„Toon karakter en lever heftig verzet B en W geeft verkeerde voorstelling van zaken „Overkoepeling" houdt open dag Brief van Teso aan Gemeenteraad: Wapen van Texel" nèt groot genoeg voor apotheek.... nadere motivering veerdienststandpunt Ondernemers in brief aan C.D.A.: rr TEXELSE^COURANT Weer munitie gevonden Groot succes voor GVT VERVOLG VAN PAG Nieuwe burgemeester VERVOLG VAN PAG. 1 DINSDAG 8 NOVEMBER 1977 TEXELSE COURANT In een brief waarin duidelijk boosheid en teleurstelling doorklinkt hebben de Texelse ondernemersorganisaties hun verontrusting uitgesproken over de hou ding van de CDA-fraktie zoals tot dusver getoond in de veerdienstkwestie. Zij gaan er daarbij kennelijk van uit dat de beslissing van wethouder Jook Nauta om zich uit te spreken voor het in de vaart brengen van een 100 pae dubbel dekker vooral is veroorzaakt door de houding van zijn fraktiegenoten. Zodat zij vrezen dat de hele CDA-fraktie zich in de raadsvergadering van vanavond voor het enkeldeksschip zal uitspreken. In hun brief aan de CDA-raadsleden zeggen de ondernemers dat het 100 pae-schip een schijnoplossing is. Zij verwijzen naar de TESO-rapporten en verwijten de raadsleden dat zij door het stemmen voor een enkeldekker de werk gelegenheid bedreigen. „Dat de hogere overheden er op uit zijn om van Texel een natuurreservaat te maken en op deze manier bepaalde politieke beloften in te lossen, behoort voor u geen reden te zijn om die lijn te volgen. Het zou van karakter getuigen als u zich daartegen heftig zou verzetten". Straks niets te verwijten De brief vervolgt: ,,Zelfs als dat verzet zinloos lijkt dient u te tonen over nuch ter verstand te beschikken en zich uit sluitend uit te spreken voor maatregelen waarvan u weet dat deze ook op langere termijn gezien voor de Texelaars de beste zijn. Als u zich nu schaart achter SUPPORTERD NAAR AZ 67-GO AHEAD EAGLES Voor de laatste keer zal zaterdag avond a.s. door de Reizenboetiek een supportersreis worden georganiseerd: naar de wedstrijd AZ 67- Go Ahead. Vertrokken wordt met de boot van 18.05 uur. De terugreis wordt gemaakt met de kotter TX88. Boekingen kunnen nog worden gedaan tot vrijdag a.s. „DE VROUW IN DE POLITIEK" ,,De vrouw in de potitiek" is een van de onderwerpen die zal worden aange sneden op de open dag van het Over koepelend Orgaan van Texelse Vrou wenorganisaties op dinsdag 22 novem ber a.s. Spreekster is mevrouw Gerda Mollema-Hageman. Door de VOS-cur- sus is zij voor veel vrouwen op Texel geen onbekende. De open dag, die in hotel ,,De Lindeboom-Texel" wordt ge houden, begint om 9.30 uur. Om 12.30 uur is de lunch en om 13.30 uur begint een voordracht van Nel van Laren: Westfriese humor. De sluiting is om 15.30 uur. De kosten voor de hele dag (dus in clusief de lunch) bedragen 7 15,— voor uit te betalen. Tot 14 november is het mogelijk om in alle dorpen op de onderstaande adressen een kaart te ko pen. Na 14 november gaan de resteren de kaarten naar mevrouw H. Prins, Weverstraat 48 waar men dan eventueel ook nog terecht kan. De adressen: De Cocksdorp: mevrouw B. Monen- Waldus, Kikkertstraat 10; Oosterend: mevrouw J. C. Eelman-van Kan, Koetebuurt 12; De Waal: mevrouw A. C. Plaatsman van Til, Hogereind 18; De Koog: mevrouw A. M. Winter-de Visser, Orchismient 55; Den Hoorn: mevrouw L. Bruin, Heren straat 18; Oudeschild: mevrouw L. Visser-Spaan, Loodssingel 42; Den Burg: mevrouw J. M. Prins- Vrouwe, Weverstraat 48. Cf rem TwarL'Jixfli In bd harL. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Oplage 5500 exemplaren. Uitgave: Langeveld De Rooij B.V. Postbus 11, Den Burg, telefoon (02220) 2741. Redactie: Harry de Graaf, Pelikaan- weg 75, Texel, telefoon (02228) 266 en Wessel Post, Burdetstraat 17, Den Burg, telefoon (02220) 3543. Advertentieteksten voor de krant van dinsdag moeten uiterlijk vrijdag ochtend om 12.00 uur in ons bezit zijn; voor de krant van vrijdag: woensdagochtend 10.00 uur. Advertentietarief: 40 cent per mm hoogte per kolom excl. 4% btw. Abonnementsprijs 710,55 per kwar taal 70 cent incasso; los 45 cent. Banken: Amro Bank nr. 4699.17.636 Robobank nr. 3625.01.742 NMB nr. 6734.60.398 Postgiro 652 het meerderheidsstandpunt van B. en W., heeft u de hogere overheden straks niets te verwijten. U hebt het immers zelf gewild?" Tenslotte wordt gewezen op het strij dig zijn van de 100 pae dubbeldekker met het recreatiebasisplan. Het thans door B. en W. gewenste schip is te klein om de voor 1985 geplande aantallen toeristen te kunnen vervoeren, terwijl het door TESO gewenste schip dat ook op langere termijn in staat is het ver voersaanbod te verwerken slechts enke le miljoenen guldens duurder is. ,,Welk belang is er mee gediend dat u TESO de aanschaf van dit schip belet?". De Explosieven Opruimingsdienst heeft aan Texel de handen vol. Haast elke week laat zij de mijnopruimings- dienst van de Marine naar het eiland komen om daar aangetroffen munitie onschadelijk te maken. Zondag brachten enkele jongens een in takt zijnd granaatje naar het politie bureau; het was gevonden bij het Jan Ayeslag. Bij paal 28 werd een zeer groot projectiel aangetroffen, dat vandaag of morgen ook zal worden opgeruimd. De politie is zeer erkentelijk voor de correcte wijze waarop dergelijke muni tievondsten telkens worden gemeld. Het is echter zaak dergelijke spullen niet aan te raken. Markeren met een opval lende vlag of stok wordt wel op prijs gesteld. VASTE DATA Iedere woensdag om 14.30 uur bejaar- densoos Den Hoorn in dorpshuis De Waldhoorn. Iedere donderdag 14.30 uur bejaarden- soos De Cocksdorp in het Eierland- sche Huis. Iedere zaterdagmiddag 16.00 uur trai nen in de Dennen. Start bij camping Dennenoord aan de Grensweg. Iedere dinsdagmiddag trimuur in de Dennen. Plaats: eerste parkeerplaats rechts aan de Nattevlakweg. Aan vang 14.00 uur. Tijdens de afgelopen zaterdag in Tuitjenhorn gehouden turn wedstrijden voor B-teams hebben de afvaardigingen van de gymnastiekvereniging Texel zo wel bij de jongens als de meisjes succes sen geboekt. Aan deze wedstrijden namen in totaal 80 meisjes en 13 jongens deel. Ria Gris- nigt eindigde bij de meisjes op een erg eervolle derde plaats en de goed op dreef zijnde Danielle de Lussanet werd vierde. In het klassement bij de jongens eindigde Ruud Zoetelief als eerste. Gerko Praamstra werd derde. Tot 12 jaar Deze B-wedstrijden werden dit jaar voor de eerste maal gehouden en waren speciaal bedoeld voor het aankomend talent tot 12 jaar. Bij de meisjes bleek de balk het toestel dat het meest van de zenuwen vergde. De Texelse meisjes kwamen echter goed voor de dag. Ria Grisnigt werd op dit onderdeel derde met een score van 7,90 punten. In de totaalrangschikking eindigde zij ngt een totaalstand van 29,15 punten. Óp de di verse toestellen betekende dit de vol gende serie: brug 6,10; paardsprong 7,85; balk 7,90; vrije oefening 7,30. De serie die Danielle de Lussanet verzamel de betekende een belofte voor de toe komst. Met haar vierde plaats hield zij gerenommeerde namen