Texel won fraai met 1-3 van Purmerend Tex. Boys liet het afweten van het raadhuis ZDH 2 versloeg koploper SRC 5 Goede start van En Passant 2 Zaalvoetbal ©6 0030050 Sluitingswandeltocht Eerste overwinning SVC De Koog won opnieuw Klaverjasclub „De Zwaan" TIMMER'S BAKKERIJ Belangrijke telefoonnummers Oosterend kansloos tegen koploper Andijk (14) Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 25 oktober 1977 I Ill Texel heeft opnieuw kans gezien een moeilijke wedstrijd met een overwin ning af te sluiten. De uitwedstrijd die de eilanders zondagmiddag tegen Pur merend speelden eindigde in een mooie en verdiende 1-3 overwinning. De Texelse ploeg kwam vooral condi tioneel veel sterker uit de bus terwijl ook de inzet teqen Purmerend opti maal was. De Texel-doelpunten kwamen zon- dagmidag op naam van Jan van Benne- kom, Jan de Lugt en Klaas Dirk Koorn. In de middenlinie van het eilandelijke team was vooral het goede spel van Al- bert van der Hoven opvallend. Aan hem was het te danken dat het middenveld van de Purmerenders zwak voor de dag kwam. Vooral de motivatie van de Texel spe lers was een bepalend onderdeel van de ontmoeting. Men bleek er van het begin af aan van doordrongen te zijn dat het een zware en moeilijke wedstrijd zou worden. Zeker omdat alle voorgaande wedstrijden tegen Purmerend van de laatste drie jaar op nederlagen waren uitgelopen. Voorzichtig Op een zwaar veld begon Texel, dat Jan van Bennekom weer in de basisop stelling had, erg voorzichtig. Men liet Purmerend het spel maken en probeer de zelf met de bekende snelle uitvallen gevaarlijk te worden. De Texel defensie had erg veel moeite met de beweeglijke voorhoedespelers van Purmerend, maar naarmate de wedstrijd vorderde kreeg Texel meer vat op het spel. Marius Ban- da was tweemaal dicht bij een doelpunt. Tweemaal kon de Purmerend keepei4 een kopbal met veel moeite over de lat tikken. Aan de andere kant kon keeper Vaars een schot dat door een Texel spe ler van richting werd veranderd maar amper buiten de palen werken. Tot de rust bleef de wedstrijd gelijk opgaand. Vijf minuten er na was het Texel dat een verdiende voorsprong nam. Een fraaie combinatie tussen Louis Uriot en Marius Banda werd door Jan van Ben nekom met een goed schot in de rech ter benedenhoek afgerond. Beter spel Na deze 01 score begon Texel steeds beter te spelen. De achterhoede van de ZDH 2 heeft zondagmiddag in Scha- gen kans gezien het tot dusver ongesla gen SRC 5 met 01 te kloppen. De in Schagen gespeelde wedstrijd is een eve nement geworden dat het aanzien meer dan waard was en waarbij de Hoornders bijzonder goed voor de dag zijn geko men. Hoewel het Hoornder team een aan tal betere spelers aan ZDH 1 moest af staan heeft het zich (met een aantal ex tra verdedigers) goed geweerd. Het doel punt werd uiteindelijk gescoord door Willibrord Bakker die een strafschop goed benutte. Van het begin af aan was duidelijk dat ZDH 2 het alleen zou redden door de tegenstander in de verdediging bezig te houden en dan met uitvallen doelrijpee kansen te creëren. SRC begon met een sterk offensief maar kreeg geen reële scoringsmogelijkheden. De strafschop die ZDH 2 tenslotte de winst bracht werd werd gescoord in de dertigste mi nuut van de eerste helft toen een eilan delijke aanval in het strafschopgebied met de hand werd gestopt. De tweede helft werd de strijd