Koffieconcert op 22 mei u". 4* ütjnnws ipotw VADERS TWEEDE VROUW Texelse Boys organiseert grote toernooien - 8 -* '*'"s 'j-5-5 Voor het eerst sinds 45 jaar FEUILLETON: Alarmnummer ambulancedienst is 2011 Koersen vreemde valuta Toernooi SVC 1 Zaalvoetbalprogramma Minivolleybal Smash '68 kamp; noen Zondag 15 mei j uniorentoernooi S.V. De Koog Tweede druk „Roeiend redden" Pupillentoernooi SVC is Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 13 mei 1977 nt 1 i I'Ti r 'feuM*.- jjg Het Noordhollands kamerkoor tijdens een uitvoeringIn het algemeen wordt gezon- gen met een bezetting van 5 eerste sopranen, 5 tweede sopranen, 5 eerste altep 5 tweede alten, 4 eerste tenoren, 4 tweede tenoren, 4 baritons en 4 bassen. H Op zondag 22 mei a.s. om 12 uur des H middags zal het Noordhollands Kamer- M koor o.l.v. Klaas Vennekcr in de Ned. j| Hervormde kerk te Den Burg een kof- fieconcert geven. -f Het concert zal omstreeks een uur du- H ren en omvat werken van Da Palestrina, J Orlando di Lasso, Monteverdi, Bruck ner, Brahms, Thomas Morley en Neder landse volksliederen in een bewerking van Felix de Nobel. De entree voor het concert is /4,50. I Kaarten zijn verkrijgbaar bij het bureau I Culturele Zaken en vanaf 11.30 uur aan I de kerk. Kerkgangers zijn in de gele genheid tussen 1 en 12 uur in De Scha kel een kop koffie te gebruiken. Het koor is voortgekomen uit het Ber- Zondag en maandag (20.00 uur) draait in het City theater „Vier vuisten op weg I naar de hel". Het „Trinity-tweetal" (Bud Spencer en Terence Hill) dat een aantal jaren tesamen optrok en voor een serie geslaagde en minder geslaagde lachknokkers zorgde, is nu uit elkaar. Him opvolgers heten Paul Smith en Michael Colby. Het moet gezegd: ze doen het prima. De dolle grappen komen snel achter elkaar en in het vuist- en vemielwerk doen ze zeker niet onder voor hun voor gangers. De twee raken in deze film be trokken bij een smokkelpartij. Niet al leen de politie, maar ook twee concurre rende bendes moeten zij zich van het lijf zien te houden,. een kolfje naar hun harde handen. Bars, hotelkamers, schepen en vrachtwagens zijn puinho pen als zij met hun tegenstanders heb ben afgerekend. Vlot gemaakt aktiewerk waar de stuntmensen handen vol werk aan heb ben gehad. De gelijkenis tussen Paul Smith (de dikke) en Bud Spencer is ver bluffend. (Toegang 14 jaar). Zondagmiddag 3 uur is „Popcye's dol le avonturen" te zien. Het is een teken- filmprogramma waarin de zeebonk het weer doorlopend aan de stok heeft met zijn aardsvijand Bluto. Op de winter sport, op zee, in de lucht en zelfs in zijn dromen, loopt de dommekracht hem voor de voeten. Dankzij vele blikken spinazie eindigt elk avontuur weer zo- als het hoort; Popeye sluit zijn „hoofd- prijs" Olive in de armen. (Alle leef tij- den). gens Klein Vrouwenkoor en omvat om streeks 36 leden. Het koor trad al meer dere malen voor radio en televisie op. De leden komen uit vele plaatsen in de provincie en het koor treedt ook veel vuldig in Noordholland op. Van bezoeken aan het buitenland wor den de bezoeken aan Wales in 1973 en aan Bulgarije in 1976 genoemd. De dirigent is op Texel geen onbeken de. De heer Venneker was enkele jaren muziekleraar aan de Rijksscholenge meenschap. Onlangs