- ¥L wm gdzmh Veel materiële schade bij tiental ongevallen Berm ill brand gestoken Hjefstal UÏt qeldnOOd? Vijf Duitsers ingesloten Vernieling van autobanden Diefstal tijdens autocross Zebrapad bij Burdetstraat Draaiorgelconcours op Groeneplaats W. v.d. Berg werd „Opptt TRAININGSPAKKEN Auto was niet ver weg Laatste kerkdienst Ds. S. de Roest •EN HOORN Baldadige jongelui, BVrl W fcVI B W Van de bij het ongeluk op de Hoofdweg betrokken Citroen bestel bleef niet meer dan een hoeveelheid schroot Op de achtergrond de zwaar beschadigde Duitse auto. Het afgelopen weekeinde kenmerkte zich vooral door een groot aantal bot singen als gevolg van voorrangsfouten. In enkele gevallen was er zware mate riële schade. Lichamelijke verwondingen bleven gelukkig beperkt. Er behoefde als gevolg hiervan niemand naar een zieken huis overgebracht te worden. Het ernstigste ongeval vond zaterdag middag plaats op de kruising Hoofd- weg/Slufterweg in de Eierlandse polder. Er raakten hierbij twee auto's total loss; een echtpaar uit Enjchede raakte licht gewond. Dit ongeluk vond plaats tijdens een regenbui toen de vanuit de richting De Cocksdorp komende M.B. uit Enschede met zijn Citroen-bestelwagen op het kruispunt een vrachtwagen inhaalde. De Duitse automobilist W. T. uit Lünen, die op dat moment de Hoofdweg op wilde rijden zag door de onoverzichte lijke situatie ter plaatse het uitzicht belemmerd en reed te ver het kruispunt op. Beide auto's klapten op elkaar, waarbij de Citroen aan de voorzijde finaal plat gedrukt werd. Ook van de Duitse auto werd de motor ontzet en liep het chassis dermate grote schade op, dat ook deze wagen total loss raakte. De brandweer spoot het met benzine doordrenkte kruispunt later schoon. Uit de bocht Nabij camping Sluftervallei op de Krimweg vloog vrijdagavond een rode Volkswagen, bestuurd door A. F. S. uit Rotterdam uit de bocht en raakte total loss. Het gevolg van de manoeuvre was dat ook de daar geparkeerde witte Volkswagen van J.V. uit Krefeld zwaar beschadigd werd. Niemand van de be trokkenen liep letsel op. S., die veel te hard gereden moest hebben, moest zich aan een blaasproef onderwerpen en kreeg een rijverbod opgelegd. Linker weghelft Donderdag ontstond plaatschade aan de voorbumpers van twee auto's, die el kaar op de dijk bij het gemaal Waalen burg ramden. H.P.V. uit Den Burg, die met zijn Simca 1300 Special uit de rich ting De Waal kwam, begaf zich hierbij te ver op de linker weghelft, waarbij hij tegen de Volkswagen van de uit de richting De Cocksdorp komende J. J. L. aanreed. Onoplettendheid Op het haventerrein van Oudeschild ontstond schade aan de Opel Record van P. K. uit Oudeschild toen L. v. K. uit Den Burg bij het achteruitrijden van zijn Ford Taunus niet oplette. De spat- schermen en de voorbumper van de Opel werden hierbij gedeukt. Als oor zaak van de aanrijding wordt veelvul dig drankgebruik genoemd. Voorrangsfouten Zaterdagmiddag ontstond lichte ma teriële schade op de kruising Wilhel- wani Volvo Panla baoiaal 70 |aar ProMaer daarom van onze feeateiiiiie lubileumaanbieding Oa Volvo Penta buitenboord type 39 van I 830 voor t 699 mUiujief BTW I 151 lubi'eumguldens goedkoper Van 23 |uli lol 7 augustus a s Typo 39 3'fi pk de meest logische keus voor Uw vis- en vakantievaarplezier Kompakt gemakkeii|k mee te nemen weegt slechts 14 kg DEN HOORN Baldadige jongelui, die vermoedelijk op de camping Loods mansduin verbleven, staken donderdag een hoeveelheid hooi in de berm langs de Witteweg in brand. Het gevolg hier van was dat ook een aantal bonenstok- ken van een nabijgelegen tuin vlam vatte. De vuurhaard kon door voorbij gangers tijdig worden gedoofd. Vrijdag constateerde W. H. uit Den Burg, dat de rechtervoorband van zijn personenauto met een mes was lekge- stoken. In eerste instantie had hij niet aan vernieling gedacht, maar toen ook de auto van buurman L. B. L. een lekke band had, stelden beide buren een na der onderzoek in en werd de politie op de hoogte gebracht. VOLVO w PENTA WATERSPORTCENTRUM DUINKER Oudeschild. 