Texel strandde op de valreep programma ZDH boekte ruime winst Jeugdschaken bij ,,En Passant" Tevoko 4 op kop in tweede klasse Winst voor 't Pakhuus De Koog toonde zich de betere ploeg 18.00 u.: Gamma-P.H. trappers MOC-De Koog 1-2 SV0 (Z) won uit van Andijk Bergen 2 kwam goed weg UITSLAGEN DINSDAG 8 NOVEMBER 1977 TEXELSE COURANT Klaas Dirk Koorn heeft uitgehaald en het derde Texel-doelpunt is een feit. In de slotfase zou het ftreezandse ZAP echter de stand weer gelijktrekken. Een op de valreep door het Breezand- se ZAP gescoord doelpunt maakte zon dagmiddag op ruwe wijze een eind aan de overwinningsroes waarin de spelers van Texel 1 tot vlak voor tijd verkeerden. Ook dit doelpunt kwam op naam van ZAP-middenvoor Jos Timmer, die hier mee zijn derde goal en tevens de gelijk maker kon laten aantekenen. Het werd hiermee 3—3 na een spannende partij waarin de Texelaars de meeste kansen op de zege hebben gehad. Na het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter was wel een feit dat Texel 1 voor de achtste achtereen volgende maal ongeslagen was geble ven. De volle winst zat er echter ook niet in. Het was zondagmiddag vooral ZAP- voorhoedespeler Jos Timmer die dat verhinderde. Hij scoorde alle drie de doelpunten voor zijn club. De Texel- goals kwamen op naam van Jan de Lugt en Klaas Dirk Koorn (2x), zodat de eind stand van deze doelpuntrijke wedstrijd 3—3 werd. Mat spel Voor hun doen hebben de spelers van Texel 1 een matte wedstrijd gespeeld waar veel meer uit te halen was dan nu het geval was. Duidelijk bleek daarom dat men zich een dergelijk optreden in de hoofdklasse beslist niet kan permitte ren omdat alle tegenstanders van het zelfde niveau zijn. Winst is daarom alleen weggelegd voor het team dat van begin tot eind 100 procent inzet be toont. Texel moest in deze wedstrijd tweemaal een achterstand wegwerken en kwam tien minuten voor tijd op 3—2. Luttele minuten voor tijd werd het toch nog 3—3 Uitvallen ZAP bleek een hardwerkende ploeg dat de instructie had met snelle uitvallen scoringskansen te scheppen. Na twintig minuten was het al zover, toen linksbui ten Peter Janson Texel-verdediger Gert Pansier net iets te vlug af was en een voorzet op midvoor Jos Timmer kon geven. Deze kopte de bal op fraaie wijze onhoudbaar in het Texel-doel waarna Aad Vaars voor de eerste maal kon „vis- senf. De Texel-ploeg liet het hier niet bij zitten en was binnen twee minuten ook aan de eerste goal toe. Een vrije trap van Gert Pansier kwam bij Jan de Lugt te recht die de bal achterover in het doel van keeper Dick Rood kopte. ,,Beer" De „beer was los" en van beide kan ten golfden de aanvallen op de doelen af. ZAP kwam even later weer op winst te staan nadat middenvelder Dik Snoek eerst keihard op de lat had geschoten. Aad Vaars had daarna geen schijn van kans de opnieuw door Jos Timmer inge- knalde bal uit het doel te houden. Texel moest daarmee met een 1 —2 achter stand gaan pauzeren maar bleek na de rust allerminst van plan zich gelaten bij de nu bereikte stand neer te leggen. Er volgde na de hervatting een periode waarin vooral voor verdediger Klaas Dirk Koorn een glansrol was weggelegd. Hij slaagde er in met twee goed genomen vrije trappen de 1 —2 achterstand om te zetten in een 3—2 voorsprong. De Texel voorhoede bleek veel ge vaarlijker te kunnen optreden dan de ZAP-mannen die het zwaar te verduren hadden. Het gevolg was dat er nogal wat verbale strubbelingen voorkwamen die vooral door het optreden van ZAP- aanvoerder Peter Weyers in de kiem gesmoord konden worden. Kees