werd door de Stichting Cul tureel Werk Texel huis-aan-huis het boekje „Wegwijs op Texel" verspreid, waardoor de bevolking weer geïnfor meerd is met de vele op Texel aktieve verenigingen en de namen van hun voorzitters en secretarissen. Ook zijn in het boekje een aantal kaartbijlagen op genomen, aan de hand waarvan een ie der weer wegwijs wordt op het terrein van de straatnaamgeving, hetgeen geen overbodige luxe is door de vele nieuwe namen in het buitengebied. Voor wat de ambulancedienst betreft is op pagina 13 helaas geen melding ge maakt van het nieuwe alarm-nummer. Dit is (02220) 2011. Wilt u dit nieuwe nummer alsnog in het boekje opnemen, het komt in de plaats van het nummer (02220) 2323. Het verdient aanbeveling bij ernstige ongelukken naast de politie ook de ambulancedient te bellen. Welis waar belt de politie in voorkomende ge vallen ook de ambulancedienst wel; maar het kan tijdwinst betekenen dit al direkt te doen. Minder juist is zoals in het boekje wordt gesuggereerd de TESO te bel len voor het eventueel ophouden van de boot. Dit kan beter aan de politie en de ambulancedienst worden overgelaten. Wie het boekje nog niet heeft ontvan gen kan alsnog een exemplaar in het raadhuis afhalen, bureau cultuere za ken. Administratie Stichting Cultureel Werk Westduitse marken 100 102,25 Franse francs 100 48,25 Belgische francs 100 f 6,63 Zwitserse francs 100 96,00 Zweedse kronen 100 f 55,00 Oostenrijkse schilling 100 14,50 Amerikaanse dollars 1 f 2,40 Engelse ponden 1 f 4,10 Italiaanse lires 10.000 26,50 ZATERDAG 14 MEI 1977: Afdeling Noordholland: HCSC 6-Oosterend (Z) 2, 14.30 uur Naar juniorentoernooi Alkmaar: Oosterend BI, Cl, C2 (vertrek boot 10.05 uur) ZONDAG 15 MEI 1977: Afdeling Noordholland: Knollendam-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) SRC 5-Oosteend 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Cocksdorp 2-Oudesluis 3, 14.30 uur SRC 7-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Junioren: Texel Al-Conzelo Al, 12.30 uur SAMEN REIZEN: ZATERDAG 14 MEI 1977: Vertrek boot 10.05 uur van Texel: Oosterend BI, Cl, C2 ZONDAG 15 MEI 1977: Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Oosterend 1, Oosterend 2 en Texel 4 Bij afkeuring terrein bus afbestellen, te lefoon (02240) 2421. MEDEDELINGEN S.V. Texel In het clubblad van deze week van S.V. Texel is een ernstige fout geslopen inzake de junioren BI, B2 en Cl. Vol gens dit blad zouden zij a.s. zondag naar een toernooi bij Texelse Boys moeten. De datum is fout. Dit moet zijn zaterdag 21 mei. Voor de competitie speelt het vierde uit tegen het sterke SRC 7 en dat zal vooral na de feestavond van zaterdag niet meevallen Junioren Al ontvangt Conzelo Al. Hier is nog wat goed te maken. We voorspellen een kleine overwinning voor Texel. Het tweede gaat naar het toernooi van Cocksdorp. De eerste wedstrijd gaat te gen Cocksdorp 1 en de tweede tegen Waard '75. Geen gemakkelijke wedstrij den! Voor het volledige programma zie elders in dit blad. t.C. Texelse Boys Zaterdag half 6 speelt het A junioren elftal tegen een team van de Utrechter V.V. Voorwaarts. A.W. S.V. De Koog Alle pupillen en C junioren nemen a.s. weekend deel aan toernooien. De C pupillen (Cl en C2) gaan zater dag naar