02220-3831 minalaan-Schilderend toen een Simca en een Renault tegen elkaar aanreden. De op de Wilhelminalaan rijdende Th. R. uit Amsterdam verleende de Simca van mevr. T. G.-J. uit Den Burg geen voorrang. Beide wagens werden aan de voorzijde beschadigd. Zaterdagmorgen liepen een motor en een Opel Kadett vrij zware beschadi gingen op toen zij op de kruising 't Horntje-Dageraad met elkaar in bot sing kwamen. Het ongeval vond plaats doordat de personenauto (bestuurd door J. F. v. H. uit Den Helder) geen voor rang verleende aan de op de Pontweg rijdende motorrijder L. J. F. uit Oud karspel. F. hield naast een vernielde motorfiets ook een flink aantal schram men aan de buiteling over. Zondagochtend om ongeveer 11.00 uur ontstond door een voorrangsfout een botsing tussen de auto van J.T. uit Düsseldorf en H. J. van 't S. uit Deven- teer. Het ongeluk vond plaats op het kruispunt Postweg-Muyweg. De Duitse autobestuurder, die op de Muyweg reed, verleende de uit De Cocksdorp komende Van 't S. geen voorrang. Het gevolg was lichte materiële schade. Niemand liep letsel op. Maandagavond om 19.00 uur liep een ongeval op het kruispunt Akenbuurt- Pontweg wonderlijk goed af, omdat de bestuurder van een over de kop ge vlogen Renault 4 in de veiligheidsrie men zat. De Renault maakte de buite ling omdat een vanuit de richting Ko- gerstraat komende Volkswagen geen voorrang verleende aan de juist op dat moment uit de richting De Koog ko mende Renault. De bestuurder van de Renault trachtte de VW nog wel te ont wijken, maar kwam daarbij in de berm terecht en sloeg enkele malen over de kop. Het voertuig belandde uiteindelijk op het dak op een langs de wegstaande betonnen verkeersgeleider. De man liep buiten wat schrammetjes en snijwon- den geen letsel op. Veiligheidsgordels redden hem het leven. Portier geramd Op het Hoorndersdag ramde een Duits Volkswagenbusje donderdagmid dag de Ford Taunus bestelwagen van O. G. uit Den Hoorn, waarbij twee por tieren schade opliepen. Een meisje, dat plotseling uit de Ford Taunus stapte, kon zich ternauwernood in veiligheid stellen toen de Duitse vakantieganger H. G. J. uit Aken met zijn VW-bus te gen de deur opreed. Tijdens de zondagmiddag nabij Oos terend gehouden autocross zijn aan en kele van de op de naburige weilanden geparkeerde auto's vernielingen aange richt. Van een Duitse motor verdwenen onder andere gashandle, gaskabel en kilometerteller. Ook de racekuip van de tweewieler werd zwaar beschadigd. Bo vendien waren door het laten weglopen van de remolie de remmen defect ge raakt. De totale schade bedraagt onge veer ƒ1000, Tegelijkertijd werden van de Yamaha bromfiets van een vakantieganger uit Hilversum meerdere onderdelen afge- sloopt Hier miste men later onderdelen van het motorblok, stuurhandle en der gelijke. Een autobezitter die tijdens de auto cross zijn voertuig langs de Kaai had geparkeerd, miste bij zijn terugkomst twee mistlampen. Ze waren er door een onbekende netjes afgeschroefd en mee genomen. Binnenkort zal ter hoogte van de voetgangers en fietsers in de knel zou zebrapad worden aangelegd. Het ge meentebestuur komt hiermee tegemoet aan een vraag van Kees Koorn. Koorn steld de vraag, omdat hem gebleken was dat vooral voor de schoolkinderen uit de ,,99" wijk, die meerdere malen per dag de Bemhardlaan moeten over steken, soms levensgevaarlijke situaties ontstaan. B en W zijn van mening, dat de aan leg van meer oversteekplaatsen op de Bernhardlaan ongewenst is. Statistisch is namelijk vastgesteld, dat zich nabij zebrapaden meer ongelukken met voet gangers voordoen dan elders. Niettemin zal het pad bij de Burdetstraat als proef worden aangelegd. Door middel van borden zal het duidelijk worden aangegeven. DINSDAG 9 AUGUSTUS Vanaf 19.00 uur op het ZDH-terrein aan de Witteweg in Den Hoorn damesvoetbal, parachutespringen en gekostumeerd spuitvoetbal. In het binnenwater aan de