Adelbert door Texel verslagen met 3-1 „Een illusie armer" Alleen goed spel in eerste helft mmmn FEUILLETON MFC-SVO (Z) 5-0 Berkhout-De Koog 14 Oosterend verloor terecht van Oudendijk Eerste punt voor Cocksdorp Tevoko verrassend naar winst Zaalvoetbal Klaverjasclub „De Zwaan" Schaakclub ..En Passant" „De Snoek" won mistige sportviswedstrijd ©Gffiö0QGH) TIMMER'S BAKKERIJ Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 18 oktober 1977 Dat Texel een 31 overwinning be haalde op St. Adelbert was te danken aan een goed gespeelde eerste helft. Dat Texel over de wedstrijd als geheel niet erg tevreden was, was dan ook te wijten aan de uitermate zwak gespeelde tweede helft. Dat was een verschijnsel dat zich vorige week tegen Bergen ook voordeed. Texel moest wegens vakantie Jan van Bennekom missen. Zijn plaats werd in genomen door Albert v.d. Hoven Texel begon de wedstrijd erg verras- send. Marius Banda trapte af en speelde naar Louis Uriot. Deze gaf een lange bal op Henk Jan Klok, die terugkopte op Marius Banda. Die de bal liet stuiten en toen met een strak schot Texel, zon der dat een Adelbertspeler de bal had aangeraakt de leiding gaf: 10. Gesteund door deze snelle voorsprong i zette Texel Adelbert onder zware druk. Opnieuw was het Marius Banda, die vooral de le helft erg gevaarlijk was, dichtbij een doelpunt. Zijn schot kon slechts met veel geluk gestopt worden. Na 20 min. spelen was het opnieuw raak. Gert Pansier plaatste de bal via een vrije trap breed op Klaas Dirk Koorn Deze ondernam een solo tot aan de achterlijn, waarna hij een klokgave voorzet gaf aan Henk Groen, die laco- niek raak kopte: 20. Gert Pansier moest hierna met een dijbeenblessure het veld verlaten. Jan de Lugt ging rechtsback spelen en Peter Kikkert rechtsbuiten. Texel bleef goed doorgaan en vooral Louis Uriot verzette enorm I veel werk op het middenveld. Na een half uur spelen was het Jan de Lugt, die de bal uit een corner hard langs de Adelbert-keeper kopte' 30. j Na de rust hetzelfde spelbeeld als te gen Bergen. Een slecht spelend Texel, dat zich door St. Adelbert in de verde diging liet drukken en zelf niet meer aan aanvallen toekwamen. Slechts met de nodige paniek en een grote dosis geluk kon men stand hou den. Een kopbal van een speler van St. UITSLAGEN Zaterdag 15 oktober Afdeling Noordholland MFC-Oosterend (Z) 50 Junioren Tex. Boys 2-HRC B4 0—2 Oudesluis Bl-De Koog BI 51 JVC Cl-Tex. Boys Cl 0—0 Helder C2-Tex. Boys C2 150 WGW C5-De Koog*Cl 3—1 Cocksdorp Cl-ZAP C 3 3—4 Zondag 16 oktober Afdeling Noordholland Texel-St. Adelbert 31 Oosthuizen-Tex. Boys 20 Berkhout-De Koog 14 Oudendijk-Oosterend 30 ZDH-Huiswaard 40 SDOB-Cocksdorp 11 Tex. Boys 2-WGW 4 1—3 DWOW 2-Tex. Boys 3 4—1 ZDH 2-Helder 6 7—0 WGW 7-ZDH 3 5—1 JVC 5-De Koog 2 2—1 Junioren HRC A3-Tex. Boys Al 5—4 Dames Tex. Boys-Oosthuizen 13 Tex. Boys 2-Zaandijk 2 01 Adelbert belandde via de lat in de han den van keeper Vaars. Schoten van St. Adelbert gingen net naast of over. Het wachten was op een doelpunt van St. Adelbert en dat kwam een kwartier voor tijd uit een goede aanval: 31. Met de wedstrijd van vorige week in het achterhoofd vreesden de supporters van Texel het ergste, maar tot hun ge ruststelling beperkte Texel de schade tot dat ene doelpunt en zodoende voor de vijfde maal ongeslagen te blijven. Door deze overwinning krijgt Texel weer aansluiting bij de kop