Voor het weekend Tweede plaats voor Texelse brandweer Doekenspeurtocht Sportviswedstrijd begint om half tien VERVOLG VAN PAG.l Raadsvergadering Goede opbrengst nierkollekte Succes voor Texelse bridgers C ursus haken voor beginners Voetbalprogramma SVO (Z) eervol ten onder Vice-voorzitter FNV naar Texel Cursus maeramé voor gevorderden Burgerlijke stand Koersen vreemde valuta Advertenties Brommers botsten Vernieling Geen Engelse les in herfstvakantie Zuigelingenbureau Artsen Groene Kruis: Tandartsen: Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten De Texelse afvaardiging naar het za terdag in de Arnhemse Rijnhal gehou den zaalvoetbaltoernooi van de Neder landse Brandweer Sport Organisatie heeft kans gezien dit evenement met een verdiende tweede plaats af te sluiten, i In de finalepoule speelden de Texelse brandweerlieden doelpuntloos gelijk te gen een Amsterdams team, dat eerder Apeldoorn met 80 aan de zegekar bond. Omdat Texel in de wedstrijd tegen Apeldoorn een 30 overwinning boekte eindigden de Amsterdammers als eerste en werd Apeldoorn derde. Aan dit toernooi werd in totaal door 22 teams uit geheel Nederland deelgeno men. De wedstrijden begonnen om 10.00 uur en vonden aan het eind van de mid dag tegen 18.00 uur hun beslag. Er werd gespeeld in drie poules waar van de uiteindelijke winnaars de drie finaleplaatsen gingen bezetten. Texel kwam in de derde poule het best voor de dag, door overwinningen op de volgende formaties: Deventer (4—0), Middelburg (30), Bussum (21), Delft (51), Arnhem 1 (20) en Arnhem 2 (1—0). De Texelse ploe.g bestond uit tien man te weten: John Cnossen, Henk Keijser, Wim Moor, Ab Witte, Hans Geus, Piet Roeper, Marius Banda en Piet de Bloois. Als gastspeler voor de aanvankelijk op gestelde Bas van Veen trad Louis Uriot op. Uriot eindigde hettoernooi als duide lijke topscorer van de Texelse ploeg. Als coach van de Texelaars trad Murk van Slooten op. Verwacht wordt dat deze zaalvoetbalwedstrijden die dit jaar voor de eerste maal werden georganiseerd evenals de andere toernooien van de Brandweersportbond (volleybal, onder watersport en atletiek) tot een jaarlijks gebeuren zullen uitgroeien. Ter gelegenheid van de Kinderboe kenweek organiseert de Openbare Bi bliotheek in samenwerking met een aan tal winkels een boekenspeurtocht waar aan alle kinderen van de Texelse basis scholen kunnen deelnemen. Deze boekenspeurtocht wordt gehou den op donderdag 20 oktober. Er wordt om 9.00 uur gestart bij het bibliotheek gebouw op de hoek van de Drijverstraat en Bernhardlaan in Den Burg. Alle kinderen ontvangen bij de start een invulformulier (pen zelf meenemen) waarop bij de finish 28 letters genoteerd moeten zijn. Deze letters kunnen gevon den worden door aan de kinderboeken week deelnemende winkels af te gaan. Deze winkels zijn te herkennen aan een oranje affiche. In de etalages ervan ligt steeds een bibliotheek boek. Het is de bedoeling dat de eerste letters van deze 28 boektitels worden opgeschreven in een daarvoor bestemd hokje op het uit gereikte invulformulier. Als de kinde ren langs alle 28 winkels zijn geweest, vormen de letters samen een slagzin. De formulieren mogen tot 11.30 uur bij de bibliotheek ingeleverd worden. Alle kinderen die een formulier inleve ren krijgen een kleine verrassing. Bo vendien worden onder de deelnemers enkele prijsjes verloot. De