ver achter zich. Haar score was: 6,50; 7,25; 7,20 en 7,90 en in totaal 28,85. Ook de andere Texelse meisjes eindig den zeer goed. Karin Schermer verza melde 24,15, Marian Coevert 26,05, Monique Schermer 23,95 rn Anka Cou- tinho 25,55. Superioriteit Bij de jongens ging het nog iets beter, al dient gezegd te worden dat het aantal deelnemers hier slechts 13 was. Ruud Zoetelief toonde hier zijn grote superiori teit door op vier van de vijf toestellen eerste te worden en eenmaal tweede. In het totaalklassement was zijn voor sprong bijzonder groot. Hij werd eerste met 36,50 (nr. 2 had 33,60) met de serie: ringen 7,20; brug 7,25; rek 7,50; lange mat 7,00 en paardsprong 7,55. Gerko Praamstra werd eervolle derde met een totaal van 29,20. Zaterdag a.s. (12 november) zijn de voorwedstrijden voor de kringkam pioenschappen waaraan waarschijnlijk ook door een Texelse afvaardiging deel genomen gaat worden. Het TESO-bestuur is het on eens met de voorstelling van za ken die de meerderheid van het _flllgge van B. en W. aan de raad heeft gestuurd als pleidooi voor het in de vaart brengen van een enkeldekker voor 100 personen auto's. TESO rekent voor dat het investeringsvoordeel bij het kie zen van een dubbeldekker voor 190 auto's op langere termijn maar liefst f51 miljoen bedraagt, een verschil dat van zeer grote in vloed zal zijn op de tarieven. In deze gisteren verzonden brief, een laatste poging van TESO om de raad voor zijn standpunt te winnen, wordt het verwijt geuit dat het college nooit werkelijk over de veerdienstproblematiek heeft willen discussiëren. ,,ln de schaarse bijeenkomsten over deze zaak werden raad van com missarissen en directie alleen maar gehoord", aldus het be- struur. Zoals bekend moet in de raadsvergadering van vanavond de beslissing vallen. Het bestuur wijst in de brief op de grote betekenis van nauwkeurige bestu dering van de problemen, ondanks de gecompliceerdheid. „Uw beslissing is van groot belang voor de toekomst. U veroordeelt de eilandbewoners en de gehele vervoersgemeenschap tot het dragen van een enorme last of u kiest voor een op de continuïteit gerichte evenwichtige maatschappelijke ontwik keling". Stilzwijgend De raad van commissarissen steld dat het TESO standpunt door een gedeelte van het college van B. en W. wordt on derschreven en stilzwijgend wordt on derschreven door de overige collegele den. Dat laatste wordt afgeleid uit het feit dat nooit kritiek is geleverd op de door TESO verstrekte gegevens en waarop de onderneming de besluivor- ming heeft gefundeerd. Alle informatie van TESO staat het gemeentebestuur en de hogere overheid al bijna 14 maanden ter beschikking. Kleinere dan de door TESO gewenste schepen werken kostenverhogend en bovendien is TESO niet tot financieren in staat als de capaciteit over tien jaar opnieuw moet worden aangepast. „On afhankelijk van wie de veerdieflSTexploi teert, zal gekozen worden voor de meest bedrijfseconomische oplossing. Ook de overheid zal in de besteding van de gemeenschapsgelden de financieel meest verantwoorde beslissing nemen. Financiering Het TESO-bestuur laat weten dat on dersteuning van zijn beleid door de ge meenteraad van enorm belang is voor de financiering van het schip. „Uw steun zal het vertrouwen van de finan ciers versterken, terwijl wij hieraan grote waarde hechten om voor een investe ringspremie (ca 23% van de bouwkos ten) in 'aanmerking te komen. Dat laatste is van groot belang voor de ta rief-ontwikkeling. Waarbij het