van de hoofdklasse, maar a.s. zondag wacht de zwarte uitwedstrijd tegen Purmerend. Tegen koploper MFC heeft Oosterend een gevoelige maar verdiende neder laag geleden. In de eerste helft kon de score nog beperkt blijven en Oosterend kreeg ook wel kansen, maar deze kon den niet in doelpunten worden omgezet Na 15 min brak op rechts de buiten man van MFC razendsnel door, gaf voor en de midvoor kon makkelijk sco ren. Oosterend bleef het proberen, maar er kwam niets uit. Na de rust, in de eerste 10 minuten hetzelfde beeld met een mooie kans van Ruud Timmer, die doorbrak maar net overschoot. Dit maakte Oosterend blijkbaar moedeloos, want vanaf dat moment was de eenheid weg en kon MFC met vier goede doel punten het karwei afmaken. Jan Oos terhof kreeg vlak voor tijd van Maarten Drijver nog een goede voorzet, maar de bal kwam verkeerd op zijn schoen en verdween naast het doel. De laatste minuten werden plichtmatig uitge speeld en Oosterend keerde opnieuw met lege handen huiswaarts. De Koog heeft een onverwacht grote overwinning behaald op Berkhout. De prestatie was nog groter, omdat trainer Hermes niet over een volledig elftal kon beschikken (blessures). De Koog kwam de eerste 25 min. onder zware druk te staan, maar Berkhout bleek niet in staat om deze goede kansen te benutten. Na het stormachtige begin van Berk hout slaagde De Koog er geleidelijk aan in zich te herstellen. Eerst in de slotfase van deze eerste helft kon De Koog zijn tegenstander enigszins in de verdedi ging drukken. Voor de rust werd er echter niet gescoord. In de tweede helft nam Berkhout de leiding. De rechts buiten trok de bal voor vanaf de ach terlijn en een opkomende middenvelder schoot hard en onhoudbaar in. De Koog maakte al snel gelijk door Ben Molanus, die een hoekschop van Richard Brandsma uitstekend inkopte' 11 Vijf min. later kwam De Koog al op 12, weer door Ben Molanus, die erg attent was bij een schot dat via de paal terugketste. Hij kopte de terug springende bal onhoudbaar in. Berk hout kreeg hierna nog enkele goede kansen, maar hier werd te slordig mee omgesprongen. Met een snelle Koger uitval bediende Richard Brandsma Wil lem van Heeringen, die eerst twee ver dedigers omspeelde en daarna de bal beheerst langs de uitkomende keeper plaatste: 13. In de resterende 10 min., waarin Berkhout al duidelijk aange slagen was, bracht Jan List na een uit stekende solo de eindstand met een kei hard schot op 14. Een fel spelend Oudendijk hield de punten thuis tegen een zwak spelend Oosterend. Oudendijk en SVO begon nen hun wedstrijd op een zwaar en mistig veld, wat duidelijk in het nadeel was voor SVO. Vele passes mislukten vanaf het middenveld naar de voor hoede. Daarbij kreeg SVO gelijk al een klap te verwerken in de tweede minuut. De linksbuiten mocht vrij doorgaan en wist er een corner uit te slepen. Die werd goed genomen en uitstekend inge kopt door de rechthalf. SVO probeerde wat terug te doen, maar kon de goede richting niet vinden. Oudendijk kreeg wat meer vat op het middenveld en wist dat goed uit te buiten .Over rechts speelde de rechtsbuiten zich goed vrij en vanaf de rand van het strafschopge bied noteerde hij met een fraai schot in de linkerbovenhoek de tweede treffer voor Oudendijk: 20. Na de rust probeerde SVO de bakens wat te verzetten, wat ook wel enigszins lukte, maar kreeg daarbij weer een domper te verwerken. De