SVO zaalvoetbaltoernooi Tevoko 2 promoveerde RWS nog zonder puntenverlies LAND BOUW Jeugdselectie naar centrale volleybaltraining Mini volleybal-instuif Luilakzwemmen in „Molenkoog" Tevoko buitentoernooi op 4 en 5 juni A-juniorentoernooi op 2de pinksterdag bij Texelse Boys Zon. maan en hoog water Koersen vreemde valuta Eindstanden pupillen 1976-1977 „MT IK ZEGGEN WOU.." Op Texel geen huis voor mij Programma zomeravondvoetbal Onkruidbestrijding in aardappelen Schietoefeningen Onkruidbestrijding in grasland De adspirant Tevokoleden Jacqueline Dros, Anke van Trigt, Kees Dros, Arjen Huisman en Walter Oskam werden uit genodigd voor de centrale trainingen van Nevobo-district 12 die in Hoorn zullen worden gehouden. Zij zijn geselecteerd naar aanleiding van hun goede spel tijdens de op zater dag 21 mei in Schagen gehouden jeugd kampioenschappen volleybal van dis trict 12 van de Nevobo. Als afsluiting van het volleybalsei zoen wordt op zaterdag 28 mei in sport hal „Ons Genoegen" een mini-vollcy- balinstuif gehouden. Er kan hier tussen 14.00 en 15.30 uur aan deelgenomen wor den. Deze instuif is speciaal bedoeld voor de 4de, 5de en 6de klassen van de Texelse basisscholen en de leerlingen van de brugklassen. Iedereen is hierbij van harte welkom en naast een grote op komst uit Den Burg wordt ook op veel animo uit de buitendorpen gerekend. Kampioen Tevoko 2 met op de voorgrond de behaalde beker. Staande v in r. Thijs Molenaar, Jan Joustra, Kees Duinker en Lex van Aalderen. Knielend v.l n r. Walter Oskam, Pim van Beek. Otto Jan Goènga en Piet Schneider. Tevoko 2 werd dinsdagavond door een 30 overwinning op HCSC 2 volleybal- kampioen van de tweede klasse heren. Na een wisselvallige periode zorgde „het tweede" er hiermee toch voor dat Te voko het komende seizoen met twee he renteams in de eerste klasse van het speelcentrum Den Helder van de Nevo bo kan uitkomen. Tegen het Helderse HCSC had Tevoko het in eerste instantie allerminst een voudig. De eilanders startten tamelijk zenuwachtig wat spoedig bleek uit het feit dat HCSC via een 1-8 voorsprong vlot uit liep naar 4-11. Tevoko dat om de titel te behalen geen wedstrijdpunt mocht verspelen, zorgde er echter via twee time-outs voor zichzelf weer op het goede spoor te brengen. De ploeg kwam sterk terug en wist met veel inzet de achterstand stukje bij beetje tot 12-12 weg te werken. Geconcentreerd maakte men geen fouten meer en besliste deze spannende eerste set met 15-12. Dat de Tevoko-ploeg vooral m deze fase van de wedstrijd goed draaide blijkt wel uit de uitslag van de tweede set: 15-1. Het in de eerste set soms uitstekend georgani seerde HCSC-blok was met in staat de goed draaiende Tevoko-aanval af te stoppen. Ook in de derde set bleef Te voko goed spelen. Een 7-0 voorsprong werd snel gerealiseerd, maar daarna kon HCSC wel enigszins terugkomen. Bij de stand 14-10 bleek het voor Tevoko moei lijk het laatste punt te scoren. Vele servewisselingen en een time-out bleken nodig voor de set met 15-11 beslist kon worden en Tevoko 2 zich kampioen mocht noemen. Dames 3 Ook voor het derde damesteam van Tevoko kan er nog een promotiekans in zitten indien dit zestal de promotie- Het zwembad Molenkoog aan de Slin gerweg zal ter gelegenheid van het za terdag te houden luilakfeest vanaf des morgens 4.00 uur voor de jeugd toegan kelijk zijn. Van de faciliteiten van het zwembad mag tot 6.30 uur gratis ge bruik worden gemaakt. degradatiewedstrijden naar de eerste klasse succesvol afsluit. Tevoko 3 is op de tweede plaats van de ranglijst ge ëindigd wat recht geeft op deelname hieraan. Er