boeijen die na de rust voor Ma- rius Banda in het veld verscheen maakte opnieuw waar dat hij een vaste plaats in het eerste elftal waard is. Van de Texel- spelers moeten bovendien Henk Groen en Albert van der Hoven genoemd wor- den.Zij konden echter ook niet verijde len dat de 3—2 voorsprong in de slot fase nog gelijkgetrokken werd. Het was een vrij onoverzichtelijk doelpunt dat op zijn zachtst gezegd „onnodig" was. Maker ervan was op nieuw Jos Timmer. Achterhoede Na dit gelijke spel is wel duidelijk gebleken dat vooral de Texel-achter- hoede niet altijd optimaal draait. Zon dagmiddag werd opnieuw duidelijk dat wat de aanval en het middenveld aan goeds doet vaak door de defensie teniet wordt gedaan. Gezegd moet worden dat het aan de techniek van de spelers niet ligt. Het blijkt steeds weer dat men matig op elkaar ingespeeld is. Zondag kan l exel 1 in de uitweastrija tegen het nog ongeslagen bovenaan staande De Spartanen (Wognum) op nieuw tonen rijp voor een ruime winst te zijn. Of die uiteindelijk ook behaald gaat worden is echter nog lang niet zeker. Het Hoornder ZDH heeft de thuis wedstrijd tegen Apollo '68 met ruim schoots verschil gewonnen. De ploeg uit hensbroek moest bij het laatste fluit signaal tegen een 3—1 achterstand aan kijken. Beide teams hebben zondagmiddag een wedstrijd op de grasmat gelegd die het aanzien meer dan waard was en waar de vele toeschouwers die het veld omzoomden een onvergetelijk schouw spel aan hadden. Apollo dat tot de ontmoeting met ZDH op de tweede plaats van de rang lijst stond (3de klasse B) heeft tegen de Hoornders een verdiende nederlaag ge leden. Op een goed bespeelbaar veld bleek dat de Hoornders elkaar weer uit stekend kunnen vinden. Het begon al direkt na de aftrap toen er een serie gevaarlijke ZDH-aanvallen werd gecreëerd waarin Bram Brouwer erg goed voor de dag kwam en het Apollodoelman Suiker erg moeilijk wist te maken. Scrimmage In de vijfde minuut was het al raak. Theo Schenk trok de bal hoog voor en in de daaropvolgende scrimmage wist Bram Brouwer de thuisclub aan 1 —0 te helpen. Door snelle en goede combina ties bleef ZDH veel ruimte scheppen. Theo Schenk kon bijvoorbeeld de bal tot vlak bij het 16 meter gebied drijven. Eenmaal daar aangekomen klopte hij de Apollogoalie door de bal via de paal on houdbaar in het doel te kogelen. De doelpuntenregen werd drie minuten later door Apollo onderbroken. Tinus Mak bracht toen de stand met een kop bal op 2—1, waaraan een twijfelende doelman Privé debat was. Hierna bleven de aanvallen op beide doelen elkaar met de regelmaat van de klok opvolgen. Hierbij was onder andere een hard schot van Theo Schenk dat juist voor het Apollodoel langs vloog. Mooiste goal Het mooiste doelpunt van de wed strijd werd ingeluid door een schitteren de pass die dezelfde Theo Schenk afgaf. De bal werd opgevangen door linksbui ten Henk Zijm die de rechts van hem staande Bram Brouwer goed bediende zodat deze gemakkelijk kon scoren. De ruststand ging met deze 3—1 stand in en zou ook de eindstand worden. ZDH heeft de ruime voorsprong in de tweede helft goed kunnen consolideren hoewel Apollo naar mate het laatste fluitsignaal naderbij kwam steeds beter ging spelen. Via de snelle vleugels van de bezoeken de ploeg ontstonden verschillende ge vaarlijke momenten voor het ZDH doel, waar keeper Marius Privé hoe langer hoe beter ging spelen. Kees Hin wist in de sloffase toch nog een kans te schep pen die hij (vrij voor doelman Suiker) naast schoot. Speciaal voor de Texelse jeugdscha- kers organiseert schaakclub „En