eerste de beste aanval van Oudendijk werd om gezet in een doelpunt, waarbij zij enigs zins geluk hadden. De rechtsbuiten schoot op de lat en de terugspringende bal ging via de rug van keeper Koning over de lijn: 30. SVO begon na deze tegenvaller nog zwakker te spelen en geloofde er niet meer in. Er werd nog een Oudendijk-speler het veld uitge stuurd, die probeerde de goed spelende K. de Vries met 'n grove sliding te stop pen. SVO putte daar wat moed uit, maar maakte er toch niet veel meer van. F. Bakker legde daarbij wel een grote ijver aan de dag, maar zag dat zijn medespelers slecht waren te berei ken. J. de Vries ging ook mee naar vo ren, maar zag zijn schoten naast of overgaan. Cocksdorp heeft in de uitwedstrijd tegen SDOB een verdienstelijk gelijk spel behaald en daarmee het eerste punt. Cocksdorp, dat door enkele om zettingen in het elftal een betere indruk maakte, nam al in de 7e minuut een voorsprong. Na een goed genomen vrije trap wist A. Veen Cocksdorp de leiding te geven. SDOB ging wat meer in de aanval, maar de SVC verdediging gaf geen krimp. In de tweede helft kwam SDOB sterk opzetten, maar behalve een zestal cor ners leverde hun aanvallen niets op. Pas 5 min. voor tijd kon SDOB voorals nog na een misverstand in de SVC-ver- dediging de gelijkmaker scoren. MEDEDELINGEN S.V. De Koog Training. De training voor de b- en c-pupillen is met ingang van deze week op woensdagmiddag om 16.30 uur. Voor de a-pupillen blijft dit op woensdag avond om 18.30 uur. De training van de b- en c-jumoren is in het vervolg op donderdagavond om 19.15 uur. J. v. B. Het eerste damesteam van Tevoko heeft zaterdagmiddag verrassend ge wonnen van Effect uit Egmond aan Zee. Het team, dat basisspeelsters Annelies Joostcn en Gerie Conijs miste, kon in de eerste twee sets niet overtuigen, maar wist in de tweede fase van de wedstrijd goed terug te komen. Tevoko 6 won gedecideerd van HCSC uit Den Helder (30). Tevoko 3 en Te voko 5 speelden tegen elkaar, waarbij het derde damesteam verzuimde te la ten zien dat het tot een goede partij volleybal in staat is. Dat Tevoko 1 een zware dobber zou hebben aan Effect stond van te voren vast. Het Texelse team verscheen niet in de basisopstelling en speelde in het begin van de wedstrijd nogal chaotisch. Gelukkig moest ook Effect eerst even acclimatiseren, zodat de score in de eerste set gelijk op ging. Na een voor sprong van 72 moest Tevoko de set uiteindelijk met 1416 uit handen ge ven. In de tweede set werd Tevoko min of meer van het veld gespeeld (615). De Effect-aanval draaide op volle toe ren, terwijl ook de harde serve voor veel punten zorgde. Dat de Tevoko- dames over een goede wedstrijdmen taliteit beschikken, lieten ze in de derde set weer eens zien (1512). Na deze re vanche was het met Effect eigenlijk ge daan. In de vierde set was nog sprake van een felle strijd (159), maar in de vijfde en beslisende set stortte het team uit Egmond aan Zee in elkaar (156). Een verdiende 32 uitslag voor Tevoko 1. De zege van Tevoko 6 kwam eigenlijk alleen in de derde set in gevaar. Na met 1511 en 154 de eerste twee sets ge wonnen te hebben, liep bij de stand 105 één der speelsters een enkelbles sure op. Daar er geen wisselspeelsters waren, leek de wedstrijd verloren. Ge lukkig was de blessure niet van ernstige aard, zodat de set toch nog uitgespeeld en gewonnen kon worden' 159 