sportviswedstrijd die zondag bij „Krassekeet" wordt gehouden begint niet om 10 30 uur zoals in de vorige krant werd vermeld, maar om 9.30 uur. Veelal garandeert de gemeente de be taling van rente en aflossing bij mensen die geld lenen om een woning te kunnen bouwen. Henk Beumkes informeerde of de gemeente daaraan het recht kan ver binden om toezicht uit te oefenen op de gang van zaken bij de bouw. Volgens Beumkes komt het voor dat aannemers plotseling meerwerk in rekening bren gen of de zaak niet behoorlijk afwerken, wat een financiële strop voor de betrok ken particulier kan betekenen Beumkes vond dat iemand die aldus gedupeerd dreigt te raken een beroep op de ge meente moet kunnen doen. Uit het antwoord van de burgemees ter en van wethouder Zuidewind werd niet duidelijk of de gemeente (naast het gewone bouw- en woningtoezicht) in de ze effectief kan optreden. Burgemeester Wie nog burgemeester van Texel wil worden moet snel zijn. Mr. Sprenger deelde desgevraagd mee dat de sollici tatietermijn zaterdag a.s. sluit. De raad benoemde mevrouw Keesom- Karsten en de heren D. Maas, J. S. Keij ser, C. Koorn en J. J. van den Berg op nieuw tot leden van de woonruimtead viescommissie. Beumkes bracht nog eens de wens naar voren dat ook 65-plussers in de commissie worden vertegenwoor digd. Erebaantje Bij de bespreking van de begroting en jaarrekening van de openbare biblio theek stelde Daan Welboren het rijksbe leid ten aanzien van de bibliotheken aan de kaak. De situatie is thans zodanig dat het personeel van de bibliotheek niet behoorlijk kan worden betaald. De ho norering ligt op de grens van het mini mum loon terwijl de funkties toch ver gelijkbaar zijn met die van onderwijzer of kleuterleidster. Het beroep bibliothe caresse wordt nu blijkbaar als een cul tureel erebaantje beschouwd. De kollekte tot steun aan de Nier stichting Nederland bracht op Texel to taal ƒ3.804,84 op, gespecificeerd als volgt: Den Burg ƒ1.637,96; De Koog ƒ261,10; Den Hoorn en De Westen 274,87; Oude- schild ƒ302,71; De Waal, Spang en On- geren ƒ145,40; De Cocksdorp ƒ253,46; Oosterend en 't Noorden ƒ458,71Eier- land ƒ186,19; P.H. polder, 't Horntje en N. en Z. Haffel ƒ154,29; Gerritsland enz. ƒ130,15. Dit weekend werd in pension Nieuw Breda een clubontmoeting gespeeld tus sen de Texelse bridgeclub „Groot Slam" en bridgeclub „De Kaag". Vrijdagavond boekte zo-wel in de A- als de B-lijn de thuisclub het beste resultaat. Na een spannende nek-aan-nek race ging za terdagavond de eerste prijs naar „De Kaag". De afvaardiging die namens deze Zuidhollandse vereniging naar 't eiland was gekomen bestond uit 18 spelers. Het was de tweede maal dat „De Kaag" een bezoek aan Texel bracht. De vrijdagavond gespeelde wedstrijd was een zogenaamde „draaiende mit- chel". In de A-lijn won het echtpaar P. Zevenhoven. De dames Elzinga en Daal der werden hierbij tweede. In de B-lijn' plaatsten de dames Langeveld en Cha- vonnes zich als eersten en was de twee de plaats voor de Kagers. Voor zater dagavond stond een viertallen duplicaat wedstrijd op het programma De leiding hiervan was in handen van J. van Sam- beek. Als beste kwam hierbij het Kager viertal Neelissen-Neelissen-Stokman- Horstman uit de bus. Dit werd op de voet gevolgd door het Texelse viertal Van Sambeek-Van Sambeek-Zevenho- ven-Zevenhoven. Na drie in competitieverband gespeel de