbare zit ting, te houden op 20 mei a.s. om 10 uur voor wat betreft de onder a. genoemde aanvraag en om 11 uur voor de aan vraag, omschreven onder b., en wel in het raadhuis. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat inwoners van Texel alleen dan later in beroep kunnen komen, wanneer zij gebruik hebben gemaakt van de moge- lijkhkeid, hun schriftelijke bezwaren mondeling op de bovengenoemde zitting toe te lichten. De zon komt 8 mei op om 5.59 uur en gaat onder om 21.16 uur; 11 mei op om 5.53 en onder om 21.21 uur Maan: 10 mei L.K.; 18 mei N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 6 mei 11.30 en 23.52 Zaterdag 7 mei 0.24 en 12.09 Zondag 8 mei 0.56 en 12.47 Maandag 9 mei 1.00 en 13.28 Dinsdag 10 mei 1.35 en 14.16 Woensdag 11 mei 2.29 en 15.21 Donderdag 12 mei 3 42 en 16 42 Vrijdag 13 mei 5.04 en 18.00 Zaterdag 14 mei 6.22 en 19.05 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. Op verschillende plaatsen in Neder land zijn onlangs hondententoonstellm- gen en clubmatches gehouden, waarbij meerdere Texelaars met hun honden hoge plaatsen behaalden. Venlo. Gerard Zoetelief behaalde hier de hoogste eer met zijn pointerteef „Ar ia van de Sonse Bergen" W'76 door het kampioenschap te veroveren. Deze hond is nu nog slechts één kampioenschap verwijderd van het definitieve Neder lands kampioenschap. De pointerreu „Horseshoe Danny van de Swarte Ja- gher" van dezelfde eigenaar werd reser ve kampioen. Bij de Amerikaanse co cker spaniels behaalde „Silver Amigo van Texalmore" van Jenny Lagerveld „Uitmuntend", plaatsing 2 in de kam pioensklas. Leeuwarden. De dwergpoedel „Pel- tiskjes White Little Lady" van Tiny El len werd eerste in de open klas teven en later reserve kampioen met daarbij de internationale titel. Ook bij de dwergkeeshonden ging het reserve kam pioenschap naar Texel, de zesjarige teef „Bonny van Grootstalhof" van mevrouw N. Bonne kreeg deze eer. Jitty Schota nus had haar pointerreu „Boris van de e«EVEN W\N LEZERS-BUTEN VEJIANTWOORDQJJKMEO VAN DE REDAKTB Zaterdag, zondag en maandag brengt het City theater de klassieke thriller „De man met de wassen beelden". De film werd gemaakt in 1952 en had in dertijd enorm succes. Het verhaal is dan ook ijzersterk. Een begaafd beeldhouwer en eigenaar van een wassenbeeldenmu seum (professor Jarrod) wordt levens gevaarlijk gewond bij een brand in het museum, die is aangestoken door zijn geldschieter. Deze hoopt op die manier het geld van de verzekering binnen te slepen. Jarrod, zijn gruwelijk verbrand gelaat gaat verborgen achter een mas ker, opent zijn wassenbeelden-tent op nieuw, maar werkt met door hemzelf gewurgde slachtoffers van een dun laagje kokende was te voorzien. De ontdekking in het museum van be kende gezichten, van kortgeleden ge storvenen brengt Jarrod tenslotte in moeilijkheden. De climax van de steeds Ligging schietterrein C 25°25,5'N - 4°42,8'E. Van bovengenoemd terrein zullen op werkdagen van 08.00 tot 18.00 uur schietoefeningen worden gehouden met luchtdoelgeschut in het tijdvak van 2 t/m 31 mei 1977. De onveilige afstand is tot 14.000 m. N.B. Op maandagmorgen en vrijdag middag wordt niet geschoten. aanwezige spanning, wordt bereikt als het meisje nieuwsgierig in zijn labora- het meisje nieuwsgierg in zijn labora- binnen en legt haar in de wastobben. Blubblub.... de was is vloeibaar en stroomt het