Pas sant" op dinsdagavonden bijeenkom sten in hotel De Zwaan tussen 19.00 en 20.00 uur. Hieraan kan worden deelge nomen door jongelui die het pionnen- diploma hebben of dat niveau hebben bereikt. Voor de training van deze spelers zul len enkele enthousiaste junioren aan wezig zijn en er is oefenstof voor het torendiploma verkrijgbaar. De contribu tie voor deze leden is vastgesteld op f5,— per half jaar waarbij men het clubblad gratis ontvangt. (Voor het vijf tigste lid is er een leuke verrassing!). Na wat terreinverkennen heeft de schaakclub besloten het jeugdschaken voor leerlingen van de basisscholen in het gebouw van de Rijksscholenge meenschap te beperken tot de begin ners. Spelers tot 16 jaar kunnen zich deze week nog opgeven voor een op 26 november in Den Helder te houden schaakmiddag. „En Passant" gaat dan deelnemen aan de MSC-jubileumwed- strijden. De deelnamekosten bedragen f2,— (uit en thuis). Boot en bus zijn gratis. Het eerste zaterdagelftal van Ooster end heeft zaterdag kans gezien de uit wedstrijd tegen het sterke Andijk met 1 2 te winnen. SVO (Z) heeft zich hiermee op een eervolle vijfde plaats van de ranglijst genesteld. Het verzamelde 10 punten uit 10 wedstrijden bij een doelsaldo van 13 voor en 19 tegen. SVO startte zaterdag sterk en ver schafte zich in het eerste kwartier al di verse kansen. Tijdens een van de eerste aanvallen was het met name Joost Brouwer die van zich deed spreken. Na een van de aanvallen waarin hij een hoofdrol vervulde werd Brouwer in het strafschopgebied door twee man onder uit gehaald. Piet Grisnigt nam de hierop volgende strafschop en faalde niet zodat de stand na een minuut of tien al 0—1 was. Hierdoor gesterkt bleef SVO ko men, maar de aanvallen werden door een steeds beter draaiend Andijk goeg gepareerd. Een uitval van Andijk over rechts waarbij hun aanvoerder Bakker een beslissende rol speelde belandde keihard op de paal waarmee SVO goed weg kwam. Het resterende deel van de eerste speelhelft wist SVO de voor sprong goed te consolideren. Na de pauze kwam Kees Bremer voor Maarten Drijver in het veld. Bremer liet vrijwel direkt weten dat deze wissel een goede was want binnen een minuut vertoonde hij zich geheel vrijstaand voor het vijandelijke Andijk doel. Het schot dat hij afvuurde was echter veel te zwak om doelman Bakker te passeren. Pas toen er nog ongeveer een kwartier te spelen was kwam er meer vuur in het spel van zowel SVO als Andijk. Toen brak Joost Brouwer opnieuw door de vijandelijke verdediging. Hij stuitte op doelman Bakker die door de bal niet klemvast kon krijgrn en door Piet van Groningen geklopt werd. Omdat SVO even niet oplette kon Andijk midden voor Dinsler een fout weggewerkte bal korte tijd later in het Oosterend-doel schoppen. Hiermee kwam de stand op een voor SVO verdiende 1—2 zege. Tegen een fel aanvallend Andijk wist de SVO verdediging in de laatste minuten toch nog stand te houden. COCKSDORP SPEELDE GELIJK Tegen het op de eerste plaats van de ranglijst staande Waard '75 heeft S.V. Cocksdorp zondagmiddag geen kans gezien verder te komen dan een 2—2 gelijk spel. De gelijkmaker werd uitein delijk in de slotfase van de ontmoeting gescoord nadat SVC geruime tijd met 2—1 had voorgestaan. De goal die de feestvreugde uiteinde lijk zou gaan temperen werd ongeveer tien minuten voor tijd gescoord. Met een knappe uitval wist de ploeg uit Alk maar de bal via de paal in het doel te schieten. Hoewel de SVC verdediging de bal nog van de doellijn haalde werd de gelijkmaker toch geldig verklaard. Cocksdorp begon