clübwedstrijden gaat het echtpaar Bakker in de A-lijn aan kop. In de B- lijn heeft het koppel v. d. Kerkhof-v. Velthuysen de leiding. Alleen voor de cursus haken voor be ginners in De Cocksdorp kunnen zich nog gegadigden aanmelden. De cursus wordt gehouden in het Eierlandsche Huis op donderdagmiddag van 13.30 - 15.30 uur. De cursus start op donderdag 27 oktober a.s.. Opgaven bij mevrouw A Bakker-de Grave, telefoon (02220) 2765. Het voetbalprogramma voor de eerste elftallen van alle Texelse voetbalvereni gingen is (behoudens wijzigingen) als volgt samengesteld: 16 oktober: Texel-St. Adalbert; Oost- huizen-Tex. Boys; Berkhout-De Koog; Oudendijk-Oosterend; ZDH-Huiswaard SDOB-Cocksdorp. 23 oktober: Purmerend-Texol; Tex. Boys-ASV '55; De Koog-Vesdo; v\>ster- end-Andijk; Cocksdorp-Kwadijk. 30 oktober: Texel-Schagen; Strandvo- gels-Tex. Boys; De Koog-WSW; Schel- linkhout-Oosterend; Hauwert-ZDH; Zaanse Boys-Cocksdorp. 6 november: Texel-ZAP; WBSV-Tex. Boys; MOC-De Koog; Oosterend-Berk hout; ZDH-Apollo '68; Cocksdorp- Waard '75. 13 november: Spartanen-Texel; De Koog-Kreileroord; Vesd o-Oosterend Callantsoog-ZDH; ALC-Cocksdorp. 20 november: inhaaldag. Oosterend zaterdag heeft het dit week end tegen (koploper) Schagen op eigen terrein moeten laten afwretcn. Het Texel se team kreeg een 23 nederlaag te ver werken tijdens een wedstrijd waarin het vooral in fysiek opzicht veel sterkere Schagen het spel grotendeels beheerste. Gezegd dient te worden dat de SVO- spelers al het mogelijke hebben gedaan een nederlaag te verijdelen. Het mocht evenwel niet baten omdat ook qua sa menspel Schagen zaterdag de dienst uit maakte. Voorbeeld Het eerste doelpunt was een voorbeeld van de kracht van Schagen. In de tiende minuut was het H. Baares die de bezoe kers op een voorsprong kon zetten. Een hierop volgende counter van Oosterend bracht geen succes, en in deze fase be hoedde SVO-doelman Rob Haak de thuisclub voor een nog grotere achter stand door een paar spectaculaire red dingen. Een vrije trap die Schagen vanaf de rand van het strafschopgebied mocht nemen leidde echter wel tot een doel punt. De maker was opnieuw H. Baares. Oosterend moest daar iets tegenover stellen en deed dit middels goed uitver dedigen door laatste man P. Grisnigt en middenvelder Dirk Trap Versterking Na de hervatting kwamen Kees Hooi schuur en Kees Oosterhof het elftal van SVO versterken. Na een kwartier had dit succes. Jan Brouwer trok de bal voor Ruud Timmer knalde daarop keihard in maar Schagen doelman Bek wist zijn doel tijdelijk schoon te houden. Toen hij de bal liet schieten was het de toegesnel de Dirk Trap die met een knap schot de eer voor SVO kon redden. Halverwege was een terugspeelbal van Jaap Ver doom de oorzaak van het derde Scha gen doelpunt dat alle hoop op een gelijk spel voor SVO weer wegvaagde. Doel man Rob Haak greep mis en een 13 stand was een feit. Zeven minuten voor tijd kon Dirk Trap een pass op Jan Oos terhof geven die na een snelle aktie de stand op 23 bracht. Hoewel Oosterend nog alles deed om een gelijkmaker te forceren bleef het hierbij en floot de goed leidende scheidsrechter Koopman precies op tijd voor het einde van de wedstrijd. Donderdag 3 november komt de heer Wim Spit, vice-voorzitter van de Fede ratie van Nederlandse Vakverenigingen naar Texel, 's Avonds zal hij in de Witte Burcht voor de Texelse