TESO- bestuur verwijst naar de „Nota van in lichtingen" die in mei van dit jaar naar B. en W. werd gestuurd en die nu ook nog eens aan de raadsleden persoonlijk is gegeven. Dringend Afgezien van een enkel raadslid, zo stelt het bestuur, heeft niemand de moeite genomen informatie in te winnen bij TESO. De raad van commissarissen constateert eveneens dat zij nimmer de gelegenheid heeft gehad met het colle ge van B. en W. over de problematiek van gedachten te wisselen, waarna een dringend beroep op de raad wordt gedaan de zaak alsnog met de nodige zorg te behandelen. Tot het in de aanhef van dit artikel genoemde investeringsverschil komt TESO door de eenmalige investering van 735 miljoen voor de 190 pae-dubbel- dekker te stellen naast de tweemaal 33 miljoen voor twee enkeldekkers van 100 pae's plus 18 miljoen gekapitaliseerde bijkomende lasten. De commissarissen schrijven bereid te zijn vóór de vergade ring van heden hierop en op de andere feiten die nu en in het verleden te berde zijn gebracht door TESO nadere toelich ting te geven. Het besluit van Drs. Gerrit Lely om „Het Wa^pen van Texel" (voorheen Olympic) te kopen om er zijn apotheek te vestigen heeft in brede kring verba zing of bewondering gewekt. Er vanuit gaande dat voor het pand toch wel om streeks vier ton moet zijn neergeteld en dat daarbij nog de kosten komen van een forse verbouwing, moet de apothe ker wel bijzonder veel vertrouwen in de toekomst hebben. In een gesprek net de heer Lely blijkt dat inderdaad het geval te zijn. Hij ziet het wel zitten op Texel, ondanks de deining die zijn plotselinge vestiging op het eiland heeft veroorzaakt. Hij gaat er vanuit dat de atmosfeer spoedig zoda nig zal zijn dat hij de huisapotheken van de bestaande artsen kan overnemen en daarmee de gewenste basis aan zijn be drijf kan geven. Niet te groot De veronderstelling dat het ca 250 vierkante meter grote hotel-café-restau- rant onnodig groot is voor het onder brengen van een apotheek is een mis vatting. Bij de verbouwing zal de bene denverdieping worden ingedeeld in een publieksruimte, uitvulruimte, ruimte voor magistrale receptuur (het bereiden van geneesmiddelen), laboratorium, steriele ruimte, spoelruimte, magazijn, koffiekamer, toilet, kantoor, bibliotheek en een leskamer voor leerlingen. Al met al zo'n 250 vierkante meter, wat onge veer de oppervlakte is van het bestaan de gebouw. De bovenverdieping (tien hotelka mers) zal huisvesting bieden aan het gezin Lely (totaal vier personen) en er blijven dan nog genoeg kamers over om in de zomer zes assistenten in tijdelijke dienst te nemen, naast de zes meisjes die de heer Lely in vaste dienst denkt nodig te hebben. De apotheker gaat er van uit dat het bedrijf na ongeveer twee jaar volop zal draaien, waarbij de totale akkommodatie in gebruik is.- Ideaal Drs. Lely heeft aanvankelijk overwo gen een kleiner pand te kopen en dit later uit te breiden, maar dat zou od langere termijn gezien duurder uit pakken. Hij heeft er ook nog aan ge dacht om in eerste instantie een deel van „Het Wa^pen van Texel" te huren. Eigenaar Kees Sluijter zou dan zijn horeca-nering op bescheiden voet voortzetten. Maar al pratende kwamen Sluijter en Lely (kennissen van elkaar uit Den Helder „We hebben allebei jaren gevaren") tot het genoemde andere be sluit. Drs. Lely is erg blij met zijn nieuwe bezit. In het centrum van Den Burg, voldoende groot en voorzien van par keerruimte". Kees Sluijter blijft voorlo pig nog in „Het Wapen" wonen. Hij is