Groen 2,warL-Jexels in het harL, „Uitlatingen Zuidewind zonder voldoende basis en laakbaar" 1 Service, waar 11 ook gaat Omvangrijke speuraktie naar verdwenen jongen Commissie van onderzoek rapporteert: Organisatie rehabiiitatieafdeling moet kritisch worden bekeken Beker hopjesvla halve liter van 103 /paarbank Andriessen kwam niet Meisje door auto geschept v.\y m ro\ ügHI MOBIEL ZOMERVERBLIJF DOOR BRAND VERWOEST Hij was lopend op weg naar huis Alfina's beleggingsbank: oplichterij Geldig t/m 2aterdag 28 mei. SASSENHEIH^VLIfLAND INSDAG 24 MEI 1977 OPLAGE 5300 90e JAARGANG No. 9179 6 PAGINA'S Uitgave: BV v/h Langeveld De Rooy Postbus 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Redaktie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266 en Wessel B. Post, Burdet- straat 17, Den Burg. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f 10,30 p. kw. 70 cent Incasso; los 45 cent. Bank: Amro Bank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert 40 ct. per mm excl. 4% BTW De beschuldigingen die wethouder Jan Zuidewind onlangs naar voren bracht in de ledenvergadering van de VVD zijn - mede gezien de plaats en de wijze waarop deze zijn uitgesproken - laakbaar te achten. Een gegronde basis van de uitlatingen is niet aangetoond, maar het is zinvol dat de amb telijke afdelingen waarop de wethouder doelde aan een nader onderzoek worden onderworpen, speciaal met betrekking tot de dienstverlening aan het publiek. Aldus rapporteert de commissie ad hoe (bestaande uit de fractievoorzitters uit de gemeenteraad) die door B. en VV. in het leven was geroepen om de gerucht makende uitlatingen te onderzoeken. De commissie beveelt aan de organisatie op de afdeling rehabilitatie te bezien en een onderzoek in te stellen naar de wenselijkheid van de benoeming van een voorlichtingsambtenaar in algemene dienst. Verder moet het functioneren van de voortgangscontrole kritisch wor den bekeken en zonodig worden geperfectioneerd. De taakstelling, voor de uit voering als uitvloeisel van het beleid, moet duidelijker worden geformuleerd. De commissie kwam vijf keer bijeen. Allereerst werd nagegaan of de publi caties die de kranten aan de uitlatingen hebben besteed, juist waren Na deze verificatie werden de gewraakte uitla tingen aan een onderzoek onderworpen. Een en ander gebeurde onder meer door het horen van betrokkenen. Wat betreft de kranten kwam de com missie tot de conclusie dat de bericht geving in de Texelse Courant volledig juist was. De berichtgeving in de Hei deree Courant was grotendeels juist, al had de verslaggever zelf een conclusie toegevoegd door aan te geven dat de wethouder met name had gedoeld op de afdelingen ruimtelijke ordening en ge meentewerken. Andere derde macht? Tegenover de commissie verklaarde Zuidewind dat hij met „derde macht" niet het ambtenarenkorps heeft bedoeld, maar de commissie is van mening dat de weergave in de pers naar letter en geest correct is geweest. Stroeve werkverhouding De commissie wijst echter op de gang van zaken met betrekking tot het reha bilitatieproject, die aanleiding is ge weest tot de uitlatingen van de wet houder. „De wethouder heeft zch voor 100°/o ingezet voor de rehabilitatie. De zeer intensieve begeleiding van de daar toe ingestelde werkgroep rehabilitatie door de wethouder persoonlijk heeft er mede toe geleid dat er een zeer stroeve werkverhouding is ontstaan tussen af deling bouw- en woningtoezicht en de genoemde groep. Dit resulteerde in be oordelingsfouten door de wethouder. Deze beoordelingsfouten kunnen mede aanleiding