Zeepkistenrace werd Texelse aangelegenheid m Onder invloed achter stuur Uit de bocht en total lo j ZWERFSPORTERS! D. Wulf won strandloop Steen door autoruit Kop-staart botsing Dieftal uit tent Ensemble „Fluitekruid" speelt in Hoornder kerkje VERVOLG VAN PAG.l Paardensport Achterbumper gestolen Auto gestolen Twee bromfietsen gestolen Fototoestel gestolen Inbraak in zwembad 'tplMs bIJ leu.jdh V;raer Peter v.t der Gracht deelt znn zoon Dick een forse duw aldus een ouderbijdrage leverend aan de tweede prijs Links met megafoon Peter Nieuwenhuis. leider van het ..Recre-aktieP-team. Het waren bijna allemaal Texelaar- tjes, die zondagmiddag meededen aan de zeepkisten- en autopedrace op de Hogeberg. Er waren totaal 40 inschrij vers. Twintig daarvan bonden de strijd aan op de autoped. Voor het evenement werd door honderden mensen belang stelling getoond, merendeels ouders en andere supporters, derhalve ook Texe laars. Vooral in het begin van de mid dag was het bijzonder druk. Al met al was het best gezellig en het „Recre- aktief'-team dat met de organisatie was belast, moet dergelijke races dan ook zeker in volgende zomerprogram- ma's opnemen. De deelnemers waren ingedeeld in drie categorieën wagens met kleine wielen, wagens met grote wielen en autopeds. Dat onderscheid tussen grote en kleine wielen is beslist nodig, want grote wielen komen twee maal zo ver als kleine. Dat bleek bij de uitslag. In de grote wielencategorie werd Edo Kooij- man winnaar omdat hij maar liefst 1100 meter over de Schansweg aflegde met geen andere „motor" dan de zwaarte kracht. Een goed uitgebalanceerde wa gen met gesmeerde assen is uiteraard van belang. Tweede werd Dick van de Gracht en derde Jacco Gieles. Bij de kleine wielen werd Jack van Straten met 460 meter winnaar, gevolgd door Hans van der Slikke met 452 me ter. Derde werd Albert Schagen. De autopedrace werd gewonnen door Erwin Smit. Tweede en derde werden respectievelijk Patrick en Niels Raats, beiden overkantse inschrijvers. Duwtje van vader Bij de vorige zeepkistenraces werd bij de start meestal gebruik gemaakt van een schuingeplaatst plankier. De deel nemers kregen dan een forse en gelijke aanvangssnelheid. „Recre-aktief" pakte het zondagmid dag anders aan Ouders of andere sup porters mochten de jonge coureur over een afstand van een meter of vijf zo hard als ze konden duwen. Dat was minder eerlijk omdat de kracht van de vader nu een rol meespeelde, maar het was veel leuker. Dat bij zo'n race ongelukken niet he lemaal zijn uitgesloten bleek zondag middag ook. Een deelnemertje in de kleine wielen-categorie hield zijn stuur niet, dook de berm in en sloeg daar over i de kop. Iedereen schrok zich een hoedje Jjwant de jonge coureur zette een grote keel op, maar dat was alleen van schrik. Zondag 31 juli, aanvang 14.00 uur, 'wordt opnieuw „een zeepkistenrace ge houden. Gehoopt wordt op nog meer deelnemers, die nu alvast kunnen be ginnen met het in elkaar (laten) zetten van een zo snel mogelijke wagen. In de Hervormde kerk van Den Hoorn „Een avond klassieke muziek" door o m het ensemble „Het Fluitekruid". Aanvang 20.15 uur. Toegang gratis. Om 19.00 uur begint op het ZDH-terrein in Den Hoorn een wedstrijd dames voetbal; om 19.30 uur drumbandshow en om 20.00 uur spuitvoetbal. WOENSDAG 20 JULI In de omgeving van de Fonteinsnol wordt een prestatieloop gehouden. Meedoen kost ƒ1,per persoon. Start om 10.00 uur. Van 14.00 - 16.30 uur strandaktiviteiten bij paal 9 (Hoornderslag) voor het hele gezin. Deelname gratis. Op camping „De Sluftervallei" bij De Cocksdorp wordt van 19.00-21.30 uur