„VADERS TWEEDE VROUW" Weekendkoopjes bij I „Peppi en Kokki bij de marine" ijzerhandel b.v. FEUILLETON: van het raadhuis I ;JSB N: 39.95 22.50 1.95 tapijt van Arké is goed spul, Van 1 t'm 8 juni wordt er géén olie gevent. Voor een goede pannekoek of een gezellige fondue. Pangkoekehüs Derde blad Texelse Courant, vrijdag 27 mei 1977 In de nachtvoorstelling (vrijdag 23.30 uur) draait het City theater Donald Siegels fameuze misdaadfilm „The kil lers". Gemaakt naar een verhaal van Ernest Hemingway geldt deze reeds in 1964 gemaakte produktie nog steeds als een der beste in zijn genre. Twee super-gewelddadige gangsters, gehuurd om een man te doden, gaan het verleden van hun slachtoffer ontrafelen als zij merken dat deze zich wat te ge makkelijk heeft laten pakken. Langzaam neemt het verhaal een wen- I ding en de achtergronden van een mil- joenenroof worden duidelijk. De twee killers blijken met hun menselijke inte resse in het slachtoffer, hun handen in een wespennest te hebben gestoken. Lee Marvin is weer zo dodelijk als hij er uitziet en krijgt het moeilijk met An- gie Dickinson, die heel wat minder lak in haar kapsel heeft dan in „Pepper". John Cassavetes en Ronald Reagan (de laatste was kortgeleden kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap) spelen de bijrollen. Een uiterst spannende en vakkundig gemaakte misdaadfilm die nu al klassiek is (18 jaar). Beide pinksterdagen ('s middags 3 uur) is er voor de jeugd „Peppi en Kokki bij de marine" waarin zowaar Texel en haar omstreden veerverbinding een belang rijke rol spelen. Gerard van Essen en Herman Kortekaas die als Peppi en Kokki een avontuur op Texel beleven. DOOR GERRIT FRANSSEN 28. In het huisje De Laar nummer één ze wist nu de naam van de bosweg, omdat ze zijn volledige adres aan de ziekenhuisadministratie moest opgeven gedurende de weken, dat Dirk Lefering in het Almelose ziekenhuis lag, het werk zijn gewone gang. Een paar keer per week reed Els naar de ontgon nen heide en bekeek de hectare bouw land, waar Dirk in drie etappes aard appelen had gepoot. Ze zag aan het af stervende loof, dat de eerste serie wel spoedig gerooid zou moeten worden, maar ze had er geen idee van, hoe dat moest. Hoe krijg je die dingen uit de grond? Doe je dat met een spa of heb je er ander materiaal voor? Zo goed en zo kwaad als het ging, had ze tussen de groeiende planten geschoffeld en toen ze ermee klaar was, liep ze alles nog eens langs, met voldoening kijkend naar de opgeschoonde rijen. Ik begin een boerin te worden. Als ze me van thuis zagen, zouden ze zeker verwonderd staan, want ik ben me even bruin ge worden in deze weken! Geen voorstel ling van. Op een middag, toen ze weer op be zoek was, bracht ze verslag uit over de aardappelen. Dirk antwoordde: ,,Het heeft nog geen haast. Help me er over veertien dagen nog eens aan herinneren dan zal ik zeggen, wat er gedaan moet worden". „O ja", schoot haar ineens te binnen, „de koe doet ineens zo gekDat dier staat de hele dag te loeien en wil overal op klimmen. Zou ze wat mankeren?" Hij begon langzaam te grinniken. „Ik hoop, dat ik je niet schok.De koe is tochtig. Rij terug even door richting Vriezenveen. Halverwege is het K.I.- station. Vraag namens mij of ze willen komen insemineren. Roodbont. Kun je dat onthouden?" Ze begon het nu te begrijpen en werd rood. „O, is het dat.Ik begreep er al niks van. Goed, als het moet „Trek je er niks van aan. Zat boeren dochters doen dergelijke boodschappen, dus. Op het K.I.