leden van de FNV en voor andere belangstellenden het woord voeren. De bijeenkomst krijgt het karakter van een discussieavond waarbij onderwerpen van algemene aard zoals de miljoenennota, prijscom pensatie, loononderhandelingen e.d. aan de orde kunnen worden gesteld. De cursus maeramé voor gevorderden gaat dinsdag 25 oktober a.s. in het Ulo gebouw aan het Schilderend van start. De lestijden zijn van 20.00 - 22.00 uur. Gegadigden kunnen zich nog aanmelden bij mevrouw A. Bakker-de Grave, tele foon (02220) 2765. van 5 tot en met 11 oktober 1977 Geboren: René, zv. Hans P. Hoep en Neeltje J. Verheul; Carel Cornelis Bas- tiaan, zv. Adrianus W. F. van Es en Francisca J. J. van der Wal; Liesbeth, dv. Pieter Brouwer en Trijntje A. Druif; Tom Johannes, zv. Wilhelmus G. Witte en Catrina A. M. Schoo; Martijn Chris- tof Jozef, zv. Martinus J. Smit en Maria H. de Porto. Ondertrouwd: Rudolf A. M. Buijsman en Anna C. Veeger; Jacobus T. A. Hoo- genbosch en Anna J. Kooger; Petrus J. Gieles en Christina P. M van den Berg. Westduitse marken 100 ƒ104,75 Franse francs 100 49, Belgische francs 100 6,72 Zwitserse francs 100 ƒ104,75 Zweedse kronen 100 49, Oostenrijkse schillingen 100 14,80 Amerikaanse dollars 1 2,40 Engelse ponden 1 4,20 Italiaanse lires 10.000 26,50 Op het fietspad van het Schilderend botsten woensdag om 11.00 uur twee bromfietsers. De van Oudeschild ko mende R. A. van B. (16) werd aangere den door iemand uit Druten, die zojuist de rijweg was overgestoken en geen vrije doorgang verleend. Het bleef bij materiële schade. Onbekend enhebben zich 's nachts vermaakt met materieel, dat de firma Wijnands in gebruik heeft nabij paal 28 voor kustverdedigingswerken. Een shovel en een bulldozer werden in be weging gezet. Een wisselstroomdynamo raakte defect, wat een schadepost van ƒ800,betekent. In verband met de herfstvakantie ben de bejaarden op dinsdag 18 okta geen Engelse les. Er kunnen overig nog enkele deelnemers worden schreven. De zuigelingen, die aan de beurt; worden op het bureau verwacht op tijden, waarop hun eigen huisarts; ting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Siebinga, dinsdag 18 oktot om 14.00 uur. Dokter Barnard, woensdag 19 oktot om 13.30 uur. Sinds enige dagen worden ook op Texel telefonisch advertenties verza meld voor een 'Algemeen toeristenboek' dat in maart zal worden uitgegeven. In het bijzonder toeristische bedrijven wor den hiervoor benaderd. Het „Algemeen toeristenboek" (een uitgave van Groen Groen) wordt niet verstuurd of ver spreid, maar ligt ter inzage bij VVV- kantoren in het land. De VW Texel ad viseert een ieder met haar contact op te nemen alvorens te besluiten een adver tentie in dit „toeristenboek" te plaatsen. Uitsluitend voor spoedgevallen. Van vrijdagavonds 20.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. WAVERIJN, Den Burg, tel. (02220) 2016'. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 20.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. GROOTHUIS, Marelstraat 8, Den Burg, tel. (02220) 2996 Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 16 oktober 1977 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur dhr. Veldhuis ('s avonds 19.30 uur uitzending via De Lichtboei) De Cocksdorp 10 uur ds. Hoekstra Den Hoorn 9.30 uur ds. J. de Roo uit Den Helder De Koog 10 uur ds. R. Boerma uit Tilburg De Waal 11 uur ds. J. de Roo uit Den Helder Oosterend 9.30 uur dhr. Molenaar Oudeschild 11 u. de heer Molenaar GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur dhr. Fuykschot uit Zaanstad. Nevendienst voor de oudere kinderen. 