een volleybaltoernooi gehouden waar aan in ploegverband van 6 man kan worden deelgenomen. Tijdig tevoren opgeven. Kosten ƒ1,per persoon. Van 22.00 uur tot middernacht begint op de speelweide aan de Ploegelan- derweg een avondoriëntatiewandel- tocht. Op de Groeneplaats en de omringende straten van 14.00-24.00 uur: folkloris tische festiviteiten met demonstraties oude ambachten, schapenscheren, volksdansen en optreden boerenkapel en dansgroepen. Informatiestand van de kerken en or gelbespeling in de Hervormde kerk te Den Burg van 14.30- 16.30 uur en van 19.00 - 20.00 uur. De Reddingmaatschappij vertoont, aan vang 20.00 uur in de Hervormde kerk i^iiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiinatfiniiiiiiiHiiiiiiiiiiiuiiifliniiiisoriMnoinniinini Rugzakken Lichtgewicht tenten De echte optiminus primus Petroleum-, benzine- en spiritusbranders Veel soorten waterzakken. Lichtgewicht regenkleding. Wandelschoenen „Pala Brouche" en Bergsportschoenen. S.POR weverstraat SHOP den burg iiumminwiioiiiiiiiiiiHuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiüii van De Cocksdorp films over zee en reddingvvezen. DONDERDAG 21 JULI Van 10.00 - 12.00 uur strandaktiviteiten bij paal 20, De Koog. Deelname gratis. Om 14 00 uur begint op de speelweide aan de Ploegelanderweg in de Den nen een fietstocht met attracties die tot ongeveer 16.00 uur duurt Meerij den kost ƒ2,per persoon. Op de camping „Dennenoord" en op het ZDH-terrein te Den Hoorn wordt van 19.00 -21.30 uur een volleybaltoernooi gehouden, waaraan door ploegen van zes man kan worden deelgenomen. Tijdig opgeven noodzakelijk. Kosten 1,per persoon. Gelegenheid voor rondleiding en toren beklimming in de Hervormde kerk van Den Hoorn van 14.00 - 16 00 uur. Om 20.00 uur op het ZDH-terrein in Den Hoorn, landing van parachutisten Om 19.30 uur begint in de Kikkertstraat te De Cocksdorp een feestmarkt met attracties zoals volksdansen, poppen kast, strandvonderij tentoonstelling. In de R.K. kerk te De Koog wordt, aan- vang 20.30 uur, een filmavond ge houden van de reddingmaatschappij: films over de zee en het reddingwe- DE COCKSDORP Met een inschrij- vingsaantal van 45 was dc tweede strandloop die zondagavond bij „De Rob- benjager werd gehouden vrijwel even goed bezet als de eerste maal toen 46 deelnemers aan de start verschenen. Winnaar werd dit keer D. Wulf die met een tijd van 31,45 minuten meer dan twee minuten voorsprong had op de nummers 2 en 3: H. Maishats (34,07 mi nuten) en K. Bertram (34,20 minuten). Het parcours van deze loop (die ook door de duinen voerde) was door de te genwind en het feit dat er diverse hel- lmkjes genomen moesten worden tame lijk zwaar. Desondanks liepen alle deel nemers de afstand uit waarvoor men in geschreven had. De uitslagen waren als volgt 4 kilometer: 1. J. Horst, 13 minuten; 2. D. Hadold, 18,10 minuten; 3. W van het Klooster en K. van het Klooster, 19- minuten. 8 kilometer: 1. D. Wulf, 31,45 minuten; 2. H. Maisbats, 34,07 minuten en 3. K. Bertram. 34,20 minuten Dames 8 kilometer: 1. R. RodekampJ 38,30 minuten; 2 A. Wulf, 40,50 minu ten. Meldingen over vernielingen blijven dagelijks bij de politie binnenstromen. Vakantieganger Van Es uit Schoonho ven ontdekte dat in de nacht van zater dag op zondag een steen door de ruit van zijn geparkeerde auto was gegooid. Een andere automobilist meldde dat de spiegel van zijn auto was afgesloopt. Texelaar D.H. tenslotte constateerde dat zijn wagen met een scherp voorwerp was bekrast. Zaterdagavond tegen 19.00 uur wer den op de Akenbuurt twee auto's van vakantiegangers beschadigd. VW-be- stuurder