-station zegde men haar toe, dat de inseminator de volgende dag zou komen. Tegen tienen hoorde ze de volgende morgen een auto aankomen. Beer was al naar buiten gelopen en kwam terug, de vrouw aankijkend. „Het is in orde, Beer", zei ze knikkend. „Dat zal de inseminator wel zijn". De man begroette haar. „Wel, wel, te genwoordig een vrouw hier in huis? De baas niet aanwezig?" In het kort legde Els uit, dat Dirk een ongeluk had gehad met de tractor en beide benen had gebroken „Hij ligt nu al vier weken in Almelo in het zieken huis". De man knikte begrijpend. „Tja, een Gerard van Essen en Herman Korte kaas zijn de van de TV-bekende Peppi en Kokki. Het verhaal gaat over de ge heimzinnige gebeurtenissen die com mandant Plus beleeft met in zijn on middellijke nabijheid Peppi en Kokki en het hondje Pluisje. Een lastig beestje, dat voor spannende ogenblikken zorgt. Als Peppi en Kokki een ijzeren voor werp aan het strand vinden, wat later een bom blijkt te zijn, gaat Pluisje er bij het opblazen met de springlading vandoor. Later loopt de hond weg en bij de achtervolging komen Peppi en Kokki op de boot naar Texel terecht. Ze moe ten dan wel meevaren naar het eiland en belanden daar midden in een militai re oefening. Omdat ze die helemaal in de war sturen worden ze ook nog ge vangen genomen. Alles loopt goed af, maar niet nadat er een boel te lachen viel.' F Iïs MEDEDELINGEN VAN B. EN W. Vanaf donderdag brengt het City the ater de klucht van Mel Brooks „Silent movie" (stomme film). De maker van o.a. „Young Frankenstein" stopte ook deze film vol met ouderwetse, maar uit gekookte gein. Het verhaal gaat over een aan de grond geraakte filmmaatschappij, waar van de maffe directeur een aanbod krijgt een film te maken die hem uit de financiële moeilijkheden zal halen. Hij krijgt bezoek van drie idioten (gespeeld door Brooks zelf, Marty Feldman en Dom Deluise) die hem een al even idioot idee aan de hand doen voor de te maken film. Een stomme film over de jaren ze ventig, waarin een aantal grote sterren dienen op te draven, met de bedoeling het publiek naar binnen te krijgen. De jacht op de beroemde sterren is een dol le geschiedenis. Het lukt het drietal bij o.a. James Caan, Liza Minelli, Burt Rey nolds, Ane Bancroft en zelfs Paul New man Bij deze jacht worden ze op hun beurt nagezeten door een concurrerende filmmaatschappij. Dit alles leidt door lopend tot uitbundige kolder. De hoe veelheid grappen is zo groot, dat het on doenlijk is alles in een vertoning in de gaten te hebben, maar in dit geval is dat geen enkel bezwaar, want het gebeuren is goed te volgen en er is meer dan ge noeg te zien Simpele humor (zoals val len, en dan opstaan om onmiddellijk opnieuw te vallen) mits perfect uitge voerd, maken oude comedies zo fijn om naar te kijken. Brooks heeft dat goed' Bestrijding waterverontreiniging Het Hoogheemraadschap van de Uit- waterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland heeft een plan vastgesteld voor de bestrijding van de verontreini ging van de oppervlaktewateren op Texel. Met ingang van 31 mei 1977 ligt het bestrijdingsplan gedurende zestig dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken (kamer 209) ter inzage. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren te gen het plan indienen. Luilak A.s. zaterdag de zaterdag voor Pinksteren is het weer zover: luilak. De jeugd zal dan weer, als ieder jaar, vroeg bezit nemen van de straat om ie dereen wakker te maken. In het verleden gebeurde dit op aller lei manieren, soms heel originele manie ren zelfs. De laatste jaren echter dreigt af en toe de baldadigheid de overhand te krijgen en werden zelfs vernielingen aangericht. Deze vernielingen zijn zin loos en passen niet bij de luilak-traditie. Daarom wordt op de Texelse jeugd een beroep gedaan om vooral geen ver nielingen aan te richten en verder be jaarden en zieken met rust te laten. Op die manier zal het een ouderwetse luilak worden, waarin iedereen plezier zal hebben. Er wordt op gerekend, dat begrepen en strooit er mee met gulle hand. Een merkwaardigheid is dat de maat schappij 20th Century Fox, die de film uitbrengt, door de enorme toeloop in Amerika, voor 't eerst sinds lange tijd uit de rode cijfers kwam. En dat nog wel met een film over een in moeilijk heden verkerende filmproducent. Met ingang van heden is het City theater ook weer op dinsdag geopend, zodat tot en met die dag om „Silent movie" gelachen kan worden. Aanvang dagelijks 20.00 uur en voor alle leeftij den. de Texelse