Bij EXPERT voordelig uit JAN AGTER - Stenenplaats - Den Burg „VADERS TWEEDE VROUW FEUILLETON: Cassette recorder 79,50 Centrifuge 129,-- Portable TV 269,-- Diepvrieskist 200 Itr 498,-- Stofzuiger Koelkast Wasautomaat Kleuren TV 99,-- 248,-- 498,-- 998.-- Geslaagden beroepsonderwijs Lichte schade hij aanrijdin] ,ee ZWERFSPORTERS! Damesjaponnen v.a. 49,— Dameszonnejurkjes v.a. 29,- Damespantalons v.a. 25,- Damesregenmantels v.a. 49,- Damesrokken v.a. 19,— Dames-T-shirts v. a. 10,- Damesblouses 2 halen 1 betalen! Nylon jongens- en meisjesjacks 15,— Jongens- en meisjesjeans v.a. 27,50 Kniekousen, 4 paar 10,— T-shirts v.a. 7,50 Meisjesjurkjes v.a. 10,— Terlenka herenpantalons Herenjeans Herenstreepjeans Herenoverhemden Herenkostuums Herenkolberts Restant herenslips 5 paar sokken v.a. 19, v.a. 19, v.a. 29, 17,50 2 voor 30, v.a. 99, v.a. 69,— 3 voor 10,— 10,— MODECENTRUM Gravenstraat 13 en 16 - Den Burg Btaioaw 1Ï DOOR GERRIT FRANSSEN 35. „Dank je voor elke dag, dat je bij me bent", heeft Dirk gezegd. Wat gaat er tegenwoordig in hem om? Dat, wat hij zei, is een verkapte liefdesverklaring. Ach, ik heb 't toch al enkele malen ge zien in zijn ogen, de laatste paar weken? 't Verlangen me in z'n armen te nemen, me te kussen, te liefkozen. En wil ik dat ook? Heb ik eenzelfde verlangen? Ze maakte de sigaret uit en dacht na. Een kruidje-roer-me-niet ben ik nooit geweest, maar ergens trok ik toch wel een grens. Die was overigens vrij ruim, in overeenstemming met de huidige men taliteit. Je moet wel enigszins meegaan, anders lacht men je uit en heeft niemand meer belangstelling voor je. Ja, maar toch was er die grens. Alleen Harrie mocht die overschrijden. Omdat ze het bij en met hem zelf ook wilde. Telkens weer. Ondanks het gevaar, dat er in school. Waardoor ze elke maand gedu rende de tijd, dat ze een verhouding met Marrie had, in angst en vreze zat: komt het of komt het niet. Het bleef gelukkig allemaal zonder gevolgen. Op een ge geven moment had ze het zich goed ge realiseerd: Harrie wil toch niet trouwen. Daarom was ze ermee gekapt. En ge zegd: niemand meer hierna. Niet eerder dan na het huwelijk. Onverschillig, wie het ook mag zijn. Ja, maar hier.Het loopt onaf wendbaar een keer spaak. Dat is me vanmiddag wel duidelijk geworden. En dan? Moet ik „nee" blijven zeggen? Zo als ik me had voorgenomen na de te leurstelling met Harrie? Het is allemaal zo moeilijk opeens, ik weet 't niet meer. Die avond keek ze hem bezorgd aan, toen hij met de tractor kwam aanrijden. Ze liep naar hem toe. „Ik help wel met de zakken ophouden", zei ze. „Dan zijn we zo klaar". De man keek verwonderd op. „Heb je het dan niet in je rug?" „Welnee, waarvan? Van dat beetje aardappels rooien? Ik ben het werk hier al helemaal gewend",'blufte ze. „Valt me geweldig mee, Els. Dank zij jouw hulp heb ik zeker een mud of drie meer dan gisteren", zei hij, terwijl ze begonnen de zakken te vullen. De vrouw antwoordde niet, maar het gaf haar wel voldoening. Na het eten wilde hij helpen afdrogen, maar ze wees hem naar de tafel en zei: „Je krijgt zo koffie. Steek je pijp aan en rust uit. Je hebt vandaag je portie wel gehad". Hij streek haar even over de wang „Je bent lief", zei hij enkel, maar in die drie woorden lag een wereld van waar dering. Weken gebeurde er niets bijzonders. Els was haar vrees weer te boven. Hij is min of meer immuum voor vrouwen, veronderstelde ze. Wie weet, welke rót- ervaringen hij heeft. Wat weet ik van hem? Hij zegt nooit wat over zijn verle den, terwijl hij van mij al heel wat weet. Een enkele keer kuste hij haar, eens voor de grap in haar nek, nadat ze even gestoeid hadden. „Hou op! Laat je haar en baard fatsoeneren; je ziet er uit als een wilde", weerde ze af. „Heb je dan wel eens een wilde ge zien?" vroeg hij spotlachend. „Tot ik hier kwam, nog niet", troefde ze. Maar ze keek toch wel verwonderd op, toen hij op een zaterdagmiddag te rugkwam met de boodschappen en ont