keihard met veel overtredingen die niet al te overtuigend door de scheidsrechter werden bestraft. ZDH won de wedstrijd uiteindelijk door de inzet en de afgesproken techniek die goed uitgevoerd werd. Uitblinkers in het ZDH team waren doelman Kees Bakker en voorstopper André Bakker. eilanders speelde erg kort zodat Pur merend niet veel kansen kreeg. Op het middenveld schakelde Albert van der Hoven zijn direkte tegenstander volledig uit. Opnieuw bewees deze Oudeschilder onderwijzer een goede aanwinst te zijn. Albert van der Hoven is sterk aan de bal, combineert goed en blijkt conditio neel erg sterk. Louis Uriot was het, die bij Texel vaak de snelle aanvallen op zette. Een kwartier na de rust bereikte een goede pass van Marius Banda de vrijstaande Jan de Lugt die onhoudbaar 02 scoorde. Texel verslapte niet, maar ging sterk door en toonde zich vooral in collectief opzicht erg sterk. Mooi doelpunt Het zou tot de dertigste minuut van de tweede helft duren voordat het mooi ste doelpunt kon worden geregistreerd. Klaas Dirk Koorn was de maker en alle fases van deze goal kwamen op zijn naam. Koorn begon een solo vanuit de achterhoede. Hij passeerde op zijn weg naar het Purmerenddoel vijf spelers en scoorde toen met een onhoudbaar schot. Een 03 stand was een feit en Texel speelde een gewonnen wedstrijd waarin Purmerend nog een late tegengoal wist te maken. Die kwam vijf minuten voor tijd, waarmee de eindstand 13 was na een wedstrijd waarin Texel erg sterk spel toonde. UITSLAGEN ZATERDAG 22 OKTOBER 1977: Junioren: Texel BI-Helder BI WGW B4-Texel B2 ZDH BI-De Koog BI WGW C3-Texel Cl ZAP Cl-Tex. Boys Cl HCSC C4-Texel C2 ZAP C2-Tex. Boys C2 De Koog Cl-Helder C3 Wiron Cl-Cocksdorp Cl Texel C3-WGW C6 ZONDAG 23 OKTOBER 1977: Afdeling Noordholland: Purmerend-Texel Tex. Boys-ASV '55 De Koog-Vesdo Oosterend-Andij k Cocksdorp-Kwadijk Zeemacht 2-Texel 2 Tex. Boys 2-HRC 6 Texel 3-Helder 5 BKC 4-Tex. Boys 3 Cocksdorp 2-Zeemacht 4 SRC 5-ZDH 2 ZDH 3-D WOW 4 Texel 4-Kaagvogels 5 De Koog 2-Helder 7 Junioren: ZAP BJ-Tex. Boys BI ZAP B2-Tex. Boys B2 Dames: Tex. Boys 2-Alkm. Boys 2 5—1 3—3 3—3 2—2 1—2 0-^ 6—2 4—4 2—13 3—1 1—3 0—1 1—0 1—4 3—1 0—1 4—2 6—2 3—0 1—3 0—1 0—5 0—0 0—5 1—1 6—1 6—0 dan gaat het uw gezondheid voor de wind! Als laatste evenement van het jaar wordt door de Texelse wandclsportver- eniging 't Gouwe Boltje op zondag 6 no vember de NHWB sluitingswandeltocht gehouden. De tocht waarvoor de uiterste voorin schrijfdatum op 29 oktober is gesteld gaat van start bij vakantiecentrum Den- ncnoord. Het inschrijfgeld bij voorinschrijving bedraagt voor senioren ƒ2,50. Junioren (tot en met 15 jaar) betalen dan ƒ2, Leden van de wandelsportvereniging krijgen een korting van 50 en 25 cent. Inschrijven bij de start is in alle gevallen ƒ1,duurder. Men kan ook inschrijven tegen organisatiekosten. Dit betekent dat men resp. ƒ1,50 en ƒ1, betaalt maar na afloop geen herinne ring ontvangt. Voorinschrijvingsadressen zijn: H. L. Ploeger, Beatrixlaan 66, Den Burg, tele foon (02220) 3971 en C. A. de Grave, Westermient, Den Burg, telefoon (02220) 3552. Cocksdorp heeft zondagmiddag tegen Kwadijk de eerste overwinning van dit seizoen kunnen laten noteren. SVC be ëindigde de in een sportieve sfeer ge speelde ontmoeting met een 31 zege. De Cocksdorpers hebben hiermee aan getoond in de lift te zitten nadat de eer ste