be^ig een boerderijtje te kopen, dat na restauratie zijn nieuwe woning wordt. CIMK De apotheker is gesterkt in zijn ver trouwen dat het hem zal lukken voet aan de grond te krijgen op Texel door het rapport „Winkels op Texel" dat enkele jaren geleden door het Centraal Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf (in op dracht van gemeente en TVO) werd uit gebracht. In dit rapport werd geconsta teerd dat met name Den Burg meer dan royaal in zijn winkels zit, maar vestiging van een apotheek werd zeker nog mogelijk geacht. ENORME OPBRENGST BAZAAR DE WAAL De bazaar die de Hervormde vrou wenvereniging van De Waal twee dagen lang heeft gehouden, is een eclatant succes geworden. Het evenement bracht maar liefst 74.876,10 op. Na af trek van kosten blijft daarvan minstens 74.000,— over, wat-een record ie. De opbrebgst is bestemd voor een (reeds aangeschaft) elektroniscg orgel ten be hoeve van catechisatie 'e.d. en voor het laten schilderen van de kerkekamer. Er zijn nog enkele prijzen af te halen bij de familie D. Boot, Hogereind 19: oranje 39 (pop); geel 328 (kerstkleed); rose 747 (kussen) en blauw304 (sprei). bij de vorige burgemeestersbenoemin Destijds werd volstaan met het leven van een profielschets. POLITIEK De Pakt-fraktie (zo heeft deze monde van Fridt Blanken verklaardl een PvdA-burgemeester en grondt op uitslag van de gemeenteraadsverki zingen van 1974, niet op de kamervs kiezingen v3ïï dit jaar omdat 19%"vani op Texel uitgebrachte stemmen niet-Texelaars afkomstig waren. Namens de CDA-fraktie heeft At Rienstra de benoeming van een CDA burgemeester bepleit door te wijzen c de middenpositie die een autoriteit va deze signatuur zou kunnen innemen, de gemeente Texel zijn er botsingi tussen milieubeschermers enerzijds e( degenen die economische motieva huldigen anderzijds. Over het geha van de Waddeneilanden gezien zou ee CDA-burgemeester ook bijdragen aa het evenwicht. Op de overige Wadder eilanden zijn twee PvdA- en twee WC burgrmeesters. „Ook de grootte va onzë~bolitieke groepering rechtvaardio onze wensen", aldus Rienstra. VEEL ZELFSTANDIGEN Gerard van der Kooi vindt een WD burgemeester gewenst. „Texel is es gemeente met een grote verscheiden heid aan problemen. Het is bovendie een gemeente met veel zelfstandigen e ondernemers, ongeveer duizend. Hieru blijkt duidelijk dat er economisch w wat te doen is en iemand met een du delijke belangstelling op dit terrein volgens ons erg gewenst". De WD zi- de uitslag van de Statenverkiezing (261 voor WD) ook als argument. „Gezien de samenstelling van d bevolking en het vrij grote aantal zef standigen en ondernemers, geen link burgemeester", aldus tenslotte J. Dros. „We hebben er al drie achts| elkaar gehad". door pendelen of het varen met drie boten, B. en W. constateren voorts dat een enkeldekker van 100 pae vijf miljoen gulden goedkoper is. Het tijdelijk (bijv. vier maanden van het jaar) in de vaart brengen van drie boten brengt extra personeelskosten met zich mee omdat TESO meer vaarploegen in (tijdelijke) dienst moet nemen. Die extra perso neelskosten raamt het college op 7320.000,— per jaar maar de dubbel dekker is vijf miljoen duurder en dat scheelt een vergelijkbaar bedrag aan kapitaalslasten nl. 7350.000, Het col lege concludeert op grond daarvan dat voor de eerstkomende jaren een enkel of een dubbeldekker geen verschil ver oorzaakt wat de tarieven betreft. Geen reservering Wat betreft invoering van een reser veringssysteem blijft het college van