moet nu samen met Poli- sport 4 en ZAP 2 om één plaats in de eerste klasse gestreden worden. De wed strijden hiervoor beginnen op donder dag 26 mei. Mitra in moeilijkheden? De alleszins comfortabel geachte der de plaats van onderen waarop Mitra he ren dit seizoen is geëindigd blijkt nu toch in gevaar te komen. Er is namelijk een nieuwe regeling van kracht gewor den waarbij de derde plaats van onderen het om promotie of degradatie op moet nemen tegen de twee eersten van de daarop volgende klasse. Hoe deze wed strijden zullen worden ingedeeld en wanneer ze worden gespeeld is nog niet bekend. De teams waar het om gaat zijn de tweede klassers Braaf Seahawks jun. uit Den Helder en „de Boemel" uit Scha gen. Aan het zaalvoetbaltoernooi dat S.V. Oosterend op tweede pinksterdag in sporthal „Ons Genoegen" houdt zal naast vijf Texelse ploegen deelgenomen worden door drie overkantse teams. Dit zijn het Schager Red Lions en het Hel derse Dekker Sport die beiden in de hoofdklasse competitie uitkomen en het nieuwe (Edah Sturtt(el) Team) uit Den Helder. Oostcrend zelf komt met drie teams op de vloer terwijl ook JKM en Badhotel zullen deelnemen. Van de Texelse teams zijn er enkele die met een versterkte ploeg aantreden, zoals JKM en Badhotel. In Oosterend 1 doet Richard v. d. Broecke mee uit het Helderse selectieteam. Oosterend 3 is een nieuw team dat het volgende seizoen als veteranenteam aan de competitie mee gaat doen. Als laatste evenement van dit volley balseizoen staat evenals de voorgaande jaren het populaire Tevoko-buitentoer- nooi voor senioren op het programma. De wedstrijden hiervoor worden op za terdag 4 en zondag 5 juni op de speel weide aan de Ploegelanderweg in de Dennen gespeeld. Er is dit jaar een re corddeelname van maar liefst 121 teams Bij slechte weersomstandigheden voor ziet het programma in de mogelijkheid om de wedstrijden in diverse zalen te la ten spelen. In poule A komen uit: Oosterend 1, Oosterend 3, JKM en Red Lions en in poule B spelen Oosterend 2, Badhotel, EST en Dekker Sport voor de ere plaatsen. Het programma ziet er als volgt uit: 10.15 uur: Oosterend 1-JKM 10.40 uur: EST-Badhotel 11.05 uur: Oosterend 3-Red Lions 11.30 uur: Dekker Sp.-Oosterend 2 11.55 uur: JKM-Red Lions 12.20 uur: EST-Dekker Sport 12.45 uur: Oosterend 1-Oosterend 3 13.10 uur: Oosterend 2-EST 13 35 uur: Red Lions-Oosterend 1 14.00 uur: Badhotel-Dekker Sport 14.25 uur: JKM-Oosterend 3 14,50 uur: Oosterend 2-Badhotel 15.40 uur: nr 4 poule A en B 16.05 uur: nr 3 poule A en B 16.30 uur: nr 2 poule A en B 16.55 uur: nr 1 poule A en B Tijdens de pauze die voor ongeveer 15.15 uur genoteerd staat zal een dames wedstrijd worden gespeeld tussen de ge- legenheidsploegen FC Voor de wind en FC Tegenwind. De V.V. Texelse Boys organiseert op tweede pinksterdag speciaal voor de A junioren een toernooi waarvoor in middels 8 verenigingen hebben ingeschre ven. De deelnemende clubs zijn in poule A: JVC (Julianadorp), Huiswaard (Alk maar), Oosthuizen en Schoorl. In de B- poule komen Sint Boys (Sint Maarten), Winkel, Zeemacht (Den Helder) en Texelse Boys aan bod. Het programma is als volgt: Veld A: 11.30 uur: Sint Boys-Texelse Boys 12.05 uur: JVC-Huiswaard 12.40 uur: Sint Boys-Winkel 13.15 uur: JVC-Oosthuizen 13.50 uur: Zeemacht-Sint Boys 14.25 uur: Schoorl-JVC 15.00 uur: nummers 2 poule A en B 15.45 uur: nummers 1 poule A en B 16.15 uur: einde. Veld B: 11.30 uur: Winkel-Zeemacht 12.05 uur: Oosthuizen-Schoorl 12.40 uur: Texelse Boys-Zeemacht 13.15 uur: Huiswaard-Schoorl 13.50 uur: Texelse Boys-Winkel 14.25 uur: Huiswaard-Oosthuizen 