Oorsprong- weg in Eierland wordt een sportvis wedstrijd gehouden van 19.00-2100 uur. Aas: worm. In de Hervormde kerk van De Cocks dorp wordt de dia-serie Mooi Texel vertoond, aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 10 AUGUSTUS In de Hervormde kerk van De Cocks dorp geeft de heer Tibaut een dia- vertoning over het leven op de zee bodem, aanvang 20.00 uur. Informatiestand van de gezamenlijke kerken en orgelbespeling van 14.30- 16.30 uur en van 19.00-20.00 uur in de Hervormde kerk van Den Burg. Strandaktiviteiten voor het hele gezin onder leiding van het „Recre-aktief"- team bij paal 9, Hoornderslag. Deel name kostenloos. Op camping De Krim bij De Cocksdorp wordt een volleybaltoernooi gehou den van 19.00 - 21.30 uur. Deelgeno men kan worden in ploegverband van zes man. Opgave vijftien minuten voor de aanvang. Kosten ƒ1,per persoon. Juttersaktie van Seven Up op het strand bij Paal 21, De Koog. Vanaf 14.00 uur op de Groeneplaats en de straten van het centrum van Den Burg folkloristische aktiviteiten met als hoogtepunt een draaiorgelcon cours dat om 14.00 uur begint. Verder demonstraties oude ambachten, optre den boerenkapel, volksdansen etc. Het avondprogramma duurt tot onge veer middernacht. DONDERDAG 11 AUGUSTUS Rondleidingen in de Hervormde kerk van Den Hoorn. In de Hervormde kerk van De Koog wordt aanvang 20.30 uur een zang avond gehouden. Muzikale medewer king van gasten wordt op prijs ge steld. Tijdig aanmelden bij de Schuil hut aan de Parnassiastraat. In dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend geeft de heer Tibaut, diepzeeduiker, een lezing met dia's over het leven op de bodem van de zee, aanvang 20.15 uur. Op het strand van De Koog (paal 20) verzorgt het ,,Recre-aktief"-team strandspelen van 10.00-12.00 uur. Deelname gratis. Van 19.00-21.30 uur worden volleybal toernooien gehouden op camping Het Wouterhok en het ZDH-terrein bij Den Hoorn. Deelgenomen kan worden door ploegen van zes man, die zich een kwartier voor de aanvang moeten hebben opgegeven. Kosten ƒ1,per persoon. Om 19.30 uur begint in de Kikkertstraat te De Cocksdorp een feestmarkt met allerlei ander vermaak. Voor de vele liefhebbers van Draalorgel- muzlek zullen op uitnodiging van de Stichting Texelse Folklore voor de derde maal een aantal draaiorgels naar het eiland komen. Zij nemen woensdagmid dag 10 augustus deel aan een groot Draaiorgelconcours, dat op de Groene plaats voor het Raadhuis gehouden wordt. Zoals gebruikelijk is het ook dit jaar weer eigenaar Jan Zwan van draaiorgel „De Tiet" geweest, die het contact met de deelnemende orgelbezitters heeft ge legd. In principe zullen woensdagmiddag de volgende orgels in het centrum van Den Burg te zien en te horen zijn. „De Boog schutter" van R. A. Raas uit Haarlem: „De Broodvechter" van C. Selie uit Hoorn; „De Drommedaris" van Tj Schenk uit Wijdenes; „De Gouden Leeuw" van J. G. Verhage uit Alkmaar; „De Harmonica" van W. F. Snoerwang uit Den Helder; „De Waterlander" van J. G. Verhage uit Alkmaar en „De Tiet" van Jan Zwan, Texel. „De Gouden Leeuw", „De Harmoni ca" en „De Tiet" deden vorig jaar ook mee aan dit concours. „De Harmonica" slaagde er toen in de eerste prijs naar Den Helder te nemen. Het gehele evenement wordt dit jaar gesponsord door de volgende bedrijven Café „De 12 Balcken", Café „De Karse- boom", „De Spar" (v.d. Slikke), „Tour- in", IJssalon „Het IJsbeertje" en Hotel „De Zwaan". Het concours begint om 14.00 uur. De politie arresteerde in de nacht van maandag op dinsdag vijf Duitse jongelui, nadat was geconstateerd dat zij zich schuldig hadden gemaakt aan joyriding en diefstal uit diverse auto's. Zij worden met het oog op andere criminele zaken, die zij op hun kerfstok zouden kunnen hebben nog verder aan de tand gevoeld. De jongelui (4 jongens en 1 meisje) variëren in leeftijd van 14 tot 23 jaar. Bij hun aanhouding bleek dat zij finan cieel volkomen aan de grond zaten. Door diefstal uit auto's probeerden zij weer