mening verschillen met Gedeputeerde Staten. „Invoering van een reserve ringssysteem en wijziging van wissel- dagen bieden geen oplossingen voor de capaciteit. Een reserveringssysteem zou in het gunstigste geva1 enig uitstel van bootinvesteringen mogelijk maken, maar de controle zou gepaard gaan met verhoogde expoitatielasten. Het effekt van het afwijzen van wisseldagen hangt voor een belangrijk deel af van het va kantiepatroon dat van rijkswege wordt geregeld. Het is bij zoveel onzekerheid niet verantwoord, bedoeld uitstel thans te riskeren". Op wat langere termijn zijn de gevol gen van de door B. en W. bepleite be slissing afhankelijk van de stappen die Rijkswaterstaat neemt. B. en W. laten de verschillende gevolgen van de diver se Rijkswaterstaat-beslissingen de revue passeren: Dubbeldeksfuiken vergroten in be ginsel de veer-capaciteit tot 380 pae's per uur (2 x 190). De bouw van extra fuiken maakt eveneens vergroting van de veercapaciteit mogelijk, maar op kleinere schaal. Extra fuiken kunnen in ieder geval dienen als reserve fuiken (ter verminde ring van kwetsbaarheid) maar boven dien als extra mogelijkheid voor het in de vaart brengen van een derde boot. Het is denkbaar, voor de tweede fuik in Den Helder een zodanige plaats te kiezen, dat de verkeersproblemen in Den Helder worden verminderd. De extra personeelskosten, ver oorzaakt door de derde boot behoren niet ten laste van TESO te komen, aan gezien deze kosten voortvloeien uit de keus voor het enkeldeks-stelsel, op mo tieven, welke niet rechtstreeks de ver voersplicht raken. Het varen met 3 enkeldeksboten kan evenveel veercapaciteit opleveren als het varen met 2 dubbeldeksboten van 130 pae's of van één dubbeldekker van 190 pae en één enkeldekker van 65 pae. Van gemeentelijk standpunt kan dus een beschouwing over eventueel toekomstige investeringen voor TESO achterwege blijven. De investering van het Rijk voor de bouw van één extra fuik (op Texel) is ongeveer even hoog als die voor het aanpassen van twee bestaande fuiken voor een dubbeldeksgebruik. Reeds één extra fuik maakt enige extra vergroting van de veercapaciteit mogelijk. De investering van het Rijk voor de bouw van een tweede extra fuik (in Den Helder) is te beschouwen als de prijs van een veer-stelsel dat voldoet aan alle ge stelde eisen (met inbegrip van het be heersen van de veercapaciteit, het waar borgen van een vast vaarschema en het terugbrengen van verkeershinder). De meerderheid van het colle ge konkludeert tenslotte dat het varen met een 190 pae-dubbel- dekker strijdig is met de gemeen- Telijke uitgangspunten en dat het zonder fuikaanpassing in de vaart brengen van een 190 dubbeldek ker exploitatienadelen en dus ta rief-risico oplevert voor onbepaal de tijd en daarom moet worden ontraden. Het in de vaart bren gen van een 100 dubbeldekker is daarom als eerste stap naar een verantwoorde eindoplossing te verkiezen. De gemeente Texel moet met kracht het op korte ter mijn bouwen van extra fuiken bepleiten, zo mogelijk zonder uit breiding van de bestaande veer havens, met name door uitdruk kelijke prioriteit te vragen voor deze werken in het kader van het 5-jarenplan voor het Rijkswegen fonds. De meest (door B.en W.) gewenste oplossing mag voor de tarieven geen andere gevolgen hebben dan het door TESO ge wenste schip. Strijdig WD-wethouder Jan Zuidewind denkt er zoals bekend heel anders over. Hij stelt: de 190 pae-dubbeldekker is zowel nautisch als financieel gunstiger, de aanschaf van een 