15.00 uur: nummers 4 poule A en B 15.45 uur: nummers 3 poule A en B De zon komt 29 mei op om 5.29 uur en gaat onder om 21.47 uur; 1 juni op om 5.27 uur en onder om 21.50 uur. Maan: 1 juni V.M.; 8 Hoog water ter rede Vrijdag 27 mei Zaterdag 28 mei Zondag 29 mei Maandag 30 mei Dinsdag 31 mei Woensdag 1 juni Donderdag 2 juni Vrijdag 3 juni Zaterdag 4 juni juni L K. van Oudeschild: 2.56 en 15.14 4 15 en 16.41 5.42 en 18.12 7.04 en 19.34 8.12 en 20.38 9.06 en 21.33 9.52 en 22.19 10.38 en 23.01 11.22 en 23.39 Bij het zomeravondvoetbal is het na de tweede wedstrijdweck alleen het in de B-poule uitkomende Rijkswatcrstaat- team dat zonder puntenverlies is. In de ze afdeling staat Casino 2 met 3 punten op de tweede plaats. Wat betreft de A-poule is de situatie door het ongelijke aantal uitslagen nog wat onoverzichtelijk. Hier is gezien de geringe krachtsverschillen nog van alles mogelijk. In poule A werden drie wedstrijden gespeeld: CVI en Casino speelden even als Jelleboog en De Waal doelpuntloos gelijk. De Zwaan won met 10 van Jonge Agrariërs. Het verlies van Jonge Agrariërs betekende de tweede neder laag en een toppositie is daarom nu reeds twijfelachtig geworden. De ont moeting tussen CVI en Casino zal op 31 mei moeten worden overgespeeld omdat er een speler teveel in het veld bleek te lopen Over de wedstrijd Jelleboog te gen De Waal valt weinig te vertellen. De gennge schotvaardigheid van beide teams komt in de blanco uitslag goed tot zijn recht. Van De Waal wordt ver wacht dat het dit seizoen wel weer de outsidersrol zal gaan vervullen. Rijkswaterstaat behaalde (in de B- poule) de tweede overwinning door Westerlaken met 21 te kloppen. Een fikse nederlaag (04) die Memo tegen De Muy te slikken kreeg. Door een 11 gelijk spel moest Casino 2 een puntje aan Koffiebar laten. Gempo verloor met 06 van het goed op dreef zijnde Rei- zenboetiek. Hoewel het de wedstrijd met 8 man begonnen was wist Reizen- boetiek de stand goed in evenwicht te houden. Toen de ploeg eenmaal voltallig was werd Gempo weldra volledig uit gespeeld. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. Westduitse marken 100 ƒ102,50 Franse francs 100 48,50 Belgische francs 100 6,66 Zwitserse francs 100 96,25 Zweedse kronen 100 54,75 Oostenrijkse schilling 100 14,51 Amerikaanse dollars 1 2,41 Engelse ponden 1 4,11 Italiaanse lires 10.000 26,75 MEDEDELINGEN Z.D.H. Na vrijdagavond, wanneer de laatste training gehouden wordt is het voorlo pig afgelopen met de ZDH trainingen. Het ZDH-veld is inmiddels opnieuw in gezaaid en mag beslist niet betreden worden. F.Z. Afdeling A: Texel Al 16 De Koog Al 16 Tex. Boys Al 16 Cocksdorp Al 16 Oosterend Al 16 -Texel A2 16 Tex. Boys A2 16 Texel A3 16 Texel A4 16 Afdeling B Texel BI 16 ZDH BI 16 Cocksdorp BI 16 14 1 0 16 1 29 80- 6 2 28 58- 5 2 27 88-10 7 17 36-23 7 17 38-29 9 12 21-53 10 10 17-45 4 8-71 0 6-110 14 15 0 14 1 9 3 Texel B2 16 Oosterend BI 16 Tex. Boys BI 16 De Koog BI 16 Texel B3 16 Tex. Boys B2 16 Afdeling C: Oosterend Cl 14 Texel Cl 14 ZDH Cl 14 De Koog Cl 14 Tex. Boys Cl 6 1 1 30 113- 5 1 29 89- 5 4 21 35-20 6 16 18-33 7 14 21-22 7 14 15-34 9 13 20-37 1 5 6-89 4 2 6-88 Tex. Boys C2 14 Texel C2 14 Texel C3 14 11 10 8 7 5 3 2 1 11 1 1 12 0 25 0 1 23 66- 3 2 20 29-10 18 26- 8 12 25-37 6 7-81 5 10-81 3 3-44 BWEYEN ION LEZERS- EUTEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REQAKHE Het was niet mijn bedoeling mijn te leurstelling in de krant aan de orde te stellen. Maar nu het artikeltje over mijn vertrek in de krant van j.l. dinsdag een verkeerd beeld schetst, ingegeven door verkeerde