buizenstelsel binnen. Jarrods waanzinnige lach klinkt door de kelder.Zal de hulp op tijd komen? (14 jaar). Bij voldoende belangsteling zal de Gymnastiekvereniging Texel deelnemen aan een zomerkamp in Beekbergen, ge organiseerd door het KNGV. De kamp- week wordt gehouden van 9 tot en met 16 juli, zowel voor jongens als meisjes in de leeftijd van 10 - 13 jaar en van 14 - 16 jaar. Kosten ƒ85,per persoon, waarvan 35,bij aanmelding moet worden betaald. De reiskosten komen voor rekening van het KNGV. Opgave en betaling (door de ouders) moet vóór 9 mei geschieden bij mevrouw Bakker, Wilhelpiinalaan 59a. Ook dit jaar zullen er geen gescheiden jongens- en meisjeskampen zijn. Er wor den 6 gemengde tentdorpen opgezet, waarbij wel onderscheid wordt gemaakt in jongens- en meisjes tenten. Het ten tendorp functioneert als gemeenschap. Het programma wordt door het hele „dorp" gekozen. Ook leden van de Meersportenvereniging kunnen mee doen. Nadere gegevens worden desge wenst gaarne verstrekt door mevrouw Bakker. Vorige week stond bij het lijstje, van door de Gemeente genomen verkeers maatregelen, ook de afsluiting van de Verlorenkost te Oosterend. De dag daarop zijn de betreffende borden ge plaatst. Deze maatregel is genomen op verzoek van en in overleg met de be woners van de Verlorenkost. Er zit nl. een nare onoverzichtelijke bocht in het straatje en er wordt nogal eens met vrij veel vaart door gereden. Erg gevaar lijk voor de hier wonende en spelende kleine kinderen. De redenen waarom ik nu dit stukje schrijf zijn deze: a. Niet iedereen heeft missohien het lijstje van maatregelen gelezen; boven dien heb je als automobilist niet zo gauw erg in de borden, omdat die over 't algemeen nogal wat hoger zitten dan ooghoogte en je hebt al je aandacht al nodig om het bochtje in te draaien. b. Het is me nogal eens opgevallen dat veel Oosterenders (of is het een alge meen Texels kwaaltje?) lak hebben aan verkeersborden etc. „Er wordt toch nooit gecontroleerd!" Het resultaat van dit alles is, naar ik vrees (en ik niet alleen) dat toch Jan-en- alleman het straatje in blijven rijden en dat zou dan erg jammer zijn, omdat we echt niet voor mets om deze maatregel hebben gevraagd. Daarom mensen, als u niet in de Ver lorenkost woont, werkt of tot het ver zorgend verkeer behoort, houdt u dan a.u.b. aan de regels en zet de auto op het parkeerterrein dat vlakbij is. En voor de mensen die persé wél in de Verlorenkost moeten zijn; fietsers en brommers net zo goed als de auto's; rijdt voorzichtig! Vooral de eerste bocht van af de Peperstraat is erg gevaarlijk. J. Vlaming, Verlorenkost 13, O osterend Veldrivalen" ingeschreven in de open klas en werd daar tweede met de kwali ficatie „Zeer Goed" Eveneens „Zeer Goed" behaalde Ton Zegers bij de Ame rikaanse cocker spaniels met de teef „Amber Joyce of the Crow's Nest". 's-Hertogenbosch. Op de clubmatch van de Amerikaanse cocker spaniels, met een inschrijving van 100 honden werd de reu „Silver Amigo van Texal more" van Jenny Lagerveld reserve kampioen en later beste zelfgefokte hond van de match. In de jeugklas teven werd „Amber Yoyce of the Crow's Nest" tus sen 17 teven zevende met de kwalificatie „Zeer Goed". Deze hond is eigenaar van Ton Zegers. DE COCKSDORP De bejaarden van De Cocksdorp en Eierland die deel nemen aan het reisje van woensdag a.s. kunnen een aangename en interessante dag tegemoet zien. Vertrokken wordt met de boot van 9.05 uur. Met de bus gaat het naar Alkmaar. Met een salon boot wordt via de mooie Noordhollandse wateren naar Amsterdam gevaren, waar in een restaurant aan het IJ wordt gege ten. 