E.V. uit Utrecht botste ach terop de Duitser A.O., in zijn Peugeot. De man uit Utrecht merkte te laat dat de Duitser remde. Niemand werd ge wond. De op „Loodsmansduin" kamperende Amsterdammer P O. merkte vrijdag dat hij ongenood bezoek in zijn tent had ge had. Een kunstleren jas, een zakmes en DEN HOORN Het concert dat dins dagavond (heden) wordt gegeven in de N.H. Kerk van Den Hoorn wordt hoofd zakelijk verzorgd door het ensemble Het Fluitekruid, dat nog beter bekend is als „het ensemble van de burgemees ter". Het programma vermeldt onder meer werken van H. Purcel en F. Coe- perni. Ook het „Klaaglied van Bredero" wordt gespeeld. De toegang is gratis. Bij de uitgang zal echter worden gecollec teerd en bate van de restauratie van de kerk. Aanvang 20.15 uur. i Kleppertjes veel succes. De Waddenrui- ters lieten dit jaar verstek gaan. Muzi- van mevrouw R. de Wit-Schoo. Pechvogel Bij het individueel springconcours voor pony's werd Jacqueline de Porto met Tornado winnares. Het minst suc cesvol was Renske van IJsseldijk met kale luister kreeg het concours hippi- que dit jaar door de drumband Voor waarts Mars uit De Koog, onder leiding Hypos die als „grootste pechvogel" een persoonlijke prijs van de burgemeester kreeg een mooi boekwerk over paar densport. Tweede werd Joke Dros met Don Juan en derde Marike Bakker met Goodwill. Winnares bij het nummer éénspannen voor luxe rijtuig, gereden door dames zonder mannelijke hulp werd mevrouw T. Spigt-Witte met Bartje. Tweede werd mevrouw E. Luijckx-Bakker met Monja en derde mevrouw A. Bakker-Witte met Lyanneke. Aan laatstgenoemde combinatie werd tevens de prijs voor het schoonste geheel toegekend. Springen Hoewel het overgrote deel van het programma voor tuigpaardennummers was ingeruimd, werd er ook gespron gen. Het individueel springconcours werd gewonnen door Anke Groszkopf met Dino; 2. Giel Wilhelm met Erea; 3 P. Broeder met Cherra; 4. Siem Bak ker met Gemma; 5, Mette Bouman met Salar, 6 Cees Wilhelm met Nadina. Na demonstratie door De Kleppertjes en een viertal van Manege Bornrif, volgde het coucours voor 2-spannen voor luxe rijtuigen. Hier werd J. Kiljan met Klaudia en Miranda winnaar. Tweede werd Jac. Lap met Estrella en Nicolette en derde H. Spigt sr. met Kelieza en Nelson. De dag werd besloten met het con cours voor 2-spannen voor de land- bouwwagen. Winnaar werd H. Spigt sr. met Kelieza en Nelson; 2. A. J. Goeman met Latona en Hieja; 3. Jac. Eelman met Eliza en Nora. De prijs voor de best in tuig gaande fokmerrie werd toegekend aan mevr. Kiljan-Goënga voor Miranda. Bij routinecontroles, die de politie in de nacht van zondag op maandag op diverse plaatsen uitvoerde, werden drie rijverboden opgelegd. Eén automobilist moest zich aan een bloedproef onder werpen. Toen vakantieganger A. Z. uit Keulen gistermorgen zijn VW 1300 van de par keerplaats aan de Nikadel in De Koog wilde halen, bleek dat een onbekende zich over de achterbumper van de auto had ontfermd. De diefstal moet in de nacht van zondag op maandag of maan dagochtend vroeg zijn gepleegd. E. van D. uit Hilversum deed dins dagochtend op het politiebureau aan gifte van de vermissing van zijn Simca personenauto. De diefstal moet in ieder geval na maandagavond zes uur hebben plaatsgevonden. Het kenteken is 73-80-JS. Uit de fietsenstalling van camping „De Krim" werden gisteren twee Zün- dapp bromfietsen gestolen. De ene is goudgeel van kleur en de andere blauw. De ketting waarmee de bromfietsen aan elkaar zaten, bleek door de dieven te zijn vernield. j. Maandag raakte vakantieganger E. K.j uit Haarlem