19.30 uur dhr. Fuykschot Oosterend 9.45 uur ds. De Boer 17.00 uur ds. De Boer GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Kuitse Uitzending via „De Lichtboei" ROOMS-KATHOLIEKE KERK weekend 15 en 16 oktober 1977 Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei" zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild zopdag 10.45 uur Den Hoorn: zondag 9.15 uur De Cocksdorp zaterdag 19.30 uur Oosterend: zondag 19.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgbouw Jonker straat, Den Burg. 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie DONDERDAG 13 OKTOBER In gebouw De Schakel te Den Burg spreekt mevrouw Racké (Sherazade) uit Den Haag over haar werk voor het damesblad Libelle. Aanvang 20.00 u. Bijeenkomst Munten- en Ansichtenclub in de Raadskelder. Aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 14 OKTOBER In hotel „De Lindeboom-Texel" wordt een informatieavond van de biolo- gisch-dynamische voedselkring ge houden. Aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 15 OKTOBER Om 13.30 uur begmt bij hoeve Padang (H. de Lugt) in Eierland een ploeg- wedstrijd georganiseerd door de Ver. van Oud-leerlingen der lagere land bouwschool. ZONDAG 16 OKTOBER De sportvissersclub Texel houdt tussen 9.30 en 12.30 uur een viswedstrijd bij de Krassekeet. MAANDAG 17 OKTOBER De padvinders van Scouting Texel ha len vanaf 19.00 uur oud papier op. Route Beatrixlaan. Tusen 14.00 en 16.00 uur is de Hervorm de kerk te Den Hoorn opengesteld voor bezichtiging. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel ge houden. Aanvang 20.00 uur. Toegang ƒ1,50, kinderen ƒ1, DINSDAG 18 OKTOBER Om 14.00 uur start bij de Schuilhut in De Koog een kerkentocht langs enige mooie kerken van Texel. Zo mogelijk zorgen voor eigen vervoer. In de Hervormde kerk van Den Hoorn wordt op het Scheuer-orgel geconcer teerd door J. M. Eilander, organist te Zwolle. Aanvang 20.15 uur. Toegang gratis. Na afloop is er een kollekte voor het restauratiefonds van de kerk. In de LTS-kantine begint om 20.00 uur een voordracht door P. J. Eyer over het onderwerp „Muziek door de eeu wen heen". WOENSDAG 19 OKTOBER Tussen 14.00 en 16.00 uur is de Her vormde kerk te Den Hoorn openge steld voor bezichtiging waarbij men de toren kan beklimmen. VASTE DATA Iedere dinsdag om 20.00 uur repetitie van het orkest „Musica Texla" o.l.v. Dyo Wassink in het Fanfaregebouwtje aan de Witte Kruislaan. Nieuwe leden altijd welkom. Iedere woensdag om 14.30 uur bejaar- densoos Den Hoorn in dorpshuis De Waldhoorn. Iedere donderdag 14 30 uur bej aarden soor De Cocksdorp in het Eierland sche Huis. Iedere zaterdagmiddag 16.00 uur trai nen in de Dennen. Start bij camping Dennenoord aan de Grensweg. TEXELAARTJES Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Voor Texe laartjes op rekening wor den ƒ2,50 adm.kosten be rekend. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boekhandel) en onder nummer 1,50 meer. Alles inclusief 4% BTW. AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die ge- i bruik maken van de ru briek „Texelaartjes" worden verzocht de kos ten gelijk te voldoen. Bij j het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen ƒ2,50 ad- ministratiekosten in re- kening gebracht. Administratie T.C. I 20 oktober ledenverga- dering Industrie NVV Te koop aangeb. Buta- gasgeyser, in goede staat. Thijsselaan 122, tel. 3112 Te koop puikbeste aard appelen, Eigenheimers. Sjef Beers, Lieuwstr. 