inlichtingen van gemeentewe ge, moet ik wel reageren. Inderdaad had ik graag op Texel blij ven wonen, nu ik de pastorie als dienst woning moet verlaten. Graag had ik nog wat bezig gebleven in het kerkelijk- en recreatiewerk. Maar dan heb je, met al je spullen, niet genoeg aan een bejaar denwoning. En daar ging het over in het overleg dat sinds januari plaats vond. Er is nimmer gezegd dat ik me te laat had gemeld. Er speelde steeds meer één mo tief: „de afspraak dat door <^e gemeente Op het voetbalveld bij De Waal wor den ook de komende week weer een aantal wedstrijden in het kader van het zomeravondvoetbal gespeeld. De wedstrijden die voor de B-poule staan aangegeven beginnen om 19.00 uur. De A-poule wedstrijden beginnen om 20.15 uur. Het programma ziet er als volgt uit: Dinsdag 31 mei: B: Koffiebar-Gempo A: CVT-Casino Woensdag 1 juni: B: RWS-Memo A: JKM-Jelleboog Donderdag 2 juni: B: Reizenboetiek-Casino 2 A: De Zwaan-CVI Vrijdag 3 juni: B: De Muij-Westerlaken A: De Waal-Jonge Agrariërs of woningbouwvereniging geen eenge zinswoning wordt toegewezen aan een gezin waarvan 't hoofd de 65-jarige leef tijd heeft bereikt. Voor laatstgenoemde groep zijn bejaardenwoningen gebouwd". Zo staat het dan ook in de brief die de ring van Texelse predikanten kreeg als reaktie op hun verzoek mij een woning toe te wijzen. En dan staat er verderop in deze brief: „Wij hopen u duidelijk te hebben gemaakt dat het ons onmogelijk is af te wijken van beleidsafspraken door aan het gezin Loerakker een een gezinswoning toe te wijzen, terwijl in vele andere gevallen deze afspraken zijn gehandhaafd". Wat mij duidelijk is geworden is dat je als je 65 jaar wordt in de huizensec tor niet meer mee telt, dan behoor je uitgewerkt te zijn. Mogelijk is u ook het woordje vele in de aangehaalde zin opgevallen. Het is mij niet duidelijk waarom ik tot die vele gevallen moest behoren. Er zijn „blijk baar" ook andere, maar daar hoorde ik niet bij. We zijn dus wel genoodzaakt Texel te verlaten, want voor mensen die geen huis kunnen kopen zit er niets anders op. Als hieruit de waardering spreekt voor het werken voor de gemeenschap, ziet het er niet best uit. Maar misschien woonden we te ver achter de Ruige Dijk. Met dank voor de plaatsing, E. Loerakker NASCHRIFT: Gevraagd naar commentaar werd van gemeentewege meegedeeld dat het echt paar Loerakker niet anders dan overige Texelaars behandeld kan worden. Een eengezinswoning kan volgens de afde ling Huisvesting in dit geval ook al niet worden toegewezen omdat daarvoor al leen grotere gezinnen in aanmerking komen. Men deelde mee dat er in Oos terend wel een bejaardenwoning vrij stond maar dat de heer Loerakker die heeft geweigerd. Als dat niet was ge beurd had hij deze per 1 juni kunnen betrekken. (Red.). Onkruidbestrijding in aardappelen kan op twee manieren worden gedaan. We kennen dit door grondbewerkingen en via de chemische weg. Alle twee ma nieren hebben voor- en nadelen. Wan neer de onkruiden in aardappelen che misch worden bestreden kan met min der grondbewerkingen worden volstaan. Dit kan gunstig zijn voor de structuur en vooral voor Texel van belang zijn de vochtvoorziening en kan de kans op stuiven verminderen. De onkruidbestrijding kan worden uitgevoerd met contactmiddelen wat op de lichte zandgronden op zijn plaats is. Deze middelen worden direkt voor de opkomst toegepast. Ook zijn er moge lijkheden met bodemherbiciden op de kleigronden waarbij het middel ook steeds voor opkomst dient te worden toegepast. Na een bespuiting moet er geen grondbewerking meer worden uit gevoerd omdat hierdoor weer