geld te verzamelen om naar huis te kunnen komen. Het vijftal was naar Texel gekomen in een oude Opel sta tioncar, waarin men ook de nachten doorbracht. De politie trof bij nadere inspectie van dit vervoermiddel een stapeltje (blijkbaar) gestolen rij- en vis- bewijzen van onbekende herkomst aan. De zaak kwam aan het rollen toen een andere Duitse maandagavond in De Cocksdorp aangifte deed van diefstal van zijn Citroën 2CV. De gealarmeerde politie stelde prompt een onderzoek in en vond het voertuig later in een sloot langs de Oorsprongweg. De eigenaar was er toen al bij. Hij kon de agenten meedelen dat een behoorlijk deel van de inventaris er uit was gehaald en dat hij dit had zien liggen in een oude Opel Stationcar die op een parkeerplaats in De Cocksdorp stond Het onderzoek, dat de politie daarna instelde, wees uit dat de stationcar door vijf Duitse jon gelui werd gebruikt. Toen eenmaal aan getoond was dat een van hen (zonder rijbewijs) een ritje in de gestolen Ci troen had gemaakt, werd het hele gezel schap mee naar het bureau genomen en ingesloten. Dinsdagochtend werd het vijftal nader aan de tand gevoeld. Spoedig bleek dat men de Citroen maandagavond had kunnen meenemen, omdot de eigenaar per abuis de sleutels in het deurslot had laten zitten. Deze waren er door een van de vijf uitge haald en meegenomen nadat de auto op slot was gedaan. Na een paar uur kwam men terug om zijn slag te slaan. De auto werd naar een ander parkeerterrein ge reden en daar werd een gedeelte van de inventaris in de Opel Stationcar ge zet. Een van de vijf had zich vervolgens aan joyriding schuldig gemaakt en was hierbij tijdens een poging om te keren in de sloot langs de Oorsprongweg ge raakt. Hierbij ontstond een behoorlijke schade Spatborden en motorkap werden zwaar gehavend. Na de duik in de sloot had de clandestiene bestuurder zich ijlings uit de voeten gemaakt. Toen de jongelui dinsdagmorgen op het bureau in Den Burg werden onder vraagd, vertelden zij in ernstige finan ciële moeilijkheden te zijn geraakt. Vol gens hun verklaring was de laatste DM 200,die zij bij zich hadden gehad, hen dit weekend ontstolen. Ze hadden ge andere mogelij ij heden meer gezien terugreis naar Duitsland te betalen. aan brandstof voor de Opel te koir? haalden zij de tanks van andere aui leeg. Tegelijkertijd maakten zij zich aan braak schuldig. Toen ze de op parkeerplaats in De Cocksdorp acht gelaten Citroen aantroffen, zagen zij als het redmiddel voor al hun prol men en hadden hun slag geslagen, zaak was, volgens hen, alleen maar de hand gelopen. De politie oorde* het beter het vijftal voorlopig vast zetten om eens na te gaan wat er ven de afgelopen dagen door hen aan minele zaken werd uitgehaald. Per 1 augustus werd wachtmeeq W. v.d. Berg bevorderd tot opperwac meester bij de Texelse Rijkspolitie, is tegelijkertijd benoemd tot comnn dant van het rayon Oudeschild. De milie Van den Berg zal in Den Be blijven wonen. „Opper" Van den Berg werd in zomer van 1958 op Texel gestationee Daarvoor had hij 7 jaar lang het Noo hollandse Wognum als standplaats had. Hij maakte daar deel uit van groep Hoogwoud van le Rijkspolitie, kersverse opperwachtmeester spronkelijk afkomstig uit de Noordoo polder en begon zijn loopbaan bij Rijkspolitie te water. Omdat Van Berg sinds zijn komst op Texel door liefde voor het eiland er niet meer daan wilde, heeft hij ondanks het dat hij zijn diploma's er ruimscho voor had, nooit naar een andere stai* plaats willen solliciteren. In de praktijk zal er bij de bevon ring van de heer Van den Berg weis aan zijn huidige werkzaamheden ver; deren. Doorgaans verving hij opjK wachtmeester Timmer al bij diens wezigheid. Vanaf maat 128 ƒ39,50 Grootste maat heren ƒ59,50 SKiOP den burg SPORT weverstraat di di di „Ulzana's Raid" (Slag om de Apachen- pas) is de woensdag-western van deze week in het City theater. Burt Lances- ter speelt de rol van een blanke spoor zoeker/gids in deze zeer harde film van Robert