het toernooi van Texelse Boys. Vertrek om 9.45 uur bij Capri. De A en B pupillen gaan naar het toernooi van S.V. Cocksdorp. Vertrek om 9.30 uur bij Capri. Op zondag hebben de C junioren een eigen toernooi in De Koog. Dit begint om 11.00 uur. J.v.B. Officieel De zomervoetbalstop begint op zater dag 4 juni en zal eindigen op 31 juli. Tij dens de zomerstop wordt er niet gevoet bald. De competitie 1977-'78 begint op zaterdag 3 en zondag 4 september. Zondag a.s. is SVC 1 aan de beurt voor een toernooi. Het programma is als volgt: Poul A: Cocksdorp, Waard '75 en Texel 2. Poul B: ZDH, Oosterend en Helder 2. 9.30 uur: ZDH 1-Oosterend 1 10.30 uur: Cocksdorp 1-Texel 2 11.30 uur: Helder 2-ZDH 1 12.30 uur: Waard '75-Cocksdorp 1 13.30 uur: Oosterend I-Helder 2 14.30 uur: Texel 2-Waard '75 Programma vnjdag 13 mei: 21.30 u.: ZDH 1-Topido resterende 6 minuten. 21.45 u.: Badhotel-Topido Het meisjesmini volleybalteam van Smash '68 uit Oosterend is kampioen geworden van de meisjesafdeling. Na vorige week de poule te hebben gewon nen kwam het team maandagavond uit tegen Radbout uit Den Helder. Het werd een makkelijke overwinning: 15-2 en 15-4. Het kampioensteam bestaat uit Jo- landa Mets (aanvoerdster), Lenie Keij- ser, Belinda van Diesen, Wilma Blom, Anja Bremer en Cockey Koning. Programma: 11.00 uur: Cocksdorp Cl-De Koog Cl 11.30 uur: Texel C2-ZDH Cl 12.00 uur: WGW C3-Zeemacht C4 12.30 uur: JVC C2-Cocksdorp Cl 13.00 uur: Texel C2-Zeemacht C4 13 30 uur: ZDH Cl-WGW C3 14.00 uur: De Koog Cl-JVC C2 14.30 uur: Texel C2-WGW C3 15.00 uur: Zeemacht C4-ZDH Cl Voor 5e en 6e plaats: 15.30 uur: nr 3 poule A en B Voor 3e en 4e plaats: 16.00 uur: nr 2 poule A en B Voor le en 2e plaats: 16.30 uur: nr 1 van poule A en B 17.15 uur prijsuitreiking en sluiting. De wedstrijden duren 2 x 12Vt minu ten zonder rust. Het boekje „Roeiend redden" over het roeireddingwezen op de Waddeneilan den heeft zijn weg naar de lezers snel gevonden. Het boekje is nu herdrukt. Deze tweede oplage heeft enkele ver beteringen en aanvullingen ondergaan. Ook dit jaar organiseert het jeugdbe- stuur van S.V. Cocksdorp weer enkele toernooien. A.s. zaterdag zijn de pupil- lenaan de beurt om hun krachten te meten. Het toernooi begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Het programma is als volgt: 10.00 u.: Oosterend Al-De Koog Al 10.25 u.: Cocksdorp Bl-De Koog BI 10.50 u.: Watervogels Al-MOC Al 11.15 u.: MOC BI-Oosterend BI 11.40 u.: Watervogels A2-Oosterend Al 12.05 u.: De Koog BI-Watervogels BI 12.30 u.: Cocksdorp Al-Watervogels Al 12.55 u.: ZDH Bl-Oosterend BI 13.20 u.: MOC Al-Cocksdorp Al 13.45 u.: Cocksdorp BI-Watervogels BI 14.10 u.: Watervogels A2-De Koog Al 14.35 u.: ZDH Bl-MOC BI 15.00 u.: nr 2 poule C-nr 2 poule D 15.25 u.: nr 2 poule A-nr 2 poule B 15.50 u.: nr 1 poule C-nr 1 poule D 16.15 u.: nr 1 poule A-nr 1 poule B 16.45 u.: prijsuitreiking en sluiting. Voor het eerst in het 45-jarig bestaan van Texelse Boys is deze vereniging in staat (nieuwe velden en akkommodatie!) grote toernooien te organiseren. Dat gebeurt dan ook, om te beginnen in het komende weekend. Zaterdag start een pupillentoernooi voor A-, B- en C-pupillen. Zondag is er een sterk bezet toer nooi voor het eerste en derde elftal van de