de wedstrijd tegen de wind in en wist al snel het betere van het spel te verkrijgen. De eilanders kwa men aan de leiding door een uitstekende kopbal van Witte die een corner van L. Saai goed behandelde. Waard '75 kwam echter terug en uit een vrije schop die vanaf de achtetlijn werd genomen ver dween de bal via het hoofd van een ver dediger in het doel. De Cocksdorpers bleven echter goed volhouden wat re sulteerde in twee schitterende kansen die echter beide door slecht schieten werden verprutst. Ook na de rust was SVC sterk in de meerderheid en toen Vonk van grote af stand Cocksdorp via een Waard-speler naar de „zege" schoot leek niets hen meer in de weg te staan. Waard '75 dacht er anders over en maakte alsnog gelijk. De einduitslag is volgens insiders toch een verdiend resultaat omdat SVC (toen het de kans daartoe had) schro melijk verzuimde voldoende afstand te nemen. Het eerste team van schaakclub „En Passant" heeft het zaterdagmiddag te gen Bergen 2 niet verder gebracht dan een 1—4 achterstand. Drie partijen wer den met winstkansen voor de Texelaars afgebroken zodat uiteindelijk een gelijk spel verwacht mag worden. Het bezoekende Noordhollandse team beet in eerste instantie goed van zich af en stond spoedig met 0—3 voor. Na twee uur spelen brak voor „En Passant" een betere periode aan waarin duidelijke winstkansen werden ge creëerd. Toch zou het fout aflopen voor de Texelse formatie die plotseling de ene blunder na de andere beging. Een blunder aan bord vier waar op A. C. Bakker tegen G. C. Rietveld speelde werd eerstgenoemde fataal. Hij leed dameverlies in een gewonnen stand en moest aan het kortste eind trekken. Met drie te arbitreren partijen waarin „En Passant" winsten claimt is nu een gelijke einduitslag nog het maximum wat er in zit. De uitslagen waren: En Passant 1-Bergen 2: J. Dros-b. V. Brenk afg. M. Vittali-J. v. Herwijnen afg. G. van Es-G. J. Rietveld 1 —0 A. C. Bakker-G. C. Rietveld 0—1 A. Terpstra-A. v. d. Pol 0—1 K. J. Harting-E. Jostmeijer 0—1 H. van Daalen-W. Punt 0— 1 W. Hoekman-H. C. Edelenbosch afg. Voorlopige uitslag 1—4 Zaterdag a.s. (12 november) komt „En Passant" 2 in een uitwedstrijd uit tegen Strandlóper2. Het damesteam Tevoko 4 heeft deze week de leiding genomen in de tweede klasse van de Nevobo-competitie. Ze deden dit door winst op Tevoko 2 en 5. Tevoko 1 moest het hoofd buigen voor de HCSC-dames. terwijl de dames van Tevoko 2 hun uitwedstrijd tegen Braaf Seahawks 3 met groot gemak wonnen. De heren van Tevoko 1 wonnen in Schagen met 3-2 van Polisport 2. Tevoko 4 heeft zich voorlopig aan de top van de tweede klasse genesteld. Woensdagavond werd met 3-1 van het tweede gewonnen (15-6, 1-15, 15-11 en 15-0). Zaterdagmorgen bleek ook Tevoko 5 niet opgewassen tegen de momenteel uitstekend draaiende Tevoko 4 dames. Hoewel het vijfde zich goed verweerde (setstanden 15-7, 16-14 en 16-14) werd het toch 3-0 voor Tevoko 4. Tevoko 1 moest de tweede keer in dit seizoen haar meerdere in het uit de derde divisie gedegradeerde HCSC 1. Aanvallend bleken de Helderse dames veel sterker. Vooral in de eerste fase van de wedstrijd kon Tevoko geen vat krij gen op de afwisselende aanvallen van haar tegenstandster. Later verbeterde dat enigszinds maar door nogal wat persoonlijke fouten was de wedstrijd toch vrij vlot afgelopen (6-15, 9-15 en 10-15). De uitslag werd dus 0-3. Tevoko 2 mocht zaterdag naar Den Helder. De dames hebben voor overwinning niet veel hoeven te d( Braaf Seahawks bleek erg zwak e een leuke wedstrijd was daarom sprake. Het werd daarom