wedstrijden in nederlagen waren ge ëindigd en men vorige week gelijk speelde. Kwadijk had in het begin van de wed strijd het initiatief maar verder in de wedstrijd waren het toch de SVC-ers die de. toon aangaven. Vooral tegen het eind van de eerste helft was dit het geval Door goed doorzetten wist Kwa dijk de overigens uitstekende defensie van SVC te verslaan en 10 aan te te kenen. Cocksdorp ging na deze achter stand nog feller spelen en na enkele uit stekende kansen onbenut te hebben ge laten was het vlak voor de rust toch raak. L. Saai schoot van dichtbij raak. De tweede helft toen Cocksdorp de wind tegen had was tamelijk gelijk opgaand, al kreeg het SVC middenveld meer greep op het spel. Daardoor zou SVC, zij het was gelukkig, toch een voorsprong ne men toen de linksback van Kwadijk, de bal uit een voorzet van R. Westdorp, achter zijn keeper deponeerde. Ge steund door deze voorsprong bleef SVC het inititief houden al probeerde Kwa dijk de eilanders onder druk te zetten, waardoor deze wat meer ruimte kregen. Ze maakten daar knap gebruik van en het was M. Boon die met een niet on houdbaar afstandsschot Cocksdorp uit eindelijk naar 31 schoot. SVC behaal de hiermee een verdiende zege en kan daardoor de voetbaltoekomst weer wat zonniger tegemoet zien. Op eigen terrein heeft De Koog zon dagmiddag kans gezien Vesdo met 10 te verslaan. Deze uitslag was het resul taat van een tamelijk rommelige wed strijd waarin de Kogers zich volledig hebben ingezet. Met een beetje meer geluk was de einduitslag nog duidelijker in hun voor deel geweest. Ben Molanus had pech met een kopbal tegen de lat en een lob van Ton Zwaneveld ging net naast het doel. De Koog is door deze overwinning opnieuw dichter bij de kopgroep terecht gekomen. Hoewel de Kogers van het begin af aan duidelijk sterker waren bood de eerste helft weinig interessants voor het pu bliek. De eilanders kwamen na tien mi nuten toch nog tamelijk fortuinlijk op 10 toen een in het nauw gedreven Vesdo verdediger de bal hard in eigen doel schoot. De Koger defensie speelde erg onrustig maar hield de zaak deson danks goed dicht. In de tweede helft, na een harde toespraak van de trainer, toonde De Koog veel meer inzet Vesdo probeerde met alle mogelijke middelen de gelijkmaker te produceren Hierdogr kon De Koog met enkele uitvallen goede kansen creëren. Kansen van Ben Mo lanus en Ton Zwaneveld liepen echter op niets uit. In de slotfase ontsnapte De Koog nog aan een gelijkmaker toen uit een scrimmage de bal op de paal werd geschoten. Vesdo slaagde er echter niet in doelman Jan Dekker te passeren. De clubavond van de klaverjasclub leverde deze week een overwinning op voor het (gelegenheids)koppel Merks- Dros dat een puntentotaal van 7661 ver zamelde. Het was hiermee veruit het hoogst. De gebroeders Witte waren met 4 het hoogst bij de marsen. Het nieuwe koppel M. Witte-M. Boog aard behaalde 7208 punten en klom hierdoor naar een tweede plaats in het totaalklassement. A.s. vrijdag wordt de eerste ronde gespeeld voor het kampioenschap van Texel. Men kan zich tot 8 uur op geven in hotel De Zwaan, waarna met een wordt begonnen. Uitslagen: pnt. m. C. Merks-C. Dros 7661 3 A. Witte-M. Boogaard 7208 2 Echtp. K. v. d. Veen 7072 3 Th. en J. Witte 6865 4 J. Veeger-C. Bakker 6486 2 Stand: pnt. m. A. Dijker-mevr. Koomen 20.390 6 M. Witte-M. Boogaard 19.907 8 