heren senioren. Het publiek dat komt kijken zal een entree van een gulden verschuldigd zijn. Op initiatief van enkele dames-leden zal dat geld ter beschikking worden gesteld van organisaties die zich met sport voor gehandicapten bezig houden. Programma-overzicht voor het komende Zaterdag 14 mei: Pupillen A: Poule A: Zeevogels Al, Zeemacht Al, Texel Al en Texelse Boys Al. Poule B: Zeevogels A2, Zeemacht A2, Texel A2 en Texelse Boys A2. Veld A: 10.30 uur: Tex. Boys Al-Texel Al 11.30 uur: Texel Al-Zeevogels Al 12.30 uur: Texel A2-Zeevogels A2 13.30 uur: Zeevogels Al-Zeemacht Al 14.30 uur: Texel Al-Zeemacht Al 15.30 uur: Tex. Boys Al-Zeevogels Al Veld B: 10.30 uur: Tex. Boys A2-Texel A2 11.30 uur: Tex. Boys A2-Zeemacht A2 12.30 uur: Tex. Boys Al-Zeemacht Al 13.30 uur: Zeevogels A2-Zeemacht A2 14.30 uur: Tex. Boys A2-Zeevogels A2 15.30 uur: Texel A2-Zeemacht A2 Pupillen B: Poule A: Zeevogels BI, Zeemacht BI, Texel BI en Texelse Boys BI. Poule B: Zeevogels B2, Zeemacht B2, Texel B2 en Texele Boys B2. Veld A: 10.00 uur: Tex. Boys Bl-Texel BI 11.00 uur: Tex. Boys B2-Zeemacht B2 12.00 uur: Zeevogels B2-Texel B2 13.00 uur: Zeemacht B2-Zeevogels B2 14.00 uur Texel Bl-Zeevogels BI 15.00 uur: Texel B2-Zeemacht B2 Veld B: 10.00 uur: Tex. Boys B2-Texel B2 11.00 uur: Texel Bl-Zeemacht BI 12.00 uur: Zeevogels Bl-Tex. Boys BI 13.00 uur: Zeevogels Bl-Zeemacht BI weekend: 14.00 uur: Zeevogels B2-Tex. Boys B2 15.00 uur: Tex. Boys Bl-Zeemacht BI Pupillen C: Poule A: Zeevogels Cl, De Koog Cl, Texel Cl en Texelse Boys Cl. Poule B: Zeevogels C2, De Koog C2, Texel C2 en Texelse Boys C2. Veld C: 10.00 uur: Tex. Boys Cl-Texel Cl 10.^0 uur: Tex. Boys C2-De Koog C2 11.00 uur: Texel Cl-De Koog Cl 11.30 uur: Texel C2-Zeevogels C2 12.00 uur: Zeevogels Cl-Tex. Boys Cl 12.30 uur: Tex. Boys C2-Texel C2 13.00 uur: De Koog Cl-Zeevogels Cl 13.30 uur: De Koog C2-Zeevogels C2 14.00 uur: Zeevogels Cl-Texel Cl 14.30 uur: Texel C2-De Koog C2 15.00 uur: Tex. Boys Cl-De Koog Cl 15.30 uur: Tex. Boys C2-Zeevogels C2 Zondag 14 mei: Eerste elftallen: 11.30 uur: Zeemacht-Texelse Boys 11.30 uur: Oosthuizen-Beemster 13.10 uur: Zeemacht-Oosthuizen 13.10 uur: Beemster-Texelse Boys 14.50 uur: Texelse Boys-Oosthuizen 14.50 uur: Zeemacht-Beemster Derde elftallen: 12.20 uur: Zeemacht-Texelse Boys 12.20 uur: Oosthuizen-Beemster 14.00 uur: Zeemacht-Oosthuizen 14.00 uur: Beemster-Texelse Boys 15.40 uur: Texelse Boys-Oosthuizen 15.40 uur: Zeemacht-Beemster 26. Daar stond de dokter bij de man, die nog altijd in de heide lag. De beide ziekenbroeders kwamen haastig met de brancard aangelopen. De dokter zei: „Beide benen gebroken en wat vlees wonden. Rol hem om, dat is 't minst pijnlijke voor de patiënt". En zich tot de vtouw wendend, voegde hij er aan toe: „Ik heb hem een spuitje gegeven voor de pijn. Momenteel zal hij nog wei nig voelen". „Is het erg, dokter?" vroeg ze, naar de bewegingloze man kijkend. „Er is geen direkt levensgevaar; zijn beide benen zijn gebroken. Waarschijn lijk is hij door zijn eigen tractor overre den. Zulke dingen komen wel meer voor". „Waar brengen ze hem heen?" „Naar het Sint Elisabeth ziekenhuis in de Hofkampstraat". En toen ze hem niet-begrijpend aankeek, voegde de arts er aan toe: „In Almelo". Ze