op de camping „Koger- strand" zijn Kodak-Instamatic foto toestel kwijt door diefstal uit zijn tent. Op de kruising Emmalaan en Sb gerweg vloog gisteravond een Opel j cord met twee Amsterdamse jongens de bocht en ramde een langs de v staand muurtje. De auto raakte hier total loss en de inzittenden liepen enk forse schaafwonden op. De jongelui,, uit de richting van de Pontweg kwart) hebben waarschijnlijk veel te hard i reden en waren ter plaatse slecht kend. Een geluk bij dit ongeluk was< de in deze bocht geparkeerde patrouil wagen van de verkeersdienst van Rijkspolitie op een haar na werd gen; en geen krasje opliep. Badmeester Gert Pansier van zwembad Molenkoog ontdekte gistt ochtend dat onbekenden hadden ine broken in de bij het zwembad behore de gebouwtjes. In het kassahokje, kiosk en het RST-kantoortje werd t enorme ravage aangericht. De scha aan inboedel en gebroken ruiten wor door de politie op ongeveer ƒ1000, f geschat. Er werd bovendien voor 60,' kleingeld meegenomen. De inbrekers konden binnendring) door een ruitje van het kassahokje in drukken. Het was hen klaarblijkeli, alleen om geld te doen Enkele mei t waardevolle voorwerpen zoals radii 5 bleven onaangeroerd. Wel werden e I horloge en een stopwatch vermist. In verband met het politieonderzoe moesten de zwemlessen van negen Itien uur vervallen. TEXELAARTJES Bouwinformatiecentrum J. C. R, Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Te koop nieuwe aard appelen, Doré. Hopman, Gasthuisstraat 16, tel 2460 Bruining en Agtor voor aardleidingen. Tel. 02228 482 of 283 Te koop aangeb. heren rijwiel met versn. en handr., donkerrood. Va jaar oud. Tel. 3348 Te koop Bruynzeel keukentje kastjes, ge schikt voor zomerhuisje e.d. Tevens jaloezie 3 m. Heemskerckstr. 21, Oude- schild Slijterij ,,'t Feugelhuu: Herenstr. 19. Tel. (0222 424, Den Hoorn Te koop elektr. orge dubbelklavier, en z.g koelkast 120 ltr. Te bev S. Rijk, tel. 2040 Te koop Mercedes 23 6 cyl. ƒ950,—. Postw 176 Te koop spiegelreflex camera „Praktica LTL", div. ass. o.a. combitas, filters en kleinbeeldca- mera „Petri Idor 35" filters etc. Tel (02220) 3885 I Te koop rode bessen. Reij, Boogerd 33, tel. 2127 Verloren in De Koog Prisma horloge, bl. band je. C. Schrama, Bloem- wijk, tel. 2163 Gevonden in Oudeschild wit met cypers katertje, 4 a 5 mnd. Dierenpension „Ellen", tel. 3308 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land. telefoon (02225) 297 Te koop 1000 liter olie tank, garagedeuren en ?nige andere deuren, wasbak en wc en stort bak. Tel. 3930 Open haardenbezitters Husqvarna kettingzagen reeds vanaf ƒ475,Fa. Tatenhove, Oosterend, M (022231 202 Voor een goed buro en een goede prijs naar ARTIMA, Gravenstraat Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C van oer Marien, Lieuwstraat 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Te koop 5-pers. cara van. Wolfbaert (Duits) met voortent, inclusief staanplaats op Camping te De Koog. Inl.: Camping P. Maas, Kamerstr. 7, De Koog, tel. (02228) 430 KLEURCOPPERANT gronden en aflakken uit één pot Kleurcopperant het allerbeste pantser- schild tegen houtbederf (zie: consumentengids) Kleurcopperant kan óók worden toegepast over bestaand schilderwerk, ja zelfs over bakstenen, beton, hard p.v.c. en ver zinkt ijzer. Alléén verkoop voor Texel ARTIMA, Gravenstraat Goed tehuis gezocl voor 2 katjes, 2 mnd. j Witte, Kogerstr. 