100 pae-schip geen hogere tarieven, de gemeenschapsgel den worden beter besteed door aanpas sing van de bestaande fuiken dan door aanleg van extra fuiken en tenslotte wijst hij er op dat het varen met enkel deksboten invoering van een reserve ringssysteem nodig maakt wat hogere tarieven kan veroorzaken en belemme ringen voor de vervoerden met zich meebrengt. In zijn persoonlijke toelichting richt Zuidewind vooral verwijten tot het CDA. De houding van het Pakt (dat van mening is dat 40 000 slaapplaatsen ge noeg zijn zodat het toerisme helemaal niet meer kan groeien) vindt hij veel meer begrijpelijk. De WD-wethouder zegt het huidige CDA-standpunt niet te kunnen rijmen met de geluiden die ti dusver uit deze fraktie zijn gekomen. f wijst er onder meer op dat deze fraktn geen enkele garantie kan geven, en da de investeringen voor de twee aanleg» richtingen zullen worden gedaan, en de tarieven in de hand zullen word» I gehouden. Ook de voorrangsregelint I voor Texelaars en economisch vervoe I ziet hij in gevaar. Hij verwijt de CDA fraktie dat deze een enorm risico neem en een enorme verantwoording voords concurrentjepositie van het eiland zowi in de recreatie als in de agrarische sec tor. Als gevolg van de hogere tarieven wachttijden en de kosten van een rese veringssysteem voorziet hij een uittock van bedrijven en de daarmee verbani houdende arbeidsplaatsen. Van het ver tigingsbeleid ten aanzien van nieuwe be drijven ziet hij ook niets meer terech komen. Zelfmoord Onder het kopje „Zelfmoord" herii nert de VVD-wethouder de CDA-ers aa' de per open brief gestelde vragen. „(I probeert de verantwoordelijkheid voer eerder genomen standpunten te ontlo pen en u speelt de hogere overheid een linkse signatuur in de kaart en zijn geen vrienden van het bedrijfsle ven". Ook in het vervolg wijst hij er op dal een veerschip van voldoende grootti moet worden gezien als konsekwentif van eerder ingenomen standpunten. Hj schrijft dat de gemeente Texel geen be roep heeft aangetekend toen TESO op grond van de wet Goederenvervoer Binnenscheepvaart vergunning krees voor vergroting van de vervoerscapaci teit. Schadeclaim Tevens wijst hij op de problemen de kunnen ontstaan als gevolg van de bouwaanvraag van TESO voor walvoor zieningen ten behoeve van de dubbel dekker. Op grond van het bestaand! bestemmingsplan zal de gemeente deze vergunning moeten geven. Zuidewind veronderstelt: „Als de meerderheid van de raad zou kiezen voor een enkeldek ker, zou dat een reden kunnen zijn om de vergunning te weigeren. Ik denk dal dan zowel TESO als het bedrijfsleven juridische gronden verkrijgt om een schadeclaim in te dienen waarvan df konsekwenties niet zijn te overzien. De WD-wethouder is van mening dat een besluit over de toekomst van df verbinding in Den Haag moet worden genomen en dus niet bij voorbaat door de plaatselijke overkeid. „Dan krijgen we duidelijkheid over de status van Waddenzee en over de toekomst van Texel". Zuidewind besluit: „U kunt de belan gen van Texel niet veilig stellen met uvt huidige standpunt over de veerverbin ding. U komt met lege handen terug uit Den Haag omdat u zelf voor een oplos sing gekozen heeft die Den Haag mis schien wel wenst. Hierdoor neemt u op voorhand die verantwoordelijkheid en schept u eenzelfde situatie als waarin vrij met de extra kosten voor de aardgas- voorziening op Texel zijn terechtgeko men, omdat wij deze voorziening zélf gewild hebben".

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2