dekte, dat hij ook naar de kapper was geweest. Zijn haar was in ieder geval bijgepunt en wat korter, terwijl ook zijn baard en snor er weer behoorlijk toon baar uitzagen. De man ontmoette haar verwonderde blikken en begon te la chen. Rechtop staande vroeg hij: „En? Is mevrouw zó tevreden over de wilde?" Lachend kwam ze naar hem toe en wipte op haar tenen, waarna ze een kus op zijn lippen drukte. „Keurig, jongen, weer voor honderd procent acceptabel". In de tweede helft van september werd het weer slechter en killer. Regen buien en opklaringen wisselden elkaar af. De man was nu vaker bij huis en deed allerlei werkjes, die in de zomer moesten blijven liggen. Maar was on danks altijd goed gehumeurd. Ook al regende het zo, dat het geen zin had om naar 't land te gaan. „Mag ik wel een amfibie-voertuig hebben", zei hij la chend. In die tweede helft van de herfst maand wist Els, dat hij jarig was. Ze had er met geen woord over gesproken, maar op een dag, toen het redelijk weer was en hij er weer met tractor en aan hanger naar het land was gegaan om te ontginnen, was ze in zijn wagen ge stapt en reed naar Vriezen veen, waar ze wist, dat er meer winkels waren en deed daar enkele inkopen. Teruggekomen bracht ze alles naar boven op haar slaap kamer, waar Dirk toch nooit kwam. En daarna ging de vrouw weer over tot de orde van de dag. Zijn verjaardag viel op een zaterdag. Ze was heel vroeg op, maakte vuur en zette water op. Waarna ze zijn ontbijt klaarmaakte, uitgebreid met allerlei lekkernijen, waarvan hij hield. Last but not least: een pakje. Op zijn deur kloppend wachtte ze even op zijn stem, maar toen die uitbleef, maakte ze de deur los en kwam binnen. De deur wijd open latend, zodat er meer licht binnenkwam, liep ze op zijn bed toe. De man was nu wakker geworden en keek geschrokken op. Tot de schrik op zijn gezicht plaats maakte voor ver bazing, toen ze het blad neerzette en zich lachend over de man boog: „Goede morgen op deze heuglijke dag, en gefe liciteerd met je verjaardag. Met de wens, dat je deze dag nog vele jaren in ge zondheid zult mogen beleven". Ze ge noot van zijn verbazing en drukte haar lippen op de zijne. „Heel hartelijk ge lukgewenst, jongen", voegde ze er zacht aan toe. „Dank je wel.dank je wel. Hij was nog zo verbouwereerd, dat hij afwisselend naar 't blad met heerlijkhe den keek en naar de vrouw. „Maar hoe weet jij, dat. „O, ik ben een vreselijk nieuwsgierig mens en toen jij in het ziekenhuis lag, ben ik lekker ongegeneerd in je bezit tingen en papieren gaan snuffelen om wat van je te weten te komen, snap je?" Ze zag, dat de man in bed schrok. Pas veel later begreep ze die schrik. Maar ze lachte breeduit en voegde er aan toe: „Ik moest voor de administratie van het ziekenhuis indertijd je geboortedatum hebben en ik zag je pas liggen. Daaruit heb ik je geboortedatum overgeschre ven. Dacht je werkelijk, dat ik zo onbe scheiden zou zijn?" „Nou, het zou toch mogelijk zijn? Men sekind, wat een fijn ontbijt en wat een verrassing! Ik deed er de laatste drie jaar niets meer aan. Waarom zou ik? Alleen? Eerlijk gezegd heb ik er nauwe lijks bij stilgestaan. Maar nu jij het toch weet.Geweldig, Els, wat vind ik dit een leuke verrassing!" Ze schonk zijn kop vol koffie en wees gelijk op het pakje. „Kleinigheidje. Je moet maar zo denken: kleine geschen ken onderhouden de vriendschap". ,;Dat heb ik nog niet eens gezien Sorry Els, ik val van de ene verbazing in de andere. Wel, wel.Hij begon het pakje open te maken. Het was een langwerpig doosje en daaruit haalde hij een polshorloge. Ze zag dat hij perplex was. Vorige week werden door Beroeps onderwijs Texel in de kantine van de technische school, in het bijzijn van de ouders der leerlingen, de leerkrachten en enige bestuursleden, de diploma's uitgereikt. Afdeling landbouwonderwijs: Het C-diploma behaalden C. J. Bak ker en M. B. Witte; één leerling werd afgewezen. Het B-diploma, en 1 leerling een