62, tt 3867 Wij zijn erg dankbaar e blij dat we uit Gods han een zoon mochten vangen, die we Edwin noemen. Douwe en Sijke de Boer Den Burg, 15 juli 1977, Wilsterstraat 20. Am. Looyer tapijt. Merktapijten tegen zeer voordelige prijzen Kom eens kijken. Spinbaan 1, tel (02220) 3179. Den Bure - Te koop bergmeubeltje, eigen geknoopt vloer kleedje en luxaflex, br 2.35 m Loodssingel 19, tel. 3335 Bruynzeel MONTA REKKEN. Meubelhuis Texel, Den Burg, H. Oos terhof. Molenstraat 2 Te koop elektr. kook plaat 50,en salontafel ƒ50,Schoorvval 39, Den Burg AARTS FRANKEN architekt-makelaar- taxateur voor Rijkspostspaarbank hypotheken de koog, plevierstraat 21, tel. 492 de waal, j. beumkes, tel. 3938 j Ieder hartelijk dank j voor bloemen en fruit bij mijn thuiskomst uit het ziekenhuis. Bertus Halsema Te koop aardgashaard, Vulcan Duo klassiek, „uentergiop u, 8600 cal., z.g.a.n. Nw.prijs Koog, tel. (02228) 280 1725,Vr.prijs 500,77 Verloren op 10 juli gouden bedelarmband en op 16 juli gouden kettink je met hanger en als op schrift „Mabel". De eer lijke vinder(s) wordt(en) goed beloond. Klaas Man- tje, Mienterglop 11, De Hoewel met veel zorgei menen wij U toch te mo gen berichten de gr boorte van een dochter e zusje Wietske op 4 juli 1977. Ze wordt voorlopig ve: pleegd in ziekenhu: Parkzicht. M. de Goede-Vijfhuize J. S. de Goede Joke Botterstraat 2, Oosterend, 18 juli 1977 Theo van der Slikke en Gea van de Kerkhof gaan trouwen op vrijdai 22 juli om 14.15 uur u het Raadhuis te De: Burg - Texel. Kerkelijke inzegening oc 15.00 uur in de N.H. kerk te Den Burg door Ds. H J. Douwes. Gelegenheid tot felicite ren van 17.30 tot 19.09 uur in ,,'t Wapen vas Texel", Weverstraat Den Burg. Schilderend 57, Den Bur£ De Ruyterstraat 88, Oudeschild. Toekomstig adres Schoorwal 29, Den Burg (02226) 390 I Uniek koopje 8-zits schommel in pr. st. Ge- schikt voor speeltuin ƒ1500,—. Tel. (02220) 3196 Nu volop aardbeien en bessen. L. Huisman, De Veen, tel. 2203 Te koop Austin Mini 1000, sportieve jongens fiets z.g.a.n. Tel. (02220) 3328. Boogerd 29 Moerbeek heeft volop BUITENZONNESCHER MEN IN VOORRAAD. Goedkoop, b.v. 300 br. ƒ565,Moerbeek méér dan 2000 m2 koopkansen Tegelboetiek Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open: van maan dag t/m donderdag van 13.30 tot 18.00 uur; vrij dags van 13.30 tot 21.00 uur en 's zaterdags van 9.30 tot 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 voor puin, Afvalcontainers het afvoeren van hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809 Uit voorraad lever baar- bloembollen van eerste kwaliteit. A. van Strien, Schilderend 45b, Den Burg, tel. 2904 Te koop aangeboden twee ventilatoren 220-380 V., een trafo 220-110 V., een toiletwagen bevatten de 2 w.c.'s en 4 urinoirs (ook prima te gebruiken als schuurtje in uw tuin of rijwielberging o.i.d.), drie tweewielige aan hangwagens; 1000 kg laadvermogen, een Re nault 4 bestel 1970. Te bevr Aris van Boven, De Houtmanstraat la, Oude schild, tel. (02220) 2721 of 2580 Aan allen, die blijk vai medeleven hebben ge toond tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis ec bij mijn thuiskomst, zej ik heel, heel hartelijk dank. A. M. Ran-Keijzer Zwaanstraat 7. Aan allen hartelijk dank voor het meeleven met mijn vrouw tijdens haar verblijf in het zie kenhuis en bij haar thuis komst. Met vriendelijke groeten van Fam. C. Slik, Kotterstraat 14, Oosterend. Sinds vrijdagavond bij Dros' Magazijn, Stenen plaats, spoorloos- donker blauwe jongensfiets merk Batavus junior. Fam. Van Lingen, W. v. Beierenstr 48, Den Burg, tel. 3386 Voor de zeer vele blij- ken van belangstelling bij ons 40-jarig huwelijks feest ondervonden, zeg gen wij U allen hartelijk dank. P. Boon C. W. Boon-Kalis De Cocksdorp, Kikkertstraat 77.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2