zijn geweest tot de uitdruk king „derde macht". De wethouder voel de zich geremd in een stuk werk waar hij volledig achter stond en wees (hierin gesteund door zijn werkgroep) Bouw- cn woningtoezicht en de afdeling Ruimte lijke Ordening als schuldigen aan. Het bezoek van Mr. F. Andriessen en mevrouw J. G. Kraayeveld-Wouters aan Texel is vanmiddag niet doorgegaan. Dit als gevolg van het besluit van de politie ke partijen om in verband met de gijze lingen in Drente, alle verkiezingsaktivi- teiten te staken. Zoveel als mogelijk was hebben de plaatselijke CDA-orgamsato- ren de uitgenodigde personen en groepe ringen van de afgelasting op de hoogte gesteld. Tegenover de commissie heeft Zuide wind een andere uitleg gegeven van zijn opmerking dat de tegenwerking met name kwam van ambtenaren van een andere politieke kleur. De commissie meent echter dat ook hier sprake is van een objectieve weergave in de pers en dat de uitspraken als zodanig zijn op te vatten. „Van tegenwerking door het ambtelijk apparaat op politieke gronden is in het onderzoek niets gebleken". Het door de commissie uitgebrachte rapport komt in de raadsvergadering van hedenavond ter sprake. In deze ver gadering zullen B. cn W. naar aanlei ding van dit rapport te nemen maatre gelen voorstellen. De 9-jarige Jacobien Soctje uit Waal- re werd zondag omstreeks het middag uur gewond toen zij op het kruispunt Nieuwlanderweg-Kogerweg werd ge schept door automobilist Y.L. uit Den Burg. L. reed, komende uit de richting De Cocksdorp op de Nieuwlanderweg. Het meisje kwam op haar fiets van de Ko- gerweg en heeft de naderende auto waarschijnlijk niet opgemerkt. Bij de onvermijdelijke aanrijding werd de fiets vernield. Het meisje leek nauwelijks kwetsuren te hebben opgelopen, maar werd in verband met mogelijk inwendig letsel toch naar het ziekenhuis gebracht. BOTSING Daf-bestuurder P.S.K. kwam vrijdag avond van de Redoute en verzuimde voorrang te geven aan de op de Pontweg rijdende R.H in zijn Ford Het liep be trekkelijk goed af- beperkte materiële schade, die onderling werd geregeld. i'.y i St. -4 S V \V-r. V-;MV w w MR WSf. v p; "ÓUvoI OORLOGSVLIEGER NA 34 JAAR TERUG OP TEXEL Oud-oorlogsvlieger Gerald S. Huston uit Canada bij het graf van een van zijn kameraden. Huston kwam zaterdag naar Texel waar hij 34 jaar geleden, in de nacht van 13 juni, met zijn bommenwerper neerstortte. Van de zeven bemanningsleden kwamen er vier om. Lees verder op het tweede blad. Een tot recreatieverblijf verbouwde voormalige houten directiewagen op het erf van J. van der Star aan de Schorrenweg in Het Noorden, werd zon dagochtend door brand vrijwel totaal verwoest. Ook van de inboedel (kachel, ijskast, bedden, vloerbedekking, bedde- goed e.d.) kon niets worden gered. Oorzaak van de brand waren vonken die door een kapot venster naar binnen kwamen en mogelijk de vitrage hebben ontstoken. De vonken waren afkomstig van een slijpsteen waarmee vlak naast de wagon een ketting werd doorgesne den. In enkele minuten tijd was de hou ten wagen en zijn al even brandbare in houd in een vuurzee veranderd die met een loodrechte zwarte rookkolom van grote afstand was te zien. De brandweer iisA'v «ll v..,. <J - i - was snel ter plaatse (ondanks foutief doorgegeven melding dat er brand was „bij camping De Noordstar") maar kon niets meer redden. Ten tijde van de brand was de heer Van der Star zelf niet thuis. Hij was met vakantie in Griekenland en keerde zondagavond terug. De omgebouwde wagon werd tot vorig jaar als zomerhuis gebruikt en stond toen op de ruimte