wilde naar de ziekenwagen lopen en zei: „Ik wil met hem mee". Maar de arts hield haar tegen. „Het heeft mo menteel geen enkele zin, mevrouw. Hij is nu minstens een uur buiten bewust zijn. Althans zo verdoofd, dat hij u nau welijks zou herkennen. De dokters daar knappen hem wel weer op. Maar iets anders: die wagen daar moet weg. Le vensgevaarlijk voor het verkeer, al DOOR GERRIT FRANSSEN komt hier gelukkig weinig langs. Kunt u met een tractor omgaan? Ja? Zet dat dmg en vooral die aanhangwagen bui ten de rijstrook, mevrouw, voor er nog meer en misschien erger ongelukken gebeuren". Ze knikte automatisch. Terwijl ze toe keek, hoe de beide mannen de brancard in de ziekenwagen schoven en even la ter wegreden, begon ze naar de tractor te lopen. De dokter ging naast haar, om dat zijn wagen aan de bosrand stond. „Meneer Lefering, het slachtoffer zal ik maar zeggen, ken ik natuurlijk. Wie bent u? Kwam u toevallig langs?" „Ik eh.... ik ben met vakantie bij meneer Lefering. We zijn familie van elkaar". „O juist", antwoordde de arts op neu trale toon, maar Els begreep zeer wel, dat de man er nu het zijne van dacht. Ze bedankte heb voor de snelle hulp en ging toen aan de gang om de tractor op een veilige plaats te zetten. Dirk had haar geleerd, hoe ze met de tractor om moest gaan. Hoewel ze het een griezelig ding vond, had ze goed toegekeken, want dacht ze je kunt nooit we ten, waar het nog eens goed voor is. En nu was ze hem er dankbaar voor. Maar achteruit rijden met een aanhanger er aan, had ze nog nooit gedaan en dat mislukte helemaal. Ze deed verschil lende verwoede pogingen om althans enige meters achteruit te kunnen rijden, maar het enige resultaat was, dat de aanhanger steeds dwarser kwam te staan. Het enige was, dat ze nu vrij stond van het boompje en besloot ten slotte maar een meter of wat vooruit te gaan, het bos in. Als die aanhanger eerst maar vrij kwam van de weg, dat was het voornaamste. Dan liet ze vannacht de tractor hier maar staan. Morgen had ze meer tijd en volop daglicht, want dit laatste begon al te tanen. Teruglopend naar haar wagen reed ze naar huis. De hond zat in de avondsche mering nog altijd in de deuropening en keek de vrouw aan Els liep op het dier toen en aaide hem over de kop. „De baas heeft een ongeluk gehad, jongen. Hij ligt in het ziekenhuis. Ik moet straks nog naar hem toe. Jij moet nu goed het huis bewaken, Beer, want ik zie er van ko men, dat we wel enkele weken alleen zijn". De hond volgde haar in huis. Ze liep naar de kookkachel; het vuur was uit gegaan, maar de spijzen waren nog warm. Ik neem een kop soep, besloot ze. Dan heb ik tenminste wat gehad. De rest warm ik morgen dan wel op. Terwijl ze zelf at, gaf ze de hond eten en stak toen de lamp boven de tafel aan. Is er in elk geval licht, als ik terugkom. Want dan is het pikkedonker en ik heb hier nog nooit in de avond gereden. Ze wist nu ongeveer de weg naar Langeveen. Of moest ze om in Almelo te komen eerst naar Vriezenveen? Ze had er geen idee van. Nu ja, in Langeveen vraag ik het desnoods, want de weg naar Vriezenveen weet ik niet eens. Ze bleek een hele omweg gemaakt te hebben, maar uiteindelijk kwam ze via Geesteren toch in Almelo. Daar vroeg ze een paar keer de weg naar