jongeren hieraan graag hun medewerking zullen geven. De nieuwe kampeerverordening Nu de verordening op de kampeer plaatsen en de kampeermiddelen is vast gesteld, is een ruimere mogelijkheid ge- i komen t.a.v. het kamperen in het bui tengebied. Wat mag men wel en wat mag men niet: Bij permanent bewoonde woningen en boerderijen in het buitengebied mag, gedurende de periode 15 mei - 1 oktober als recht één (1) tent zonder vergun ning worden geplaatst. Inplaats van de ze tent kan met schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders een toercaravan worden geplaatst, met een lengte van maximaal 6 meter (gemeten zonder dissel). Deze vergunning is echter alléén mo gelijk als op het erf van de woning géén zomerwoning aanwezig is en voldoende beschermde beplanting of een andere voor burgemeester en wethouders aan vaardbare wijze van afscherming aan wezig is. Ter verduidelijking: wél een zomerwoning, dan géén caravan. Met deze regeling maakt het geen verschil meer of de oaravan voor recre atieve doeleinden wordt gebruikt, of louter is geplaatst voor opslag. Voor beide doeleinden dient vergunning te worden aangevraagd. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen dat bij een verleende vergunning voor een caravan, geen tweede caravan, an ders dan in schuren of loodsen, geplaatst of opgeslagen mag worden. Stacaravans mogen niet worden ge plaatst. Procedure van de aanvraag: Aanvraagformulieren voor een ver gunning kunnen op het gemeentehuis worden aangevraagd c.q. afgehaald, afd. algemene zaken, kamer 209. Op dit formulier staat vermeld dat een situatietekening met een (kadastra le) omschrijving van het terrein of erf overlegd dient te worden. Op de situatietekening dient de stand plaats van de caravan, te zijn aangege ven, de plaats van de bestaande gebou wen of bouwsels, de plaats van de be staande beplanting en/of de voorzienin gen, die de caravan aan het oog moeten onttrekken. Als het formulier duidelijk en volle- ingevuld wordt, zal het verlenen van de vergunning niet lang hoeven te du ren. De legeskosten bedragen ƒ3,20. ongeluk ligt soms in een klein hoekje, mevrouw. Komt dat even goed uit, dat u er nu bent! Nou, u hebt een fijne vent aan Dirk Lefering, hoor! Dat is er een die van aanpakken weet. Een ouderwet se. Hebt u gezien, wat hij in die twee jaar allemaal heeft ontgonnen?" Op kalme toon bevestigde de vrouw, dat ze het had gezien en voegde er aan toe om aan het gesprek een eind te ma ken: „Als u klaar bent, heb ik koffie". „Dat sla ik niet af; met vijf minuten dan". Toen ze samen koffie dronken, keek de man rond, goedkeurend knikkend. „Ik zie, dat u al danig aan de schoon maak bent geweest. Mijn compliment. Lefering is een beste vent, maar een man alleen is op de duur niets waard. Heel verstandig, dat-ie toch maar in het huwelijksbootje is gestapt. Enne. alle bewondering voor zijn keus". Hij boog even. „En dat is geen compliment, ik meen het". Ze voelde zich weer blozen. „Dank u, dat is erg vriendelijk". „En hoe maakt uw man het nu?" „Gaat redelijk goed, maar er zullen nog wel enkele weken overheen gaan, voor hij weer helemaal de oude is. Van de zuster weet ik, dat hij straks weer zo ongeveer zal moeten leren lopen. En al is hij met een week of drie wel weer thuis, werken zal hij nog niet dadelijk kunnen". „Dat snap ik, maar zo te zien heeft hij hier een goeie plaatsvervangster. Dat zit wel goed, als ik het zo bekijk. Mevrouw tje, veel geluk hier op de Laar. Groetjes aan uw man en wens hem namens mij van harte beterschap". „Dat zal ik zeker doen". 