Aldrich. Een groep Chiricahua Apachen ver laat het Indianen-reservaat, voor een wrede strooptocht door het omringende gebied. Een troep cavaleristen, onder commando van een jonge, idealistische luitenant wordt achter hen aange stuurd. Twee spoorzoekers moeten hen daarbij helpen: één blanke en een Indiaan. De groep Apachen wordt aan gevoerd door Ulzana, een woest en ge tergd heerschap, die een spoor van roof, moord en verkrachting achterlaat. De onervaren luitenant raakt van wat hem onder ogen komt totaal overstuur en is vastbesloten Ulzana te vernietigen. De Chiricahua-aanvoerder is echter even slim als meedogenloos en het is dan ook aan de kalme bekwaamheid van de gidsen te danken dat een slachting wordt voorkomen. Aldrich grimmige western telt enkele schokkende beelden, wanneer- Ulzana's slachtoffers worden gevonden. Het wordt echter nooit als ordinaire sen satie gepresenteerd door een regisseur die ook de keerzijde van de medaille toont. (16 jaar). J. van M. uit Den Hoorn kwam vrij dag op het politiebureau aangifte doen van diefstal van zijn auto. Hij had het voertuig op de parkeerplaats voor het postkantoor aan de Parkstraat gezet, de sleutels er in laten zitten en was ergens een half uur aan de praat geraakt. Toen hij terugkwam was van zijn vervoer middel geen spoor meer te bekennen. Later bleek dat een vriend van Van M. de wagen maar had meegenomen in de overtuiging dat deze anders gestolen zou worden Ds. S. de Roest neemt op zondag 14 augustus afscheid van Texel. Dit ge beurt tijdens een laatste kerkdienst, die gehouden wordt in de Ned. Herv. kerk van Den Burg en om 15.00 uur begint Aansluitend aan deze kerkdienst zal namens een beperkt aantal instanties een kort afscheidswoord worden ge sproken In het verenigingsgebouw „De Schakel" zal hierna gelegenheid zijn om persoonlijk afscheid te nemen van ds. en mevr. De Roest en hun ge zinsleden. MEDEDELINGEN Texelse Boys. De trainingen zijn weer hervat, senioren worden op dinsdag- en vrijda I avonden (19.00 tot 21.00 uur) verwad| de dames op vrijdagavonden (18.00 19.00 uur); de verschillende juniord groepen op woensdagavonden en i doelverdedigers op dinsdagavond (18.00 tot 19.00 uur). Op dinsdag t vrijdag wordt er getraind onder leida van G. Monsma. W. Kiewiet treedt jeugdtrainer op. AV ZDH Het eerste elftal won zaterdagavo: een oefenwedstrijd tegen SVC met 2- Er kwamen in totaal 14 ZDH-spel( binnen de lijnen. Nieuwelingen Ger Pronk (ex WGW) en Hans Steen Heelder) speelden erg opvallend. Zondagmiddag komen de eerste tw elftallen van Dirkshorn op bezoek, arriveren met de boot van 13.35 ui Zowel Dirkshorn 1 als 2 waren vo: seizoen kampioen. Beide tweede elft; len spelen om 14 30 uur. De eerste tea: spelen om 16.30 uur. Op 20 augustus speelt ZDH tegt Tex. Boys 1 en 2 en Twisk 1 en 2 fe men op 27 aug. naar Den Hoorn. Ti SVC Deze week is de seniorentraining S.V. Cocksdorp weer hervat. Op dicl dag en vrijdag worden alle spelers cs 19.30 uur op het veld verwacht. Helal is de nieuw ingezaaide grasmat tijde* de zomermaanden niet onbetreden f|. bleven. Het gevolg ervan is, dat de dJ het de komende winter opnieuw na een slecht veld zal moeten doen. Ge® peuleschil voor trainer en spelers. In Den Burg speelt SVC zondag i\ tegen Tex. Boys. De oefentijden vo de andere teams worden later beke gemaakt. J. W Diep bedroefd deel ik U mede, dat, na een aanvankelijk herstel, nog vrij plotseling is overleden mijn geliefde man Pieter de Waard, echtgenoot van T. Wegman, in de ouderdom van 75 jaar. T. de Waard-Wegman Eierland, 9 augustus 1977, Postweg 48. De begrafenis zal plaatshebben op j vrijdag 12 augustus a.s. na een korte herdenkingsdienst in huis om 2 uur. Vertrek sterfhuis 2.30 uur, waarna om 3 uur de begrafe nis zal plaats hebben op de N.H. begraafplaats te De Cocksdorp. Na afloop van de begrafenis gele genheid tot condoleren in het ge bouw naast de Hervormde Kerk te De Cocksdorp. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2