ver klaring, ontvingen: J. W. Bakker, P. C. Bakker, H. J. C. Barhorst, P. Boon, K. D. Burgman en J. T. Hin. Het diploma machinaal melken be haalden: C. J. Bakker, H. J. C. Barhorst, K. D. Burgman, J. T. Hin en M. B. Wit te. Afdeling technisch onderwijs: Mechanische techniek; het C-diploma (overwegend theoretische opleiding) be haalden: H. J. Broersma, G. Brouwer, J. C. van Etten, O. J. Goënga, P. J. Huis man, A. P. Huizer, N. C. Koorn, J. G. Langeveld, B. Nieuwenhuis, R. D. Ro- zeboom, P. A. Schoorl, J. Timmer, G. de Wit en C. J. Zijm. 3 leerlingen zullen in augustus a.s. een herexamen afleggen; 1 leerling werd afgewezen. Mechanische techniek; het B-diploma (overwegend praktische opleiding) be haalden. G. M. Bakker, A. W. Barhorst, P. M. Boon, G. v. d. Brink, J. N. Eel- man, J. C. Ellen, A. C. van der Gaag, R. R. Platte, E. Pool, R. A. Witte; één leer ling moet, ten gevolge van een ongeluk, t.z.t. het praktijk-gedeelte van het eind examen nog afleggen, 4 leerlingen wer den afgewezen. Bouwtechniek Het C-diploma (overwegend theoreti sche opleiding) werd uitgereikt aan P. J. Kuip, P. J. Prins en C. H. Rutten. 4 leerlingen werden afgewezen Het B-diploma (overwegend prakti- ,Zo", zei ze met voldoening, „kan ik misschien wat beter op je rekenen, als ik zeg, dat we om zeven uur eten". „Een polshorloge.wat vind ik dat aardig, Els.het is jaren geleden, dat ik. Maar wat er jaren geleden was voorgevallen, kon hij niet meer verkla ren. Het werd hem bijna te machtig. Ze zag het en kuste hem nog een keer. Nu op zijn wang. „Niet meer aan denken. We leven beiden in het heden. Vandaag en morgen, dat is belangrijk. Zo, me neertje, gas es lekker van je ontbijt ge nieten. „Ik dacht zo.we moeten er dan maar samen een feestdag van ma ken, niet?" (wordt vervolgd) u o»tb tdal 009 it esi Iet sche opleiding) ontvingen: H. Groot* laar, H. van der Star en E. A. L. Witte. 2 leerlmgen werden afgewezen. Op zaterdag 4 juni werden de cursus sen booglassen en autogeen lassen, cu: sus-seizoen 1976-1977, beëindigd De cursus booglassen beginners wer aangevangen met 11 deelnemers; 3 d< nemers trokken zich terug. Het diploi werd uitgereikt aan de heren P. Bakker T. W. Boom, F. T. P. D. de Haan, T. A Hin, C. J de Lugt, J. de Ridder, Stoop en A. Timmer. De cursus booglassen gevorderde werd aangevangen met 6 deelnemer welke allen het diploma ontvingen; d: zijn de heren B. Amsing, C. Duinker C. P. Koopman, J. Schilling, J. C. K Smit en J. M. Zijm. De cursus autogeen lassen beginne: werd gestart met 5 deelnemers, welkJyaE allen het diploma behaalden; dit zijn heren F. M van der Gracht, C. Rijk, A J. Veltkamp, J. W. Venneman en D. G Wijngaarden. De cursus autogeen lassen gevorder den had één deelnemer welke zich in d loop van de cursus terug trok Voor het grond-diploma booglassa [ui was één cursist in opleiding die zich ec: daa ter tijdens de examens terug trok. geh Bij de ingang van het haventerre: Oudeschild liepen vrijdagmiddag twc de personenauto's bij een botsing lich tau schade op. De aanrijding vond plaat ver toen J.D. uit Oudeschild met zijn au: gez rechtsaf het haventerrein opreed en Tl v.d.G. op dat zelfde moment het haven terrein wilde verlaten. De laatste begi act zich hierbij te veel op de linker weg helft. Beide linker spatborden liepe:Jw deuken op. n va: lllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllia vr< Rugzakken Lichtgewicht tenten De echte optiminus primus Petroleum-, benzine- en spiritusbranders (Spiritus in tube) Veel soorten waterzakken, ook superlicht. Lichtgewicht regenkleding. ep iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiHiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiitfc NTRUM HlUrmilHIIUI MiilHHOM T BOETJE iiiiiuiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiitiHiiiiniiiniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiïïiiiiiiigiiiiiiHiiiiiiiiiiiniiiü

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 6