's Middags wordt een bustocht naar de bloeiende bollenvelden gemaakt. Op de thuisreis wordt in Anna Paulowna gestopt, waarna de boot van 19.35 uur naar Texel wordt gehaald. De bejaarden van dorp en polder krijgen dezer dagen bezoek om voor de reis te worden inge schreven. Zolang er plaats is kunnen ook oud-bewoners van Eierland of De Cocksdorp mee. Zij dienen zich aan te melden bij de heer C. Zijm, telefoon (02222) 268. Tot half september worden elke maan dagavond, aanvang 19.45 uur, weer open bridgedrives gehouden in hotel „De Lin- deboom-Texel". Gasten en Texelaars, le den en niet-leden zijn er welkom. Op de onlangs gehouden jaarvergade ring werden twee nieuwe bestuursleden gekozen nl. de heren Blonk en Hooger- heide. Ter afsluiting van de wintercom petitie werd hierna een slotdrive gehou den. De daarbij uitgeloofde flessen wijn gingen naar Jan Blom, Jopie Langeveld, Cor Blonk, Peter de Brok, Jan van Sam- beek, Cor Duin en het echtpaar Beem- sterboer. Bij het op 23 april aan Noordschar- woude gebrachte tegenbezoek waar een viertallendrive werd gespeeld, bestond het hoogst geplaatste Texelse viertal uit de dames Zevenhoven en Bakker en de heren Bakker en Zevenhoven. Totaal ge zien werd Noordscharwoude echter win naar. Bij de maandag gehouden „visdrive" bestonden de prijzen uit heerlijke ge rookte poon, aangevoerd door Jan Blom en gerookt door Piet Zevenhoven. De prijzen werden gewonnen door 1. Blonk- Veenema, 2. Echtpaar Hoogerheide, 3. echtpaar Chavones en 4. Zevenhoven- Bakker. De poedelprijs was voor de da mes Elzinga en Daalder. Burgemeester en wethouders verleen den bouwvergunningen aan de volgende personen en/of ondernemingen H. Prins te Den Haag, voor het uit breiden van een woonhuis en een ga rageberging, Hoofdweg, Eierland; P. S. Maas te Grootbroek voor het uitbreiden van een zomerhuis, Gerritslanderdijkje; J. Drijver te Den Burg, voor het veran deren van een woonhuis, Schilderend 108, Den Burg; C. A. Polderman te Oosterend, voor het verbouwen en ver anderen van een hotel, Stuifweg 13, Oosterend; H. C. Sala te Den Burg, voor het uitbreiden van een garage-berging en het plaatsen van een windscherm, Bernhardlaan 104, Den Burg; R. P. Hornby te De Koog, voor het verande ren van een hotel, Boodtlaan 5, De Koog; K. Wassens te Den Burg, voor het bouwen van een woning, Naalrand 40, Den Hoorn; Aannemingsbedrijf v/h J. Koorn Mzn. B.V. te Den Burg, voor het bouwen van 3 woningen aan het Win tergroen te De Koog; D J. Stam te Texel, voor het bouwen van een woon huis aan de Beatrixlaan, Den Burg; B. Eilers te Den Burg, voor het veran deren van een woonhuis aan de Beatrix laan; C. J. Witte te De Koog, voor het veranderen en uitbreiden van een zo merwoning, Dorpsstraat 13, De Koog; M. A. Buys te Den Hoorn, voor het ver anderen van een gevel, Diek 27, Dei Hoorn, H. Kooger te Den Burg, voor hel bouwen van een berging Waalderstraal 50; M. A. v. d. Wetering te Den Burg voor het bouwen van een zomerwoning Molendwarsstraat 6; J. C. Hin te Oos terend, voor het bouwen van een gara ge, Nesweg 37; H. Ahrens te Duitsland, voor het uitbreiden van een zomerhuis