onkruid- zaden kunnen gaan kiemen. In poot- aardappelen dient er voorzichtig ge werkt te worden met bodemherbiciden, middelen met een nawerking. Het poot- aardappelgewas heeft reeds een kortere groeiperiode dan consumptieaardappe len, waardoor bij aanvankelijke groei- remmingen de kans op onbrengstdervin- gen aanwezig zijn. Bovendien kunnen bij sommige middelen bladafwijkingen optreden die de selectie bemoeilijken. Middelen met contact werking Op lichte zandgronden en lichte zavel gronden kiememde meeste onkruiden al Op 31 mei van 13.00 tot 16.00 uur gaat HM. Overijssel schieten in sector 0.45 - 0.75 graden rechtwijzend vanuit het ho ge geleidelicht Nieuwe Haven. Veilig heidsschip aanwezig. voor de opkomst van het gewas. Op de ze gronden zijn DNOC en Dinoseb in olie door hun contactwerking dan ook zeer geschikt voor de onkruidbestrij ding in aardappelen. Wanneer naast het perceel aardappelen, bieten, raapzaad of bloembollen staat verdient het gebruik van dinoseb in olie de voorkeur DNOC kan namelijk, zelfs enkele dagen na het spuiten, door overwaaien schade veroor zaken aan naastgelegen gewassen. Ook op stuifgevoelige percelen heeft dinoseb in olie de voorkeur. In pootaardappelen dient in ieder geval voor de opkomst van het gewas gespoten te worden om moeilijkheden bij de selectie te voorko men. Laat kiemende onkruiden kunnen voor het „sluiten" van het gewas door een keer licht aan te aarden bestreden worden. Bestrijding kweekgras Het gebeurt wel eens dat bij de een jarige onkruiden ook kweekgras in het aardappelgewas voorkomt. Voor het po ten van de aardappelen is het mogelijk om de kweek nog te bestrijden met Ep- tam. Heeft dit niet plaatsgehad dan is het mogelijk om de bovengrondse kweekbladeren te bestrijden met Gla- moxone. In pootaardappelen dit voor opkomst spuiten omdat anders moeilijk heden bij de selectie zijn te verwachten. Het middel doodt alleen bovengrondse delen'van de kweek en heeft geen na werking. Bodemherbiciden Dit zijn middelen die een langere wer- kingduur hebben. Deze middelen wor den in hoofdzaak toegepast op consump tie- en fabrieksaardappelen en op de zwaardere gronden. De bodemherbici den kunnen worden toegepast vanaf de laatste keer aanaarden en doorgaans en kele dagen voor opkomst. J. Koolhof De onkruidbezetting op vele grasland- percelen is nog erg groot. Vooral muur en paardebloem zijn grote getale binnen de percelen te bewonderen. Deze on kruiden nemen veel licht weg voor de grasplanten dat zo belangrijk is voor groei en produktie. Tevens worden de goede grassen verdrongen op hun plaats. Overlast bij de oogst Wanneer de percelen met een grote onkruidbezetting straks worden geoogst dan zullen de opbrengsten tegenvallen waarbij de kwaliteit ook achterblijft. Bij het maken van voordroogkuilgras is het altijd nog zeer belangrijk dat er een gelijkmatig voorgedroogd produkt wordt ingekuild. Natte „dotten" geven snel aanleiding tot groei, maar ook plaat sen waar boterzuurbacteriën zich snel kunnen vermeerderen. Een gewas gras laat zich gelijkmatig indrogen bij het regelmatig schudden. Heeft het gras Verontreiniging van muurplanten en andere onkruiden, dan verloopt het droogproces erg moeilijk. Combinatie van bestrijden In de praktijk is reeds gebleken dat een bestrijding van muur en paarde bloemen in één bespuiting succes kan ge ven. Deze werkzaamheden dienen voor een goede grasland verzorging met daarbij een goede ruwvoederwinning niet uit gesteld te worden. Ook hierbij geldt de kost gaat voor de baat uit. J. Koolhof

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 7