Tevoko 3 maakte er tegen Tevoko 5 een slappe vertoning van. Het dames team, waarvan verwacht wordt dat het hoog in de tweede klasse zal eindigen, faalde zaterdag op nagenoeg alle fron ten. Een alèrt reagerend Tevoko 5 maakte daar goed gebruik van door onverwacht twee sets en dus één wed- strijdpunt af te snoepen. Setstanden 15—8, 12—15, 15—10, 9—15 en 15—11. Uitslagen le klasse Van der Meer-Cor Dubbeldik 1 16 Texelse Boys 1-J.K.M. 03 Topido-De Zwaan 14 2e klasse Cor Dubbeldik 2-Jelleboog 10 F.C. Vergiet-S.V. Amro Nioz-Smullies Bar 12 3e klasse Texel veteranen 1-Texelse Boys 3 41 Texelse Boys 2-Texel vet. 2 81 Oosterend 3-De Spyker 1 30 De Spyker 2-Oosterend 2 31 Programma Woensdag 19 oktober 18.30 uur Texel vet. 2-Tex. Boys 3 19.10 uur Brandweer-Nioz 20.00 uur F.C. Knudde-Cor Dubbeldik 2 20.50 uur Rab-Oosterend 3 21.30 uur 't Kompas-Van der Meer Tijdwaarneming: S.V. Amro. Commissiedienst: W. C. Witte Donderdag 20 oktober 18.30 uur De Spyker 2-Texelse Boys 2 19.10 uur Gempo-Oosterend 2 19.50 uur Oosterend 1-Topido 20.40 uur Texelse Boys 1-Casino 21.30 uur Badhotel-F.C. Vergiet Tijdwaarneming: Smullies bar Commissiedienst: H. J. Pennings. Na de tweede plaats van vorige week behaalde het koppel Dijkcr-Koomen nu een eerste plaats met 7250 punten; goe de tweede was het koppel Barhorst- Huisman met 7054 punten. In het to taalklassement bezetten deze twee kop pels ook de eerste twee plaatsen. Uitslag 2de avond punten resp. marsen A. Dijker-mevr. Koomen 7250 4 Barhorst-mevr Huisman 7054 2 M Witte-M. Boogaard 6908 3 Th. van Hoorn-H. Lek 6863 4 Echtpaar H. Zijm 6777 Totaalstand A. Dijker-mevr. Koomen 14.190 5 C. Barhorst-mevr. Huisman 13.521 4 Th. van Hoorn-H. Lek 13.456 4 Echtpaar H. Zijm 13.445 3 Dames Vermuë-Timmerman 12.896 5 Th. en J. Witte 12.746 4 Joop Rommets verloor wat „schle mielig" van J. Vlaming; hij gaf n.l. in gewonnen stand een paard weg. Ook H. Elzinga verspeelde voordeel tegen K. J. de Haan. Ondanks 2 pluspionnen kreeg G. van Es zijn opponent niet op de knieën, na bijna 6 uur spelen incas seerde Vittali opgelucht het halve punt. Nadien werd de partij Terpstra-van Es vooruitgespeeld, waarin Van Es blun derde K. Kuip ontfutselde P. Corne- lisse een toren door een paardvork. J. Dros verloor voor de derde maal in successie nadat hij een remisevoorstel had afgewezen. J. Hoogerheide liet A. Terpstra vergeefs stormlopen; er zat voor Terpstra niets anders op dan in de gehate remise te berusten. Jeugdschaken weer op 28 oktober 3.30 uur in de R.S.G En Passant II speelt op 22 oktober om 14.15 uur in De Zwaan tegen Aarts woud III. Uitslagen A: M. Vittali-G. van Es V* A. Terpstra-J. Hoogerheide VtVz A. C. Bakker-J. Dros 10 G. van Es-A. Terpstra 01 B.: H. Elzinga-K. J. de Haan afg. C.: K. Kuip-P. Cornelisse 10 B. Dekker-A Veltkamp 10 J. Rommets-J. Vlaming 01 J. Vlaming-Chr. Kuip 01 Algemene competitie R. Maas-C. Witte 10 J. v. Heerwaarden-P. Bergman 01 J. Witte-J. v. Heerwaarden 10 Chr. Kuip-R. Maas 10 De sportviswedstrijd Texel-De Snoek werd gehouden bij de Krassekeet in zeer dichte mist. De vissers van de over kant wisten met z'n negenen in totaal 952 cm naar boven te halen en de 14 Texelse vissers in totaal 1180 cm. Wat het gemiddelde voor de Snoek bracht op 105,8 cm per visser; voor Texel was dat 84,3 cm. In het totaal stonden er 30 vis sers aan de dijk. Twee vissers hadden in drie uur