Gerritslanderdijkje 202 (De Parel); Coöp. Centrale Rabobank te Utrecht, voor het veranderen en uitbreiden van 25 zomerhuizen aan de Bosrandweg te De Koog; H. R. Moes te Den Burg voor het bouwen van een woning aan de Duinreep te Den Burg; J. C. Reuvers te De Cocksdorp voor het bouwen van een garage Stengweg 15; W. v. Dapperen te Bussum voor het veranderen van een woonhuis, Klif 19, Den Hoorn; G. Coe- vert te Den Burg, voor het veranderen en uitbreiden van een woonhuis, Emma- laan 4, Den Burg; Bouwbedrijf v/h Gebr. Timmer te Oosterend ,voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Ankerstraat, Oosterend; J. G. H. Hennink te De Koog, voor het uitbrei den van een strandpaviljoen aan de Bad weg, De Koog; C. Koning te Oost, voor het veranderen van een woonhuis Oost 96; Th. C. J .Buisman, 't Homtje, voor het bouwen van een woonhuis en garage, Houtmanstraat 54, Oudeschild; F. van Tatenhove te Oosterend, voor het bouwen van een woonhuis en garage aan het Wulkpad, Oosterend; Gebr. D. en M. Roeper, te Den Burg, voor het bouwen van een stal, Hoornderweg 20, Den Burg; Bouwbedrijf v/h Gebr. Tim mer te Oosterend, voor het bouwen van zes woningen aan de Duinroosstraat te De Koog; P. S. Chang te Heerhugo- waard, voor het veranderen van een hotel-café-restaurant, Groeneplaats 12, Den Burg; J. A. Hillen te De Koog, voor het bouwen van twee windscher men, Dorpsstraat 5, De Koog; A. Hou wing te Amsterdam, voor het bouwen van een zomerhuis, Bosrandweg 498, De Koog; F. Langeveld te De Koog, voor het bouwen van twee zomerhuizen, Dorpsstraat, De Koog; H. Broker te Utrecht, voor het veranderen en uit breiden van een zomerhuisje, Gerrits- landedijkje 104; L. Zwan en C. Verber- ne, voor het bouwen van een dubbel woonhuis, Duinroosstraat, De Koog; C. A. Kalis te Wieringerwerf, voor het bouwen van een woonhuis, Ankerstraat Oosterend, M. H. Schraag, te De Koog, voor het bouwen van een dakkapel en berging, Wintergroen 24, De Koog; J. de Boer, 't Horntje, voor het uitbreiden van een garage-berging Noorderhaaks 9, 't Horntje; W. P. J. Keijzer te Oude schild, voor het veranderen en uitbrei den van een berging, bijkeuken etc., De Ruijterstraat 25, Oudeschild; H. Geus te Den Burg, voor het uitbreiden van een woning, Schilderend 60, Den Burg; M. C. Schendstok te Bloemendaal, voor het uitbreiden van een zomerhuis, Califor- niëweg 190; Recreatie Stichting Texel te Den Burg, voor het uitbreiden van een machineberging, Slingerweg 4, Den Burg; A. Backer te Oudeschild, voor het bouwen van een volière, Loodssin- gel 7 te Oudeschild; Fa. D. Terpstra en Zn. te Texel, voor het uitbreiden van een stal met een melkstal, Sterreweg 13; Fa. Drijver te Den Burg, voor het bou wen van een garage Schilderend 149, Den Burg; A. M. Bakker te Oudeschild, voor het bouwen van een berging ter vervanging van twee te slopen muurtjes 't Buurtje 14, Oudeschild; N. Breman- Kikkert te Oosterend, voor het verande ren c.q. verbouwen van een woonhuis en het bouwen van een garage, Den Burg, Keesomlaan 12; P. Kistemaker te Alkmaar-Oudorp, voor het geheel ver nieuwen van een berging, Oostkaap 13 Oosterend; A. v.d. Lee voor het veran deren c.q. vernieuwen van een tent huisje aan het Kogerstraat, De Koog; H. T. Scholl te Duitsland, voor het uit breiden van een zomerhuis, Califomië- weg 184, De Koog; Tj. Mulder, te Oude schild, voor het veranderen