51, tel. 3861 Voor de echte Zuid-Holl. Goudse kaas naar het Kaasschuurtje, Kogerstr. 11, Den Burg. Deze week: Vs kg belegen kaas 4,75. Tevens meer dan 30 soor ten buitenlandse kaas Op alle CONAC AKKU'S geeft automobielbedrijf H. J. M. Spijker b.v. 35*/® korting en 2 jaar garan tie. Depót Texel, tel. (02220) 3512 Gaat U op vakantie? Loop dan eerst even bin- nen bij de RABOBANK Iedere zaterdagmiddag van 2-5 uur Schoonoord singel 4 geopend. Antiek van de Twee Paardjes Wij rijden dinsdag a.s. gas met de merken Shell, Calpam en Esso. Verh.bedrijf Bruining, Brink 6, De Koog, tel (02228) 333 Voor het slijpen van za gen, ook Widia zagen, kunt u naar Houthandel A. v.d. Vis B.V. De Wieringer fotogra fen maken bruidsreporta ges in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, telefoon (02279) 1482 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl tel. (02230) 13252 Alle soorten van (TOP)- LENÏNGEN met en zon der onderpand Agent schap Rijkspostspaarbank hypotheken. Jan Dekker, Assurantiën Bernhard laan 89. (02220) 2833 De Bolder, Wezenland no. 1, Den Burg, telefoon (02220) 3141 Wij kunnen voor u tegen aantrekke lijke prijzen de hieronder genoemde werkzaamhe den verzorgen: het bekleden van meu belen (antiek, klassiek en modem) alsmede het op maat maken van buiten zonwering, (Markiezen). de reparatie van uw tuinmeubelen, tenten, windschermen, zodat u in het komende voorjaar hierover direkt kunt be schikken. het opnieuw bekleden van autokussens of repa ratie hiervan. 9 machinale houtbewer king. 0 zagen slijpen 0 inbinden van boeken en tijdschriften, inlijsten van platen, schilderstuk ken, borduurwerk, diplo ma's enz. Wij zijn u gaarne van dienst en doen u vrijblij vend, indien gewenst, Schriftelijk prijsopgave. Homelite kettingzagen, waterpompen en opslag- maaiers. Machinaal ket- tingsljpen. F. P. Koom, Grensweg 388, tel 2931 Telefoon 2575 voor alle vloerbedekking. Arke, Den Burg Vermist onze kater, geel-zwart gestreept. Cy- persachtig. Gaarne be richt na 18.00 uur Fam. v.d. Burg, tel. 3909 De Worsteltent gedurende de herfst kantie elke dag geope Auto-motorenonderd: en plaatwerk tegen laagste prijzen. Du: store De Nederlanden Voorburggracht 285, Nrd.-Scharwoude, (02260) 2171, 3087, Wegens vakantie sloten van 15 fm 22 tober. Rijwielhandel Troost Te koop: mooi ene merrieveulen. Tel. (02! 3840 (na 19.00 uur). - Weer een abonnerj op „de Hoornder"? Si dan een tientje op te rek. nr. 46.99.99.81 Amro Bank Den Burg De Worsteltent is gedurende de herfst kantie elke dag geope Staat ter dekking si* boekdwergbok. (02226) 497 Onderlinge Rund? verzekering „Texel"._ Voor alle meldingen af te voeren vee vooi verzekering: tel. (02! 2087. Bij geen gete (02220) 3434 Te koop aangeb. schachts weefgetouw, z.g.a.n. bergmeubel staande schemerlamp 7.30 uur (02228) 226^ Wegens vakantie sloten. Smederij P Wit, van 14 oktober 24 oktober Te koop in primas verkerende caravan. (02220) 2401 Te koop een P* voederbieten en aardappelen (Irene). Huisman, Ongeren 4, 2395

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2