C. Merks-C. Dros 19 643 7 Th. en J. Witte 19.607 8 Barhorst-mevr. Huisman 19.490 4 Uitslagen: le klasse: 't Kompas-Van der Meer 37 Oosterend 1-Topido 62 Texelse Boys 1-Casino 42 2e klasse: Brandweer-Nioz 02 Knudde-Dubbeldik 2 02 Badhotel-Vergiet 51 3e klasse: Texel vet. 2-Tex. Boys 3 03 Rab-Oosterend 3 14 De Spyker 2-Tex. Boys 2 13 Gempo-Oosterend 2 04 Programma: Woensdag 26 oktober: 18.30 u.: De Spyker 1-Texel vet. 2 19.10 u.: Brandweer-FC Knudde De overige wedstrijden vervallen in verband met de televisieuitzending van Nederland tegen België. Tijdwaarneming: Tex. Boys 2. Commissiedienst: F. Schellinger. Donderdag 27 oktober: 18.30 u.: Texel Bl-Tex. Boys 2 19.10 u.: Amro-Jelleboog 20.00 u.: Nioz-Vergiet 20.50 u.: Tex. Boys l-'t Kompas 21.40 u.: Oosterend 2-Tex. Boys 3 Tijdwaarneming: De Spyker 1. Commissiedienst: C. Kok. In ccn tegenvallende wedstrijd heeft Texelse Boys zondag geen kans gezien het bezoekende ASV '55 goed partij te geven. De ploeg uit Venhuizen kon uit eindelijk met een 01 zege naar de overkant terug waarmee men een des- illusioneerd Texelse Boys op het eiland achter liet. De 01 nederlaag die de Boys zon dagmiddag leed kon uiteraard niet ko lossaal genoemd worden. Het betekent wel dat de ploeg nog steeds zonder pun ten onder aan de ranglijst van de twee de klasse B staat. Als enig excuus is hierbij aan te voe ren dat door het ontbreken van Nico Zoetelief (operatie) en Hans de Beer (blessure) het team opnieuw in een an dere opstelling voetbalde. Wind mee De eerste helft met de straffe wind mee, tegen de meer agressieve ASV-ers, werd veel te gehaast getracht het doel van ASV onder druk te zetten. Door die haast waren de passes veel te onzuiver waardoor de ASV verdediging meestel geen moeite had het gevaar tijdig te be zweren. Kansjes kwamen er voor de Boys wel doch de afwerking liet te wen sen over. Een daverend schot van Koos Witte had 'n beter lot verdiend doch de ASV keeper reageerde uitstekend. Aan de andere kant liet ook ASV zich niet onbetuigd. Fel op de bal jagend wisten ze de Boys achterhoede vaak voor pro blemen te zetten. Hier stak Theo Legier- se in goede vorm en kon de Boys-keeper door goed uitlopen enkele gevaarlijke momenten tijdig bezweren. Veldspel In de tweede helft met tegenwind kwamen de Boys tot beter veldspel. Al snel in deze periode kreeg Frans Witte, na een goede voorzet van Frits Schrama, een uitstekende schietkans. Echter ook nu weer te veel haast waardoor de bal hoog over het doel in het niet verdween. ASV zette het Boysdoel hierna, door het wmdvoordeel, onder stevige druk en trachtte ook met verre schoten tot suc ces te komen, maar echt gevaarlijk kon den ook zij niet worden. Na een kwar tier spelen hadden ze toch succes toen 1—0 1—0 1—0 0—1 %-V» 0—1 1—0 0—1 Bakker Politie (02220) 2644 Ambulance (in geval van onge- Brandweer (02220) 2066 lukken met betekenend lichame- lijk letsel (02220) 2011. de Boys verdediging vergat in te grij pen. A. Toorkent maakte zich hierna handig vrij, omspeelde ook nog de uitge lopen keeper en had toen geen moeite meer om te scoren. Ondanks lofwaardi ge pogingen aan weerskanten bleef het bij dit ene doelpunt. In een aantrekkelijke wedstrijd is Oosterend tegen een goed spelend An dijk kansloos ten onder gegaan. Beide ploegen werkten hard, maar Andijk had vanaf het begin de wedstrijd stevig in handen. Reeds voor de