zelfs niets gevangen. Na loting kwam A. Maat in aanmerking voor de verliezers- prijs. Een mooie standaard was be schikbaar gesteld door H. Spigt van Ho tel De Zwaan, alwaar de prijsuitrei king geschiedde. De volgende wedstrijd van de Sportvissersclub Texel is op zondag 30 oktober van 8-10 uur v.m. Reddingboothuisje De Cocksdorp. Het is de laatste van de serie om het kam pioenschap van Texel 1977. iHiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiii door Leida Graafland nillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllilllllllllllllllllll!l||||l|l|IIH wagentje naar het naburige stadje en loopt door de winkelstraat. Ze heeft ge luk: er is een hobbyzaak, die ook heel wat heeft voor schilders: palet, pense len, olieverf, doekjes, paneeltjes ze kan kiezen De eigenaar van de zaak, kennelijk zelf een amateurschilder, ad viseert haar. Hij heeft een beschaafde stem, niet het bekende Brabantse accent. Het valt Jossa vrij direkt op, het doet weldadig aan weer eens A B.N te horen. Niet da.t ze iets heeft tegen het Bra bantse dialect, vast niet. Maar ze heeft al zo lang geen zuiver Nederlands meer gehoord. Het enige, wat de man in zijn winkel niet in voorraad heeft, is een ezel. Maar dat is geen probleem. Jossa wordt uit genodigd mee te gaan naar achteren, waar de kamer herschapen blijkt te zijn in een atelier. Een zijmuur is vrijwel geheel weggebroken en in plaats daar van is glas gekomen. Er is veel licht en nu de zon schijnt, staat het atelier in een glans van goud. Met kennersoog be kijkt Jossa de doeken en paneeltjes. Ze ziet een half afgemaakt naakt en hui vert, haar gezicht afwendend. De man biedt haar gedurende haar verblijf in Arten een van zijn schildersezels in bruikleen aan. Nee, geen geld. „Ge- schouwt u het maar als service van de zaak", voegt hij er lachend aan toe. Terug in de winkel betaalt Jossa het gekochte. De man gaat mee naar buiten en deponeert de ten dele gedemonteerde ezel in de auto en steekt dan zijn hand uit, die Jossa wat aarzelend drukt. „Veel plezier", wenst hij. „En als u iets te koop hebt, laat u het me dan zien, ja? Ik krijg wel eens een kunstkenner in mijn zaak". Terwijl Jossa terugrijdt, denkt ze: wonderlijke man. Vraagt niet eens: waar verblijf je, maar geeft meteen een van zijn ezels mee in bruikleen. Zonder kos ten. Ongecompliceerde mensen in dit deel van ons land. Gelukkig, dat die er nog'zijn. Nog diezelfde middag trekt ze er op uit. Met haar wagentje probeert ze zo dicht mogelijk bij het bosmeertje te ko men en sleept dan de attributen erheen. Ze voelt ineens een onweerstaanbare drang om te werken. Als ze alles naar haar zin heeft staan, begint ze te teke nen. Eerst wat hoofdlijnen. Ze neemt die éne hoek, waar de verschillende nuances groen zo tot hun recht komen. Met aan de voet het water. Weldra is ze verdiept in haar werk, zonder te letten op de tijd. Mengt kleuren en vergelijkt cp een proefstukje hout de verschillen Dat is een Bruin, dat trékken kan Echte Bakker K»#" tot ze meent de juiste tint gemixt te hebben. Zo gaat ze verder, uren achter een. Tot het licht wat minder wordt, om dat de zon achter de hoge sparren weg zakt. Om dan tot de konklusie te komen, dat het bij zessen is. Haastig pakt ze in, het al ten dele beschilderde paneel voor zichtig in de bagageruimte leggend. Morgenvroeg meteen verder, dan heeft ze goed licht, omdat dan de