van een bijgebouw, De Ruyterstraat 67, Oude schild; P. Beemsterboer te Den Burg, voor het bouwen van een woning, Naal rand 32, Den Hoorn; D. Lap te Den Hoorn, voor het veranderen van een boerderij, Mokweg 19, Den Hoorn; J. J. de Visser te Oosterend, voor het bouwen van een berging Peperstraat 30, Ooster end; N.V. Exploitatiemij. „De Krim" te De Cocksdorp, voor het bouwen van een toiletgebouw, Krimweg, De Cocksdorp; C. Zijm te De Cocksdorp, voor het bou wen van een garage-berging, Postweg 187, De Cocksdorp; J. Kooger te De Waal, voor het verbouwen van een woonhuis, Schilderend 121, Den Burg; S. Plaatsman te Texel, voor het uitbrei den van een woonhuis, Laagwaalder- weg 46; Van der Meer Handel- en Ex ploitatiemaatschappij b.v. te Den Burg, voor het bouwen van een garage Dorps straat 26, De Koog; J. Beijert te Den Burg, voor het veranderen van een be drijfsruimte in kantoorruimte, Waalder- straat, Den Burg; Vereniging Bartimeus te Doorn, voor het uitbreiden van een schuur en het verplaatsen van een ga rage-berging, Harkebuurt 5, Oosterend; Gebr. Trap te Oosterend, voor het bou wen van een broeikas, Achtertune, Oosterend; C. P. G. Swarthof te De Cocksdorp, voor het bouwen van een terrasscherm, Kikkertstraat 28; J. C. Timmer te Den Burg, voor het veran deren en uitbreiden van een winkelpand Hogerstraat 2 te Den Burg; J. Zegel te Den Burg, voor het bouwen van een dakkapel, Wilhelminalaan 35, Den Burg D. Kelderman te Broek in Waterland, voor het uitbreiden van een zomerhuis Gerritslanderdijkje 192; C. Kreske te Amsterdam, voor het uitbreiden van een zomerhuis, Slufteroord 252; Th. v.d. Berg te Den Burg, voor het bouwen van een luifel, Wilsterstraat 25, Den Burg; Fa. Kikkert te De Koog, voor het ver bouwen van een bedrijfspand, Badweg 1, De Koog; L. Stroo te Oosterend, voor het bouwen van een dakkapel, Konings weg 78, Oosterend; S.V. De Koog te De Koog, voor het bouwen van een kantine, Boodtlaan, De Koog; Texelstroom n.v. te Den Burg voor 't bouwen van 'n trafo Meyertebos 7; M. F. Tjonk te Den Burg, voor het veranderen van een woonhuis, Warmoesstraat 57; J. W. Ba- retta en B. R. Kuipers te De Koog, voor het verbouwen van een stolpboerderij Ruigendijk 10, De Koog; J. A. Vervoort te Alkmaar, voor het veranderen van een garage-berging, Duinreep, Den Burg; H. Kuperus te Amsterdam voor het herbouwen van een schapenboet, Ruijslaan, De Koog; G. J. van Noort te Den Burg, voor het bouwen van een garage-berging, Thijsselaan 2a, Den Burg; H. v.d. Klift te Oosterend, voor het veranderen van een woonhuis en het bouwen van een berging, School straat 2, Oosterend; Fa. Gebr. van Heer- waarden te Eierland, voor het verande ren c.q. verbouwen van een schuur, Pol derweg, De Waal; J. Jellema te Den Burg, voor het bouwen van een woon huis, Duinreep, Den Burg; G. Stoll- Roeper te Den Burg, voor het restau reren c.q. verkleinen van een schuur, Schilderweg 91a, Den Burg; J. Knobel, p/a U. Eelman, Eierland, voor het uit breiden van een zomerhuis, Zanddijk 98, Eierland; J. Mets te De Koog, voor het veranderen en uitbreiden van winkel woonhuis, Dorpsstraat 16, De Koog; Geref. Kerk Oosterend te Oosterend, voor het uitbreiden van een dakkapel Ankerstraat, Oosterend; J. Graaf te De Cocksdorp, voor het uitbreiden van een werkplaats, Postweg 215, De Cocksdorp;

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5