rust had de ploeg al een 20 voorsprong opgebouwd. De thuisclub kwam via een penalty wat dichterbij, maar kon niet voorkomen dat Andijk ook na de rust nog twee keer scoorde. Al meteen na het beginsignaal zette Andijk het Oosterend-doel onder druk. De Oosterend verdedigers hadden grote moeite met de goed opgezette Andijk aanvallen. Goal Na ongeveer een kwartier spelen brak H. Lub op links door en schoot hard in. Doelman Koning wist in eerste instantie een doelpunt te vookomen door de bal weg te stompen, maar de geheel vrij staande J. Laan kreeg de bal voor zijn voeten en deed wat van hem verwacht werd. Het eerste doelpunt was daarmee gescoord. Toch kreeg ook Oosterend in de beginfase wel goede kansen, vooral via Fnts Bakker, die zich als beste SVO- man ontpopte. Maar juist op het mo ment dat Oosterend leek gelijk te ko men kopte N. Lute de tweede goal voor Andijk in de touwen. Na de rust kreeg Oosterend opeens meer mogelijkheden Andijk liet zich terugdringen en er ont stonden gevaarlijke situaties voor het doel van de Noordhollanders. Penalty Frits Bakker brak door de goed spe lende Andijkdefensie en kon alleen via een overtreding gestopt worden. Ooster end kreeg dan ook terecht een penalty toegewezen, die door Jan de Vries in een doelpunt omgezet werd. Door deze goal kreeg Oosterend hoop op een beter re sultaat maar al spoedig kreeg Andijk het spel nog beter onder controle. Toen C. Ruiter uit een corner keihard in schoot was het met de thuisclub gedaan. Plichtmatig werd de wedstrijd uitge speeld en in de slotfase kwam Andijk zelfs nog op 41 door een goal van H. Lub. MEDEDELINGEN VAN B. EN VV. Woonruimte: een schaars artikel Ditmaal een praatje over woonruimte, een artikel waaraan helaas nog steeds een tekort bestaat. En dat is dan de re den, waarom er nog altijd regels bestaan voor de verdeling. Om te beginnen moet worden bena drukt, dat de Woonruimtewet 1947 voor Texel nog volop van kracht is; voor het in gebruik nemen van woonruimte is dus een vergunning van het gemeente bestuur nodig. Bij het beleid is uitgangspunt voor de gemeente, dat alle woningen, die in ge bruik zijn of waren voor permanente be woning, die woonfunktie ook zullen be houden. Huurwoningen zijn in onze gemeente als regel eigendom van de Woningbouw vereniging. Om van deze vereniging lid te worden moet men op Texel wonen. De toewijzing geschiedt op een zg. fifty- fifty basis, wat wil zeggen, dat de helft van de woningen wordt „toegewezen" door de Woningbouwvereniging, waar bij als belangrijkste richtsnoer het rang nummer van inschrijving geldt, en de andere helft door de gemeente op basis van urgentie. Koopwoningen vallen uiteen in twee groepen, namelijk die met een koopprijs tot 160 000,en die met een prijs daar boven, In het eerste geval wordt een woonruimtevergunning verleend wan neer men economisch gebonden is aan Texel, in het andere geval (koopwonin gen met een „kale" koopprijs boven dat bedrag dus) is een dergelijke vergun ning niet nodig. Dat betekent echter nog niet, dat de gemeente met deze categorie geen enkele bemoeiing heeft. In de eer ste plaats moet de gemeente beoordelen of de prijs inderdaad boven ƒ160 000, ligt en verder is altijd nog van toepas sing de zg. gebruiksverordening, die permanente bewoning voorschrijft. In alle gevallen luidt daarom het advies: neem eerst contact op met de