zon van de ander kant komt. In huize Verduurdonk is men net be gonnen met de maaltjd. Jossa veront schuldigt zich vanwege het te laat zijn, maar Maria wuift haar excuses weg: „Schuif maar gauw aan, de soep is nog heerlijk warm". Na enkele dagen is het al een beetje in het dorp bekend, dat de zwijgzame juffrouw, die bij Maria en Fons Ver- durdonk in pension is, schildert. Een paar arbeiders uit het dorp, in dienst bij Staatsbosbeheer, hebben haar zien zitten achter een schildersezel. Bij het grote bosven. Jossa zelf weet het niet en als ze het al zou weten, zou het haar nau welijks interesseren. Ze is ineens be zeten van het schilderen: de oude inspi ratie is er weer en zodoende vergeet ze alle ellende van het verleden, dat eigen lijk nog zo dicht achter haar ligt, maar dat nu wat sneller vervaagt tot een ver re, eens beleefde nachtmerrie. Omdat ze overdag bezig is, slaapt ze 's nachts be ter en voelt zich 's morgens uitgerust. Ze is ook al een avond beneden geweest om mee de verjaardag van een der kin deren te vieren. Beleefdheidshalve. Ma ria Verduurdonk beschouwt Jossa al min of meer als huisgenote, Al is het weke lijkse pensiongeld, dat Jossa prompt maadagsmorgens betaalt, mooi meege nomen. Maria beschouwt het bovendien als een bevestiging van het feit, dat de gasten het bij haar altijd bijzonder goed hebben, want er is in het dorp momen teel bij niemand meer een gast, enkel bij Maria en Fons. Een betere reklame is niet mogelijk. In oktober heeft Jossa haar schilderij klaar. Ze is er redelijk tevreden over. Daarom wil ze het laten inlijsten en rijdt daarvoor naar de schilder in het stadje. Hij bekijkt zwijgend haar pro- dukt, zet het ergens neer, waar de licht val gunstig is en doet dan enkele passen terug om het nauwkeuriger te bekijken. 'En knikt enkele maken. „Machtig", zegt hij eerlijk; „u schildert niet vandaag voor 't eerst. Hebt u al eens geshowd?" Jossa glimlacht even, hoofdschuddend. „Ik doe het voor m'n plezier. Wilt u het voor me inlijsten?" „U verkoopt het zeker niet?" vraagt de man, haar onderzoekend aankijkend. Daar heeft Jossa eigenlijk nooit aan gedacht. Hij is kenner, dat staat wel vast, omdat hij zelf ook schildert. In een opwelling vraagt ze: „Wat is 't waard?" De man denkt enkele ogenblikken na. „Twee en een half honderd wil ik er zo voor geven, maar als u denkt, dat het te weinig is, wil ik proberen het voor u te verkopen tegen tien procent". Het valt haar behoorlijk mee, maar ze wil het niet kwijt; er zal altijd een her- inering blijven aan dit eerste doekje na haar geestelijke déconfiture. Bewijs van wederoprichting uit de diepte, waarin ze terechtgekomen was. Ik ben mezelf hierdoor weer enigszins, weet ze nu. Dus schudt ze haar hoofd. „Ik wil het niet kwijt. Wilt u het laten inlijsten? Bijpas sende lijst?" „Zo nu wilt. Mag ik het dan een paar dagen in de etalage plaatsen?" Hij be kijkt het paneeltje nog eens en consta teert dan: „U hebt 't niet gesigneerd. Mag ik uw naam weten of bent u hier incognito?" Jossa denkt even na. Tenslotte ant woord ze: „Zet er dan enkel onder: Jos sa. Dat is mijn voornaam; mijn achter naam doet er weinig aan toe". Dan kooDt ze nog in zijn winkel wat ze denkt nodig te hebben en glimlacht, als ze de man hoort zeggen: „Ik zal het behandelen, alsof het mijn eigen levenswerk is, Jos sa". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5