een snelle overwinning voor Tevoko (15-2, 15 15-4). Spannir Veruit het spannendste duel kwau weekend op naam van Tevoko 1. altijd lastige Polisport bleek goed dreef. Beide ploegen waren erg gebrj opp de overwinning. Tevoko kon eerste set met een 16-14 voordeel slissen. Polisport nam daarna tweede set direkt een vrij grote sprong, die pas in de slotfase van de door Tevoko kon worden verklei Toch was deze set met 15-13 voor sport. De derde set verliep op dezel manier. Tevoko kwam van 8-14 te naar 13-14 maar moest de set met 15 weer uit handen geven. Tevoko, ver tend voor de laatste kans, speelde in vierde set zeer geconcentreerd en dan ook verdiend met 15-6. De b sende vijfde set leek ook op een eenvoudige wijze aan Tevoko toe vallen. Bij de stand 11-4 leek de vn strijd bijna beslist. Polisport kwam ter sterk terug en vocht zich in een naar 11-14(1). In de zeer spannende fase werd het toch 16-14 voor Tev dat dus met 3-2 zegevierde. Na vijf nederlagen op rij wist 't Pak huus afgelopen zaterdag weer een over winning uit het vuur te slepen. In de Burgemeester De Koninghal werd Cal- lantsoog met 3—2 geklopt. De afgelopen maand slaagde het team uit Oudeschild, gehandicapt door blessures en absensies, er niet in punten in de competitie te varwerven. Ook de bekerwedstrijd tegen Tevoko 1 ging verloren. Ook op eigen toernooi in het Eier- landsche Huis kon geen zege geboekt worden, maar daar was het hoge niveau van de genodigde teams uit Harmeien en Moordrecht mede debet aan. Zaterdag j.l. slaagde Pakhuus er tegen Callantsoog weer in de gedeelte lijke winst te pakken (3—2). De eerste set werd het Pakhuus overrompeld door Callantsoog, welk KLAVERJASCLUB DE ZWAAN Op de clubavond van klaverjasclub De Zwaan vielen deze week weer enkele hoge scores te noteren. Het koppel W. Bakker-R. van Heerwaarden werd eer ste met een puntentotaal van 7.583. Tweede en derde werden M. Bake- laar-A. Bakker (7.065) en het echtpaar J. Spaans (7.014). Al deze koppels hadden dit seizoen nog niets van zich laten horen en konden deze punten dan toch gebruiken. In de totaalstand verdrong het koppel Merkx-Dros de Gebr. Witte van de eerste plaats en kwam het duo Van Hoorn-Lek weer dichterbij zodat de onderlinge verschillen gering blijven. De uitslag was: W. Bakker-R.v. Heerwaarden 7.583 2 M. Bakelaar-A. Bakker 7.065 5 Echtpaar J. Spaans 7.014 4 Th. van Hoorn-H. Lek 6.851 6 Dames Vermuë-Timmerman 6.735 2 Totaalstand: C. Merkx-C. Dros 32.542 11 Th. en J. Witte 32.473 12 Th. van Hoorn-H. Lek 32.179 15 A. Dijker-mevr. Koomen 31.786 9 K. Barhorst-mevr. Huisman 31.571 8 M. Boogaard-M. Witte 31.543 13 st i-10 team door eem-sterke linkshandige val veel punten wist te scoren (15-5) tweede set gaf een heel ander ba Hard vechtend kwam Pakhuus ste beter in zijn spel en wist Callantso met dezelfde cijfers (15-5) te klopp Callantsoog kwam in de derde set terug, maar Pakhuus wist dankzij sterk blok via 6-10 de set met 15- winnen. In de vierde speelperiode het een langdurige aangelegenheid, teams waren geheel aan elkaar gewat en de strijd ging dan ook tot 13-13 ge op. Het was Callantsoog, dat profite de van een tweetal verdedigingsfout en daarmee de strijd weer recht 2-2. De conditie ging toen een woot meespreken. Pakhuus bleek de mea lucht te hebben en het uitgebluste lantsoog moest de winst met 3-2 Texel laten. Woensdag 9 november 1977: 18.30 u.: Nioz-Dubbeldik2 19.20u.: DeSpyker2-Tex. Boys2 20.00 u.: Casino-Van der Meer 20.50 u.: Dubbeldik 1-De Zwaan 21.40u.: Knudde-Badhotel Tijdwaarneming: Oosterend 2. Commissiedienst: H. Pennings Donderdag 10 november 1977: 18.30 uTexel B1 -Oosterend 3 19.10 u.: Smullies Bar-Jelleboog 20.00 u.: Texel vet. 1-Oosterend2 20.40 u.: Oosterend 1-Tex. Boys 1 21.30 u.: Casino-Topido Tijdwaarneming: Gempo. Commissiedienst: H. L. Ploeger. - Jeugdwedstrijden: Donderdag 10 november 1977: 17.30 u.: Mantje-'t Swarte Schaep 3 18.00 u.: De Koogel 2-Vitaminebron Maandag 14 november 1977: De Koog heeft dit weekend kans gezien de in Midwoud gespeelde wed strijd tegen het plaatselijke MOC in een 1—2 overwinning om te zetten. Dit ge beurde geheel tegen de verwachting in omdat MOC op dit moment nog op een gedeelde eerste plaats staat en De Koog halverwege de ranglijst figureert. De spelers van De Koog zagen n de tweede helft kans de voor de rust opge lopen 1—0 achterstand volledig weg te werken en konden tenslotte na twee doelpunten van Ben Molanus met een 1—2 zege in feeststemming naar Texel terug keren. Het Koger elftal was de wedstrijd met gemengde gevoelens begonnen, en zag er aanvankelijk niet veel heil in. Vooral de laatste drie wedstrijden van de aan-de-gang-zijnde competitie speelde men minder goed zodat de verwachting voor de wedstrijd tegen het leidende MOC niet erg hoog waren. Achteraf kan vastgesteld worden dat het vooral de enorme inzet was die het mogelijk maakte dat De Koog met beide winst punten naar het eiland kon terugkeren. Twee spitsen Trainer Barry" Hermes haalde voor deze wedstrijd Jan List naar het mid denveld en oordeelde het beter met twee spitsen te spelen. Toch had dit De Koog het in het begin erg moeilijk. Er werd door MOC vooral via snelle vleu gelspelers veel gevaar in de verdediging gesticht. Na een half uur spelen kwam de Midwoudse vereniging door K. J. Koomen op 1 —0. De MOC rechtsbuiten speelde zich goed vrij en probeerde een schot op doel. De bal zou voorlangs gaan, maar de attente Koomen kon nog net het beslissende tikje geven waarmee het 1 —0 was. Voor de rust werd er niet meer gescoord, hoewel Jan List er een keer heel dicht bij was. Zijn kopbal ging echter rakelings naast. In de tweede helft kreeg De Koog iets meer vat op het spel en maakte het de MOC defensie behoorlijk lastig. Na een kwartier kwam De Koog op gelijke hoogte via Ben Molanus. Hij ontving een dieptepass van Jan List en schoot uit een moeilijke hoek de gelijkmaker. MOC, dat hiermee duidelijk geen ge noegen wenste, zette alles op alles om weer een voorsprong te forceren, maar de Koger verdediging hield goed stand. Uitval Door het opdringen van MOC kreeg De Koog enkele fraaie kansen met snelle uitvallen. Ongeveer tien minuten voor het laatste fluitsignaal bracht De Koog met zo'n aanval de stand op 1 —2. Ri chard Brandsma speelde zich op rechts goed vrij en liet een gave voorzet los, welke door Ben Molanus onhoudbaar ingekopt werd. In de slotfase werd De Koog zwaar onder druk gezet en kreeg ook veel hoekschoppen tegen. Vooral door uitstekend keeperswerk van Jan Dekker stond de Koger defensie geen treffers meer toe. Uitslagen zaterdag 5 november 1977: Afdeling Noordholland: andijk-Oosterend (Z) Junioren: Wiron B1-Oosterend B2 Bondag 6 november 1977: Afdeling Noordholland: Texel-ZAP 3- MOC-De Koog 1- ZDH-Apollo '68 3- Cocksdorp-Waard '75 2- ZAALVOETBAL Uitslagen: 1e klasse: DeZwaan-JKM Topido-Van der Meer 't Kompas-Oosterend 1 2e klasse: Badhotel-Brandweer Smullies Bar-Amro Dubbeldik 2-Vergiet 3e klasse: Texel vet. 1-Oosterend3 Rab-Oosterend 2 Texel Bl-Gempo De Spyker 1-Tex. Boys 3 4- 4- 5- 1i 5- 5- 1' 2- 3-

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 6