aan de andere kant van de boerderij. De gemeente trad hier tegenop, waarna de wagon op het voor erf aan de weg achter de boomsingel werd opgeslagen. Als zomerverblijf zou de wagon niet meer gebruikt mogen worden omdat deze aanmerkelijk langer was dan de zes meter die in de gewijzig de kampeerverordening en in het be stemmingsplan is bepaald. De schade is moeilijk te ramen maar een legale ca ravan als vervanger zou zeker ƒ15.000, kosten. Mensen van de politie, marine en Staatsbosbeheer zijn zondagmiddag en -avond uren bezig geweest met zoeken naar de 9-jarige Klaas op de Kelder uit Benningbroek. De jongen verdween spoorloos kort voordat hij met zijn ouders en andere familieleden na afloop van de vakantie naar het vasteland zou terugkeren. Later bleek dat Klaas op eigen houtje op de boot was gestapt en te voet aan de terug reis naar zijn woonplaats was begon nen. Hij had al 35 kilometer achter de rug toen hij 's avonds om tien uur werd aangetroffen tussen Zijdewind en Schagen. Op dat moment werd er al rekening mee gehouden dat de jongen iets ern stigs was overkomen. De familie Op de Kelder was zondag kort na het middaguur met de auto op het haventerrein van Het Homtje aan- gekomen waar op dat moment veel au to's stonden te wachten. De indruk be stond dat het nog zeker drie uur zou du ren alvorens men aan boord kon gaan. De kinderen vermaakten zich zolang in de direkte omgeving. Op een gegeven moment meende Klaas dat de auto er niet meer stond en hij nam aan dat deze aan boord was gegaan. In de veronder stelling dat hij daar zijn ouders zou tref fen ging hij ook de boot op. Zijn zoeken aan boord bleek vergeefs. In Den Hel der heeft hij ook nog een tijdje gewacht, maar besloot uiteindelijk om te voet naar Benningbroek (gelegen tussen Hoorn en Medemblik) te gaan. Want hij had geen geld bij zich om op te bellen of voor het openbaar vervoer en kwam ook niet op het idee om politie of ande ren om hulp te vragen. De ongeruste ouders wisten intussen uiteraard van niets en veronderstelden dat de jongen ergens in de omgeving was verdwaald. Toen het zoeken tegen half zeven 's avonds nog geen resultaat had opgeleverd schakelde de vader de politie in. Helicopter Gezien de geruime tijd die verstreken (zie vervolg pagina 2) De in de vorige krant geplaatste waarschuwing niet in te gaan op de op- lichtcrspraktijken van de firma KETA, Stadhouderskade 31, Amsterdam, blijkt ook van toepassing te zijn voor de ad vertenties die Alfina's Beleggingsbank onder de Texelaartjes liet plaatsen. Niet alleen het opgegeven adres in de adver tentie is identiek, ook de bijgevoegde te lefoonnummers komen met elkaar over- Er wordt daarom nogmaals op gewe zen dat beide maatschappijen (KETA en Alfina's) niet bona fide zijn en men hier beter maar niet op in kan gaan. Ook op andere advertenties die hiermee overeen komen kan men beter niet ingaan om dat de oplichter die hier achter zou ste ken (de zakenman Matthias Hubertus G.) onder meerdere namen opereert. Men zij dus nogmaals gewaarschuwd. oQg5, De tot caravan gemaakte wagen brandde als een fakkel toen de brandweer arriveerde. Slechts onderstel en wielen zijn wellicht nog bruikbaar. Voor het eerst kwam de brandweer in aktie met de nieuwe wagen Het daarop gemonteerde waterkanon werd ook nog even ingezet. ALLEEN VOOR MELK UNIE OF HORNAPRODUKTEN T Voor u zijn er tussen Vlieland en Sassenheim 65 kantoren. Op al die kantoren kunt u voor alle geldzaken terecht. K w«/t nederland spaarspeciahsten sinds 1817

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 1