's Middags bracht ze verslag uit in het ziekenhuis. „Aardige man; hij wenst je beterschap". „O, Klein Altman, zeker? Tamelijk lange, magere man? Op mooie geschil- Ze knikte. „Exact", zei ze. „Enfin, dat weet ik dan allemaal voor een eventuele volgende keer". Bij het afscheid boog ze zich weer en kuste hem op de wang. „Het beste, me neer Lefering; tot morgen". Hij greep haar gezicht en drukte op zijn beurt een kus op haar wang. „Dank je wel, voor alles, mevrouw Lefering", antwoordde hij op plagerige toon. Ze gaf hem speels een tik op zijn wang, maar ging meteen de kamer uit, want ze voel de alweer een blos opkomen. Dat ellen dige kleuren, dacht ze, zich naar buiten reppend. De laatste weken lag Dirk Lefering op een zaal met vijf andere patiënten, allen getrouwde mannen. Toen ze weer op een middag op bezoek was, zei hij la chend: „Mijn buren links en rechts vin den, dat wij maar een koud echtpaar zijn.enkel een platonisch kusje op de wang". Ze keek hem verontwaardigd aan. „Ik kan er voortaan ook een tik op geven!" riep ze geschrokken uit. „Waarom?" Hij wees naar de hoek van het zaaltje, waar een man en een vrouw elkander uitbundig en intens kus ten, de armen om elkaar heen. „Kijk, daar kun je nu zien, hoe het hoort, hè?" Rood wordend keek ze hem verstoord aan. „Dat zou je wel willen, hè? Je be gint al aardig beter te worden, meneer. Het wordt tijd, dat je gaat leren lopen". „Een dezer dagen, heeft de dokter ge zegd. Om je eerlijk de waarheid te zeg gen: dat liggen, hè, begint me stierlijk te vervelen. Het hangt me ellenlang de keel uit. Dan meer liever weer thuis en aan het werk". „De eerste paar weken zul je het toch wel kalm aan moeten doen. Daar zal ik voor zorgen". Hij lachte. „Wel, wel, je bent nogal wat van plan. Wat ga je doen? Me op sluiten in de slaapkamer?" „Zoiets. Ik hoop, dat ik je zal moeten masseren, die benen van je". Zijn gezicht betrok. „Daar moet je geen grapjes over maken, Els. De kunst van het masseren is iemand aangeboren. Je kunt het verder ontwikkelen, maar als je het niet in je hebt, leer je 't nooit goed. En ik had het in me". „Sorry. Ik wilde je natuurlijk niet be ledigen. Of er de gek mee scheren". Bij het afscheid boog ze zich over hem heen en kuste hem op de mond, om het een beetje goed te maken. Hij hield haar hoofd vast en kuste de vrouw terug, in dringend. Op de gang, lopend naar de uitgang, proefde ze zijn lippen nog. Het had haar een prettig gevoel gegeven. Zeven en een halve week na het onge luk haalde Els Dirk Lefering op uit het ziekenhuis. Op een hete dag in het begin van augustus. Hem stevig ondersteu nend hielp ze hem naar buiten en in de wagen. Zijn koffertje op de achterbank leggend, startte ze en reed weg. Even later reden ze in de richting Vriezen veen. Hij legde zacht zijn hand op haar arm. „Heerlijk, weer naar huis! En met de wetenschap, dat jij me nog een dag of wat verzorgt en vertroetelt". Ze keek hem hoofdschuddend aan. „Ho, ho, meneer Lefering, hoe kom je er bij te veronderstellen, dat ik je ga ver troetelen? Ik kijk wel uit. Je bent al meer dan zeven weken door allerlei knappe zusters verwend geworden. Mij dunkt, bij al die schoonheden val ik in het niet". (wordt vervolgd) Zolang de voorraad strekt. Leifheit Clac. Sluit plastik zakjes op snelle wijze hermetisch af. Onmisbaar bij het be waren van artikelen in diepvries of koelkast. Leifheit prijs 17,95 Onze prijs 14.95 Rowenta stoomstrijk ijzer, zowel met als zonder stoom te ge bruiken. Instelknop voor juiste tempera tuur. Rowenta prijs 69,75 Onze prijs 47.50 Komfortabele tuin stoelen met extra dik ke vlokkenkussens, rustend op nylon net werk. Relaxstoel, rug- en voetsteunOQ 50 verstelbaar Standenstoel09.5O l Modern bestek in glan zend edelstaal. Voor zomerhuis, camping of keuken! Mes met golf snede "1 50 Vork of lepel per stuk U^a) Theelepel 0.501 Kunststof parasolvoet met draaggreep, in groen of AA QC oranje Zomerse parasol 180 cm 0 met knikmecha- nisme. Nu Barkruk met ver chroomd frame, zitting in oranje of zwart kunststof 27.501 Chroom stapelkruk, met oranje of zwart dekje «J2 CJQ Denk aan opening vis- seizoen 1977! Wind scherm van onverslijt baardoek, formaat 140 x 400 cm. Visstoel, met rugleuning 0.95 Handige allesslijper. Maakt uw scharen en messen moeiteloos weer vlijmscherp. Nu slechts Eén ding is zeker tegen een redelijke prijs. J. B. Halsema De Cocksdorp, 02222-402

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 9