het Sint Elisabeth ziekenhuis in de Hofkamp straat. Het was al bij tienen, toen ze de wagen voor het ziekenhuis plaatste en naar binnen ging. Tegen de portier zei ze, dat er ene meneer Lefering deze avond was binnengebracht. Verkeerson geval. „Ik zou hem nog mogen bezoe ken", fantaseerde ze er bij. De portier keek bedenkelijk. „Zo laat laten we in de regel niemand toe, tenzij er levensgevaar is. Wat heeft de pa tiënt?" „Bij mijn weten dubbele beenbreuk. En enkele andere verwondingen". „Ogenblik". De man belde, sprak en luisterde. Tenslotte knikkend. Hij legde de hoorn op het toestel en keek naar de vrouw: „U mag hem even zien: kamer 117, eerste verdieping, boven aan de trap meteen links". Twee minuten later zag ze hem lig gen. In een isoleerkamertje, met een verband om zijn gezicht, dus daar had hij ook letsel opgelopen. De zuster zei zacht: „De dokters hebben hem na be handeling een spuitje gegeven voor de pijn. Hij slaapt nu, mevrouw. U hoeft zich verder niet ongerust te maken; me neer ziet er sterk uit, dus hij zal er best weer boven op komen". Ze had moeite zich goed te houden. Ze fluisterde enkel: „Dank u wel, zus ter". Maar buiten, in de auto, kon ze zich niet langer goed inhouden; ze moest even alle opgekropte spanning af reageren. Daarom huilde ze een deuntje, voorovergebogen op het stuur. Die nacht sliep ze slecht. Ook de hond was onrustig en liep een paar maal naar beneden. Waarschijnlijk om te controle ren of zijn baas in de slaapkamer lag. Maar Els had de deur gesloten. Onver richt terzake keerde de hond terug bij haar op de zolderkamer. Zelf werd ze hierdoor enkele malen wakker en was zodoende de volgende morgen al vroeg beneden. Ze dronk koffie en ontbeet. Nadenkend voor zich uit turend. Het zal waarschijnlijk betekenen, dat ik gedu rende enkele weken verantwoordelijk zal zijn voor de gang van zaken in en rond dit huis. Wat een geluk, dat ik melken geleerd heb, want hoe zou het anders met de koe gemoeten hebben? Dan zou ik hem weg moeten doen. Na het eten ging ze melken en maakte eten klaar voor de hond. Tenslotte was te ze af en maakte een plan de cam pagne voor deze dag. Eerst maar op de fiets naar de tractor, besloot ze. Als ik de boel los krijg, kan de fiets op de aan hangwagen. Dat vermaldedijde ding, dat van alles de schuld is, moet daar weg. Toen ze bij de ongeluksplek was, keek ze nog even rond op de plaats, waar ze Dirk gevonden had. Ze vond zijn pijp, die waarschijnlijk tijdens het ongevel uit zijn mond gevallen was. Daarna stel de ze nieuwe pogingen in het werk tractor en aanhanger op de goede weg te krijgen. Na verschillende mislukte po gingen zag ze maar één uitweg: doorrij den en proberen ergens een bocht te ma ken waar kleine boompjes staan. Die buigen wel mee, want ik moet toch een keer op de bosweg komen. Dat deed ze en al sneuvelden er enkele jonge spar ren, ze kreeg het voor elkaar, waarna ze regelrecht naar huis reed. Daar ont stond een nieuw probleem. Ik kan het hele geval vooruit de schuur inrijden, maar dan heb ik geen plek meer voor de auto. Er was maar één alternatief: de aanhanger lossen, zodat hij niet meer zo zwaar zou zijn. Leeg kon ze hem wel in de schuur rijden. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5