gemeente. In principe zullen personen die van de overkant komen moeten aantonen, dat zij economisch gebonden zijn aan Texel, bijv. door een arbeidscontract voor ten minste één jaar over te leggen. Kunnen zij dat niet, dan zullen ze pas na een jaar in aanmerking komen voor perma nente woonruimte. Deze regel is nodig, omdat er elk jaar weer na de zomer per sonen op Texel achterblijven die hier een seizoenbaan hebben gehad, daarna niet langer bij hun werkgever gehuis vest worden en zich dan melden als wo ningzoekenden. Verder komt het in de praktijk nog al eens voor, dat een inwoner zijn eigen pand verkoopt aan iemand van buiten Texel en dan komt vragen om een huur woning, meestal dus van de Woning bouwvereniging. Door deze methode zou er dan weer een woning van de voor raad verloren gaan. Daarom geldt voor deze gevallen de regel, dat geen beroep kan worden gedaan op een woning, die zoals dus bij de Woningbouwvereni ging is gebouwd met overheidssteun. Personen van 65 jaar en ouder zullen een aanvraag kunnen doen voor een be jaardenwoning, maar toewijzing bij voorrang zal in deze omstandigheden niet mogelijk zijn. Het gebeurt ook, dat een pand na aan koop niet direkt permanent wordt be woond, maar de eigenaar dit eerst een of meer zomers verhuurt aan gasten. Dit is niet toegestaan. In het vervolg zal de eigenaar van een leegstaande woning in elk geval na 3 maanden worden uitge nodigd voor een gesprek en hem zal worden meegedeeld, dat leegstand niet langer dan een half jaar kan worden ge tolereerd, tenzij deze termijn noodzake lijk bijv. in verband met verbou wing verlengd moet worden. Er wordt op gewezen, dat het gemeentebe stuur in ieder geval bij leegstand langer dan 6 maanden gebruik kan maken van de bevoegdheid tot vordering. Op het aanvraagformulier voor een woonruim tevergunning zal voortaan een verkla ring worden opgenomen, dat het pand uitsluitend voor permanente bewoning zal worden gebruikt. De vergunning zelf is 30 dagen geldig; daarna kan bij bij zondere omstandigheden verlenging plaats vinden, maar na een half jaar komt de vergunning te vervallen. Tevens moet worden opgemerkt, dat inwoners van 65 jaar en ouder, die bijv. een dienstwoning moeten verlaten, geen beroep kunnen doen op een met over heidssteun gebouwde huurwoning, maar wel op een bejaardenwoning. Een raad aan degene die zijn woning verkoopt is nog, niet een onherroepe lijke leveringsdatum in de koopakte op te nemen zolang men niet zeker is dat op die datum vervangende woonruimte beschikbaar is. Het gemeentebestuur kan geen enkele garantie geven, dat in zulke gevallen voor een andere oplos sing kan worden gezorgd. Het bovenstaande betreft de hoofdlij nen, waarop in bepaalde gevallen een verfijning kan worden toegpast. Natuur lijk zijn deze regels niet altijd even pret tig voor de betrokkenen, maar we moe ten wel bedenken, dat deze hard nodig zijn om een eerlijke verdeling van dat schaarse artikel woonruimte mogelijk te maken. Wanneer men plannen heeft om een (andere) woning op Texel te verkrij gen, kan geen beter advies worden gege ven dan: Kom in een vroegtijdig sta dium praten met de afdeling huisvesting op het raadhuis (kamer 209) en onder neem vooral geen definitieve stappen, voordat bekend is dat het gemeentebe stuur aan de plannen medewerking kan verlenen.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5